Merwijs. Wetenschap en Kunst. Land- si Tuinbouw, imp Mipgeii, iaatetfip, m, Uit cl© Pars, Oamsvigd Nisuws. Laa*st# MrnBhttft. Hecstirta&siL Burgerlijke Start Marktberichten Aan de C!hr. school te Amemuiden is wegens "ziekte van den heer W. Ver- ghhuure, tot tijdelijk onderwijzeres be noemd mej. de Schrijver van Middelburg. (M. C.) Een jubilé. De vorige week vierde de heer J. N. Voorhoeve hoofd-redacbeur van Timo theus, met de medewerkers van zijn blad, het feest van het 25-jarig bestaan van limotheus. De medewerkers, grooten en kleinen, waren uifgenoodigd, en velen wa ren dan ook tegenwoordig. Dit jubilé wordt in mo. 50 van het gewaardeerde tijdschrift vereeuwigd; wij namen eens een uurtje van. onzen drukbezetten tijd af om te genieten van bet gezicht eerst op het negental photo's van de overledenen, en die van de '22 nog in leven zijnde oude en nieuwe medewerk(st)ers. De overlede nen, gelijk wij ze gekend hebban: ds. Van Hoogstraten, H. C. Voorhoeve, Postmus en Kloppers. En de anderen die wij slechts kenden in beeld: Van Lummel (hoe leek die op zijn broeder, den man van de Platen); mevrouw Riem Vis, de vroeg ontslapen Christelijke vertelster; Gfebhardt, de Christen-componist; Kuperus, de Zen- dingsman; en Lemkes, de anti-vaccine- dwang-strijder. En van de levenden zijn slechts de ouderen ons bekend: Emous en ïïoogenbirk, Penning en dr. N. A. J. Voorhoeve. Van de jongeren zagen wij enkelen slechts ©en enkele maal. Ons dunkt, de lezers van Timotheus zullen die groep niet willen missen. Zij willen ook wel eens lieve vrienden in het aangezicht zien. die ellce week, of af en toe, op zoo aangename wijze van uit het studeervertrek tot hen. spreken. Ons dunkt ,ook zij zuilen wel eens -gedacht hebben, hoe ziet hij of zij er uit; bij voorbeeld die vriendelijke Vriend der Ge zondheid, die dr. J. Voorhoeve uit Dillen burg, die ons maandelijks zulke schier onbetaalbare adviezen geeft; Lukkien, de briefschrijver uit het Wonderland; Hoo- geabii'k, 'die ons taalgevoel levendig houdt; Mevrouw Van Hoogstraten, die de Christe lijke opvoeding op zoo degelijke wijze populariseert; Isings, de fijne teekenaar; Mens, de toonzetter; Mevrouw W. Wirtz, de gevoelige dichteres; dr. Grosheide, de geleerde schrijver, o. a. Van de Apocriefen; Tiesema, de boekbeschrijver; len de hoofd redacteur zelve, de schrijver van Medita ties en Indrukken, de®Christen-polemist bij uitnemendheid, de zaaier aan alle wa teren. En Henriëtte Kuyper, de alzijdige; efi. al die anderen; - wij zullen van nu af te gretiger naar hen. luisteren, wanneer ze tot ons spreken. God sterke hen om hei nog - vele jaren te kunnen dom, en in ffiem arbeid overvloedig te mogen zijn. .En nu gaan wij lezen. Ter Gedachtenis! zoo begint het. Een stuk proza, eigenlijk een jubellied, getoonzet in den toonaard, die naar de. Schrift is. „Tot gedachtenis samen te zijn van mannen en vrouwen, die eeuwen geleden met God hun wieg gingen en heerlijke overwinningen behaalden, is ©en voor recht." „Tot gedachtenis samen te zijn met mannen fen vrouwen, om voor de weldaden des Heeren, hun in ©en arbeid van jaren zoo- mildelijk geschonken, God t© danken is ©en. zegen." „Tot gedachtenis samen te zijn, met weinigen of. velen, van Hem die voor ons stierf aan het kruis, is een voorsmaak van. den hémel." Dat. is de toon, die in gansch dit nom- mer instemming opndt fen natrilt in d© bijdragen, van hen, die in het jubilé van Timotheus belang stellen. Van minister de Visser, Lukkien, ten Kate ,mej. H. S. S. Kuyper, J. M. Westerbrink-Wirtz, dr. J. Voorhoeve, P. Brouwer, Hoogenbirk, Aal- rters, Prof. Grosheide, Isings, dr. N. A. J. Voorhoeve, mej. J. H. Kuyper, Q. A. de Ridder, A. J. Drewes, Penning, mevr. van Hoogstraten-'S'Choch, Van Riessen, Mens, dr. Dupont, ter Beeke, Tiesema. Wij ontleemen elders in dit nommer teen en ander aan het verslag der feestelijke samenkomst van A. L. van Hulzen; ©n voegen er gaarne den wensch aan totec' Moge Timotheus nog veel, zeer veel deen tot de verbreiding van het Evangelie, tot de fcomst van Gods Koninkrijk. Timotheus blijve door zijn wandel (met de pen) nog vele jaren allen, die in de Christelijke pers arbeiden, ten voorbeeld, len zijn dui zenden lezeressen en lezers ten zegen. D® Laftdbouwlnoogeschool te Wageningen. Wij lezen in een artikel van „D'e Veld bode" over de verwaarloozing van de belangen der Landbouwhoogescbool te Wageningen. ..in Wageningen verwachtte ieder- een> dat de regeering bij den bouw der benoodigde gebouwen en de voorziening van wetenschappelijke hulpmiddelen den grootst mog.elijken spoed zou betrachten en waarbij alleen de kwaliteitseisch omdat mén het meest moderne en best bruikbare wil bezitten wellicht hier en daar vertraging zou veroorzaken. Minister Poisthuma ging en minister Van Usselstein nam de teugels van het bewind over. Toen werd het silkkèlen. De minister leecl in de Eerste Kamer een, échec over onderhandschen aankoop van terreinen en waarbij1 de Kamer zulnig- oeidsoverwegingen deed voorgaan, die naar gevoegelijk uit het hoofd hadden, 'noeten en kunnen gepraat worden, want wat men op de terreinen uitspaart, zal men door de inmiddels weer gestegen bouwkosten toch betalen, terwijl nu veel kostbare tijd verloren ging en nog zal gaan. ,AVie thans in Wageningen rondkijkt, krijgt in het geheel niet den indruk, dat hier iets in wording is. Er zijn twee gebouwen in aanbouw (de inrichting voor plantenphysiologie en die voor microbio logie), overigens behoort alles nog tot de vrome wenschen. Er is dan ook 'n gebrek aan voortvarendheid, dat onaan genaam aandoet in een tijd, waarin groot te gemeenten woningen bouwen bij dui zenden tegelijk en waarin men niet kijkt op een tiental millioenen, wanneer een landsbelang de uitgave niet alleen recht vaardigt, maar ook noodzakelijk m'aakt. Voor Wageningen is men nu via onze geheel verouderde Onteigeningswet bezig land te onteigenen, welke procedure jaren kan duren, en intusschen raakt de univer siteit èn voor de te geven lessen èn voor het wetenschappelijk onderzoek steeds meer in de verdrukking". In de algemeen© commissie van des kundigen inzake het verleenfen van crè- dieten aan steunbehoevend© boomkwee- kers en tuinders is door de regeerings- commissie o. a. benoemd dhr. J. A. Dominicus te Wemeldinge. Op den akker van P. en K. te Steenbergen werd ©en bos aardappelen gerooid, waaraan er 98 hingen. Ruim 70 groote exemplaren hadden zeer grillige vor men en enkele nagenoteg de grootte van een kinderhoofd. Het was een nieuw soort eigenheimers voor de eierste maal gezet. Biergist, reeds gebezigd als genees middel tegen furunculose, wordt nu ook aanbevolen voor de bestrijding van mond en klauwzeer. Een inspecteur van den landbouw beeft aan de Fransche Aca demie van Wetenschappen omvangrijke ge gevens daarover toegezonden. De runderpest. Prof. Dr. Rèmmelts, 'die voor het dep. van Landbouw van een studiereis in Bel gië .is teruggekeerd, acht den toestand inzake de runderpest in België bet'er dan