Telegrammen. Leestafel Briefwisseling. ingezonden Stukken, Aanbestedingen laatste Berichte», AtfeHei. Marktberichten Advartentiën. Land m Tuinbouw. Openbare Verkopingen en Verpachtten W.at gezegd en gedaan moesf worden, is: „Ik moet harder werken en meer sparen." Tusschen het Eij en het zeggen en ik en het doen ligt de stap, waarop de wereld, wacht." Een witte raaf. De heer N., houder van een volkslogement te Rotterdam, h<?eft, aan Ged. Staten intrekking verzocht van1 zijn vergunning tot het schenken van alcoholhoudende dranken. Hij deed dit, omdat hij gemerkt had, dat het gebruik van alcohol bij zijn gasten degeurreerend werkte. Het is de eerste maal, dat zulk een aanvraag tot Ged. Staten wordt gericht, aldus „Het Volk". Onwillige belastingbetalers. Xe Delfzijl wilden tal van ingezetenen de aanslag in den H. Omslag niet betalen. Het Gemeentebestuur zond naar enkelen een deurwaarder met opdracht van inbeslagneming. Toen werd betaald, en de volgende dagen was het een stormloop, om de beslasting- penningen te offeren. Een onguur sujet. Geruimen tijd werd Voorburg onveilig gemaakt door iemand, die onzedelijke handelingen pleegde in tegen woordigheid van kinderen en vrouwen. De politie is het Imogen gelukken, met medewerking van een ingezetene, den persoon een Hage naar aan te houden. De man heeft bekend. Gruwelijk barbarisme. In Ned. lndië heeft een schrikkelijke misdaad plaats gevonden door een administrateur op een plantage. „De Planter" vertelt er van: Smeets, een jonge Belgische assistent, was door een wederspannige koelie, genaamd A.srip, aangevallen, na getreiterd te zijn dooi den administrateur. Asrip verwondde den .assistent met een parang (mes) in den rug, dóch de administrateur raadde den assistent aan, er geen melding van te maken. Hij zou den koelie zelf straffen. Deze werd daarna ontboden, en met drie stokken en bullepezen een half uur lang gemarteld. De administrateur deed een slag naar de oogen, doch miste. Daarpa schopte hij beide kaken stuk, nam vervolgens een scherpe parang, en verwondde den koelie ernstig aan beide schouders. Hij liet zout op de gruwelijke wonden leggen, en roosterde daarna den koelie in de gloeiende zon. De assistent werd door den administrateur, teneinde hem medeplichtig te maken, ge- dwongen, de wonden met zont in te wrijven. De koelie leed onduldbare pijnen. Mandoers (opzichters) en assistent waren tegenwoordig bij de marteling, én wenschten het verschrik kelijk tooneel niet langer aan te zien. Zij verdwenen. Daarna ontbood do administrateur den oppas van de gewapende politie, bekeek het lemmet van het zwaard, en zeide, dat dit niet voldoende scherp was. Hij gaf daarop zijn eigen revolver en f25.met de last geving, den koelie va,n kant te maken. De oppas heeft schoorvoetend aan dit bevel vol daan. De administrateur, tegen wien rechtsingang is verleend, zit in de gevangenis te Medan, evenals de oppas. De gebeurtenis heeft groote ontroering te weeggebracht in planterskringen. De moord te Tilburg. Omtrent den reeds door ons vermelden moord in den nacht van Zaterdag op Zo,ndag te Tilburg, verneemt „De Tel." nog nader: De echtelieden Van Hoof waren een 14-tal jaren gehuwd, en kinderloos gebleven, v. H. gedroeg zich niet naar behooren jegens zijn vrouw; hij maakte veel misbruik van drank, en kwam ook al met den strafrechter in aanraking. Een zekere Vermeer, een gehuwd man, die gescheiden van zijn vrouw als kost ganger in de buurt van v. H, woont, is reeds geruimen tijd huisvriend