Uit ile Provincie. de bestemming dér aldus vrijkomende kazernes valt nog niets met zekerheid te zeggen. In sommige plaatsen (Haarlem) zouden de gebouwen weer ter beschikking van de gemeente komen, op de Oranje Nassaukazeme zou een groote maatschap pij het oog hebben gevestigd voor event, vestiging van kantoren. Men verwacht veel verzet zoowel uit dé kringen der beroeps-militairen in de groote plaatsen als van de zijde der bur gerij vooral in de kleinere garnizoenen, tegen maatregelen als deze, die echter uit militair oogpunt o. 1. allen steun verdienen. \Yocr propagandist. Aftredend wethouder do Zeeuw heeft zijn oude functie van païtijpropagandist weder opgenomen. In een zaaltje aan de Schippersstraat heeft hij Vrijdagavond zijn nieuwe maiden-speech afgestoken. Het onderwerp was the topic of the dav de reactie. Be kortte zin van de rede van 'De Zeeuw was een oorlogsverklaring aan do andere partijen: „Wij gaan de ver kiezingen tegemoet en dan zullen wij (met o[ns 23-tigen terugkomen. Ik zeg u, Stulemeijer, Schouten, v. d. Hoeven, ik zeg u, meneer Zimmerman, als gij de arbeiders weer- in de alcoofwoning terugbrengt, dan hebben wij slechts te trekken van vergadering tot vergadering ten dan zullen allen stemmen op de S. B'. A. P." s In zijn rede vertelde de Zeeuw, dat Heijkoop op zijn reis te Wiesbaden Rol- terdamsche bootwerkers had ontmoete- die er met hun gezin waren. Bat was vol gens de Zeeuw een teeken van verbe tering eu hij zag, dat liever dan dat zij hun pleizier zochten in oranjelol. Aan het einde van de vergadering merkte een vertegenwoordiger van de havenarbeiders in den loonraad, de lieer Kuik, op, dat deze mededeeling van rei zende bootwerkers op jeen reisje langs den Rijn dezen personen geen goed zou doen. Dieze mededeeling was ook niet waar, want deze reis kon niet van hun loon bekostigd worden. Ze hadden met z'n twintigen een half lot tin de Staats loterij getrokken elk ongeveer f2000. Minister D>e Geer oiVer den fina'nciëelen toestand Naar aanleiding van het tekort op den gewonen dienst Voor 1922 ad f48.056,20' zegt de minister van financiën .in zijn millioenen-nota: De voornaamste oorzaak van dea tegen- woordigen toestand is wel belt} feit, dat, hiet voldoen aan de wettelijk© verplichtingen, in de laatste jaren op den stjaat gelegd, uitgaaf boven de capaciteit van de thans Voorhanden middelen. Door hét onuitputte lijk lijkend middelenaccres dier voorafge gane jaren, en misschien ook een weinig onder den invloed van den oorlogstijd, die aan het angstvallig wegen van tinan- cieele mogelijkheden weinig bevorderlijk Was, zijn wij als v'olk in den toestand ge raakt ,van te leven boven onze kracht'. Nu het middelenaccres tot staan komt-- en in zijn tegendeel Verkeert, treedt dit aan den dag. Wat ons in de moeilijkheid gebracht heeft, zijn niet bovenal de crisislasten. Zij .hebben aan het nu ontstane1 tekort geen deel. De crisisdienst had een naar omstandigheden niet onbevredigend ver loop. Van de ruina 2100 millioen crisis- uitgaven (tot en met 1920) is ongeveer 880 naillioen rechtstreeks gedekt uit de opbrengst der O. W.-belasting en uit an dere middelen, waaronder aanvankelijk de ■Verdedigingsbelastingen. De overige 1220 millioen zijn gevonden uit Jeeningem, waar van die rente en aflossing thans meer dan gedekt worden door de inkomsten van het leeningfonds 1914, welke inkomsten bestaan in opcenten op verschillende- be lastingen ©n sedert 1920 ook in de op brengst der Verdedigingsbelastingen. Die Inkomsten van het leeningfonds 1914 be dragen op bet oogenblik de verdedi gingsbelastingen inbegrepen een kleine 100 millioen. Wanneer geen crisislasten te dragen waren geweest en niettemin die extra-heffingen