i Uit de Provincie. Kerkn ■■■■■I feteemen iein revolverschoten werden ze ven menschen gewond. Er zijn zeven tien menschen in hechtenis genomen. Te Wallow (graafschap Corik) is op verschillende plaatsen brand gesticht. Verschillende fabrieken, het stadhuis en een izniveifahriek werden vernield. Er is Ivoor verscheidene duizenden ponden schalde aangericht. Roerig Italië. Naar de „Popoio d'Italia" uit Na pels verneemt, bezette een troep- ter Sterkte van 2000 man, leden van den bond van economische vereenigingen de koninklijke domeinen van Carpi- diello. De arbeiders waren met gewe ren gewapend en droegen roode ylag- De bezette domeinen vormen een er grootste bezittingen van bet Ita- liaajnsche koningshuis. In Albano en Civita Casfello zijn, volgens berichten uit Miilaan, talrijke goederen door landarbeiders bezet. 'Pp een door 50.000 landarbeiders be zochte vergadering in Marsalla werd besloten tot bezetting van alle groote landgoederen over te gaan. Heit voorbeeld der metaalarbeiders schijnt aanstekelijk te werken. En de Slappe houiding der ruggegraatlooze regeering zal het hare daartoe wel bijdragen. Een slaapziekte. In de Belgische bladen wordt mei ding gemaakt van een nieuw© ziekte, n.l. die slaapziekte, waarvan enkele gevallen in West-Vaanderen zouden geconstateerd zijn. Naar uit Brugge wordt gemeld, is de ziekte niet nieuw, want gedurende den oorlog, in 1917, werden reeds ©enige, doch gansch zeldzame gevallen aangestipt en meest in het Noorden van Brugge. Tot hier toe zijn voor geheel de provincie 66 gevallen duidelijk vastgesteld geweest !m|et omtrent 30 pet. doodelijken afloop!.; In St. Janshoispilaal te Brugge wordt •thans een persoon behandeld door Slaapziekte aangedaan, die sedert ver scheidene weken doorslaapt. Gevaarlijke Hollandsche kaas? Groote opschudding is te Weenen ge wekt door ©en gebeurtenis in den ge meentelijken kindertuin. Na kaas gegeten te hebben, zijn 61 kin deren tusschen de 2 en 5 jaar plotseling ziek geworden. Hevige symptomen van buikloop hebben zich voorgedaan. De kaas bleek Hollandsche kaas te zijn, afkomstig van Hollandsche „liebesgaben" en was verstrekt door de Hollandsche kinderhulpafdeeling. De kaas was zeer hard en bad een sterken reuk. Een on derzoek, door de autoriteiten ingesteld, maakte .uit, dat de kaas verschrikkelijke gif-atomen voor kimdergesteüen bevatte. Het sensationeel© bericht verbreidde zich snel door de stad. Bij den kindertuin| hadden heftige tafereelen plaats. De ouders bestormden het lokaal daar. Er gingen geruchten, dat de kinderen gestorven wa ren. Een oude vrouw, grootmoeder, die haai' kind kwam halen, stierf bij het ver nemen van dat gerucht, hetwelk geheel onwaar bleek. Waarschijnlijk zijn alle kinderen reeds buiten gevaar, nadat de geneesbeeren maaguitspoelingen toegepast hebben. (N. R. C.) Korte Berichten. Zondag is te New-York het 36ste slachtoffer van de ontploffing bij de beurs een jonge vrouw, in het ziekenhuis over leden. De politie zet het onderzoek met allen ijver voort, maar tot dusverre is er nog geen enkel feit ontdekt, dat voldoende gegevens verschaft -om eenig persoon te arresteeren. De rattenjacht in Parijs begint een iets meer bevredigend resultaat op' te leveren. Tot Maandagavond waren 46.041 gedoode ratten ingeleverd. De vorige week zijin nabij Cherbourg vier lijken aangespoeld. Bij nader onder zoek is gebleken, dat het de j,ijken zijn van