amvruchté^ ft'o «»4 Donderdag 15 September 35e «laargang I Voonhuis 2R VRUCHTEN, rs te koop,^J tfsknechts J( 11 /li lV00RT,t«'sGra»™" Schuurtje, tjl KOOP: J I KOOP 101 stuks, nis te Koop, l 'aarzen, dezaak. NMAN necht gevraagd, >JE gevraagd. (IRMA F. P. DHUIJ L. BURG. Drukkers: vergoeding. QEN,] gelijke personen Wb1. i dbouwers goed bjil in aanmerking. e#« angen verstrekt;^ JL0EG - ZWlJNDf)ECH elt ZaadhandBl hrijving te koop contant, Hg der. gsbiljetten in te lev. itore van den i\j„t 92i °P Dinsdag i ®'i inschrijving arp, bewoond fezammelïik of elk af. nhchtiDgen bij Joh euwdorp. den boomgaard va» ulenberg te Wolfaarfs- viDgsbnefjes in t, of op Maandag s. des middags één i van de verkoopers, e inlichtingen te ver' 1,60 Meter tot 2 Meter bij ADR. VERPLANKE' Axel-Kanaaldijk. aanvaarden. 25, Midddelburg koop, (pas gekalfd,} aars, rek. 21 Sept, Vrouwepolder. KOOP: fi 'erkpaard, Zeer geschikt voor 3ij J. HOUTERMAN, Joosland. KOOP: laanden Vlissingen. KOOP: staat verkeerencfé »s met stangen en ?ing en 1-paards gen. Spotprijs J. KUZEE, Smeder^ Joosland. 1 OF TE HUUR: jaren bestaande bg J. KRAMEB, eke. September. FRANS R, JKoudekerke. (ruiningen (Zeeland), ober of later. Loon heid. t getuigschrift aan 'AN OOSTERWIJK v. D. KREEK Zn. Bergen op Zooffl. J. kloosterman skerke. Zich te ver- TOLHOEK te mende Knecht C. DE VISSER, in klein gezin een letter P Boekhandel NISSE, Middelburg. Uitgave van jjaaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 70, (Telefoon No. 11). Bureau te Middelburg: Posterbaan &LeCointre, Goes. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Prjjs per 3 maanden fr. p. post f3.— Losae nummersf008 Prijs der AdvertentiSn: 1—4 regels f 1.20, elke regel meer 30 tk Bij abonnement belangrijke korting. Bewijsnummers 5 cent Zij Idie zich met 1 October ,a»s. op ons blad abonneeren, ontvangen het tot Mn genoemden datum GRATIS. t« Het Landhuishoudkundig Congres. In bet gisteren voortgezette Landbuis- loudkundigcongres drukte de voorzitter, Ridder van Rapjpard, zi|n spijt uit over je slechte opkomst, terwijl toch vele léden van het Congrtes in .Walcheren, zijn. Als het blijkt, dat het gelijkvallen van Congres en tentoonstelling op1 het bezoek schadelijken invloed heeft, dan zïl het bestuur overwegen hierin ver andering te brengen. Door den heer P1. ^Dijkhuis Werd zijn praeadvies over de w'enschelijkheid van een uitgebreide telefoon aansluiting opi biet platteland nader toegelicht en Werd hij ondersteund door dr. A. Molhuijsen en den heer Jac. Welleman, laatstgenoemde zeide o.a., dat in deze de gemeenten en ook de spboirw'egen moeten mede werken. Eerstgenoemden moet secretarie, politie, gemeentegeneesheer, enz. aanslui ten, laatstgenoemde de stations. Het tweede dezen dag behandelde prae- advies was dat van den hee» A. Seven- steï uit Wier, die aan de hand van de ervaring door hemzelf opgedaan in zijn zaak, bepleitte den arbeider Jealgerech- tigd te maken in het bedrijf. Tal van opponenten opperden bezwar ren tegen dit stelsel, en meenden, dat wettelijk vastleggen daarvan niet goied mogelijk is. Besloten Werd Tiet Nederl. landbouw- coinité uit Ite noodigen een studie te maken' van dit onderwerp. Het derde vraagstuk was, dat ingeleid 'weid door den heer B. J. Schurer te Herbajum, die betooigide, dat de Coö peratieve Landbouworganisatie niet be slist steeds in baar isolement gracht moet zoeken. Als voorbeeld haalde spr. aan het samenwerken van een Coöpe ratieve en een speculatieve suikerfabriek in Friesland. Heftig Werd dit idee bestreden door verschillende sprekers, die meenden, dat het voorgestelde ihjet Coöperatieve idee geheel zou te niet doen. 