waren ingevoerd gewor den een op zichzelf reeds vrij ondenk baar geval zouden derhalve 100 mil lioen meer voor den gewonen dienst be schikbaar zjjn geweest. Afdoende halte zou dit waarschijnlijk niet gebracht hebben. Het uitgavenaccres ware ©r vlot over been gespoeld. Men bedenke bijv., dat in het 'één© jaar 1920 de raming der gewone ■ontvangsten met ruim 184 rqilliocn dooi de uitkomst is overschreden en niette min de dienst van dat jaar een tekort beeft opgeleverd tengevolge van suppletoire aan vragen. Hoe snel ook de toename der ont vangsten in de laatste jaren was, de uitga ven haalden baar steeds spelend in. Niet de crisislasten als zoodanig hebben Ons in de moeilijkbeden gebracht Wel de verschijnselen, die de oorlogscrisis hebben 'begeleid en daaruit zijn voortgevloeid, waaronder de waardedaling Van het geld en de wisselvalligheid der financieel© voor uitzichten. Wij staan thans, gelijk gemeld, Voor het onloochenbare feit, dat wij als volk boven Onze kracht leven. Ben particulier, die in zoodanige positie is geraakt, gaat „zich bekrimpen". Voor don staat schijnt geen andere uitweg mogelijk. „Zich bekrimpen" beteekent niet slechts verspilling tegen gaan wat in alle tijden aanbeveling verdient maar beteekent afzien van sommige begeerlijke en nuttige zaken, die overigens haar geld ten volle waard zijn. Dat ook Voor het gemeen© huishouden het oogenblik daartoe kan aanbreken, ligt voor de hand. Wie hlet nationaal inko men deelt door het aantal inwoners, of juister door het aantal gezinnen van ge middelde grootte1, komt tot een niet te ruim aandeel voor elk gezin. Hij komt tot pen aandeel, dat de voldoening van materieel© en ideëele 'behoeften slechts op bescheiden voet toelaat. Door d© indi- vidueelc inkomens in één kas te voegen, wordt hot gezamenlijk bedrag niet grooter. Daarom is onjuist d© opvatting, die zich soms schijnt op te dringen, dat door do voorziening van Verschillende behoefte over de staatskas te doen loopen, deze voorziening in onbeperkt ruime mate kan geschieden. In dit verband is het van belang, er op te wijzen, dat van aanzienlijke publieke lasten in de toekomst wel nauwelijks meer sprak© kan zijn, nu reeds ongeveer 85 pet van het nationaal inkomen betaald wordt aan heffingen voor rijk, provincie en gemeenten, een percentage, dat voor do hoogste inkomens vanzelf grouter is, maar dat ook in zijn gemiddeld cijfer van 35 doet neigen tot de m'eening, dat de grens der gezamenlijk op te leggen belastingen welhaast bereikt is. Op grond van een en ander bestaat hij d© regeering het voornemen, le. van de indiening van nieuwe wetsontwerpen, die geld kosten, anders dan bij uiterste nood- Zaak af te zien; 2c den inhoud van reeds bij de Staten-Generaal aanhangige wets ontwerpen, die vermeerdering van uitga ven meebrengen, voor zoover ze daarvoor eenigszins in aanmerking komen, aanmer kelijk te besnoeien; 3e. door herziening van bestaande, ook qp Wet of Koninklijk besluit berustende, organisaties en instel lingen, alsmede door versobering van den Staatsdienst in alle diensttakken, geen en kele uitgezonderd, beperking te brengen in de tegenwoordige vaste waaronder ook op de wet berustende, uitgaven. Wanneer vertrouwd mag worden, dat in elk geval de ingevolge lo. en 2o. nog vereischte uilgaven niet hooger zullen loo pen, dan wat ingevolge 3o. gewon nen wordt, dan is de toestand, zij het allerminst bevredigend, toch ook niet ho peloos. Tot dekking van het bestaande tekort ad f48.000.000 stelt ondergetee- kende zich in de eerste plaats voor, de extra-aflossingen op de 'crisis-leeningen voorshands, te beginnen met 1922, achter wege te laten. Daar de dienst van rent© cn verplicht ©aflossingen een