verraderlijke beweging gemeld. Dc Rijn- landsche repu'.l keinsche vio'ksplartij heeft daar in tegenwoordigheid van Belgische officieren, talrijke Franschen en vertegen woordigers van enkele buitenlandsche bla den beraadslaagd over de vorming van een .zelfstandigen Rijnlandschen staat, welks onzijdigheid alle groote mogend heden zouden waarborgen. De Stromboli, een vulkaan in Italië, werkt weer. De bevolking is gevlucht. In J!uni is er te Parijs in de regen meters nog geen millimeter water ont vangen; 47 jaar moet men teruggaan om een grondslag voor vergelijking te vinden. De Belgische legercommissie heeft met 10 tegen 3 stemmen en 2 onthoudin gen het wetsontwerp Deveze aangenomen, dat voor de infanterietroepen van de lichtingen 1920, 1921 en 1922 den dienst tijd vaststelt op 10 maanden. In België is een wetsontwerp inge diend betreffende de uitoefening door vrouwen van het ambt van burgemees ter, wethouder, gemeente-secretaris en ge meenteer tvanger. Zondag: hebben zwarte soldaten in een bosch bij Keulen drie zusters over vallen. Een Marokkaan 'heeft getracht een der drie, het gemeenteraadslid Henriette Ackermonn, de voorzitster van de commu nistische groep in den gemeenteraad van Keulen, te verkrachten. Op het ge schreeuw der vrouwen ijlden burgers toe, die het misdrijf verijdelden. De soldaat [heeft de vrouw met .zijn sabel aan de hand gewond. President Wilson is toegelaten als practiseerend advocaat bij het hoogge rechtshof in het district Columbia. Het hof hield een bijzondere zitting. Wilson was vergezeld van den vroegeren staats secretaris Bainbridjgp Colby en van z;ijn particulieren secretaris Joseph Tumilty. Binnenland. De z,aak Groenendaal. Een vrij groot foantal bouwvakarbeiders te Amsterdam zijn gisteren in staking ge gaan als protest tegen het gevangen ne men van den dienstweigeraar Groenendaal. Dok eenige metaalbewerkers hebben den arbeid neergelegd. De stakers en vele werkten,zen kwa men in een meeting bijteen, w,aar verschil lende sprekers het woord voelden. Na afloop werd een betooging gehouden. De meeting werd door eenige duizenden bezocht. Gemeld wordt, d.at de toestand van Groenendaal minder gunstig is geworden. Zijn uiterlijk is veranderd en hij begint last te krijgen van duizelingen. De geweldda dige voeding kan niet meer door den neus plaats vinden, daar deze innerlijk gekwetst is en geschiedt th^ns door mond en keel tweern,aal per dag gedurende 6 minuten, een benauwende marteling. Groenendaal bevindt zich thans in de cellenbarak van de bijzondere strafgevan genis te Scheveningen. Te Den Haag is het gisteravond vrij rumoerig geweest De revolutionnairen hielden n.l. een meeting, waarin de vrijla ting van Groenendaal geëischt werd en waarin gedreigd werd met staking. Op weg naar deze meeting was echter dhr. B. de Ligt gearresteerd, en dit lokte veel volk naar het politiebureau op de Riviervisch- markt. De menigte moest met de blanke sabel uit elkander gejaagd worden door bereden politie. Het bleef den geheele® ftvond in de binnenstad zeer druk. Men Vermoedt, dat dhr. de Ligt is gearresteerd ter zake van opruiing, waaraan hij zich Zondag j.l. heeft schuldig gemaakt. Hij izial heden naar het huis van bewa ring worden overgebracht. Verschillende personen bekwamen gisteravond sia.bel- wonden, een man werd in het been door een kogel gewond. Het wet j e-Bomans. Het Hbld. verneemt, dat het niet waar schijnlijk moet worden geacht, dat het wetje-Bom,ans nog vóór het recès zal wor den behandeld. Art. 3 van de wet van 16 Febr. 1921 bepaalt n.l., dat ten aan,zien v,an de i n 1 ij v i n g kan worden afgeweken van artikel 72 der Militiewet. Het tijd stip dezer inlijving kan dus worden ver schoven en bedoeld wetje kan desnoods in October of November nog worden behan deld. Goedkoope vacantiekaarten? Het Comité van actie tegen het duur rei.zen heeft vernomen, dat dezen zomer misschien reeds met 1 Juli, weder goed koope vacantiekaarten zullen worden uit gereikt. De Kosmos. 