„IN DE NIEUWE KLOK." RUIME KEUZE REGULATEURS EN HORLOGES. lilt -fe' ro in i» 1 CHR. A. HÖLTHl IJ ZE KORTEDELFT G 24. TELEFOON 467./ MIDDELBURG. PTO ATELIER VOOR REPARATIËN. 1754. 1754 vootr ©en goed© scheepvaartverbin ding van Antwerpen met den Rijn. De heer Dielemjain zegt, dat de pol ders groot belamg hebben bij afdam ming, de internationale kwestie zal vanzelf opgelost worden. Men moet toch een waterweg voor Middelburg ook behouden. Het voorstel wordt z.h.s. aangeno men, evenals die tot het overschrij ven van een half aandeel in de P. Z. E. M. oip naam der gemeente Sas van Gent en tot uitgil'! van grond in erfpacht aan V. Sanders en an dere te IJzendijlce. Waterbouwkiindiige ambtenaren. Bij het voorstel van Ged. Staten om 'af te wijzén het verzoek van den Bond van technische ambtenaren in Overheidsdienst om de1 regeling der jaarwedden van de waterbouwkun dige ambtenaren bij de calamiteuze polders of waterschappen op te- dra gen aan Ged. Staten en een aange geven schaal in te voeren, verdedigt de heer Overhioiff het verzoek en be strijdt hij de circulaire van Ged. St., waarin de jaarwedde wordt geregeld naar het bedrag der verrichte wer ken. Ook de heer Welleman heeft bezwaren, maar toch wordt het voor stel z.h.s. aaingenomiein. Dit geschiedt ook met het voor stel 'tot afwijiziiag van het verzloek om! jextrasubsidie voor den avondtrein van de stoomtraimmaatsclh. HulstWalzh ooxden en met dat tot verlenging met één jaar van de termijnen genoemd in de voorwaarden voor 'een rente loos voorschot voor de tram: Hoofd plaatBres'kens. Bij het voorstel tot geven van een rentéloos voorschot voor de tram Breskens-Knocke, heeft de heer Eras mus bezwaar tegen de bepaling, dat. eerst zekerheid moet worden verkre gen over een lijn -oip Belgisch gebied, terwijl toch reeds te Sluis aansluiting wordt verkregen met België. Het voorstel wordt aangenomen, na dat Ged. Staten toegezegd hébben mét deze wenschen rekening 'te zul len houden. Z.h.s. wordt aangenomen het voor stel tot het geven van een subsidie voor 1922 aan de Robterda!m;schle Tramwegmaatschappij voor een st- biootdienst StavenisseZijp©Anna- Jaoohapolder. In afwijking van het Voorstel van Ged. Staten wordt op voorstel va:n den heer Verhorst f 1000 subsidie gegeven voor den autodienst Kortgeensche veer -Colijnsplaat Ver der f2000 voor. 1922 voor den dienst KprtgeneKamperland Bij "het afwijzend verzoek inzake subsidie aan dén dienst. Tholen—Sta venisse dringt de heer Moelk'er er op aan de ondernemers er nog eens op te wijzen, dat bij' gebruik van goed materiaal en goede uitvoering van den dienst op een flinke subsidie kan wor den gerekend. Bij den dienst Goes Wolphaartsdijksche Veer wordt den heer Onderdijk toegezegd, dat Ged. Staten geen toestemming tot verhoo ging der tarieven zullen geven. Nog Worden toegekend subsidies voor den autodienst op Walcheren en voor dien van Wemelaïnge naar 't station Vlak©. Z.h.s. worden aangenomen de voor stellen tot het verleenen van een c-re- diet aan de Vereeniging tot verbete ring van het rundvee; tot toekenning Van een subsidie aan de Vereeniging tot verbetering van het schapenras én idem aan de commissie tot, verbe tering van het varkensras. Ged. Staten hadden voorgesteld niet te voldoen aan het verzoek om de subsidie aan de vereeniging tot ver betering van het geitenras te ver sloegen. De heer van de Putte stelde voor dit wel te doen en het te ver- hioogen van f1200 op f1500, hetgeen