een Grieksche familie, vader, moe der en twee dochters. Waarschijnlijk zijn deze personen gedurende een picnick door roiovers ^vervallen en in zee geworpen. Het gerucht, dat bij de Duitsche rijksspoorwegen met 1 Oct. a.s. de reizi- gerstarfeven verhoogd en met 1 Juli 1921 het tweeklassensysteem ingevoerd zou worden, wordt officieel tegengesproken. Het draadlooze Telegrafiestation te Nauen bij Berlijn is vernieuwd en uitge breid en gisteren officieel in gebruik ge nomen. Ook de Nederiandsehe gezant was aanwezig. De fabrieken der „Barber Asphalt Paving Company" te New Y-ersey zijn door brand vernield. De schade wordt geschat op twee len een half millioten dollar. Gisternacht is het aan de Moez-e] gelegen kasteel Eltz, ©en der schoonste burchten van Duitscbland, in de tiende eeuw gebouwd, nagenoeg volkomen door brand verwoest. Ten gevolge van den hoogen wa terstand der Rhone heeft het meer van Genève een stand bereikt, die sinds lan gen tijd niet was waargenomen. Het ver keer met motorbooten is geheel en al gestremd. Ook de Belgische minister Frank; de minister van koloniën, zal waarschijn lijk aftreden, daar de liberale fractie zulks in meerderheid geëisebt heeft. Te Weenen zal van 15 November tot 14 December door mieer dan 6000 genees beeren op last van den staat een tel ling plaats hebben van alle geslachtsziek ten -in Oostenrijk. Den laatsten tijd zijn namelijk de geslachtsziekten op; schrik barende wijze toegenomen, vooral onder jeugdige personen. De burgemeester van Groot New- York, heeft bij; een receptie ten stadhuize ter gelegenheid van de herdenking van de Pilgrim Fathers het eereburgerschap! van de stad verleend aan gedelegeerden uit Engeland, Nederland, Canada en de Ver. Staten. Te Keulen zijn de laatste dagen 210 sigaretten-smokkelaars gearresteerd. Met den specialen trein waarin Har ding, de eandidaat der republikeinen voor het Amerikaansche presidentschap-, geze ten was, heeft een botsing plaats gehad. Ook Harding's rijtuig werd beschadigd, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De beperkingen op1 den verkoop van gebak, dat twee dagen per week niet te krijgen was, evenals die op melk zijn te Parijs op-geheven. De uitslag der rijksdagverkiezingeu in Zweden is, dat de conservatieven en de boerenpartij1 wonnen ten koste van liberalen en socialisten. De oesterverzending vrijgegeven. Het Bestuur van de Nederl. Vereeni ging van Vischhandelaren deelt mede, dat het gisteren met een deputatie van Oester- kweekers een audiëntie verkreeg bij den Minister van Landbouw en dat d-ez© .mede deelde, dat hij de verzanding van oesters van gisteren af heeft vrijgegeven. Jaarwedden Gemeente ambtenaren. Naar -aanleiding van het bericht over voorstellen van de- Staatscommissie in zake de jaarwedden van gemeente-ambte naren deelde de burgemeester van Har derwijk, die lid is van de Staatscommissie, aan de „Zwolsche Ct." mee, dat hij zich niet gerechtigd acht dit bericht te verbe teren, maar het wel gewenscht acht te waarschuwen tegen verwachtingen, door dit bericht bij de betrokken titularissen gewekt, welkt; verwachtingen door het rapport van de Staatscommissie niet zul len worden vervuld. De achteruitgaande roode vakbeweging. Dat het (socialistische) N. V. V. in ledental is achteruitgegaan, is reeds be kend geworden. Nu blijkt echter, dat ook het N. A. S. (de organisatie van de di recte actie) in ledental van 