't Schijnt de verzekeringsmaatschappij „Kosmos" niet voor den wind te gaan. Zoo is nu op last van den rechter-com- Imissaris, die een onderzoek doet instellen naar den toestand van de verzekerings bank door de directie met zes weken ontslag aangezegd aan het personeel van den Nederl. buitendienst, welke omvat de bijkantoren 'Amsterdam, Den Haag en Utrecht en de in de verschillende provin cies aangestelde inspecteurs. Pasvisa voior Engeland. Het Paspoortenbureau deelt mede, dat de kosten der Engelsche visa .zijn terugge bracht op f6.12. Voorheen kostte een visum voor Engeland f 12.22. Een mee vallertje voor hen, die .zich naar Engeland willen begeven. Voor rei.zigers die naar Ned.-Indië gaan en in een Engelsche 'haven overblijven, bedragen de kosten der visa slechts 60 cent; evenzoo voor hen, die zich via Engeland naar Amerika begeven. Hobge Raad van Arbeid. De Hoöge Raad van Arbeid heeft in de Maandag gehouden vergadering zijn advies vastgesteld omtrent de door den Minister van Arbeid aan den Raad toege zonden proeve van een Ziektewet, ontwor pen overeenkomstig de denkbeelden van de heeren Posthuma en Rupcrs. Een groote meerderheid van den raad (2710) geeft de voorkeur aan een regeling van eene .ziekengelduitkeering op de in deze proeve ontwikkelde wijze, boven een rege ling als is neergelegd in de Ziektewet- Talma, zooals deze zal luiden na het aan brengen van de indertijd door den Mi nister van Arbeid aan den 'Raad voorge legde wijzigingen. Verschillende bezwaren zijn aangevoerd tegen het in de proeve opgenomen garantie-fonds, waarin de z.g. ongeorganiseerde werkgevers opgenomen zullen worden. De meerderheid van den raad kan zich echter met dut garantie fonds vereenigen. De raad heeft in zijn advies de argumenten uiteengezet, die voor en tegen de verschillende opvattin gen zijn aangevoerd. Naar de „Res.bode" verneemt, zal de soc.-d.em. Kamerfractie haar stem aan het systeem Posthuma-Rupers niet geven. V acantiemaand. In de „N. R. Ct." schrijft Dr. De Mon- c'hy onder het opschrift „De Vacantie- maand", o.a. het volgende: „Wij zijn nu in den prachtigsten zo mertijd. Helaas is dit ook de tijd, waarin een groot deel van onze jongens en meis jes be.zig is examen te doen. Wanneer het mooie weer voorbij is, de dagen gaan korten en de oogst van de velden is, begint voor de meesten de vacantie. Hoe lang zal het nog duren, dat de Augustusmaand met haar ongesta dig weer de vacantiemaand zal zijn? Waarom beginnen de examina en de va- canties niet een maand eerder en gaat 1 Augustus de nieuwe cursus in?" Ja, wanneer zal men in Holland einde lijk eens wijs worden in dit opzicht? In Duitschland is men gelukkig reeds zoover. Daar heeft de je'ugd in de maand Juli gewoonlijk groote vacantie. Daarna nog eens een kleinere vacantie in het laatst van September. De vak b e wegi ng. De ledentallen van de vijf vakcentrales in ons land zijn gezamenlijk in het eerste kwartaal van dit jaar weer met 11,070 teruggekropen. De cijfers waren op 1 Ja nuari en 1 April: 1 Jan.: 1 April: Verlies: N. V. V. 225,367 218,596 6771. R. K. Vakbew. 