Telegrammen. Kfirknieuws. Qisckrwijs. (Mare (ferkoopinp sn Iferpaclitiiip Laatste Banciit»», ijanks het verzet der ministers Pop en Van IJsselsteyn schorsing van de beraad slagingen voor, in afwachting van de over legging van deskundige adviezen. Dit schorsingsvoorstel ging er met 36 tegen 33 stemmen door. Van de linkerzijde heb ben alleen de heeren Wijnkoop en Kleere- koper tegengestemd; van de rechterzijde verklaarden verschillende Katholieken mits gaders de 'heer A. P. Staalman zich voor de verdaging. Ten slotte de huurwetten.- Zoowel de hoeren l Abr. Staalman als Sehaper leden echec,. De meerderheid gevoelde meer voor den door Minister Aalbcrse gekozen gul den middenweg. Niet slechts het araende- ment-Ahr. Staahuan op do Huuraanzeg- «ingswet. werd verworpen, ook zijn wel loo belangrijk amendement op de Huur- commissiewet (bevoegdheid van den huis eigenaar om buiten de Huurcommissie om den huurprijs 30 pet. hooger te stel len daai het op 1 Januari 1916 verschuldig de bedrag) werd afgewezen. Tegenover 23 voorstanders stonden 46 tegenstanders. De heer Schaper echter, die den verhuurders zelfs geen ongevraagde varhooging van 20 pet (regeeringsvoorstal) wilde toestaan, bracht' 'het nog' minder ver; hij haalde slechts 19 stemmen. Van het centraal woningfonds des hee- ren Schaper zal ook wel niet veel komen. Vermeldenswaard is nog, dal bij ar tikel V der Huurcommisisiewet in over leg met Minister Heemskerk een tekst wijziging werd aangebracht, waarin werd verwerkt de bedoeling van het amende ment-van Rappard, dat voor de toe te stane verhoogipg niet als .norm: wilde doen gelden den feitelijken huurprijs, maar de normale 'huurwaarde. Wat ook bil- liiker is. Hedenavond praat men verder over de Huurwetten. Ook wondt, dan aan de orde gesteld de interpellatie-Deckers, betreffende de geleden schade bij de over- stiooming in Noord-Brabant, de vergoe ding van deze schade en over de Beer- sche jVIaas. Vanmiddag algemeene beschouwingen over de begi'ooiting. Uit de f roviwcia Bij: Kon. besluit is benoemd tot ont vanger dei- directe belastingen en accijn zen: te Brouwershaven A. J. Vonk, rijks- klerk 1ste klasse ter inspectie der di recte belastingen, invoerrechten en ac cijnzen te Rotterdam. Door Bed. Staten is mej. P. M. van der Weel te Middelburg;, thans tijde lijk ter provinciale griffie van Zeeland werkzaam, benoemd bij genoemde griffie tot klerk. Middelburg. Gisterenavond omstreeks 7 uur klonk de mare door de stad, dat weder een groote brand woedde en wel in de richting van de Noordsfcraat, waar een hevige gloed de hemel rood kleurde. Een deel der brandweer reed reeds uit in die richting, gevolgd door talrijke nieuwsgierigen. In de Noordstraat was echter geen brand te ontdekken, even min in de Noordpoortstraat., op den Sin gel a-ot op den Noordweg en daar ge komen, bleek de» brand verre buiten de gemeente plaats te vinden. D'e brandweer keerde terug, maar velen volgden ons voorbeeld, en begaven zich dien Noordweg op om te onderzoeken, waar die brand nu wel woedde, want de lucht bleef rood en het moest dus" een brand van grooi- ten omvang zijn. Zij, die met ons op onderzoek^ zijn geweest^ zullen even als wij verbaasd hebben gestaan h!oe de af stand kan bedriegen. Ieder oogenblik dacht men vlak bij den brand te zijn doch even later leek hij weer ver weg. Ten slótte waren wij te Serooskerke aange komen en wees de gloed ons den weg naar de hofstede van A. de Steur', vlak tegen het dorp aangelegen. Hier was brand uitgebroken in een klamp vlas, die tegen de groote schuur aanstond, het vuur deelde zich