commissie daarom van oordeel is, da,t de noodzakelijkheid en wenschelijkheid van een algemeene verhooging der loonen en jaarwedden van hen, die in dienst der gemeente zijn, grondig behoort te worden onderzocht. Het voorstel van B. en W- verschaft der commissie hiertoe geen voldoende gegevens, daar het in hoofdzaak slechts weergeeft wat de com missies van overleg hebben gemeend te moeten voorstellen. Waar deze com missies grootendeels zijn samengesteld uit direct-belanghebbenden en het niet tot hun taak behoort, rekening te houden met den- ijjeerderen belastingdruk, ten gevolge van loonsverhoogingen, zal uiter aard aan hunne opvattingen, omtrent de wenschelijkheid van verhooging der loo nen en jaarwedden geen objectiviteit kun nen ten grondslag liggen. De commissie meent, dat ten opzichte van een deel der ambtenaren rekening moet worden gehouden met hetgeen in andere gemeenten wordt betaald, maar voor andere met hetgeen hier in parti culiere bedrijven wordt uitgekeerd. Zij vraagt daarom nadere gegevens uit 26 andere plaatsen en opgaven van salaris sen en loonen uit particuliere bedrijven te Middelburg. Hierna zal de commissie een nader rapport uitbrengen. B. en W. zijn bereid die gegevens te verschaffen en de behandeling van het voorstel niet op1 23 dezer te doen plaats hebben, maar willen dit dan toch zoo spoedig mogelijk na Paschen doen. Huurprijs Gasmeters. - B|. en W. stellen voor den huurprijs! van gasmeters voor kookgas, nu de helft van die voor andere meters, daarmede gelijk te stellen. Verandering muntgasmeters. Nog stellen Bi- en W. voor de munt meters voor gasverbruikers, die nu "be rekend zijn op een prijs van 10 cent per kub. Meter te veranderen op 20 cent per kub. Meter en vragen daarvoor een crediet van 5500. De Provinciale Landdag van den Christ- Nat. Werkmansbond zal Maandag 28 Maart worden gehouden in de Koor kerk, alhier. Als Sprekers treden op' ds. J. H. Buinink van 's-Heerenhoek met het onderwerp: „Arbeiderszieleleven" en •dhr. D- C. Sliggers van Kloetinge met het onderwerp„Het Christelijk Huisgezin". De afdeeling Walcheren van de Nederlandsche Reisvereeniging heeft be sloten op Donderdag 31 Maart in het Schuttershof een ook voor niet-leden toe gankelijke vergadering te houden. De bekende organisator van de Volks feesten te Arnhem, de heer D. J. van der Ven uit Oosterbeek, heeft zich bereid .verklaard op die vergadering een lezing te houden over „Zweden als toeristen- land". De heer van der Ven heeft Zwe den van Zuid tot Noord, tot zelfs over de Finscbe grens doorkruist en heeft thans de beschikking over een 250-tal lichtbeelden, -die een indruk geven van het prachtige landsohapls- en stedenschoon, van de kleederdrachten, zeden en gewoon ten der bevolking, enz. Deze 250 pla ten zijn gekozen uit 40.000 fotografiën gedurende 25 jaar gemaakt door de beste der Zweedsche amateurfotografiën. In werkelijkheid zal a.s. zomer waar schijnlijk van 18 Juni10 Juli deze reis onder leiding van den spreker voor het eerst door het N. R. V.-reisgezelschap gemaakt worden. De Vereeniging „Voor de Kunst" houdt deze week in het Kunstmuseum een tentoonstelling van schilderijen en teekeningen van H. Heuff, P. v. 