158,052 155,642 2410 C. N. V. 76,488 75,618 870 Alg. Ned. Vkvb. 51,589 51,195 394 N. A. S. 36,270 35,645 625 A lier lei. Jhr. Rüijs de Beerenbrouck heeft aan vaard de hem door de Koningin verleen de opdracht om een voordracht te doen tot handhaving van het tegenwoordig ka binet, zij het voor zooveel noodig, in ge wijzigde samenstelling. Naar de Tel. verneemt, heeft het college van B. en W. van Amsterdam besloten de ,aan de 8 Juni-stakers opgelegde straf fen te handhaven. Deze beslissing werd genomen met 4 tegen 3 stemmen. De uitvoer van boter en kaas. Ter voorkoming van onjuiste igevolg- trekfcingen uit een mededeel ing in de pers, inzake den uitvoer van niet- geciointroleerde boter en met-gecon troleerde kaas, zij er de aandacht op gevestigd, dat in' de algemeen© rege ling aangaande den uitvoer van boter en kaas, niet de minste wijziging is gebraciht. Alleen de uitvoer van onge controleerde boter en kaas per post pakket, voor welke verzend ingswijze tot dusverre consent benoodigd was, zal Ua 29 Juni zionder zoodanige uit voervergunning kunnen plaals vinden, zulks volgens eene door den Minister van Financiën getroffen regeling, wel ke waarborg biedt tegen misbruik, in casu tegen den uitvoer van ongecon- trolerde boter en kaas iu ©enigszins beteekenende boeveelheid. Is een keuringsdienst n o o d z a k e 1 ij k Als antwoord op deze vraag geeft B. W. in bet jongste nummer van „de Dokter in huis" het volgende, uit de practijk samengestelde lijstje: Volksciacao, bestaande uit cacao- doppen Goedkoop snoepgoed, gekleurd met ij'zeroxyde Raapolie, vermengd met 57 pelt. mi- nerale olie; le Kwal. rundvet met 80 pot. co- cos vet Reuzel, vervalscht met 42 pot. pa raffine Margarine, met ruim '40 pot water Kunst-ananaswijn, met 1400 m.G. salicyzuur per liter; Zwarte peper, met 50 pelt. meel en 20 pot. zand; Gemalen kaneel met zaagsel ver mengd Tarwemeel met ruim 55 pot. krijt; Pannen met gegalvaniseerd ijzeren bodems, waarvan de daarin gekookte, gedroogde appelen per 100 Gram ge wicht, 104 m.G. zinkoxyde bevatten. Eén greep. Lezer! is keuring noo dig? Of de keuringsdienst ons in klin kende munt terugbetaalt de post, die ten haren laste staat op ons Slaats- budget? De wethouder van Den Haag, onder wïen de gemeentelijke keurings dienst ressorteert, kon mededeelen, dat de meerdere voedingswaarde der melk in die gemeente over één jaar, vergeleken bij vóór de melkoontrole, f400.000 (vierhonderd duizend gul den) bedroeg. Moeilijk werk verrichten de gemeen telijke keuringsdiensten, zwaar blijft de taak van den nieuwen rijksdienst, doch zijn taak is een nuttige endank- bare. Alle weldenkende Nederlanders, mannen en vrouwen, belmoren achier hem te staan. Dat is plicht! We moe ten ons en willen ons laten waar schuwen; hem gezag geven. U ithreid in gdervr ij willige ouderdom sver zekering. Naar het Centrum meldt, zijn do plan nen, om pan de vrijwillige ouderdomsver- zekering een aanmerkelijke uitbreiding te geven, reeds in een vergevorderd stadium van voorbereiding gekomen. De bedoeling daarbij is, de uitkeering, die thans ten hoogste 6 gulden -per week kan bedragen, te verhoogen tot een mjaximum van 20 gul den, met een daaraan geëvenredigde pre mie-betaling. Het. aangaan van zulk een verzekering z,al voor iedereen openstaan. Bovendien ligt het in de bedoeling de uitkeering in eens bij overlijden van f 100 op f 400 te brengen. Het .aantal personen, dat zich voor de vrijwillige ouderdomsverzekering opgeeft, bedroeg over April 7058 en over Maart 8568, terwijl het aan tal verzekerden be neden de 35 j.'uur gestadig toeneemt, zoo wel verhoudingsgewijze ,als absoluut. De vrijwillige verzekering wordt thans ,als regel voor de hoogste uitkeering aan gegaan, dus niet voor 3, 4 of 5, maar 6 gulden per