Binnenland. Uit de Provincie. Volgens betrouwbare berichten heeft ex-keizer KaTel eenigen tijd geleden een poging gedaan om met ex-keizer Wilhelm in onderhandeling te 'treden. De Oos- tenrijksche ex-keizer was n.l. van plan, de bezitting van Wilhelm in Korfoe aan te koopen. Een desbetreffend veïzoek •werd echter te Doorn van de hand ge wezen. Er .gaan nu weer geruchten, dat ex-keizer Karei zich te Parijs zou gaan vestigen, waar hij een oud hertogelijk paleis zou betrekken. De 'Habsburgsche propaganda, zoo heet bet verder, is nog steeds ijverig in de weer, en met succes. Ze vindt zelfs 'Bteun te Londen, waar Asquith en Bal four zeer op de band zijn van den ex- keizer. 'De Hongaarsche regeering staat in voortdurende relatie met den ex-keizer door middel van een bij,zonderen koe rier. Eenigen tijd; geleden moet zelfs een der vertrouwensmannen van den ex-keizer te Boedapest aan besprekingen hebben deelgenomen, welke daar onder voorzit terschap van Hotrthy plaats hadden en waarbij besloten werd, den volkenbond te vragen, Hongarije in zijn binnenland- ische aangelegenheden, met name in de koningskeuze vrij te laten. De verliezen in Marokko. De Spaansche regeering heeft de cen suur ingesteld van alle berichten uit Ma rokko. 1 Men trekt hieruit de conclusie, dat de verliezen te groot zijn, dan dat de bevol king deze onvoorbereid zou kunnen ver nemen. Ofschoon de regeering beweert ze niet te kennen, is men te Tetoean vrijwel op de hoogte. Daar is evenwel de cen suur ook zoo scherp, dat er geen Spaan sche bladen worden toegelaten. De jongste berichten van het front mel den, dat er niets bekend is omtrent het lot der Spaansche troepen, ten getale van c.a. 15.000 man, die de garnizoenen vormden der voorgeschoven posten of be hoorden tot de ontzettingstroepen. Te Me- lilla heeft men echter vernomen, dat en kele officieren en manschappen gevan genen zijn van de inboorlingen. De ontruiming van de Spaansche pos ten Sidi Dris en Afran, tusschen Melilla en Alhucemas, is voltooid. Een gedeelte van de garnizoenen is door een oor logsschip aan boord genomen, doch het lot der overigen is onbekend. rE zijn onderhandelingen begonnen omtrent den terugtocht der overblijfselen van het garnizoen van Nador, dat nog door de inboorlingen wordt belegerd. Men verneemt uit Tanger, dat 20.000 man Spaansche gekleurde troepen in het district Melilla worden vermist, die ge dood, gewond of gedeserteerd zijn. Er wordt gehoopt, dat er nog eenigen zul len terugkeeren, maar het wordt onwaar schijnlijk geacht, da,t hun aantal groot zal zijn, daar de troepen in dit onherberg zaam gebied zonder water, voedsel en munitie zijn. Korte Berichten. Tusschen de Rioemeensche en de Zuid-Slavische regeering is een over eenkomst tot stand gekomen, volgens welke beide staten aan Hongarije den oorlog zullen verklaren, in geval ex-keizer Karei een nieüwe poging doet, naar dat land terug te keeren. De LitaUsche minister van oorlog moet kort geleden getracht hebben in Nederland acht kanonnen hebben willen aanknopen. De aankoop is niet gelukt omdat betaling in goed geëischt werd. Te Leuven is gisteren met grootsche en indrukwekkende plechtigheid de eer ste steen voor de nieuwe bibliotheek der Leuvensche universiteit gelegd. In de Belgische kamer is het wets voorstel betreffende het Vlaamsch in de openbare besturen aangenomen. Om kwart over twee gisteren ont ketenden zich woeste windvlagen over de fetad Parijs welke veel op een sirocco .geleken. De stormvlagen duurden kort, maar waren buitengewoon hevig. Ven sterluiken en schoorsteenen werden af gerukt. Eenige personen werden niet ern stig gewiond. Allerlei. Het ligt in de bedoeling der Regee ring alleen 't hoofdstuk „van den gods dienst" geheel buiten de revisie der Grondwet te laten, doch overigens op een enkel détail na de 'ingediende voor stellen te handhaven. De nieuwe Minister van Oorlog i s voornemens om in overleg met de Kamer de sterkte van bet contingent op 19500 man