op willekeurige oefeniugsdageii kouden worden afgeschoten en waaraan alle le den konden deelnemen. Een zilveren me daille werd beschikbaar gesteld voor groep A, omvattende de meest geoefende schut ters, voor het hoogste aantal punten be haald in die 6 series en een bronzen medaille voor dezelfde groep, voor hem die ,de meeste achten, zou schieten. Voor groep B, waartoe minder goed geoefende schutters beboeren, werd een bronzen me daille beschikbaar gesteld voor het hoog ste aantal punten en eveneens een bron zen medaille voor het grootste aantal ach ter in die series. Er werd geschoten op schoolschijf A afstand 100 Meter, ma ximum 40 punten per serie. Door den commandant werd nu tijdens de oefening de uitslag van dien Wedstrijd medege deeld, waarbij hij er opi wees, dat er over het algemeen goed geschoten 'is- De prijswinner was voor groep A de heer D. J. P. Jacobi met 236 punten de zilveren medaille, en met 26 achten de bronzen medaille. Bij groep B behaalde de heer J. C. F. van Kamer met 214 punten en de heer A. K.ögeler met 14 achten ieder een bron zen medaille Nu rest nog een schietoefening ojp 30 October en dan worden voor dit seizoen de oefeningen officieel gesloten. Getracht zal worden om in de a.s. wintermaanden gelegenheid te vinden om de aangename verstandhouding te bestendigen door eeni- ge avonden te wijden aan wetenschappe lijk of gezellig samenzijn, terwijl de wed strijdcommissie zich beijvert gelegenheid te vinden om ook gedurende den winter de schietoefeningen voort te zetten. De politie alhier hield gisteren 4 en van morgen voor 10 uur reeds weer een persoon aan wegens openbare dronken schap. Aangehouden is de 17-jarige H. v. d. B., die zich ten nadeel® van winkeliers schuldig maakte aan oplichting van si garetten chocolade, enz. Goes. Molton-dekens. Zij/die in aanmerking wenschen te komen voor het koop-en van molton-dekens a f0.90 per stuk, gelieven zich voor 28 October e.k. op; te geven op het Gem. Distributie-bu reau, Vlasmarkt Vlissingen. De winkeliersvereeniging „Gemeenschappelijk Belangi" is door B. en W. om advies gevraagd inzake de adressen ter invoering; van de Zondags- en 7 uur-sluiting. In een uitvoerig adres wordt dii advies verstrekt, waarvan het slot luidt: Resumeerende hebben wij de eer lT te adviseeren het verzoek van de vereeniging van Handels-'en Kantoorbedienden betref fende de Zondag-sluiting en de 7 uur sluiting niet te ondersteunen en tel* tege moetkoming aan de wenschen van het winkelpersoneel, aan den raad der ge meente voor te stellen de winkelsluiting op Zaterdag te bepalen op 9 uur. Stukken voor den gemeen teraad. Subsidie De Ruijterschool. In gevolge de bepalingen van de Nij verheidsonderwijswet kan voor de Zee vaartschool 75 pet. der netto onkosten, van hel rijk worden verkregen, als de ge meente, waar de school is gevestigd of de gemeenten waaruit leerlingen de school bezoeken de overige 25 pet. geven. Deze nieuwe regeling beteekent voor de ge meente een vermeerdering van subsidie van f16925—f3365 f13560. B. eh W. herinneren er aan, dat in het voorjaar een verzoek oen een ver hooging van subsidie over 1919 van f4416 voor salarisverhooging der leeraren is afgewezen omdat geen middelen over 1919 beschikbaar waren. Thans is van den Minister van Onder wijs een schrijven ingekomen, luidende als volgt: „Naar het bestuur der Zeevaartschool te Uwer stede mij mededeelt heeft de ge meenteraad zich onmachtig verklaard, de ontbrekende 50 pet. van het voor salaris- verhooging volgens den leiddraad van het personeel dier school noodige bedrag toe te staan. Teneinde de school in het vervolg voor