uitgaaf van\plm. 84 millioen vordert, komt hierdoor ruim 151/2 millioen beschikbaar voor den ge wonen dienst. Deze wenscht hij daarvoor te besteden. De nog aanhangige wijziging der Zegelbelasting (opbrengst 5 millioen) en die der Grondbelasting (20 millioen) hoopt hij in gemeen overleg met de Sta ten-Generaal tot stand te kunnen brengen. De bate der laatste, waaromtrent nog een wijzigingsnota zal worden ingediend, zal in gepn geval vóór het jaar 1923 kunnen worden genoten. Zij zal dus niet het tekort over het komende jaar kun nen verminderen, maar wel in aanmerking mogen worden gebracht wanneer men zich een lijn uitstippelt voor het toekomstig herstel van het evenwicht. Naast deze 401/2 millioen meerdere ontvangsten staan rond 5 millioen, die van het tekort mo gen worden afgetrokken, als zijnde het nadeelig saldo, voor 1922 geraamd op den dienst der Posterijen en dat op den duur uit het bedrijf zal moeten worden goed gemaakt. Op ruim 21/2 millioen na zou hiermee de evenwichtstoestand voor het jaar 1923 bereikt zijn, wanneer het inderdaad mocht gelukken door zelfbeheersching en beleid nieuwe, onafwijsbare zich opdringende uit gaven als boven sub 1 en 2 bedoeld, binnen passende grenzen te beperken en te dekken door besnoeiing van wat thans in den staatsdienst te weelderig is uitge roeid, zie hoven sub. 3o). Tweede voor waarde zou daarbij uiteraard zijn, dat de daling der middelen niet 'nog verder om zich heen grijpt dan in de huidige raming, op grond van thans bekende gegevens, tot uiting komt. Of deze laatste voor waarde vervuld zal worden, is grooten- deels afhankelijk van de vraag, of op het tijjdstip, waarop de tegenwoordige inzin king zich ook in de opbrengst der directe belastingen ten volle zal weerspiegelen, de loop der indirecte heffingen zich min of meer zal hebben hersteld. Het schijnt gewenscht, zich ten deze van het uit spreken van bepaalde verwachtingen, in welke richting ook, te onthouden. Zij ple gen in dezen tijd zelden door de feiten volkomen te worden bevestigd. Herhalingsoefeningen in 1922. Bij het wapen der infanterie zullen in 1922 wederom regiments-oefeningen ge houden worden, hetgeen in 1921 niet het geval is. Gedurende ©enige dagen zal aan di© oefeningen mede worden deelgenomen door detachementen van aindcre wapens. Bovendien zullen in 1922 herhalingsoef0- ningen worden gehouden ©n zal dus de sterkte van de oefenende troepen groo'er zijn dan in 1922. Geien vrijwilligers. Bij ministerieel© beschikking is be paald, dat voor alle korpsen van het leger met uitzondering van het' regiment genietroepen do werving van vrijwil ligers krachtens de instructie op de wer ving 1912, voorloopig wordt gesloten. Een hlalf uur langer. Aan een aantal regeeringsburoaux te Den Haag „is Zaterdag de mededeeling gedaan, dat er voortaan te beginnen met heden per dag een half uur langer ge werkt dient te worden. Dit half uur wordt aldus gevonden, dat de bureautijd voort aan om kwart voor negen zal beginnen en om kwart over vijven zal eindigen. Des Zaterdags zal de bureautijd duren van kwart .y'oor negen tot kwart vooi» een. D© samenvoeging der Gooische Gemeenten. Tusschen de vijf politieke groepen te Bussum is bnderlinge overeenstemming verkregen inzake de verkiezing v'an de commissie van 13 ingezetenen (dubbele raad), De meaning dezer commissie is vóór de combinatie. De meerderheid der Naardensche comm. is tegen annexatie. Te Blaricum blijft men fel gekant tegen samengaan met Laren en de animositeit' neemt met den dag toe. Er is reden dat do eeuwenoude dörpsgeschillen tusschen deze beid© Gooische gemeente» bij d© ver kiezingen voor de beide commissies (de Laarder commissie zal vóór het wetsont werp zijn) tot