wordt aangenomen. Z.h.s. wordt f600 toegekend voor 1921 aan de Vereeni ging tot bevordering van animale koe pokinenting te Middelburg en tot af wijzing van het verzoek om subsidie voor den Zuidelijken Athletiekbond. (Dok geschiedt dit met een voorstel tot 'afwijzing van het verzoek om sub sidie voor de gymnastjokfeesteri te Goes, nadat een voorstel-Vienings om f 100 te geven niet was ondersteund, bestrijding der t.b.c. f5000 subsidie gegeven voor 1922 en afgewezen het geven voor 1922 en afgewezen het verzoek der R. K. Vereeniging tot bestrijding der t.b.c. „Herwonnen le venskracht" oim subsidie. Bij het voorstel tot het geven van f1000 subsidie aan de vereen. „Het Groene Kruis" Zegt de heer de Veer, dat ook de Zeeuwsche hervormde dia- gonessenvereeniging huisbezoek laat doen. Nadat Ged. Staten overgeno men hebben een amendement-Welle- man om de bepaling te doen verval len, dat de afdeelingen minstens 10 pet. harer ontvangsten aari de Prov. jver. moeten afdragen, wordt het voor stel z.h.s. aangenomen. Ged. Staten hadden voorgesteld geen subsidie te geven aan deadres- seerende drankbestrijdersvereen. De hoeren Hensel, Overhoff, v. cl. Putte en Vienings willen wèl subsidie. De heer Blum zégt, dat ook Ged. Staten voor drankbestrijding zijn en zij1 stormden haar reeds indirect,' maar dit merkt men niet Zoo direct, even min als Ged. weten wat de vereeni- gingen doen, die bovendien geen re kening overlegden. De neer Hensel wijzigt zijn voorstel zoo, dat f 1000 voor drankbestrijding wordt uitgetrokken en Ged. verzocht worden tegen de najaarsverg. een ver deeling van die som voor te stellen. Dit voorstel wordt verworpen met 18 tegen 16 stemmen. Vóór stemmen de 'beeren Timmerman, de Meij, Hartoog, van de Putte, van den Ouden, Hen sel, Onderdijk, Overhoff, Lantshéer, W. va'n Oeveren, Dteleman, Lindeijer, Welleman, Vienings, de Veer en Adri- aanse. In afwijking met het voorstel van Ged. Stalen, stelt de heer Onderdijk voor f340 subsidie te geven aan de Centrale vereeniging voor reizende bi bliotheken. Dit wordt verworpen m!et 23 tegen 9 stemmen. Goedgekeurd (wordt, de rekening over 1919 in ontvang op f3.055.622.91 en in uitgaaf op f3.220.073.59, alzooeen kwaad slot van f 164.450.68. Op voorstel van den heer de Meij wordt de begrootingspost voor sub sidie aan kinaervacantiekolonies enz. gebracht van f 1000 op f 1500. Bij de post voor een orediet voor do voorbereiding van een watervoor ziening op Walcheren, 'komt de 'heer de Veer op tegen een insinuatie in de afdeelingen, dat Middelburg de on derhandelingen Zou tegen houden. Hij toont met, data van de onderhandelin gen het tegendeel aan en zegt, dat slechts een 14-tal particulieren oro het platteland zich aansloten hij de Mid- delburgsche waterleiding, dus men verlangt daar niet zlooerg naar een water voor zi ening Bij de begrouting 1922 wordt te vens een motie van de heeren Wel leman en van Niftrik behandeld, in gediend in de najaarsvergadering en bedoelende het instellen van een com missie uit de Staten, teneinde midde len te beramen ter verbetering van de provinciale financiën. De heer van Niftrik houdt een zeer uitvoerig en met cijfers en vergelij kingen aangevulde rede om de mó gelijkheid van een betere regeling van de financiën der provincies te ver krijgen en dringt op het aannemen der motie aan. De heer Fruijtier zegt o.a. dat reeds herhaaldelijk slappen zijn gedaan biji de regeerihg om verbetering te krij gen der financiën der provincie. Er moet sterk bezuinigd worden. Nadat m'et 17 tegen 12 st. een voorstel van den voorzitter om een avondvergadering te1 houclen, is ver worpen, wordt de vergadering ver daagd toit Vrijdagmorgen 10 uur. Zitting van heden. Aan do orde kwam een motie-de Veer, Donderdag te elfder ure ingediend, om de algemeens beschouwingen over de begrooting te sluiten. Met 22 tegen 12 sTèmmen werd de motie verworpen. Voor stemden de heeren Gérlach van Sl.