Onderwijs. Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. De niet genoemde voorstellen wer den aangenomen. Sept. als werklaoxen Ingeschreven 81 mannen err l7 Vróuwen, ah 17 Sept. 114, en 7; op 24 Sept. 146 en 10; 'ófir 1 Oct, 141 étt 10. Dit grö^t ge-; tal' dóet Tiet ergste voor dén winter, •'vreezen. Van de Vitritfe Works zijn reeds 140 werklieden ontslagen en naar spr. vernam, zullen ook tegen volgende week weer 40 gedaan krijgen, terwijl meerderen kunnen vodgen! Ook op de ^Schelde" te Vlissingen zijn Zaterdag j.T. een aantal ontslagen, waarvan er ook in Middelburg wonen. Van alle zijden dreigt de bouwvakken uit gesloten de werkloosheid. De werklqozenikassen zijn nimmer berekend geweest op een crisis als wij nu beleven. Een crisiswerkloos heid eis dit een andere voorziening, en waar- de werkgevers, zooals The Vitrite Works weigeren een wachtgeld regeling in te voeren, moet de over heid de menschen voor armoede be waren. In de eerste plaats door te trachten productief werk te verschaf fen. Spr. geeft toe, dat dit een moei lijk vraagstuk is, omdat de gemeente besturen, waarop het rijk deze zorg Onrechtvaardig afwentelt, dikwijls voor leege kassen zitten. Toch moet worden overwogen wat te doen is. Spt. denkt aan verdere demping yan, de Vest bij de Dampoort, aan het verbeteren van den Smoorsgang, aan verlegging van straten als Breestraat en Nü Oostersche straat, aan het los- spitten van den grond in de boscih- jes van de bolwerkenhet maken van een betere en kortere verbinding voor voetgangers en rijtuigen vanaf Nieuw. Middelburg met de binnenstad, met daarbij komende overbrugging van de Vest, hetwelk gedeeltelijk door afdam ming en gedeeltelijk door overbrug ging zou kunnen geschieden. Voorts aan spoedig uitdiepen der vesten, het instellen van een onderzoek of nog niet verder kan worden gewelkt .aan den beteren weg voor snelverkeer tus- schen Vlissingen en Brabant Over den Sloèdam en te trachten bij het leg gen van kabels enz. ook Middelbur gers te werk te stellen. Mocht geen werk verschaft kunnen worden, doch een steunregeling wor den ingesteld, dan ware met de werk gevers te onderhandelen om ook hen daarin te doen bijdragen. De voorzitter zeide namens B. en W„ dat zij met belangstelling den heer Paul gevolgd hebben en dat zij bereid zijn in de volgende vergade ring den raad een rapport over deze zaak uit te brengen. Vastgesteld werden de volgende ko hieren.- no. 6 van nadere aanslagen in den H. 0. 1919-1920 voor 10 pos ten f3497.76: no. 2 van nadere aan slagen in den H. O. 1920-1921 13 posten f3637.76; suppl. kohier H. 0. 1920-1921 451 posten voor f3730, suppl. no. 1 voor hondenbelasting 21 honden voor f93 en suppl. no. 2 schoolgelden C en J f35.30. Bij de rondvraag informeert dhr. van der Weel of het juist is, dat een groote hoeveelheid cokes van de gas fabriek naar het buitenland is ver kocht eln nadat dit bevestigend is be antwoord, waarom dan het voordeel yan gOedkoopere cokes niet aan de ingezetenen is aangeboden. Dhr. de Veer zeide, dat er veel te veel voor raad was en een goedkooper aanbod Kóu hier toch geen voldoende afname Jen gevolge hebben gehad. Dhr. van der Weel vraagt naar den prijs voor den winter. Dhr. de Veer zegt, dat thans de prijs fl.25 is, wat hij wór den zal hangt van den kolenprijs af. Dhr. van der Weel meent, dat als voor 721/2 cent naar het. buitenland is .verkocht, dat hier wel met klop- loon en thuisbezorgen 80 cent had kunnen zijn. De voorzitter