No 8 Maandag 10 October 1921 36e Jaargang Reclames. Sedert 1 Oct. 1.1. is de exploitatie van dit blad opge dragen aan de firma OOSTERBAAN LE COINTRE te Goes. Het Bestuur van „De Zeeuw". FEUILLETON. John Ward en zijne Vrouw. I Gifford zweeg Hierop en begon drie Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 70, (Telefoon No. 11). Bureau te Middelburg FIRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers Oosterbaan Le 0 o i n t r e, Goes. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. eeuw Abonnementsprijs: Prijs per 3 maanden £r. p. post f3.— Losse nummersf006 Prijs der Advertentiën: 14 regels f 1.20, elke regel meer 30 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Bewijsnummers 5 cent. Aan de Cb riste 1 ij k e Arbeiders, die niet of verkeerd georga niseerd z y !n 'In uit maiiifest richten wij ons tot U, Chris telijke arbeiders, ambtenaren, onderwijzers, enz, die nog biet toegetreden zijt tot onze Chris telijke Vakbeweging. Wal is de reden, dat gij 'nog steeds van verre zijt blijven staan, dat gij U nog niet gevoegd hebt bij hen, die zich opgemaakt heb ben, door middel der Christelijke Vakbeweging He trachten, de Christelijke begihselen oois Volksleven, o'nze Sociale verhoudingen, steeds meer te doen beheersche'n Wat is het? Onbekendheid Onbekend maakt onbemind, zegt bet spreek, woord. Maar wanneer gij onbekend zijt met onze Christelijke Vakbeweging, dan hebt ge dat toch aan Uzelf te wijteh, want onze Vak beweging beeft 'nu reeds jarenlang bijna overal 'in oils land in het publiek getoond, wat zij iis en wat zij wil. 75.000 Christelijke arbeiders, ambtenaren, enz., hebben zich om ons vaandel geschaard, vereenigd in een 22tal geoentra- traliseeróe Christelijke vakbonden, welke sa men weer vorme'n het Christelijk Nationaal Vakverbond. I'nternationaal maakt onze Vak beweging 3 eel uit. vah het Internationaal Chris telijk Vakverbond, -waarbij 4 millioeb leden zijn aa'ngesloten. Onze Christelijke Vakorga nisatie is ee'n beweging geworden, waarmede naüo'naal en internationaal wordt gerekend. Wat onze Christelijke Vakbeweging wil Onze Christelijke Vakbeweging wil zijn: een schild voor de z wakken, ee'n hulp cu steu'n voor de 'sociaal.gedrukten. Nu reeds jarenla'ng heeft onze Vakbeweging het pieit gevoerd voor betere axbcidsverhou- dinge'n. Wij hebben gestreden voor de erken ning van het recht der arbeiders, om mede zeggenschap te hebbe'n in de vaststelling der arbeidsvoorwaarden. Voor een groot deel der arbeiders is Met ons gelukt, dit gerealiseerd te krijgen. De alleenheerschappij van den werk- gever in dat opzicht behoort grootendeels tot hef, verledene. Het was de taak onzer Vakbeweging, daar. voor in de allereerste plaats het pleit te voereln Dat medezeggenschap verkregen werd in de vaststelling der arbeidsvoorwaarden was een =eiscb van Chr. beginsel. D'e arbeider is geen machine. Hij is me'nsch, hij is schepsel Gods. Hij 'treedt in -de arbeidsgemeenschap op als vrij man. Hij geeft zij'u arbeidskracht voor het bedrijf- Hij is voor het bedrijf een onmisbare factor. Maar waar hij zijn arbeidskracht geeft, -arbeidskracht, hem van God gescho'nken, ar, 'beidskraoht, die zijn ee'nigst kapitaal uimaaki;, .is het dan 'niet zijn recht, dat hij mede beslist over de voorwaarden, waaro'nder hij zijn ar beidskracht zal geven Toch zijn er ook thans nog groote groepen .arbeiders, waarvoor dit recht niet werd ver. kregen, arbeiders, die liog steeds als on- tiiondigeh worden behandeld, arbeiders die nog getioegen moeten nemen met alles wat hun werkgever, zonder hen, over hen beslist. Vooral is dit het geval met U, ongeorga- riiseerdeii. In (düe bedrijven, waarin de Vak- organisatie hog slechts sporadisch is door gedrongen, heerschën in dit opzicht nog toe standen, een arbeider onwaardig. Ot is in dit Uw bedrijf hiet het geval? Is daar de Vakorganisatie zoo sterk, dat dit eerste recht der arbeiders wel werd verkregen? En toch, gij o'ngeorganiseerd? Maar gij wilt Naar het Engelsch van MARGARETHA DELAND. 