enkele weken geleden. Over het algemeen zijn de groote besmettingshaarden ver dwenen en beperkt tot slechts enkele stre ken. Waar, ©enigen tijd geleden gevallen van veepest geconstateerd werden over geheel Oost- en West-Vlaanderen, Brabant en Eupen en hier almede de brandpunten van besmetting gevonden werden, zijn thans de Brabantsche streken vrijwel ge heel gezuiverd. Ook m Eupen komt slechts nog maar een' enkel 'geval voor. In Oost- Vlaanderen, in de buurt van Gent, zijn deze laatste 14 dagen een zestal gevallen geconstateerd, terwijl in West-Vlaanderen, in bet weidegebied tusschen Nieuwpoort en Veuroie gelegen, een uitbreiding van eenige heteekenis plaats vond. Dit kwam, doordat een losgebroken stier zich in ver scheidene weiden beeft opgehouden. Op de zuidelijke grens van de provincie Luxemberg zijn twee nieuwe gevallen voorgekomen, doch het is devraag of dit runderpest is. Van begin Augustus af tot nu toe zijn meer dan 100 dieren in Gent en Brugge afgemaakt, doch thans is verbetering en langzame vooruitgang ten goede te be speuren. Overwogen wordt aan de grensbewoners ten Oosten van de Schelde weer ver gunning te geven met hun paarden de grenslanderijen te laten bewerken. Aan. Zéeuwsch-Vlaanderen kan dit nog niet worden toegestaan. lerseke. Door 't Burgerl. of Alg. Arm bestuur werden 28 perceelien bouwland, samen groot plan. 23 gemeten, publiek verpacht, waarvan 25 voor 7 en 3 voor 8 jaar. Er werd weer zeer hoog geboden. 14 peroeelen liepen op tot flOO en daar boven, de '2 hoogste tot 160 en 161 gld. Een perceel kwam van 20 op 121 gld. Van alle peroeelen werd de pacht hooger. De totale opbrengst is ruim verdubbeld. De Duurtewet en de Sociaal-democraten. „De sociaal-democraten blijken meer en uiteer tel gaan beselfen, dAt hun oWerantwoorclelijk istemmen tegen het ontwerp-Duurtewet hun ter gelegener tijd 'duur zal te staan komen, schrijft „De TijSd." De> .wijze toch, waarop zij zich in' allerlei bochten krommen, om uit de moeilijkheid .te geraken, be wijst wel, hoezeer ze zich. in 'tnauw iroelen gebracht. Een treffend staaltje levert daarvan weer „Heit Volk" van Vrijdagavond.- Met instemming citeert de redactie prof. De Voioys; die omtrent wette lijke duurtebesitrijding schrijft; „Maar zal de strijd aangebonden worden niet alleen tegen de kleinen, die de laatste prijsopdrijving, toepassen, maar ook tegen de grooten, 'die het eerst er mede aanvingen, en die de grootste conjunctuur-winsten rbaakten, dan moet d© organisatie strijdvaardig en sterk zijh", en zijl meent naar aan leiding daarvan "bóven haar artikel „Een 'lapmiddel" te mogen plaatsen, blijkbaar bedoelend, daarmede het oor deel van prof. De Vooys over het ontwerp-Duurtewet in het kort samen te vatten. Nu zien wij! 'zulks niet in; ook biji de behandeling) der Duurtewet is wel degelijk erop; gewezen, dat juist de Centrale Duurteraad niet sléchts in de kftngfen der middenstanders, maar ook ja, vooral hooger zou heb ben te onderzoeken, en hoe zou blij ken, dat de oorzaken der duurte veelal in die hoogere regionen te vinden wa ren. Ook isl er toien op gewezen, dat verschillende factoren zouden blijken te werken, waartegenover een Duurte raad machteloos! zou staan, gelijk b.v. de later ingetreden stijging van den koers van dollar enz.Indien echter ook al het betoog van prof. De Vooys gehteel de strekking 'had, als door „Het Volk" voorgesteld, kon het den soci aal-democraten toch niet baten. Imknersde sociaaldemocraten von den het ontwerp1 allerminst een lap middel, zoolang de arbeidsloonen er 'niet onjder gebrachtwaren, en van die arbeidsloonen rept prof. De Vooys met geen enkel woord. Door die aan vulling veranderde 't ontwerp, niet van karakter. Hoe hebben we' 't nu Was1 naar bet oordeel van „Het Volk" bet ontwerp1 Duurtewet een lapmiddel En hebben, niettegenstaan de dat, de sociaal-democraten het' aan hun menschjen voorgehouden, alsof het heel wat wals? 