Uit de Provincie. bedreigingen vim het I. V. Y. wekep, Hat lag voor de hand. Wij wilden echter de mogelijkheid van teen. vergelijk niet van te voren afsnijden'. En toen de heer Thomas, na zich ver gewist .te hebben, dat men aan beide zijden in een Conferentie toestemdie, uitnoodig- de, deed hij dat op den grondslag van drie punten: 1. Samenwerking der beide organisaties op het terrein van de Internationale Or ganisatie Van den Arbeid. Voorafgaand en permanent overleg over alle arbei dersvraagstukken, die door de Conferen ties en het Internationaal Arbeidsbureau behandeld werden. 2. Billijke verdeeling der zetels en man daten in de Conferentie, in den Raad van Beheer en in het Internationaal Ar beidsbureau, overeenkomstig het "beginsel van evenredige vertegenwoordiging, voor- zoover dit beginsel in overeenstemming is met de bepalingen vtan hot Vredesver drag. 3. Het zoeken van een accoord, dat bet mogelijk maakt, uit de moeilijkheden ,te komen, die in Holland ontstaan zijn door de benoeming van den arbeiders- afgevaardigde naar 'de Conferentie van 'Genève1. Wij, als bestuur van heit I. C. V., meen den op dezen grondslag een bespreking te kunnen aanvaarden. Was bij het I. V. V. de wil tot salmen- werking' aanwezig, erkende men daar, dat de billijkheid meebracht aan onze Inter nationale ook eenjge miandaten van af gevaardigden te waarborgen, dan moest hot ook mogelijk zijn, dat het I. V. V. accoord ging met het feit, dat de Chris telijke Vakbeweging thans één afgevaar digde ter Conferentie had? Wat blijkt echter nu? 1. Het I. .V. V. verwerpt de gedach te van samenwerking met de Internatio nale Christelijke Vakbeweging, als deze laatste niet van meet af aan naar de pijpen van Oudegeest danst. 2. Het I. V. V. neemt stelling tegen de benoeming van een Christelijken ar beiders afgevaardigdeal geschiedt die over eenkomstig recht en billijkheid en in over eenstemming met de meerderheid der ge organiseerde Nederlandsche arbeiders. Het I. V. V, grondt rijn protest op Wat Schaper zou noemen „juristery". 3. Krijgt hot I. V. V. zijn zin niet, dan dreigt het, al de arbeidersafgevaar- digden uit zijn kring terug te trekken en op die wijze de heele Arbeidsconferentie te doen mislukken. Aan de machtswellust wordt de Inter nationale Organisatie van den arbeid op geofferd. Maar daarmee speelt het I. V. V. in de kaart van de r e a c- Itionnairepatroons en regierin gen, die van de InternatioinaM le Arbeidsconferenties niets willen weten. DAARMEE TREEDT' HET I. V. V. IN DIENST VAN DE, REACTIE,. SERRARENS. Is een t ij del ij k onderwijzeres arbeidster in den zin der Invalï- d iteitswet? In de gemeente Laren (G.) deed zich een verschil voor tusschen den Raad van Arbeid te Zutphen en het gemeentebestuur over de vraag of voor een in de gemeenWJ Laren tijdelijk aangestelde onderwijzeres in de handwerken premie moet worden betaald ingevolge de Invaliditeitswet. De R. v. Arbeid beweerde van wél, het ge meentebestuur meende van niet. De Raad van Beroep stelde het gemeen tebestuur in het gelijk, door de bedoelde onderwijzeres niet als arbeidster in den zin der wet te beschouwen, maar te be slissen, dat. zij een publiek-rechtelijke func tie bekleedt. P rof. Bolland en de Joden. Ook te Amsterdam heeft prof. Bolland Donderdagavond zijn bekende rede uitge sproken. De zaal was geheel gevuld. Op Last van Bolland was de pers geweerd. Hij critiseerde ook nu weer de democratie, de vrijmetselarij en het jodendom. Tegen bet Jodendom hield hij vooral een scherpe philipica. Geen krant in Amsterdam, zoo betoogde hij met nadruk, durft de waar heid schrijven zooals hij haar ten op zichte