Uit d?' ^rovlncls Hoe men in Servië aan dit bericht gekomten is, blijkt niet. Dat men het als geloofwaardig heeft beschouwd, bewijst echter, dat de Servische pers van Nederlandsche toestanden wei nig op de hoogte is. Van geen toe spraak vain de Koningin tot Hon- gaarsche kinderen js hier te lande iets bekend. Allerlei. De Hooge Raad van Arbeid heeft advies uitgebracht inzake de door den Minister van Arbeid aan dien Raad toegezonden Proeve van een ontwerp-Ziektewet en zich met 27 tegen 10 stemmen voor het plan Posthuma-Kupers verklaard. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van Woensdag. Rechtspositie. De heer deMeij komt terug op bet Dinsdag behan deld© en stelt ae volgende motie voor De Staten der provincie Zeeland, gelet op de toezegging van Ged. St. in de najaarszitting van 1920, dat zij bereid waren eene regeling der rechts positie voor ambtenaren en werklie den te ontwerpen, indien niet tijdig het aanhangig wetsontwerp wet zou zijn geworden, van oordeel, dat in afwachting van een definitieve rege ling nu, reeds vacantietoeslag zou kun nen worden gegeven, besluiten aan het personeel in vasten dienst der provincie over 1921 een vacantietoe slag te verleekten van 1/50 van het jaarloon, met dien verstande, dat de toeslag niet lager mag zijn dan f30 enonder voorwaarde, dat minstens 6 achtereenvolgende dagen verlof wordt genomien. Dhr. Wellemam verdedigt na den heer de Meij dit voorstel. Dhr. Hensel stelt voor ook een maximum te ber palen, namelijk f50. Dhr. de Veer acht dit alles een verkapte salaris- verbooging en is tegen vacantietoe slag, vooral ook tegen het idee-Hen- sel, daar juist de hoogere ambtenaren het slechtst worden betaald. De heer de Meij1 zegt, dat de kosten f7500 voor de provincie een luttel bedrag is, smlaar vooir de betrokkenen van beteefcenis. Het amendeiüent-Hensel wordt ver- wörpeh met 34 tegen 8 stemmen, die der he eren Overhoff, Lindeijer, Hen sel, de Méii, Onderdijk, Erasmhs, Moelker en Kakebeeke. Het voorstel de Meij wordt ook verworpen met 34 tegen 8 stemmen, die der heeren Lindeijer, Overhoff, Onderdijk, deMeij, Adriaanse, van 'Niftrik, ,Wellemian en Kakebeeke. - De heer Vienings trekt zijn miotie, ingediend oip 5 Juli inzake het trein verkeer mlet Vlissingen, in. Salarisregelin g. Aan de orde is nu het voorstel-Lindeijer c.s. tot wijziging van de verordening tot re geling van de 'bezoldiging van de ambtenaren der provincie, in casu verhooiging m!et ongeveer f200 van de salarissen van personeel der grif fie en. van den waterstaat. De heer Onderdijk verwacht, dat de tegen standers van vacantietoeslag deze openlijk© salarisvérhooging wel zul- l©n steunen. Bet is tegenstrijdig, als Ged. Staten .zeggen, dat de wedden in verhouding staan tot de geleverde werkzaamheden, maar elders, dat geen goede hoofdambtenaren te krijgen zijn voor bet tegenwoordige salaris. Spr.'s fractie wil de hooge ambtenaren goed betalen, als de lage niet vergeten wor den. De heer Hensel wil geen verhooi ging,- maar verandering van tweejaar-* lijksche in éénjaarlijksche periodieke 'verhoogihgen, wat op f5400 zal ko men. De voorzitter stelt voor dit af zonderlijk voorstel Donderdag te be handelen. Aldus wordt besloten. Bij de artikelsgewijzie behandeling btelt de heer van Niftrik aanvankelijk voor de salarissen van den griffier en den hoofdingenieur op f 10.000 te bepalen, maar is later bereid dit voor stel tegen de najaarszitting te doen. Bij de stemming over de beide eerste artikelen van het voorstel-Lindedjer stemmen alleen de 4 soc. dem. en de 