'd. Ven, G. Stegeman en J. Bezaan. Alleen van den laatsten 'kan worden gezegd, dat hij zijh eigen persoon in het werk laat spreken, de anderen geven echter uitstekend werk in teekening en kleur, Heuff beweegt zich op verschillend 'terrein, v. d. Vien geeft een paar haven gezichten en een achterhuis. Stegeman geeft vooral veel boschtafereelen. Onder de werken van Heuff zijn verschillende gezichten op Vlissingen en Veere, die natuurgetrouw zijn weergegeven. Zooals wij in ons nummer van Za terdag aankondigden zouden wij uitvoe riger terugkomen op hetgeen door den heer jhr. J. Mollerus uit Bloemendaal op de Vrijdag gehouden openbare ver gadering is gezegd, over bovenstaand onderwerp. De vergadering werd geopend door den heer Ik Alewijnse Sr., voor zitter van Handelsbelang. Hierna verkreeg de heer Mollerus het woord, die begon met de woerden van prof. Kemkemp in de Groene te onder schrijven, dat de eenige belangstelling van vele staatsburgers in de wijze van regeering van staat, provincie en ge meente, daarin bestaat, dat zij hun stem biljet invullen en mopperen. Men is vooral onder de middenstanders veel te lauw, waar het beftreft belangstelling in de publieke zaak. Splr. hoopt mede te werken om het sukkeldrafje in een ma tigen draf te doen overgaan. Ten eerste meent hij, dat men moet komen tot kapitaalvorming, wat zeker moeilijk is, te meer waar de industrie groote moeilijkheden ondervindt bij de concurrentie met het buitenland. Over de vraag of de acht-urige werk dag verband houdt met de resultaten van de industriën, loepen de meeningen zeer maar Er moet bezuinigd worden overal, tv.hÜ de openbare lichamen. Er 1919 niet minder dan tob staatscommnv,;^ j;„ VOinr Tp;„ on verblijfkosten f 645.270^4 Wen Over de resultaten van haar arbeid wil sin. 'ever rjet te veel zeggen, maar bijv. de commissie inzake wijziging den jacht wet werkte van 1904 tot 1910 en bkcht eindelijk m 1920 rapport uit. En dan as daar het steeds groeiende heiriegër van ambtenaren, in 1909 waren er 1400, in 1919 2133. Aan de hand van cijfers toont spr. aan hoe de rijksinkomsten belangrijk ste gen de laatste 'jaren, maar toch nog niet zooveel of de uitgaven stegen in ver houding nog meer „en nu komt er een daling in de inkomsten. Men moet dus den weg van bezuiniging op-, maar bijv. de huurcommissie, die in 1917 f65000 vorderden, kostten in 1919 reeds f 318.981. De heer Nierop wees er in de Eerste Kamer terecht op, dat de Tweede Kamer een motie aannam, waarin werd aan gedrongen op bezuiniging maar lijnrecht daarmede in strijd wordt bijv. aan de departementen steeds meer voor mate-, riaal uitgegeven. De gemeenten geven veelal een niet minder beschamend voorbeeld, waarvan spr. verschillende feiten noemt, uit Bloe mendaal, waar men schatten uitgeeft voor den aanleg van een weg naar zee, voor aankoop van een bosch, maar waar te vens de H. 0. steeg van f 30.000 op 7500 inwoners in 1910 tot f775.000 op 11000 inwoners in 1921 en de schuldenlast in dien tijd van f223.000 op f5.000.0000, maar het aantal gemeentewerklieden steeg van 16 tot 46 vaste en 45 losse. Hoofdzakelijk door de belastingen moe ten alle tekorten worden gedekt, maar do belastingdruk is in verschillende plaat sen zeer uiteenloopend bijv. een belast baar inkomen van f4000 wordt te Haar lem belast met f212.88; te den Haag met f211.64, te Rotterdam met Ï216, te Amsterdam met f273 en te Utrecht met f 378.66. *- Een universeel middel voor bezuiniging is niet aan te geven, maar men moet voorbeelden als deze en andere in het licht stellen en samen naar middelen zoeken, al is het moeilijk van buitenaf te constateeren wat in een bepaald be drijf voor bezuiniging in aanmerking komt. Enkele gemeenten als Leiden en Am sterdam nemen reeds maatregelen om tot bezuiniging te komen, de regeering deed reeds stappen in die richting, en bij de Staten van Noord-Holland werd het ook aanhangig gemaakt, het blijkt dus, dat men wel iets kan doen, als men maar wil. Ieder mindere uitgaaf is echter nog geen bezuiniging. Men wach- te zich voor belachelijke en ongepaste bezuiniging. Spr. wil geen spfeciaal Middelburgsche toestanden schetsen, maar stelt toch en kele vragen, die wellicht