van het Jodendom heeft uitgespro ken. Bolland deelde mede, dat zijn huis Ln de laatste weken met vuilheden, smerig heden en laaghartigheden 'is overstelpt, zóó erg zelfs, dat de post hem de be trokken vuilheden niet openlijk op brief kaarten doch onder couvert toezond. Hij liet zich hierdoor evenwel niet afschrik ken, integendeel, zei hij, ik zal de waarheid zeggen en nu inog in veel scherperem vorm. De Joden moesten zich schamen voor hun wraakgierigheid. Amsterdam heeft er te veel van. Tien procent is in staat oom ons allen te infamideeren en Amsterdam bezit helaas geen 10.000, maar 60.000 Joden. Het is een schande voor de natie, die vol goedheid haar deuren voor alle vreemdelingen geopend heeft, dat zij zich door de Joden, die geen ontzag voor de liefde, voor de kennis en wetenschap bezitten, en die geen zin voor humor hebben, laat intimideeren. Met hun gave van democratische opruiing hebben zij den geest der soc.-dem. verwekt. Onder ap plaus, gejoel en gefluit verliet de professor de zaal. Het cotïifli ct ia de Suiker industrie. Donderdag is, naar de Zoom meldt, de staking aan de suikerfabriek St. Antonie te Oudenbosdh. uitgebroken. Vermoedelijk zal Standdaarbuilen spoedig volgen, alsook de Gastelsche Bpetwortolsuikerfabriek te Stampers gat. Een door de besturen der arbei dersorganisatie aangevraagde confe rentie werd door de directie van de Suikerfabriek St. A'ntonie- geweigerd. Daarop werd de staking geprocla meerd. Sinaasappelen ail Suriname. Het departement van landbouw in Paramaribo 'heeft per stoomschip Nic- kterie een proefzending van 100 kisten Surinaamsclhe sinaasappelen naar Am sterdam gezonden, die door een Am- sterdamsche maatschappij aan de markt zullen worden gebracht. De gouverneur van Suriname heeft aan deze zending twee kisten sinaasappe len toegevoegd, die worden gezonden naar de koffiekamer van de Tweede Kamler. Z on der 1 i ng. De correspondenten van Ned. bla den te Genève hadden aan hun blad geseind over de warme hulde, die in die laatste volkeinbondsvergadering, aan Minister van Karnebeék was ge bracht. Geen van deze telegrammen zijn overgekomen. Die „Nieuwe Ct." vraagt terecht: Wie kan er belang bij hebben, dal berichten over de huldiging van een Nederlandscth diplomaal hun doel niet bef eiken? Zit er eigens een densior oip' de lijn tusschen Genève en Neder land. Besmettelijke ziekten. Het, aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 2 tot en met 8 October in de provincie Zee land bedroegFebris typjhoïdea (buik- typhus): Borsselen 1. Roodvonk: Koudekerk© 4. DiphteritisEede 1, Goes 1, Hulst, 1, Middelburg 2, Rilland-Bath 3. P. T.-per son eel. Verplaatst de tem S. Tiemersma van Zwolle naar lissingOn. Eervol ontslagen opi ver zoek de t£. 2e kl. J. P. v. Deursen te Vlissingen. U it de geschiedenis van het voetbalspel. Men schrijft ons: Reeds gedurende den oorlog tusschen de Noord- en Zuid-Amerikaansche sta ten, over de afschaffing der slavernij, in de helft der jaren 1860, kwamen een paar Amerikaansche oorlogsschepen op de reede van Vlissingen. Natuurlijk bezocht het scheepsvolk ook Middelburg. Op het Koorkerkhof aldaar, werd liet toen door ons nog onbegrepen voetbalspel, door die Amerikaansche bezoekers gespeeld. Zacht aan is dat spel naar Europa overgewaaid en heeft nu wel burgerrecht gekregen over de geheele beschaafde wereld. Van dat voetballen, kortweg schoppen genoemd, zou men denken, dat het te veel inspan ning vereischt om in een warm klimaat te worden gespeeld; dat zullen u de lief hebbers evenwel niet toegeven. Ja, 't schijnt juist uit de warme luchtstreek af komstig te zijn. In een oud reisverliaal, 