dergelijke moeilijkheden te vrijwaren heb ik de eer Uw college te verzoek een uitspraak van den Raad uit te lokken, waarbij de gemeente verklaart van 1 Ja nuari 1921 ad 25 pet. in de netto-uit gaven der zeevaartschool te zullen bij dragen. Kan zoodanige verzekering niet wor den gegeven, dan zou overwogen moeten worden de Zeevaartschool op te heffen, c. q. naar een andere gemeente over te brengen. Ik teeken ten slotte hierbij j.an, dat ik een spoedige behandeling dezer aangelegenheid zeer op prijs zal stellen". B. en W. spreken hun verwondering over dezen brief uit, waar de regeering toch op de hoogte van den financiëelen toestand der gemeente moet worden ge acht. De Minister doet het als 'tware voorkomen, dat de niet-betaling van de helft der salarisverhloogingen der leera ren op onwil berust in plaats van onmacht. Hoe het echter ook moge zijn, uil het ondubbelzinnige schrijven; van genoemden bewindsman blijkt, dat het Rijk niet voornemens is de in de wet neergelegde verplichting der gemeen te voor zijn rekening te nemen. Waar de gemeente niet mag toelaten, dal ten gevolge van het niet verleenen der ver hoogde subsidie de De Ruijterschool zou worden opgeheven of verplaatst, zal zij wel genoodzaakt zijn de meerdere finan- ciëele lasten op haar schouders te ne men. Indien de raad dit oordeel mocht deebn, zullen B en W. pogingen aan wenden van de provincie een deel der j subsidie terug te ontvangen. De Winkelsluiting. Betreffende het verzoek van den R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden, om te komen tot Zondagsslui ting, 7 uur-sluiting ear 9 uur voor den Zaterdag, achten B. en W. het niet raad zaam, mede gezien het ingewonnen ad vies van de winkeliersvereeniging „Ge meenschappelijk Belang" oin op de bin nenkort te verwachten rijksregeling voor uit te Inopen en op dat punt de be staande verordening te wijzigen. Mocht de bedoelde wettelijke regeling eenigen tijd oip zich laten wachten, dan zou deze aangelegenheid bij de thans in bewer king zijnde nieuwe algemeene politiever ordening, waarin de winkelsluiting kan worden opgenomen, onder de oogen kun nen worden gezien en het verzoekschrift van adressante nader kunnen worden overwogen. Geen Toeslag. In de vergadering van 1 October werd het voorstel van do heeren de Meij-, Lindeijer en van Hal om flOO bijslag over de tweede helft van 1920 toe te kennen aan alle personen in gemeente dienst, met minder dan f3000 inkomen, in handen van B. en W. en. do com missie voor de financiën gesteld, die tevens het voorstel van de heeren Hen- sel. Sorel en Haast om een kindertoeslag toe te kennen van f25 per kind tot een maximum van 100 aan hen met een uikoinen van niet hooger dan f2000, zouden onderzoeken. Deze beide voor stellen zijn behandeld in een vergade ring van de voltallige commissie voor de financiën met het college van B. t-n W. B. en W. hebben het herhaald en her halen het thans nogmaals, dat zij de billijkheid van het verzoek niet willen, ontkennen, en zij hebben maar al te goed gezien, dat de Joonregelingen van andere gemeenten boven die van Ylis- singen uitsteken, welk feit natleelige ge volgen voor Vlissingen kan hebben. B. en W. zouden dan ook niets liever doen dan aannemen van het voorstel de Meij c. s. met warmte aanbevelen, maai' het is hen piractiech onmogelijk een besluit in dien zin uit te voeren, daar voor posten, die ^riet op de begrooting sfaan de middelen tot dekking moeten worden aangewezen. D;e pjost „Hoofdelijke Om slag' 'is de eenige bron waaruit een ■extra uitgaaf kan worden geput. Diit is echter niet mogelijk, wanneer voor een dienstjaar het totaal