te bepalen. Het ontwerp in zake de lichamelijke oefening der rijpere jeugd zal hoogstwaarschijnlijk worden ingetrok ken. De studiecommissie, ingesteld ten ein de te onderzoeken welk systeem bij elec- trificatie van spoorwegen hier te lande zou moeten Worden toegepast, heeft aan den Minister van "Waterstaat een rap port aangeboden, waarin de commissie zich verklaart voor de toepassing van 1500 Volt gelijkstroom. Het "Handelsblad is gemachtigd het bericht uit de buitenlandsche pers tegen te spreken, volgens hetwelk de Duitsche Kroonprins aan de Nederland- sche regeering vergunning zou hebben gevraagd, om Wieringen te verlaten, ten einde zich in Zuid-Amerika te vestigen. H. M. de Koningin en H. K. H. de Prinses zullen '3 Augustus a.s. naar de fiooïweegsche fjorden vertrekken. Ee n s tan dj e. In de gemeenteraadsvergadering te Rot terdam van Woensdag j.l. is het er zeer Spaansch toegegaan. Wanneer de zaak niet zoo ernstig was, zouden wij zeggen: 't was precies een comedie. En de spelers waren, geen com munisten, maar sociaal-democraten. Daze menschen zijn altijd voor orde, wanneer de communisten tegen hen on hebbelijk izijn. Doch niet zoodra geschiedt er iets van de zijde van rechts het welk hen niet bevalt, of zij maken herrie. 't Is in do Tweede Kamer wel eens gezien. Nu schijnt 't in de gemeenteraden ook al te gaan beginnen. Hoe 't kwam? Daartoe moeten wij een en ander uit de ,,.N Rott. Crt." e.a. knippen. Er zouden eenige benoemingen en her benoemingen plaats hebben. Ook was af getreden de sociaal-democratische wet houder De Zeeuw als curator van het Erasmiaansch gymnasium, doch hij was terstond herkiesbaar. Er waren aanwezig 31 leden. Van dezen stemden 22 op den aftredende, en de overigen blanco, zoodat de vereischte meerderheid niet bereikt was en de benoeming moest worden uit gesteld. i Dit wekte ontstemming, en wel een ontstemming zoo groot dat zij overging in levenmakerij en obstructie. Wij lezen namelijk in het Gemeente- raadsverclag: dat de heer Ter Laan ach tereenvolgens bij' acht onbeduidende voor stellen stemming vroeg, en alle voor stellen werden aangenomen met de stem men der sociaal-democraten tegen; en dat de voorzitter, toen weer stemming gevraagd werd,, zei deIk verzoek eenige oog'enblikken geduld, tot een ambtenaar aanwezig zal zijn, dien ik heb laten ont bieden, om bij deze doellooze stemmingen de presentielijst af te lezen, waarop de heer Ter Laan zegt, dat deze, door den voorzitter als doelloos gekwalificeerde stemmingen zijn uitgelokt, in verband met den uitslag der stemmingen voor de be noeming van een Curator van het Eras miaansch Gymnasium, vacature De Zeeuw. Rij een volgend voorstel heeft 't vol gende plaats. "Wethouder Van Aalten had te vo ren geconstateerd, dat wethouder Heij koop anders stemt dan in de vergadering van B. en W. waarop wethouder II e ij - koop had 'gezegd, dat men wel begrij pen kon waarom; en dit bovendien zijn recht was. De heer Richters (a.-r.)Nu wethou der Heijkoop het recht meent te kunnen doen gelden, zonder eenige plausible re den van meening1 te veranderen, zooals men dat van den heer Heijkoop trouwens gewoon is, die immers al eens. meer 'heeft gezegd zich het recht voor te be houden desgewenscht zelfs vier en twin tig maal per dag1 als een kameleon van meening te veranderen. (Beweging bij de socialisten.) Wethouder H e ij k o o pU liegt, leuge naar. De voorzitter hamert. Opkomend lawaai. De voorzitter hamert krachtjg(er. De heer Lührs schreeuwt boven het geroep van zijn partijgenooten uit: feiten, eerst feiten! De heer Richters: ik zal me door deze interrupties niet laten verstoren. De heer Lührs begint met zijn vloei- blok hard te stompen. De voorzitter hamert. Algemeen lawaai met voeten en han den. Wethouder Heijkoop alleen is ver staanbaar boven het geweldig tumult en brult: „onwaarheden, onwaaaarheden onwaarrrrheden 1" Alle socialisten komen in actie en eenige o.w. mevr. Groeneweg trappelen met de voeten tegen de