6) o Maai' zelfs in .hunne vervreemding wa ren zij eenstemmig in de hartelijke gene genheid, welke zij 'Helena toedroegen.. Bij al hunne verschillen, en die hadden zij .nogal eens, beriepen zij zich op He lena, en haar oordeel wias dan beslis- -send; Louise trok het nooit in twijfel, al was Helena ook meestal van meening, dat Gifford gelijk had. Toen hare nicht haar nu verlaten had, was zij dus ten minste zeker dat de jonkman in haar gevoel van genlis met haa;r sympathi seerde. i Zij was blijde, dat hij zich in Lock- haven ging vestigen; hij zon bij Helena zijn, en hare nieuwe woonplaats minder qenzaam voor haar maken. En Helena had geglimlacht om het denkbeeld, dat zij eenzaam zou(kunnen zijn waar John iwjas! Zij Wandelden nu tusschen de bloem kelken door naar de zoogenaamde stee- nen bank een plat stuk zandsteen, door het Weder afgesleten en hier en daar afgebrokkeld, op twee lage palen; toch geen klaplooper zijn, die profiteert van het werk van ahderen, zonder zelf een hand uit te steken, zonder zelf Uw schouders mede wider het werk te zetten? Onze Cliristelijke Vakbeweging heeft voor die medezeggenschap gestreden, om daardoor te kuniien bereiken beter© loans- cln arbeidsvoo r waarden voor de'n arbei der. Wij ijveren voor ee'n voldoend loon voor den arbeider, waarvah hij met zijn gezin be hoorlijk kan leven. Wij hebben gewerkt voor een kortere'n arbeidsdag, nu grootendeels ver kregen, opdat de arbeider ook tijd zou hebben voor al datgene, dat ook als zijn taak moet worden beschouwd. Wy' hebbe'n geijverd voor een voorzie'ning in de behoeften der arbeiders by ziekte, werkloosheid, ongeval, invaliditeit en ouderdom. Niemand zegge hu, dat wy, door al deze dingen te vragen en daarvoor te werken, ons werpen op bloot materiëele dingen. Men heeft ons dit wel ee'ns verweten, maar wy vragen U, wanheer wij ijveren voor een behoorlijk loon voor den .arbeider, is dit dah slechts een mate riëele aangelegenheid? Doen wy dat ook niet, opdat de arbeider van liet zyïie kan geven voor 3e zaak van Gods Koninkrijk, voor Kerk en School en Zending? En wanneer wij vroe gen om meer vrijen tijd, deden wij dat dan ook niet opdat, de arbeider tijd zou hebbeh zich bezig te houden met zy'n gezin, met de opvoeding van zijn kinderen, opdat hij tijd zou hebben i'n het gezin te kunnen optreden, zooals God dat ook van de'n arbeider eischt? En vrage'n wij dat ook niet, opdat, de arbeider van zijh tijd zou kunnen geven voor Kerk en Zendi'ng en voor allerlei op Politiek en Sociaal terrein Neen onze strijd is niet bloot een strijd Voor materiëele verheffing, maar ook eeh strijd, om Hoordie materiëele verheffing te kunnen verkrijgen groote geestelijke, zedelijke en ideëel e waarden. Gij, ongeorganiseerden, hebt U van dit alles niets aa'ngetrokken. Gij bleeft nog steeds van verre staan. Wordt het thahs geen tijd voor U, jogni U ook aan t© sluiteh by onze Vakbeweging, cm met ons mede te voeren den strijd voor recht en gerechtigheid i'n onze maatschappe- lij ke verhoudingen Als Christelijke arbeider is dat. Uw plicht! Wij hebben tot laak, te Irachteh, het iicht van li et Eva'ngelie te doen stralen over gansch het leven. Wy hebben tot. taak, het o'nreehl te bestrij den e'n recht en gerechtigheid te