o>ok opt Middel burg betrekking kunnen hebben. Is er voldoende samenwerking tusschcn de bedrijven? Is bet aantal gemeenteamb tenaren niet te groot ten zijn zij voor hun taak voldoende berekend? Zijn er nog crisisinstellingen, die al lang weg hadden kunnen zijn? Is er een economi sche gasproductie? Zijn er ook posten uitgetrokken voor extra-sch-rijflooneii zoo- als bijv. te Haarlem f30.000? Is Ier vol doende toezicht op hetgeen de werklieden presteer-en? Spr. ko-mt tot de conclusie, dat de middenstanders samen moeten werken om de uitgaven te beperken op doel matige wijze, de toestanden alom eischen dit en eindigde onder apiplaus der onge veer 50 aanwezigen zijn rede. Daarna werd na eenige bespreking de reeds door ons vermelde motie aangenomen. Vlissingen. Tot concierge van het kan toorgebouw der Kon. Maatschappij „de Schelde", is met ingang van 1 Mei be noemd de heer C. Koole te Middelburg. De 61-jarige metselaar D. J. de J., alhier, heeft de vorige week een wondje aan zijn hand gekregen, tengevolge waar van bloedvergiftiging is ontstaan. De man is Vrijdag na een hevig lijden overleden. VI. C. Goes. April nadert weer en dan is 't ge woonlijk de tijd van crususeinde en over gang op menige school. Zoo is Zatei'- dag officieel de tentoonstelling der Vak school voor meisjes, die in 't gebouw der Ambachtsschool wordt gehouden, geopend. Gaarne voldeden wij aan de uitnoodigiug, om deze expositie te bezoeken en de ope ning bij te wonen. De voorzitter der ver eeniging, dhr. J. v. Poelgeest, verstrekte ons de noodige algemeene en de direc trice, Mej. Simmerman, de technische in lichtingen. Het is nu 3 jaar geleden, aldus dhr. v. Poelgeest, dat de Vakschool werd opge richt. En de behoefte aan deze school, waarvan toen bij de opening gesproken werd, is in den loop dezer 3 jaren wel duidelijk gebleken. In die jaren is ze door ruim 800 leerlingen bezocht .waarvan 525 uit Goes en 275 uit de buitengemeenten. 160 leerlingen hebben den volledigen cur sus gevolgd en 650 enkele cursussen. 100 leerlingen zijn tusschentijds verdwenen, omdat zij wellicht van de school een on juiste voorstelling hadden. Op 't oog-enblik volgen 70 leerlingen den volledigen leergang en 100 de diverse cursussen. De dienst boden verstelcursus heeft in totaal 112 leerlingen gehad. In totaal is voor f8000 aan schoolgeld ontvangen. De tentoonstelling, waarop nu, waar de school 3 jaar bestaat, iti onderscheiding van vorige jaren, 'n meer volledig overzicht van alle leerjaren kan gegeven worden, laat de resultaten van het onderwijs zien. Hét oordeel liet de voorz. gaarne aan de bezoekers(sters) over. Drie idealen staan, aldus Spr,, de directrice en-het personeel steeds voor oogen: het onderwijs zij prac- tisch, degelijk en kweeke aesthetischen zin aan. Ook dit laatste is noodig ,waar op Zuid-Beveland zoo weinig in kleeding etc. met den goeden smaak gerekend wordt. Ten slotte besprak dhr. v. Poelgeest de financiëele kwestie, die nog altijd la ques tion brülante .js. Spr. gaf ons daarvan.' enkele cijfers, waaruit wel bleek, dat met een weinig goeden wil der buitengemeen ten ,die toch# ook bij deze school zoo veel belang hebben, de ontbrekende 30 pet. der uitgaven zeer wel gedekt kunnen wor den. Wij twijfelen er dan ook niet aan, dat dit bedrag er komen zou, als de leden der dorpsgemeenteraden deze tentoonstel ling morgen eens kwamen bezichtigen, 't Vorig jaar is zij. door 1300 personen bezocht; men rekent nu dit jaar, waar zij zooveel vollediger is, op zeker een even groot getal. Mej. Simmerman geleidde ons daarna Langs de verschillende afdeelingen der ten. toonstelling. De expositie maakt een uiterst prettigen indruk; alles is met smaak