ongewenschte betcogingen aanleiding zal geven. De geweren der beide burgerwachten worden ingenomen. Die Tillbur gsch'e woln ij Verheid De vereeniging van Tilburgsche fabri kanten van wollen stoffen heeft aan de Tweede Kamer een adres gezonden, waar in wordt betoogd, dat de ontwikkeling der .valutaverhoudingen ©enerzijds en de handelspolitieke maatregelen en voorne mens van Amerika, Japan, Engeland, Bel gië, Frankrijk, Duitschland, Zwit erland,, Spanje enz. enz. anderzijds de vereeniging den toestand der Tilburgsche wolnijver heid steeds donkerder doen inzien. De Nederlandsche markt wordt over stroomd met Duitsche textielgoederen, ter wijl d© uitvoer van de Tilburgsche indus trie geheel is lamgeslagen. Met belangstelling heeft de vereeniging kennis genomen van Wet adres, tot de Kamer gericht door de confeetienijverheid, welke industrie door dezelfde oorzaken wordt ondermijnd als de wolindustrie. Opnieuw wordt tenslotte in het adres aan de Kalmer verzocht, de regeering uit to nootjigen voorstellen te doen om de ontreddering en den ondergang van de Tilburgsche industrie te voorkomen. Het gouden hoofd als uithangs- teeken. In Buiten schrijft IC. L. Schamp: „Het Gouden Hoofd was ongetwijfeld, zeggen van Lennep en Ter Gouw, oor spronkelijk een goudsmidsnithangteeken, maar 'later ook voor particuliere woningen erg in trek. „Mooren- en Saracenenhoofden komen in de heraldiek veelvuldig voor, als her inneringen aan de overwinningen op die stammen behaald. „Het eersie Gouden Hoofd, dat wij als uithangteeken aantreffen bevond zich aan een huis op den hoek van de Groenmarkt te 's Gravenhage omstreeks 160G. Uit een akte van 29 Maart 1578 blijkt, dat dit huis „het inkomen vain de straat" had of de huur van eenige cabarethuisjes op de markt. Ook schijnt toen reeds het gebruik bestaan te hebben vóór het café op straat te zitten, zooals blijkt uit een verkoopakte van 5 November 1714, van het Gouden Hoofd, waarin gesproken wordt van liet recht om de kleine stee- nen met zitplaatsen of met kramen te zetten. Dit recht heeft nog in 1862 lot verwik keringen met lief gemeentebestuur aanleiding gegeven. „I11 Leeuwarden stond het Gouden Hoofd vóór een herberg, waar 18 Sep tember 1695 aan Prinses Amalia en haar zoon Jan Willem Friso, door de Staten van Friesland een maaltijd werd aangeboden, gevolgd door een vuurwerk en het branden van piktonnen, ter her innering aan de verovering van Namen. „I11 Goes hing voor een herberg bij de YTasmarkt een Gouden Iloofd, waaronder te iezeh stond Dit huis is God© hequaem, In 't Gouden Hoofd is zijnen naam. „In Maastricht vindt men „het Gulden Hoof" met het jaartal 1752. „Ook aan toespelingen op het Gouden Hoofd 'heeft het niet ontbroken. „Een zekere Levijn, zegt Ter Gouw, had een booze vrouw en een Gouden Hoofd voor zijn deur, waarop een poëet het volgende rijmpje maakte Levijnen uithangbord is 't Gouden Hoofd, dat 's waar, Zijn Trijn wil 't hoofd zijn, maar dit hoofd geleek nooit haar. Levijn is mooi gehoofd, hij heefl, schoon tegen zin, Een goud hoofd vóór zijn deur, een drom- melskop daarin. Allerlei. Het wordt tegengesproken, dat het kamerlid Van Groen endaiel naar Frank rijk is verhuisd. Wel woont zijn gezin daar reeds, maar hijzelf blijft voorloopig nog in Den Haag. Polder Walcheren. In de Zaterdagmorgen onder voorzit terschap van den heer mr. H. F. Lantsheer gehouden vergadering van het bestuur van den Polder Walcheren, waren aanwezig 4 raden en 16 'commissarissen. Afwezig waren de heeren mr. J. A. Heijse met, en jhr. A. H. van Doorn zonder kennisgeving. De Zaterdag reeds vermelde rekening en vaststelling dijkgeschot werden goedge keurd en aangenomen de voorstellen tot aangaan eener geldleening