Staten-Generaal. Uit de Provincie. Kerknieuws. I De berichten van het Grieksch Turkscih oorlogsterrein blijven elkan der tegenspreken, want terwijl de Grieksche bulletins een overwinning bij Afioen melden, beweren de Tur kten den Griekschen aanval te hebben afgeslagen. Het. Engelsch-Amerikaansch in cident (zie ons nr van gisteren) is te wijten aan de omstandigheid, dat de Engelsche regeering voornemens was, tegelijk met haar antwoord op het Amerikaaïische schrijven mede te dee- len, welke eerbewijzen de Engel sche koning aan den Amerikaansohen on bekenden soldaat wenschte te bren gen. Dit eischte eenig overleg. Die plechtigheid zal nu op 17 Oc tober plaats hebben. De gemeenteraad van Poplar (En geland) is vrijgelaten. Het conflict tusschen Kamer en Se naat in België over de kwestie van het vrouwenkiesrecht voor de provinciale ra den is opgelost. Bij de eerstvolgende ver kiezingen voor die raden (1925) zullen de vrouwen mee mogen stemmen. Te Weenen is een munitiewagen met 300 handgranaten, die door den hoofdweg van den Prater reed, ontploft. De koek sier en de paarden werden in stukken gescheurd, drie voorbijgangers gekwetst. In de omliggende woningen en koffiehui zen sprongen de ruiten. De paus laat oude gevangenissen in bet Vatikaan inrichten als woningen voor -die kardinalen. Velen hunner beschikken over niet veel meer dan 21,000 lire; één kardinaal is dakloos; daar izijn huisbaas de huur tot '75,000 lire heeft opgeslagen. De kardinalen die de oude gevangenissen ko men bewonen zullen een soort coöpera tie vormen, alles voor de goedkoopte. Nochtans ,zal de paus de kardinalen nog: bizonderen bijslag moeten geven. Uit Boedapest wordt gemeld, dat volgens de ge all. commissie van her stel alle oorlogis- en handelsvliegtui gen, die Hongarije heeft bezeten, zijn vernietigd. Tweede Kamer. Lang duurde de Kamerzitting van gis teren niet en bijzonder belangrijk was ze ook al niet. Begonnen werd natuur lijk met de gebruikelijke interpellatjio-aan- Vragen. De heer Drion (V.-B.) vroeg een inter pellatie aan over de (toepassing van de Arbeidswet betreffende vergunning voor overwerk, dhr. Van Rap'pord (V.-B.) over het optreden van de militaire politie in de z.g. Verboden stronken, terwijl dhr. A. P. Staalman (C.-Di.)' verlof kreeg tot het hpuden van een interpellatie omtrent de ondersteuning van afgekeurde militai ren. Als nieuw Kamerlid werd in de vaica- ture-Helsdingen vervolgens geïnstalleerd dhr. Hiemstra (S.D.A.P.);. Daarna werd opgemaakt een nominatie voor den Hoo- gen Raad jvac.-Nelissen). Tot eersten candidaat werd gekozen mr. N. C. M. A. v. dl Dries, advocaat te 's-Gravenhaige (R.-K.)i Tweede candidaat werd mr, van Gelein Vitringa, raadsheer in het gerechtshof Jie 's-GraVenhage en derde candidaat mr. Schepel, pres. v. h. Hoog Militair Gerechthof te Utrecht. Het .noodwetje van Minister Aalberse, dat ten aanzien van de bevoegdheid dies Ministers om Voor het bakkersbedrijf ver gunning voor nachtarbeid te verle-enen den termijn die 23 October a.s. zou ein digen, verlengt tot 1 Januari 1923, is aangenomen met de stmmeen der rood© heeren tegen. Toen kwam aan '3e orde bet wetsont werp: „huisvesting van den Raad van Statie", waarbij de zuinigheid ook een krachtig woordje meesprak. Van alle kan ten werd op beperking der uitgaven aan gedrongen. De minister vroeg dan ook niet minder dan 9 ton en trachtte de KameT gunstig Voor zijm voorstel te stem men door