uit gestald, terwijl planten en bloemen nog de noodige afwisseling aanbrengen. Wij beza gen eerst de teekeningen der verschillende cursusjaren der dagschool. Dit teekert- o-nderwijs sluit zich aan bij de Lagere School en men past daarbij sedert kort een nieuwe methode toe. De leerlingen moeten nl. zelf beginnen 'n gegeven vlak te versie ren. Het doel van dezen tak van onderwijs is: den leerlingen in staat te stellen zelf standig een patroon te maken en na het zien (op uitvoeringen en concerten bv.) van een zeker model blouse, etc. dit zelf te kunnen reproduceeren. Na het 2e leerjaar moet door de leer lingen de keuze worden gedaancostuum- of huishoudafdeding, terwijl zij, die voor het 3e leerjaar de eerste afdeeling kiezen, nog de atelier-afdeeling kunnen volgen en zoo in het bezit van het diploma kunnen komen. Bij het bezien der teekeningen treft het geleidelijke van den leergang en de ge lijkmatige overgangen en ziet men op de tafels, waar vele handwerkjes liggen uit gespreid, de practische toepassing van het teekenondenvijs. Verder gaande, bezich tigd-en wij de afdeelingen Dienstbod-en- verstelcursus, de te koop zijnde artikelen, dames-lingerie-naaiien en -verstelcursus, waarna de afdeeling huishoudelijke artike len aan de beurt was. We zagen o. a. verschillende methoden om zilveren le pels te poetsen, leerbewerking en kwamen, toen bij de producten der kookkunst, die er .alle zeer aanlokkelijk uitzien. De leer lingen leeren niet alleen koken, maar lee- ren ook op de voedingswaarde der ingre diënten letten. Zoo wordt er b.v. op ge wezen, dat een menu van bruine boo- nen, aardappelen en spek, kostende f0.44, veel voedzamer is dan dat van witte kool, aardappelen en spek, dat f0.46 kost, dat een bord havermout, kostende 7,5 cent, veel meer voedingsstoffen bevat dan 2 eieren, die 16 cent kosten. Hoe practisch dit kookonderwijs is, blijkt b.v. hieruit, dat de leerlingen geleerd wor den van korstjes brood paneermeel te maken, van oud brood, onder toevoeging van krenten en rozijnen, trommelkoek, van restant havermout havermouttaart, enz. De ziekenvo-eding en de inmaakafdecling zijn niet vergeten, terwijl tenslotte de afdee ling wiaschbehandeling in deze zaal de aandacht vroeg. Nadat pog het werk der atelier-afdee ling was bezichtigd, waarbij werd opge merkt, dat deze leerlingen niet het volle dige voorbereidend onderwijs hebben ont vangen, besloten wij onze wandeling. In hooge mate was ons duidelijk geworden het practische nut dezer vakschool. Zaterdagmiddag drie uur had in tegen woordigheid van de heeren Burgemees ter, weth. v. d. Bout eu Gemeente-secre taris, het personeel en vele genoodigden (waaronder de Directrice en het personeel der Vakschool voor Meisjes te Naaldwijk) de officieele opening plaats. Dhr. v. Poel geest sprak de openingsrede uit, waarvan wij hierboven reeds een resumé gaven. Hij bracht in 't bijzonder een woord van dank aan directrice en leerkrachten voor de bereikte, resultaten. De heer Burge meester wenschte namens B. -en W. het Bestuur en het personeel geluk met deze tentoonstelling en sprak de hoop uit, dat zij dienstig mocht zijn, om de andere Ge meente-besturen tot steun te bewegen. Daarna werd de tentoonstelling bezich tigd. Zaterdagmiddag had alhier een ver gadering plaats van het .Bestuur van het Gewest Zeeland van afdeelingen van „Pa trimonium" met de Zuid-Bevelandsche af deelingen. De "bijeenkomst werd met ge bed geopend door den voorzitter van bet Gewest Zeeland, den heer W. A. dpn Hollander uit Middelburg. Allereerst werd besproken de toestand in de Goesche afdeeling, waarover door den heer Hol- lestelle inlichtingen werden verstrekt. Al gemeen was men van