Telegrammen. Mihrts ter fluisor Kerknieuws. OBÜerwijs. P r a d i k Si e u r te n. timmer Fa. A. S J D I Mef vijf jaar Tof xe&r billijke Met koperen f f*ln prachtige Geheel fran Op fermijnhef BOES. öe Ontvanger- van het Watersc Breede Wateri bosten lerseke' nert belangheb ®r aan, de betali tweeden ter let Dijkgeschot ®P 15 October 1 doen. *1 Avondschool voor Ambachtslieden do h'ee- ren J. Melse (voor handteekenen) en P. Kakebeeke (voor lijn- en vak teekenen'). Bij punt 4, wijziging der gemeentebe- grooting deelt de voorz. mede, dat B. en W. in zooverre aan 't verzoek der financiëele oemmüssie voldoen, door voor te stellen in principe te besluiten voor de volstorting van liet aandeel in de Céntrale Bouwmaterialenvoorziening ten bedrage van f 900 een leening aan te gaan, doch dit niet afzonderlijk te doen, maar onder te brengen bij de eerstvol gende te sluiten leening. Op een vraag van dhr. Fransen v. ij. Putte antwoordt de voorz. nog, dat het aansluiten bij de C, B. V. groote voor deden voor de gemeente oplevert en hier dus allerminst van verloren geld kan ge sproken worden. De rekening van het Gasthuis wordt met de reeds vermelde eindcijfers vast gesteld. De verordening regelende het herha ling,sonderwijs wordt met alg. stemmen in dien zin gewijzigd dat de cursus voorlaan loopt van t Oct.—1 April. Bij het voorstel om over te gaan tot oprichting' van een keuringsdienst en op roeping sollicitanten naar de betrekking van Directeur-Scheikundige, merkt de voorz. op, dat het hier geldt een eerste en wel de officiëele beslissing. De verdere verordeningen enz. zullen later den Raad bereiken. Dhr. Fransen v. d. Putte wil omtrent de geldelijke gevolgen van het eventu eel te nemen besluit nader ingelicht wor den. Zijn aan Goes geen eischen gesteld bij de vestiging van bedoelden dienst? Moot Goes niets meer betalen dan zijn kwantum in de totale kosten overeen komstig het zielental? De voorz. deelt mede, dat geheel de exploitatie, ook de salarissen voor reke ning van alle gemeenten komit. Alleen is: nog niet duidelijk wie de kosten van vestiging en de inrichting der gebouwen zal moeten dragen, 't Rijk betaalt hiervan de Welft, maar wie de andere helft zal betalen (Goes of alle Zeeuwsche gemeenten) is nog, niet uitge maakt. Wel is de Inspecteur der Volksge zondheid voor de laatste oplossing. Dhr. de Diie vraagt naar een raming der exploitatiekosten. De voorz. is hier toe niet in staat, 't Geldt hier een ge heel nieuwe zaak. En de Raad moet toch iii alle l'inanciëele kwesties heslissen. Dhr. Duvelt otKunnen er geen moeilijk heden ontstaan, doordat Goes benoemt en salarissen vaststelt en de gelden voor verreweg het grootste deel door andore gemeenten moeten worden opgebracht? De voorz.: Gedept Staten moeten de be sluiten van benoeming en salariëering goedkeuren. En de Warenwet geeft ons voldoende zekerheid, dat de andere ge meenten hun verplichtingen nakomen! Het voorstel van B. en W. wordt daar na met alg. stemmen aangenomen. Daarna, wordt de gemeentebegL'ooting voor 1921 den Raad aangeboden in ont vangst en uitgaaf voor 't519.531.95Va met een post onvoorzien van f 14325.51 Va Tot tijdelijke onderwijzers bij' het hër- halingsonderwijs worden