'Het laatste pjrae-advies wajs' dat van den heer IJ. R. IJ. Croesen te den Haag, die meende, dat de land- en tuinbouw moet strijden voor eigen sociale wetten inet zoo min mogelijk bijzondere bepa lingen en met de ruimst mjogelijke ge legenheid voor de organen van het be drijf lom in onderdeelen en .plaatselijk te regelen. Tijdens de middagvergadering Werd het Congres tijdelijk bijgewoond door den be schermheer, Z. K. H. Prins Hendrik, die door den voorzitter Verwelkomd werd en tijdens wiens aanwezigheid de gec'ra- taris, dr. A. Molhuijsen het woord voerde om een rapport inzake landbouwonderwijs uit te brengen, hetwelk zijn ontstaan ie danken heeft aan een voorstel van den Prins op het vorige Congres. D conclusie is, dat moet getracht worden jongelui door tijdelijk verblijf op boer derijen practischet' in den landbouw in te wijden. De Koningin, die met groote belangstelling kennis nam van dit rap- PMrt, stelde onmiddellijk een of meer hofsteden van het kroondomein ter be schikking indien de .pachters daartegen geen bezwaren hebben. De Prins, die vergezeld was Van den Commissaris der Koningin en den burgemeester van Vlis singen, verliet na een verblijf van onge veer anderhalf uur het Congres en begaf zich toen per auto naar DiombUrg voor een wandeling langs de zee en door do mantelingen. De officieele maaltijd. In de groote zaal van het Schutters- hoi had Woensdagavond de gemeenschap pelijke maaltijd plaats, uitgaande va,n het Congres en de Z, L. M. Een kleine 300 personen er waren er moer opgegeven, doch die kwamen niet en daardoor was het bijtrekken van de veranda bij de zaal en 'het daar inleggen van een houten vloer niet noo- drg geweest hadden hun zitplaatsen 'Ogenomen en verhieven zich daarvan toen de officieele personen, Z. K. II. Prins Hendrik, de Minister van Land bouw, de voorzitter en secretarissen der ontvangende vereenigingen, de Commis saris der Koningin, de leden van Ged. Staten, de burgemeester van Middelburg en Vlissingen, vele met hun dames, de Baal binnenkwamen. Allen stemden hiertnede in en de be- «ode kapel IlofleinBekker. die achter Pioen en electrische lichtjes op1 het too isel verscholen zat, stelde het Wilhelmus in> men zong mede, de vroolijke tafelstem- !tïuig was er. En die stemming werd verhoogd door smaakvolle spijzen, die met eenigen te langen tusschentijd dootr het groote personeel werden rondgediend. De ver zorging der voor Middelburg haast on gekend groote tafel was uitstekend. Maar behalve de heerlijke spijzen, de goede muziek en de aangename onder linge kout, Was er nog meer om de feestvreugde te verhoogen en dat waren de talrijke, dikwijls humoristische tafel- redevoeringen, die Werden gehoord. Het zou ons veel te ver voeren ze allen te vermelden en bepalen wij' ons daarom tot de officieele. De voorzitter van de tafel, de heer van Rappard, herinnerde er aa,n hoe in 1846 door 211 personen, bijeen