mede te deelen, dat met het oog op 's lands financiën voorloopig van den bouw van een nieuw© Tweede Kamer gebouw is afgezien, maar de meerderheid wilde desondanks het wetje z'óó niet slik ken. Een amendement-Ketelaar om drie ton te bezuinigen door den bijbouw uit te sparen, werd wel verworpen met 53 tegen 29 stemmen, maar een amendement- V. Rijckevorsel, beoogend alleen voor den aamkoop van het perceel op het oogen- blik 5 ton te voteeren, terwijl voor den bijbouw een nieuwe weüsvoordraeht werd tegemoet gezien, waarbij dan de huidige plannen de noodige versobering zouden hebben te ondergaan, werd aangenomen met 46 tegen 36 stemmen. Terwijl over dit ontwerp uit den treure werd geboomd, werd oVer andere, die niet minder met spaarzaamheid te maken had den, zelfs geen kik gegeven. Zoo gingen de zgn. brandstoffen-subsidies aan .tram weg ondermemingen (2Va millioeu), waarte gen naar luid in het voorloopig ver slag „zeer Vele leden bezwaar hadden", met een Vaartje onder den hamer door en insgelijks een landbouw-suppletoire tot een .bedrag Van ruim 7 ton. Zoo af en toe beeft de Kaïmer dus eens een bevlieging van bezuiniging. Moge zij er maar vele hebben als straks aller lei financieel© ontwerpen haar aandacht vragen-' Binnenland. Conflict in de suiker industrie, i Aan de suikerfabrieken in West- Noord-Brabant dreigt een arbeidscon flict uit te breken, als gevolg van een mislukte actie tegen een loons verlaging van omstreeks 10 pet. Een staking is zoo goed als onver mijdelijk. In verband hiermee is door het be stuur der Coöp. Beetvvortelsuiikerfa- briefe „Roosendaal", te Roosendaal, een schrijven gericht aan de leden dier coöperatie, waarin hun mledewer- fcing wordt gevraagd om zich te weer te stellen tegen het stakingsgevaar, waarin o.a. gezegd wordt: „Wij doen een beroep op onze le den om op de eerste aanvraag onzer zijds uwe beschikbare zoons en werk krachten naar de fabriek te zenden., teneinde niet het werkwillige vaste personeel den voortgang van ons be drijf te verzekeren." Congres voor Sociale ver z eke ring. Gistermorgen werd aan de orde ge steld het punt „Moederschapszorg", waarover prae-advies werd uitgebracht door Mevr. Pothuis Sm!it (S.D.A.P.) en Mej. Mr Frida Katz; ,(C. H.) De eerste bepleitte o.a. 1. Alle moeders beneden zekere in- komengrens genieten moederschaps zorg. Geen onderscheid tusschen ge huwden en ongehuwden. 2. Zij ont vangen verlos- en geneeskundige hulp. 3. Zij ontvangen een uitkeering bij' de geboorte van het kind. 4. De gem. draagt zorg voor kraamvrouw- e'n zui- gelingenverpleging (verpleging, hulp in de huishouding, voorlichting). 5. De kosten komen voor rekening van den Staat. De bekende wenschen der sociaal-democraten dus. Daarentegen toonde mej. mr Frida Katz zich voor standster van particuliere moeder schapszorg. (Het Christ, beginsel is eerst eigen zorg, dan hulp van parti culiere instellingen en eerst in de laat ste plaats directe staatszorg). Verder wenschte zij mee te helpen aan het tot stand bréngen van een goed stelsel moederschapisverzekering. Wensche- lijk achtte zij: het, dat deze verzeke ring in een afzonderlijke wet. geregeld wordt met voor de gehuwde en onge huwde moeder principieel afwijkende bepalingen. Aan het debat werd door vele spre kers en spreeksters deelgenomen. Dr J. v. Bruggen te Goes deed een pro test hooren tegen hetgeen mevr. Pot huis in haar prae-advies schrijft, dat n.I. door liefdadigheidsinstellingen