van do echtelieden v. H., vooral van de vróuw, waarover hij zich blijkbaar bijzonder ontfermde. v. Hoof kwam Zaterdagnacht tegen twaalven dronken thuis, en weldra ontstond er tus schen hem en zijp echtgenoote hevige twist, en mishandelde hij haar. Vermeer ging op dat oogenblik naar zijn kosthuis, en aan de woning van* v. H. komende, hoorde hij ■de ruzie '-iusschen het echtpaar. Hij ging daar binnen, en nam dadelijk de partij van de vrouw op. Hij trok zijn mes, stak dit v. H. in de borst, en verliet alsof er niets gebeurd was, het huis. v. H. wilde nog naar het bureau van politie gaan,. doch een 100 pas van zjjn woning verwijderd zijnde, zeeg hij uitgeput door bloedverlies, op straat neer en overleed kort daarna. Door den commis saris van 'politie werd daar het lijk in beslag genomen. Deze stelde onmiddellijk een onder zoek in, met het gevolg, dat Vermeer uit zijn bed gelicht werd, en naar het hoofd bureau van politie overgebracht. Tot diep in den nacht duurde het onderzoek voort, waarbij, naar we vernamen, Vermeer een volledige 'bekentenis aflegde. i Verduistéring. Wij berichtten gisteren, dat te Bergen op Zoom was gear resteerd zekere J., verdacht van verduistering van belangrijke sommen ten nadeele van de Coöp. Suikerfabriek aldaar. Dit bericht be hoeft in zooverre rectificatie, dat de vei£ duistering niet is geschied ten nadeele van genoemde suikerfabriek, maar van de Coöp. Beetwortelsuikerfabriek te Roosendaal. S ui ten vaU 16 Oct. heeft photo's vato 't Waalsche weeshuis te Amster dam» niet zijn jkostbare regeubenstuk- keta.ein vam verschillende doopvonten. 'Buiten van, de vorige Week he vat Q.-a. .photo's 'uit Dordrecht, n.l. ge zicht op de Merwede; de Wijnhaven, het Muntp oortje; het in 1280 gegra ven gedeelte van de oude haven bij' de Groote Kerkde Gulden Os aan het Vistihbrugplan; huis het Zeepaard (Wijnstraat) en nog eenige prachtigtet antieke gevels. Interessant is ook het opstel van Job Steynen omtrent diens herinneringen, aan Esschenrode. Kalender. De kalender van het Geref, Tractaatgenootschap Filippus over 1921 is verschenen. De redactie is bekend; uit geefster is als van ouds de firma F. P. Dhuij te Middelburg. Het schild stelt voor in rijke verscheidenheid van Oostersch 'kleurensclioon een episode uit Handelingen 3: de genezing van den kreupele door Petrus en Johannes, met verwijzing op het schild naar het zesde vers, en op het dekblad van 't blok naar Matth. 11 5, 6. Aan den inhoud is ais vorige jaren weer groote zorg besteed; de voor- en achterzijtjes bevatten stichtelijke, onderhoudende lectuur. Filippus zal ook thans zijn weg weer wel vinden. Gelijk men weet, komt de winst ten goede aan de predikants weduwen en -weezen. Ook dat is een aan. beveling. P. M. G. te Sint Maartensdijk. Waarom geeft u 't nommer der courant niet, op? Bedoelde boekjes kunt u be steilen bij E. J. Bosch te Baarn. Red. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Hooggeachte Redacteur, O. tempora, o mores. Zonder latijn ;ie kennen, dacht ik toch hedenavond zoo by 't lezen van „Uw dagen van goede boodschap". Voor dertig jaar schreef De Zeeuw onder meer over den acht-urigen werkdag: Acht uur werken, acht uur slapen, acht uur gapen! Toentertijd werd er gewerkt geen acht, maar achttien uur. En nu: Gaan we wen se hen volgens Neh. 4:6, dat het hart des volks acht uur gestemd zal wezen om te werken, namelyk van ons Christenvolk. 