3 vrijzl. dem], voor, waarop het voor stel Verder wordt ingetrokken. Pensioneering van leden van Ged. Staten. Het voorstel inzake de pensio neering van leden van Ged. Staten, deed den heer Hensel opmerken, dat hij! verwonderd staat van Ged. Staten, die iedere uitgave tegenwerken, en nu dit voorstel doen. Hij zal dan ook tegen stemmen. De heer van Dixhoorn mieent, dat op deze wijze het lid maatschap van Ged. Staten een amb tenaarsbetrekking wordt. Ook heeft hij finanoiëele bezwaren. De beer Lin deijer staat ook verbaasd over bet voorstel in deze tijden, nu zelfs de beer Fruijtier van zoo iets als een faillissement heeft gesproken. De heer Blunt begrijpt niet, dat een voorstel als dit niet uit den boezem! der vergadering is gekomjen. Ged. St. willen geen verandering in hun sa larissen, die veel minder zijn dan in andere provincies, miaar als men bet een eerebaantje noemt, moet men ben ook de eer geven, die hen toekomt. De bedoeling is een pensioen vast te stellen om' voor de toekomst mak kelijk te staan in de keuze van Ge deputeerden. Het voorstel fs zoodoen de in het belang der provincie. Na re- en dupliek, wordt art. 1, omvattende bet principe der pensio- neering aangenomen met 23 tegen 12 stemmen, terwijl de leden van Ged. Staten zich! van stemmen onthouden. Verworpen worden een amendement van de Putte om een maximum van f 2000 ©n een amendement-Moelker om het minimum otp f500 in plaats van f1000 te bepalen, waarna het voor stel Zi. h. st. wlordt aangenomen. Z.h.s. Wordt aangenomen de wij ziging van de pensioen- en wachtgeld regeling voor ambtenaren en van de pensioenregeling voor weduwen en weezen. Bij het voorstel tot aanvulling van de verordening op de heffing en in vordering van leges ter Prov. griffie, stelt de heer Overhoff voor in plaats van opcenten een vaste- som van f 7.50 vooir jachtacten te vragen. Dit wordt aangenomen met 25 legen 15 st. Het gebeele voorstel wordt zl. hl. st. aan genomen. Ged. Staten hadden voorgesteld af te wijzen, het verzoek van den eer vol ontslagen bode van der Weel om hem na 1 Juni 1921 ook nog steun te verleenen. De heer Adriaanse stelt voor wel toelage te geven en wel f400 van Juni 1921Juni 1922 en f200 van Juni 1922 tot Juni 1923. De Jhieer de Meij zegt, dat de vorige maal dit voorstel wel wat vlug on der den hamer is doorgegaan. Hij had ook een voorstel gereed, namelijk dit jaar f340 en dan telkens f120 najin- der. De heer Spretiger zegt, dat Ged. Staten volkomen in hun recht waren om van der Weel te ontslaan; dit zal oioK de heer de Meij mbeten toe geven. /Deze knikt bevestigend). Er is nu 5 jaar steun verleend. In eene zitting met gesloten deuren geeft de heer Sprenger nog nadere mededee- lingen. Het voorstel-de Meij wordt ver worpen mlet 25 tegen 15 stemmen, dat vajn den heer Adriaanse aange- noimlen met 36 tegen 4 stemmen. Met bet voorstel om' gedurende 10 jaar flOOO subsidie te geven voor de restauratie van de Gro-ote kerk te Goes, hadden zich in de afdee- lingen alle aanwezige leden, 39, ver- eenigcl. De heer Kakebeeke is niet in de af deeling geweest en wijst op het gro-ote belang van deze restau ratie; er is nog f750 over van een voor dit doel uitgetrokken som'. Hij stelt voor dit ook aan Goes te geven. Na bestrijding door den heer Blum!, die zegt, dat men hier reeds verder gaat als bijv. in Noord-Holland, wordt het voorstel-Kakebeeke m'et 28 tegen 11 stemjmen verworpen en het voor stel van Ged. Staten z. h. s. aan- genomlen. Z.