'Wij zullen dan bij' gelegenheid nog eens nagaan de uitbiiniaige wijze; waar op! het „lapmiddel" door dé 'sociaal democraten werd aangeprezen. Ongelukken. Een achtjarig meis je te Uilen geraakte onder de tram. Zwaar gewond opgenomen, overleed zij aan de gevolgen. Een negenjarige knaap1 te Rotterdam viel van gen sleeperswagen en bekwam zoodanige "'kneuzingen en ver wondingen, dat men voor zijn leven' vreest. Aldaar heeft een booze man, die reeds vier jaar gevangenisstraf on dergaan had, wegens moordaanslag op zijn schoonzuster, bij een huiselijken twist zijn vrouw een breede snijwond aan 'den hals toegebracht. Hij kwam zelf een en ander, zonder van eenige ontroe ring blijk te geven, aan een politiepost vertellen. De vrouw' leeft nog, doch haar toestand is zeer ernstig. Aldaar kwam een motorwagen van lijn 10 op' het Sta tionsplein in aanraking met een rijtuig van de posterijen; de koetsier werd van den bok geslingerd en kreeg ernstige in wendige kneuzing©)». Aldaar zakte gis termiddag een onbekende mian plotseling in elkaar. Men bracht hem naar een politie-bureau, waar hij bij' aankomst reeds bleek te zijn overleden. Te De Krim (Ov.J geraakte de Wed. S. onder de tiam met het gevolg, dat beide bee- nen haar werden afgereden en de onge lukkige eenige uren later overleed. Te Klooisterveen bij' Assen is de 37-jarige vrouw K. in de Drentsche Hoofdvaart geraakt en verdronken. Te Haaften is bij een twist tusschen dronken persiÉten een 51-jarig© ongehuwde man door 81? s- steken gedood. Branden. In v. Deventer's Glas fabrieken te Delft is gisteravond brand ontstaan. De brandweer was in ruim een uur tijd het vuur meester. Het bedrijf wordt niet belemmerd. Te Wouw brandde de boerderij1 van de Wed. II. geheel uit. Gebouwen en voorraad, huis raad en inboedel, alsmede de levende have 1 stier, 12 varkens en 160 kippen werden een prooi der vlammen. De geheele oogst, waarvan reeds 150 zak geöorscht was, ging verloren benevens een som geld in bankpapier, wëlke in huis bewaard weid. Te Helmond heeft brand gewoed in de wolspinnerij NijVerdal. De opgestapelde wol in eenige lokalen werd vernield, terwijl deze geheel uit brandden. Vergiftiging 4*# eva llen. Achter lfet Chemische Laboratorium' te Utrecht ligt een bij dit laboratorium be hoorenden tuin. In dezen tuin worden eenige planten gekweekt, die voor het chemische onderzoek noodig zijn. Nu be merkte een fcler hoogleeraren Zaterdag middag. dat ISnderen, die in de buurt aan 't spelen waren, zich toegang tot dezen tuin hadden verschaft, vermoede lijk door overklimming, en bezig waren bessen te plukkèn van ,een zeer ver giftige heester, de Astropa Belladonna. Dadelijk is daarop de politie gewaar schuwd. De recherche wist een tiental kinderen te vinden, die van de bessen reeds hadden gegeten. Deze kinderen zijn met spoed overgebracht naar h'et Alge meen Ziekenhuis en daar direct opgenoi- men. Zondag was de toestand van een der kinderen hoogst ernstig, die der an deren was naar omstandigheden bevre digend. (U. Dl.) E,en laffe daad. Een Amster- damsch ingezetene