met algemeene stemmen benoemd de heeren J. Ruisaard, A. M. Overhoff en M. G. v. d. Ende. Dhr. de Die informeert nog of 'het hoofd der Sbhool ook hoofd van het her- haliugsbnderwijs moét zijn. De voorz. leest art- 7 der gemeente lijke verordening voor, volgens hetwelk het hoofd van school B tevens hoofd van het herhalingsonderwij's ils'. Bij het voorstel tot benoeming; van een gemeente-geneesheer, meent dhr. de Die dat op een vorige vergadering niet ge stemd is over het voorstel om1 het sa laris van den gemeente-geneesheer van f2400 op' f2000 te brengen. Dhr. Plazier en de voorz. lichten toe, dat het voorstel om'het salaris op f2000 te bepalen, door B. en iW. is overgenomen en hun voorstel in zijn geheel is aan genomen. Wil dhr. do Die dit tochi op f2 400 voorstellen, dan kan hij dat bij de gemeente-begrooting doen. Dhr. Flink informeert of het lelt, dat slechts één sollicitatie is ingekomen, ge weten moet worden aan het salaris. Den voorz. is daarover niets bekend. Met alg. stemmen wordt daarna met 1 Jan. 1921 tot Gem.-geneesheer benoemd dhr. II. Snoek ,arts alhier. Tot 1 Jan. 1921 zal hij deze functie tijdelijk waar nemen. Van Gedep1. Staten is een schrijven ingekomen, dat zij in het besluit aan gaande 't verzoek der Firma Timmerman en Melis nadrukkelijk willen zien ver meid, dat de ingebmikgeving van bedoeld terrein plaats heeft tot .wederopzegging toe, opdat de gemeente altijd de beschik king er over kan krijgen. B. en W. stellen voor, "die bepaling in te voegen. Aldus besloten. Bij 'de rondvraag vraagt dhr. de Die hoe lang do demping der sloot aan den Stationsweg nog zal duren. D'e voorz.: B. en W. hebben met de S.S. daarover druk gecorrespondeerd. Dhr. Hendiiks heeft van de S.S. vergunning gekregen om dat gat te demipen. Van dé gemeente zijn er hoogstens een paar karren grond in geworpen en geen vuil, zoodat zij allerminst de gehuld heeft van den stank, die daar zich verspreidt. Een ingenieur van de S.S. heeft j.l. Maandag met dhr. Rothuizen hierover een lange bespreking gevoerd. De gemeente kreeg van dëzen ingenieur schuld van die vuile boel daar, maar dit is onwaar, 't Gemeentebestuur zal zooveel mogelijk medewerken omi den onbehoorlijke» toe stand er weg te nemen. De voorz. zal op de volgende raadsvergadering daar over meer piededeelen, als hem alle bij zonderheden bekend zijn. Dhr. Fransen v. d. Putte wijst er ook op, dat de stank daar voor de menschen in de buurt ondragelijk wordt. Dhr. Plazier wijst op de moeilijkheden voor het scheepvaartverkeer betreffende den waterstand bij de brug, die naar de binnenhaven leidt. De Voorz.: B. en W. hebben gespróken over de weder plaatsing van een peil schaal. Kaar een goede plaats voor zulk een peilschaal wordt nu gezocht. Dhr. Plazier dringt ook aau op onder zoek naar de sluizen. Er gaat te vlug veel water naar buiten bij lagen waterstand. Misschien sluiten de kleppen aan de sluis deuren niet goed. B. en W. zullen ook daarnaar een- onderzoek instellen. De voorz. sluit hierna te kwart vóór 9 de vergadering. Naar men ons mededeelt, zijn er in het gebied van den Raad van Arbeid te Goes tot en met 30 September 1920 krach tens de verzekering swie tten niet minder dan 4773 renten