mede aan die schuur en vond daar voedsel ïn vlas en andere landbouwproducten. Raar de sloten en putten droog staan, w:a;s me-h voor het hlussohingswerk aangewezen op een slang op de waterleiding en moest men zich wel beperken tot het nathouden vp.n de andere gebouwen in de buürt, waarbij het gelukkig was, dat de' wind de vlam men jui.st in de andere richting dreef. F,en viertal geiten werden bijtijds uit de schuur gehaald. reen wij ,op het terrein waren, was de schuur reeds ineen gezakt, doch: hout werk en veldvruchten brandden er nog lustig op los. D:e schuur was van den heer de Steur, oe producten ten deele van den heer J. (medbloed. Verzekering dekt de schade, (te oorzaak is tot heden toe onbekend. T® ongeveer .kwart over vijf is gis terenmiddag m een groot deel der stad plotseling het èlectrisch licht uitgegaan. In een gedeelte was het licht binnen een paar uur hersteld, maiar er zijn deelen, en hieronder juist de drukste winkelstra- ton, .W3air het kw^rt over 9 w,cts, eer ,tv eder stroom kon worden geleverd op' normale wijze. Natuurlijk is voor de aan geslotenen een storing van vier uur een groot ongerief, maar het gaf aan de straf.ep vbel heil aardigen aanblik, - velefc winkeliers èn ook particulieren hadóéfr kaarsen en1jietröleüMampen ontstoken; terwjjï dfe Vinkeiiersj die 'alleèn gas heli- hen óf naast èlectrisch licht ook gas een weinig „schadefroude" hadden. r 1 Hedehrnórgén hadden wij een onder houd piet den hoofddirecteur van de ge meentebedrijven en met den opzichter van het gemeentelijk electrisch bedrijf, die ons op dp meest aangename wijze inlichtin gen verstrekten over de oorzaak van de- storing van gisterenavond. Naar aanleiding' van dit onderhoud kun nen wij hot volgende mededeelen: Door de rantsoeneering gedurende de oorlogsjaren is het niet wel mogelijk ge weest in de afgeloopen najaar*- en winter periodes na te giaan hoeveel de belas ting in de verschillende weken was en bij' de berekening; van hetgeen men zou geven, moest dus veelal op gissingen wor den afgegaan. Men is toen .zooi ver moge lijk gegaan, tevens in de verwachting, dat voort izou worden gegaan met eenige zuinigheid het licht te ontsteken. Thans is gebleken; dat dit niet het geval is eh toen dan ook vele verbruikers gis teren volle' verlichting ontstaken, kwam er waar is nog niet met juistheid te zeggen overbelasting, met het be kende gevolg.' Tóen de storing ontstond, waren de beide heeren, die ons. heden te woord stonden, juist buiten de gemeente, maar keerden korten tijd daarna terug en kon den tot hun groot genoegen constat eeren, dat al de werklieden, die bij; het weder in orde brengen van het bedrijf noodig konden zijn, reeds op eigen initiatief ter plaatse, waar hun hulp noodig kon zijn, aanwezig waren. Direct werd aangevangen met het trachten om liet gebrek te ver helpen en vrij spoedig kon dit geschieden voor die gedeelten, die niet te veel be lasting gevenvoor de andere deelen moest worden doorgewerkt en gelukte het mede makkelijker toen de meeste winkels geen licht meer vroegen. Voor de toekomst zal men nu - met een grootere belasting rekening houden en eigenlijk verder gaan dan men meen de Uit voorzichtigheids! oogpunt te kun nen g;a;an. Nu ligt het aan de verbruikers! mede te werken niet al te veel te be lasten om ergerstoringen te voorkomen. Men vepgete niet, dat aanschaffing van nieuw materiaal niet de 'hoogste zuinig heid moet geschieden,, gezien ook de te- mgloopende prijzen, die het mogelijk ma ken, als dezen winter blijkt, dat herstel lingen noodig zijn dit later voordeeliger te doen. Wij