bevorderen, cok op .het terrein vah den arbeid. Daaraan nioogt ook gij U niet onttrekken. Gezamenlijk hebben wij te streven naar betere maatschap pelijke verhoudingen, waarin naar Christelijke beginselen het recht, wordt betracht en waarin aan de arbeidende klasse die plaats gegeven wordt, waarop zjj recht heeft. Een krachtige Christelijke Vakbeweging heb ben we daarvoor iioodig. Een krachtige Christelijke Vakbeweging, Öie eenerzyds zich kant tegen de opkomende re actie, welke He arbeiders terug wil dringen van de plaats, die zij hebben verkregen en hen in hun totaal afhankelijke positie terugwensoht een krachtige Christelijke Vakbeweging, die anaerzijds stelling neemt tegen de revolution- imire klassehstry'a Vakorganisatie. Wat de be ginselen der revolutie ons brengen, leert ons de geschiedenis der laatste jare'n in liet buiten land. Welk ee'n zee van ellen-dé is daardoor over de arbeiders gebracht. Het revolutioiüiaira het leunde een weinig tegen den stam van een populier, die tot rug diende, en zag er uit als een altaar tot offeren gereed. Het weelderige gras, dat de zeis van den maaier niet had kunnen berei ken, groeide hoog om de Hoeken; drie of Vier steenen f reden leiden Opwaarts er heen, maar die waren zóó lang ge leden aangelegd, dat zij aan .de eene of andere zijde ingezonken en bijna, ver borgen waren door mos en wildeviool tjes. Vlak bij' de bank borrelde een beek je uit de heuvelhelling op. ien vloeide murmelend door een hollen boomstam, die mosachtig groen was dooi' de gesta dige besproeiing met een welluidend ge- druppel op Het gras. Zij stonden een oogenblik naar het Westen te 'zien, waar een gouden glans in de duisternis wegsmolt; toen nam Louise op 'de bank plaats. „Wanneer denk je te" vertrekken, Giff?" vroeg zij. „Dat ds nog niet bepaald", antwoord de hij; hij zat op eene van de treden, en leunde op zijn elleboog in het gras, zoodat hij Haar in 't gelaat kon zien. „Ik geloof, dat er wel veertien dagen mee Heen zullen gaan om alles in orde te maken." „Diat spijt me", zeide Louise, teleur gesteld. „Ik dacht dat je over een paar dagen zoudt gaan." beginsel, de klassehstrijd-leer, tast allo ver- hou3inge'n aan en vreet diep in het leven in van heil, die deze leer prediken. Zie slechts naar de I'rahsche Socialistische Vakbeweging, die 'zich door inherlyken haat, verdachtma king e'n strijd zelve verteert, zoodat zy- tot een machtelooze groep is ingekrompen en verschrompeld. Tegen de reactie e'n tegen de revolutie gaat de strijd der (Ihristely'ke Vakbeweging. Waiit wij willen vooruit e ii niette rug.. Werkelijke vooruitgang, betere maatschap pelijke verhoudingen, zy'n alleen te verkrijgen cool- de toepassing va'n de Christelijke begin selen. Daarom is „Neutraliteit" voor ons 'niet te aanvaarden. Door het aanvaarden van die „Neutraliteit" zouden wij elke'n vasten bodem onder onze voeten moeten missen. En dien vasten bodem moeten wij bezitten, om daar- dooT sterk te staan, om 'niét af te wijken noch haar de eene, noch naar de andere zijde. Gelooft j$ij tin ernst, gij, Christelijke arbei ders en ambteharen, die georganiseerd zijt in. de „Neutrale" Vakbeweging, dat de oplos sing der groote maatschappelijke vragen, de oplossing 3er Sociale kwestie, heL arbeiders vraagstuk, te vindeh is buiten de Christelijke bi-ginseleh, buiten het woord van God om? Maar wat is dat, voor een Christendom, dat alleen beteekehis heelt, voor den Zondag cn voor Uw zieleleven? Zou het beteekehis heb ben wel voor het meerdere e'n niet voor het mindere? Nee'n, gij kunt Uw leven niet in tweeën deeleh. Wanneer gij werkelijk Christen zijt, zult gij de door U