toegekend, waaronder 8 weezenrenten m 1 weduwenrent-e. Iio-e vaak is reeds de klacht gehoord, dat Goes op kunstgebied zoo armelijk is bedeeld, dat van war-e kunst hier zoo weinig te genieten valt. Welnu, vanaf a.s Dinsdag zal er gelegenheid zijn, om op het gebied der schilderkunst zijn kunst liefde te bevredigen. A.s. Maandag, des nm. half 4, zal n.l. op de bovenzaal van het voormalig café Boud-eling op de Groote Markt (waarschijnlijk door den heer Burgemeester) de officiëele opening plaats hebben van een schilderijententoonstelling, bestaande uit werken van Mevr. Hcndrickx en de heeren Gier. Jacobs en G. Bergsma. Gistermiddag, toen de voorbereidende werkzaamheden nog in vollen gang waren en er in het zweet des aanschijns gewerkt w-erd, om alle schilderij-en zulk een plaats te geven, dat zij all-e tot hun rechtkomen en toch de symmetrie niet vervelend wordt en ook om het zonlicht, waar noodig buiten te houden, namen wij op de ex positie-zaal een kijkje. Onze voorloopige indruk kan niet anders dan gunstig ge noemd worden. Reeds zag-eu wa menig, naar onze bescheiden meiening, zeer ge slaagd werk, o. a, zeegezichten, bloemstuk ken, stads- en dorpskiekjes (ook van Goes -en omstreken) en portretten ook van in Goes ni-et onbekende personen. De tentoonstelling komt, deze indruk kregen wij nu r-eeds, op hoog peil te- staan. Ditmaal zullen de organisators eens niet uitgaan van de gedachte: 't is maar voor een kleine plaats, dus komt 't er zoo precies niet op aan. 't W-ordt werkelijk iets moois. Door mej. F. Okké is om gezond heidsredenen met ingang van 1 Januari 1921 eervol ontslag aangevraagd als help ster aan de openbare bewaarschool. Bij gunstig weer zal Dinsdag 12 October een sportmiddag voor leerlingen der R. H. B. S. gehouden worden opi de Schengeweide onder leiduig van den leeraar in de lichamelijke oefening, den heer C. T. Ruben. D'e aanvang is ge steld op één uur des namiddags; oucters van leerlingen en andere belangstellen den zijn van harte welkom. Het volgende programma is vastge steld 1. Voetbal (2 elftallen). 2. Korfbal (2 twaalftallen). 3. Hockey (2 elftallen). 4. 100 M. loop1. 200 M. loop (voor leer lingen der 2-de, 3de en 4de klasse). 6. 400 M. loop (voor leerlingen dei' 3de, 4de en 5de klasse). 7. Estafetteloop;. 8. Hoogspringen. 9. Verspringen. 10. Pols- hoogspringen. 11. Kogelsto-oten. 12. Speer werpen. lerseke. Vanaf Maandag a.s. zullen van deze gemeente pi.nar. 100 man gaan wer ken naar de suikerfabrieken te Stam persgat. Ze zullen des morgens naar en des avonds van hun werk per qxtra-lrein naar huis vervoerd worden. Hun is een vast loon van f30 gegarandeerd, dit zal vermoedelijk wel meer zijn. Het werk zal duren tot einde December rekent men. Een en ander is een gevolg van den 8- urigen werkdag, die eerstdaags zal worden ingevoerd. EHewoutsdljk. De kolenver. E M. M. hield gisteravond h'aar gewone jaarver gadering. Herkozen tot bestuursleden wer den de heeren C. van der Schraaf en A. de Gruijter. De vereeniging blijkt thans te kunnen beschikken over pl.m. f 1000. In het afgeloopen boekjaar werd een han delaarswinst op de gedistribueerde kolen genoten van f 558. De kolen rechtstreeks uit het schip distribue-er-en bleek