week. Stater-Gegraaf, Eerste Kamer. In de Eerste Kamer wel gisteravond een voorspel van de Djamhi-affaire waar te nemen. De voorzitter stelde n.l. voor om v.andaag eenige kleine wetsontwerpen te behandelen en morgen (Donderdag) het Djambi-oritwerp. En toen gingen natuurlijk de poppen ,aan het dansen. Dhr. v. Kol (S.D.A.P.) moest daar niets van hebben. Wij weten niet zoo betoogde deze spreker of minister de Gr,aaff bij de reconstructie als minister behouden blijft. Daarom moet met de behandeling1 gewacht tot de kabinetscrisis is opgelost. Is dit vóór Donderdag geschied, dan is er natuurlijk tegen behandeling geen bezwaar. Dhr. Idehburg (A.R.) toonde echter aan, dat de ministers wel degelijk nog in functie zijn. Door 't demissionnaire kabi net-De Meester zijn de begrootingen nog behandeld. In 1913 is het KustverdedV gingsfonds nog behandeld, nadat de uit spraak der kiezers ongunstig was voor het kabinet. Het is ondenkbaar, dat het ka binet, gereconstrueerd, een ontwerp zou intrekken, dat van het gansche kabinet .afkomstig was. Dhr. Mendels (S. D. A. P.) praatte ver der nog wat op insinueerende wijze over het Colijn-ontwerp, waarna het voorstel van den voorzitter met 25 tegen 9 stem men werd aangenomen (met rechts stem den 6 linkschen vóór). Uit #0 Provincfs Bij Kon. besluit is het aan de ge meente Zaarnslag toegekende voorschot ten behoeve v.an den bouw van 12 arbei derswoningen nader bepaald op ten hoog ste f57.124, de toegekende bijdrage op ten hoogste f 1608,05Va. Bij Kon .besluit is pan A. Breure te Kruiningen, op zijn verzoek eervol ontslpg verleend ,als gezworene van den Willem polder (Noord-Bevefand), en zijn benoemd tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap Stoppeldijk c.a. E. C. Fassaert te Hontcnisse; tot voorzitter van het be stuur der waterkeering van het calami- teuze waterschap Scherpenisse J. Oude- sluijs J. N.zn., te Scherpenisse; tot dijk graaf van den Stadpolder A. G. C. D.anckaerts te Kortgene; tot lid van het bestuur v,an het waterschap voor de uit watering door de sluis aan den Ooster- hndpolder f,. Overbeeke, te Wolfaarts- dijk; tot gezworene v.an den Wilhelmina- polder (Zuid Beveland) L. Kranenburg, te Kattendijke; tot dijkgraaf van den van Alsteinpolder J. A. J. B. M. G. Seydlitz, te Hulst. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veldwachter te Aardenburg dhr. H. J. J. J. Vervake, thans in gelijke betrekking te Eede. Middelburg. D e N. IJ. T. E. M. Zooals wij verleden week reeds toezegden, zullen wij thans meer uitvoerig mededeelen, wat de N.IJ.T.E.M. den bezoekers, die in de 10 dagen van 4—14 Juli, met Uilzondering van Zondag 40 Juli, 't Schuttershof binnentre den, zal bieden. Uit den aard der zaak, waar nog niet (alle standen gereed zijn zullen wij van sommige niet veel zeggen, die een uitvoeriger beschouwing allicht waard zouden zijn, maar in den loop der tentoon stelling sdagen zal daarvoor zeker nog ge legenheid genoeg zijn. Laten wij er allereerst nog even aan her inneren, dat in de avonduren en ook Donderdags en Zaterdagsmiddags, behalve door den hoofdingang aan de zijde der Vfasmarkt door de deur van het Kunst museum, de derde in het Schuttershof- straatje toegang wordt verleend, terwijl [bovendien tuien:' wordt opgemerkt, dat een afzonderlijken uitgang is gemaakt namelijk langs de Bakkerskamer, dus de tweede deur in het Schuttershofstraatje. Voor ons overzicht zullen wij aannemen den ingang aan de Vlasmarkt te zijn bin nengegaan en wij komen dan eerst in de voorzaal, waar anders de garderobe is. Hier zijn een viertal standen ingericht, waaronder die van de firma Bokma de Boer