zagen hoe steeds statistieken en graphischa overzichten worden bijge houden om dei spanningen te cointvolee- ren. In verband met de storing; moeten wij; nog twee opmerkingen maken, jen eerste dat het bij eventueele herhaling: zeer ge- wenscht. is zooveel mogelijk lampen en dergelijke uit te schakelen, men pro- beere liever zoo nu en dan op een plaats of er weer stroom is, daar het ingescha keld blijven van vele lichtpunten moeilijk werkt bij het opheffen dér storing. Ten tweede brengen wij; gaarne het verzoek over bij storing; niet van alle kanten het bedrijf op te bellen, maar liever ondepzoeke men even of het ge brek plaatselijk is of over een bepaalde uitgestrektheid. In het laatste geval kan dit de leiders! van het bedrijf niet ontgaan en behoeft men geen oogenblik er aan te .twijfelen of direct wordt ingegrepen. Tijdens de gisteren te Serooskerke plaats gehad hebbenden brand is op twee plaatsen, bij' Serooskerke en hij Oost- kapelle, de buis van de waterleiding; ge sprongen. Door afsluiten van een deel kon gezorgd worden toch water voor blus- sching; aanwezig te hebben. 'In verband hiermede kunnen wij mededeelen, dat het bekend is, dat op verschillende plaatsen de buizen slecht zijn en als pr breuken ontstaan wordt dan oiok telkens de lei ding! over1 een vrij groot traject uian beide zijden van de breuk hersteld. Die dalende 'materiiaalprijzen zijn ook hier oorzaak, dat met de noodiige zuinigheid en slechts zachtjes aan vernieuwing gewenscht is. Goes. Gisteravond werd in de socië teit V. 0. V. alhier de algemeene vergade ring der Vereeniging voor Alg. Weten schappelijke Belangen gehouden. Bij ont stentenis van den voorz. opende de secre taris, de* heer dr. J. C. de Ruijter de Wildt, do vergadering. Na lezing en goedkeuring der notulen; werd medegedeeld, dat het aantal leden een weinig, is toegenomen De penningmeester; dhr. C. Stevens, deed vervolgens rekening en verantwoording. Ontvangen is f426.725, uitgegeven f365.725, zoodiat er een batig saldo is van f61. Deze rekening: werd onderzocht en in orde bevonden. D'e voorz. vestigde er nog de aandacht op, dat. het batig saldo ongeveer f 20 minder is dan het vorig jiaiar. Nu is. dit jaar het Bestuur er wederom in geslaagd het gewone aan tal sprekers tegen niet hooge honoraria te engage eren, maar toch, zoo. meende de voorz., zou een contributieverhooging, in de toekomst wel eens noodig; kunne|n zijn. Hiertegen kan toch door niemand der leden bezwaar gemaakt worden, want voor het geringe bedrag der contributie (f2.50) -woont men met de huisgenooten minstens 5 lezingen bij. Bij de daarna gehouden bestuursverkie zing werden de twee aftredende bestuurs leden de heeren *J. v. Poelgeest en F. G. ,C. Rothuizen bij acclamatie herkozen, die beiden de benoeming' aanvaardden. In de vacatures S. A. -Leopold en A. D'. F. v. d. Wart werden tot bestuurslid gekozen de heeren Hajenius, burgemeester, en dr. J. v. Bruggen. Tót voorz. der vereeniging werd gekozen de heer dr. Bakker, die deze benoeming .zich liet welgevallen. De voorz. (fankte nog de beide afgetreden bestuursleden voor hetgeen zij ten bate der vereeniging hebben verricht. Aangaande het werkplan 19201921 deelde de voorz. mede, dat als sprekers achtereenvolgens zullen optreden de hee ren Fr. Berding té Middelburg over „Oud- Noorsche mythen en Sagen" op Vrijdag 19 Nóv., de gep. kap. ter zee L. P. W. v. d. Wal op 17 Dec. over „Het verblijf van Hr. Ms. Kortenaer 'te Mexico in 1914" (met lichtbeelden), K. R. Gallas, Lector aan de Universiteit te Amster dam op 7 Jan. over ,,de dichter Albert