en tot verkoop van gronden voor de haven te Vlissin- gen aan den Staat. Ar|n mej. Stroo-Geldof te Vlissingen werd ook over 1922 een bijdrage toege zegd. Als plaats waar in 1922 behalve te Middelburg verkiezingen zullen plaats hebben werd Westkapélie aangewezen en de leden der stem'bureaux werden be noemd. Aan de leden was een ontwerp- algemeen reglement voor den polder toe gezonden. De voorzitter deelde mede, dat dit nóg slechts een voor-ontwerp is, resultaat van zijn persoonlijke studie; het Dag. bestuur moet de kwestie nog onder de oogen zien en dan zal ook een memorie van toelichting worden samengesteld welke ook aan de leden zal worden toegezonden. In de voorjaarsvergadering kan het reglement dan worden behandeld. De eindvaststelling •moet door de Provinciale staten plaats hebben. Bij de rondvraag informeerde clc heer mr. v. d. Feen of de eigendommen van den polder opnieuw zijn getaxeerd vooi~ de brandverzekering. De voorzitter zegt, dat alles met een zeker percentage is verhoogd. De heer'inr. v. d Minne vraagt het dag. bestuur te overwegen voor alle ambtenaren het weduwen- eu wezenpen sioen premievrij te .doen zijn. Overweging wordt toegezegd. De heer Wisse vraagt een meer stelselmatige uitdieping van do watergangen door de Welzingsche moe ren. De voorzitter zal deze kwestie met den ingenieur bespreken. Da heer de Vis ser vraagt of de som voor uitdiepen van sprinken dezen drogen zomer niet is over schreden. De voorzitter zegt, dat dit niet het geval is geweest. De heer Simonse vraagt of het de bedoeling is, dat door alle dammen huizen worden gelegd. De voorzitter zegt, dat vóór 1 Januari zij, die bezwaren hebben, dit moeten opgeven. De ingenieur zal clan ter plaatse de al of niet noodzakelijkheid nagaan. Bij hen, die geen reclames indienen en geien bui zen leggen, zal dit op htm kosten door den polder geschieden. A'lsnu richt de voorzitter zich tot den raad Kodde, die wegens hoogen 'leeftijd als zoodanig moet aftreden. Spr. wijst er op, dat de heer Kodde 27 jaar deel uitmaakt van de vergadering, waarvan 5 jaar als raad, en het voorrecht heeft nog recht van lijf en leden en ongekrenkt van geest te zijn. Hij brengt den scheidenden raad dank voor alles wat hij in het be lang van eten polder heeft gedaan. Steeds heeft hij den aangenomen toon in de ver gaderingen helpen bevorderen. Spr. hoopt, dat de heer Kodde nog lang het werk van het bestuur zal mogen gadeslaan. De heer Kodde dankte voor deze woorden en de steeds ondervonden aangename sa menwerking en hoopt, dat de voorzitter nog lang aan het. hoofd van het polder bestuur zal mogen staan. Na afloop dezer vergadering bleven de commissarissen nog ©enigen tijd bijeen tot het opmaken van eene aanbeveling voor de benoeming van een nieuwen raad door de Kroon. Op die aanbeveling werden geplaatst de heeren G. van de Putte le Vlissingen, De de Buck te Koudekerke en S. de Visser te Domburg. De sergeant-schrijver Ht J. Roels wordt overgeplaatst van bet wachtschip te Willemsoord naar het wachtschip te Vlissingen: de opper-torpedist P. J. Schot- vanger van de marine-kazerne te Amster dam naar het wachtschip te Vlissingen; de bootsmannen C. Moederzoon en J. ('al- jouw van het wachtschip Vlissingen naar Hr. Ms. Zeeland. Lichamelijke oefeningen. Zaterdag 1 October hoeft te één uur de opening plaats van het gemeentelijk sport terrein aan den Nadorstweg te Middelburg. Te half twee zal alsdan het onderzoek plaats hebben naar do lichamelijke ge oefendheid van de leerlingen (jongens en meisjes) der Rijksgroepen voor lichaams oefeningen in Zeeland. Het eere-comité bestaat uit de heeren jhr. mr. J. W'. Quaries van Ffford, commis aris der Ko ningin in Zeeland, Eere-voorzitter, P. Du- mon