50.151 op 46.980 is teruggekropen. Z-ou dit he-eren „leiders" niets te zeggen hebben? Mr. Fock Gouverneur-Generaal. Bij Kon. besluit is benoemd tot Gou verneur-Generaal van N-ed. Oost-Indië Mr. D. Fock, voorzitter van de Tweede'Kamer, oud-Minister van Koloniën, oud-Gouver neur van Suriname. De overdracht van het bestuur zal plaats hebben in Februari of Maart 1921. Mr. Dirk Fock, werd op 19 Juni 1858 te Wijk bij Duurstede geboren. Hij stu deerde aan de rijksuniversiteit te Leiden, waar hij in 1880 promoveerde in de rechts- en staatswetenschappen. Na zijn promotie ging hij naar Indië en vestigde hij zich als advokaat teerst te Semarang, later, tot 1898 te Batavia- Toen keerde hij naar Nederland terug, waar hij zich in 1899 als advocaat te Rotterdam vestigde, met 't doel, vooral voor Indische zaken werkzaam te zijn. Korten tjj-d later werd hij lid van Pr-ov. Staten van Zuid-Holland, van welke pro vincie zijn vader, mr. C. Fock, vele jaren commissaris der Koningin was geweest- Nadat mr. Fock in September 1901 door het kiesdistrict Rotterdam I naar de Twee de Kamer was afgevaardigd, werd hij lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. Tot 17 Augustus 1905 bleef mr. Fock lid van. de Tweede Kamer. Hij werd dat jaar weliswaar" bij herstemming in zijn 'district herkozen, doch nam geen zitting, aangezien hem na de verkiezingen in het ministerie-De Meester de portefeuille van Koloniën werd toevertrouwd. Toen dit Ka binet in 1908 moest plaats maken voor het ministerie-Heemskerk, werd mr. Fock, enkele maanden na zijn aftreden als mi nister, benoemd tot gouverneur van Suri name, als opvolger van den heer Iden- burg. Hij bekleedde dit ambt tot 1911, toen gouverneui; v. Asbeck hem opvolgde. In September 1913 deed hij opnieuw zijn intrede in de Tweede Kamer, ditmaal als afgevaardigde voor het kiesdistrict Haar lem. Sinds dien had hij onafgebroken jn de Kamer zitting. Na het overlijden van mr. Goeman Borgesius in 1916, werd hij tot voorzitter der Tweede Kamer geko zen. Van deze functie kweet hij zich op zoo uitnemende wijze, dat hij telken jare opnieuw door de Kamer als eerste eandi daat voor den voorzitterszetel op de voor dracht werd geplaatst, ook sinds in 1918 de Kamer een nèchtsche meerderheid had gekregen. De heer Fock behoorde zooals bekend, tot de unie-liberale Kamerfractie. Door deze benoeming komt de zetel van voorzitter der Tweede Kamer open. Wie is de opvolger, vraagt de Tel. Zeer waarschijnlijkde eerste onder voorzitter, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, Roomsch-Katholiek. Men kan er van op aan, dat de rechterzijde nu den zetel zal bezetten, en daar heeft zij gelijk in. Want het is eisch van zuivere parlemen taire zede, dat de voorzitter tot de re- geeringspartijem behoorf. Plaatselijke Keuze. De groote nationale betooging voor Plaatselijke Keuze zal pp 13 Nov. in het gebouw van K. en W;. te Den Haag wor den gehouden. Sprekers zullen zijn de heeren: Henri G. M. Hermans, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; lis. G. Horreüs de Haajs, Zwolle; Me- i rouw. W. van Itallievan Embden, Lei den; Prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Utrecht. Naar de socialisatie. Het partijbestuur der S. D'. A. P. ver gaderde maar weer eens om o.a. ook over de zoo vurig, begeerde socialisatie te „boomen". Met het bestuur van 't N. V. V. had den, zoo meldt Het Volk, besprekingen