-Joosland, van den Ouden, Timmer man, Mulder, Van Zuijen, Nolsom, Van Rpmpu, van Waesberghe, Dumoleijn, Van Nieuwkuijk, Fruijtier en Hendriks©. De heer Welleiman vraagt Ged. Staten uitvoeriger ie antwoorden op1 de opmer kingen in het algemeen verslag. Spr. geeft de verzekering, dat de motie van hem en den heer va.n Niftrik geenszins een onvriendelijkheid aan hot adres van Ged. Staten bedoelt, men is aan de gfcens van de belastingheffing en de uitgaven Zullen zeer stijgen. En waar het werk van Ged. Staten zich zoo uitbreidt, wil men hen helpen. Spr. dringt op aanne ming der motie aan. De heer Vienings meent, dat de oom missie maar een studie-commissie zal zijn. en zal tegen stemmen. De voorz. acht een commissie onnoo- dig; Ged. Staten zullen de cijfers van den heer van Niftrik grondig .onderzoe ken en spr. zal betere schriftelijke be antwoording der afdeelingsverslagen, gaar ne behartigen, indien die verslagen tij dig worden ingezonden. Het voorstel wordt verworpen mot 26 tegen 11 stemmen, die der heerem van Dixhoorn, Timmerman, van Niftrik, On derdijk, Overhoff, Welleman, Lindeijer, de Meij, Nolson, Hensel en Adriaanse. De Staten namen de verdere voorstellen aan, behalve dat tot 'Verho ogling van de jaarwedde van den hoofdingenieur, het welk met 20 tegen 16 stemmen werd verworpen. De zomerzitting werd daarna gesloten. i I Apotheken. A.s. Zondag zijn de i volgende apotheken geopend: te Goes die j van G. v. d. Hoek, te Middelburg die van 1. W. v. d. Garde en lo Vlissingen die van S. J. Engering. Besmettel ij ke ziekten. Hel aantal besmettelijke riekten over de week van 10 tot en met 16 Juli 1921 in do provincie Zeeland bedroeg Febris typhoïdea (buiktyphus)('ad- zand 1, Sluis 1. Roodvonk: Elleaneet 1, Kattendijke 1. Goedkoope watertochtjes. Door de Directie van den Provincialen sto-oinbootdienst op de Westerschelde is de gunstige bepaling gemaakt, dat ieder jaar dagelijks vanaf Paschcn tot einde September tegen betaling van een enkele reisvracht de overtacht naar de diverse stations heen en terug kan gemaakt wor den echter onder voorwaarde, dat men de boot niet verlaten mag. Men moet hier dus uitsluitend een wa tertochtje op de Schelde op liet oog heb ben, en dit is gezien de geringe prijs, het heerlijke zomerweder en lsat nol least de prachtige salonbooten, voornamelijk die welke den dienst tusschen Walsoorden en Hansweerd onderhoudt, met voortreffelijk buffet en flinke bediening, zeer aanbeve lenswaardig. Zei. Faillissement. Door de Arron dissementsrechtbank te Middelburg is fail liet verklaard B. G. 