Ü.s- wordt aangenomlen het voor stel om eventueel een rechtsgeding te voeren als eischer of verweerder inzake de schuld der aanvaring tus- schen de stoomboot Zeeuwsch Vlaan deren en het sleepschip „Asam VIII". Ged. Staten stelden voor afwiijztend te beschikken op bet verzoek van de vereeniging Hendrick de Keijser te Amisterdam om subsidie voor ae res tauratie van het huis „de Steenrots" te Middelburg. Die heer Laritsheer wil hiervoor de bovengenoemde f 750 be stemmen. Dit wordt in banden van Ged. Staten gesteld om er in de na jaarsvergadering een nader voorstel over te doen. Z.h.st. wordt het voorstel aange nomen om af te Wijzen het. verzoek van de vereeniging voor handelsonder wijs te Middelburg om' een gedeelte van het tekort over 1920 voor reke ning der provincie te nemen. Ook wordt aangenomen het voorstel tot subsidieering van verschillende inrich tingen voor handelsonderwijs. Ged. Staten hadden naar aanleiding van de opmerkingen in de afdeelingen be paald, dat de school toegankelijk moet zijn voor alle leerlingen der provincie, waarvoor de beer Onderdijk ben dank bracht. Ged. Staten hebben bij hun voorstel inzake subsidie van de Zeevaartsch. te Vlissingen nog de bepaling opge nomen, dat de gemeente Vlissingen moet reslitueeren, als zij van een ver hoogd rijkssubsidie meer zou hebben ontvangen, dan in de bedoeling ligt van het besluit. Alzooi wordt z.h.st. aangenomen. Bij bet voorstel tot verleenen van een subsidie voor de oprichting van een R. K. Landbouwwinterschool te Hulst en afwijzing van het verzoek om een iaarlijk'sche subsidie, stelde de heer Onderdijk de vraag of Ged. Staten het programma kennen van de school en of daarop ook voorkomt les in de R. K. maatschappijleer. De heer Dieleman zeide, dat dit zoo is, maar dat ook anderen toegang hjehben en .-oolc eindexamen kunnen doen. Het voorstel om) subsidie te geven voor den boiuw, werd aangenomen mlet 30 tegen 9 stemmen, dat tot afwijzing van een jaarlijksche subsidie met 37 te gen 2 stemmen. Voor de jaren 1921-1922 tot 1925- 1926 werd weder -een subsidie van 50 cent per lesuur toegekend voor de onderwijzlers aan de land- entuin- bouwwintercursussen. Bij het voorstel om' het havenka naal en de zwaaiplaats te Zieriklzee in onderhoud bij de provincie te ne men, als de genileenle f1400 per jaaï bijdraagt, wees de heer Timmerman er otp, dat Ged. Staten wel wat hoog zijn in hun berekening en de ge meente ook nog andere kosten zal hebben, aan taluds en dijken, daar de provincie de vaargeul op 12 M. breedte en op een diepte van 2.50 M. bij laag water zal brengen. Hij meent, dat f1400 te boog is en stelt voor f 1000, waarvoor de gemeente wellicht te vinden Zal zijn. Dit ajaien- demtent wordt echter verworpen m'ef 33 tegen p stemlmen, en het voorstel Z.h.s. aangenomen. Van Ged. Staten was nog een voor stel ingekomen om de jaarwedde van den hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat te brengen op f6500f8000. Ged. merken hierbij op, dat zij voor nemens zijn tegen de najaarsverga dering te' overwegen of som© ook voor andere hoofdambtenaren der pro vincie een© nadere regeling der jaar wedde wensch-e-lijk Zou kunnen zijn. Besloten ;wo-rdt dit voorstel Donder dagmorgen te half tien in de afdee lingen te behandelen en le 10 uur de openbare vergadering te hervat ten, waarna de vergadering wordt gesloten. Zitting van heden. De voorzitter verzoekt de sluizen der welsprekendheid niet al te ver open te zetten, opdat mlen heden klaar k'otrie ui-e-t de agenda. Als om half vijf de agenda niet is afgewerkt, zal spr. een- .avondvergadering voorstel len. Dhr. Hensel zegt zijn voorstel van