de minderwaardigheid der ongehuwde moeder op de meest duidelijke wijze zou worden gedemonstreerd tegenover de verhevenheid der gehuwde vrouw. Daaruit blijkt, dat men in de kringen der S. D. A. P. nooit iets heeft be grepen van liefdadigheidszlin. Voor er immers van moederschapszorg werd gesproken, had mten de verpleging der ongehuwde moeder en deze kwam niet voort uit een behoefte om wel te doen, maar uit liefde tot Christus, Dhr. Kruithof (voorzitter van het Chr. Nat. Vakverbond) protesteerde krachtig tegen de woorden van mevr. .Pothuis, waar deze schrijft,.De moe der van vele kinderen is in onze maat schappij ©en beklagenswaardige als ze niet rijk' is, altijd in de zorgen, altijd afgetobd, zonder belangstelling, al leen maar zwoegend voor de aller eerste materiëele behoeften van het gezin. Zuchtend ziet ze naar de geluk kigen, die geen of weinig kinderen hebben." De vrouw, die zoo iets durft schrij ven zegt spr., is beklagenswaardig. Uit 'naam van de georganiseerde chris telijke vrouwen, die nier niet kunnen aanwezig zijn en uit naam van nog duizenden christelijke moeders protes teert spr. tegen deze uitlating. In de zaal ontstond toen een geweldig ru moer. De S. D. A. P.-ers eischten, dat spr. de woorden zou terugnemen, waarbij hij' mevr. Pothuis een bekla genswaardige noemde. De voorz. koe de orde schier niet handhaven. Van alle kanten werd ge roepen en geschreeuwd. De voorzitter, na ©enige kalmte ver kregen te hebben, verzocht den heer Kruithof de woorden terug te nemen, waaïaain deze niet wenschte te vol doen. Onder protest van de meerder heid der vergadering werd hem hierop het woord ontnomen. Toen later mevr. Pothuis nog aan het woord kwam', gaf de vergadering mherdere malen door geschuifel te ktennen, dat zij niet langler naar haar wienschte te luisteren, die zich dan ook genoodzaakt zag de verdediging van haar prae-advies te bekorten. Wij kunnen ons vergissen, maar mteehen uit. de verslagen te mogen cioincludeeren, dat de beteekenis van een congres als dit niet bijzonder groot is. Allerlei. Maandag hebben de ministers van binnenlandsche Zaken, van waterstaat en van landbouw, en Dinsdag 32 le den van de Tweede Kamer een bezoek aa'n Wieringen gebracht, ter bezich tiging van da Zuiderzeewerken. Het ligt in het voornemen der regee ring het. wapen der Kon. marechaus see "in 1922 uit te breiden met 1 officier, 52 onderofficieren en mare chaussee te .paard, 1 hoefsmid en 23 onderofficieren en marechaussee te voet. Naar hel. Haagse he Corresponden tie-bureau verneemt is er in de on derscheidene rangen van het leger te gen November e.k. mutatie te ver wachten. Treub uit de Kamer. De Kameroverzicht schrijver van het Hbld. schrijft: Tneub is heengegaan. Hij beeft afscheid genomen van" alle aanwezige leden. Man voor man (n.m'. vrouw voor vrouw!) drukte hij hun de hand. Allen? Misschien niet. Den heer Marchainf deed hij 't zéker niet. Maar die twee kennen elkaar ook z'óó goed, niet waar?.... Wij schrijven, bij deze gelegenheid, ,geeh parlementaire lijikrede over den heer Treub. Dat hebben we éénmaal gedaan toen iedereen dacht, dat hij politiek morsdood, was.... en kort daar na deed 'hij de kist weer open. Dat zal ons niet meer giebeuren. Treub. uit de politiek? Voorgoed? We zeggen .het niet meer. Ein wie hopen het zéker niet. Ingevolge het. besluit der Staten van 21 Juli 1921 no. 10, waarbij aan Ged. Staten is opgedragen een commissie