plaats over de verder te voeren aktie hiervoor. Besloten werd tot een samen komst van de S. Di. A. P. Kamerfraktie, het P. B., het bestuur van het N. V. V., de Socialisatiekommissie en vertegen woordigers van de Hoofdbesturen van verschillende Vakvereenigingen ter be spreking van de vraag welke onmiddel lijk doorvoerbare eischen er ten opzichte van de - socialisatie gesteld kunnen worden. Internationa 1 e. Communistische propaganda.. Naar het persbureau Vaz Dias ver neemt, schijnt het uitvoerend comité der derde internationale te Moskou voorne mens een viertal subbureaux, van waar uit de propaganda der communisten zal worden geleid, in verschillende landen te stichten. In Berlijn blijft een subbureau gevestigd voor de centrale rijken. Ver volgens worclt in Amsterdam weer een subbureau gesticht voor Nederland, Frankrijk, Engeland, en België. De beide andere bureaux worden ge vestigd te Lissabon en in Z.-Amerika. Een gewaarschuwd man geldt voor twee 1 Duurtetoeslag Spoorweg personeel. Gisteren had de maandelijfcschie con ferentie plaats- tusschen de directie en de vertegenwoordigdei's der organisaties. De directie deelde mede, dat aan het personeel een uitkeering in eens zal wor den gegeven van resp. f 50. f75, 1100, f 125, f 150, f 175, f 200 enz Bovendien zal een kindertoeslag worden gegeven van f 10 per kind vanaf het eerste kind. N. V. Philips gloeilampen fabriek. Van zeer bevoegde zijde verneemt het persbureau Va-z Dias het volgende: Reeds geruimen tijd is de N.V. „Philips Gloei lampenfabrieken" te Eindhoven bezig groote uitbreiding te geven aan haar be drijf. Een groot, massaal betongebouw van zes verdiepingen, speciaal bestemd voor de fabricage en afwerking der lam pen, zal in het midden vap. het volgend jaar.gedeeltelijk in bedrijf gebracht kun nen worden; krachtige uitbreiding wordt gegeven aan de werkplaatsen, waar de voor het bedrijf der gloeilampenfabrieken benoodigde machinerieën worden ontwor pen en uitgevoerd, zoodat nai voltooiing daarvan al deze machineriën. in de eigen werkplaatsen kunnen worden vervaardigd nieuwe glasovens komen binnenkort in het bedrijf; groote loodsen verrijzen voor meerdere opslagplaatsde bouw van een 30-tal arbeiderswoningen en een 50-tal beambtenwoningen wordt ijverig voortge zet. Op deze wijze hoept de directie althans eenigszins tegemoet te komen aan het enorme tekort aan arbeiderswoningen te Eindhoven en hét hoofd te bieden a an den geweldigen toevloed van orders. Nu dreigt er echter een gevaar voor deze thans bij uitstek bloeiende industrie. En dit gevaar schuilt in de voorgestelde nieuwe arbeidswetten, waarbij' nacht arbeid zou worden afgeschaft en de acht urige arbeidsdag ingevoerd. Onder de te genwoordige omstandigheden bij het reeds nijpend gebrek aan arbeidskrach ten zou eene onverwijlde invoering dezer bepalingen eene waarlijk noodlottige uitwerking hebben, doordien de produc tie daardoor zeer sterk zou inkrimpen- Indien men nu bedenkt, dat van de pro ductie der Philips fabrieken slechts 9 pet. in Nederland blijft en 91 pet. geëxporteerd wordt, dan wordt het duidelijk welk een slag dusdoende aan den export der Phi lips Gloelampenfabrieken zou worden toe gebracht; de met zooveel moeite en in spanning gedurende lange jaren op de wereldmarkt veroverde positie der Ne- derlandsche gloeilampenindustrie zou een schok ontvangen, welke zij niet meer geheel te boven zou kunnen