verzekert öog, dat er voldoende cokes ztullen feijn dezen winter en tegen zoo laag mogelijken prijs. Dhr. van der Weel vraagt wat B. ten W. ziullen doen als de kanton rechter een vonnis inzake het tap- verbod geeft overeenkomstig den teiscth. De voorzitter Zegt, dat B. en 'W. dan zeker mlet een voorstel tot Wijziging zullen komen, op!dat de ver ordening aan de bedoeling van den raad beantwoorde. Hierna werd de vergadering te ruim 5 uur gesloten. Werkloozen-reltetjes te Londen. Dinsdagmiddag heeft een zeer groote werkJoozen-dernon strati e te Londen plaats feehad. Bijna, 50.000 man waren s-aamge- stroomd. Een gedeelte der betoogers, hoofdzakelijk communisten, namen geen genoegen met de ordemaatregelen der po litie. Deze werd uitgejouwd en naar de bereden politie werd met ledige flesschen, steenen en houten blokken gegooid. In een groot hotel werden spiegelruiten ingewor pen. De politie moest herhaaldelijk char ges uitvoeren. Veertien personen werden gewond. 1 Een vreeselijke spoorwegramp. In de tunnel van Les Batigjiolles te Pa rijs heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad. Bij een botsing van twee reizigerstreinen in de tunnel vloog, ten gevolge van eén ontploffing der gasreser- voirs, een trein in brand. Het was aan vankelijk1 ^nniögél^k Sëii ttinnel. die'één oven léék, bintifen te'ghan.' Er 'zijn voor- feoovér'oto'9' uuk gisteravond 'bekèfid was, 6 döoden en meer daa honderd gewonden^ Men .vermoedt echter, dat bij. het oprui! mingjsw«rk nog talrijke lijkenauhen-; gm vonden, worden. Er zijn .6 rijtuigen ver; brand, - - De emotie te Parijs is buitengewoon, groot. Er speelden zich hartroerende too- neelen af. De zedeloosheid in Duitschland. Volgens de laatste opgaven van hef Duitsche ministerie van binnenlandsche zaken zijn er in het rijk' thans zes mü- lioen .geslachtszieken. In 60 steden zijn openbare bordeelen. De handel in blanke slavinnen in in vollen bloei. Van 1 Oct. 1919 tot 1 Mei 1920 verdwenen naar de groote vDaden 13700 meisjes en vrouwen; Prof. J)r Loeser in Berlijn berekent, dat elk 25ste kind, dat in Duitschland geboren wordt, erfelijk met syphilis be last is. In Berlijn is ongeveer de helft van hen, die de kliniek voor geslachtszieken bezioelben, gehuwd: 42 pet mannen, 41 pet vrouwen. Alleen iu de stad Hannover werd bij 221 kinderen beneden de vijftien jaar geslachtsziekte geconstateerd. De Duitsche Middernachtzending: in Hamburg wil op bet land een .„Heim" oprichten en vraagt daarvoor '200.000 mark. Zij werkt reeds met 20 bezoldigde helpers in drie meisjeshuizen. De gemeentebestu ren van Leipzig, Altona en Hamburg wil len de openb. bordeeleii opheffen, I11 den Rijksdag is een ontwerp tot bestrijding der onzedelijkheid in bewerking. Korte berichten. Het is in 47 jaar te Parijs in Oc tober niet zoo heet geweest als op het ooigen blik. De temperatuur is buitenge woon boog en tal van boomen beginnen weer te bloeien. Als daders van den aanslag op den exprestrein ParijsNice rijn twee jongens van 16 jaar gearresteerd, die reeds een volledige bekentenis hebben afgelegd. Zij verklaarden, dat rij er niet aan gedacht hebben, dat hun 'daad een ramp zou kun. nen veroorzaken. 