bedrag can dien ,plost is vastgesteld en op het kohier dier belasting gebracht. Buitendien mag wor gden aangenomen, dat hei bedrag der plaatselijke inkomstenbelasting voor 1920 de draagkracht der inwoners nagenoeg heeft bereikt. Er zijn zelfs in den raad stemmen opgegaan die de belasting te hoog vonden. Noch B. en W. noch de commissie voor de financiën kon aanwijzen waar-, uit de kosten zouden moeten worden be streden, en ook verdient het geen aan beveling en is het niet mogelijk de kos- sten op den dienst 1921 te brengen. Waar het echter de bedoeling van B. en W. is voor te stellen de salarissen met £200 en de loonen met 8 cent te vefhoogon, is ex maar een middel en wel om dit te d.oen zijn f300 en 12 cent, wat bij ile behandeling der begrooting voor 1921 onder de oogen moet worden gezien. Waar het niet gaat om de mate van 'het verleenen van een bijslag doch alleen de al of piet mogelijkheid over 1920 nog iets uit te keeren, kan het tus- schenvoorstel-Hensel c. s. buiten beschou wing blijven. Wemeldinge. Donderdagavond was in de Chr. School samengekomen het Bestuur der Chr. school met de ouders en de verschillende kef kor aden, Chr. Jongtel. Ver eeniging, om samen God te danken voor de aanneming Wet-De Visser. De vergade ring werd geopend met het zingen van Ps. 138:1 en 3 en voorlezing van Ps. 138 en gebed door den voorzitter. Daarna spreekt de voorz. een welkomstwoord tot de aanwezigen en geeft daarna het woord aan ds. J. W. Drost, die in een welspre kende rede een geschiedkundig overzicht van het onderwijs geeft, te beginnen bij de Republiek der Vereen. Nederl., daarna onder de Bataafsche Republiek. Toen de wet van 1806. Hierin was belichaamd het beginsel van bet Nut. Jezus was een deugdzaam mensch, die veel goed deed. Het was een Christendom boven geloofs verdeeldheid. Men sprak van God, deugd en onsterfelijkheid. Men leefde braaf, gaf ieder bet zijne, maar het Evangelie der genade Gods bleef w-eg. Toen kwam Da Costa in zijn „Bezwaren tegen den Geest der eeuw" en later Groen van Prinsterer. Krachtig getuigde deze laatste tegen de on-Christelijkheid van de wet van 1806. Hij wilde de facultatieve splitsing. In 1.848 riep Baron Mackay het uit: de dageraad der vrijheid breekt aan. Toch zou de uitkomst nog lang toeven. De schoolwet van 1857 kwam, maar die bracht geen uitkomst. Toen kwam ook, nog het pijnlijk conflict Groen-v. d. Brugghen. In 1889 schoot Baron Mackay de eerste bres in den muur van 't liberalisme. Ieder staats burger gelijke rechten. Dit is gelukt ge-, deeltelijk aan Min. Cort v. d. Linden en volledig aan Dr. de Visser. Nu is er de financiëele gelijkstelling, doch dit werk is alleen door Gods alvermogen geschied, dat wij niet begrijpen, al zien wij het. Als tweede spreker trad op dhr. Brink huis Evenals zon- en kunstlicht zich van elkaar onderscheiden, evenzoo, aldus spr., ook bijzonder en openb onderw. Langen tijd dacht men dat de godsdienst van bui ten af in de kinderen werd aangebracht. Met historische voorbeelden illustreert spi'. het onware daarvan. Neen, elk kind wordt geboren met het zaad der religie in zich en dit zaad nu hebben we te ont wikkelen. Waarin toch dat verschil in bijz. en openb. onderwijs? Daarin: dat begonnen en geëindigd wordt met gebed, dat eiken dag 't kind wordt verteld en onderwezen in de Bijbelsche Geschiede nis; dat de leeslessen, ja, 't geheele onder wijs, doortrokken zijn van 't Chr beginsel. De tijd van sprookjes is vooririj, zegt spr., wij kiezen als middelpunt van ons onderwijs Jezus Christus. Nu kregen we iets van de tegenwerking te hooren, de bijz. school aangedaan. Met pakkende