't welk tot titel voert: „Journael of Daghregister, inhou dende een waarachtig verhael en histori sche vertelling van de rei se van acht schepen, onder beleid van Jacob Cornelisz. (v.) Neck, als Admirael en Wybrant van Warwijck als vice-admirael, in den jare 1598"; de titel is zeer verkort, komt in de beschrijving1 van 't eiland Banda, een prent voor, getiteld: „eene afbeelding van haar kaatsen; zooals de een den ander den bal toeslaat, staande in *t ronde en een in 't midden; en dan komt den eenen en smijt den bal op, en slaan malkanderen alzoo den bal toe, welken bal zij m e t den voet weg slaan; alzoo hoog als men ze zoude kunnen werpen." Dit spel, door de mannen van Banda gespeeld, werd door het Hollandsche scheepsvolk, met verwondering gade ge slagen. Over 't nut van dit spel spreek ik hier niet; alleen zegt de apostel Paulus: „de lichamelijke oefening is tot weinig nut; maar de Godzaligheid is tot alle dingen nut, hebbende de belofte des tegenwoordi- gen en des toekomenden levens." 1 Tim. 4: 8. Als men denkt aan de Zondagsonthei liging en het tijdverkwisten, zegt een Chris ten, op z'n zachtst: dat mag niet. Goes. Stukken Gemeenteraad. B. en W. stellen voor aan den sasknecht C. Dronkers, die op 1 Oct. 25 jaar in gemeentedienst werkzaam, w&s een gra tificatie van f 25 te verleenen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken o-p het verzoek van J. A. Steketee tot rooiing van drie olmeboomen in de M. A. de Ruytertaan vanwege de groote ontsiering, die daarvan het gevolg izou zijn. De door B. en W. voorgestelde bios coopverordening, bestaat uit drie artike len. Verboden wordt bij bedoelde ver tooningen kinderen beneden den leeftijd van 16 jaar toe te laten. Dit verbod igeldt niet voor kindervoorstellingen, mits de lichtbeelden of films goedgekeurd zijn door een daarvoor te benoemen commis sie van 5 leden. Wat betreft de door Ged. Staten voorgestelde jaarwedde-regeling van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand stellen B. en W. voor de regeling van 29 April j.l. te handhaven, daar de nieuwe regeling voor de betrokkenen minder voor- deelig zou zijn. Op advies van het hoofd van school B kunnen de klassen 3A en 3B, samen tellende 47 leerlingen, worden gecombi neerd, waardoor klasse 5 naai' het ledig- komende lokaal kan worden overgebracht en derhalve de vóór-gelegen lokalen der school aan de Vlasmarkt vrij komen, voor den Keuringsdienst. Hierdoor komt aan school B pen .leerkracht (dhr. F. C. v, Strien) vrij en kan déze worden over geplaatst naar de M.U.L.O.-school met be stemming later voor* school A, als wan neer een tijdelijke leerkracht aldaar kan worden ontslagen. B. en W. bieden aan een verorde ning op de heffing en invordering van schoolgeld, ingaande 1 Jan, 1922, gelijk luidend voor openbare en bijzondere scho len. Dit laatste echter met dien ver stande, dat het aanslaan in de scbool- gieldheffing van de kinderen der bij.z. scho len geschiedt door het Gemeentebestuur, doch dit bestuur slechts dan het school geld int als het schoolbestuur dit wensdht. Voor het heffen van schoolgeld teri be hoeve van het vervolgonderwijs zijn de besturen van bij.z. scholen geheelvrij. Inkomens van minder dan f800 zijn vrij van het betalen van schoolgeld. Verder moet worden betaald bij een zuiver in komen van f 800 tot en met f 1000 een schoolgeld van f3 (voor gewoon L.O.), van f4.20 (voor U.L.O.) en f3 (vervolg onderwijs), alles per jaar, voor inkomens van f 1001 tot en met f 1300 zijn deze cijfers resp. f5.40, f7.80 en f3.25, enz. De inspectie voor de verlofgangers der Landweer van de lichting 1920 zal dit jaar plaats hebben op