nogal bezwaren te hebben, vooral nu het zoo druk is op de haven. Besloten werd fot aanschaffing van een 'bascule met ge wichten. i i Wissenkerke. In verband toet de voor gekomen land arbeider s s tak inshield! Woensdagavond -die Afd. van den Chr. Laindarbeidersbond 'm openbare leden vergadering, waarin als spreker optrad dhr. v. Vliet, hoofdbestuurslid valn 'den Bond, met het OnderwerpReor ganisatie der Maatschappij'. Het Bestuur van den Werkgevers- bond „Ons Belang" was voltallig aan wezig. Na eerst gewezen te hebben op de algemeene ontevredenheid, som de dhr. v. Vliet vele misstanden op, waartegen gerechtvaardigde actie past. Door vele werkgevers, vooral in Zeeland, wordt organisatie in welken bond ook socialistisch genoemd. Maai", zoo vraagt spr., als de boeren zeer terecht boe langer hoe meer coö peratief optreden en dus het particu lier initiatief uitschakelen, is dat dan met hetzelfde recht ook niet socia listisch te noemen? Men erkenne -daarom zoowel voor !den boer als voor den arbeider, het organisatierechit, om .zijn positie te verbeteren. Heit is nu, aldus spreker, gelukkig zoo ver gekomen dat een arbeider niet langer meer wordt be schouwd als koopwaar, dat niet enkel de patroon meer het loon bepaalt, wat in vele gevallen veel te laag was. Maar er is nog1 meer te verbeteren. Wij willen medezeggingschap vooral in het bepalen van het loon, alsook in den productieprijs. Zoowel arbei ders als patroons moeten hebben bun organisatie, opdat de eersten kunnen vragen, wat hun toekomt en de laat- sten geven wat zij' geven kunnen. Gemeenzaam overleg ontbreke daar bij niet. Spr. schetst daarna de groote waarde van eiein collectief arbeidscon tract en komende tot dit punt moet spr. tot zijn leedwezen getuigen dat het afgesloten contract 1.1. week door verschillende arbeiders is geschon den, wat spr. ernstig betreurt. Hij keurt dan ook der stakers hou ding sterk af, temeer omdat hier ge heel buiteh heit Hoofdbestuur om is gehandeld. Na afloop -dier verg. (al-dus ging spreker vo-ort) wordt geconfe reerd Imjet het bestuur der werkgevers organisatie. Als de bedoelde arbeiders geen genoegen nemen met den afloop dezer conferenties, waarin hun belan gen op de mieest rechtvaardige ma nier zullen behartigd worden, welnu, laten dfeze dan uit onze org. gaan. Op deze rede volgde een goedkeu rend applaus. Be voorz. dhr. Abra hams©, bracht dank aan den spreker. Bij ld© gelegenheid tot gedachlenwis- s-eiing werd do-or het bestuurslid de Smit de opmerking gedaan dat bij' door omstandigheden verhinderd was den voorz. in kennis te stellen met do voorgenomen staking, waarbij- hij ook betrokken was, maar aan een lid had' opgedragen het bestuur er mee in kepnis te stellen. Hij' erkent even wel onorgahisatori'schgehandeld te hebben. Niétoiah'd meer het woord ver langend, sluit de vo-orz. de verg. en ging toen over tot een geheime. Arnemuiden. Vrijdagavond vergaderd-ede raad alhier. De voorzitter deelde o. a. mede: dat mej. Maria de Rijke haai' be noeming als onderwijzeres in de nuttige handwerken te Kl-everskerke heeft aange- jnom-en; -dat er te Arnemuiden en Klevers kerke monsters genomen waren van de melk waarvan er een niet voldeed; dat Knuist