voorbeelden bewijst Spr. dat. Ondanks de verdrukking wies de Chr. school. Diit is nii alles anders De nieuwe wet brengt veranderingen. Spr. noemde de groote veranderingen voor onze school op. Daarna een enkel woord over de op leiding der onderwijzers en spoorde de ouuers aan, indien er toe in staat, toch hun kinderen in 't onderwijs Ie doen begeven. Tenslotte sprak spr aan God dank uit voor 't groote wonderwerk op schoolge bied- Dank ook aan alle groote mannen ons gegeven, om onze zaak te bepleiten. Bijzonder aan de thans nog ievenden Ivuyper en Lohman. Éindelijk uitte spr. zijn dank In en voor beperkten kring, maar toch niet de minste aan 't bestuur, do ouders, vrien den en belangstellenden van onze scho len; in 't bijzonder aan den voorzitter, ds. Droist en den penningmeester, den heer J. Zeeuw. Deze waren vanaf de oprich ting bestuursleden. En met weemoed spiifk spr over de overleden vrienden Dominicus, Elsacker en Dekker. „Een an der die zaait, een ander die maait". Als derde spreker trad op dhr. J. A. Dominicus, secretaris van hef schoolbe stuur. De opvoeding is een zaak van gewicht. Dat voelen de ouders, die weten, dat hun kind voor een eeuwigheid is gescha pen 't Is geen wonder, dat zij dikwijls angstig de schooljaren tegemoet zien, als hun kind onder zooveel andere invloeden komt. Vroeger echter ontbrak op zooveel plaatsen het Christelijk onderwijs. Baar er geen leerplicht bestond, hielden daar om veel ouders hun kinderen thuis en die het betalen konden, namen een huisonder wijzer. Na 1857 werden er echter meer dere bijzondere scholen opgericht, maar toen minister Cappeyne van de Capello in de Tweede Kamer waagde te zeggen, dat de minderheid moest worden onder drukt, toen hebben onze voorouders veel te lijden gehad. Daarvan baalde spreker verschillende voorbeelden aan ,E-cn gevolg van de Wet van 1S78 was het volkspetitionnement. Toch trad de wet in werking. De strijd bleef voortduren en mannen als Groen van Prinsterer, E. van Soeterwoude, Kuypër en Lohman ga ven hun krachten er voor. Men ging schooltjes bouwen en kreeg als onder wijzers mannen van beginsel, die .vaak karig bezoldigd werden. Spreker gal uit dien t;jd enkele voorbeelden en stond «enigszins uitvoerig stil bij het werk van Meester van Noort te Nijkerkerveen, de va der van den bekenden ds. van Noort. Toen de scholen echter waren van hout, waren de Christenen van goud. Zal dit nu zoo blijven? Als nu de ouders maar evenveel voor het Christelijk onderwijs zullen blijven voelen en de onderwijzers maar hun beginsel ihbog blijven houden. Stilstaan is achteruitgang. Voorwaarts moet dus de leuze blijven. Er is nog meer te doen. In ZuidBeveland ontbreekt nog een Chr. H. B. S„ Land- en Tui-nbouw-on- derwijs is nog 'het meest in handen van openbare onderwijzers. Daarin moet ook verandering komen. De voorzitter dankt de inleiders voor liet gesprokene en verzoekt te zingen Gez. 180:1. Daarna wordt de samenkomst met dankzegging gesloten. De opkomst was heel goed, zoodat de feestavond als wel geslaagd mag beschouwd worden. Voor de Vereeniging Christelijke Winterlezingen alhier hoopt 12 Nov. a.s. op te treden dr. J. de Groot, van Ylis singen ,met een referaat: „Te paard door Palestina". Bij het afrijden van den oprit van den kanaaldijk alhier, werd gistermiddag een der paarden, bespannen voor een geladen pe-eënwagen, van den vrachtrijder L. alhier, schichtig -en liepen met den wagen achter zich tegen een langszijde dien oprit staande balustrade, waardoor eenige zerkenpaiten werden ontzet en een ijzer verbogen. Van den wagen was het z.g. schaar geheel afgebroken. Persoonlijke ongelukken hadden daarbij niet plaats. Met ingang van 1 Nov. a.s. is tot commies ter gem.