komen, daar het voor export beschikbare quantum te gelijk met de lagere productie sterk zou verminderen en er groot gevaair bestaat, dat de buitenlandsche concurrentie, welke nog steeds zeer actief is, dit ontbrekende deel voor goed zou weten aan te vullen en dit dus een blijvend verlies zou worden voor de Philips fabrieken. Overgangsbepalingen zijn dan ook be slist noodzakelijk en wel voor langen tijd geldig. Geen militaire onderhande lingen. Het Haagsche co rre spo nden tieb ur eau vernam van de meest bevoegd© zijde, Idat de berichten en mededieelingen in de dag bladen betreffende onderhandelingen over militaire afspraken met België en een mo gelijke wijziging van het te dien aanzien door de Regeering ingenomen standpunt onjuist en uit de lucht gegrepen zijn. Centraal verrekemkantoor voor suikerbons. Het Centraal Verrekenkantoor voor Sui kerbons, hetwelk zich in ruim 1000 ,ge- meenten van ons land belast met de di recte verzilvering der Rijkssuikerbons, zat ook gedurende het campagnejaar 192021 met die werkzaamheden voortgaan. De Arbeidswet treedt in werking op 24 Oct. a.s. Officieel. Bij K. B. van '27 September is bepaald, dat de Arbeidswet 1919 in wer king treedt op 24 Ootober 1920 met uit zondering van a. de artikelen 14 tot en met 21 en 44 tot en .met 66; b. artikel 68 en 69, onder a tot en met d, voor zoover zij betrekking hebben op den ar beid in winkels, kantoren, apotheken, kof fiehuizen, hotels en verpleging sin rich tingen. Het tijdstip, bedoeld aan bet slot van artikel 101, vijfde lid, onder c, der Ar beidswet 1919 wordt gesteld op 1 Juli 1921. Allerlei. Nederland zal in de kosten voor den Volkenbond vanaf de oprichting tot en met 31 Maart 1920 hebben, bij te dragen f 108.553. De Rotterdamscbe havens moeten weer met 50 H.A. wateroppervlakte worden ver groot. Kosten c. a. 6 millioien. De Minister van L., N. Ipn H. heeft goedgevonden met ingang van 1 October a. s. in te trekken de maximumklein- handelprijzen voor consumptiemelk, vast gesteld voor de navolgende afzonderlijk© gemeenten: Colijnsplaat, Middelburg en Rilland-Bath. Hoofdofficier van gezondheid 2e kl. F. M. R. Schmits is overgeplaatst van Amsterdam naar Middelburg als chef van den geneeskundigen dienst in da directie aldaar. Met de Staatscourant van 28 Septem ber 1920 is verzonden de akte van op richting van de Domburgsche Coöperatieve Verbruiksvereeniging „Ons Belang" te Domburg. Onder voorzitterschap van dhr. Lin denbergh, vergaderde Dinsdag de afd. District Z.-Beveland der Z. C. K. Na een inleidingswoord van den voorz. zette dhr. Bakema, directeur der E. N. C. K., de! noodzakelijkheid van een eigen zwavlel- zuurfabriek uiteen, doordat momenteel ab soluut geen superphosfaat te bekomen is. De fabrieken in Noord-Frankrijk en Bel gië zijn door de Duitschers gedurende den oorlog leeggehaald en de Duitsche fa brieken kunnen niet fabrioeenen. De bedoeling met de eigen fabriek is vooi'loopig voldoende te produceeren om aan de behoeften der leden te voldoen en dan later bij overproductie', dit meer dere te verkoopon in den handel, om zoo doende de prijzen van het superphosfaat te doen dalen. Dit is zeer wel mogelijk en spr. beeft de beste verwachtingen, dat in 1922 de leden de superphosfaat van hun eigen fabriek zullen betrekken, en onafhankelijk staan van het buitenland of de superphosfaattrust. Hierna werd door den voorzitter ge legenheid