eerdaags zal beginnen om den mo lenpolder te herbestratendat mej. Lagaaij' aangevraagd heeft om voorloopig in haar vrijen tijd naar huis te mogen gaan, daar ze geen kosthuis heeft. De bouwvereeniging vroeg verhooging van voorschot aan, hetwelk op voorstel van B. en W. m. a. s. werd verleend. Van de bewoners op de Markt wag een verzoek ingekomen om de hoornen op de markt te rooien. Op voorstel van B. en W. werd bes-loten met 6 tegen 1 (die van A. de Gruiter) ze te rooien, terwijl later zal beslist worden of er 2 of 3 rijen nieuwe boom-en zullen ge plant worden. P. Janse verzocht om vermindering van pacht voor de dokweide voor 1920. Op voorstel van B. en W. werd met 4 tegen 3 stemmen besloten f36 te verminderen (tegen A. v. d. Gruiter, W. P. Th. v. id.. Bijl en I. Boone). Vastgesteld w-erd daarna d-e begro-oting voor 1921. Een post, groot f 1000, werd uitge trokken om den toren te herstellen, wat noodzakelijk blijkt. Met 5 te gen 2 stemmen (Schuit en van Eenenaam) werd besloten om de kosten van onderhou-d van het gemeen tehuis te brengen van f60 op f100. Daar bij den laatsten brand gebleken is, dat er g-e-en brandhaken aanwezig zijn, werd besloten deze aan te schaffen. Met 5 tegen 2 stemm-en (beide wethouders) werd verworpen een post van f100 uit te trekken voor onderzoek der woning verbetering. Ev-en-etens w-erd verworpen een post van f 100 om de gelagkamer van het veerhuis wat op te knappen. De heer Franse zag gaarne in plaats van 50 M. macadam 35 M. grind aange kocht worden, wat een besparing mede brengt van plm. f 350, dit w-erd met 5 tegen 2 stemmen aangenomen (teg-en de beide wethouders). De heer van der Bijl vestigde er de aandacht op om de sloten die begroeid zijn met planten, go-ed schoon te laten houden met het oog op de malaria. Hij wil tevens ook dat de S. S. hi-er eend op ge wie zen w-ordt. Verder deelde de voorzitter mede, dat de inkomsten voor jacht en vissch-erij bedrag-en f6.50, doch dat er w-el liefheb bers zijn die er meer voor willen geven. Besloten werd h-et een volgend jaar pu bliek te verpachten. Bij de rondvraag vestigde de heer van Eenenaam de aandacht op d-e brandspuit, op de brandnetels op het schornetje en op de doode boomen. D-e heer Franse vroeg hoe het stond met d-e brievenbus op het station, en de heer I. Boone met de schoolkachels. Daarna geheime vergadering. (M. C.) Waterlandkerkje. Alhier had de landbou wersknecht L. Blomme bet ongeluk van een wagen, geladen met suikerbieten te vallen. Hij kreeg den wagen over het lichaam, werd met gebroken been en en armen opgenomen. Na geneeskundig on derzocht te zijn werd hij per automobiel naar het St. Anthoniusgesticht te Oost burg gebracht. (M. C.) Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen to Hilversum, B. J. C. Rijnders te Rotterdam; te Zwammerdam, J. Ste- bouwe-r te Broek op Langendijk. Geref. Kerken. Beroepen te Nieuwerkerk aan den IJsel S. v. Leeuwen te Houwer-zijl. Middelburg. Gisteren werd in liet ge gebouw der Vrijzinnig Hervormden een vergadering gehouden van dc Vrijzinnig- Hervormde Kiesvereeniging, ter bespre king van de candidaatstelling voor 5 ouderlingen en 3 diakenen, welke in de vergadering van het kiescollege op' Woens dag 13 