1 1 Te Pless is het oud-strgdersmonu- ment door een ontploffing vernield. Men izoekt hier een Poolsóhe wandaad achter. Het proces tegen de moordenaars op 'T'isza is geëindigd. Keri, de voornaam ste aanstichter tot den moord, is ter dood veroordeeld. Gaertner, de tweede beklaag de, kreeg veertien jaar gevangenis. De ritting van den Volkenbond is met een slotrede van minister Van Kar- nebeek gesloten. De verplaatsing der gar nizoenen. Het Corr. Bureau noemt alle berich ten over de verplaatsing der garnizoenen voorbarig. Alleen staat vast, dat de be staande garnizoenen zooveel mogelijk wor den ingekrompen. Mass a-o n t s 1 a g. De N.V. Van Deventer's Glasfabrieken te Delft heeft tegen a.s. Zaterdag al haar arbeiders (325), werkzaam aan de hand ovens. ontslagen. Een groote glasoven wordt stilgelegd, twee kleinere en de ma chinale oven blijven voorloopig branden, daarvoor werden 125 werklieden terugge nomen. Herh al i ngis oe f e njimgen. In 1922 zullen voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen worden geroepen: infanterie lichting 1917, voor 6dagen lichting 1919 voor 13 dagen; cavalerie, lichting 1918 en 1919 voor 13 dagen; onbereden artillerie, üichtiug 1917 Voor 6 dagen; lichting 1919 voor 13 da gen; genie lichting 1917 voor 6 dagen; lichting 1919 voor i3 dagen. Eie 11 onderzeeboot gezonken. Naar vernomen wordt is II. M. on derzeeboot O VIII, liggende in het 'spooorweigbassin in den Helder, gister- morglen (Woensdag) bij werkzaamhe den voor bet gereedmaken der boot gezonken, doordat bet water een open. staaind achterluik binnendrong. De boot wordt gelicht. Allerlei. Boter, aEkomstig uit Denemarken, welke voorzien is van het Deensche Rijksmerk en vergezeld is van het vereischte bewijs van herkomst, mag vrij worden ingevoerd. Een ernstig gevaar. Men schrijft ons: Eenigen tijd geleden heeft men in de dagbladen melding gemaakt van den hin der, dien men in sommige badplaatsen aan de Zuid-Hollandsche kust ondervond door den afval van de stookolie van zee schepen, die men op zee overboord ge laten had. Kort daarop verscheen eert artikel van een jong vogelkundige, die in een van die badplaatsen woont, waarin melding gemaakt werd van de sterfte, die door die olie veroorzaakt werd, bij zee vogels, die slecht kunnen vliegen. Deze dieren hadden daarvan in hun veeren gekregen, hadden zich er niet van kunnen ontdoen en waren omgekomen. Ook voor onze provincie kan deze wijze om die olieresten te verwijderen nadee- lig worden. Het afvalproduct gelijkt op teer, is dik en stinkt sterk naar petroleum- Het hecht zich overal aan vast en is slqchts met moeite weg te nemen. Eeu paar dagen geleden dreef een groote hoe vefelheid van zulke olie op de IVc ster- Schelde bij Sehpre,„de§ls in een cfunrpe laag, iëfels in 'groofë en kleme bruint) vlekken eu metfc wiérresten. v Gp eenigén afstand is het al >te ruiken en het is'of! men in een petrOleumpakhuis-is. d i Indien zoo. iets- bij - Vlissingen, Domburg, of Kadzand gedurende het badseizoen te recht kwam was het strand eenige weken bedorven en zouden allen, die direct of indirect uit de baden voordeel trekken, schade ondervinden. Van waar de olie kwam, die op de Wester-Schelde dreef, is onbekend. Het kan zijn dat ze van schepen die naar Antwerpen voeren of daar vandaan kwa men afkomstig is, het is ook mogelijk dat de stroom de olie van ver af heeft aangevoerd. Bij eenigszins hooge vloeden kan de olie ook op de schorren komen, slaat neer op het gras dat daar groeit en be dekt het geheel Als het zoo is, willen de schapenkudden die er gewoonlijk grazen, er natuurlijk niet meer eten en lijden de eigenaren schade. Van veel olie gaan de planten op de sphörren dood en worden die schorren veel meer door den golf slag aangegrepen. De vegetaties van lagere