Stateft-Generaal. Onderwijs. bonden lythografie. Deze laatste werk kring was feitelijk de aanleiding tot zijn overgang naar de topografische inrichting van het Ministerie van Oorlog. Het was op uitnoodiging van den toenmaligen Mi nister van Oorlog, generaal Sabron, dat hij daarheen ging en, eerst als onder-direo- teur later als directeur, daaraan verbon- bleef. De heer Van Dijk scheef verschil lende militair-juridische werkien, o.a. een met den tegenwoordigen generaal Collette over de militaire rechtspleging en verder o.m. een commentaar op het nieuwe wet. boek voor militair strafrecht en de wet op de krijgstucht. Verder verschenen van van zijn hand verschillende kleinere pu blicaties, terwijl hij ook op dat gebied lezingen hield, o.a. in de Vereeniging ter beoefening van de Krijgswetenschappen. De rijstvoorziening. Aneta seint uit Weltevreden: Singapore is tijdelijk voor den uitvoer van rijst gesloten tengevolge van een rijst- uit voer verbod te Rangoon, waardoor de Britsch-Indische Regeering tracht prijsop drijving tegen te gaan. Tengevolge hiervan is eenige ongerustheid gewekt in de Ned.- Indische buitengewesten, welke voor de rijstvoorziening voor de kleine haven si veelal op Singapore aangewezen zijn. De vrees voor een tekort aan rijst voor de buitengewesten behoeft echter niet te bestaan, evenmin als voor Java. Het kwantum ingevoerde rijst in Ned.-Indië bedroeg in Juni 100.000 tons. Voorts is een uitvoerlicentie verkregen voor 60.000 tons buitenlandsche rijst, gekocht voor afkondiging van het uitvoerverbod. De groote rijstmarken te Saigon en Bangkok zijn ruim voorzien. Voor Aug.- levering zijn belangrijke hoeveelheden ver krijgbaar en scheep sruimte is voldoende beschikbaar. De regeering is niet voornemens opnieuw op te treden als importeur van rijst of als distribulant om zoodoende den rijsthandel stop te zetten. De Regeering zal alleen concurreeren, indien de handel belangrijke kwantums vasthoudt, teneinde de prijzen op te zetten, waardoor de overheid ge noodzaakt wordt door middel van .maxi mumprijzen en onteigening de voorraden in consumptie te brengen. Staatkun dig Geref. partij'. Woensdag 3 Aug. a.s. heeft deze par tij te Rotterdam in de gehouwen der Chr. Ger. kerk haar eerste deputatenverga- dering. Strenge bezuiniging in onder- w ij s ,z. a k e n. De minister van onderwijs heeft de volgende aanschrijving gericht aan de be sturen van door het rijk gesubsidieerde inrichtingen van onderwijs. De wettelijke regeling van het onderwijs is deels herzien, deels nieuw tot stand gebracht en door de daarbij gesteld voor waarden is de gelegenheid tot ontwik keling op uitgebreid terrein, alsmede een behoorlijke bezoldiging van het perso neel kunnen tot stand komen. Dit alles heeft van bet rijk gedurende de laatste jaren zeer zware offers gevraagd en stelt de schatkist ook voor de toekomst voor zeer belangrijke uitgaven. Het is nu bekend, dat aan den anderen kant de belastingen vrijwel de grens van de draagkracht der bevolking hebben be reikt en dreigen die te overschrijden. Daarbij komt, dat de ingetreden algemeene malaise het .zoo goed als zeker maakt, dat de opbrengst der belastingen volgens de thans vigeerende wetten in stede van toe te nemen, zich in dalende lijn zal bewegen. De toestand maakt het bepaald noodzakelijk, dat de grootst denkbare zuinigheid worde betracht in het beheer van inrichtingen, die met steun van het rijk worden in stand gehouden. Het