te benoemen tot onderzoek van de vraag of afdamming van de Eendracht en van de Zandkreek uitvoerbaar en gewenscht kan zijn, besloot dit college in die com missie te benoemen: tot voorzitter: Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford," Commissaris der Koningin in Zeeland; tot leden: mr. F. J. Sprenger, lid van Ged. Staten; H. v. Oordt, hoofd ingenieur-directeur van den Rijkswater staat, te Middelburg; J. F. Schönfeld, Hoofd-ingenieur van den Rijkswaterstaat te VHssingen; W. J. H. Harmsen, Ingenieur van den Rijkswaterstaat be Goes; F. A. Kloppert, waarn. hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat in Zeeland; J. J. van Leeuwen, Ingenieur van den Provin cialen Waterstaat te Goes; Mr P. Dieleman, voorz. der Mij. tot bevordering van land bouw en veeteelt in Zeeland, te Middel burg; G. S. Vlieger, secr. der Schippersver- eeniging „Schuttevaer" te Amsterdam; Mr. A. J. F. Fokker van Craijenstein vad Rengerskerke, voorzitter van het bestuur der visscherijen op de Zeeuwsche stroo men te Zierikzee en tot Secretaris dhr. H. J. G. Hartman, Griffier der Staten. Voor den Indischen dienst is bestemd G. C. Dalman te Middelburg, als 3e offi cier bij de Gouvernements-miarine. Te Burgihsluis (Schouwen) is aangekomen de nieuwe reddingsboot der Zurd-Hollandsche reddings-maat- schappij, genaamd „Prinses Juliana" ter vervanging van de oip 5 Mei 1920 verbrande „Koningin Wilhelmina". De nieuwe boot is gebouwd op de werf dier firma de Vries en Lenso'h te Aht- stierdam. Voor den Raad van State is behandeld een geschil tusschen het gemeentebestuur van Hontenisse en den minister van binnenlandsche za kten over de verplichting tot betaling van verpleeigkosten ten behoeve van ©ön armlastigen krankzinnige, die uit Amsterdam afkomstig, jztich om ge zondheidsredenen vestigde te Honte nisse, waar hij ooik werd ingeschre ven en waar hij aanvankelijk geheel of gedeeltelijk voor rekening van zijn broeder werd verpleegd. De burge meester van Hontenisise lichtte de be langen dier gemeente toe. Een dichterlijke brieven- ga ar der. In Wissenkerke moet jaren ge leden een brievengaarder geweest zij'n, die nogal poëtisch .aangelegd was, wat o.a. uit de voigende feiten blijkt. Hij vond in zijn bus een brief met het adres: „Mr. Kleer maker in den Blindemhoek No. 17." Zooals het in zulk een kleine gemeente gebruikelijk is, bracht de gaarder deii brief voor het raam met volgend op schrift Dit adres is al heel stom, Blinde hoeken vindt m'alom, Kleermakers overal, Evenals dit nommertal. Mijns bedenkens echter moet Ter bevordering van spoed, Deze brief naar allen schijn, 't Naast in Zeelands hoofdstad zijn. Ook ontving hij eens een brief ter be stelling bij een ambtenaar van het ge recht welke ten onrechte met port zou worden belast en door hem aan 'het kan toor van afzending (Kortgene) werd te ruggezonden met onderstaand versje: Vriend de Maagb Fdlus klaagt Ontevreên En met reên Ten gerief Van een brief Hem als knecht Van 't Gerecht Toegestuurd Uit de buurt Van Kortgeen .Was belast Op z'n bast Met geschrijf Van een vijf 'Wees zoo goed Meld met spoed Of hij port geven zal Niet of al. Middelburg. De Gereformeerde Jon- gelingsvereenigi ng „Herman Faukeel"- hoopt dit winterseizoen van zich te laten hooren. Ze heeft verschillende bekende sprekers uitgenoodigd voor haar opi te treden. De rij zïal worden geopend door den jeugdvriend Ds J. H. Telkamp alhier, die 26 