organismen die de aanslibbing bevorderen worden er door benadeeld in hun groei. Voor de minder gegoeden, die schelpdie ren in den winter gaan rapen, zal óok deze bron van gewin afnemen omdat de kwaliteit veel minder goed zal zijn en dikwijls ongenietbaar worden, wanneer Olieresten er over gespoeld zijn. Het is duidelijk dat ook lamsooren en zeekraal ,als ze met olieafval bedekt zijjn, voor consumptie totaal ongeschikt zijn. De beroepsvisschers zullen meermalen gehinderd en benadeeld worden. Indien door den stroom de olie gevoerd wordt naar plaatsen waar visschers bezig zijn aan de vangst, zal deze bedorven worden door het vuil en de stank, die beiden niet weg te nemen rijn. De laag olie op het water, benadeelt ook den groei van lagere organismen, waarvan de visschen en schelpdieren leven en is daardoor oorzaak dat er achteruitgang in den vischstand komt, en dat de oesters minder goed van kwaliteit zullen rijn- Indien er olie drijft, en met den stroom en bij gunstigen wind kan dat gemakke- kelijk ,zal het onmogelijk zijn om te kor ren, omdat bij het ophalen alles bescha digd wordt. Het zijn dus niet alleen redenen van ethischen, maar ook van economischen aard, die maken; dat hierin voorziening moet worden getroffen. Indien het niet mogelijk is om de olieafval te verwerken moest deze, zooals reeds in Amerika is voorgeschreven, ver, liefst zoo ver mo gelijk van de kust worden geloosd. Zelfs is bpt niet wenschelijk, dat dit op de Noordzee gebeurt, omdat de getij- si roomen den afval gemakkelijk ergens brengen, waar hij schade kan doen. Er is voor die bevoegd zijn voorschrif ten dienaangaande te maken, aanleiding om bepalingen vast- te stellen0111 de ge zagvoerders die te lichtzinnig rich van den afval ontdoen, met bestraffing te drei gen en hen te wijzen op den last en schade dien zij aan anderen veroorzaken, zoodat ze vrijwillig aan de voorschriften gevolg geven, want het zal moeilijk gaan om hierop "toezicht te houden. Reeds nu komen klachten van visschers over den last en het nadeel. Wat zal het worden als het gebruik van stook olie nog veel aïige-meener zal zijn dan nu het geval is? -Grafzerken te Sluis. In 1811 brandde de St. Janskerk te Sluis geheel en al af slechts, de muur van net kerkhof en een grasveld waa,ronder talrijke graf zerken begraven liggen, welke eertijds deze kerk sierden, houden de herinnering daaraan levendig. Hoewel momenteel be dolven, is omtrent deze zerken ons een beschrijving overgeleverd, die bewaard wordt in het museum te Sluis en die zoo wel in den Wapenheraut van 1902 als in het werk van Mr. Bloys van Treslong" Rrins over de genealogische en heral dische merkwaardigheden der Zeeuwsche kerken is gepubliceerd. Zoo moet hier te vinden zijn geweest, een der weinige zerken uit de veertiende eeuw, die Zeeland nog bezit, n.l. de zerk voor Willem van Cadsant f 1305 en diens vrouw Marie f 1310. Ook rijn er tal van zerken van burgemeesters van Sluis en van officie ren van bet Staatsche leger, die daar in garnizoen hebben gelegen en te Sluis ge storven en begraven zijn, als Charles van der Noot, gouverneur van Sluis, f 1614, Guillaume Zoete de Lake, gouverneur van Walcheren en admiraal van Zeeland f 1637, David van Orliens, kapitein en be kend ingenieur f 1652, den generaal-ma- joor Jhr. Vegelin van Claferbergen f 1717, den generaal Francois Nicolaas baron Fa- gel f 1718 enz. Veel ervan zal voorgoed verloren zijn, maar tal van zerken zit ten nog onder het gras