't Is nog maar gelukkig, dat we in het korten van de dagen zijn in Nederland, want volgens vers 21 waren die Jerusalemmers doende aan het werk vanaf het opgaan des d a g e r a a d s tot het voortkomen der sterren toe, Voorts meenden ze goed te doen, allen in hun kleeren te slapen, dat korte poosje van rust, want volgens de bei- scheiden verklaring Vau Diichsel begonnen ze hun arbeid in de maand Juli (Hand. 2 18, jare 444 v. Chr.). Als we nog eens eenige duizenden zulke werkers hadden in de bouwvakken, me dunkt, het woningvraagstuk ware weldra op gelost. Op 't oogenblik zouden zeker Nehemia en de anderen worden beboet onder de tegen woordige wet. Uw dw. dr en vr., R.*) Borsselen, 25 Oct. '20. Den naam van den inzender schrapten wy, dewijl wij niet zeker wisten, of zijn ischrijven. wel als ingezonden was bedoeld. Red. (Wij gevoelen niet minder diep dan de geachte inzender het groote verschil tusschen, toen en thans; dat de arbeid een zegen is, wordt over 't algemeen niet meer beseft. Wij' zyn den tijd al lang voorbij, dat „de mensch" (Ps. 104 22, 23) „met 't opgaan der zon" uitging tot zyn werk „tot den avond toe"; en de deugdelijke huisvrouw (Spr. 31 1029) „opstaat als 't nog nacht is", eji „hare lendenen omgordt met kracht". Wij zijn dan ook niet zonder vreeze, dat die goede tyd verreweg de beste was. Toch juichen wij de wettelijke regeling toe; ter wille van menigerlei zwaren, eentonigen arbeid, waarvan men onder Israël niet wist, en ter wille van het familieleven, dat onder ons vanwege den veelurigen arbeid niet tot zyn recht kwam. JWü noemden 't „een dag van goede boodschap" vooa* hen, die zich ge roepen weten, een deel hunner levenskrachten uitsluitend aan hun gezin en allerlei nuttige huiselijke bezigheden te wijden. Blijft even wel over 't algemeen de werkman doof voor de roepstem, om te werken met alle macht en kracht, dan zal deze dag van goede bood schap later blijken, een dies ater (ongeluks dag) te zijn geweest; maar dan ligt dit niet aan de wet of aan den dag, maar aan de mengchen. Red.) Uitvoering der Scheurwet. De Minister van (Landbouw brengt ter kennis, dat de lijst der schadeloosstellingen, ingevolge de Scheurwet 1918, voo ajperceelen in de gemeenten: Aardenburg, Biervliet, Borsele, Oadzand, Vrouwepolder, Grijpskerke, 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand, Kapelle, Kloef tinge, Colijnsplaat, Kruiningen, Terneuzen, Nieuwvliet, Oud!-Vossemeer, Ovezande, Poort, vliet, Ritthem, Schoondijke, Schore, 's-Heeren- hoek, St Annaland, St Jansteen, O.- en W.. Souburg, Wemeldinge, en Ierseke, voor de belanghebbende hypotheekhouders ten kantore van het Provinciaal Productiekantoor voor Zeeland te Goes, Zeewvsch Landbouwhuis, van> 3t) iot en jmet 10 November 1920, ter inzage ligt op telken werkdag van 9 tot 12 uur. Oct. 27 Goes, vendutie, Verhoek en de Kok. 27 Heinkenszand, olmen, van Cleef. 28 Middelburg, huis en tuin, De Neeling. 28 Middelburg, huizen, de Neeling. 28 Middelburg, bouw- en weiland, RLau- pot teii Cate. 28 Middelburg, afbraak, Strove. 29 Vlissingen, inspan, Paap. 29 Goes, olmen, Pilaar. 29 Aagtekerke bouwland inboedel, Blaupot ten Cafe. 29 Biggekerke, huizen, Loeff. 29 Serooskerke, huis, smids-invenfcaris, Ittmairn. 29 Waarde, herb erg-inventaris, v. Dissel. Oostkapelle, tomatenkassen op Duin beek, Blaupot ten Cate. Ierseke, bouwlanden, v. Dissel. Wissenkerke, hofstede, Pilaar. Nov. 1 Biggekerke, Vroonen etc. 2 Goes, verp. dijken kanaal door Zuid- Beveland, Ont. Reg. en Domeinen. 2 Goes, weiland, Neervoort. 3 Vlissingen, huis en weiland, Paap. 3 Kruiningen, huizen, Schram. 