M Telegrammen. iHJ Karknisuws. Gemengd ftaws. een flinke Dienstbode WEILAND. Briefwisseling. Wstaschap en Kunst. ASferM. Onderwijs. Nagekomen Advertenties, Schildersknecht gevraagd, Bij inschrijving te koop: H.H. Adverteerders. In de .tweede plaats ook een woord ,ra;rïAdank, aldus spreker, aan U mijnheer 'Sen waarnemend-Commissaris der Konin gin en aan U heeren leden van Ged. Staten van Zeeland, die door Uwe te genwoordigheid wederom het bewijs geeft, hoezeer de belangen van de aan Uwe zorgeh toevertrouwde Provincie U ter harte gaan. Ook een woord van dank aan U mijnheer Feithl, secretaris-generaal van hét departement van onderwijs, aan II mijnheer de Boer, -hoofd der afdeeling onderwijs en aan U mijnheer Coops, inspecteur van het Middelbaar Onder wijs, voor de voorlichting en de welwil lendheid, die ons comité van U mocht ontvangen-, 'Eindelijk ook een woord van dank aan Li gemeentebesturen uit Zeeuwsch-vïaan- deren (Westelijk deel) op wie, wanneer hef zaken van algemeen belang betreft, wel .nimmer een vergeefsch "beroep wordt gedaan en die een voorbeeld van alge meen samenwerking geeft, als niet licht zal worden teruggevonden. Hét is geens zins mijn bedoeling hier uitvoerig terug te treden -in de geschiedenis, van de tot standkoming der R. H. B. S-. Genoeg zij 't te vermelden, dat in December 1917 de eerste besprekingen zijn gevoerd. Kort daarna werd een Comité o-pgericht, be staande uit personen van verschillende godsdienstige en politieke richtingen. Daarna zijn de eerste stappen gedaan bij het Departement van Binnenlandsche za ken, "waarvan het toemalig hoofd, Z.Exc. Minister Cort van der Linden, onze po gingen welgezind was, maar in den zo-- mer van 1916 aftrad. Uw; Excellentie was het, die de zaak opnieuw ter hand nam. De gemeentebe sturen in onze streek verleenden de be- noodigde bijdragen en dank zij de mede werking van Tweede en Eerste Kamer der Staten-Generaal, ko-n het Wetsont werp spoedig door H. M. de Koningin bekrachtigd worden. Dankbaar herinnert het co-mité nog de medewerking van den inspecteur van het M. 0., den heer Borghstein, die de eerste vergadering van ons comité bijwoonde, en werd opgevolgd door den heer Coops, dien wij hier tegenwoordig mogen zien. Zoo zijn wij- dan genaderd tot het oogenblik, dat de lessen een aanvang zullen némen aan de onderwijsinrichting, waarop 'onze streek trotsch is en die' zooals ik reeds opmerkte in een lang- gevoelde behoefte voorziet. Dat ik niet te veel Zeide, toen ik van een kmggevoelde behoefte sprak, bewijst het groote getal leerlingen, dat zich ter deelneming aan de lessen aanmeldde, dat niet minder dan 75 bedroeg. Lang heeft onze streek een geïsoleerd bestaan geleid, maar de Nederlandsche geest is er krachtig blijven voortleven en doet zich steeds sterker gelden. Ook wij, Zeeuwsch-Vlamingen, willen vooruit. Wij stellen ten hoogste op- prijs de medewerking, die dé regeering 'betoon de door de oprichting van een Hoogere Burgerschool alhier, omdat wij1 besellen, dat -onderwijs zelfstandigheid kweekt, en zelfstandigheid toch is demoeder van de energie. Als later de ieerlingen der H. B. S., voorzien van einddiploma, naar den over kant d-er Schelde uitzwermen, dan zullen de banden, die o-ns gewest met het ove rig Nederland verbinden, sterker nog wor den, dan ze reeds zijn. En 't oog richtend naar 't Zuiden, spreek ik het uit, dat ook wij' met onze Zuiderbroeders in vrede en vriendschap-, in de beste verstandhouding wenschën te leven, aangenaam is 't mij in dit ver band er aan 'te herinneren, dat het Bel gisch comité te Oostburg, als blijk van zijn vriendschappelijke gevoelens, kort vóór zijn ontbinding, een som gelds heeft ter beschikking gesteld ten einde in liet gebouw der H. B. S. een beeltenis van H!. M. o-nze geëerbiedigde Koningin te doen aanbrengen. Maar hoezeer wij ook o-p- de meest vriendschappelijke verstandhouding met onze Zuiderbroeders gesteld zijn, zoo- wil len wij toch ons Oranjehuis, onze Neder landsche staatsinstellingen, ons Neder- landsch onderwijs, onzen Nederlandschenl aard boven alles hoog houden, omdat we ze beschouwen als schatten, die wij om niets ter wereld zo-uden willen mïs- se.n en die we willen en ook zullen vast houden en zoo noodig verdedigen met de ta.si.ste koppigheid en met de onver zettelijkheid, die o-ns ra.si zullen blijken eigen te zijn. Aan U, directeur en leeraren der R. HL B. S te Oo-stburg, roep ik -ook namens het comité een hartelijk welkom toe. Ik -hoop1, dat gij tot voldoening van U zelf en to-t welzijn van de leerlingen' en in de beste verhouding tot de com missie van toezicht op1 het M. 0. zult werkzaam zijn en dat gij van uwe zijde de goede verstandhouding, die onder onze burgerij bestaat, zult bevorderen. Ik wensch U toe, dat hét U gelukken moge uwe leerlingen te vormen, niet al leen tot verstandelijk