te Leeuwarden, die het artikel Chi- corei en peekoffie exposeert; van K. H. Wennink te Westendorp hij Varseveld, die twee standen heeft een van marsepein en gietvormen en een v.an St. Nicolaaspin- ten. Mogen deze drie standen eenigszins hebben doen terugdenken .aan do verleden jaar gehouden B.E.K.T.M. de vierde stand is heel iets anders, namelijk een van huis- vtijt-artikelen van den heer G. M. Feij, een ruime keuze in deze (artikelen is hier bijeen gebracht en een ter zake kundige demonstreert hoe v,an het tentoongestelde materiaal mooie voorwerpen zijn te ver vaardigen. De kleine zaal binnentredend blijven wij in het teeken der huisvlijt; want behalve een 'groote stand waarop verschillende in zenders hun kennis in dameshandwerken, kunstwerk en snijwerk toonen, zijn er een tweetal standen, die geheel aan zulk werk zijn gewijd, een v,an den lieer C. Mesu v.an Nieuwland en een van mevr. van Rijen te Middelburg. Opgemerkt zij nog, dat op den algemeenen stand ook werk is v.an een blinde stadgenoote, die op deze wijze haar werk onder de aan dacht van de bezoekers wil brengen, in tie hoop op orders, die h.aar helpen in haar ongelukkig bestaan te voorzien. In het midden dezer z,aal is nog een groote stand, namelijk die van de firma A. Fon- gers uit Groningen, die h,oar filiaal in de Langedelft heeft, en die hier een kern collectie v,an haar rijwielen en onderdee- len heeft bijeen gebracht. Langs den wand zijn verschillende stands geplaatst, waar van wij thans noemen, die van den heer J. A. Vonk, vertegenwoordiger van M. v. d. Berg uit Munchen, in scliilder-indu strie, waarbij naam- en machineplaten en reclame-artikelen zijn gevoegd. De Ne derl. stoommosterdia.briek „De Krans" v.h. A. Buijsman te Nuenen, heeft naast mosterd ook 'limonade-siropen medege bracht. Drie Oostburgsche inzenders ne men de volgende drie standen in, namelijk de heer R. Smeets met boterc.ake en de heer J. de Meij en IJ. de IIullu beiden met beschuit, terwijl de heer A. van der Welle uit Middelburg eveneens genotmiddelen Ibrengt. Aan de overzijde der zaal, tusschen de tuindeur en de deuren naar de groote zaal, heeft de firma H. Hellebrekers en Zoon een dubbelen stand gehuurd om haar gedistilleerd, likeuren en voor tegenstan ders van deze dranken ook limonades te et.aleeren. Zij vindt een collega in „Ha- co" uit Maastricht, die met bloedwijn en limonades komt. Is er ,alzoo in de kleine zaal reeds een verscheidenheid van artikelen te be wonderen, nog veel grooter is de afwisse ling in de groote ,z,aaJ, welke bij het bin nentreden reeds met h.aar aardige versie ring en de .zioO' geheel andere standen dan verleden jaar een aangenamen indruk maakt. Voor ons hebben wij direct twee groote standen, die van S. Goudstikker uit Bergen op Zoom, die zijn borstelwerk, •zeemen, dweilen, matten en.z. enz. op nette wijze etaleerde en een molen van de firma Maas en de Groot te Middelburg, aangevend wat deze lirma in bloem, meel en hakkersarlikelen brengt, een 'tweede stand der .zelfde firma doet zien, dat zij in koek ook een agentschap heeft en we) van de firma G. Smolders en Zoon te Gilze. De grootste stand'in het midden dezer zaal is zeker die der firma Wed. B. van Doesburg te Amsterdam, de eigenares van de bekende biscuitsfabriek „de Linde boom". Welk een fraaie stand. Op de Internationale banketbakkerij-tentoonstel ling te Amsterdam heeft dezelfde stand aller aandacht getrokken en dit zal ook hier het geval zijn. De geschilderde onder stukken, de fraaie pilasters, het schit- i terende kristal en d'e keurige schikking der biscuits, wafels, banket, enz., maken dezen stand