October moeten worden gekozen Ten eerste werd de vraag gesteld of in alle vacatures candidalten zullen worden gesteld, na ampele besprekingen werd be sloten alleen in de vacatures, .waarbij: do altredenden zich niet herkiesbaar stel len, of welke 'ontstaan zijn door over lijden, candidaten te stellen. Voor ctjiderling werden candidaat ge steld in de vacature wijlen deu heer Van Meerendonk, de heer J. J. Schenk; in de vacatures, ontslaan door het aftreden van do heeren .F. Blaas en J. A. Klaassen, die zich niet herkiesbaar stellen, raspt de heeren J. A. van Ho-ute en J. van Burg; terwijl in de vacatures ontstaan door hot aftreden van de heeren C. Vo gel en A. G. van der Hooft, die zich wel herkiesbaar stellen, geen candidaten werden gesteld. Voor diaken werd gesteld in de va cature wijlen den heer A. Davidse, de heer Z. C. Frelier, in de vacature van den heer A. C. van AVijck, die zich- niet herkiesbaar stelt, de heer P. Krijger, ter wijl tegenover d-en eveneens aftredend-en heer L. van Spaxrentak geen candidaat werd gesteld. Wissekerke. Ben-o-emd tot tijdelijk ohder- wijzei" laan de openbare school alhier dhr. Iiui'sso-n van (Oud-S:a,bfo-inge-) Wolphaarts- dijlc. - Bij beschikking van den minister vanjustitie: is o-.-a. benoemd bij: het Cen traal B'urelalu van Voorbereiding; voor Amb tenaars,ziakerx te 's-Gravenhage de heer P. Valkier, geboren te Wolphaartsdijk, thans hoofdonderwijzer in de strafgevan genis te Arnhem. Geslaagd a-an de hooges-chool te Lei den voor het doctoraal geneeskunde mej. P. E. de Bree, van Nieuw- en Sint Joos- lam-d. 0p Zuid- en Noord-Beveland. Herv. Kerk. Zondag 10 Oct. Baarland, vm. ds.. Klomp v. Schore. Bi-ezelinge, 9.30 -en 2 u. ds. Jonker, Borssel-e, 9.30 u. ds. Elenbaas. Colijnsplaat, vm. 1-eeskerk, nm. ds. F-eijkes. Driewegen, 2 u. ds. v. Ess-em. Ellewouts-dijk, 2 u. ds. v. Leeuw-en. 's-Gravenpolder, 9.30 u. ds. H. Tttn S-elms, 2 u. ds. G-erretsein. Hansw-eert, 9.30 u. ds. Waard-einburg, 2.30 u. geen di-anst. Heinkenszaind, 9.30 u. leesk-ei'k, nm. ds. Elenbaas. 's-H-eer Ar-endsberke, 9.30 u. ds. Mol van Kats, 2 u. -ds. Homburg. 's-H-eerenho-ek, 2 u. ds. Buinink. 's-Heer Abtskerke ,vm. en, nm. ds. v. d. Plassche. 's-Heer Ben-drikskinder-en, nm. ds. Meloen. Hoedekenskerk-e, vm. ds. v. Essen, nm. geen dienst, lerseke ,9.30 u. ds. Muller, Voorber. H. Av., nm. leeskerk. Kamperland, Kapelle, 9.30 u. ds. Buinink. Kats, nm. ds. Mol, Doopsbed. Katten-dijke,9.30 u. ds. St-einz. Kloeting,e, vm. ds. Meloen, Vaorbei'. II. Av. Kortgene, 9.30 u. dhr. C. J. Louw-erse, van Kapelle, 2 u. leeskerk. Krabbendijke, 9 u. leeskerk, 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nm. ds. Steenbeek. Nieuw-dorp, Nis se ,vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezande, 9.30 u. leeskerk. Schore, nm. ds. Klomp. Rilland, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Waarde, 9.30 en .2 u. ds. v. Maanen. Wemeldinge, vm. -en nm. ds. 'Drost. Wisse'nk-erke, 9.30 -en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhclrninadorp, vm. ds. F-eijkes van Co lijnsplaat, Voorbei". II. Av. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds. Mantz. Op Walcheren. Aagteberke, vm. ds. Seulijn. Amemuiden, vm. en nm. leeskerk. Biggekerk-e, vm. en nm. ds. Koenekoop. Domburg, 9.30 u. Gapinge, vm. ds. Maas, Voorber. H. Av. Grij-pskerk-e, vm. ds. Vaandrager, Voorber. H. Av. Kleverskerke, vm'. ds. Wauters. Koudekerke, 9.30 en 2 u. ds. Postma, vm. Voorber. II. Av. Meliskerk-e, 9.30 en 2 u. ds. Spijkerboer. N.- en St.-Joosland, nm. dr. Cannegieter. Oostkapelle, nm. ds. Krijkamp, Afscheid. Rittbem, 9.30 en 2 u. ds. C. Sunderm-eijer. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Gun ning. St.-Laurens, vm. en nm. ds. v. 't Hoff. O.- en W.-Souburg, vm. en nam. ds. v. Willenswaard. Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Veer-e, vm. ds. W-eyland. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, 9.30 u. ds. d-e Wijk, nm. 2 u. leeskerk. 'tZand, 10 u. ds. Jonker, 2.30 u. geeni dienst, 1 j fj Geref. Kerken. Baarland, 9.30 en 2 u. ds. R. Brouwer. Borssele, 9.30 eu 2 u. leeskerk. Domburg, vm. en nm. ds. v. d. Ende. Driewegen, 9.30 en 2 u. l-eeskerk. Gapinge, vm. en nm. ds. Heij. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, 9.30 en 2 u. leeskerk. Heinkenszand, vm. en nm. ds. v. Dijk. lerseke, vm. en nm. ds. Meijer. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. A. Sch-eele. Kamperland, Krabbendijke, 9.30 u. teeskei'k, 2 u. ds. Niebo-er. Kruiningen, 9.30 en 2 u. leeskerk. Nieuwdorp ,vm. en nm. ds. Doek-es. Rilland, 9.30 u. ds. Niefoo-er, 2 u. dhr. v. d. Graaf. Gedachtenisrede 40-jarig bestaan der kerk. Donderdag nm. 4 u. ds. Gons, Huwelijksinzegening. Schoondijke, 9.30 en 2 u. ds. Gons. Veere, vm. en nm. leesdicnst. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. leeskei'k. Westkapelle, vm. en mn. leesk-erk. Wissenkerke ,vm. en nm. leeskerk. Wolfertsdijk, 9.30 -en 2 u. ds. Lanting. Geref. Gemeenten. Middelburg, 9.30, 2 en 6 u. l-eeskerk. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Chr. Geref. Kerk. Biezelinge, 9.30 en 2 u. leeskerk. Vrije Evangel. Gemeenten. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. dhr. J. Verboom, van Goes. GOES. Het aannemen van stadstele- grammen en postpakketten, zoowel voor binnen- als buitenland, alsmede van kwi tanties, is voorloopig door het geheel© land gestaakt. MIDDELBURG. Beno-emid is tot Direc teur van bet postkantoor alhier de heer W. C. Call-enfels, thans directeur te Vlis- singen. BERLIJN. N. R. C. Volgens eer telegram uit Warschau zullen de vij- andelijikheidiein tusschen Rusland en Polen Zaterdagavond gestaald worden HILVERSUM'. De bij iderr P. TV T. aamg-oslotein beambten te Hilversum, Laretn, Blariciuta', Huizen,, Bus'sum, Atotersfo-ort, Nigltevecht en 's Grave- land he-bh^in in eiein nachtvergadering besloten aan die zijde van 'hun col lega's te1 Amlsterdarn te staan en vex-- klaardem bereid' te zijn om p-p hel eerste sein te stak-en.' AMSTERDAM. Verschillende beurs firma's en bain-ken hebben maatrege len genomen o-m per auto hun brie ven en beurs affaires te verzorgen. AMSTERDAM. D-e Ned. Bond vain Rijkstclefomis'lje'n besloot gisteravond aan den arbeid' te blijven en „vertrou wen iin h-et beisituur te stellen. DEN HAAG. Hedenmorgen zou het P. ien T, personeel nog 'gewoon aan den arbeid glaan. Of de aangekondigde staking vain hedenmiddag Ido-orglaaifc, zal afhangen van h-e-t resultaat der hijieemkolmlst van de h-oOfdbesturen der moderne «en neutrale bonden. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opge nomen. Vl-eeso hvergiftiging. Te Wielingerwaard hebben zich velleden Week -eienige veigiftigjmgsgevallen voor gedaan in liet gezin van zekeren B. Een onderzoek" jheeft uitgemaakt, dat de oorzaak lag in het ixuttigen van vleesch van een. boe, die lijdende was aan miond- en klauwzeer of -die ge storven was aan verettering. D-e ver- kooper was een zekere J. K. te Span broek, die -nog aan meer van derge lijke knoeierijen moet schuldig staan. AMSTERDAM, 11.30 u. Zoo juist ont ving de Directeur van h-et Telegraafkantoor te Amsterdam van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie d-e volgende meded-erling De Dir-ect-eur-Generaal brengt ter konnis van het P. en T. personeel te Amsterdam, dat zij, die binnen 24 uur den dienst niet hebben hervat, met ontslag zullen worden gestraft. MADRID;. V. D. Volgens berichten van de grens is in Portugal die alge meene staking' uitgebroken, Het per soneel der posterijen, telefoon en tele graaf, marine -en' spoorwegen bleven echter .op hun post. De .typografen zonden eveneens -den arbeid ni-et heb ben neergelegd. De regee-ring_ is er van overtuigd met een revolutionaire staking ;te do-en te hebben. GumanQd Wimws. Diiefstal van ratten. In Parijs, waar de .oorlog tegen de rat ten 'nog steeds voortduurt, heeft zich het eigenaardig geval voorgedaan, dat iemand van 58 ratten bestolen is. De getroffene de dieren vertegenwoor digden voor den man een waarde van 14.50 fr. haid jdie mand jnet, zijh buit even v.oor zijn deur laitenstaan toen hii terugkeerde, om de dieren ten gelde te maken, waren ze ver dwenen. Ongelukken. Gistermiddag is een glazenwasscher. die bezig was' aan de tweede verdieping van een perceel in de Amsterdam ui man is kort dingen overlie het 2V2-|arig liet ongeluk e'e fie over zich de daardoor wonden is c In een onbew; 10 maanden c L. Wildeboer toet kokende en over het kind is aan Uit een c" steel Strijdhag» lijk opgévisc werkman R. u onverklaarbare en verdronken een schippler -c vaarboom Van nabijl Zwartêbe booid en verdr een weduwe n Een 8-jarige jc dam door een jongetje kreeg schedelbreuk. - ren -een neigenj onder een miert wagen geraakt. Het kind wa S takel Sinds 1 Octobe de i beide ant. Dam en Sterk, noemden burg-e! Men verwach raadsleden dit Dure ,V] do „Leeuw. Cr! Zondags ko-mj' tenwegen nog l in groepjes, bez lichaamsbewegiij Voor de hartelijkt ba het overlijden van Man en Vader Dr. COENEN ondervond wij onzen welgemeer Goes, October 1920 C. F. W. COENEN Kout Eerbeek C. F. W. COENEN Bandoeng W. II. A. STURM- R. F. STURM. Delft J. G. COENEN. Rotterdam, M. MUNTENDAM- ise J. H. MUNTENDA- Watergraafsmeer Dr. N. L. WIBAUT XSE Dr. J. P. WIBAUT Zeist C, M. VERSCHOO Ise| A. VERSCHOOR. TE GOES ZONDAG 10 OC Voornx. half 10: Dhr. I. Keroepen predikant Avond 6 uur De onde bericht hier ingezetenen van Nieu -Uoosland en Omstre heeft gevestigd balovende een nette bediening. Minzaam aanbevelen H. VAN LEERDAM Pz.,T Nieuw- en St. Jooslan worden onze geleverd. Schrijf om gratis ca

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2