lessenaars en slaan met vuisten op de tafels. De voorzitter: mevrouw Groene- wegj (stilte) u zag ik bezig met ram melen 1 Plots steekt het tumult weer op. De heer Lührs; meneer de voorzitter dat was ik! Mevr. Groen eweg: meneer de voor zitter, ik vraag het woord voor een per soonlijk feit. Wie geeft den voorzitter het recht, alleen als hij meent iets gezien te hebben, zoo iets te zeggen! Moet hij niet eerst zekerheid hebben? Geroep van een socialist: Zeker tot een dame De voorzitter: als mevrouw Groe neweg deel heeft genomen aan het er gerlijk lawaai, zou ik dit gaarne van haar vernemen. f De heer Ter Laan spreekt, doch is onverstaanbaar door het lawaai. De heeren Schouten, Richters, D i e m e rDie zekerheid heb ik, ik heb het zelf gezien! I De voorzitter: van een misvatting kan geen sprake zijn. Voor zoover ik mijn oogien kan vertrouwen, heb ik ge zien, dat mevrouw Groeneweg deelnam aan het lawaai. Daarom wacht ik alsnog van haar een verklaring van het tegen deel. i De heer Schouten: dat kan zte niet! De heer Lührs: Biechtvader! De heer Ri c h t er s gaat rustig door met zijn aanval op wethouder Heijkoop. Wethouder H e ij k o o pik heb u be schuldigd! Laf, laf, buitengewoon laf! Ik vind dit laf. (Spr. loopt naar het midden der zaal en staat met zijn vuist op de tafel der stenografen. Deze schrijven door). Ik word beschuldigd hier, dat zal ik niet laten geschieden. Ik heb 12 jaren lang hier eerlijke politiek gevoerd! Volgende punten altegaar met stemming aangenomen. De heer Schouten stelt voor de verdere agenda aan te houden. De heer Ter Laan: zoolang de aan leiding blijft bestaan en als niet binnen korten tijd een nieuwe vergadering wordt uitgeschreven, zal spr. er tegen zijn, want verschillende punten dulden geen uitstel. De voorzitter: Als dit laatste zoo is, dan begrijpt spr. niet de houding van de partijgenooten van den heer Ter Laan. De heer Schouten: De heer Ter Laan wenscht dus toezegging, dat zij hun ,zin zullen krijgen. De heer Ter Laan: Zin krijgen Het was een g,rove beleediging. De heer H e ij k o o pEen grove belee diging is het voor onzen partijgenoot. ïfc En al die herrie maken deze heeren omdat enkele leden blanco gestemd 'hadden bij de verkiezing; van een cura tor! Tot secretaris van de gezondheids- oommissie, zetel Tholen, is door den heel' Commissaris der Koningin herbe noemd, dhr. A. Avé. Door 'den 'Commissaris dor Konin gin is aan den heer A. van der Weijde te Ellemeet eervol ontslag verleend als lid Mer gezondheidscommissie, zetel Zie- rikzee. De heer J. R. Deurwaarder, bak ker te ,0. en W. Souburg heeft den 7den prijs voo'r klasse 12 (tafelbeschuit, Zeeuwsch model) bij de vakwedstrijden op de Internationale bakkerijtentoonstel ling te D'elft gekregen. Middelburg. Op den Zuidsingel bij den Bleek is gisterenmiddag tijdens den storm een boom tot over de helft doorgesple ten. D'aar de boom met den zwaren kruin gevaar voor vallen opleverde, Werd een vaste .politiepost bij den boom ge plaatst om 'voorbijgangers voor het ge vaar te Waarschuwen. Goes. De heer A. L. van Melle, be noemd tot lid van den gemeenteraad in de vac. J. Plazier, heeft, naai1 men van hier aan de Midd. en Goesche Crt. meldt, deze benoeming aangenomen. Vlissingen. In de 'gisterenmiddag ge houden vergadering van den gemeen teraad was de Heer de Meij gedurende de geheele vergadering en de heeren Menckens en Vermaas gedurende een gedeelte daarvan afwezig. Het adres yan de afd. Zeeland van dein Bond van Gelm. Amlbt. inziake 'de salarisherziening van 'het personeel ter secretarie' werd voor 'kennisgeving aangenomen, dat van het hoofdbest. vain dien Bond inziaké het verstrek- kiein van duurtebijslaig, aan gepensio neerde ambtenaren en hunne wedu wen en weezen in handen van burg. en weth. gesteld olm: advies. Eervol ontslag werd verleend aan den heer L. He'ifmlans als leeraax pan en waarnemend directeur van de Bur geravondschool en avondschool voor handwerkslieden, aan inejuffr. M. H. Dronikers