moge er toe leiden, dat bij voortduring door u ernstig worde nagegaan, in hoeverre door doeltreffende maatregelen de uit gaven kunnen worden verminderd, zonder dat aan het onderwijs zelf schade worde toegebracht. Onder deze omstandigheden acht ik het geraden, u, zooals reeds in mijn circulaires van 26 Februari, 2 Maart en 13 Juni j.l. betreffende het nijver heids- en handelsonderwijs geschiedde, nogmaals met klem en nadruk te verzoe ken, thans geen plannen in overweging te nemen, die tot uitbreiding van gebou wen, lokaliteiten, cursussen, schoolperso- neal enz. moetep leiden. Ik zal alleen m de uiterste noodzake lijkheid bereid worden bevonden mijn toe stemming te verleenen tot maatreegelen, die een verhooging van het bestaande kos- tencijfer der school tengevolge zullen heb ben. Garantiën tot het aangaan van lee ningen van bouwkapitalen zullen niet dan in strikt noodzakelijke gevallen worden toegestaan. Ik vertrouw, dat uw bestuur den ernst van den toestand beseffende, niets zal nalaten om de regeering te steunen in haar pog,en, om de dreigende moeilijkhe den te overkomen. Allerlei. De nieuwe ministers zijn heden door de Koningin beëedigd, ten pateize op Het Loo. Aan minister Pop is eervol ontslag ver leend, als minister, maar ook ais luite nant-generaal, chef van den Generalen Staf, op zijn aanvrage ter zake van lang- durigen dienst, behoudens zijn recht op pensioen, met H. M.'s dank voor de veel- jarige en belangrijke diensten, door hem aan den lande bewezen. Naar „De Tijd" verneemt zal de aftre dende Minister van Financiën mr. S. de Vries Czn., wiens plaats wordt ingenomen als zoodanig door jhr. mr. Re Geer, bur gemeester van Arnhem, worden benoemd tot dens opvolgeri als burgemeester dier stad. Jhr. mr. D. J de Geer zal, als hij ont slag neemt als lid der Tweede Kamer, worden opgevolgd door mr. J. Ankerman, die van 19091918 het district Harlingen in de Tweede Kamer heeft vertegenwoor digd Eerste Kamer. Hot voorstel-Ketelaar, tot het be talen uit de Staatskas van een ver goeding aan gepensioneerden en op wachtgeld gestelde Rijksambtenaren is gisteren door de Eerste Kamer ver worpen met 17 tegen 14 stemmen. In oen onvoltallige vergadering. Er waren namelijk 19 leden thuis ge bleven. De tegenstanders zaten in alle par tijen, uitgezonderd de sociaal- en vrij zinnig demoeratendie toch stemden voor. Maar tegen steunden van links o.a. de financier Van Ni er op, baron v. d. Feltzl on Fokker. Rechts stemde verdeeld. De voor zitter stemde oi.a. voor on de meeste zijner geestverwanten tegen. Van de antirevolutionairen stemden o.a. de heeren Lucasse, Idenburg, .v. d. Berg en de Waal Malefijt tegen. De heer de Vos van Steenwijk verklaarde na mens z'ijn partij, dat zij een princi pieel bezwaar had, dewijl dergelijk ontwerp diende uit te gaan van de regeering; en een practisch bezwaar dat de toestand van 's Rijks financiën de uiterste zuinigheid eisoht. Hierbij sloot zich de heer v. d. Feltz' aan, onder herinnering dat de minister hem indertijd had overge haald met 't argument dat, wanneer hij uitgaven voteerde, hij zich aan den plicht om die te dekken niet mocht onttrekkendoch dat hij in den ver volge voor geen ontworpen meer zal stemmen, welke geld kosten. Blijkens de stemming was de meer derheid, ondanks de verdediging van 't ontwerp door den heer Ketelaar en anderen, het mot hem eens. Dit was betrekkelijk noig een klein latent sucioesje voor den nu van het staatstooneel