3 Goes, Vendutie, J. M. de Kok. 3 Ellewoutsdijk, weiland, Beth. 4 Goes, olmen, Pilaar. 4 Heinkenszand, hofstede, weiland, ■Neervoort. 4 Kruiningen, inboedel. Schram. 5 Souburg, beesfiaal, melkgerei, Blaupot ten Caifce. 5 'sHeer Abtskerke, boomen, Pilaar. 9 Goes, boomen, Pilaar. 10 Driewegen en Heinkenszand, verpach ting bouw- en weiland, Pilaar. 10 Goes, vendutie, Hollmann. 10 'sHeer Hendrikskinderen, hoefje, Neervoort. 11 'sH. Arendskerke, verpachting bouw en weiland, Pilaar. 15 Middelburg, winkeliiuveiitaris, Blaupot ten Cate. 17 Nisse, Beestiaal, Hollmann. Oudelande, bouwland, Pilaar. Kruiningen, bouwland, Pilaar. Goes, verp. bouw- ein weiland, Pilaar. Dec. 2 'sH. Arendskerke, verpachting, Pilaar. 3 Heinkenszand, verpachting, Pilaar. Oct. 27 Middelburg, het bouwen van een wo ning voor een beambte van de rijks- electriciteitswerken, behoorende tot het kanaal van Terneuzen. - De Belgische Kabinetsci'i- s i s. Gistermiddag heeft de regeering het volgend draadloos bericht aan den koning gezonden: „Daar bet beginsel, dat ten grondslag beeft- gelegen aan het ministe rie van eendracht', gewijzigd is, tengevolge van het uittreden der drie liberale mi nisters, hebben de overgebleven ministers, gistermorgen in kabinetsraad bijeen, be sloten hun ontslag bij diens terugkeer aan het staatshoofd aan te bieden". Dit bericht werd door het publiek zon der de minste ontroering vernomen. Ver scheidene bladen bepalen zich dan ook tot het, publiceenen van de officieel© meedee- ling zonder toelichting er aan toe te vole- gen. Ongewenscht. In den laatsten tijd werden aan de grens onder Gendringen herhaaldelijk Duitschers aangetroffen, die be weerden, dienst, te willen nemen bij de kolo niale reserve. Onder hen bevond zich o. a. een Hongaarsch officier e/n een Duitscho officier van de rijksweer, die volgens hun zeggen om politieke redenen het land ver- laten hadden. Ze werden naar Harderwijk gezonden. AMSTERDAM. De voorloopige werk zaamheden ter droogleggging van de Zui derzee zullen voorzoover zij dit jaar zou den worden uitgevoerd, binnenkort wor den beëindigd. Deze dagen is het laat ste zinkstuk in het Amsteldiep naar be neden gegaan. De arbeiders aain deze werkzaamheden zijn reeds vertrokken. Ook de hargermolens zullen spoedig vertrek ken. AMSTERDAM. Gistermiddag is bij' rle bankiersfirma v. Loon en Cjo. de in schrijving gesloten o'p! de door de ge meente Amsterdam uitgeschreven leening van 15 millioen tegen1 7 p;ct. De fa. van Loon en Cjoj. ko|n pms noch gisteren nochl heden inlichting omtrent het resultaat verschaffen. Van andere zijde wordt ech ter vernomen, dat "de leening niet vol- teekend is. BAZEL, V. Ui. Gemeld wordt, dat we gens het gevaar van overrompeling Triest, Venetië en aqilere italiaansche steden sedert 14 Oct. door troepten bezet zijïi. Verschillende regeeringisgebouwen. worden -streng bewaakt. Pantserauto's rijden door de straten. De verbinding met Fiume is verbroken. WARSCHAU, V. D. Polen, Roemenië, Hongarije en Finland hebben een militaire overeenkomst gesloten voor den tijd van 3 jaar. Genoemde staten nemen de ver plichting op zichi elkaar in geval van een Bolsjewistischen aanval krachtdadi- gen steun te verleenen. BERLIJN, V. D. Naai- de Post van goed ingelichte zijde verneemt, zal de Fransclie gezant te Munchien weldra wor den teruggeroepen. KOFENHAGE, V. D. Volgens een tele gram uit Christiania had hij de Lofoden een ernstig ongeluk plaats- Eien motor boot, waarin ecu bruidspaar met het ge- heele