'ZJetse, koopman en winkelier te Vlissingen. Rehter-commissa- ris mr. B. P. Enklaar. Curator mi". J. J. Heijse, -advocaat en procureur te Middel burg. (M. Ct.) Het Sint Bernulphu s-g i 1 d e in Zeeland. Ongeveer 50 led-en van het St. Bernulphusgilde hebben op den dag van den feestheilige de reis naar het schoone Walcheren aanvaard. Onder ver rukkelijk zomerweer werden onder leiding van de H.H. kap. Rientj.es en J-an Brom de mooiste monumenten van Zeeland -be zocht. In de abdij van Middelburg w-as Jan S'tuijt de leider, die op voortreffelijke wijze ee nverklaring gaf van deze inderdaad im- poneerende gebouwen. Bij de andere kunstschatten werden beurtelings verkla ringen gegeven door Kapelaan 'Rientjes Sn Goes en Vlissingen, door Jan Eloy Brom in het doode Veere en op de tentoonstel ling te Domburg. Een prachtige autotocht werd gemaakt door geheel Walcheren, waar de kerkjes en torens van Zoutelande, Biggekerke, K-oudekerke in het wondermooie land- schap uit den bodem schieten. Dankbaar verklaarden d-e deelnemers j nog zelden zulk een mooie gildereis ge- had te hebben, dank aan de uitstekende leiding en het goed georganiseerde en j voorbereide excursieplan. Diicbt bij d-en voet der hooge j duin-en in een lommerrijke weide van de j hofstede Groot-Valkenisse werd Woensdag middag onder de gemeente Bigg-ekerke een kinder-zendingsf-ee st gehouden. Uit bijna alle plaatsen van Walcheren waren kinderen van 18 jaar en ouder naar deze prachtige omgeving gekomen om iets te h-ooren van 'I werk der Zen ding in Indië. Natuurlijk hielden de ver schillende sprekers in 'toog, dat zij tot kinderen spraken en meestal hadden zij het dan ook over 'het kinderleven der Mohammedanen en heidenen. Zij hadden steeds een aandachtig en dankbaar gehoor. Nadat Ds. C. Ko-enekoop van Biggekerke in zijn openingswoord vooral den nadruk had gelegd op 't gebed, 't geloof en dé 'toewijding, die van de Clrristenen noodig zijn v-o-or 'twerk der zending, verleide zendeling J. H. Blinde van een Soenda- nees meisje ,dat omdat zij een meisje was en bovendien ziek werd, door haar naaste familie werd verstooten, doch met behulp eerst van inlandsche Christenen, later van den zendeling in 't dagelijksch leven werd -opgenomen, aJsof 'teen jon gen wasi De hulpprediker A. van Dalen, schetste het leven van een jongen Papoea, eerst in zijn geboorteland, later op zijn reis naar Duitschland en zijn verblijf daar. Zendeling D. B. Sterrenburg deelde ook aardige en leerzame voorvallen mede van de Papoesche kroeskoppen, die door '1 bo'sch en over .zee trekken. Ds. A. G. van Willemswaard v-an Souburg sprak het slotwoord, daarbij ook dank zeggende aan allen, die mede hadden gewerkt aan het slagen van dit kinderzendin^sfeest. Het fanfarekorps van Serooskerk-e bege leidde de verschillende zangnummers, ter wijl in de pauze kinderspelen werden ge houden. Een duizendtal kinderen waren op 't terrein aanwezig; ruim 1300 pro gramma's zijn verkocht. Goes. Vree mid. Wij moeten van den Woensdagavond nog een klein verzuim herstellen en willen nog even melden, dat in de pauze de zangvereniging Oefe ning Baart Kunst" enkele nummers zong, o.a. „Sneeuwklokje", waarmede het koor des middags zulk een succes behaald had. Ook gisteravond Was het op' de Vree- mid weder enorm druk, waartoe de Staf- muziek Wel het hare zal hebben bijge dragen. Nu het eminente korpis, hand haafde dan ook onder de hoogst bekwa me leiding van den heer v. d. Glas weder zijn ouden room. Het was een waar genot o-m naar zulk een muziek enkele uren te luisteren en de dank bare stemming van het publiek kwam wel zeer duidelijk in het gulle a-pplaus uit. Het elecbrische licht dat als steeds weer best functioneerde straalde gis teravond niet over heel den tuin, maar in de plaats daarvan had men om den vijver en onder de hoornen lampions- verlichting aangebracht, wal een rustige