oordeel, dat deze niet rooskleurig is, doch men sprak do hoop uit, dat hierin door middel van krachtige propaganda zeer zeker verbe tering kan worden gebracht. Tot dit doel werd een commissie ingesteld, welke met het Bestuur de propaganda krachtig zal ter hand nemen. Deze commissie bestaat uit de heeren J. Dirks, R. J. Kok, O. Bustraan, M. G. van der Wiele en A. Touw. Vanwege den Prov. Bond zal getracht worden binnenkort een spreker in Goes te doen optreden. De voorzitter spra'fc zijn blijdschap uit over dezen uitslag en twijfelde er niet aan, of met Gods hulp zal deze actie vruchten dragen, welke in de toekomst door gansch Zuid-Beveland voor „Patri monium" ten goede zal komen. Hierna werden nog verschillende be langen, de andere afdeelingen op Zuid- Beveland betreffende, besproken, waar na te 5 uur de vergadering door den heer Kok met dankzegging werd gesloten. Bevolking gedurende de le helft der maand Maart 1921. IngekomenW. de Glopper, landbou wer uit Burgh, 'sH. H.kinderendijk 45; P. Slabbekoorn, meubelmaker uit Amster dam, Wijngaardstraat 54; C. Zweemer, rijksklerk uit Borssele, Scheldestraat 1; L. Wisse, kantoorbediende uit O. en W.- Souburg, v. d. Spiegelstraat 15; H. Wolt huis, teekenaar kadaster uit Zierikzee, Oude Singel 80; C. M. Fokker, rijksveld wachter uit Egmond aan Zee, Scheldestr. 12; F. A. de Coninck, broodslijter uit Vlissingen, 'sH. H.kinderendijk 21. Vertrokken: P. A. M. Vermeulen, zui- velfabrikant, haar Woensdrecht; G. Zan- dee, landbouwer, naar Borssele; C. W. Maatje, verpleeg ster, naar Rotterdam; H. M. J .E. Wauters, fotograaf naar Antwer pen; J. G. de Graauw, koopman, naar Venlo; J. M. P. van Dun, kantoorbe diende maar 's-Graven hage; G. J. Borgman, keilner, naai' Hengelo. Driewegen. De raad vergaderde 19 dezer. Present 5 leden. Het gemeenteverslag over 1920 werd aangeboden. In de begrooting van 1920 wierd af- en overgeschreven en die voor 1921 gewijzigd. Vanaf 1 Januari 1922 wordt de hondenbelasting voor 1 hond le klasse op f4 bepaald. Vastge steld werd eene verordening voor de com missie van toezicht op het Lager Onder wijs en tot leden dier commissie werden benoemd de heeren P. van Loo, W. West- veer, G. A. van Noort, A. de Korte en H. Goetheer. De armenrekening over 1920 werd goedgekeurd met f 5765,98 ontvang sten en f 2577,84 uitgaven, alzoo met f 3188,14 goed slot. Wolfertsdijk. Zaterdag werd alhier met de rechterlijke macht een gezin, bestaande uit man, vrouw en 5 kinderen uit de woning aan den dijk geziet. Door bemidde ling van den heer Burgemeester werd het gezin onder dak gebracht in een voor malige bakkerij, thans bergplaats, in huur bij D. de Regt, Molenaar, alhier. Toen de zoon van den landbouwer A. van Strien Hz. zich Zaterdag met een paar paarden voor een rol slede naar het land begaf, kwam er achterop een kar met een paard bespannen en kwam bij het pass-eeren zoodanig met b.g.n. rol slede in aanrijding dat de voerman er af werd geslingerd en zich hierbij zoodanig bezeerde, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Tot directeur van de zangvereeniging „Crescendo" alhier is benoemd dhr. P. Schippers Cz. te Kortgene. Wilhelminadorp. Tot inspecteur van po litie te Rotterdam is met ingang van 1 April a.s. benoemd de heer C. J. Taillie, alhier. Nisse. Vrijdagavond was het de jaar vergadering van de boerenleenbank alhier. Opgekomen waren 68 van de 120 leden. In omloop waren op 31 Dec. 1920 109 spaarboekjes, waaronder 34 van minder jarigen, met een saldo van f 41117.36 en 39 voorschotboekjes tot een bedrag van f 44223, voorts 25 boekjes in loopende rekening met een te goed van f 37965.98. De schuld is f 7024.07. Het winstsaldo over 1920 bedraagt fi295.75 