gegeven, om vragen te stellen in betrekking met dit onderwerp, waar van enkele leden gebruik maakten. Tot slot deelde de voorzitter mede, dat Dins dag 5 October a.s. wederom vergaderd zal worden ter bespreking van dit onder werp. Hierop werd de vergadering ge sloten. (N. Z.) Faillissementen. Uitgesproken: Middelburg ,20 September. J. de Vriesj koopman, Middelburg, Rechter-commiss-a- ris: mr. J. W. Zijlstra; curator; jmr. J. W. Goedbloed, Goes. Middelburg. Gistermorgen kwam van Soesterb-erg naar hier ©en vliegenier om een collega, die in het huwelijk trad, en wiens bruid op den Noordweg woonde, een passende hulde te brengen. De vliege nier maakte met zijn machine ©enige mooie toeren boven den Noordweg en wierp |een krans naar beneden, die in een jder tuinen in. de omgeving neerkwam. (M. C.) Wij verwijzen belanghebbenden en belangstellenden naai' de advertentie der Nutsspaarbank (Bogaardstraat '51), waar uit blijkt, (dat deze spaarbank ook spaar- busjes afgeeft. Goes. Ter aanvulling van ons verslag van de vergadering van het Waterschap „de Brieede watering bewesten Ierseke" diene nog, dat tegenwoordig waren 40 personen met 65 stemmen. Tot leden der notulen-commissie wer den benoemd de heeren Joh. Pilaar, E. C. v. Dissel en P. Lindenbergh,, tot leden der commissie tot het nazien dei' begroo ting 1921"22 en der rekening '20'21 de heeren Joh. Pilaar, I. Will-emse ten P. Lindenbergh. Tot de ingekomen stukken behoorde een brief van Ged. 'Staten betreffende de her benoeming van gezworenen (reeds vroeger door ons vermeld). Tot plaatsvervangend dijkgraaf was door 't Bestuur wederom benoemd dhr. Vreeke. Naar aanleiding van punt 2 (verslag omtrent den toestand van het Waterschap over het dienstjaar 19191920) vestigt dhr. Trimpe er de aandacht op, dat de j begrooting van delf- en grondwerk volgens vroeger uitgebracht rapport met 2 maal f 9000 is f 18000 zou worden overschre den. Volgens 't verslag echter loopt die overschrijding over een totaal bedrag van ruim f13000. Spr. vraagt, wat men, ge zien dit groote verschil van meer dan f 4000 op één post, aan een rapport heeft. Dhr. de Loof en de voorzitter, de beer J. Oele Hz., toonen de moeilijkheden aan van een raming, gelijk bedoeld rapport er een bevat en hoe bier door allerlei factoren spoedige wijzigingen kunnen in- j treden. Gelijk wij reeds meldden, wordt daarna het verslag voor kennisgeving aangeno men. Namens de commissie, belast met het nazien der rekening 19191920, besta ui- de uil de heeren Fransen van de Putte, Lindenbergh en Pilaar, rapporteert 'dhr. Pilaar. De rekening met de reeds dooi ons gepubliceerde eindcijfers werd door de commissie in orde bevonden. Rap porteur wijst er .evenwel op, dat, wan neer de beide ten vorigen jare uitge lote obligaties a f5000 inderdaad walen afgelost, het nadeelig saldo nïet onaan zienlijk zou zijn. De voorz. licht ook nog toe, dat som mige uitgaven zoo in sterke mate zijn tegengevallen. De rekening werd daarna vastgesteld en zal naar Ged. Staten wor den gezonden. .Zij is een maand over tijd, doch Ged. Staten hebben hierin be willigd. Na de uitloting van de obligaties deel de de voorz. mede, dat hedenmorgen het Bestuur zich nog had bezig gehou den met een zaak, die echter te laat te horde werd gebracht, om ze op de agenda dezer vergadering te plaatsen, n.l. een vei'zoek van dhr. L. Vei'wer om het Polderhuis te koopen, waarna hij dan het