tot een bijzondere attractie der tentoonstelling. Achter deze Amster- damsche firma heeft een Middelburgsche haar tenten opgeslagen, namelijk de fir ma D. de Jager Jr., die hier een ont zettend groote keuze doet zien in bonoo- digdheden voor ambachten als timmerlie den, smeden, schilders, meubelmakers, enz., enz., en dit alles .netjes geëtaleerd, om alles in eens te kunnen overzien, de gebrachte keuzo is haast te groot 'maar deze firma lujpaalt zich niet tot deze materialen, zij heeft ook enkele brandkasten van verschillende afmetingen in haar etalage opgenomen, om daarmede te betoogen, dat de firma Lips uit Dor drecht door haar tusschenkomst allo soor ten van brandkasten, branddeuren, enz., enz. levert. :Om te blijven bij de groote standen gaan wij het trapje op, dat naar het tooneel leidt en dat voor deze dagen van een goede leuning is voorzien om van dichtbij kennis te maken met da orgels, piano's, enz. die de firma A. S. J. Dekker uit Goes hierheen deed over brengen en waarop, zoo dit gewenscht wordt, /al worden gespeeld om te de- moristreeren, dat de instrumenten een goeden toon hebben. Wij dalen nu de trap weer af en hebben dan links van ons weer een bekende Middelburgsche firma namelijk de firma Belderok en Van Roo, die een paar woninginrichtingen, op welk gebied zij zulk een goeden naam heeft, toont, welke dien goeden naam alle eer aan doen. Aan de rechterhand heeft men ook meubelen, namelijk voor het kantoor, het is de N. V. Maatschap pij voor moderne kantoorinrichting v. h. Fles en Co. te Amsterdam, die naast die meubelen ook kantoormachines, ad ministratiesystemen, eniz,. medebracht, om zich bij de zakenlieden in Zeeland meer bekend te maken. Langs de wan den der zaal zijn tal van standen, de een al mooier dan de andere en zij geven als heel de tentoonstelling, voor elck wat wils. De heer J. W. Minderhout komt met een brandkastde N. V. Eerste Wal- chersche stoomdchotvi- on poekok, hriek „de Zeemeeuw" te Koudekerk" -j toonen wat op dit gebied zoo dichth" wordt vervaardigd, voor deze fai, heeft de reeds genoemde firma ;V[a! en do Groot don alleenverkoop voor y land. De N. V. 'Grossierderij „de landsche Kruideniersbond" (N. K. jj Middelburg, zorgt voor een gesmak boterham, zij brengt margarine, botor mélange, en N. K. B.-vettcn. Welk kaju toor, welk magazijn heeft tegenwo'mli'o geen brandbluschapparaat ophangen dit nog niet het geval, dan kan hij 'hje( een keuze doen bij den stand der j\* y „Patria" tot exploitatie van hrandbluscli' middelen to Amsterdam. Is zulk <H.n brandbluschapparaat een zeer nuttig zaak, niet minder zijn dit de volgends artikelen, namelijk genees- en genotmid- delen, van de N. V. Nationale Chemische fabrieken te Noordvvijkerhout. Op C(,„ heel ander terrein komt de heer Somer, die als Vertegenwoordiger van den hoer Joh. Esser uit Leiden met mode- artikelen komt en zoowel voor dames als heeren de nieuwste snufjes brengt Maar weer zal iets anders onze aan! dacht vragen, hoeken, kaarten, enz. brengt do lieer J. K. van der Peijl (li| Iersekc, terwijl de N. V. Bockhandel en drukkerij v.h. J. C. W. Altoirffer, ver- pa kkings- en reclameartikelen en ook kan- toorbenoodigdheden tentoon stelt. De heer Jacq Frank, ook hier geen onbekende, komt uil; met mooi en aardig zilver eii goudwerk; terwijl de heer M. gins izijn groote gave in kunstig bind werk ten volle bewijzen zal. De firma F. Iterating Maarieveld Co. te Rotter dam bomt met een voor een flinke zaak onmisbaar stuk, namelijk met kasregis ters. De N. V. v. h. C. A. Schulto Co. toont haar voorraad in odeurs, tandpasta, enz., enz. De volgende N. V. en