Tak, burgemeester van Middelburg, voorzitter en C. A. van Woelderen, G. A. Hajenius, mr. A. .1. F. Fokker van Craye- stein van Rengerskerke, P. S. Buteux, en II. S. Gratama, resp. burgemeesters van Vlissingen, Goes, Zierikzee, Souburg en Oostburg, leden. liet programma beval vrije oefeningen voor jongens en meisjes; stok-oefeningen voor meisjes; vrije oefeningen voor jon gens van i216 jaar; algemeen springen; oefeningen in voortbewegen voor meisjes, demonstratie loopen voor jongens; spe len (kastie, korfbal, voetbal en slinger bal); toesteloefeningen voor meisjes en jongens; demonstratie athletiek (speer werpen, discuswerpen, kogelstooten) en vrije oefeningen voor jongens van 1720 jaar. Middelburg. Op cle voordracht voor de benoeming van een secretaris-penning meester van de Godshuizen zijn geplaatst de heeren J. W. van Visvliet te Koude kerke en Mr. A. H. v. d. Weel te Middel burg. i Aan de thans geëindigde examens voor bet politiediplonia hebben van hier 14 agenten deelgenomen; 2 hunner behaal den direct het diploma met aanteekening; 8 het gewone diploma, terwijl] 2 die reeds een gewoon diploma hadden, nu de aan teekening verwierven. Slechts één can- didaat behaalde niets, terwijl één, die reeds een gewoon diploma had, zijn poging om aanteekening te krijgen, zag mislukken. Totaal zijn er nu in het korps van 38 man 12 die het diploma met aanteekening en 16 die het gewone diploma hebben. Wel een bewijs, dat de agenten hun vrijen tijd nuttig weten te besteden en zich theoretisch trachten te bekwamen' Naar aanleiding van het bericht, dat een bakker alhier den prijs van zijn brood aanmerkelijk heeft verlaagd, deelt men ons mede, dat deze lage prijs alleen geldt als 't brood wordt afgehaald. Uit den aard der zaak zijn in verband met de thans geldende loonen de kosten van thuisbrengen niet gering. Natuurlijk willen wij gaarne deze recti ficatie plaatsen, maar vragen dan toch 'tevens naar wij veronderstellen uit naam van het koopend publiek of an; dere bakkers het gegeven voorbeeld niet kunnen en willen volgen. Er zullen onge twijfeld 'huismoeders zijn, die gaarne het brood in den winkel zullen afhalen of door hun kinderen of dienstbode doen afhalen, als zij zich per week daarmede zulk een aanmerkelijke uitgave kunnen besparen. Vlissingen. Zaterdagavond had in de kleine zaal van het Concertgebouw do uitreiking plaats van de prijzen en diplo ma's behaald door de inzenders op do Huisvlijtten toonstelling. De heer J. G. van Niftrifc, voorzitter van „Vlissingen Vooruit", meent te mogen zeggen, dat do tentoonstelling een beeld gaf, van hetgeen men doet in zijn vrijen tijd; dus met groote liefde. Ook hierin blijkt een vooruitgang, vooral in de kwali teit van het werk, deze tentoonstelling stond op de schouders van de voorgaande. Zij zal een aansporing zijn voort te gaun in de ingeslagen richting. Een teleurstelling voor liet bestuur van Vlissingen Vooruit is, dat de burgemees ter, die de prijzen zou uitreiken door een ongeval aan een zijner knieën gebles. seerd is, en daardoor zijn toezegging niet gestand kon doen. Spr. reikte daarom zelf de medailles en diploma's uit en Sprak tot de bekroonden aanmoedigende woor den voor de toekomst. Inzonderheid bracht spr. dank aan de Industrie- en huishoud school te Middelburg, waarvan de heer Klont-je, namens het bestuur en de di) re-ctrice, mej. Bomer aanwezig waren, voor haar gewaardeerde medewerking aan liet welslagen der tentoonstelling. Dhr. Klontje bracht namens bestuur, leeraressen en leerlingen der school dank voor de onder scheiding het zal voor de leerlingen zeker een reden zijn om naar hooger te stro ven. Ook verschillende der individueel be kroonde inzenders brachten met enkele woorden dank aan bestuur en jury. Vlissingen. Nationale schiet wedstrijd. De uilslag va.n den op 13, 14, 15, 16 en 17 September j.l. door de Koninklijke Schc'rpschuttersVe'reeniging „Vlissingen" alhier, gehouden nationalen schietwedstrijd is als volgt: Afd. A 1. Korpswedstrijd 200 Meter, geweer M 96, maximum 230 punten deelgenomen door 31 vereeniging'en. Eer ste prijs Hr. Ms. Wachtschip te Vlissin gen 193 p.; tweede „Prins Maurits-" te Leur T89 p.; derde ..Burgerwacht", Krui- ningen, 188 p.; vierde Kon. Scherpsch.