Oclt. a.s. hoopt te spreken over het „Geweten". Op een gewone vergadering, waar ook begunstigers welkom zijn, hopen de heeren K. Huizenga, leeraar aan de Chr. Kweekschool te Middelburg en A. Goote, juridisch student aan de Vrije Universiteit, een lezing te hou den. De A. R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" hoopt in haar vergadering van Woensdag 19 Oct. de annexatie-kwestie van 'tZand bij Middelburg te behandelen. De heer Mr A. A. de Veer, wethouder, hoopt deze voorgestelde grenswijziging in te leiden. Goes. Wij herinneren onze lezers nog aan de advertentie in ons nr. van Dinsdag, waarin de eerste Chr Winterlezing voor dit seizoen werd aangekondigd. Spreker en onderwerp lokken heide tot een druk bezoek uit. 't. Zal morgenavond dan ook wel vol zijn in de zaal van V. O. V. Eigenaars van percieelen, waarin zich privaten of urinoirs bevinden, welke door middel van een septic- taark afvoer hebben naar gemeente- riolen of openbare wateren, zijn ver plicht daarvan vóór 27 Oct. a.s.' schrif telijk ten stadhuize aangifte fe doen, zulks in verband met de riool-belas ting. Gisteravond trad in de bovenzaal der meïksalon van den heer Bustman voor het Ned. Werklieden-Verbond „Patrimonium" op dhr. J. Hermans van Amsterdam. De vergadering werd geleid door den heer W. A. den Hol lander fe Middelburg, die op de ge bruikelijke wijzie opende en een inlei dend woord sprak. Spr. wees op den zwakken toestand, waarin de Goesche afd. verkeert en betreurde daarom de slechte opkomtet op deze vergadering ein toonde daarna de noodzakelijkheid van het bestaan van Patrimonium aan naast de Chr. Vakbonden, al was het alleen maar om op het sociaal ter rein te waken tegen eenzijdigheid. Dhr. Hermans, daarna het woord verkrij gend, wees allereerst op het samen gestelde van het leven onzer dagen en op de moeilijkheid om zoowel aan de kerk als aan staat en maatschappij volle aandacht te schenken. Nu wil juist Patrimonium zijn leden datgene geven, wat zij noiodig hebben, om op deze drie terreinen te doen, wat hun Christelijke roeping is. Immers het Verbond belijdt, dat het in laatste in stantie niet gaat om het schepsel maar om den Schepper. Heel het leven moet uit dat éénte beginsel .worden geleefd. Dat is de grondslag, waarop onze va deren hebben gebouwd en uit dit va derlijk erfdeel vloeien nu ook voor ons dure verplichtingen voort. Nog maar al te vaak heerscht de meening,, dat de kerk alleen heeft te zorgen voor de geestelijke zaken en de maatschappelijke organen voor de stoffelijke, zoodat er tusschen die beide een voortdurende strijd woedt. Sterk komt Spr. tegen deze Doopersche scheiding op. Ook op maatschappelijk terrein is er voor ons, Christenen, teen taak, waarom het wel noodig was, dat predikanten en ouderlingen zich wat meer voor Patrimonium in teresseerden. Ook waarschuwt Spr. tegen het in dringen van den staat en de overheid op maatschappelijk gebied eenerzijds en het verwerpen van alle wet en bindende regeling anderzijds. Er moet ook tusschen staat en maatschappij teen Zuivere harmonie bestaan. Spr. kwam nu tot een meer nauw keurige beschrijving der taak van Pa trimonium en wees er op, dat het Verbond alle terreinen van tien ar beid bestrijkt en daar verzoenend wil wierken. Verzoenend hoofd- en han denarbeid, patroons- en werklieden- arbeid, daarmee verwerpend het be ginsel van den klassenstrijd. Ook be hoort tot de taak' van Patrimonium het aansporen tot