ge roepen door de Vereeniging tot bevorde ring van de Welvaart te Zwolle het land- huishoudkundigcongres Werd opgericht, en hoe toen de voorzitter zeide, dat „onder Gods zegen een nieuwe dage raad zal aanbreken voor den landbouw", en nu na 75 jaren kan spreker zeggen, dat dit zoo is geweest, de Congressen' zijn de bron geweest van alles wat op landbouwgebied tot stand is gebracht, als daar zijn de afschaffing van de tien den, ontginning van woeste gronden, boe renleenbanken, enz. enz. De contributie werd zeer laag gesteld, eerst 50 cent, later f 1, maar meer had men verschil van meening over het be stuur en 67 jaar lang heeft dat ge duurd, tot 8 jaar geleden een vast be stuur werd benoemd. In 1920 werd tijdens de tentoonstelling' te Arnhem vergaderd, en nu hier iu Zeeland, waar eenige jaren geleden aller ooigen op gevestigd waren toen annexationisten er stukken van af wfilden nemen. Spr. geeft de verzekering, dat men in Holland voelde met de Zeeuwen, dat Van d' Ee tot Ilontenisse, Van Hulst tot aan Cadzand, Dat is ons kleine landje, Maar deel van Nederland. (Daverend applaus). Men was overtuigd, dat Zeeland en Limburg bij Nederland moesten blijven. En dan denkt spr. daarbij aan onze Landsvrouwe en den Koninklijken ge maal, die mede-leven met bet volk en die handhaven 'het devies „Het Vader land getrouwe, blijf i.k jot in den dood." Nu men morgen het voorrecht zal hebben II. M. in Zeeland te mogen be groeten, wil spr. aan den vooravond van dien dag er op Wijzen, dat de Prinsen van Oranje en Koning Willem III het Cong'res herhaaldelijk bijlwoonden en nu Z,. K. H. Prins Hendrik dit voorbeeld volgt en bijna nimmer ontbreekt. Spr. brengt een dronk uit op Z. K. H. den Prins, onder luide bij'valbetuigingen. De Prins dankte de beide vereenigin gen voor hun ontvangst. Het Landhuis- houdkundigcongres acht Zi. K, H. zeer belangrijk, hij 'heeft dan ook nog slechts één maal nadat het onder leiding staat van den tegenwoo'rdigen voorzitter, het Congres niet bijgewoond. Naast de vie ring van het 75-jarig bestaan van het Congres is er ook de tentoonstelling der Z. L. M. en Z. ,K- H. acht 'het een koene daad dit te doen samenvallen'. Aan de Zeeuwsche Landbouwmaatschap- pïjl zal zeker .nog meermalen een dronk worden gewijd en daarom doet spr. het op het Congres (Luid applaus). De voorzitter der Z, L. M., de heel' ml'. Dieleman, 'hield een kernachtige rede om aan te .toonen, wat de landbouwers aan den minister van IJsselsteijn te danken hebben. Zeker er is wel eens gemopperd als er niet genoeg naar de meening der boeren mocht worden uit gevoerd, er is wel eens op den grond gestampt, maar men vergat de groote moeilijkheden, waarmede de minister te kampen had. Eu dit w'as ook zoo toen wij' volksvergaderingen hielden om tegen den annexatiehonger te strijden, toen zat de 'regeering te 's-Gravenhage voor aller lei zorgen. Spr. meent, dat er dan ook voor de landbouwers, voor' de Zeeuwen in het bijzonder alle aanleiding is een dronk te wijden aan den minister van landbo'uw. (Groote instemming). Nadat de heer Ridder van Rappard een dronk gewijd had aan de vertegen woordigers van den Franschen landbouw en een dezer heeren op den bloei van den Nederiandschen landbouw had ge dronken, was het woord aan den minis ter van