Woensdag 16 November, 11 uur v.m. in de Korenbeurs. De najaarsschouw over de voetpa den wordt onmiddellijk na 24 Oct. ge- honden. Ellewoutsdijk. Donderdag vergaderde de Gemeenteraad in voltallige zitting'. Een verordening op den Hoofdei. Omslag, gel dend vanaf 1 Mei 1922 werd vastgesteld, waarin de aftrek voor noodzakel. levens onderhoud voor gehuwden op f 500 en voor ongehUwden op f 400 werd gesteld. Voor kinderen beneden 15 jaar mag nog f 50 worden afgetrokken tot een maxi mum van f300. Een voorstel van B. en W. om op de hoofdsommen van Rijks inkomsten- en Vermogensbelasting 50 op- oenten te heffen, werd na eenige discussie ingetrokken. Een verordening tot heffing- van schoolgeld werd vastgesteld, het zal voor de dagschool variëeren van 3090 cent per week en voor het vervolgonder wijs van f 1f '2 per maand. De begrooting voor 't Burgerl. Armbestuur werd vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 11050.90, de g,emeentebegrooting even eens met eindcijfer f29823.61. De Raad besloot het salaris van den Ambt. v. d. Burgerl. Stand vast te Stellen op f125 en hechtte zijn goedkeuring aan de beslui ten, die in een gemeensch. vergadering te Oveizand van Burgemeesters en Wethou ders van eenige gemeenten ten aanzien van de keuringswet waren genomen. Oudelande. Woensdag vergaderde de Raad. Afwezig de heeren Boonman en Goetheer. De verordening; op het vervolg onderwijs en die op de heffing eener plaatselijke inkomstenbelasting zijn door Ged. Staten niet goedgekeurd. De aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud werd nu bepaald op f500. Dé gemeente-begroo- ting werd vastgesteld in ontvang en uit gaaf op f 23145,68. Kapelle. Gisterenavond kwam de Ver. tot stichting en instandhouding van een School met den Bijbel bijeen. Op gebrui kelijke wijze opende de secretaris Th. Rossen, die dezie vergadering presideer de. Tegenwoordig waren 23 leden. In de ontstane vacaiture wijten dhr. M. Murr-e en door het bedanken van den voorzit ter P. Scheel©, werden als bestuurslij gekozen de heeren K. van Liere en P. M. Keim. De secretaris deelt mee, dat besloten is door hef bestuur een naai machine aan te schaffen en dat verbe tering is aangebracht met het electrisch licht. Het schoolgeld voor 'f vervolgonderwijs is bepaald op f 1 per maand (maximum). Het zal gegeven worden van Nov. tot Maart. Ds. A. Scheele eindigde met dank- zeggirig. Na afloop werd door het be stuur onderling als voorzitter gekozen dhr. Th. Fossen en als secretaris dhr. P. M. Keim. Oostkapelle. Onze gemeente vierde giste ren feest. Het was n.l. 25 jaar geleden, das onze hooggeachte burgemeester, de heer Jhr. W. Z. van Teijlingen, als zoodanig werd geïnstalleerd, en dit feit wilde men niet onopgemerkt doen voorbijgaan. Reeds vroeg in den morgen kondigde klokgelui den feestdag aan en liet het fanfare-korps zijn tonen hooren. Tegen 9 uur begaven alle schoolkinderen zich onder geleide van hun onderwijzers(essen) naar de woning van den burgemeester, waar zij Z.Ed.achtb. een feestlied toezongen. Later in den mor gen begaf de jubilaris en zijn familie geëscorteerd door een eerewacht te paard en onder de tonen der muziek, zich naar het gemeentehuis. Daar- werd de burge meester toegesproken door wethouder Joh. Poppe. Spr. memoreerde de vele verdien sten van den burgemeester, zijn medeleven als een echt burgervader met de ingezete nen en bood hem als voorzitter der daar voor werkzaam geweest zijnde commissie namens de burgerij een fraai bureau-mi- nistre aan, vergezeld van een fijn uitge voerd, door den heer C- W. Dhuij vervaar digd, album. De burgemeester dankte, geroerd, voor do welmeenende