gevolg was gezeten, strandde op! een klip en sloeg lek. Allen geraakten te water en verdronken. ATHENE, 25 Oct. Die Koning van Grie kenland is overleden. (Koning Alexander van Griekenland was de tweede zoon van Koning Con stant ijn, die in J.917 uit zijn land ver dreven werd en van Sophie, prinses van Pruisen. Hij was geboren 20 Juli 1893 en huwde in November 1919 met de doch ter van den Griekschen kolonel Manos, den opperstalmeester 'der koninklijke fa milie. Zij was van kindsbeen af een speelgenoot van den prins geweest en toen Alexander koning was geworden, meende hij, dat een Helleenschf vorst geen afbreuk zo udoen aan zijn waardigheid, indien hij de dochiter van een der aan zienlijkste Grieksche families huwde. Ten liuize van de bruid werd hlet huwelijk gesloten door den bisschop der hoofd stad. Het werd echter niet ingeschre ven in den burgerlijken stand. Na haar huwelijk nam zij haar intrek in het ko ninklijk paleis te Athene, doch de tallooze hofinlrigues, welke haar het leven bij kans onmogelijk maakten, deden haar zeer spoedig verhuizen naar Parijfs. Alexander werd als Koning der "Hellenen gekroond onder den invloed van Venezilos, met voorbijgang van zijn oudsten broeder Ge- erge, die in 1914 gehuwd was met Eli sabeth van Roemenië). BERLIJN, 25 Oct. V. D'. Bij het begin van den heden gehouden Duitsch-natio- naleu partijdag te Hannover verklaarde de partij-voorzitter Hergt in naam van de stelkste burgerlijke partij' met bijna 4 millioen leden, dat het doel der Diuitsch- nationalen een geordende staalt was, waar in de arbeiders van zulke economische rechten moesten worden voorzien, dat zij voor den weder ophouw, de grootst mo gelijke prestatie zouden kunnen volbren gen. Die Duitsch-nationalen wilden het vredesverdrag eerlijk ten uitvoer bren gen naar verlaagden revisie valu de on mogelijke bepalingen van Versailles. BERLIJN, 25 Oct. V. R. Die door de Parijsche courant Oeuvre vermelde ge- Tuchten, aangaande een Engelsch; voor stel, de geheele Diuitschie schuld op. 300 milliard in goud vast te stellen, worden in de Berlijnsche pers niet ernstig opge vat, daar de betaling een§£ zoo phan- tastische som 'onmogelijk is" BERLIJN, 25 Oct. V. D|. Berichten uit Opper-Silezië maken mielding vau voort durende versterking der bezetting aldaar door blanke koloniale troepten en J^et binnenrukken van vele tanks in de voor na amste steden. Het geheele aantal der Fransohe tanks wordt opi 20D geschat. Herinneringen van aartsher tog Leopold Ferdinand. De Mon,- tagspost begint met het openbaar maken van de memoires van Leopold Woelfling, den ge wezen aartshertog Leopold Ferdinand van Oostenrijk. Deze verliet, |naa rbekeird is, in 1902 Oostenrijk, en legde alle titels en waar digheden neer. Het eerste hoofdstuk is ge wijd aan het drama van Meyerling. De feiten, die de schrijver verhaalt, zijn over het algemeen niet zoo belangrijk als hij ze zelf schynt te vinden. Ziehier een korte samen vatting. Leopold's zegsman is zyn vader, de groothertog van Toscane, die daags - na den dood het lijk van Rudolf zag,^ voordat de de sporen, waaruit bleek, hoe de kroonprins gestorven was, aan de oogen der toeschouwers door een verband waren onttrokken. Op den ochtend van dien (dag liet de ten Hove bedachte zelfmoordfabel de klokken te Weenen, welke reeds luidden, zwijgen, maar deze hadden.' rustig kunnen doorluiden, want Rudolf had geen zelfmoord gepleegd. Immers, bij de aan komst te Weenen zaten er nog glasscherven in de hoofdwonden. Deze waren