- ver. „Vlissingen" te Vlissingen 187 p.; vijfde „Domburg" te Domburg 179 p.; zesde „Biggekerke" te Biggekerke 177 p.; zevende „Nimrod" te 's lieer Abtskerka 174 p.; achtste korps zee-officieren te Vlissingen 172 p.; negende „Jan van Clymes", Bergen op Zoom, 169 p.; tien de „Zierikzee" te Zierikzee 1.60 p.; elfde Ilr. Ms. „Cornells Duebbel", Vlissingen, 164 p. Afd. E. Korpswedstrijd Marga 15 M. maximum 300 p. deelgenomen door 31' vcreenigingen. Eerste prijs „Utile Diulci", Bergen op Zoom 269 p.tweede „Jan Clymes", Bergen op Zoom 257 p.derde 'Kon. Sche'rpsch. Ver. „Vlissingen" te Vlissingen 254 p.; vierde „Pro Patria", Nisse 253 p.; vijfde „Nimrod", 'sHeer Abtskerke 248 p.zesde „Elk naar zijn krachten". Hoedekenskerke 247 p.; zeven de „Vrouwepolder" te Vrouwepolder 247 p.achtste „Burgerwacht", Kloelinge 246 p.; negende „Prins Maurits'" te Leur 214 p.; tiende „Middelburg" te Middelburg) 241 (43) p. AJTcL 'C:l. Kcrpiswedstrij l Buks, maxi mum 500 p. Jeelgenomen door 22 ver- Jeenigingen. Eerste prijs „Pro Patria", Nisse 464 p.tweede „Jan Clymes" te Bergen op Zoom 463 p.derde „Kloelin ge" te Kloetinge 461 p.; vierde Ka ïn ingin Wilhelmina", Vrouwepolder 452 p.; vijfde „Nimrod" te 'sHeer Abtskerke 451 p.; zesde „Burgerwacht", Vrouwe polder '450 p.; zevende „Burgerwacht", KrUiningen 447 p.achtste „Kon. Soherp- schutte'rsver. „Vlissingen" te Vlissingen 446 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro Patria", 200 Meter, eerste Kon. Scherpsch. Ver. „Vlis singen" te Vlissingen 187" p.; tweede „Domburg" te Domburg 179 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro Patria", 100 Meter, eerste „Zierikzee" te Zierikzee 121 tweede „Burgerwacht", Middelburg 404 p. Wisselbekerwedstrijd „Pro Patria" Buks, ec'rste „Prins Hendrik", Gapinge, 411 p. Afd. II. Eere-wedslrijd 200 Meter. Ge weer M 95, maximum 50 p. 1. P. Klaasse, Biggekerke, 2. C. Bruning, Leur, beiden 43 p., daarom geloot. Afd. C. II. Eere-wedstrijd Buks, maxi mum 100 p. 1. J. M. Drijgers, 95 (18) p.; 2. P. C- Drijgers 95 (17) p., beiden te 's-Hee'r Abtskerke. Afd. B I. Personeelc baan, geweer M 95, maximum 100 p., aantal deelnemers 176 personen: 1. A. Raamsdonk, Ter- neuzen 95, 18; 2. dr. C. Gouverneur, Breda, 95, 17; 3. 'Schuurmans 94, 18; 4. G. Schardus (marine), Vlissingen 94, 175. C. Bruning, Leur 93, 19, 18, 17 6. dr. A- J. de Koning, Vlissingen, 93, 18, 18, 177. Jac. Braam, 's-Heer Abts kerke 93, 15; 8. A. Recourt, Vlissingen 92; 9. P. Klasse, Biggekerke 91, 17; 10. J. Steketee, Baarland 91, 16; 11. A. de Feijter, Axel 90, 18, 17; 12. P. Vleugel, Hoedekenskerke 90, 18, 17, 17; 13. B. Jaoobi, Middelburg, 90, 17, 17, 17; 14. D. J. P. Jacobi, Zierikzee 90, 16; 15- J. van der Iiage, Domburg 90, 15; 16. W. L. Magnée, Bergen op Zoom 90, 13, 17. G. Laernoes, Vlissingen 89, 18, 18, 17, 17; 18. J. J. van Laar, Bergen op Zoom 89, 18, 16; 1'9. G. Duindam, Kmi- ningen 89, 17, 1620. J. Louwqr.se, Sou burg 89, 16,- 16; 21. Bongertsman, Zie rikzee 89, 15 22. de ;Roo, Vrouwepolder 23. 1>. Meijer, Zierikzee 89; 21. J. J. de Jager, 's-Heer Arendskerke 83, 17, 1 0

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2