bovenhuis wil laten inrichten als Polderhuis en dit als zoodanig verhuren. Het Bestuur is echter nog tot geen con clusie gekomen, vooral niet wat de 'koop som (dhr. V. biedt 130.000) en de huur van het bovenhuis beti'eft. Het meende van deze kwestie voorloo- pige m-ededeeling aan de ingelanden te moeten doen en is voornemens in Octo ber hiervoor een -afzonderlijke, vergade ring te beleggen. Bij de rondvraag bracht dhr. Trimpe het visschen in de wateren in den polder ter sprake. De voorz. deelt meie ,-dat het visscherijrecht gedeeltelijk aan dien pol der en gedeeltelijk aan dien ambachtsheer behoort. Dhr. Trimpe had gehoord ,dat door het, Bestuur toestemming was verleend om met fuiken te visschen. Hij vraagt, of hiervoor geen geldelijke .vergoeding kan worden gevraagd? De voorz. zegt echter, dat Art. 19 van het politie-reglement zegt, dat mtet fuiken niet geviseht mag worden. De fuiken, die er nu liggen, liggen er zonder toestem ming. Het is den voorz. echter door onder- vinding gebleken, dat het heel wat (moeite kost, om den persoon, die een fuik legt, door den kantonrechter te doen straffen. Bewezen moet kunnen worden, dat een fuik wordt neergelegd om te visschen. Voor den a.s. winter zullen door 't Be stuur geen vischv-ergunningeo worden ver leend, in verband met het waterpeil. IWor- den er later nog vergunningen uitgereikt, dan zal 't Bestuur overwegen of er gel delijke bedragen zullen worden gieëischt. Dhr. E. de Jonge (Ierseke) informeert of de aannemer met het vervoier van macadam niet over tijd is. De voorz.hij moest met 1 Sept. ge reed zijn, maar door bet aftrekken van regendagen wordt dit 20 Oct. En boven dien. moet er nu nog macadam worden aangevoerd, zoodat den aannemer geen schuld treft. Ook zou hij vlugger op schieten als hij met een aanhangwagen achter de vrachtauto over de rijkswegen mocht rijden. Dhr. Lindenbergh wil het Bestuur in overweging geven, spaarzaam te zijn met het uitschrijven van vergaderingen. Indien het Bestuur van meening is, dat op een ingekomen voorstel niet moet worden in- ggegaan, roepe het geen vergadering van ingelanden bijeen. Daarna sluiting. (In ons gedeeltelijk verslag van gisteren, moeten wij nog een kleine rectificatie aan brengen. De voorz. drong niet aam (op zeer, spoedige betaling van den len termijn van de grondlasten, maar van het dijk geschot. Vlissingen. De afdeeling Viissingen van den bond van gemeenteambtenaren heeft een motie aangenomen, waarin aan de gemeente, Ged. Staten en de Regeering verzocht wordt, alle maatregelen te tref fen om aan den geweldigen noodtoestand, waarin de financiën der gemeente v-er- keeren, tegemoet te kernen, opdat het rechtmatig toekomende loon aan de ge meenteambtenaren kan worden betaald. Nieuw en St. Joosland. Uitreiking sui- kerkaarten 5e periode op Vrijdag 1 Octo ber 1920 van 45 uur nm. Aan kinderen beneden de 12 jaar worden geen kaarten verstrekt. Koudekerke. In de vergadering van de Boerenleenbank, d.d. '29 dezer, werd het voorstel van het bestuur om de raite voor deposito's te brengen van 3 op 4 pet. en van de te nemen voorschotten van '4 op 5 pet. met algemeen© stemmen aan genomen. Voorts werd nog besloten de voorwaarden voor het nemen van voor- schotten in dien zin te wijzigen, dat tel- ken jare 5 pet. van het genomen voor schot moet worden afgelost. Nog werd besloten aan het bestuur der Centrale te verzoeken het voorschot te