als onderwijzeres aan sch. E' en aan de heeren J. O. Brand en Cl. de Jonge als onderwijzers, resp'. aain de scholen D! en F. Tot tijdelijk leeraar in het boekhou den aan de avondschool voor hand werkslieden werd benoemd de beer A. M. Gillissen te Vlissingen, de eeni ge aanbevolen®. Toit tijdelijk' leeraar in het lijlntee- kienen aan de burgeravondschool Werd benoemd de heer M. Vader Mzin. te Vlissingen met. 11 stemmen, tegen 4 opl den heer H. Pieterse Jr Ie Mid delburg en ,1 op den heer T. van den Heuvel te Vlissingen. Tot tijdelijk leeraar in handteeke- nen aaii de burgeravondschool werd benoemd de béér A. van der Zee te Zioutelande, die alleen was aanbevoi- len. Toit tijdelijk leeraar in geschie denis en staatswetenschappen aan de Handelsschool werd ook de eenige aainhevolene, namielijfc de heer J. Wisse uit Terneuzen benoemd. Ten slotte werd herkozen als lid der commissie tot wering van school verzuim de heer G. Jurry met '15 stelmlmen, tegen een blanco>. Inzake het voorstel tot vaststelling van een verordening op' bet Vlis- singsch Studiefonds namen burg. en weth. een amendement van de com missie van financiën over, de com missie voor dit fonds niet alleen uit den wethouder van onderwijs en en kele raadsleden te doen bestaan, m!aar bovendien uit enkele personen uit de onderwijswereld en particulieren. Be beer Staverlman wees er op', dat bet zeer gewensdht is dat pok deskundigen op onderwijsgebied en ook kapitaalkrachtige particulieren be lang stellen in deze aangelegenheid, daar bet fonds van f100 uit 'de ge meentekas 'niet groot genoeg zial kun nen Worden. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Alsnu kwahi! ter- tafel bet voorstel om de verordening op de winkelslui ting .wederom te wijzigen en te bepa len, dat de winkels des Zaterdags niet olm 9, doch om 10 uur moeten sluiten. De commissie van financiën voelde er meer voer te beplalen 10 uur voor de 4 zomermaanden, ziooals burg. en weth. aainvankelijk voorstelden. De voorzitter zet. uiteen, dat burg. en weth. van standpunt veranderde, toen 186 winkeliers en 229 particu lieren adresseerden om op Zaterdag steeds 10 uur te bepialen. De heer Lindeijer heeft bij' het ont vangen yan dit voorstel gedacht aan Souburg. Daar heeft de raad eerst op een verzoek van een aantal in- fezetenen de kermis afgeschaft en in e volgende vergadering op verzöek van anderen weer ingevoerd. Dat kan er hu misschien in een dorp nog mede door, maar toch zeker niet te Vlissingen. Spr. gaat de geschiedenis van de winkelsluiting te Vlissingen na en zegL dat de kwestie van de Zaterdagavolndsluiling nu reeds we der sedert September van het vorig jaar aan de orde is en nu gedurende een maand de 9-uursluiting in wer king is, komt men weer met een ander voorstel. Het, aantal handteek'eningen beteeikeint niets, men kan er makke lijk 1000 krijgen voor 9-uursluiting. Gedurende de kermisweek was men vrij' om te sluiten wanneer men wil de. Spir. beeft iederen avoind opgelet en velen sloten toch reeds voor 9 uur. Evenals met de winkelsluiting in het algelheen, worden later de te genstanders yanzlelf voorstanders. Men moet rekening houden met de belan gen van het personeel. Bovendien staat de rijksregeling voor de deur. Het gaat 'met aan steeds op een pas geno men besluit terug; te komen. In ieder geval wil spr. niet verder gaan dan de commissie van financiën. Die heer Hillinga meent, dat men juist met het oog op1 de Rijksregeling best tot '10 uur kan openlaten. De heer Laernoes wijst er op, dat ook in andere badplaatsen de winkels des avonds te 10 uur sluiten. De heeren Tichelman en van Nif trik verdedigen ook 10 uur-sluiting; laatstgenoemde in ieder geval voor de 4 zomermaanden. De beer Heinsel wijst er op1, .'dat slechts 17 van de 170 georganiseerde winkeliers zich destijds voor 9 uur- sluitiirig verklaarden. De heer Staverman doet een be roep op bet eergevoel van den raad, wat moeten de kiezers toch wel den ken als men nu weer