landbouw. Deze zeide ook minister va,n nijver heid en handel te zij'n en als zoodanig heeft hij ook scheepvaart onder jrich. Hij heeft in condossementen wel eens gelezen „Ik, naast God, meester op mijn schip", en zoo denkt de .boer „Ik, naast God, meester van mijn bedrijf'. Beide, vertrouwen op God en vrijheid is te waardeeren. Niemand meer dan spr. zelf heeft zich geërgerd aan de bepalingen, die moesten worden gemaakt, hij zelf voelde dit als Zeeuw en als Nederlander. Van hem zijn dan ook geen maatrege len meer te Wachten, die het landbouwbedrijf aan banden leggen. (Daverend applaus). Het Congres heeft nimmer financiëe- len steun van het Rijk gehad, dit is goed, men moet met eigen kracht Wer ken en in deze een voorbeeld nemen aan de arbeiders, die zich heel wat financiëele opofferingen getroosten, o.a. om zgn. vrijgestelden te kunnen aan stellen. Daarentegen hoorde spr. zoo juist zeer lage cijfers en ook aan de Z. L. M. wordt slechts f2.50 betaald. Men kan door goede organisatie zelf de vrijheid voor het bedrijf Waarborgen. Maar spr. wil niet langer ernstig zijn, en zegt dat er van het Congres in de 75 jaren groote kracht is uitgegaan, het werk wordt zeer gewaardeerd en namens II. M. de Koningin deelt spr. mede, dat de secretaris, de heer dr. A. Molhuijisen is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. (Luide toejuichingen). Sp'r. eindigt met een dronk op de beide ontvangende vereenigingen. De heer Tak, burgemeester van Middel burg, dronk op den Commissaris der Koningin en heette hem, dien men nu heeft le er en kennen als iemand, die met de Zeeuwen medeleeft, wat ook nu wee'D blijkt, welkom in Zeeland. De Commissaris, de heer jh'r. Quarles van Uffo'rd dankte voor die woorden, wees er op', dat ook het provinciaal bestuur gaarne den landbouw steunt en spoorde aan tot krachtigen arbeid, over productie is bij den landbouw niet mo gelijk. Men moet samenwerken en zich aaneensluiten. Spr. is trotsch op de ten toonstelling, en vefheugd het eerevoor zitterschap te hebben aanvaard. Spr. brengt een dronk uit op de Zeeuwsche landbouwers in het algemeen. Wij moe ten ons bekorten, nog slechts vermelden wijl, dat Prof. Koenen hulde bracht aan de bestuursleden van de Z. L. M. en inzonderheid aan de heeren Diieleman, Kakebeeke, Kielstra en van Bommel van Vloten; dat de heer J. W. van Oeveren dronk op de heeren dr. van Hoek, direc teur-generaal en Kakebeeke, inspecteur van den landbouw. Dat de heer Collot d'EscuTy de dames inzonderheid me vrouw van Rappard en mevrouw Kiel stra huldigde en clat mevrouw van Rap pard den wensch uitsprak, dat een vol gende maal ook vele Zeeuwsche boerin nen aan den maaltijd zouden deelnemen. Maar wij willen eindigen, de rij is te lang, alleen nog een aardig moment aan de vergetelheid ontrukt. Toen me vrouw van Rappard gesproken had stond een der Zeeuwsche vrouwen in Axelsch coistuum op en ging klinken met den Prins en de dames en heeren in zijn naaste omgeving. Dit deel van de feesten is in alle op zichten en wij twijfelen niet ook 'tot aller genoegen geslaagd. Te Vlissingen. Gisterenmiddag werd de Z. L. M. ten stndhuize te Vlissingen ontvangen en sprak1 de burgemeester daarbij als volgt Wie zou eenige jaren geleden heb ben wagen te voorspellen, dat aan Burg. en Weth. van