beleden beginselen gansch Uw Ievén moeten laten heheerschen, zuil gij in alles e'n hoven alles de eer en het recht Gods moeten zoeken en bevorderen. De eer Gods en het recht. Gods ook i'n de aardsche maatschappelijke verhoudingen. „Neu traliteit" is hier contrabande. Gij, zult U moe ten aansluiten bij de Christelijke Vakorgani satie. Onze Christelijke Vakbeweging beeft in de jaren, die achter liggen, getoond, haar tijd te begrijpen e'n haar taak te verstaan. Ook in de toekomst hoopt zij voort te werken aan haar groote taak, in overeen stemming met haar beginselen. Zij zal het pleit blijven voeren voor den arme en don verdrukte, tegen onrecht en geweld. We rekenen daarbij op U! Wy' kun'nen geen man en geen vrouw missen Alle Christelijke arbeiders, ambtenaren, on derwijzers, enz, zich georganiseerd in de Chris telijke Vakbeweging! Het Dag. Bestuur van het C. N. V.,: K. KRUITHOF, Voorzitter. C. SMEENK, 2e Voorzitter. G. BAAS Kzn., 2e Secretaris. J. S. RUPPERT Jr., Peh'ningmeester. P. L. VAN DER VOORDE, 2e Pen'ningm. F. ELKERBOUT, Algemeen Adjunct. H. AMELINK, Secretaris. Utrecht, October 1921. Patrimonium. De Goesche afdeeling van Patrimonium heeft een langen lijdensweg achter zich. Ja'.ren geleden opgericht -onder leiding van wijlen J. Plazier, floreerde zij' tamelijk, ■dank zij de werking van de Ziekenkas, die vele arbeiders uit den Polder lokte. Doch van lieverlee wierd het bezoek der vergaderingen minder. Zelfs Het Sociaal- Congïes (1890) vermocht de afdeeling geen nieuw leven in te blazen. Toen de afgevaardigde, J. Plazier, van deze ver gadering in Samuel verslag deed waren er hoogstens tien hoorders. Niet lang daarna trad de voorzitter in dienst van den Chr. Nationalen Werk- lange grashalmen te plukken en ze in een te vlechten. Louise zat afgetrokken aan de franje .van het geel krippen sjaaltje te draaien, dat over hare borst geknoopt was 'en waalrvan de slippen bijna tot aan den zoom van haaï kleed afhingen. „Ik bedoel", hernam zij, „dat het mij spijt, -dat Helena u nog niet in Lockhaven zal hebben. Ashuföt zal u, natuurlijk, 'wel missen. Wat zal het akelig gjjn dat Helena hier "niet meer i®!" „Ja", zeide Gifford, met haar instem mende, „je zult het ontzettend eenzaam hebben." Eene poos bewaarden zij' het stilzwij gen. Afgetrokken rook het meisje aan een takje geurige meidoorns, dat zij uit een ruikertje op hal'e borst 'had genomen. „Je schijnt 'geen haast te maken om Ashurst te verlaten, Giff", zeide zij ein delijk. „Als ik in uWe plaats was, zou ik al eene maand geleden naar Lockhaven gegaan zijn't is hier alles zoo slape rig. 0, als ik een man was, moest ik de wereld zien!" i „Lockhaven is juist niet de Wereld te noemen", antwoordde Gifford, op' lang- zamen toon. „Maar ik dacht, dat je gaarne zoudt willen gaan, omdat het zoo-'n genoegen voor je zijn zal Helena daar bij je te hebben." mansbond en lag de afdeeling vaderloos ter aarde. Eenige jaiPen later onder de bezielende leiding .van wijlen A. S. J. Dekker, stond de afdeeling op uit haar kwïj'ning. Nieuwe leden traden' toe, d-oich weer andere.gin gen heen; toch (hield de afdeeling al pompende het hoofd boven water. Tot dat de inzinking al te duidelijk, werd, en het gevaar voor verdwijning nabij scheen. En zoo is dan nu 't oogenblik geko men vooir een nieuwe regeneratie van de Goesche afdeeling van het oudste Chr. Werkliedenverbond, waartoe de heeren Dirks en Hollestelle, voorzitteren secre taris der afdeeling zich hebben opge maakt. De advertentie in ons nommer van Zaterdag strekt ten bewijze. Daarom wekken wij alle Christen werk gevers en werklieden,, roorzoover zij nog niet