-Secretarie Zi-erikzee be noemd dhr. B. C. de Hul, ambtenaar bij genoemde administratie te Leimuiden, vroeger te Wemeldinge. 's Heer Arendskerke. In de gisteren ge houden raadsvergadering, waarin de heer Oudkerk afwezig was ,werd op een ver zoek van J. H. de Witte en M. Eversien, om teruggaaf van vergunningsrecht over 2 kwartalen gunstig beschikt. Op een verzoek van E. J. Bolier te Nieuwdorp tot verkrijging van vrijstelling van haven geld voor zijn schip, wordt m. a. s. afwij zend beschikt. Aan Ds. G. Steenkamer en de erven van J. J. Cornelisse werd af schrijving van hoofdelijken omslag ver leend over respectievelijk 4 en 5 maan den. Tot onderwijzers voor het berha- ■lingsonderwijs voor het jaar 1920192L werden aangewezente 's H. Arendskerke de heeren J. van Houte en J. Witte en de dames C. J. Meeuse en J. J. van Houte; te Nieuwdorp: de heeren C. Vos en L. J. v. d. Ende en Mej. J. ,1. Talsma; eii te 's H. Hendrikskinderende heer D. J. v. d. Graaff en Mej. N. C. v. d. Graaff. Na aanbieding van de gemeente- begrooting voor 1921 wordt verder be sloten tot voorloopige vaststelling der ge- meenterekeuing over 1919 in ontvang op f 84759.64,5 en in uitgaaf op f 77951.83,5, alzoo met een batig slot van f 6807.81. Vervolgens wordt besloten tot het aan gaan een-er geldleening ad f54000, ren tende 5 pet. 'sjaars, af te lossen in 27 jaren, tot dekking der kosten van den houw een-er nieuwe openbur-e lagere school te Nieuwdorp en het aanschaffen van schoolmeubelen. Naar aanleiding van dit besluit zegt de voorzitter ,dat het plaat sen van deze leening reeds door B. en W. is voorbereid en dat verschillende inge zetenen en andere belangstellenden zicli bereid hebben verklaard dit geheele be drag op de gestelde voorwaarden te le en en. Ten slotte wordt in het belang van de openbare veiligheid en tevens van de stra ten besloten d-e verordening betrekkelijk de strat-en, wegen en andere openbare plaatsen in deze gemeente te wijzigen als volgt: Het is verboden door de hoofdstraat in het dorp 'sTI-e-er Arendskerke te rijden met bespannen voertuigen op vaste as sen, tenzij een der perceelen aan die straat gelegen bezocht moet worden. Hel is ver boden in de kom der gemeente te rijden met motorrijtuigen, welke op zichzelf of i-n beladen staat een gewicht hebben van meer dan 7000 K.G. en waarvan niet alle wielen zijn voorzien van gummiban den van ten minste 3 c.M. dikte en waarbij de overbrenging van het gewicht op da as- sen niet geschiedt door middel van v-ceren. Hierna sluiting. 's Gravenpolder. Maandagavond verga derde de gemeenteraad. Tot zetters zijn benoemd W. Westveer en Ci. Telier. Tot laiiiaarnaansteker werd benoemd A. Braam. Een verordening op het h'erha- lmgsonderwdjs wordt vastgesteld Van me vrouw De Wed. Dr. van lngen Schou ten was een verzoek ingekomen om- een toeslag van 40 plet. op haar pensioen. Dit werd toegestaan en tevens ook met eenzelfde percentage het pensioen ver hoogd van de Wed. Kribbe en de Ws'l. Gleruin. De gemeentebegrooting werd met een enkele kleine wijziging goedgekeurd. De post onvoorzien werd met f4000 ver hoogd met bet oog op' de nieuwe rege ling der jaarwedden, zoodat zij sluit met een totaal ontvangst en uitgaaf vate f28145, onvoorzien f4338, met een H. O. van f14200. Dhr. Schouten stelde nog voor de mu- ziekvereeniging een veriiolit en ver warmd schoollokaal te geven. Dit werd bestreden door de wethouders Joziasse en Verhulst, daar Wet niet op den weg der gemeente licht hiervoor geld uit te gev-en. H-et werd dan ook verworpen met 4 tegen 2 stemmen. De rekening Burger lijk Armbestuur werd teruggewezen om nadere inlichtingen. Daarna sluiting. 