bedolven. Het terrein is thans in andere handen overge gaan, en dank zij de wakkere zorgen van de bestuurders der jonge commissie ter bescherming van oudheidkundige mo numenten te Sluis zullen eerlang deze zerken voor den dag worden gebracht en bewaard. Wanneer n.l. het terrein zal ïvorden bebouwd, gelijk het plan is, zullen de voor den dag gekomen zerken door het tijdig ingrijpen van bovengenoemde commissie met medewerking van den eige naar naar de kelders van het raadhuis worden overgebracht, en daar tentoonge steld. Wij ontvingen Littooy's reiswijzer die voor den winter wederom alle gege vens voor reisgelegenheden in Zeeland verschaft. - De luit. ter zee le kl. F. H. van Moorsel, onlangs gerepatrieerd en thans ter beschikking, wordt 10 dezer aan boord van de Cornelis D|ebbel te Vlissingen geplaatst. ,-j. De le luit. der info <5 Reynièrse,- die -voor vijf jaar bij het O.-I. leger ge detacheerd is, volgt, per Rembrandt dënj 83en* dezer zijn 'bestemming. De luit. ter zee 2e kl. K. G. Bron wordt 11 dezer overgeplaatst van den onderzeedienst te Vlissingen naar dien te Willemsoord, onder intrekking der bevo len plaatsing aan boord van de Zeehond' Broodprijzen. De redactie van de Vlissingsche Courant ontving van 't bestuur van den Bakkersbond aldaar de mededeeling, dat de prijs van 24 cent per 8 ons wittebrood aldaar absoluut niet te hoog is. 1 Naar aanleiding van onze opmerking in zake de Goesche broodprijzen ontvin gen wij van een bakker o-p Walcheren bericht dat de critici in ons blad rekeninaj behooren te houden met de duurte der brandstof, driemaal zoo hoog als vroeger, en de zeer hooge loonen. Gaarne nemen wij ook hiervan acte' Nog ontvingen wij uit Middelburg een schrijven naai' aanleiding van ons bericht van gisteren. Tn dit schrijven wordt ge zegd, dat de broodprijisverlaging op 18 cent geen paskwil is. Ten bewijze echter, dat deze verlaging volstrekt ongewettigd is, da-ene, dat de beide coop. bakkerijen per circulaire aan hun leden hebben be richt, dat. de broodprijs op 22 cent ge handhaafd moet blijven. Wij meenen nu over deze kwestie ge noeg gezegd te hebben. Dinsdagavond werden dgor een snel trein onder Kruiningen twee koeien aange reden en gedood. Faillissement. Failliet ver klaard C. G. Valk, handelaar in landbouw werktuigen, wonende te Goes en aldaar en te 'Dordrecht handel drijvende onder den naam C. G. Valk en Co. Goes. Gisteravond gaf „Hosanna" zijn laatste zomerconcert in de tent op do Groote Markt. Er was mede dank zij' den mooien avond vrij groote belangstelling* De uitvoering was, gelijk wij dat van Hosanna gewoon zijn, correct en het was duidelijk te hooren, hoe de muziek nog beter tot haar recht kwam door de pau ken, die gisteravond voor 'teerst werden gebruikt. Een nieuw nummer was de fan- taisie „Eere zij God", door J. R. v. d. Glas, dat evenals de andere best slaagde- De tijd van intense studie is nu weer voor „Hosanna" aangebjoken. Wij roepen het gezelschap een „tot weerziens" toe en spreken de hoop uit, dat het in den volgenden ,zomer ons weer veel schoons zal te genieten geven. Vlissingen. Met ingang van heden wordt naar de Vliss. Crt. meldt, de prijs van het Zeeuwsch tarwebrood alhier terugge bracht van 22 op 20 cent per 8 ons. - De prijzen, welke behaald zijn bij den nationalen schietwedstrijd, gehouden door de Kon. Scherpschuttersvereeniging „Vlissingen" van 1317 September, wer den gisteren in het clublokaal der vereen' het hotel „Noordzee-boulevard" uitgereikt. De