stemming aan den avond gaf. Donk zij de windstilte, slaagde ook deze verlich ting best. Gelijk wij gisteren nog meldden, wer den de stands beoordeeld door een com missie, bestaande uit de heeren C. W. Dhuij en C. A. Schulle te Middelburg en H. P. M. Verlinden te Bergen op Zoom. Gisteravond in de pauze werd de uitslag van deze beoordeeling, van af lud kleine podium, bekend gemaakt. De burgemeester sprak vooraf, als ©ere voorzitter, een kort woord en hoopte, dat de uitslag tot .tevredenheid der ex posanten zou zijn. Daarna nam dhr. Schulle namens de jury het woord en vestigde er de aandacht op-, dat een billijke beooTdeeling van stands op iedere tentoonstelling moeilijk is, maar in het bijzonder hier, waar zij zoo moeilijk mat elkaar te vergelijken waren on de bran ches zoo zeer uiteen liepen. Daarom zijn de stands in verschillende groepc vei'eenigd, waarna dan de volgende uit slag opgemaakl kon worden. Tot groep A (genotmiddelan) behooren de stands 3, 18, 19 en 29, 39 „en 40. De 1-e pr. (v-ergluld-izilveren medaille) werd toegekend aan de biscuitfabriek de Lin deboom; 2e pr. (zilveren medaille) aan de ,,Veoo" te Princenhage; 3e pr. bron zen medaille aan den heer A. Littoo-ij, alhier. Tot groep B (verb ruiksaïli k el enbehoo ren de stands 4, 21 en 28. Hiervoor kon maar één prijs en wel een zilveren me daille worden uitgereikt en wel aan de fa. Viruly te Gouda. Tot. groep (meubileering) behooren de stands 8, 9, 10, 13 en 20. De le prijs werd toegekend aan de fa. Clement, alhier, na loting met de fa. Belderok en van Boo te Middelburg, die nu een 2en prijs bekwam. 3e prijs (bronzen me daille) aan fa. Blok en Zonen te Kapelle. Tot groep D' (Bankwezen en assuran tie) behooren stands 14, 16 en 33. Geen van deze stands kwam in aanmerking voor een medaille, maar vanwege zijn pakkende reclame werd aan den Raad van Arbeid een eervolle vermelding toe gekend. Tot groep E (motoren en fietsen) be hooren stands 22, 23, 24, 34 en 35. De le prijs (verguldzilverefi medaille) viel ten deel aan fa. J. C. Krijger te Goes, 2e prijs aan P. Louïsse te Kapelle, 3e pr. aan de G. 11. A. M., alhier, na loting met den heer Snoo-dijk, alhier. Tot groep F (pa-pier en drukwerk) be hooren de stands 5 en 42. Een zilveren medaille viel ten deel aan" de fa. v. B-rakel te Middelburg. Tot groep G (juweliers, goud- en zil versmeden) behooren de stands 6 en 15. D'e le prijs viel ten deel aan den heer T. Faberij de Jonge, alhier. Van groep H (Bouwmaterialen), om vattende de stands 25 en 37 viel een zilveren medaille ten deel aan de N. V. Bouwstoffenhandel en Steenhouwerij voor heen M. D1. de Putter GoesVlissingen. Van g'roep I (waterleiding- en sanitaire artikelen) omvattende stands 26 en 30, werd een bronzen medaille toegekend aan 'den heer H. P'. v. d. Heil, alhier. T-ot groep- J behoorden stands 36 en 38. Een verguld-zilveren medaille viel ten deel aan de Cioöpi. Veevoederfabriek te Goes „en een zilveren medaille aan fa. J. Sluij-s te JVeesperkarspel. Van g'roepi K (muurvlak-reclame) viel aan Ide fa. Wed. B. Ruitenbeek een eer volle vermelding en aan fa. Verschoor de la Houssaye een zilveren medaille ten deel. Ten (slotte g-r-o-ep L, waarbij de rest deï stands werd ondergebracht, n.l. 1, 2, 7, 11, 12, 17, 27, 32 en 41. De le prijs (de gouden medaille) viel ten deel aan de fa. A. S. J. Dekker, alhier. De 2e pr. (verguld-zilveren medaille, aan N. V. Wed. P. de J-ongh. De 3e prijs aan Th. v. d. Peijl, alhier; de 