voorloopig verdwenen minister de Vries, die bij zijn laatste ontmoeting met de Kamer dén heeren bedekt had aangeraden, dit ontwerpje- Ketelaar te verwerpen en alzöo te toornen, dat zij' niet alleen met den woorde, 'maar 'ook metterdaad zluinig- heid wilde bewiizlen. Daarna werden 'eenige kleinere wetsontwerpen afgedaan. Die afdeelingen hebben benoemd tot 'rapporteur's over hel. wetsvoorstel-Bo- mans olm do 10.000 personen niet ïn te lijVen, die anders volgens de Mi- litiewet in het najaar onder de wa penen zlonden moeten komen, de hee ren Vliegen, (s.d.), de Vos van Steen- wijk', (r.k.), Smecnge, (u.l.), d'Aumale van Hardenbroek (a.r.) en Arntz', r.k. Idj den leeftijd van 65 jaar is overleden de heer W. van Sighem, sedert 1893 burgemeester van Zoiu- telande. 1 De heer C. Schrier te jColijns- plaat is benoemd tot sub-ontvanger der directe belastingen aldaar. Te Anna Jacobapolder werd werd Dinsdag een jongetje van om streeks 2% jaar door een boerenwa gen aangereden. De kleine bekwam enkele bloedende wonden aan het hoofd. De juist ter plaatse aankomen de dokter constateerde, dat de won den gelukkig niet ernstig waren. Droeviger was het ongeluk, dat al daar denzelfden dag plaats had. Een jongen van 18 jaar, afkomstig uit Oud-Vossemeer en werkzaam bij het optrekken van zilveruien, ging zich in het buitenwater wat verrrisscihen, doch geraakte daarbij in een diepen kolk on verdronk. (M. 'C.) Middelburg. Het tweede abonnements concert van het Middelburgsch mu ziekkorps, gisterenavond gegeven in den tuin van het Schuttershof, was door eeu groot aantal leden van deze concerten bezocht en ook kwamen nog velen binnen, die entree betaal den. Het korps gaf een bijzonder zwaar programma te hooren en mocht zicih verheugen in ©en dankbaar ap- Ïlaus. Wijl noemen als uitstekend den riouiifmarsch en Vredeshymne van den dirigent, den heer Morks en de steeds zoo fraaie fantasie uit de Opera „Tannhauser", terwijl in Frauen Iiebe und leben, een Wals van F. vonBlon het instrumentale eenige oogenblik- ken voor menschielijke muziek moet wijken, als een deei der muzikanten keurig tweestemmig een deel van het stuk met den mond fluit. Men ont kwam er niet aan dit nummer ten deele te herhalen. De anders zloozeer gewenschte regen deed de concertbe zoekers onder d© Tannhauser een schuilplaats zloeken in Kolfbaan, Va- randa ©n Klein© Zaal, maar niemand ging weg, voordat de heer Morks een uitsmijtmarsch gaf. Vlissingen. De waterleiding kan niet meer voldoend© water leveren aan de Kon. Maatschappij „De Schelde". Door een tankboot, die 160 ton water kan aannemen,wordt nu water aange voerd uit Middelburg, waar het aan d© Loskade wordt ingenomen uit de Middelburgsche waterleiding. SChore. Openbare vergadering van den raad op 27 Juli 1921 2V2 uur n.m. Alle leden present; de voorzatter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: 1. Een 4-tai re clames hoofdei, omslag,, welke worden gezonden aan B. en W. om advies. 2. Schrijven van Ged. Staten, dat de aan slag in den H. O. van J. E. Wabeke te Vlake is gebracht van de 36e naai- de 32e klasse. 3. Het verzoek van M. Hem- mekam om premievrij pensioen werd aan gehouden tot de behandeling begrooting 1922. 4. Een verzoek van J. Molhoek pm zoo mogelijk maatregelen te treffen om bouwgrond ter beschikking te stellen zoo noodig door onteigening. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen afwijzend te beschikken op dat verzoek want bij den aanvrager is wille keur in 'tspel. Onlangs was er te Vlake bouwgrond ter beschikking, doch Mol hoek wilde daar geen grond hebben. Naast het erf van A. Bruijnzeel is ook nog grond van de kerk te krijgen, en nu gaat bet toch niet op om terwille van dhr. Molhoek maar op een anders eigen dom aan te vallen en dit te onteigenen, omdat iemand zin krijgt daar te bouwen. Dhr. Verhaagen zegt, dat hier geen sprake is van willekeur, er is woning gebrek en nu is de overheid verplicht als niet langs minnelijken weg grond ge kregen kan worden in te grijpen en grond beschikbaar te stellen, 't Gaat hier niet om het terrein, 't gaat om geld, geld moet er voor gegeven worden, veel geld en dan is de eigenaar genegen het te geven; ik heb van dhr. Molhoek vernomen, dat hij een behoorlijken prijs geboden heeft, doch de eigenaar zeide, dat is veel te weinig. Wethouder Glerum, eigenaar van den grond, zeide: Molhoek heeft mij fl per vierkante meter geboden en dat is geen prijs in den tegenwoordigen tijd, ik ben genegen dat geheele stuk grond te verkoopen tegen een behoorlijken prijs en als Molhoek zegt, dat ik geld gevraagd heb dan liegt hij. Dhr. Verhaagen: Molhoek heeft niet te gen mij gezegd, dat u geld gevraagd had, maar u hebt gezegd, dat f 1 per vierk. meter veel te weinig is. Ik kan niet begrijpen wat een behoorlijke prijs is als er tegen f 10.000 per II.A. geboden wordt en de vrager wordt botweg afgewezen dan is er geen gedachte van om tot over eenstemming te komen. Verder zegt Spr. Mijnheer Glerum u hebt zooeven gezegd, dat u genegen zijt het geheele stuk grond tegen een behoorlijken prijs te verkoopen, dat doet mij genoegen en nu geef ik den Raad in ernstige overweging dien grond te koopen; u, mijnheer de wethouder, staat op dit oogenblik op de bovenste sport der maatschappelijke ladder ais grondeigenaar en aan den voet van den ladder staat het volk om een stukje grond te koopen, ik geef u in overweging kom eens een beetje naar beneden nader tot het volk en help het, u kunt het. De voorzitter geeft dhr. Verhaagen op twee punten gelijk, n.l. ten eerste, de overheid moet zorgen voor te kunnen houwen en ten tweede als de gelegenheid ontbreekt desnoods tot onteigening over gaan. Het eerstegeval doen wij, het twee de acht Spr. niet noodig want er kan feohouwd worden en, wel te Vlake, en naast A. Bruijnzeel. Dhr. Karelse: Naast Bruijnzeel is het' terrein ongeschikt, omreden juist naast de mestvaalt vau Bruijnzeel gebouwd zal worden. Dhr. Verhaagen: en Vlake ligt: 22 minuten van het dorp, dat is ook onge schikt. Dhr. Glerum: maar ik geef geen 200 M. grond van dat stuk. Dhr. Rijn: dat zou ik ook niet doen. Besloten wordt ten slotte met dlir. Gle rum in onderhandeling te komen. Verder was er een verzoek van dhr. Molhoek, om de gemeente borg te doen zijn voor de hypotheek, die hij van 't Rijk krijgt. B. en W. stellen voor gunstig te be schikken. De raad vereenigde zich met dat voor stel. De rekening der gemeente over 1920 wordt den raad aangeboden in ontvang met f 35018.52i/2 en uitgaaf f36030.88, kwaad islot f 1012.35i/2. De voorzitter deelt mede, dat nog f970 van 't rijk ont vangen moet worden en dat J. Wabeke zijn belasting over 1919 thans heeft be taald, groot f 113, dus' is er eigenlijk een goed slot. De heeren y<erttaagen, Potter en Boonman worden aangewezen de reke ning na te zien. Nu komt aan de orde herziening be lastingverordeningen. lo. Wordt een verordening H. O. vast gesteld voor de eerste 4 maanden van 1922. 