voorzitter der vereen., de heer M. v. d- Beke Callenfels, verzocht de burgemees ter, eere-voorz. der vereen., tol deze uit reiking te willen overgaan. De burgemeester verklaarde zich daar toe gaarne bereid en wenschte de vereeni- ging geluk met het behaalde succes. Na de uitreiking der prijzen bracht de voorzitter dank aan uilen die aan het welslagen van den wedstrijd hadden me degewerkt, in het b ijzonder aan den secretaris, dhr. S. Minderhoud, en den sergeant-corveeër Sandiforl Na de officieele uitreiking vereenigden de leden zich aan den gemeenschappe- lijken schuttersmaaltijd. Breskens. In het gezin van den land bouwer F. de J„ nabij de gemeente Nieuwvliet zijn in een paar dagen 3 kinderen overleden. Ook de vader en moe der zijn ongesteld. De oorzaak der plot selinge sterfte is nog niet vastgesteld, geruchten doen algemeen de ronde dat het ten gevolge van het slechte drinkwater zou zijn. De vrouw wordt op 'toogenblik in het Gasthuis te Oostburg verpleegd' VI. Crt. Kapelle. Gisterenavond vergaderde de Chr. Werkliedenorganisatie. Tegenwoordig waren 25 leden. De voorz., S. Linden- bergh, opende met gebed, besprak in het; kort het programma en herinnerde aan de goede regeling verloopen voorjaar ge troffen. Spr. bracht hulde aan de werk gevers. Was de regeling f2.75 per dag, de meesten gingen deze verre te boven* Vaak werd boven de f 3 uitbetaald. Met 9 voor en 16 tegen werd besloten niet toe te treden tot den N. C. L. B. Omtrent de vast te stellen loonregeling tegen a.s. win ter werd besloten met de werkgevers in nader overleg te treden. Op voorstel van een der leden zal Ds. Mantz aangezocht worden om in dezen winter voor de or ganisatie op te treden. Nadat er met ernst op gewezen werd, hard te werken 0111 meerdere leden te verkrijgen, eindigde de voorzitter met dankzegging. Twee nieuwe leden traden toe. St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den zitting van den gemeenteraad, die door 5 leden werd bijgewoond, werd het besluit, genomen in de vorige zitting om. samenwerking te bevorderen ter zake van de noodslachtingen, krachtens de nieuwe Vleeschkeuringswet, met de gemeenten Stavenisse, St. AnnaJand ,Scherpenisse en Poortvliet, ingetrokken, doch tegelijkertijd een besluit genomen (de heer M. L. Koopman stemde tegen) om in combinatie met dezelfde gemeenten te komen tot een geheele uityoering van, die wet, waar toe als deskundige werd benoemd de heer A. C. Steepdijk, veearts tfe Scherpenisse, die ook door de overige gemeenten zal wórden benoemd; de hulpkeuwnéeeter en tijdelijke hulpkeurmeester,: zullen -later worden benoemd. Met- het oog op -de vele huisslachtingen van varkens, zal gepoogd worden ontheffing te verkrjjgen van de stichting van een gebouw voor- slachtin gen. In te gaan 1 Januari 1922 werd een nieuwe verordening op de heffing en op de invordering van Schoolgeld vastgesteld; waarbij' voor één kind van ouders of ver zorgers, die in den plaatselijken hoofde- lijken omslag zijn aangeslagen naar eeu zuiver inkomen van f750f1500 f0.25 per maand verschuldigd is; van £1500— f3000 f 0.50; van f3000—f4500 f0.75; van f4500f6000: fl; meer dan f6000 fl.25. In elke klasse heeft een aftrek plaats voor het 2e kind uit één gezin met 20 pet., voor het 3e kind 40 pet., voor het 4e kind 60 pet., voor het 5e kind 80 pet-, terwijl voor meerdere kinderen uit een gezin dan vijf geen schoolgeld, ver schuldigd is. De heer Vroegop stemde te gen dit voorstel omdat liet minimum van