Woensdag inzake de periodieke verhoiogingen in handen van Gede-p. Staten te willen stellen. De voorzitter acht dit zich vast houden aan een stroo'halmmen moet de Ged. Staten niet o-nnoodig werk opdragen. Het advies zal afwijz-end zijn. Met 33 tegen 2 stem'men wordt besloten het voorstel niet in han den van Ged. Staten te stellen. Het Voorstel-Hensel wordt verworpen met 25 tegen 10 stemmen, die van de heeren de Meij; van de Rutte, Hen sel, Onderdijk, Overhoff, W. van Oe- veren, van Niftrik, Lindeijer, Welle mian en Vienings. Aanvulling reglement op de we gen en voetpaden. Ged. Staten heb ben aanleiding gevonden in het re glement te spreken van „Kunstwe gen". Aangenomen wiarden de voorstellen inzake vaststelling van een bijzonder reglement ivo or het beheer der uitwate ring van de poilders te Oo-stburg, het welk Zal genoemd worden het wa terschap op de groote zwake te Oost burg en verder tot opridhting van den Dijdkhiees berp-older in bet Zuide lijk deel van den Brakman. Samenvoeging polders op St. Phi- lipsland. Ged. Staten hadden voorge steld niet te voldoen aan het ver zoek om de- Willem-, Anna Jaooba- en Kramerspolders tot één waterschap te vereenigen. Die heer W. van Onveren verdedigt de vereeniging mlet klem' en stelt voor Ged. Staten op te dragen tegen de naj aarszitting de vereeniging voor te bereiden. De heer Welleman verde digt dit -ook. Middelburg. Woensdag werd in den tuin Van het Schuttershof de vijfde jaar vergadering gehouden van den Ned. Bond van Veehandelaren. De -eere-voorzitter der afdeeling Zeeland, de heer Frenk, heette de aanwezigen welkom in Zeeland. De algemeene voorzitter dhr. Trompetter, wenschte den heer Frenk geluk met zijn benoeming tot eerclid der afdeeling en verklaarde na. verschillende personen in het bijzonder te hebben verwelkomd de vergadering voor geopend. Daarna werd met 30 tegen 16 stemmen besloten den heer dr. 't Hoen te handhaven als in specteur van het veevervoer. Na goedkeuring der begroeting werd voorgesteld f 5 extra per lid te innen en de contributie vervolgens op f 12.50 per jaar te bepalen. Dit voorstel werd na eenige discussie weer ingetrokken, maar met 27 tegen 22 stemmen werd besloten de afdracht der leden aan het hoofdbestuur te bepalen op f 15 per jaar. De heer Trompetter werd bij acclamatie tot voorzitter herkozen. Door den heer dr. A. van Leeuwen te Utrecht werd daarna de bespreking ingeleid betreffende het verslag van de arbitrage-commissie. Volgens dit rapport zal er een centrale commissie komen, waarin o.a. zitting zullen hebben een veearts en een rechtsgeleerde," de wijze van werken zette dr. van Leeuwen nader uiteen. Een der dïgevaardigden meende, dat de rechtsspraak op deze wijze niet vereenvoudigd, doch slechts verplaatst Wordt. Door -den heer 'dr. 't Hoen werd het reeds in de „Veehandel" gepubliceerde verslag van de commissie inzake vee- vervoer, toegelicht en door den heer mr. -de Groot het rapport van de com missie voor veeverzekering, waarvan de conclusie is, dat een fonds voor het geheele land moet worden opgericht, met het doel verschillende risico's te dekken, als brand, transport, enz. Op voorstel van den heer de Groot werd de com missie voor de verzekering gemachtigd voorloopige stappen te doen om te komen tot eene collectieve verzekering. Door den heer van Gelder, werd ingeleid de coöperatieve aankoop van vee. Do han delaars en de landbouwers dienen el kaar te verstaan en samen te werken. De coöperatieve afzet van vee en vleesch noemde hij een bedreiging voor den handel, doch deze