aansluiting bij de Chr. Vakorganisatie. Het levert als het. ware de stoom voor de locomotief van het Chr. Nat. Vakverbond. Ver- dier heeft Patrimonium een taak' ten opzichte van'ziekenkassen, woning- houw, coöperatie en vakonderwijs. - Tien slotte beantwoordde Spr. de vraaig, hoe een zlwakke afdeeling kan werken. Hierna _was er gelegenheid voor ge- dachte'nwisseling. De voorzitter deel de in 'tkort mede, hoezteer het wen- sdhleliik is, dat de afd. Goes tol meer dere kracht komt, mtede om .vandaar uit de propaganda over Zuid-Beve land te leiden. Zij, die van de aan wezigen nog geen lid waren, gaven zich als zoodanig op', waarna tot voor zitter der afdeeling werd gekozen dhr. J. Dirks, die dezie benoeming aannam. Tot verdere bestuursleden werden g|e- k'oizleh de heeren A. de L'angte en N. Steenblok, (de heeren G. .T. Hol le stel Ie en G. Edkhardt. hebben nog Steeds in het Bestuur zitting). Dit Be stuur zal de afdeeling zoo spoedig mogelijk' reorganise eren. Tot vertegen woordiger voor Zuid-Beveland in de gewestelijke organisatie werd bij' ac clamatie dhr. J. Dirks aangewez'en. Na leen kort slotwoord van den voor zitter, sloot dhr. Hermans mtet dank gebed. Schore. Alhier zal dezen winter door dein heer G. Geij'tenbeek ©ene land- bouWcursus worden gehouden, waar voor zich 18 jongelingen tot deel name hebben opgegeven. Nisse. In de Woensdag gehouden raads vergadering waren alle leden aanwezig. Aan de beide onderwijzers wordt ont slag gegeven voor herhalingsonderwijs en worden benoemd tot het geven van ver volgonderwijs, alsmede de onderwijzeres. Een verordening voor de heffing van schoolgeld met ingang van 1 Jan. a.s. werd vastgesteld. Eveneens werd vastge steld de verordening tot inning van den H. O. voor het tijdvak 1 Jan. tot 1 Mei 1922. De jaarwedde van ambtenaar burg. stand werd volgens de regeling van Ged. Staten goedgevonden. De gemeentebegroo- ting 1922 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 31.978.86 inbegrepen post onvoorzien van f ÏSSIAI1^- Krabbendijke. Wegens herstelling aan de dijkdoorsnede van den Nieuwlandepolder oostzijde, liep gedurende geruimen tijd het spoorwegverkeer tusschen Krabbendijke 'en Oosldijk over enkel spoor, waardoor verscheidene treinen, ook sneltreinen, aan het station Krabbendijke korter of Langer oponthoud hadden. Hedennacht werd alles weer tot de gewone orde gebracht en kunnen de treinen weer over beide lijnen doorloop-en Westkapelle. Gistermiddag om twee uur had de teraardebestelling plaats van wijlen Dr. Campert, geneesheer alhier Een groot© schare van belangstellenden stond bij de dokterswoning, toen de lijkkoets met twee volgrijtuigen aankwam uit Middelburg om het stoffelijk overschot grafwaarts te bren gen. Nadat de kist op den wagen was ge plaatst werd zij bedekt door de vele bloe men en kransen, welke door verschiL lende personen waren aangeboden, o.a.- ook een van de Westkapelsehe bevolking. In den stoet bij de familie waren ook d.e burgemeester en de leden van den raad en enkele genoodigden. Toen de kist in de groeve was neergelaten werd door verschillende heeren het woord gevoerd. Het eerst werd gesproken door Dr Can- negieter te Middelburg, daarna door een zwager van den overledene, vervolgens door een vriend en ten slotte door den burgemeester van Westkapelle namens d© bevolking, welke ook in grooten getale tot bij' de groeve was gevolgd. De oudste zoon dankte de sprekers en alle