tot 'n Chr. Werkliedenverbond behoo- ren op, om in de melksalon van den heer Bustraan a.s. Woensdag te komen kennismaken met. den spreker uit Am sterdam den heer J. Hermans, en met de vrienden te overleggen hoe deze rege neratie van de Goesche afdeeling van Patrimonium aan te pakken. Geesel en Schorpioen- Het noodwetje-de Visser* heeft veler pen in actie gebr'acht. Vooral de pers van Links is tevreden met de stopzetting van den scholenbouw. Zij heeft van den be ginne, zegt zij, gewaarschuwd. Middel- bu'i'gsche Courant en Volk, Nieuwe Cou rant en Telegraaf het is zoo heb ben vair den beginne, de een meer be scheiden, de ander meer 'hondsch, die uitgaven voor de bijzondere scholen ge- iwlraakt. En nu (de minister, hen ter wille, tot 'tijdelijke stopzetting overgaat, begroeten zij dezen maatregel met hand geklap; en dringen tegelijk op verscher ping aan. De Middelburgsche Courant acht den geesel niet scherp genoeg; zij vraagt een strenge controle. Het Han delsblad, Het Vaderland, Het Volk. Het Volksblad, om ons tot deze vier te bepalen, wil'len den geleseli door* den schorpioen vervangen. Eerstge noemde vraagt „een definitieve wetswij ziging", de tweede dringt aan op „een dadelijke definitieve regeling", die da delijk den minister moet worden „aan gedrongen". De derde dezer genoemden wil „een duurzame rem", en laatstge noemde, in een brullend en brallend ar tikel, waarin hij iden minister het op maken van een reisplan naai' den af grond, de heillooze gevolgen van zijn wet, verkwisting .enz. verwjjt, en ge waagt van „politieke hoovers (dat zijn de min. van Onderwijs en Arbeid), die de menschen kaal plunderen", sluit zich e:r Hl aan, en vraagt er nog een schor pioen bij: „de vrijheid moet aan ban den gelegd worden", oindat „de men schen voor een volkomen vrijheid zonder banden niet rijp zijn." Men kan er op rekenen, al wat links staat in de Kamer: conservatief, liberaal, vrijzinnig-democraat, soc.-democraat, so cialist en communist, zal den minister helpen om dit wetsontwerp te doen sla gen. Ja, maar dan in den geest van Va derland, Volksblad en "Volkgeen gee- iselen, maar schorpioenen. Die vrijheid aan banden. De stopzetting blijvend. Geen Chr. school meer er bij, zonder goecl- Gifford glimlachte. Hij had zijn gras halmen tot (een ring gevlochten, dien hij', in gepeins verzonken, aan zijn pink heen en weer draaide. „Ik geloof niet", sprak hij, „dat 'het voor Helena eenig Verschil zal maken of ik daar ben of niet. Zij heeft Ward." „O", zeide Louis, „ik geloof toch niet, dat zelfs Ward de plaats van vader en de pastorie en mij kan vervangen. Ik weet, dat het Helena gelukkiger zal ma ken iemand uit hare omgeving in hare nabijheid te hebben." i „Neen", hield de jonkman bedaard vol, „het zal niet het minste verschil voor haar maken, Louise. Zij zal den persoon bij zich hebben, die haar het liefst op de wereld is; en met den per soon, die ons het liefst is, kan men zelfs in de woestijn van SahaTa tevreden zijn." „Je schijnt een zeer hoogen dunk van John Ward te hebben," hernam Louise, niet iets wreveligs in hare stem. „Dat heb ik", antwoordde Gifford; „maar dat is het niet wat ik bedoel. (Wat tevredenheid geeft, is liefde, niet John Ward. Maar gij hebt geen zeer hoogen dunk van hem." „O, ja, dat heb ik wel," zeide Louise jsnel; „maar hij is niet goed genoeg vooir Helena. Ik geloof echter, dat ik dit van iedereen zon zeggen. En hij kan Influenza en de gevolgen. Velen hebben tot hun schade ondervon den, dat de gevolgen van influenza en griep soms erger dan de kwaal zelf zijn. Een van de gevolgen is achteruitgang, van de nieren, en dit kan maanden