draait. De win keliers, die nu adresseeren, zijn niet eens georganiseerd en loopen klap op de organisatie. De neer van Oorschot is het "eens mjet de heeren Lindeijer en Staverman, vele winkeliers blijven alleen ter wille van de concurrentie open. De heer van de Putte zegt, dat de gemeente' grootendeels kleine winke liers telt, die een harden strijd om het bestaan hebben; men moet hun vrijheid niet aan banden leggen. De beer Sorel zegt, dat men geen zekerheid heeft, dal de bedienden om 9 uur vrij' zullen zijn en men kan daartoe ook 'niet dwingen. Nadat nog eenigen tijd is gedisciu- seerd over de vraag, welkvoorstel het vérstrekkendst is, wordt dat van burg. en wetb. heel het jaar 10 uur, aangenomen aniet 11 tegen 6 stem men. Voor mevr. Engering en de hee ren Tournooy, Hensel, Huson, Tichel man, Vermaas, Hillinga, Auer, van Niftrik, Laernoes en van de Putte, tegen de heeren Sorel, van Oorschot, Post, Staverman, Lindeijer en v. Hal. Aangenomen werd na eenige discus sie', aan den VI. Bestuurdersbond te antwoorden, dat zooveel mogelijk zal f ©tracht worden werklooze' arbeiders ij' het uitvoeren van groote werken te werk te doen stellen. Aan de orde is het voorstel van burg. en weth. olm in plaats van 10, zooals aanvankelijk werd noodig ge acht, 9 scholen voor gewoon L. .0. te hebben. De voorzitter wijst er op, dat zich 120 leerlingen minder aan meldden dan verwacht was, daar men nu de gevolgen gaat ondervinden van den oorlog, den griep enzmlaar ook doordat de neutrale school 170 leer lingen tot zich trok'. Het onderwijzend personeel moest worden ingekrompen met 12 en daarvoor wezien burg. en wetb. 6 zieken en 6 ouderen aan. De heer van Hal verdedigt het oor spronkelijk plan van de commissie ad hoe om 10 scholen te stichten, jpïe toeloop zal weer grooter worden. Spr. keurt het af, dat geen advies yan de coimmSssies ad hoc van L. 0. 'js in gewonnen. De plaatsing; van de .ge combineerde zevende klasse school in school C i'n plaats van school E. kan zijn goedkeuring niet wegdragen, daar nu de gelegenheid om een 8ste klasse te openen zal ontbreken. De voorzitter acht 9 scholen vol doende, school C kan evengoed wor den uitgebreid. Bij de verdere disdussie wijst dhr. Laernoes nog: op de circulaire van den minister, waarin dezte op zuinig heid aandringt. Het voorst el-valn Ral om. toch 10 .scholen te stichten, wordt verworpen met 14 tegen 4 stemmen, die der heeren van Hal, Lindeijer, Post en van Oorschot. Het voorstel van burg. en wetb. wordt aangenomen, even als dat tot nadere aanduiding der scho len en overplaatsing der hoofden. Het voorstel tot overplaatsing van bet personeel en op wachtgeldstelling van enkele, geeft den beer van Hal aanleiding er op te wijzen, dat er wegens ziekte op wachtgeld worden gesteld, terwijl andere veel meer ab sent zijn. Dit zal door burg. en weth. nader onder de ooge'n worden gezien. Het voorstel wordt .aangenomen. Aangenomen wordt z h.s. het voor stel tot het verstrekken van gelden voor den bouw van een R. K. school, tot hét beschikbaar stellen van loka len voor de Neutrale school en tot tijdelijke toewijzing van lokaW de Chr. U. L. O. school. De overige voorstellen van k„ en weth., vroeger door ons genoemf worden allen zonder discussie of h aangenomen. a-s- De voorzitter vraagt nu aan bim en weth. een blanco crediet te g/ voor versieringen enz. tijdens de hu? bouwweek. De heer Lindeijer heeft tegen blanco crediet bezwaar en de voo zatter bad liever moeten spreken !1~ versiering bij de komst van de v ningin. Spr. wil -over dit laatste iW geen principieel debat beginnen Trou wens het verbroeden van den wt» bij bet terrein door het verwijderen der boschjes, bet maken van' twee dammen en de afrastering van l/t terrein koimén ook reeds voor reke ning der gemteente. De heer van de Putte zegt, dat dit werk niet zloo duur is. D© heer Lindeijer vraagt burg en weth. dan in ieder geval een bedra» voor £en crediet te noemen. D© heer van Niftrik zégt, dat het