's Heer Abtskerke. Zaterdagavond viel de landbouwer v. L. van den zolder. De ontboden arts kon geen breuk ontdek ken, doch wel inwendige kneuzingen. Het ongeval is nog betrekkelijk goed af geroepen, ofschoon de man zoo goed als bewusteloos was, toen zijn vrouw hem vond liggen. G. -C-. Colljnsplaat- Door het bestuur van den polder Oud-Noord-Beveland werden Vrij dag verpacht 25 perceelen landerijen, dij ken, weilanden, enz. Er werden uiterst hooge prijzen besteed. Zoo werd een per ceel dijk, dat bij- de vorige verpachting, nu 14 jaar geleden' f408 opbracht, nu verpacht voor 11530. De totaalopbrungst die lot nu bedroeg f 4812, zal nu bedragen- 19973, waarbij' dan nog niet gerekend zijn een plerceel, onderhandsch aan de ge meente Colijnsp-laat verpacht en eenigi bouwland, dat gereserveerd i-s voor de werklieden van den ploldert G. C. Souburg. Alhier wordt thans dagelijks gelegenheid gegeven tot het koopen van leidingwater aan de tramhalte en wel togen' 1 cent per emmer. Kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hek-endorp C. Verhagen, etn.-pred. te Apeldoorn. Aangenomen naar Zeerijp door A. de Vries te Appelschatnaar Oldemark door J. Gaastra, hulppred. te Dedems- vaart. Bedankt voor Polsbroek door A. H. J. G. van Voorthuizen te Doornspijk: voor Voorburg door dr. Th. L. Haitjema te Apeldoorn; voor Oud-Alblas door P. Kruijt te Staphorst; voor Noord Zijpe door J. C. A. Nijenhuis Ockhuijsen te Winkel; voor G-eertruid-enberg door J. C. Wissing te Vught. Geref. kerkten. Beroepen te Amsterdam G. R. Kuypier te Haarlem; te Purmerend R. Haitsma te Gaast. Bedankt voor Meed-en door D. Dr-enth te Leimuiden; voor Nierijl door O. Boersma te Koudum; voor Zalk door J. Dekker te Ambt Vollenhove. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Zierikzee door H. A. Hil- bers te Enschede'. Geref. Gemeenten. Beroepen te Gouda A. Verhagen te Dirksland. Ev. Luth. Kerk. Overleden onverwachts te Delft ds. Caii Wilhelm Pohlmann, oud 76 jaar, sedert 1 Jan. 1912 emeritus predikant te Leiden. Hij zoü juist Vrijdag a.s. gedachte nis gevierd hebben van zijn bevestiging in zijn eerste gemeente, Wildervank, welke hij diende van 1871 tot 1875; daarna stond Z.Eerw. te Groede; van 1883 tot 1886 te Weesp en eindelijk te Delft, waar hij eme ritaat verkreeg. Goes. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen dhr. W. S. Duvekot, wegens bedanken van dr. J. van Bruggen voor deze functie. ifodsrwijs. Onderwij zerssal'ari s sien. Gisteren had het Comité voor Salaris actie van -den Onderwijzers-Bond, Hoof- denvereeniging en N. O. G. een particuliere audiëntie -bij den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Aan den Minister werd door de leden van het comité uiteengezet d-e groote be zorgdheid d-er onderwijzers, ontstaan door de uitlatingen van den Minister in de Eerste Kamer, waaruit zou kunnen blijken, dat de R-eg-e-ering niet voornemens is het advies dpi' Centrale Commissie voor Ge organiseerd Overleg op te volgen, maar, vooral voor wat de beginsel-en betreft, daarvan in belangrijke opzichten zou wil len afwijken. Met nadruk werd er op gewezen, dat dit ouder de belanghebbenden een buiten gewone teleurstelling zou doen ontstaan, een teleurstelling die zich nu in onder wijzers-kringen reeds uit op een wijze, die voor het onderwijs het ergst doet vree zen. De Minister deelde mede, dat op het oogenb-lik omtrent deze zaak ernstig over- leg gepleegd werd door d-e leden der Re geering en dat hij het incorrect zou vin den in