2o. Stellen B. en W. voor 100 op centen op de Rijksinkomstenbelasting te heffen, alzoo besloten. 3o. Stellen B. en W. voor 50 opcenten opi de Vermogensbelasting te heffen. Bij de heffing dezer opcenten ontspon zich een georganiseerd debat. Dhr. Verhaagen leidde de besprekingen in. Spr. deed uitkomen, dat op alle be lasting, ook op de gehouwde en onge bouwde eigendommen de uiterste grens wasi genomen, maar hier betreft het de rijken en rijkeren, doch deze moeten ge spaard worden en daarom stellen B. en W. voor slechts 50 opcenten te beffen. Ik (stel voor om ook hier de uiterste grensl te nemen, er zijn gemeenten, die 100 pet. op de vermogensbelasting heffen en de opcenten op gebouwde eigendom men niet hebben verhoogd. Dhr. Boonman stelt voor 75 opcenten te heffen. De voorzitter zegt, dat B. en W. voor stellen 50 opcenten, omreden de ver mogenden ook in alle andere belastingen moeten medehelpen betalen, heffen wij nu 100 opcenten op de vermogens dan 'drukt de belasting loodzwaar op de rug gen der vermogenden. Dhr. Verhaagen zegt: aan de opcenten op de gebouwde en ongebouwde hebben wij1 wel menschen getroffen, die van de armen bedeeld worden, dus deze moes ten van ihun nooddruft betalen, terwijl de vermogenden dit van hun overvloed doen, wat geeft het al moet iemand met f 100.000 inkomen f 20.000 belasting betalen, dan houdt hij nog f80.000 over om van te kunnen leven. Dat is juist wordt er gezegd, maar ook een persoon met f 10.000 a f12.000 jaarlijksch inko men mag tgerust een f 100 in de gemeen tekas offeren, daar zal hij geen boter ham minder om eten. Dhr. Verhaagen zegt, tegen zijn zin zijn voorstel in te trekken, daar het geen kans heeft er door te komen en dan is het beter een half ei dan een ledige dop. Waar op het voorstel van Boonman wordt aangenomen. Dhr. Karelse zegt 100 opcenten was beter geweest. Dhr. Potter zegthet voorstel van Verhaagen was best, wij hebben op alle belastingen het hoogste procent opcenten genomen. Dhr. Verhaagen zegt: had ik kunnen begrijpen, dat deze heeren et voor waren dan had ik mijn voorstel niet ingetrokken, doch nu is het te laat. Ten vierde stellen B. en W, voor een verordening vast te stellen om naast alle opcenten nog een plaatselijke di recte belasting te heffen, waarvan het percentage jaarlijks door den gemeente raad vast stellen en een aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud van f 500. Dh,r. Verhaagen kan zich in geenen deel© vereenigen met het geringe be drag voor noodzakelijk levensonder houd; 'tis gewoonweg bespottelijk om te kunnen veronderstellen, dat iemand in zijn levensonderhoud zou kunnen voorzien met f 10 in de week voor main en vrouw, nadat huishuur, klee ding étt deksel er af is, blijft er zho'n luttel beetje over, dat daar gewoon niet van bestaan kan worden. Dat wil niet zeggen, dat iemand met Ï10 van honger omkomt, neen, dat niet, hij komt er wel, doch hoe? Ik stel voor zegt spreker, den aftrek te be palen op f800. De voorzitter zegt, dat B. ©n W. dit bedrag van f500 hebben voorgesteld om te voorko men, dat vele ingezetenen vrij zouden zijn van belasting betalen en daar toe wel in staat zijn. Dhr. Verhaagen hield nog een lang pleidooi voor zijn voorstel om f800 als aftrek te nemen, en als voorbeeld nam hij' een arbeider met f800 in komen én zich iZielf. Hij zeideHeeren, ik pleit hief niet voor mij zelf, maar juist voor de minder goed gesitueer