Saponin" (1858—1900), in Febr. Prof. E. Cohen, uit-.Utrecht over een onderwerp op scheikundig gebied en in Maart dr. J. v. Bruggen;, alhier, over „de Russische dichter en schrijver Dostoijewski". Verschillende 'wenschen omtrent spre kers en onderwerpen, die ter vergadering werden geuit, zullen door het Bestuur bij het vaststellen van een werkplan voor den volgenden winter overwogen worden. Daarna sluiting. Ten stadhuize zal Zaterdag' a.s. een vergadering plaats hebben, om te be raadslagen over eén voorstel van den districts-sehoolopziener tot reorganisatie vara het openbaar lager* onderwijs in deze gemeente. Tot die bespreking! zijn uitgenoodigd de leden van den Raad, de districts schoolopziener en de arrondissements- 'schoolopziener, de Commissie van Toe zicht op het Lager Onderwijs, de beide hoofden der lagere scholen alhier en af. gevaardigdeitt van de Vereeniging van Hoofden van scholen, van den Bond van Nederl. Onderwijzers, en van het Nederl. Onderwijz ersg'enootsehap(NZ. C Stukken voor den Gemeen teraad. Ingekomen zijn nog de navolgende stukken a. Dankbetuiging van opzichter en werklieden van den Gemeentelijken Rei nigingsdienst voor de hun verleende sa- larisvexhooging. b. Voorstel tot verdeeling der kosten, benoodigd volgens de Wet op het Nijverheidsonderwijs voor de Am bachtsschool en Vakschool voor Meisjes te Goes. Voor het jaar 1919 wordt van de gemeente Göes gevraagd: 1. een bij drage van 2/5 van f16029 (zijnde 30 pet. der netto onkosten over- f1919) d.i. f 6411-,60; 2. een bijdrage berekend naar het aantal leerlingen hetwelk de school een vol jaar bezocht (176l/6), f3990.20; 3. een bedrag; berekend naar het aantal inwoners, f 450.80. Totaal f 10952.60. c. Een adres van bestuursleden van te Goes bestaande vereenigi.ngen (reeds in ons blad opgenomen) met het verzoek tot wijziging van de verordening op de heffing van, dë plaatselijke belasting op openbare vermakelijkheden. Bij dit adres zijn 'gevoegd de verordeningen van Mid delburg en Vlissingen betreffende de be lasting op de openbare vermakelijkheden. In de memorie van toelichting: spre ken .adressanten de meoning uit, dat de controle,.bij een percentageheffing der en- trée's geem bezwaren oplevert wanneer de methode wordt toegepast, welke door de gemeente Vlissingen wordt gcyolgd. Al daar worden door de gemeente doorloo- pend genummerde, in couponboekjes ver vatte en van een geperforeerde strook voorziene entreebewijzen verstrekt. De controle of ieder'bezoeker eener voorstel ling in het bezit is van een door de gemeente gewaarmerkt entreebewijs, ge schiedt daar uitsluitend door de' ambtena ren der- politie. De administratieve con trole zou b.v. den gemeente-ontvanger kunnen worden opgedragen. d. Een schrijven van het bestuur dei- Ver. tot bevordering van Vreemdelingen verkeer, waarin verzocht wordt te willen opgeven, welke verbetering of verfraaiing, waarvan de verwezenlijking op den weg dezer vereeniging ligt, B. en W. van Goes gaarne in deze gemeente zouden zien aangebracht. Verder zijn ingekomen: Bericht van goedkeuring .van het voorloopig kohier van den hoofdelijken omslag dienstjaar 19201921; bericht van 'goedkeuring van de bij Raadsbesluit d.d. 10 Juni 1920 vastgestelde verordening tot wijziging der verordening op de heffing van den hoof delijken omslag; bericht van goedkeuring van Raadsbesluit d.d. 23 Sept. 1920, no. 13a tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1920; bericht van goedkeuring van Raadsbesluit d.d. 7 Oct. 1920, no. 4, tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1920; bericht van