dit stadium der zaak omtrent zijn plan nadere mededeeJingen te doen. Wel zegde hij toe den grootst mogelijken spoed te zullen betrachten. Examens akte U. De Minister van Onderwijs beeft in de commissie, in 1920 belast met het examineeren van hen, die dc akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen 'tot het geven van 1. o. in de beginselen der handelskennis, voor de dezen winter te houden examens lager onderwijs (akte U) benoemd tot lid en voorzitter: Mr. J. H. Thie-1, inspecteur van. het middelbaar onderwijs te 's-Graven- hage. i Onderwijsraad en Leer plichtwet. Da minister van Onderwijs, K. en W. deelt mede, dat hij over de aan hangige wijzigingen in de -leerplichtwet het ooi-deel van den ond-eiuvijsraad ge vraagd heeft -en bereid is vóór de- openbare behandeling van h-et wetsontwerp bet uit gebracht. advies aa-n d-e Tweede Kamer over te leggen. Social* Belichten. Salarissen bij de Post. Met ingang van 1 October j.l. is voor de leerling-kantoorbedienden ,de leerling- telegrafisten, -telefonisten bij <jen inter- loealen dienst, de a spi ran t-bureel :unb t a naren een nieuwe salarisregeling vastge steld. De nieuwe salarissen bedragen per maand indien de ambtenaren in de woon -plaats der ouders wonen, reap, op 17- en 18-jarigen leeftijd, 19-jari:gen, 20-ja- rigon en 21-jarigen leeftijd of ouder: voor gemeenten le kl. resp. 80, f 35, f89 en f93; voor gemeenten 2e ld resp. f 77, f 82, 86 en 90: voor ■gemeenten 3e kl. resp!. f 74, f 79, f 82 en i' 86. Wonen de betrokkenen niet in de woonplaats hunner ouders dan zijn deze bedragen de volgende: voor gemeenten ie kl- resp. £95, f 100, £104, f108; voor gemeenten 2e fel. f92, f96, f 100 en f104; voor gemeenten 3e kl. f88, f 92, 196 en f100. Voor cle leerling-telefonisten bij den localen dienst en de tijdolij'ke schrijvers gelden de volgende bedragen: Voor ge meenten le kl. resp'. f 72, f 76, f 80 en f85; voor gemeenten 2e kl. f70, 173, f77 en f82; voor gemeenten 3e kl. resp. f67, £70, £74 en f (79. Buiten de woon- plaats dor oudersvoor gemeenten le kl. resp. f87, f91, f95 en '£100; voor gemeenten 2e kl. resp. f84, f88, f92 en f96; voor gemeenten 3e kl. resp. f81, f84, f88 en f92. Van 1 Januari 1920 af 'tot en met 30 September 1920 wordt een toeslag van f 5 per maand gegeven. Ambtenaren van Waterschappen en Polders. Gp initiatief van den Bond vaar Amb tenaren bij de Waterschappen in Zuid en Noord-Holland, zal o[p 31 October te Utrecht een vergadering wonden gehou den van ambtenaren van Waterschappen en Polders uit de verschillende provin cies, ter bespreking van het oprichten van een Landelijken Bond van Water schapsambtenaren, opdat alle ambtenaren en beambten in vastdienstverbaad aan gesteld bij Waterschappen en Polders van geheel Nederland in één Bond zullen «•orden vereenigd. Gemengd Niamws. Ongelukken. Gistermorgen is te Utrecht een 80-jarige man bij het aanmaken van een kachel verbrand. Op den weg AmersfoortDoorn zijn gisteren twee auto's tegen elkaar gereden, waardoor een hevige botsing ontstond. Alle ingezetenen uit de eeuc auto (twee fabrikanten met kun echtgenooten) werden ernstig gekwetst. Twee werden in een ziekenhuis opgenomen, de beide anderen per ziekenauto vervoerd. De economische puzzle. Het orgaan van dc Maatschappij van Nijverheid bevat het volgende „Kort Begrip" van de economische puzzle „De kern van den wederopbouw der wereld gaat om een woordje van twee letters. Men zegt H ij (dat is de buurman) rtioet harder werken en meer sparen. En daar elkeen zijn buurman's huurman is, blijft de verlossing uil.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2