verhoogen van f 10.000 op f 100.000. Wissenkerke. De arbeiders, werkzaam bij den landbouwer F. J. Dees alhier, hebben hedenmorgen eenparig het werk neergelegd. Zij zijn georganiseerd bij de hier bestaande afd. van den Chr. Land- arbeidersbond en bet Alg. Ned. Werklie denverbond en werken volgens collectief arbeidersoontract. Het loon voor het rooien van suikerbieten was bepaald op 10 cent per roede voor lichte grond en 11 cent voor zwaardere gronden, verhoogd met 2 cent per roede voor het kappen van koppen. De patroon zegt: mijn grond is licht; de werknemers daartegenover ver klaren, dat de grond wel terdege onder de klei gerekend mag worden. Zoodoende niet tot overeenstemming komende, heb ben eerstgenoemde bet werk neergelegd.- Ned. Hei Beroepen te Bruns te Zwolle; te E Kolkert te Loon op D'. J. E. Westenbui Lent (bij Nijmegen), Angeren; te Abb te Berkhout. Aangenomen naar Duyl te Heerenveen Bedankt voor Nie Zandt te Delft; door H. W. te Wink Geref. Aangenomen naar v. Rennes te 'sGi'a\| Bedankt voor Ove: rends te Maasland. Geref. G<| Bedankt voor KanJ te Veenendaal. het beroepingsberi Gemeente te Leendai Te Veenhuizen tot stand gekomen. Nagedachte! kei. Het vooi'loopig de nagedachtenis varl besloot in zijn verg.l in beginsel tot vorn Sikkel-fonds". Met fonds te verkrijgen, uit te geven schritt-o dies van wijlen Ds. portefeuille gevonden I drukken werken van f de oplaag uitverkocbl van de hand van I schenen zijn in de Zi blad, Hollandia, eil mogelijkheid onder (I zien om uit het fon| werken in den geesl in de lijn van dien I Op deze wijze me I in den geest van dei| delen en hem op- huldigen. De afzetti bos. De Zeeuwsche brengt ©enige bijkond oordeeling van ds. wij het volgende ont Ds. Netelenbos is bepaalde uitlegging name van art. 4 en opvatting van de ing| Die artikelen noemei Men kan haar er nie alleen, dat de versclj Canoniek en van G God tot ons rijn 0 geven ze geen uitsl De Synode echte h e e ze zijn nam< ïnspjreerd, ingegeve wees op tegenstrijdi als b.v. Hand. 9:7, lus' begeleiders op de stem w 1, en Ha- dat ze de stem, di| niet hoorden, en o richten in de eva ons geloof in de den weg staan, mi luide protesteeren letterlijke ingev niet toede Synode Oip' de massa zal hl als straks het rappol gelijke punten naarj massa zal tijd noc alles aan de Ned. Of alle Synodeled bos heeft ongelijk, 't Mag betwijfeld weet niet alles. Als hoo'gleeraar aan de 8:2—11 onecht v 'Mare. 16:9—20,d als ze dat wist, zou I berusten in ,het voml Wat de Synode al dreven door don Houtig van Kampen, slaat op "het afgedr mechanische ingevin gelijk achtte, dat Mol lus EYansch zou hébll de inwerking van (I Wat toch was he Ds. Netelenbos w een Commissie uit d Synodeleden hadden menkomsten, dus oo de 19 vragen, die dix N. had voorgelegd (I tel ijk beantwoord wt ken warden, vroeg p zittel' der Cammissü mocht stellen. De vo antwoordde heel con ging, aangezien p'rof Commissie was, mr_ der gewenscht, aan tl van prof. II., 'indie I ritler, gewenscht, vl willen voorleggen. Dil incorrect, omdat proll missie zat, maar oo aangezien prof. H. was van de Cammisi dus fin dien zin p 't Was dan ook te Geesink protesteerde sprak hij ongeveer - door ds. N. beantwocl we basis yan besp laat ons nu geen d_ een jaar geleden oj Maar het hielp' n werd het stellen va en dr. de Moor nam ■6°° viel, trots de zee

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2