en wordt gestort in het reservefonds, dat thans bedraagt f 894.58. Herkozen werd als lid van 't be stuur P. Verburg en de plaatsvervangende leden A. v. d. Vrie en Joh. Jansen en als lid van den raad van toezicht L. Nieuwenhuijze. Herbenoemd werd als kas sier A. v. d. Poest Clement. Het salaris van den kassier werd verhoogd van f 250 tot f350, zulks onder voorwaarden. Een voorstel tot wijziging van art. 15 inzake boetestelsel werd verworpen. Het bestuur werd gemachtigd over 1921 den rente- standaard te wijzigen. De renten zijn thans voor spaargeld 5 pet., voor voorschotten 6 pet., rekening-courant credit 5 pet., idem debet 6 pet. Hoedekenskerke. Donderdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank alhier haar twaalfde vergadering. Uit de mededelingen bleek, dat de bank sterk in blo-ei is toe genomen, onder meer dcTDr de samenwer king die ter dezer zake met Baarland is verkregen. Aan spaargelden bleek op 31 December een saldo van f 152.488.09. Aan voorschotten was op het eind van 1920 uitgegeven f 94.892.22, in loopende reke ning was dit een bedrag van f7150.66. De winst over 1920 bedroeg f 446.66, welke in de reserve werd gestort. De rente van spaargelden werd bepaald op 4 pet, direct opvorderbaar 41/4 pjet. voor 3 maanden vast, 4V2 pet. voor een half jaar vast en 43/4 pet. voor een jaar vast. De rente det' voorschotten is per 1 Januari 1921 vast gesteld op- 5Va p'ct. Dhr. J. D. Elenbaas en A. den Dekker werden als bestuurslid en lid van den raad van toezicht herkozen. Eveneens de 2 plaatsvervangende bestuursleden dhrn. M. J. Bakker en J. Bliek. Het salaris van den kassier werd met f 100 verhoogd en mitsdien gebracht op f350, terwijl als zoodanig werd herbenoemd dhr. J. Erme- rins. Een voorstel om het bestuur en de Leden van den raad van toezicht presentie geld te geven voor het bijwonen der ver gadering kon geen meerderheid in deze vergadering vinden. Donderdagmorgen viel het '10-jarig zoontje van de W. al spelende van het z.g. dilt op den dorschvloer en kwam daarbij zoo ongelukkig terecht, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroe pen, welke spoedig door onzen gemeente geneesheer werd verleend. Souburg. Zaterdag had in de openbare school de openbare les plaats aan het einde van den tweejarigen landbouwcur- sus, gegeven door den heer A. Blijdorp van Middelburg en den heer H. Meijer van Ritthem, in tegenwoordigheid van den Rijkslandbouwconsulent dhr. Stevens. De uitslag was, dat aan de 8 candidaten het diploma kon worden uitgereikt. Ze zija: Jac. Louw-erse, L. Cijsouw, D. Polderman, D. Stroo, Jac. Goedhart, P. Wisse, Joh, de Visser en Abraham Gideonse. Aan Leeraren werd'een fraai agrement aan* boden, met het volgende opschrift- f"' herinnering aan den Landbouw-winterr sus O.- en W.-Souburg 18 Maart iQif 1921. 19- Door met hoofd en hand te zoeken Zal men vaak vooruitgang boeken" Ook waren tegenwoordig" de Gommiss van Toezicht, dhrn. J. Louwerse, J. k0jj en I. Leijnse, benevens weth. A. Dhr. Stevens sprak vervolgens' d',- slaagden toe. Zijn indruk is deze, de i!' sus zal rijke vruchten afwerpen voor ,j{. omgeving. Wat gehoord en geleerd is rao!j nu aan de praktijk getoetst worden. Deun niet, dat ge er al zijt, ge staat aan u begin. Verder raadde hij aan geregeld een landbouwblad te l-ezien. Hij verzocht ook aan den aanwezigen wethouder het G» m-eentebestuui' te bedanken voor het «e bruik van het schoollokaal. Verder spraW nog dhr. Kodde, als voorzitter der coin missie van toezicht, dhr. Melis namens het Dag. Bestuur, die den wensch uit. sprak, dat dhr. Blijdorp een nieuwen cut", sus mag beginnen. Dhrn. Blijdorp en Meijer bedankten voot de belangstelling gedurende