wel die der Vereenigde C-onservenfabrieken te Prin- cenhage, komt met haar ,,'Veco" artikelen, als gecomprimeerde groentetabletten, die haar op de I. B. A. T. A. to Amsterdam nog een hoogste onderscheiding deden weghalen, maar ook jams en marmelade, vruchtenlimonadies en wijnen, macaroni en vermicelli heeft de firma onder dezen zelfden naam in den handel gebracht en zfj zal door een proefje menigeen kun nen doen oordeelen over de kwaliteit harer artikelen. Weer zoo heel andere b rancho treft men aan in (stand 32, waar het getik- van verschillende klokken do aandacht van dc langs al dit moois slenterenden zal trekken, het is de heer Ghr. A. Holt- huijzen uit Middelburg, die inzonderheid antieko uurwerken etaleert en op dit gebied dan ook een specialiteit is. Weer een firma, die bedoelt to waken togen droge kelen is de firma Coebargh de Bruin, fabrikant van limonades, distillateur en likeurstoker te Rotterdam, die oen aardig kantoortje en proeflokaal liet bouwen, waar zij de belangstellen den gaarne ontvangt, waarbij er wol aan gedacht mag. worden, da.t zij niet aan particulieren verkoopt. Voor liefhebbers van een warm kop drinken &orgt de N. V. Koffie- en Thee handel v. h. O. de Wiljes te Dordrecht. Voor do dames, qjaar ook voor kleer makers en eigenaars van modo-ateliers is den stand van den heer C. A. Wie- mar uit Vlissingen, waar de „Gritzner"- naaimachines in verschillende soorten te zien zijn en haar werking wordt aange toond, van groot belang. De heer M. M. Biedermann uit Amster dam komt met gereedschappen en zorgde tevens voor de komst van mejuffrouw Bart.heil uit Keulen, die allerlei voorwer pen van zilverdraad zal vervaardigen in het bijzijn der bezoekers en van den heer H. Müller, eveneens uit Keulen, die marzipanartikelen brengt. Nog een stand rest ons ïn de groote zaal, na melijk die van de Centrale Bakkerij „de Beuk" te Tuk, gemeente Steonwijkerwold, die met haar brood, koek en beschuit tot een lekker en gezond hapje zal uit- noodigen. Vlissingen. Hr. Ms. onderzeeboot K IV is gistervoormiddag te half twaalf van de reede van Vlissingen vertrokken ter aan vaarding van haar reis naar Kopenhagen- Goes. Gistermiddag vergaderde in de Korenbeurs alhier, de Vereeniging te'' bevordering van het Vreemdelingenver keer in Zuid- en Noord-Beveland. Nadat de voorzitter, de heer A. Th. A. Wagiho te Kloelinge had medegedeeld, dal de punten 1 on 2, notulen en jaarverslag, niet konden worden behandeld, daar do afgetreden secretaris, de heer Mr. J. H. M. Stieger do bescheiden niet aan zijn opvolger had overgedragen, kwam aan de orde de rekening o-ver het afgeloo pen jaar. 'Zij werd nagezien door do heeren Fermin en Dekker. Nadat zij i'1 -ord-e was bevonden en in ontvangst en uitgaaf was vaslgesteld op f1811.14 en f 1848.13 Va (nadeelig saldo alzoo f 36.99V2), werd aan de orde gestold de verkiezing van een bestuurslid jn vacature van den heer G. A. ILajemus. Met algemeene stemmen werd gekozen de heer Dr. Falmer te Driewegen. In d>e vacatureM. J. Verhorst, burgemeester van Kortgene, werd met algem. stemmen benoemd de heer Th. Wolse te Kort gene. In de vacature-II. A. llanken werd gekozen de heer W. 'Dekker te VVemeh dinge, in de vacature-J. L. Richel to Borssele dhr. I. Willemsen te Iersekc. Op -een vraag van den heer Fermin deelt de voorz. mede, dat het Bestuur een sta tutenwijziging overweegt, om de aftre dende bestuursleden terstond herkiesbaar te stellen. Besloten wordt het Bestum met één lid uit te breiden. Hiervoot wordt geko-zen dhr. Joh. Lindenberglt t.3 Wolfaartsdijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2