verbreeden van den weg toch reeds lang noodig was en dat de tentoon stelling daartoe nu een gdoede aanlei. ding was. Toegestaan wordt een crediet van f 2000mocht dit te weinig .blijken dan. zal in de volgende vergadering nog eens worden gevraagd, burg en weth. zullen echter groote zuinigheid betrachten. Naar aanleiding van schriftelijke vragen van den beer van Oorschot deelt de voorzitter mede, dat nu dé rijksambtenaren den H. 0. innen, de zeeofficieren zéker zullen moeten be talen. Verder/ dat de beer P. fi. Laer noes, secretaris van den Vrijw. Land storm, geen lezing heeft gehouden voor de leerlingen der hoogsle klasse van de Avondschool voor handwerks lieden, maar alleen inlichtingen is ko men geven over den vrijwilligen wa penhandel, wat het dienstverband ver kort en dus in hét belang der leer lingen was. De heer yan Oorschot meent, dat dit dan toch niet op de school thuis behoort, dan kan (bij er wel komen, om' aan te toonen, dat hel in het belang der jongens is geen dienst je nemen. De beer Lindeijer acht bet ook ver keerd, trouwens er is reeds eerder besloten zulke zaken van school te weren. D© heer gtaveirlman wist als secre taris van de commissie van toezicht Op het M. 0. niets van 'dit geval, maar keurt het ook niet goed. De voorzitter zegt toe, dat er voor herhaling gewaakt zial worden. Naar .aanleiding van een vraag van den heer Sorel over het afnemen van een stuk van het strand voor zonne baden, 'deelt de voorzitter mede. dat dit maar een zeer klein deel is. Aan den heer van Hal wordt nog geantwoord, dat men inzake de elec- triciiteitsprijzén mbet afwachten de be slissing over een aanvrage van de directie der Trammaatschappij om air- bi trage. Be heer Hensel verneemt, dat de gasrekeningten niet duurder worden, doordat bet gas slechter is, doch door dat men meer gebruikt o..a. om le koken. De beer Mercfcens legt nog eens vast, dat als de plannen tot vaststellen van nieuwe rooilijnen worden aan genomen, 200 huizen te Vlissingen claarbuiten vallen en dan in be zelfde geval verkeeren als bet pothuis van den heer Salouié. Mocht er met die huiizien iets gebeuren, dan wordt een deel van den grond, waar zé pp staan, in eens gemeentegrond. Hierna wordt de vergadering te ruim half vijf gesloten. Rilland. De gistermorgen gehouden ge meenteraadsvergadering werd door 6 van. de 7 leden bijgewoond. Afwezig was de heer Deurloo, tengevolge van ongesteld heid. De burgemeester opent de verga dering met gebed en verzoekt den secre taris de notulen der vorige vergadering voor te lezen die na lezing onveranderd worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt ,dat op 30 Juni j.l- de boeken en kan van den gemeente ontvanger zijn opgenomen en in orde be vonden. Uit die kasopname bleek dat over 1920 was ontvangen f83727.73, en over 1921 f22772.89, samen f 106500.62. En uitgegeven over 1920 f 75085.44y2i over 1921 f 25622.27, samen 100707.7R/2, zoodat meer is ontvangen dan uitgege ven f 5792.901/2; overeenkomende met de vertoonde gelden en geldswaardige Pa' pieren; b. dat de benoemde onderwijze^ te Bath, mej. W. A. van Maris hare ben®1 ming heeft aangenomen en 16 Juni 1'- in dienst is getreden, c. Dat door Gw- Staten zijn goedgekeurd de wijzigingen der begrooting voor 1920 in de k*3'8 gehouden vergadering van den Raad aan gebracht; d. dat bij Ged. Staten ge?" bezwaar bestaat de twee duurste leen®* gen tengevolge van het vermoedelijk goe( slot der rekening over het jaar 1920 a te lossen; e. dat door Ged. Staten va Zeeland is goedgekeurd de vastgesteld verordening op de keuring van ware®J f. dat de jaarwedde van den ami/pay van den Burg. Stand uitsluitend belas met de voltrekking van huwelijken v f 18 op f 193 was gebracht door W Staten en die van den ambtenaar van dc Burg. Stand belast met alle andere wer^ zaamheden den Burg. Stand betreffende dit geval de secretaris van f162 op f en dat bij Kon. toesluit van 10 Jmü

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2