afkomstig van de champagneflesch, waarmede hem den schedel was ingeslagen. Woelfling sluit zich aan by de veel ver spreide opvatting, dat het huwelyk van Rudolf met Stefanie, de dochter van Leopold van België, de oorzaak was van alle rampspoed. De samenkomst te Meyerling diende den prins_ inderdaad voor een laatste ontmoeting met Maria Vecera, zijn geliefde, van wie hy zeer veel hield. Hot ultimatum zijns vaders dwong hem tot de definitieve breuk. Onder de talrijke gasten waren o. a. do broeders Hector en Aristide Baltazzi. Hector was op dat oogenblik verloofd met Maria Vecera, die wel in het kasteel vertoefde, maar niet in het vertrek was, waar de heeren, die, door een zelfs voo rhun doen ongewone slompj. party opgewonden, van woorden tot daden kwamen. Onder het woest tumult werd Rudolt door een naa a-hem geworpen volle champagne^ flesch den schedel verbrijzeld. Wie de moor- denaa rwas, zegt ook Woelfling niet. Enkele seconden na den moord ijlde Maria het ver trek binnen. Op slag werd zij door een re volverschot gedood. HeCtor Baltazzi verdween, met de meesten der getuigen aan het drama, uit Weenen, maar keerde er later terug. (N. R. C.) Mode en wreedheid. Hon derden vrouwen, die zouden flauw vallen bij het zien van bloed, en die een zenuwaan doening zouden krijgen .wanneer zij oor- en ooggetuige waren, van een dierenmarteling, voelen zich den hemel te rijk met een kost baar bont. Vermoedelijk zou menig hunner weigeren, dit bont te dragen, als ze wist, ten koste van welk gruwelijk lyden het vervaar digd wordt. Om meer kennis over dit dierenlyden te verspreiden, is in een geschriftje: Modebont en hoe het verkregen wordt, een overzicht gegeven van de wijze, waarop wij aan onze verschillende soorten bont komen. Ook be vat het (boekje gegevens over de dieren, waarvan het bont afkomstig is. Het meest in zwang is de stalen val, het schandelijkste vangtuig, dat de menschelyke geest ooit uitvond. Het is volstrekt niet on gewoon, dat de wreede kaken van dit monster achtige toestel met één slag den poot van hun slachtoffer afbijten. Is die poot niet volslagen afgeklemd door den slag van dit stuk metaal, dan is toch de wond allicht zoo diep, dat het dier er toe gebracht wordt, zyn poot af te knagen of af te rukken. Op deze wijze ontkomen nog vele dieren het nog gruwzamer lot, dat hun wacht. De jagers zeggen ,dat gemiddeld één van de vijf buit gemaakte dieren slechts drie pooten heeft. Een uitvindsel om te voorkomen, dat de prooi door zelfverminking ontsnapt, is een buigzame staak, die in den grond gestoken wordt. De top van deze staak is naar be neden gebogen en zoodanig bevestigd, dat een kleine ruk hem vrij maakt. De ketting van de val zit aan den staak vast. Wanneer het dier gevangen is .maakt zijh worsteling om vrij te komen, den staak los, waarop- de val en de gevangene in de lucht ge slingerd en zwevende gehouden worden. Het rampzalig schepsel moet zoo blijven hangen, tot het van honger, kou, dorst en pijn sterft, of tot de mensch, die met deze broodwinning zorgt voor aanvoer van mode bont, het zijn hersenen inslaat. Het gebeurt, dat zoo 'n slachtoffer dagen lang hangt. Mis schien kan een Curwood het lijden van deze dieren beschrijven wij zijp er niet toe in staat. Een ander vangtuig is de glijstaak, een. inrichting, die maakt, dat de gevangenen zich zelf verdrinken. Voor groote dieren, beren, bv., woirdt Re zg. doodval opgesteld, een zwaai- blok met lokaas er onder, dat zóó is geplaatst, dat het elk levend wezen ver brijzelt, dat de verleiding niet ontwijkt. Een veelgebruikt middel is voorts strych nine. 