Vlissingen de eer zou kunnen te beurt vallen het be stuur der Z. L. M. tiaar aanleiding van een groote Zeeuwsche Provinciale Landbouwtientoonstlling binnen de ge meente Vlissingen oifficiëel ten stad- huize te mogen ontvangen Inderdaad wijzen de annalen van onze aloude havenstad nergens op een dergelijke mogelijkheid. En 'merkwaardigerwijze dankt Vlis singen het to'dh weer aan een mari tieme factor, 'dat het in 1921 uit verkoren werd om binnen hare gren zen de belangrijkste gebeurtenis van een decennium op landbouwkundig ge bied in ons gewest te doen plaats hebben. Want het hoog gewaardeerde voorrecht, door uw bestuur te zijn uitverkoren, danken wij alleen aan het feit, dat de Koninklijke Marine in d© mobilisatiejaren een vliegveld in onze gemeente heeft aangelegd, dat aan de 'hoogste eischen voldoet. Wij hebben van nabij gezien, hoe gij met noesten vlijt en groote be kwaamheid het u toegewezen gedeelte vain het vliegterrein hebt herschapen in een landbouwtentoonstelling, die alle vroegere overtreft,, wij hebben nog Zoo juist uw energie bewonderd in uw strijd tegen de elementen, waar mede wij Zeeuwen sinds eeuwen z'oo vertrouwd zijn, toen verleden Maan dagmorgen een orkaan een deel van uw wekenlangen arbeid wegvaagde en gij getrouw aan onze Zeeuwsche spreuk „non sordent ir undis" alle bezwaren wist te overwinnen. Waar zouden de energie en de voor uitstrevendheid der Z. L. M. beter kunnen worden gewaardeerd, dan in bet nijvere, werkzame Vlissingen? _En al wordt dan bij d© Vlissingsche trias, n.l. Vlissingen haven, industrie en strand, de weinige landbouw en vee teelt, die in omzie gemeente beoefend worden, niet genoemd; toch zal dl voorspoed en de vooruitgang van den landbouw en de veeteelt in ons vrucht bare mooie Zeeland nauw samenhan gen met onze Vlissingsche 'havenplan- nen. Wanneer het ons zou mogen ge lukken van Vlissingen een groote ha ven voor het, snelverkeer te maken, dan zial Vlissingen tevens worden de export-centrale van uwe Zeeuwsche' producten, dan zullen de sclhoone wensclhen en perspectieven, die Dins dag door uwen voorzitter en andere sprekend voor de toekomst van den Zeeuwscihen landbouw z'ijn geopend, nader tot hunne vervulling Z'ij'n ge bracht. D'an zal de oude bloei van Walcheren den tuin van Zeeland en van de andere deelen onz'er provincie, weer geheel kunnen herleven, dan z il niet meer worden geklaagd over prima boter, die verzuurt, maar zal men trachten' de capaciteit Zooi hoog mo- -gelijk' op te voeren. Staat mij toie het als een gelukkig voorteeken te miogen beschouwen dat de Z. li. M. juist tolt Vlissingen komt in dezen tij'd, dat de voorbereiding van den aanvang der nieuwe haven werken in vollen gang is en laat miiji den reeds vroeger geuiten wensch. 'herhalen, dat binnen afzie'nbaren tijd Vlissingen de open poort zial worden, waardoor de bloei valn vroegere eeuwen, vooral ook op landbouwkun dig gebied, in ons gewest zal zijn teruggekeerd. Mijne heeren, ik had Dinsdag bij' de oipening der Landbouwtentoonstel- -liing reeds het voorrecht u in Vlis singen weTkom te heeten en u 4e ver zekeren, dat wij alles in het werk gesteld hebben u ook buiten uw ter rein waardig te ontvangen en zoo aan genaam mogelijk bezig te houden. Wij (zijn u 'dankbaar ons 'nier nogmaals de