coöperatieve verkoop heeft steeds "fiasco geleden, evenals de coöperatieve slachterijen. De coöperatieve schapen- en wolverkoop heeft daarentegen enorme successen opgeleverd. Na een inleiding van den heer Ai de Haas, over het al of niet gew-enscht zijn van den zomertijd, werd met alge meene stemïnen een motie aangenomen, waarin op afschaffing van dei- zomer tijd wordt aangedrongen. Nog werd behandeld een voorstel van de .afdeeling Zeeland om haar restitutie te geven aan do afdeeling van gemaakte kosten ter bestrijding van de veepest. De heer Ruijbregtse verdedigde dit voor stel en vroeg f606 op grond, dat het hier niet geldt een provinciaal, maar een nationaal Werk. Het hoofdbe stuur zag de billijkheid in en besloten werd de zaak aan het bestuur over te laten. Als plaats voor de volgende alge meene vergadering werd 's-Herlogen- bosch aangewezen. Na afloop van het gemeenschappelijk diner, werd een bezoek aan de Thee* tuin gebracht. Hedenmorgen werd per auto over Domburg en Westkapelle naar Vlissingen gereden, waar in het Grand Hotel Werd geluncht om vervolgens naai' Middelburg terug te keeTen voor een be zoek aan de Markt. Goes. Do betrouwbaarheids- rit. 't Wals gisteren voor de Zeeuwsche automobilisten en motorrijders een hoogst belangrijke dag. Eien betrouwbaarheids- rit is iets, wat niet eiken dag voorkomt, waarom er aan ook zeel' veel animo voor wa,s. Van de 41 deelnemers ontbra ken >er gisterenmorgen 3 op- 't appèl, zoo- dat de tocht door 38 auto's en motor fietsen is gemaakt. Er waren slechts enkelen, die pech hadden; het overgroo- te deel der auto's en motoren heeft zich best gehouden. Reeds in het begin van den rit was No. 6, zijnde een motor en niet gelijk wij1 gisteren meldden oen auto, ongelukkig. Deze tuimelde onder Kattendijke van den dijik af, maar na eenige herstellingen kon deze deelnemer toch nog het grootste deel van den rit meemaken. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van het Go-esche publiek, start ten de deelnemers gisterenmorgen van het plein voor de sociëteit V. O. V. De eerste vertrok precies 'half' 10 en zoo vervolgens iedere minuut één. Ook in de verschillende dorpen, door welke de voorgeschreven route liep; was over ge brek aan belangstelling niet te klagen. Velen wilden van dezen vTeedzamen kamp- getuige zijn. Een woord van lof aan het adres der politie zoowel te Goes en Middelburg als in de verschillende- dorpen, is hier o. i. wel op zijn plaats, daar zij door het wijzen van den weg op moeilijke punten zich zeer verdien stelijk heeft gemaakt. Toen dan enkele deelnemers vertrokken waren, spoedden wij ons met de heeren van de controle naar Kniiningen. Bij de po'Stbrug -over het kanaal hadden de eerste deelnemers en ook wij eenige mi nuten oponthoud. Te Kruiningen werd vóór de Korenbeurs de controle-post ge vestigd en moesten alle deelnemers even stoppen, om hun kaart te laten aftseke- nen. Ook werd daar nagegaan of zij niet te vroeg of te laat arriveerden. Even later reden zij, nadat zijl de route over Krabbendijke en Waarde hadden vol bracht weer door Kruiningen om het voorgeschreven verdere gedeelte van den rit door Zuid-Beveland af te leggen. Te Driewegen werden zij' „verrast" door een geheime controle. Via den Sloedam ging het nu naar Middelburg. Vlak vóór het station werd weer gecontroleerd en in 't restaurant van dhr. P. Mulder kregen de deelnemers een uur pauze. In dezelfde volgorde werd daarna weer gestart, om dan in 23 mi nuten den tocht MiddelburgSouburg \VlissingenKoudekerkeMiddelburg te maken en via Sloedam (alwaar nogmaals werd gecontroleerd) 's-Heer Arendskerke (geheime controle) naar Go-es terug te keeren. Constateerden wij' des morgens bij me- nigen deelnemer wat zenuwachtigheid, de stemming werd er hoe langer zoo- beter op-. Toch bleef het tot het einde toe een spannenden wedstrijd en het was leuk -om te zien, hoe de deelnemers alle moeite deden om opi tijd de diverse controle-posten te passeeren, door nu eens wat vlugger dan weer wat langza mer te rijden. De rechte animo- zat er in, terwijl ook het Weder meewerkte om den rit .prachtig te doen slagen. Wij' willen in 't bijzonder nog een woord van hulde brengen aan de beide jongste deelnemers, de gebroeders Louïsse te Kapelle 16 en 14 jaar o-ud. Zij hebben zich met hun flanken motor kranig ge houden! De organisatoren kunnen met voldoe ning -op dezen wedstrijd terugzien. Alles is keurig geslaagd 1 Gisteravond te negen uur werd de uitslag door de heeren Arnoldi en J. Donner Jr. bekend gemaakt. Vooraf bracht de hoer Arnoldi echter aan de 39 deel nemers (3 waren niet opgekomen) -een woord van hulde voor hun uitstekende prestaties. De rit is prachtig geslaagd; wat wel hieruit blijkt, dat alle deelne mers teruggekeerd zijn op de plaats, waar gestart is. Er is niet één achter moeten blijven. Belooning naar prestatie is daar om uiterst moeilijk, omdat allen zonder onderscheid hun uiterste best hebben gedaan. Vijf deelnemers kregen geen en kel slrafpunt, 24 slechts 10 strafpunten. Aan allen zal nu als blijk van waardee ring door het Comité een he'rinnerings- metlaille worden aangeboden. Ook bracht spr. een woord van dank aan de ver schillende sub-commissies, aan de con troleurs, aan de dames-deelneemsters, de pers en aan de burgemeesters en politie mannen in de gemeenten, Waardoor de route liep; voor hun uitstekende orde maatregelen. D'aarna werd de uitslag bekend ge maakt, die de volgende is: le klasse (Solo-motoren) le prijs verguld zilveren medaille J. de Graag en 2e pr. M. de Jonge (zilveren medaille), p» 2 heeren moesten loten; 3e pr. J (zilveren medaille) 4e pr. C. r. d. Bul V idem. 2e klasse: Duo-motoren: le m-je J. !0. Kramer (verguld-zilveren medaille) 2e prijs €-. Geluk (zilveren medaille)- y prijs Harold Kerkhaerd, id.; 4e pr,-;- ,9 M. Boolen, id. (de laatste 3 heeren iJJ' ten loten). 3e klasse: motoren met zijspan i prijs P. J. Boel, verguld-zilveren rJ daille. Auto's le prijs: J. M. v. Riet, ver guld-zilveren medaille; 2e pr. j T Arenthals (zilveren medaille). De Laatst bij loting met de nrs. 37 en 40. 6 Verder werden nog de volgende bii. zondere prijzen toegekend: J De gouden medaille van Vreemid, bij loting tusschen de nrs. 1, 4, 21, 33 36 aan J. M. v. Riet. Aan M. de Jons de vulpenhouder, uitgeloofd door <]|lt Boel. Aan J. de Graag de zilveren m& daille, uitgeloofd door Vreemdelingenva-. keer. Aan P. J. Boel een mascotte, uit- geloofd door dhr. J. M. Kooien. Aan A. Strijd een motorhorloge, uitgeloofd door de fa. Hugo Smit. Aan W. Nijzink een mascotte van dezelfde firma. Een zilveren bloemvaasje, aangeboden door dhr. J. de Graag, voor de duo-dame van len prijswinner werd toegekend aan Mevr. Kramer. Een flacon Eau de Co logne van de fa. Wilking voor de duo- dame van den 2en prijswinner, werd toegekend aan Mevr. Ilarold Kerkhaerd, Een flacon Eau de Cologne van dezelfde firma Voor de zijspondame van den len prijswinner aan Mevi". Boel. Een flacon Eau fde -Ciologne van dezelfde firma voor de eenige dame, die een auto bestuur, de, aan Mevr. S. v. Oeveren. Aan deze dame werd ook toegekend een glazenwisscher