4e pr. aan fa. P. "A. de Ligny en de 5a pr. aian de fa. Wed. B. Faberij de Jonge, terwijl 'een eervolle vermelding werd toe gekend aan den heer A. A. Somer. Waar -de radio-tent veel heeft bijge dragen tot het slagen van Vreemid, beeft -de Jury bes-loten aan den heer L. Smit een eervolle vermelding met zilveren me daille te doen toekomen. Spr. eindigt met te betuigen, dat het de jury aan genaam Was haai' werk in Goes te mo gen verrichten. Zjj rekent niet op aller tevredenheid, maar kan wel verzekeren naar beste weten gehandeld te hebben. Ten 'slotte deelde de Burgemeester na mens het Comité mede, dat aan alle niet-bekroonde inzenders- een herinné- rings-diploma zal w-orden geschonken en dankte hij' de jury voor haar moeilijke taak (hoe-ra's). Waar morgen de feestelijkheden nog niet zijn beëindigd, ook al is- Vree mid gesloten, voldoen wij gaarne aan den Wenk van hét Comité voo-r da Gym- nastiekfeesten -om de burgerij te ver zoeken bok morgen nog door het uit steken der vlag aan de stad een fees telijk aanzien te schenken, Schore. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig met kennisigeving de beide wet houders. Voorzitter de 'burgemeester. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. De- ingekomen stukken worden gelezen en voor kennisgeving aangenomen. Eenige (6) reclames H.O. worden aangehouden en igjeizo-nden aan B. en W. om advies. De rekening! van het Burgerlijk Armbe stuur 1920 wordt den raad aangeboden, eveneens -de b-egrooting van dat lichaam over 1922. De voorzitter benoemt de hee ren Boonman, Potter en Verhaag:eii als commissie om -die rekening en begrooting na te rien. Ingekomen was een verzoek van den gem.-veldwaichter om premievrij .Provin. 'unb. Dhr. Verhaagen merkt op, dat A- J. commissie aan «le regeering voorsil-h' h-et thans door de rijksambtenaren hCUQ. pensioen en restitutie van bot bedrag vanaf 1 Januari 1920, |j,.' .zittor wi-l opmerken, dat alle rijte-,,!/ naren, ook de onderwijzers, de cialc ambtenaren en vele gemeente' tenaren reeds piemievrij pensioen l--;; TYt\T~..U. 'ioCn, ■sle ten salaris te geven premievrij, dóri i regeering het salaris gaf min 7 net v, pensioen tot October 1920 liet t(lj,u' uitzicht gestefd-e salaris uitgekeerd u/" I Hier is hel anders, als B. en W. dr j gemeente voorstelden om dit of «lal, sa|.. aan de ambtenaren te geven, dan'.u? de raad er steeds f 50 of f 100 bij de 4 pet. storting pensioen. Do voorzit/. dat is juist, dus is eigenlijk de bijdrji voor pensioen reeds in het salaris 'h grepen. Het schrijven van Hemmckam werd aangehouden tot een volgende ver gad-ering. Hel reglement o-p het burgerlijk Armbestuur werd gewijzigd overeenkom sti-g 'het voorstel van den Minister V;ui Binnenlandsche Zaken, De verordenina-n op de verschillende belastingen moesten worden gewijzigd. De voorzitter stelt voor dez-e aan te houden tot een volgende vergadering met hel. oog op de afweïk heid der beide wethouders. Alzoo beslo ten. Dit geschiedde ook met de aanbieding der gemeenterekening over 1920. Niemand meer liet woord verlangende sloot, voorzitter d-e vergadering. Rilland-Batte Gisternamiddag had op de hofstede Westhoeve in den Bathpolder e-en ernstig: ongeluk plaats. De arbeider J. L. was boven in de sehu'ur bezig eenige werkzaamheden te verrichten eié storiti- n-a;ar beneden en kwam op de steenen terecht. Hij w>erd hevig' bloedend en be wusteloos opgenomen en naar pijn wo ning vervoerd. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. De toestand van den man was gis-tcra-vond ernstig. Vreuwepoldar. Onder begunstiging van prachtig zomerweer hield de schietver- eeniging „Koningin Wilhelmina" te Vrouwepolder, haar gewonen jaarlijkschen onderlingen huisboudelijken schietwed strijd, welke bestond uit: Personeelebaan 150 M., vrije baan 150 M. Personeele baan 12 M. en vrije baan 12 M. Prijzen kunstvoorwerpen. D'e prijzen werden be haald als volgt Personeele baan: le prijs F. Geldof; 2e. F. 0. de Roo; 3e. K. de Nood; 4e. Jac. Flip'se5e. «Q. Vermeulen; 6e. K. Osté; '7e. H. Polderman; 8e. L. Geldof; 9e. St. de Roo; 10e. J. Geerse Jr.: 11e. F. Kerkhove; 12e. M. Louwerse; 13e. P. D'uvekot; 14e. W. Duvekot Wz. 15e. A. Langebeeke; l(ie. G. Vlieger; 17e. J. Janse; '18e. P'. de Vos; 19e. P. de. Visser; 20e. D. Koets; 21e. C. de Visser; 22e. J. Wondergem. 23e. P. Kod de; 24e. J. de Visser; 25e. J. de Rijke; 26e. W. Duvekot Sz.; 27e. P. Polderman; 28e. Joh. Louwerse; 29e. P. Schoe Jr.; 30e. S. Duvekot Wz.31e. J. Duvekot Wz.32e. 'A. de Roo; 33e. Jac. Ver meuten; 34e. Joh. Sturm; 35e. P, Schoe Sr. Schijf Loo'sduinen: Hoogste serie 150 m. J. Geerse 44 punten, zilveren me daille. Rozenprij's" Vermeulen. Eereb-aan 150 m. 1ste pr. een zilv. me daille H. Polderman 43 punten (8); 2e prijs -een bronzen medaille K. de Nood 43 punten (7). Vrijeb-aan, 150 m. Schijf Loosdluinen: lc pr. H. Polderman met 84 punten; 2e. K. de 'Nood met 83 punten; 3e. 0. Ver meulen met 81 punten; 4o. F. Kerkhove met 77 punten (1 inaal 24); 5e. St de R-oo met 77 punten (3 maal 23); Ce. J. Ggprse met 77 ,p-unten (3 mjial 23), 7e. F. Cl de Roo met 77 punten (2 maal 22); 8e. P. de Visser met 3 punten; 9e. L. Geldiof met 72 punten; 10e. IC. Osté met 71 punten. Personeel Buksle prijs II. Poldernffl met 96 ^punten; 2e. P. Schoe Sr. Qjrt 85 punten; 3e. 'Ë- de Visser met 85 punten; 4e. F. Kerkhove met 84 pon ten; 5e. J. de Visser met 81 punten; 6e. P. Schoe Jr., met 81 punten; 'ft F. CL de Roo met 77 punten. Rozenprijs Buks H. Polderman. Vrije baan buks 1ste prijs P. Schoe Jr. met 284 punten; 2e. F. C. de Ro" met 282 punten3e P. de Visser met 273 punten; 4e. A. de Roo met ponten; 5e. St. de Roo met 267; fe ll. Polderman met 264 punten; 7e- j- Kerkhove met 247 punten; 8e. 6- Visser met 244 punten9e: P. Schoe Sr, met 230 punten; 10e. K. Osté met 185 "punten. Eercbaan Buks1ste prijs zilveren me daille St. de Roo met 90 punten; prijs P. Sch-oe Jr. met 90 punten. (Te laat voor ons nr. van ontva-ngen. Red.) Oud-Vossemeer. Alhier werd bij bouw van een vijftal woningen ffl de KaJisbu'urt door den metselaar J. de te'er gpoote behoefte gevoeld aan waler; fW' een Nortonwel geslagen en op circa 1» - diepte werd volop en best water aan?e' troffen. De bewoners der buurt en van het V-eer mogen daarvan x nu ook PTO1 toeren voor drink- en waschwater. m g heel de Kerkepolder schijnt op die diep Zuiver water voor te komen, want zo/ een aantal andere Nortoriwellen als br° nen voor gas geven best water. Een m komst voor d-e dorpelingen bij den ten n-ood, di-c alom h-eers-cht. Uit Re op het diorp bij de O. L. school vov v-ast -olk-en dag meer dan 2000 water gepompt; 'smorg-ens om towE begint het lieve leventje al. Poortvliet. W-oensdag vergaderde Raad. D'e voorzitter opent de vërgadö" en deelt mede, dat ingekomen z'Jn navolgende stukkeni r C le. een séhrijven van den h1'01

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2