gelegenheid te hebben verschaft onze vreugde over uwe aanwezigheid te Vlissingen te kunnen uiten. Wij' hopen van harte, dat het aanvanke lijk Zoo ongunstige weer zich nog'ten goede zal keereii, want dit is de es sentieel e eisch, dat deze Provinciale Landbouwtentoonstelling tot 't groote succes moet brengen, dat zij' zoo ten volle verdient! Moge deze tentoonstelling verder aanleiding Igeven tot blijvende na uwer© relaties van de Z. L. M. met, Vlissin gen, maar moge vooral de Z. L. M. steeds toenemen in voorspoed en in kracht tot heil van ons Zeeland! De heer Dieleman, voorzitter der Z. L. M. antwoordde als volgt: Dat landbouw met handel en ver keer op goeden voet staan, Edelacht bare Heeren, bewijst de ontvangst te dezer stede. Het is ons een aange name taak u fe bedanken voor de vriendelijke ontvangst. Reeds in de 13e en begin 14e eeuw was uw stad een belangrijke havenstad. De nieu we haven, dankt gij1 .aan graaf Willem! Ill van 1315. Uw energiek bestuur is er altijd op uit nieuwe banen van ontwikke ling te zoeken voor de stad, Vlissin gen Zou zonder die werkzaamheid een doode stad zijn met nauwe straten, ellendig oim te bewonen. Nu galmt een zeemuziek vroolijk langs uw boor den en ruisclht de trotsohe Schelde aan uw voet. Zij zingt van heil, van handel en vertier. En gij, gij hoort aandachtig naar die wolorden en heft uw hoofd naar boven vlug en fier! Die Z. L. M. hoopt hartelijk, dat gij' uw wensch Zult verkrijgen en een belangrijke uitvoieïhaven wordt van oinze landbouwproducten. Wij zullen ons beijveren en door overvloed van productie en door steeds intensiever landbouw, al moesten wij hier als in de marais achter Parijs, de tarwe gaan planben in plaats van zaaien. iÜ 'gelegenheid te geven uw reede en uw haven voil schepen te laten komen. Ik herinner mij te hebben gele'z'en de sclhoone woorden van den heer M. H. de Groot te Antwerpen in 1891, die u reeds begroet zag als Koningin der zee. Werkt voort! De Z. L. M. wensciht u te bemoedigenWerkt voort! Geen wind noich storm versperren uwen wal, 0, breid u uit, opdat de stond moog dagen, Die Middelburg met u vereenèn zial. Dan zal inderdaad oo'k ons land bouwbelang Zijn gediend. Dan zal het moiodig zijn, dat het oude Walcheren ■ontwaakt uit jzlijn slaap. Laat Vlissingen de schoone slaap ster wakker m'aken en kittelen, opdat zij opspringe vol levensvreugd en irioed en jolijt en geprikkeld tol ver hoogde energie uit den bodem hale wat mogelijk is; daartoe zorge aller eerst voor behoorlijke suatie, dan voor behoorlijke bemesting en culti- veering en de juiste vruchten voor (htet eigen gebruik en voor den vreem de noodig. Walcheren ligt zoo schoon, zoo schitterend in zoo'n heerlijk sub- mairen klimaat, dat geur geeft aan Ons ooftj pittigheid aan onze groen ten het is voorbestemd om' een groote warmoezerij' t e worden met zuivelbe reiding, voorraadschuur van 't groote Londen, van de Belgische badplaatsen en wat dies m'eer zij'. Dan komt er vooruitgang, len welvaart. Ook onder u Zijn mannen met wils kracht, en doiorzièht. De Z. L. M. re kent op uw medewerking en krachti gen steun om speciaal Walcheren, waardoor de echo der Zee mysterieus fluistert, le maken tot wat het zijn kan. Op het terrein. Gelukkig had, het ruwe weder van Dins dag gisteren