liet zuiver inkomen te laag gesteld Was. Bij de rondvraag informeerde de heer Koopman naar het staangeld van de in richtingen die met paardenmarkt op de markt stonden. De voorzitter antwoordde, dat daartoe geen recht kan geheven worden, omdat de desbetreffende verordening mét de op heffing der kermis in 1914 is ingetrokken. Ned. Herv. Kerk, Beroepen te Spanniun, A. G. C. den Hertog te Rotterdam; te Driesum, N. C. Bakker te Aalburg» Aangenomen naar Rfl'nsaterwoude, door J. LI. v. Nie, cancL te Zeist. Bedankt voor Longerhouw, door A. N. Tonsbeek te Hindelopen; voor Wijn gaarden, door J. H. v. Nie, cancL te Zeist; voor Var ik, door H. Kluïn te Neder- hemert. Geref. Kerken. Tweetal te Herwijnen, R. Brouwer te Baarland en J. Vesseur te Stad aan *t Ha ringvliet. Geref. Gemeenten. Beroepen te Rilland-Balb, J. Vreugiden- hil te Sliedrecht. Schone. I)e langs de huizen gehouden collecte voor de in nood verkeerende zen ding heeft f 130 opgebracht. (Dergelijke be richten worden alleen dan geplaatst in dien ,ze ons belangeloos worden toegezon den.) Owstburg. Zondag werd het 'nieuwe Evangelisatie-lokaal alhier in gebruik ge nomen, bij welke gelegenheid ds. P. Krul van Biervliet over Ef. 4:16b sprak en dis. Beukenhorst van Sluis over Matth. 5:6. Het zaaltje biedt plaats voor 100 bezoekers. Naar wij vernemen is het bericht, dat ds. G. F. Kerkhof, Geref. predikant te O. en W. Souburg' ernstig ongesteld is -eenigszins onjuist. Z.Eervv. maakt hef thans -goed. TfwiM. Gelijk wij reeds meldden is tot hoofd eener O.L. school henoeroid dhr. W.' v. Liere te Kfoetinge. Tot hoofd der andere -openbare school werd benoemd dhr. G. Overbeeke te Rotterdam, tot on derwijzer tdlir. J. Fluit en tot onderwijzeres mej. P. Penny. Te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is de eerste Chr. Landbouyvintersdi. gisteren, geopend. Tegenwoordig wa ren o.ar de minister van landbouw en enkele bestuursleden van den Cbr. Boieren- en Tuindersbond. Na 'tzingen vam Ps. 1231 ging prof. Diepenhorst voor eti sprak een openingsw. Daarna sprak minister v. Ysselstein zijn war mte belangstelling uit. in de stichting dezer school. Ook dr v. d. Zande, de inspecteur van den landbouw: en het Kamerlid Colijn spraken hunne beste wenschen uit voor den bloei der school. Ds de Bruin van Aals meer eindigde met dankzegging. Daar na werd in de voorzaal receptie ge houden en werden ververschingen rondgediend. Naar de Graafschapper verneemt is de bouw van de Hervormde School tó Varsseveld (Knottnerus-school), die reeds aanbesteed was, telegrafisch uil Den Haag afgelast. Geslaagd aan. de universiteit te Leiden v-oor bet candidaatsexamen geneeskunde de heeren A. J. deHullu en A. *M. Blok. Aan de veeartsenij- kundige boogeschool voor het candi daatsexamen de heer G. W. Vaal. Aan dó landbouwhoogeschooi voor het. pro-p. examen de heer W. Snoep. Uit de school. Een onderwijzer heeft naar aanleiding der leesles gespro ken over het gebruik van het „aanhalings- teeken". De heele klasse heeft met groote op merkzaamheid geluisterd, en een der leer lingen wordt aangewezen om den volgen den zin op het hord te schrijven: „Het .zwijn", zeide de meester, „behoort tot de dikhuidige zoogdieren"En de knaap schrééf Het zwijn zeide: „de meester behoort tot de dikhuidige zoogdieren." (fimotheus 28 Oct". 1899). Vóór acht jaar, 5 Onder dit kopje ontleenen vrij aan '„"De? - Christelijke Onderwijzer"- uit Itidic' (red.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2