woorden en het mooie huldeblijk, alsmede voor de toegenegen heid steeds van de bevolking van Oostka pelle ondervonden. Door de beide zang- vereenigingen werd den jubilaris daarna een zanghulde gebracht. Gistermiddag, hadden diverse feestelijk heden plaats, alsringrijden, volksspelen, muziekuitvoering, enz. De receptie, door den burgemeester ten raadhuize gehouden, was druk bezocht. Gisteravond was het dorp op fraaie wijze geïllumineerd. Er was veel volk, ook vMnl buiten de gemeente, op de been. De burgemeester had gezorgp voor een concert, yau het muziekkorps van.Seroos- kerke. Een mooi vuurwerk besloot den schitterend geslaagden feestdag. Vermelden wij nog dat het dorp druk versierd was en dat enkele eerepoorten waren opgericht. Koudekerke. In een uitvoerig schrijven, dat een verzameling stukken, betrekking hebbend op de annexatie-kwestie, verge zelt, uiten B. en W. dezer gemeente hun verbazing, dat Gedep. Staten deze zaak nog aanhangig hebben gemaakt. De in woners van 't Zand verfoeien het annexa tie-denkbeeld en bovendien, de uitgaven zullen voor Middelburg ondragelijk zijn, nl.. uitkeering over 10 jaar f 79282.50, deel in aflossing en rente f 15744.75, vaste jaarl. uitgaven f 4552, indirecte uitgaven 7150, verder rioleering, gasaanleg, electrifi- catie, waterleiding, politietoezicht, bestra ting, verlichting, onderwijs, armenzorg, rei nigingsdienst, enz. Verder wordt overge legd de correspondentie tusschen B. en W. en Gedep. Staten, waarna B. en ,W. besluiten: „Het is voor ons college een groot raadsel, hoe Uw college nog den moed heeft, deze strikt onnoodige annexa tie in de hand te werken." Meliskerke. Als ©en bijzonderheid kan zeker wel vermeld worden, dat dezer da gen door den groentenboer Matthijsse al hier voor de tweede maal op hetzelfde land vroege aardappelen zijn geoogst. Ook deze waren goed van smaak. Soitbnrg. Vrijdag vergaderde de Raad. Afwezig dhr. C. Dianiëlse. Eerst komt aam de orde een verzoek van bet bestuur van den Ned. Bond van gemeente-ambtenaren om de ambte naren vrij te stellen van pensioenbij dragen. Met. algemeene stemmen wordt daarop' afwijkend beschikt. Verder wordt in behandeling gebracht een adres van het Chr. Harmoniekorps omi subsidie. Dhr. Kodde stelt voor jaar lijks f50 te verleenen, doch voor het eerste jaar ook f50 voor oprichtings kosten. Dit voorstel wordt verworpen. Een voorstel van den lieer Ci.jsomv om jaarlijks alleen' f50 te verleenen, wordt aangenomen. Verder is aan de orde een circu laire van Ged. Staten omtrent een regeling der jaarwedden van de amb tenaren van den burgerlijken stand. Besloten wordt deze circulaire voor kennisgeving aan te nemen. Voorts wordt vastgesteld een verordening volgens art. 178 der Gemeentewet. Naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten om de verordening betref fende de maximumsnelheid van motor rijtuigen en motorrijwielen te brengen van 15 op 20 K.M. besluit men aan da.t verzoek niet te voldoen. Tot leden der commissie tot wering van school verzuim worden benoemd de heeren A. Ballast em J. ,T. Holthuijsen. Als onderwijzers voor het vervolgonder wijs worden benoemd als hoofd dhr. van Weele, als onderwijzers dhrn. A: Co-melisse, H. Vonk, Mej. Duijvekot en Mej. Luijmes. Alsnii komt in behandelingde be groeting voor 1922. De post subsidie wordt verhoogd tot f3000 en verder wordt zte onveranderd vastgesteld. De voorz. deelt mede, dat B. en 'W. twee noirtonpompen hebben doen slaan, waarvan één goed en de andere on deugdelijk drinkwater geeft. Dhr. Melis zegt, dat met. heit bouwen der gemeente van 10 arbeiderswoningen spoedig z'al worden