doet in het „Hbl." het verhaal van een intens laffe daad, ge pleegd door een troepje als heer geklee- de personen. Toen de Amsterdammer Za terdagavond omstreeks elf uur van een diner in Den Haagper auto naar het station werd gebracht, slingerden eenige „heeren'' een zeer grooten, zwaren pom poen den open wagen in. De pompoen trof de echtgenoote vanden Amsterdamt schen ingezetene midden in het gezicht. Hevig bloedend, met verbrijzeld neusbeen, werd zij in hef. naaste politieposthuis opgenomen en na verbonden te zijn, p'er auto naar Amsterdam, vervoerd, waar het echtpaar omstreeks vier uur in den mor gen aankwam. De manspersonen, die dezet schandelijke daad op hun geweten heb ben, konden helaas, niet meer achter haald worden. Een tweetal landbouwers te Oolt- gensplaat kregen ruzie over het ruilen van een paard. De kwestie liep1 zoo hoog, dat zekere A. M. daarbij door zfn tegen stander een stuk uit zijn aangezicht werd gebeteh en wel van dien aard, dat direct medische hulp noodzakelijk was. -Gezellig e raadsdiscus- sies. Uit Wormerveer meldt men aan liet persbureau V. D. De Vrijdagavond gehouden raads vergadering was weer rumoerig. De politie was hier de aanleiding. Gedi., Staten hadden de begroeting 1920 teruggezonden melt de mededeeJing, dat deze niet werd goedgekeurd, tenzij de politiesalarissen werden verhoogd, zooidat een agent minstens hetzelfde zou ontvangen als een geschoold werk man. De meerderheid wilde geen ver hooging omdat het gros van de politie 'geen dienstjaren hadden, uit andere vakken waren getrokken, dus geen vakkennis bezaten. De burgemleelster Cluysenaar zei, dat wethouder Binnendijk hald gezegd, 'dat de agenten waren gerecruteerd uit bet uitvaagsel der maatschappij'. Wethouder B. j De voorzitter liegt bij' (de biersten af, leen eerlijk man on waardig. De burgemeester Cluysenaar verkondigt de grofste leugens aan hoo ger© autoriteiten. Spl\ protesteert te gen djez'e leugenachtige rapporten en te gen dje afschuwelijke en grofste, knoei erijen. Voor diergelijke duisterlingen, waartoe de voorzitter behoort, heeft spr. de grootste verachting. Deze bur gemeester is poeslief, in iemands ge zicht, maar achter je rug geeft hij' je, als hij maar gelegenheid ziet, je eèn gemeenten knauw, nogmaals, spr. ver acht dezie duisterlingen, .waarvan de voorzitter er een is.' Voorzitter: Ja mijnheer Binnendijk, u heeft gezegd;, dat' mijn politie-agen- ten behooren tot het'uitvaagsel der maatschappij'. Wethouder B..Dat lieg je, (een vloek), je bent teen jgiemeeme leugenaar. De voorzitter zwijgt. Nu komt aan de' orde het conflict, dat helt lid Schaap' mtet den weth. de Boer heeft gehaid' in de 'financieel© commissie. Ook hierover ontspint zich een ge zellig!© Idi&cüasie. Oplichting voor 165.000 gulden. Eenige dagen geleden heeft te Rotterdam: een Duitscber, zekere N., wonende te Keulen, aangifte ge daan, dat hiji door den automobiel- handelaar v. d. IC. opgelicht wasvoor ongevteer f 165.000. Naar aanleiding daarvan heeft de recherche v. d. IC. gearresteerd en in het hoofdbureau van p'olitie ijn bewaring gesteld.. In dein nacht valn Zondag; op! Maan dag heeft de verdachte kans gezien het slot van zijn verblijf te verbreken. Hiji ,is daarna door een luik op een der zolders van het bureau gekomen, vandaar op het dak geklommen en heeft door dten tuin Van het oomplex- Do-ele zich uit de voeten gemaakt. Hij' is nog niet gevonden. De benadeelde deelde aan d'e Maas bode oVer deze haak het volgende mtee In bet voorjaar vain 1918, was de: heer. N. uit Duitsdhiland naar bier ge komen om in opdracht van de Eisen- bahn Direction te Keulen hier te lande levensmiddelen te koopen. Hij' kwam in kennis mlet v. d. K. 