goedkeuring Raadsbe sluit d.d. 7 Oct. 1920, no. 11, betreffende het in gebruik afstaan van gemeentegrond aan de fa. Timmerman en Melis; bericht van goedkeuring van de verordening vast gesteld bij Raadsbesluit van 7 Oct. 1920 Ito. 6 tot wijziging der verordening rege lende het -herhalingisonderwijs. Die begirootiing va.n het Gasthuis voor 1921 vermeldt aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f37457.795. De fin. com missie heeft g;een bezwaar. .Naar aanleiding van het uitgebracht rapport tot onderzoek van de woning toestanden hier ter plaatse, merken B. en W. op: Het wil ons voorkomen, dat dit rap port met ernst en kennis vaar zaken is opgemaakt; een. woord van lof mag hier voor aan de leden der Commissie en speciaal aan hen, die met de samenstel ling belast waren, niet worden onthou den. Met de conclusies, waartoe de Com missie is gekomen, kunnen wij: ons ten volle vereenigen, weshalve wij1 de eer hebben Uwen: Raad in overweging te ge ven; hare aan het slot gedane voorstellen te aanvaarden. Nis se. Sedert 1854, toen burgemeester G. Nieuwemhuijse vervangien werd door een ander, is. onze gemeentegeregeerd geworden door drie burgemeesters, die allen buiten onze gemeente woonden t£n ook tevens van Ovezanl en Driewegen burgemeester waren. Door de benoeming van een ingezetene tot burgemeester dhr. A. v. i Poest Clement verandert zulks. Oudetande. In de MahndUg .gehouden vergadering Van den gemeenteraad al- "hier waren Olie lëdén' present. Na Voor lezing en goedkeuring der notulen vdjn de vorige vergadering deelde de voorzitter mede, dat op 24 Sept. j.l. boeken en kas van 'den gbmeente-öntvanger zijn na gezien en in orde bevonden. Tot lid vain het Burg. Armbestuur werd herbenoemd Corns.Mol Jansz. en tot lid van de com missie tot wering van schoolverzuim P. Baart. De gemeente-begrooting 1921 werd in verband met de circulaire van Ged. Staten betreffende de nieuwe sularisrege- liinig voor Burgemeesters en Secretarissen gehandhaafd. Algemeen was men van oor deel, dat beide betrekkingen in zulke klei ne gemeenten niét den geheelen persoon vorderen en in verband met de aanzien lijke salarisverhooging, ongeveer twee ja ren geleden toegekend, thans ruim vol doende worden gesalarieerd. Ook de subsidie voor de Ambachts school te Goes kelderde met algemeene stemmen. (G. C.) 's-Gravenpolder. Zondagmiddag werd de vrouw vau den heer M. te 's H. Abtskerk© onder de godsdienstoiefemmg in de Ger. tK©rk door een beroerte getroffen. Het ge val verwekte groote ontsteltenis. Nadat geneeskundige hulp was verleend, werd zij per rijtuig naar haal' woning vervoerd. (G. C.) Ritthem. In het verslag van den ge meenteraad werd gemeld, dat. de veld wachter verbooging vroeg van salaris voor zijn werkzaamheden buiten zijn velcl- waehterschap. Bit is niet geheel juist. Zijn verzoek was zijn jaarwedde gelijk te stellen met dat van een rijksveldwachter, met inbegrip van zijn emolumenten. Door schaarschite ajan vuur en licht is in de laatste twee jaren niemand op getreden voor 'de belangen van de stich ting „Vrederust". Gelukkig ,is er nu een weinig verbetering. Daarom hoopt bin nenkort in de Ned, Herv. Kerk voor „Vre derust" op te treden de Weleerw. hoer ds. J. IÉ Buiniak van 's-Heercnhoek. De heer J. Pouwer beeft bedankt als wethouder dezer gemeente. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ga.ast c.a., B. Genrser te Lutjegast; te Oudemirdum, S. Ronner te Oene.' Aangenomen naar Lutten aan' de De- demsvaart, door J. Jebbink .te Wijnjeterp. Bedankt voor Warns, door J. G. Keij te Vaxik; voor Koekengien, door J. J. Timmer te Montfoort. Geref. Kerken. Beroepen te Treebeek, A. Terpistra te Lochem; te Rotterdam, G. R. Kuy. pei" te Haarlem. Bedankt voor Kralingien, door dr. S. P. Dëe te Dwingeloo. Hersteld Ev. Luth. Kerk. Beroepen te Harling.e.n, P. Boendenna- ker, ciand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Veenendaal, door G. Sa lomons te Bussum Wissenkerke. Benoemd tot onderwijzer aan de '.Openbare school no. 1 te Slie- drecht C. L. Huisson, geboortig van Oudelande (Wiolphaartsdijk) thans tijde lijk onderwijzer aan de 0. L. alhier. 'Op de voordracht voor h'oofd der school alhier zijn geplaatst d© heeren G. F. Maris te Middelburg; en J. J. de Maagd te Harderwijk. M. C. Geslaagd te Amsterdam voor de acte Aardrijksknde M. 0. de heer A. I. Luciëer te Amsterdam. En te 's-Gra- veiihage voor bet stuurliedenexamen de heeren G. Bromelow en A. v. Geuns1 voor le stuurman; voor 2e stuurman S. .A. Jonker en S(. Roos en voor 3e B. Kuiper, J. H. Scbneting, Th. L. T. Ar- kestein en A. A. H. K. Blankesteyn. - Bij beschikking van den1 Minister van Onderwijs, is, met 16 November 1920 dat het Rijk voor het toezicht op hét middelbaar onderwijs, voor zooveei be treft de hoogere burgerscholen, de mid delbare scholen voor meisjes (met uit zondering van de aan die scholen ver bonden han.dclskla.ssen), de cursussen ter opleiding voor akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs (met uitzondering van de akten teekenen en boetseeren middelbaar onderwijs) en de scholen voor doofstommen en blinden zal verdeeld zijn in vier inspectiëndat de tweede inspectie zal omvatten de pro vinciën Zuid-Holland en .Zeeland; waar belast wordt met het .toezicht dr. G. H. Uoops, wien Dien Haag als standplaats is aangewezen. De Senaat van het Studentencorps Fider Quaerit Intellectum te Kampen, heeft wegens het overlijden van Zijne Excellentie Dr. A. Kuyper, den Corps rouw uitgeschreven voor den tijd van veertien dagen. Volksonderwijs. De Vereeni ging „Volksonderwijs", zond aan de Twee de Kamer der Staten-Genleiraal een adres, waarin zij uiting geeft aan haar wensch de leerplicht voor het Lager Onderwijs tot ©en 8ste leerjaar uit te breiden en daar naast de bepaling op te nemen, dat ©en kinid de lager© school ka.n verlaten als het deze; óf deze in combinatie met meerdere: scholen voor lager onderwijs gedurende acht jaren heeft bezocht Het adres motiveert dit verzoek met te. wijzen op de eischem die in het, maatschappelijk leven gesteld worden en het, aanvoeren van het feit, dat minstens 85 pet. der ménschen na het doorloopen van de La gere School geen verder onderwijs meer ontvangt. De nota weerlegt het bezwaar, dat door de invoering van een achttal verplichte leerjaren den geleidelijken weg verlaten' wordt en wijst op het verlangen in breed© kringen der bevolking naar meerder© ont wikkeling voor het kin'd, opdat dit in den maatschappelijken strijd beter onder legd is. In het algemeen, meent de Ver eeniging, behoort de lagere school eerst verlaten te worden door kinderen, die reeds 'den 14- of 15-jarigen leeftijd be reikt hebben. Voorts wenscht de Vereeni ging, leerplicht voor het herhidingsonder- wijs 'voorgeschreven te zien) daar de tot nu toe daaromtrent bekend zijnde resul taten hebben aangetoond, dat slechts een bedroevend klein deel van die jongeling schap en van de jongedochterschap van dit onderwijs gebruik maakt. Voorts drukt de Vereeniging haar bedoeling uit, dat de land-, tuin- en, veefeeltverloven in den vervolge tot de onmogelijkheden zullen gemaakt worden. Algeheel© afschaffing van bedoelden arbeid vóór kinderen beneden den 13-jarigen leeftijd, - .is, vervolgt het adres, een dringende behoefte voor het geestelijk, zedelijk en lichamelijk welzijn der kinderen. Voorts dringt de Vereeni ging er op aan, dat voor strafgevallen: een snellere en meer eenvoudige behan deling in die plaats zal treden van het omslachtige, waarop momenteel de straf fen worden uitgedeeld. Nov. 12 Kloetinge, huis en tuin, v. Dissel. 