belangstel lenden voor de gesproken woorden en voor de laatste eer zijn vader bewezen. St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den voltallige zitting van den gemeenteraad was o.m. onder de ingekomen stukken een missive van den minister van arbeid, dat 's lands financiën niet toelaten een bij drage te verleenen in het uitgevoerde werk tot demping der kleine kade, hetwelk deels, was geschied tot beteugeling van de werk loosheid; van Ged. Staten dat geen ter men aanwezig zijn tot verhooging van het salaris van den tegenwoordigen secreta ris dal het salaris van den tweeden amb tenaar van den burg. stand is bepaald, op f 50 's jaars en dat het besluit tot verkoop van de ongerestaureerde schilde rijen is opgeschort tot 1 Maart a.s. Een nader adres inzake de oprichting van een U.L.O.-school werd aangehouden omdat deze zaak nog niet rijp is voor openbare bespreking. Een verzoek van de ouder* commissie tot aanstelling van een school arts werd aangenomen met wegdenking van het grootsteedsch idee van schoolarts.. Bij de behandeling der gemeentebegroo- ting, voor 1922 werd een verzoek van J. Nieuwenhuijzen, om zijn jaarwedde als ambtenaar ter secretarie te brengen van. f 1200 op f 1500 met 6 tegen 1 stem ver-, worpen. Met 5 tegen 2 stemmen wkerd aan den rijksveldwachter C. Klootwijk alhier een gratificatie toegekend van f 75 en aan den majoor van dien tak Rietveld te Tho- len f 25. Met gelijke stemmenverhouding werd ten behoeve van de muziekvereni ging „Elk naar zijn krachten" een memo rie-post uitgetrokken van f 75 om daaruit, ter beoordeeling van den raad, eventu- eele tekorten dier vereeniging te dekken. Op een verzoek van de gemeente-verlos kundige om hare jaarwedde van f 350 te verlioogen naar het billijk oordeel van den raad, stelde de voorzitter voor dit te verlioogen met f 150 en dhr. M. L. Koopman met f 400, welke beide voor stellen met 4 tegen 3 stemmen werden verworpen. Het subsidie aan de autobus- onderneming ad f 500 werd behouden, on der beding, dat zal worden voldaan aan door den raad te stellen voorwaarden, te weten: 'deugdelijk materiaal en een onbe lemmerde gebruikstelling van den geheelen dienst dus ook des ochtends voor het publiek. Tot een balanscijfer van f 73.849.231/2 werd de begrooting daarna met algenneene stemmen aangenomen. Die van het Weezen-Armbestuur eveneens tot een balanscijfer van f 15.550.99. De voor zitter wilde dat de vergadering pogingen aanwendde bij dit bestuur tot het stichten of in het leven roepen vajn een gebouw voor ouden van dagen. Geheel onverdeeld werd dit denkbeeld niet opgenomen. Eenige reclames op aanslagen in den hoofdelijken omslag werden behandeld. Vastgesteld werd een verordening op de heffing van den hoofdelijken omslag waarbij de aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud werd bepaald op f 600 en f 50 voor elk kind beneden 14 jaar. Definitief werd thans besloten tot verbetering van den zuidelijken en westelijken kaaimuur door middel van bazalt, waartoe een lee ning zal worden aangegaan. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Driesum, N. C. Bakker te Aalburgte Heemse, W. J. v. Elden te- Terkaple; te Leeuwarden (vac.-De Buck), C. G. Wagenaar te UsqUert en (vac.-Groot Enzerink), P. G. de Veij Mest- dagh te Wassenaar. Geref. Kerken. TWeetal te Hengelo, V. K. Kuijvenhovem te Rijsoord en P. Nomes te Schildwolde..

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2