'die zei'de hem: wel te kunnen helpen aan diverse le vensmiddelen. De heer N. had toen van hem gekocht twee wagons spiek', twee wagons boonen en één wagon erwten, te zamten voor de som van f 165000, 'jlie de .heer N. contant be taalde in guldens'; v. id. IC. liet echter met de levering op zich wachten. In het begin van Augustus 1918 had de heer N. nog eetns op levering aange drongen. Hij kreeg toen de toezeg ging, dat hiji de levensmiddelen te Maastricht in ontvangst zou kunnen nemen. Terwijl hiji zich daarheen be gaf, hald 'de verkooper hem verdacht geimlaakt bijl |d|e bietreffende autoritei ten; bij' zou n.l. 'spionneerein voor En geland enz. Aangezien echter de pa pieren van den heer N. in orde wa ren, kon hij1 ongehinderd 'naar Duitsch- land terug'keerein, doch heit was hem' tot nu 'toe niet mogelijk! geweest, meer -een pas voor Holland te krijgen. Toen hem 'dit eindelijk gelukte; heeft hij v. d. Kb Aangeklaagd ter zake oplich ting, -en beslag laten leggen op' alle eiendooimen van den verdachte, zijn de woningen te Scheveningen en' Rot terdam. Miltvuur en scheerkwasten. Naar het T. v. Sociale Hygiëne mededeelt, zijn onlangs in die Seruminrichting te Rot terdam en in het Centraal Lah oratorium te Utrecht ©en aantal uit Japan ingeleverde scheerkwasten onderzocht, die met milt vuur geïnfecteerd bleken. In Verband daar mede wordt de aandacht gevestigd op het onderzoek van dr. V. Gegenbauer, waaruit blijkt, dat dieren die in contact zijn geweest met andere, welke aan milt vuur zijn gestorven, op hun huid en hun haren miltvuurbacillen resp. sporen kunnen herbergen, zonder zelf de ziekte te krijgen. 'Ook kunnen de bacillen zich daar ver meerderen; eep bijzonder soort bacil lendragers dus. Hieruit volgt, dat par tijen dierlijke grondstoffen van overzee niet te vertrouwen zijn, ook al zijn ze veigejpld van een verklaring van con sulaire ambtenaren, dat in de streek van waar de producten afkomstig zijn, geen miltvuur onder de dieren heerscht- Het zou evenwel te omslachtig en te kost baar fijn, al zulke invoeren te ontsmetten. Gewenscht ware een omvangrijk onder zoek omtrent de geograpbische versprei ding- van miltvuur over de geheele wereld; daarna zou men veiligheidsmaatregelen; kunnen nemen tegenover dierlijke pro ducten, afkomstig uit de mteest besmet te streken. Een bomi, die onder eten fau teuil in ©en concertzaal te Barcelona was geplaatst, ontplofte tijdens een- uitvoering, waardoor 18 personen wer den glewohd, van wie twéé] reeds over- tedjen izijh. D© nhrierieele schade is aanzienlijk. MIDDELBURG. Vier Abonne- ments-Concerten, georganiseerd door Impresario Felix Augustin. Aange zien de in het vorige seizoen door Im presario Felix Augustin te Middelburg georganiseerde drie abonnements-concer- ten zich zoo zeer in de sympathie der muziekliefhebbers moc'hteij. verheugen, heeft deze besloten, deze serie ook a.s. winter voort te zetten en de volgende vier abonnements-concerten vastgesteld inj de Concert en Gehoorzaal, waarvoor even eens slechts kunstenaars van den aller- eersten rang geëngageerd werden. Het eerste concert, Dinsdag 9 Novem ber, zal gegeven warden dooi' het Bu,- dapester strijkkwartet, welks zeldzaam fijn ensemble-spel ook te Middelburg zulk een groot enthousiasme verwekte. Het tweede