plaats gemaakt voor veel beter weer en het is dan ook druk ge weest op de tentoonstelling en wat meer zegt, zij, die er waren hadden maar één r.oep over wat tot stand is gebracht. Wij kwamen ze tegen in Middelburg, die spontaan uitriepen wat is dat mooi, wat is daar veel te zien, ik ben er 3 uur geweest en zag nog niet alles. Diit zij'n de beste propagandisten voor een nog veel drukker bezoek op de volgende dagen. Te Middelburg. Het feest te Middelburg 'begon giste ren weer des avonds en wel te 8 uur, toen het Middelbu'rjgsch' muziekkorps een uitvoering gaf op de Markt, en de heer Mazure zorgde voor een zeer uitsteken de afwisseling dooi' met zijn clubje dames fraaie rythmiscihie oefeningen ten beste te geven op een daairvoor afzonderlijk opgericht podium, terwijl alles word be licht dooi' schitterend gekleurd electrisch licht. Ditmaal wfas de verlichting van het stadhuis niet ^ontstoken, maar een typische verlichting, een ouderwetse he was die met vetpotjes aan den gevel van den winkel dér firma DL J. D'conkers, dit deed het uitstekend. De bekroningen in de afdeeling Paarden» Rubriek A. Hengsten. Klasse 1. Hengsten van 5 jaar en ouder, 'hoogte 1.64 M. of meer. Uitgeloofd': Een eerste prijs ad f100 en een verg1, zilv. med. van den heer mr. H. J. Dijck- meester, oud-commissaris der Koningin in Zeeland; twee 2e prijzen ad f80 en twee verg zilv. med., resp. van den heer mr. F. J. Sprenger, lid van Ged. Staten van Zeeland en van de Alg. paarden- en vee- zekering Mij. „De Oude Zwolsche van 1845''; twee 3e prijzen ad f60 en twee verg. zilv. med.; twee 4e prijzen ad f40 en twee zilv. med. waarvan een van den heer C. A. de Bruijckere te Breskelis en één 5e prijs, bronzen medaille van de ver. Stamboek Nederl. Trekpaard en verder eervolle vermeldingen. 21 inschrijvingen. le Nemrod d'Ossogne, H. V. Stoppel dijk; 2e. Vital de Knocke, H. V. Tho- len, en Zig.Zag du Fosteau, H. V. Ons Belang, Noordwelle; 3e Bain d'Or, H. V. Eigenhulp, Terneuzen en Tambour de Laboureur, L. v. Besien en Co., Aarden- burg; 4e. Burrhus de Velsicque, gebr. Aernaudts, Sluis; 5e. Clairon de West- dorpe, H. Bonte, Koewacht. E. v.Espoir, J. F. de Maat Lemsen, Stoppeldijk; Da.gon, H. V. Tholen; Ba- rabas, J. F. Steijaert, Graauw; Marien, R. Sturm, IJzendijke. Klasse 2. Hengsten van 5 jaar en ouder, hoogte minder dan 1.64 M. Uit geloofd één eerste prijs ad f 100 en verg. zilv. me3., van den heer jhr. J. van Vredenburch, voorz. van het „Stam boek"; één tweede prijs ad f75 en zilv. med. van het „Stamboek''; één derde prijs ad f50 en bronzen med. van het „Stam boek" en eervolle vermeldingen. Zes inschrijvingen. le. Successeur, M. R. de Craene, Hulst; Joubert, H. V. Hoop oo Vooruitgang, Zaamslag; 3e. Elegant de Laboureur d'Isaac, H. V. Excelsior, Kamperland e.v. Max de Knocke, H. V. St. Maartens dijk. Klasse 3. Vierjarige hengsten, zonder onderscheid van maat. Uitgeloofd één le prijs ad f 80 en verg. zilveren med. van flen heer C. A. van Woelderen, burgemees ter van Vlissingen; één 2e prijs ad f60 en zilv. med. van den heer Ph. J. van Dixhoorn te Axel; één 3de prijs ad f40 en bronzen med. van het Stamboek, en eervolle vermeldingen. Zeven inschrijvingen. le Wilson, H. V. de Verwachting,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 1