begonnen. Bruinisse. Gistermiddag had de echt- genoote van Burgemeester Hage het) on geluk in den kelder van haar woonhuis te vallen. Zij verloor het bewustzijn en kon na 2 uur nog niet naar boven wor den gedragen. De Burgemeester wan in Zierikzee ©n werd telegrafisch huiswaarts geroepen. Schoondifke. In hel gezin van de J. alhier is een vreemde, hier te lande zeldzaam voorkomende ziekte uiige broken, welke dooi' deskundigen als beri-beri is herkend en aan de lang durige warmte wordt toegeschreven. De drie aangetaste kinderen zijn over leden. De moeder, die in het zieken huis verpleegd werd, is vooruitgaande. Eveneens heeft zich een ziektegeval voorgedaan te Hoek bij Neuzen. Terneuzen. We waren de,zer dagen in de 'gelegenheid een kijkje te nemen in de N.V. Emailleer-, Nikkel- en Kachel- fabriek alhier. Op onze wandeling brachten we al lereerst een bezoek aan de smederij, de plaats voor het ruwe werk. Tegelijkertijd heeft hier echter ook de fabricage en het ineenzetten plaats Van rijwielfraimes, rijwielsturen, kacheldeksels, onderdeelen van kachels, enz. Een beschrijving te geven van de ver schillende daarvoor dienende machine- riën en werktuigen zon ons echter te ver voeren, waarom we dan v,an de sme derij ook maar afstappen, om nn iets mee te deelen over de slijperij. Daar is het zoo mogelijk nog meer een leventje van je welste. Men vindt er 'im mers de electrisch gedreven slijpmachi nes, waarop schijven van allerlei soort en model geplaatst worden. Waarvoor dan al die soorten schijven dienen? Allereerst komt het te nikkelen voorwerp in bewer king op gewone ruwe schijven, waardoor alle ballast wordt verwijderd, en het voor werp blank geslepen wordt. Verschillende krasjes zijn dan echter door die bewerking ontstaan, en bet is dus zorg, die weer te verwijderen. Dat nu heeft plaats op de vetsehijf, waarna het voorwerp kennis maakt met de staalborstel, of voor zachter werk met de fiberborstel. Daar mee is dan voorloopig de arbeid er aan in de slijperij ten einde. Want na de bewerking met de staal of de fiberbtvrstol wordt lief voorweep eerst afgewasschen (ontvet) mot' petroleum' of benzine, en komt. het vervolgens in het nikkel bad, de voornaamste bewerking van alle natuurlijk. Dit nikkelbiad bestaat uit een bijzondere samenstelling; van ver schillende vloeistoffen, en is zoo krach tig, dat de voorwerpen, na een anderhalf tot twee uur in een g,roote bak, waarin dit nikkelbad aanwezig is, gehangen te hebben, voldoende van een nikkellaag voorzien zijn. Van deze nikkelkamer bomen de voor werpen dan nog eens terug in de slij perij. Ze zijn n.l. na het nikkelen dof van kleur, en derhalve is het noodig, dat de glans er nog op gebracht wordt, hetgeen geschiedt niet behulp van de z.g.n. iappensühijf, welker naiam voldoende de samenstelling; van deze schijf weergeeft. Hier heeft dus m.a.w. het polijsten plaats. Ziet dit alles alleen op voorwer pen, die het nikkelproces moeten onder gaan, men heeft natuurlijk ook vele voor werpen, denk slechts itan rijwielen, die gelakt moeten worden. Voor het lakken is de bewerking in het kort de volgende: In de smederij worden de voorwerpen afgeschuurd en ontdaan van alles dat maar naar roest zweemt. Daarna gaan ze maar de lakkerij, waar ze allereerst worden voorzien van de roode roestwerende lak, en vervolgens van de grondtak. Daarna, worden ze glad gemaakt, opdat men een mooie onder grond zal hebben, en worden ze verder twee 'keeren afgelakt. Telkens na het ein digen van een lakbcweriring komen ze in den oven, om daar te drogen. Tenslotte gaan ze na de tweede aflak maar den schilder, die ze, nadat ze gepolijst zijn, zoo noodig voorziet