concert, Dinsdag 14 December, zal een viool-avond zijn van de gevierde violiste Kathleen Parlow, met den voor- treffelijken pianist Louis' Schnitzïer aan den vleugel. Op1 het derde concert, Dins dag 1 Februari, zullen optreden de schit terende jeugdige Fransche celliste Made leine Monnier en de Parijsche pianiste Yvonne Bleuzet. Voor het vierde con cert, Dinsdag 15 Maart, werd het "be- Rheinischle Trio geëngageerd. VLISSINGEN. De afd. Vlissingen van den Ned. R. IC. Bond van Handels-, Kan toor- en Winkelbedienden heeft een adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin op verschillende gronden wordt aangedro- gen op verplichte winkelsluiting op Zon dagen, zulks in het belang zoowel van de bedienden als van de patroons. Verder wordt verzocht het sluitingsuur voor de winkels te bepalen op 's avonds 7.. uur en des Zaterdagasovnds om 9 uur. VLISSINGEN. Heden werd aan het Bu reau van de Genie alhier, aanbesteed het bouwen van een marechiaussée-kazer- ne te IJzendijke. Raming f 86000. Inschrijr vers: II. Bakker te Giessendam f98.700, C. den Hollander te IClundert f96.680, C. H. H. Wisse te Zaamslag f96.462, H. Visser J.Mz. te Sliedrecht f96.450, \V. Anker te Vlissingen f96.448, G. de Bruin te Dordrecht f 96000, J. Loois Hz. te Vlissingen f95500, Herrebout te Ter- neuzen f95.200, A. A. v. d. Walle te Hoek f92.850, Gebr. Nieuweling: en J. v.' 't Hof te Hoek f92.700, C. Vielen te Bergen op Zoom f 92.600 en Reilingh te Breskens f 88500. Door Ei. Schuddings, 26 jaar, stoker, wonende te ICieldrecht, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Recht bank te" Middelburg, van 3 September 1920, waarbij' hij ter zake van diefstal van een rijwiel te Hanswaert, is veroor deeld tot 6 maanden gevangënisstraf. Eveneens w'erd hooger beroep aan geteekend door M. Hoogesteger, 33 j., veld- arheider te Amsterdam, tegen een von nis van 3 Sept. j.l., waarbij1 hij wegens rijwieldiefstal, gepleegd te 's-Heer Ai'ends- kerke, is veroordeeld tot 9 maanden ge vangenisstraf. GOES. Geboren: 14, Johanna Catharina, d. v. Leendert Hendrik Sterk en Sara Laging. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 15 Sept. medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand. 764.8 te Muenchjen en Frankfurt, laaglslte 754.8 te Lierwick. Verwachting tot 'dein avond v. 16 Sept.' Meest matig© Zuidelijk© tot Weste lijke wind, zwaarbewolkt tot betrok ken, waarsohijlnlijfc eenig© regen, wei nig verandering van temperatuur. GOES. Veilingsvereenig'ing „Zuid-Beve- lancL". Groot© veiling van 14 September 1920. Rood© kool f2.30 per 100 K.G. Kleine veiling. P e ren: Beurré Har dy f45f75, Beurré de Mérode f40 f 48, Beurré Wilhelmina f 22f 35, Beurré' Clairgeiau f 32f 41, Beurré Durand-eau f 3*) —f47, Beurré Lebrun f40—f59, Beurré van den Ham f42—f47, Beurré Diel f 43 f 46, Beurré d'Arenberg f 53, Beurré van den Ambt f45, Beurré St.-Nïcolaas f42f49, Beurré de- Rouge f33, Beurré Dr. Alexander Lukas f 36—f 50, Nouveau Poiteau f 30—f 43, William's Duehesse Duchesse f33—f93, Duchlesse d'Angoulê- me f42—f57, Soldat Laboureur £31— f58, Bonne Louisse d'Avranches f46 f85, Boune d'Ezeé f46, Triumphe de Vienne f31—f49, Cons, a la Cour f'21 —f38, Marie Louis© f39f45, Maagde- - peren f 39f 51, Jodenperen f '251' 30, Fransche Beurré f35f40, Kruidperen f 22—37, Winter Suikerijen f 24—29, Lange Perzikperen f39—f42; Dubbele Bergamotten f 27—f 29, Marsepijnperen f 30—f 32, Vijgeperen f42, Spaansche

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3