'in Marteling van twintig minuten tot een uur yeroorzaakt dit vergif, vóór het einde nadert. Tengevolge van den hoogen prijs van het hermelijnbont kunnen alleen de zeer rijken, dit dragen. Weet men, welke gruwelijke mid delen gebezigd worden, om de kleine her- melijntjes te vangen? Groote stukken ijzer, met vet bedekt, wor den in de streken van groote koude, waai- de hermelijnen veel voorkomen, des winters zóó geplaatst, dat de diertjes ze kunnen vinden. Ze likken het vet er af, en zoodra de tong in aanraking komt met het ijzer, vriest zij. door de ontzettende koude er onmiddellijk aan vast. Er is geen middel om te ontsnappen, dan alleen de tong bij den wortel uit te rukken. Als onze [dames dit alles weten, moet, dunkt ons, bij menig hunner de trots en het genoegen van hun mooie wintervacht toch wel een beetje kleiner worden. Goes, 26 Oct. 1920. Nieuwe Taiwo f24—f28.50, Haver f 18 f 19, Kroon-erwten f25f27, Bruine 'Boonen f25—f28. Aanvoer zeer gering, 'stemming flauw. Aanvoer boter 560 pond. Boter ten eieren worden steeds naar kwaliteit betaald. Boter f 2,50f 3.per K.G., midden- prijs f 1.50 per halve K.G., particulieren f 1.60 en minder; roomboter f 1.65. Eieren f 19 per 100 stuks, middenprijs f4.75 per 25 stuks, particulieren 21 ct per stuk. Eendeieren 17 ct., poeljeseieren 10 ct. Dierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 690 eieren. Prijs f 18.40 per 100 stuks. MIDDELBURG. Zure Bellefleur 39, Huismanszoet 30, Kleipteren 24, Gieser Wildeman 26, Winterlouwtjes 20, Mispels! 27, Uien 89, Kleine Uien 15, Sprui ten "2843, Suikerboonen 152S, Spi nazie 13—15, Schorseneer 1416, Kool- rapten 4, Thomaten 46 ct., alles per K.G. Komkommers 8, Sla 12, Andijvie 14', Bloemkool 4—20, Ronde knol 4—8, Sa- voye kool 47, Witte kool 36V2 ct-, alles p;er stuk. Veldsla 21—27, 'Prei 10 12, Peen 47V2, Rap(en 57, Karnton S —7, Rammenas H/h2.V2, Selderie 21/31 4 ct., alles pier bns. VLISSINGEN, 26 Oct. 1920. Goudrei- netten 3036, Ermgaard 1824, Zura Bellefleur 2239, Bouwmans Reinetten; 36, Rietpieren 23, Winterlouwtjes 26, Gie ser "Wildeman 23—25, Bezy de 'C,hau- montel 31, Kleineren 2224, Nouveau Poiteau 38, Pondspieren 20—24, Druiven 110112, Mispels 3040, Thomaten 27 —52, Peen 3i/2—4, Koolrapten 272, Uien 681/2, Spruiten 32723672, Kroten 3V2 71/2 ct., alles pter K.G. Roode kool 6— 6V2, Savoye kool 57a672, Witte kool 172—4i/2, Bloemkool 31/217V2, Eieren 19 V2201/2 ct., alles per stuk. Prei 4 72 97'2, Peen 3.72—61/2, Selderie iy2 3, Kroten 6i/271/2, Rapten 41/2 ot„ alles pier bos. Veldsla Jl, Spinazie 19 —20, Andijvie .74—44 ct., alles per mand. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 26 Oct., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt., Hoogste barometerstand 775.3 te Ham burg laagste 763.7 te Perpigaan. Verwachting tot den avond van 27 Oct. Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind, nevelig tot half- of licht- bewolkt, droog weer. Weinig verandering van temperatuur. In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw LUCASSE- Van der mispel geven kennis van de geboorte van hunne Dechter MARIE THÉRÈSE ELISABETH. Ree»wijk, 24 October 1920. Heden overleed, na lang durig lijden, onze gelie'de Zoon, Broeder en Behuwd- broeder JOHANNES GILLES, in den ouderdom van 17 jaren. M. WALRAVEN. M. J. WALRAVEN- OvERTVELD. Middelburg, 25 Oct. 1920.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3