den die, wanneer zij van dat kleine beetje inkomen nog 'belasting moeten betalen, zijl zeker tegen den winke lier een kièer zullen moeten zeggen: ik /motet vain de week naar den ont vanger, dus ik' kan mijn nieuw ge kochte klompen niet 'betalen. Dhr. Rijn: dat zeggen zij toch gauw ge noeg! Dhr. Verhaagen: u kunt dat niet beoordeelen, u hebt nog nimmer van ©en arbeidersloon moeten leven. Nu zullen wij eens aannemen, dat wij een H. O. heffen met 8 pot., dan móet Zioo'in arbeider mieit f800 inko men reeds f24 hoofd, omslag betalen. Neem nu mijn persoon, ik ben ook met mijn tweeën, man en vrouw, heb f1900 a f2000 inkomen en zal 'dan f 88 moeten betalen, nu begrijpt ieder uwer toch wel, dat ik beter 188 kan geven, dan houd ik nog f1900 over, als die arbeider f24, want die houdt dan maar f776 meer over. De heeren .Karelse en Potter stem men hiermtee jn. De Voorz. zegt, dat B. en W. het voorstel overnemen, het welk daarna met alg. stemmen aan genomen wordt. Diaarna besloten ver gadering. Na heropening wordt ge stemd voor een hoofd der openbare school. Bij 1ste stemming bekwamen Geitenbeek' 3 stemmen, Overbeeke en Rozemondt elk 2 stemmen. Bij 2e stemming Geitenbeek 4, Overbeeke 2 en Rozemondt 1, zoodat dhr- Geiten beek benoemd is. Bij de rondvraag informeerde dhr. Glerum naar de uitkomst van 't on derzoek of van den regenput een kel der in het huis van het hoofd dei' school Kan worden gemaakt. De voorzitter zegt, dat hij den ge meente-opzichter opdracht heeft ge geven, doch nog niets heeft verno men. N. en 8i Jooa (and. Ten overstaan van de Confmïssie van Toezicht, Rijk's- landbouwleeraar en het bestuur v. d. Zeeuwsclbe Landb. Mij. had de eind- les van den eersten Walcherschen landbouwhuishoudkundigen cursus he den plaats. Het diploma Kon aan alle deelneemsters worden uitgereikt, t.w. M. Mesu, N. de Visser, E. Mafkusse, E. Baas, J. Nelisse, L. Nelisse, N. v. Nieuwenhuijzen, M. T. Janse, T. M. Janse en C. Verhulst. De Rijkslandb.- consulent dankte de leiders van den cursus: Mej. G. Veldman uit Goes en dhr. J. Weeda te St. Eaurens voor de gegeven lessen' en het Gemeente bestuur voor het afgestane lokaal. Een der leerlingen dankte namens allen voor de gezellige en aangename lessen en bood beide onderwijzers een prachtig geschenk aan als blijk van waardeering, wat zleer dankbaar door beiden werd aanvaard. Meliskerke. Dinsdagavond kwam' de landbouwer J. J. alhier tot de onaan gename ontdekking, dat zijn eenigste koe dood lag in de sloot. (In dit pas heden ontvangen bericht staat niet of die koe verdronken gestikt, of door een ander 0ml°f omgekomen is. Red.) Ned. Here. Kerk. Beroepen te Ankeveen, K. Eekhof Acquoyte Zwaagwesteinde, H Dijk te Gieterveen. T- Aangenomen naar Paramaribo !v een jaar), door J. W. Poort, te Den hT der. Geref. Kerken. Tweetallen: te 's Bosch, J. g - te Schoondijke en J. v. d. Moujen "t! Schoonoord; te Driebergen, D. B H genbeek te Vlaardingen en A. Scheele te Kapelle-Biezelingpte Khmdert, J. y ,f Mculen te Schoonoord en J. lVijmjIlla te Dronrijp. Beroepen te Apeldoorn, IJ, r j, te Nieuw-Vennep; te Berkel, P. j(> nies te Schildwolde; te Ouderkerk aan den IJsel, R. Brouwer te Baarland Aangenomen naar Soest, door J, Hoek te Noorilscharwoude. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Zierikzee, S. v. d. Molen cand. te Broek op Langendijk. Tut onderwijzer aan de neutmie- school te Vlissingpn is benoemd de heer M. van de Vrede te Ierseke, leerling van de Kweekschool te Middelburg. Te Breda slaagde voor de hoofd akte L.O. de heer H. de Smet te Oost buiig. Nijverheidsonderwijs, ik St.ct. van 26 Juli bevat de programmat van de opleiding volgens liet leerling stelsel in de practijk van het timmeren scheepstimmeren, wagenmaken, meubel' maken, schilderen, smidsvak, loodgieters- en zinkwerkers- en koperslagersvak, klee dermaken, schoenmaken, linnen- en cos tuWmnaaien. Dinsdag 2 Aug. houdt te Rotterdam Goudsche D warsstraat de vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs (bedoeld is de vereenigjng van door de gereformeerde gemeenten gestichte scholen) liaar le al gemeene vergadering. Geslaagd te 'Breda voor het Mnlo- examen Alexandrine Duvekot, Adr.a Bui tendijk, Jacobus Eamondt, allen te Does, en Willem de Vois, te Heinkens,zand, alle vier leerlingen van de Chr. Muloschool Wijngaardstraat, hoofd de heer Pilon, al hier. De gemeenteraad van Elburg hoeft de aanvrage van het Christelijk School bestuur aldaar om gelden voor vergroo ting van het schoolgebouw verworpen, Het mondeling examen akte middel baar handelswetenschappen (K XII en Q) zal worden afgenomen te 's-Graven- hage, in het gebouw van het openbaaï gymnasium aan de Laan van Meerder- voort, Op Maandag 1 Augustus, namiddags half twee. Verder op alle werkdagen in uAgustus van half tien tot half vijf en des Zaterdags alleen 111 den voormiddag, Het mondeling examen middelbaar I ginsele nder delfstof-, aard-, plant- en dierkunde (akte K IV), zal worden al- genomen te 's-Gravenhage, in het gebouw Fluweelen Burgwal 22 op 29, 39 en 31 Augustus 1921 van 1012 v.m. en van 24 n.m.; en 8, 9, 10, 12, 13 en 14 September 1921 van 9.20 v.m.-12.15 n.m. en van 1.154 n.m. Geslaagd te Rotterdam voor bide van lichaamsoefeningen de heer L. Ver sprille te Enschedé. Te Den Haag vooi het eindexamen H. B. S. Üe heer W. IC. Baart te Vlissingen. En voor 't stuur- liedenexamen le stuurman de heeren H- v. Heulen en J. A. Knook, 2e stuurman D. Stevensen; 3e stuurman J. v. d- Reyden. Ongelukken. Gisteren bee" °P het IJ achter den steiger te Amsterdam een aanvaring plaats gehad tusschen motorboot en een zeiljacht. Een der opva' renden van de motorboot sloeg over boord en verdronk. Naar aanleiding van vinden van het lijk van v. R -te meldt het Volk, dat deze zelfmoord M gepleegd nadat hij als penningmeester van de afd. Breda van de R. K- Sigare?' makersbond, fraude had gepleegd me' gelden van de werkloozenkas. Een 21-jarige jongeman te M terdarn is gisteravond in de Sciu® het zwemmen verdronken. Uit den sneltrein, die gistermid dag te _3 u 43 uit Zwolle, vertr» is tusschen Dedemsvaart en 5tar horst een tienjarige jongen, die mioeder en zusje reisde, gevallen, u delijk werd aan de noodrem getr ken en de ernstig aan hoofd en verwonde knaap is in den trein n een toievallig aanwezigen dofeier bonden. Te Meppel is de jong® den trein gebracht ter verdere pleginig. Hiji is aan de gievolgen 0 leden. Kind ontvoerd. Mnandng1 werd, naar het N. v. d. meldt, te dam het 4-jarig meisje Van Dalen mist. Blijkbaar was zij medegenomen een man van flink postuur. Op de dammerboot van 4 uur vertrekkende Zaandam, en reeds stoomende naaj_e;j sterdam, werd door de politie, Ver® yj van de moeder, een onderzoek daar men vermoedde dat het ail deze boot werd weggevoerd. Echte der resultaat. Het meisje is gekleed n rose jurkje en was bloothoofds-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2