van biezen of ander schilderwerk. In de monteerkamer worden ze dan nog in elkaar gezet, of dadelijk verpakt en verzonden. Ziedaar in het kort wat we mochten waarnemen bij ons bezoek aan de N.V. Emailleer-, Nikkel- en Kachelfahriek al hier. Vermelden we tot slot er van nog even, dat men voortdurende zorg; heeft om het stof geheel verwijderd te houden, want met name voor de lakkerij is dit een der grootste, ,zoo niet de grootste vijand. Zaamslag. In de Vrijdagmiddag ge houden vergadering van den gemeen teraad waren alle leden aanwezig'. Van de ingekomen stukken noemen we een adres van bewoners van OLhene, die klaagden over de gemeentelijke vuil nisbak aldaar. Na eenige discussie werd besloten dien bak te sluiten en voortaan 's Zaterdags het vuilnis bij de menschen vandaan te halen. Agen dapunt, dat lireede bespreking ople verde, was het voorstel van B. en W. tot overname van het wachtlokaal gebouwd door de Zeeuwsch-Vlaam schie Tramweg Maatschappij. De heer Van Hoeve was er tegen, de Z. V. T. M. heeft zich tegenover de gemeen te ook nog nooit erg voorkomend ge toond. Ten slotte werd het voorstel van. B. en W. aangenomen ;m'et 7 tegen 4 stemmen, die van de heeren Kayscr, Vinkte1, De Koeyer en Van Hoeve. De rekening van het Distributiebe drijf over 1920 werd vastgesteld op f 87.951.99i/2. Die van het Eleötr. Be drijf tentet een nad. saldo van f676.78; van het Burgerlijk Armbestuur met een batig saldo van f221.09, en van de gemeente met een nadeelig slot van f4033.83. Tot lid van het Bur gerlijk' Armbestuur, wegens heL over lijden van den heer A. Klaassen werd gekozen de heer J. C. Kayser. Oyer een schrijven van Ged. Staten om de maximum-snelheid voor motor rijwielen te verhoogen tot 20 K.M. ter uur ontstond weer een langdurige iscussite. Besloten werd met 7 tegen 4 stemmen, op hief schrijven van Ged. Staten niet in te gaan. Besloten werd verder tot een heffing van 30 op centen op de vermogensbelasting, 80 op de gebouwde en 20 op de onge bouwde eigendommen. Tegen de hee ren Kayser, Scheele en De Jonge. De begrooting voor het Burgerlijk Arm bestuur, dienst 1922 werd vastge steld op f4030, de gemeentelijke Sub sidie er voor op! f3750. De begroe ting voor litet Eleotr. Bedrijf werd in ontvangst en uilgaaf vastgesteld op f 11.200. Verzoeken van den machi nist en den hulp-machinist olm verhoo ging van salaris werden afgewezen mlet 7 tegen 4 stem'men, (die van de heeren Vinke, Koopman, Wisse en De (Jonge). Daarna k'wam de gemeentebe- grooting aarl de orde. B. en W. stel den voor dezie in ontvangst vast te stellen op f95.109.74. Allereerst kwam hierbij aan de orde een verzoek van bewoners van de Brouwerij om een paal met een electrische lamp. B .en W. stelden voor er niet op in te gaan, omdat men dan afwijkt van de straatverlichting, aangezien het geen open bare straat is. Na eenige discussie werd overeenkomstig dit voorstel besloten. De Eost voor de biu'gerwac.ht werd terugge- racht van f 400 op f 350. De post voor het onderhoud van straten en pleinen werd van f 500 op f800 gebracht. Inzake de verbetering van de haven werd besloten daarvoor een leening van f 1200 aan te gaan. De post rioleering werd van f 5.00 gebracht op f 1100. Een voorstel om hef salaris van de vroedvrouw te- verhoogen met f200 werd Iverworpen met 8 (tegen 3 Isllemmen (Vinke. Koopirian en De Jonge). AamgeUomen werd' een voorstel om aan de Geitenvereeniging een subsidie toe fe kennen van f50. Do hondenbelasting werd ten Slofte als Volgt geregeld: losloopende honden f5, Vastliggende honden f2 en trekhonden! niets. "Daarna sluiting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2