van pijn en ellende met .zich brengen. Bij kot» en. koorts toch worden de teere nierorga nen overspannen door hun pogen om de ongewone hoeveelheid onzuivere stoffen uit Het bloed te fütreeren. Zorg voor de nieren bij deze inspanning zou uitputting, voorkomen, doch hoe .zelden wondt die £org besteed. En deze verwaarioozing leidt tot ontsteking, van de nieren en blaas, urinekwalen, onzuiver bloed, niergruis, nierwaterzuclrt, rheUmatiek, steen, rug pijn, duizeligheid enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen baten- tegen deze nierverschijnselen. Wees niet moedeloos door vroegere verwaarioozing; hoewel vroegere behandeling het best is, kan verdere ernstige ontwikkeling voor komen worden. Dit speciaal geneesmiddel voor de nieren behaalde zelfs bij gevor derde en ernstige nier- en blaaskwalen succes. Duizenden dankbare mannen en vrouwen bier in het land danken hun goede gezondheid aan tijdige behandeling met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. De handteekenin-g van James Foster op de verpakking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Go-es verkrijgbaar bij de Paaiuw Cö. en te Middelburg bij fa. C. Schulte Co. a f 1.75 per doos. (36) vinden van den alvermogenden Staat! Of die bevredigingsbevlieging van Links( ook meenens is geig-eest! Of de minister zich echter daarbij niet het bekende „non talis auxilio" (dergelijke hulp begeer £k niet) zal herinneren? Zoo- althans heeft hij Ttniet bedoeld, al verlan gen zij 'tzoo. Hij bedoelde slechts de uitwassen. Dorre, maar leerzame cijfers. Het „Handelsblad" stelde de vliiaag hoe veel kleine openbare scholen in ons land gesticht werden en waar, in vroeger dag gen, onnut geld voor de openbare schoot werd uitgegeven. De „Rotterdammer" beantwoordt deze vraag, met een greép uit de ambtelijke statistiek. i Aantal scholen vo-or gewloon L. O. (vakken ak) met minder dan 40 leer lingen 1 Jpnua'ri Openb. scholen Bijz. scholen 1904 209 6.5 o/o 82 5.1 o/0' 1905 207 6.5 o/0 72 4.4 o/»' 1906 203 6.2 o/0 61 3.6 o 1907 206 6.3 o/0 66 3.7 o/0: 1908 218 6.6 ,p/o 63 3.3 o/o 1909 214 6.5 o/o 54 2.7 o/0' 1910 236 7.1 o/o 52 2.5 <y0 1911 248 7.5 o/»' 48 2.3 o/0 1912 265 8.- o/„ 53 2.5 o/„ 1913 260 7.8 o/» 57 2.5 'y? 1914 273 8.- o/0 48 2.1 o/0 1915 288 8.5 o/0 53 2.2 a/0 Conclusie. Het aantal kleine scholen is procenls- gewijze bij het openbaar onderwijs in 1915 bijna 4 maal zoo groot als bij het bijz. onderwijs. Let men op de heel kleine scholen, dat zijn die met minder dan 25 leerlingen, mij zoo kriegel maken, hij is zoo heel anders dan andere menschen. Ik geloof juist niet, dat ik bijzonder ingenomen met hem ben." Gif ford zeide niets. Hij plukte weer een grashalm af en wond dien ooi zijn ring. - „Misschien had ik dat niet moeten zeggen", liet zij er op volgen. „Ik zon het, natuurlijk, tegen niemand anders dan u -gezegd hebben." „Je hadt het tegen mij ook niet moeten zeggen, Louise." „Waarom niet? Is het dan niet waar?" vroeg zij. „Ik geloof niet, dat er iets kwaads in steekt te zeggen, dat hij an ders is dan anderen; dat is zeker zoo-1" Gifford bewaarde het stilzwijgen. „Vind je 't wel?" „Ja", antwoordde Gifford bedaard. „Ik vind 't niet mooi iets van hem te zeg gen, want zij zijrn zoo gelukkig; ik weet niet of wij wel eens over hen moesten spreken." Louise was verdeeld tusschen veront waardiging, dat hij haar durfde berispen, en bewondering voor zijn gevoelen. „Wiel- nu", zeide zij1, voor haar doen vrij zacht moedig, „dan zal ik niets meer zeggen; ik zal zeker wel van hem houden als ik hem betbr ken." (Wordt vervolgd.) i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 1