13 Biezelinge, olmen, Huvers. 15 Middelburg, winkelinventaris, Blaupot ten Cate. 15 Kapelle, wisschen, hakhout, v. Dissel. 15 Kapelle canada's, 159 populieren, vruchtboomen, v. Dissel. 15 Baarland, esschen, olmen; Beth. 17 Koudekerk©, olmen, enz., Loeff. 17 Nisse, beestiaal, Hollmann. 18 Kloetinge, olmen eri esschen. v.. Dissel. 18 Middelburg, stalhoudersinspan, Hi ooien. 18 Middelburg, dwarsliggers, Rosier en Vervaat. 23 Goes, olmen, v. Cleef. 23 Goes, huizen, Van Dissel en Pilaar. 23 Goes, heereinhuis en tuin, v. Dissel. 23 Goes, winkelhuis met werkplaats, huis enz., Pilaar*. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opge nomen. Een zeldzame oproep; In een Beriijnsch blad kwam de volgende adver tentie voor: „Aangezien ik met mijn huisheer in onmin ben geraakt, en ik volgens para graaf 6 van het huurcontract ae kamers weer in donzelfden toestand moet opleve ren als ik ze eens gevonden neb, zoo zoek ik 300 vlooien,, 500® wantsen, 8 ratten en 50 muizen, die ik bij het betrek ken van deze woning heb geyonden en op geruimd. Bij groote partijen wensch ik rabat". Watergebrek. In sommige plaat sen derprovincie Groningen is het water gebrek zóó ïgroot, dat tal van personen hun waschgoederen naar familie of naar waschinrichtingen zenden, omdat er an ders niet gewasschen kan worden. Van de zuivelfabrieken worden den landbou wers water in de toegezonden melkbus sen teruggezonden. Sommige menschen loopen uren, om1 water te krijgen. n i i ii rrm - ru LONDEN. V. D. Naar Reuter verneemt zijn de Litauers op 7 Nov. met -een offen sief vanuit Kovno tegen den Poolschen generaal Selegowski begonnen, die zich nog steeds in Wilna bevindt. Dë Bolsje- wiki verkenen steun. Zij staan nog 35 K.M. van Wilna. STOCKHOLM. V. D. Volgens Russische bladen is te Kronstadt aan boord van ©en oorlogsschip muiterij uitgebroken.. Abe Bolsjewistische officieren zijn vermoord. Daarna liet men het schip zinken. ARNHEM. Het Gerechtshof alhier deed uitspraak in de zaak tegen H. II. v. K, te Zutfen, veroordeeld wegens brand stichting (Wijnhuistoren). 'Een nader on derzoek werd gelast. Op 18. Nov. zal nog worden gehoord de commissaris van po litie te Zutfen. TERNEUZEN. Op de lijn Gent- Neuzen is wegens loongesohil een sta king uitgebroken. De eerste trein ver trok heidenmiorgen nog naar Selzaete, maar daarna werid1 de dienst gestaakt- Op Nederlandsch gebiieid is geen' ma terieel mieier voorradig. SOHAASBERG. De 42-jarige keteb lapper G. J. T. verblijf' houdende in een woonwagen, stond heden terecht wegens poging tot mioord óp een on bezoldigd rijksveldwachter. Heit O. M. eilschte 10 jaar gevangenisstraf. Uit spraak 24 Nov. GOES. D'e heer J. Miefas besteller ten postkantore alhier, Herdenkt, a-s.fjütjn&iagi zijn 25-jarigen. dienst hij de, poisterijten. Dp heer Mieras is voorzitter van de afd. Goes van den Ned. Chr. Bond van post- en telegraafpersoneel. Nader kan nog worden medegedeeld, dat de gisteren reeds voorjoopig aan gekondigde vergadering der A>R. Kies- vereeniging hedenavond te 8uur, dn de Prins van Oranje, zal worden gehóuden. E,en tweetal sprekers hebben .reeds toe- u

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3