voor auto's, beschik baar gesteld door de N. V. H. Sitter's Automobielonde-rneming (stand no. 23), Een bougie (merk Bosch) voor de licht- ste motor werd toegekend aan den heer Wisse. Vreemid. Wat was het gisteren, en vooral des avonds, druk dn de sociëteit V.O.V. Ieder plekje beschikbare ruimte werd benut en 't spreekt vanzelf dat er -op- verre na geen stoelen genoeg waren. Reeds lang voor het aangekondigde aan vang suur stonden de wachtenden en file voor den ingang van het gebouw. De meeste bezoekers van het zangconcours hadden zich dan ook naar Vreemid be geven, waar ze zich wel zullen hebben geamuseerd. Des middags gaven enkele dilettanten op verdienstelijke wijze wat muziek en des avonds was het Sinfo- netta, dat onder leiding van den heer v. Ettinger een ze-er uitgezocht programma ten beste gaf. Er was voor dat orkest zichtbaar veel belangstelling, wat het dan ook wel verdiende. Het moest aan 't slof enkele nummertjes toegeven. Toch was het voor deze soort muziek wel wat te druk in den tuin, afgedacht nog van en kele hinderlijke bijgeluiden, die de har monie wreed verstoorden. Ook heden avond wordt vanwege de uitvoering door de stafmuziek te geven, vieel publiek ver wacht. Te omstreeks 7 uur verzamelden zich in de zaal van de fancy fair de meeste exposanten om mej. Kuijper en den heer Littooy, hun mede-exposanten, die gis teren juist ondertrouw hadden gedaan, een kleine attentie te bewijzen. Dhr. H. J. de Graaf, exposant in de stand Van den h-eer van Brakel, voerde het woord, na dat het paar met. een „lang zullen ze leven" was begroet, en bood met een hartelijk woord, een fraai bouquet en een zilveren bón-bon-lepel aan, waaraan alle exposanten hadden bijgedragen. Daverende hoera's volgden. Heden zal een commissie van elders wier samenstelling wij morgen zullen pu- bliceeren, de stands beoordieelen, om dan tevens 'uit te maken, welke voor een bijzondere onderscheiding in aanmerking komen. Morgenmiddag heeft de aangekondigde ringrijderij plaats, georganiseerd door „Vreemdelingenverkeer", terwijl Hosanna zoowel 's middags als 's avonds voor muzikale afwisseling in den tuin zal zor gen. Aangezien het dan officieele sau ting van „Vreemid" is, zal er natuur# in de fancy fair zeer veel drukte zijn, wegens verkoop van verschillende arti kelen, oplossing van de raadsels, en2, Hedenmorgen woonden wij, daar-oe door den heer L. Smit vriendelijk uit?0' noodigd, een draadloos concert in radio-tent bij. Door de Ned. Radio-in®1' strie (Beukstraat 8—10, Den Haag) we« dit concert speciaal voor Vreemid gegevA daar de dynamo voor de electrische vf lichting het onmogelijk maakt, dat ine 's middags en 's avonds wordt opgenome»- De muziek was nu duidelijk door alle aas wezigen te hooren. De marschnumm« waren wel het gemakkelijkst te volgen- Naar men ons mededeelde, teren de tentoonstelling en fancy Pir d» meer dian 4000 personen be.zocht. t reuzen-succes! De ringrijderij door rijders en automobilisten gaat n i e u Zangconcours. Het was g.® renmiddag har druk o-p „Klein Frankraj Meer dan 2000 'betalende bezoekers 41 geteld. Zulk druk -bezoek werkte na lijk aanmoedigend op de zangers. Fr w dan ook met veel animo gezongen- De uitslag is als volgt: K ts. Derde afdeeling: Ons Genoegen- 140 punten le prijs; Excelsior, A"isf^tir punten 2e pr.; Gemengd Koor, Abtskerke 144 punten le pr.; Cre Hoek 130 punten 2e pr.; Nu me J Burgh 128 punten 2e pr.Luctor e go, Wemeldinge 156 punten le pr-, L lust, 'sH. Arendskerke 135 pi"lte

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2