de 2 jaar <re. noten en bet stoffelijk blijk van waar. deering. Arnemulden. Woensdag 16 en Vrijdag 18 dezer gaf de muziekvereenim™ „Arne's Genoegen", alhier, een goed».) slaagde uitvoering in het café van den beer Hamelink. De muzieknummers even- als de voordrachten mochten zeer jri den smaak der aanwezigen vallen, zoo- dat deze beide avonden voor de inwo ners dezer gemeente, die aanwezig waren recht genoegelijk waren. Zaterdag kreeg dhr. J. de Nooijer bericht, dat de laarzen gestolen op de in het Sloe gelegen hoogaarts A. R. Jf, 29, vermoedelijk terecht w'aren, wat oA werkelijk het geval bleek. Iemand uit Vlissingen schijnt zich aan dezen dief stal schuldig gemaakt te hebben, 't Mooist is, dat door het medenemen van het tweede paar schoenen, ook het paar, dat reeds eenigen tijd geleden gestolen is, terecht is gekomen, evenals de gestolen wekker. Vlin. Zaterdagnamiddag werd de eind- les gehouden van het laatste jaar van den landbouwcursus, die gedurende twee winterhalfjaren .alhier was gegeven. Do leerlingen gaven blijk het geleerde goed te hebben opgenomen en verwerkt. De vragen, hun gedaan, werden gewoonlijk vlot beantwoord. Elf cursisten ver wierven een getuigschrift, dat zij den cursus getrouw en met voldoenden of goeden uitslag hadden gevolgd. Hun na men zijnJ. Polderdijk, W. Besuijen, P. Koster, A. C- Francke, allen te Klevers- kerke; D, Kasse, J. A. Maais, TI. J. Vol kers, J. Baaijens, allen te Veere; Sturm, As. Wisse en A. de Bree, allen te Gapinge. Bij het overhandigen sprak de Rijks- landbouwconsulent de hoop uit, dat zij met het verkregen resultaat niet tevreden zouden zijn, maar meerdere cursussen zouden volgen. Verscheidene belangstel lenden waren aanwezig, waaronder Bur gemeester en Wethouders van deze ge meente en de leden der Commissie yan Toezicht. Aan het slot dankte de oudste cursist den onderwijzer, den heer W. de Wolf, en bood hem een pracht-Loek- werk in twee banden aan. Kortgene. In de plaats van de heeren L. Maas en C. v. d. Weele, die bedankten, zijn tot lid der commissie, bedoeld m Art. 176, 2e lid der Lager Onderwijswet 1920 benoemd de heeren J. W. Brouwer en A. Maas. Coiijnsplaat. Tot directeur der Chr. Zang vereeniging „Hosanna' 'a-lhier is benoem! dhr. I. Willemse te Kortgene. Dhr. A. A. Drost te Wissenkerke, die bovengenoemde vereeniging vanaf hare oprichting (rooj k1 jaar 1920) heeft gedirigeerd, moest als zoodanig ontslag nemen wegens zijn Mn' staand vertrek als onderwijzer naar Mep- pel. Poortvliet. 26 Maart 1921 wordt W 40 jaar, dat de Waterbouwkundig Arno»- naar W. A. van de Velde bij het ^Water schap Poortvliet in dienst trad. tVij ver trouwen dat dezie dag niet ongenierk voorbij zal gaan. Stavenisse. Alhier is ter vervanging nii het hulppostkantoor een nieuw postkan tooi', kostende plm. f 100.000, gebouw Daar het veel te groot is voor het doei, zal worden getracht een gedeelte aan w particulier te verhuren. (N. R- Koewacht. De landbouwer D. alhieJ ge raakte onder een driewielskar. Een wielen ging hem over het hoofd, waare hij terstond overleed. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Maria Hooreb-ek-e gië) door A. Goedhart te Borne. Geref. Kerken. Aangenomen naar Bunschoten en dankt voor Kralingen door J. de te Ferwerd. De intrede van ds. K. H. Miskotte Kortgene is bepaald op 22 Mei a. bevestiging door ds. Chr. Hunningnr Amsterdam. In de Geref. Ziekenverpleging ^j.' sterdam is na een kort, doch sn lijden overleden ds. H. de K°ul. je(r dein dag dat hij juist 38 jaren ,e dienst des Woonds stond). z-EeIna>s Uit- achtereenvolgens de kerken van ht. hoorn qn (sedert Aug. 189-) - 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1921 | | pagina 2