goed onderlegde per sonen, maar vooral ook tot menschen van karakter en hooge plichitso-pvatting, die, overeenkomstig onze Zeeuw-sch- Vlaamsche gevoelens goede Nederlanders; zijn, trouw aan ons geliefd Oranjehuis, bezield met eerbied voor de wet. en het gezag. En gij leerlingen der "H. B-. S., de be- teekf.rus van dezen dag zal .eers-t later in vollen omvang tot U doordringen. Verschillend van aanleg zult ge blijken te zijn, maar begin met ijver uw lessen te volgen en tracht naar uw, vermogen den naam der H. B. S. te Oostburg hoog op te voeren. Moge zoo de R. H. B. S-. met 5-ja- rigen cursus te Oostburg groeien en bloei en dan zullen daardoor mede in vervul ling komen de beste wensehen van het Co-mité, dat heden zijn eendrachtige en aangename samenwerking met zoo'n schoonen uitslag bekroond ziet. Ik heb gezegd. Vervolgens sprak behalve den minis ter ook nq-g de heer ds. J. K. Pattist. voorzitter van het anti-annexatie-comité. De heer Pattist sprak ongeveer als volgt Excellentie d-e Visser, nu niet voor mij de Minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, njtaag' het lid van de Ne derlandsche reg-e-eri-ng, d-e vertegenwoordi ger van ons hoogéte staatsgezag, het zij mij vergun-d hi-er een woord tot IJ t-e spreken. Het is de eerste maal, sinds d-e donder wolk, die Zeeuwsch-Vlaander-en bedreig de, voorbijgegaan is, dat wij hi-er een lid d-er Nederlandsche regeering in ons midden hebben. En daarom en ik weet hierbij gansch Zeeuwsch -Vlaanderen ach - ter mij te hebben -en daarom (Excellentie een woord van dank, groote dank met het verzoek dat over te brengen aan (Hare Majesteit, onz-e geëerbiedigde Koningin, aan de gansch-e rege-ering, aan onze gezanten, aan onze commissie ter conferentie te Parijs, kortom aan allen, di-e medegewerkt h-ebben en hun beste krachten en talenten gegeven hebben gedurende deze laatste ro-erige jaren om het vaderland voor o-ns te behouden en ons voor het vaderland. Excellentie, gij als vaderlander, gij als lid der regeeri-ng van het vaderland, zult het meeg-evoeld hebben, wat storm van edele verontwaardiging, maar ook wat golf van warme geestdrift en vaderlandsliefde in de laatste jaren over onz-e lage polder landen gegaan zijn. Man aan man, vrouw aan vrouw en kind aan kind stonden wij, daar waren hier geen partijen en richtingen meer, daar waren alleen Ne derlanders. En wat ons kracht gaf en zekerheid, dat was het Koninklijke woord, -in di-e troebele dagen hier op deze zelfde plaats gesproken„Zeeuws-ch-Vlaanderen blijft Ned-erlandsch"dat was h-et woord van d-e-n premier toen nog Kamerlid o-ok in deze streken g-ezegd en als het ware d-e leus geworden van gans-ch Ne derland „Geen vierkante meter N-eder landsche grond wordt afgestaan". Welnu Excellentie, voor die krachtige handhaving van N-ederlandsch .Teeuwsch-Vlaanderen zeggen wij in uw persoon de gansche regeering onzen dank, onzen diepg-evoel- den dank. Zeeuws-ch-Vlaanderen zal nooit vérgeten, dat in cfe jaren. 19181920 gansch Nederland met de reg-eiering aan het hoofd pal stonden voor zijn Holland sche nationaliteit. En nu, Excellentie, zijn de banden tus schen h-et ov-ersch-eldesche en Zeeuwsch Vlaanderen nauw aangehaald, er is geen Z-eeuwsch-Vlaamsch hart dat ni-et warm klopt voor -ons oude Holland, er is igeen Zeeuws-ch-VTamiiig, wiens pols niet snel ler slaat, bij h-et zien van ons frood, wit en blauw. Die stemming, -dat gevoel van saamhoorigheid, dat nationaal bewustzijn moet blijven, versterkt worden, moet over gedragen worden op onze kinderen en kindskinderen. Want een land, Excellentie, is niet begrensd door zijn staatkundige grenzen; een land strekt zich zoo ver uit, als d-e harten der bewoners- warm kloppen voor dat land; een land strekt zich zoover uit ails handel en verkeer grooten- dee'ls gericht zijn naar dat land. Wij Imo-e- t-en zorgen, dat de polsslag van het -Neder - landsch nationaal bewustzijn klopt tot op den laatste-n meter N-ederlandscben grond, de polsslag van Nederland's handel en verkeer moet gevoeld worden tot aan de Rijksgrenzen, Nederlands-ch-e beschaving, Nederland s-ch-e ontwikkeling, Nederland sche taal, N-ederlandsche gewoonten, Ne derland sch getinte vroomheid moeten heer- schen tot in het uiterste Nederlandschiei huis. En daarom, Excellentie de Visser, nu voor mij Minister van onderwijs, 'kunsten en wetenschappen, is bet -een goede daad, die gij doet, een Vaderland sche daad, om hier een school te sticht-en van middelbaar onderwijs, ni-et alleen -een s-chool om onze kinderen gelijk te stellen in den wedstrijd der maatschappij m-et die van and-ere stre ken .maar als «entrum, als brandpunt van N-ederlandsche cultuur, want wie de school heeft, heeft h-et kind en wie het kind h-eeft, heeft d-e toekomst. Wiel-nu, Ned-er landsch zij hier de school, Nederlandsch dus h-et kind en dus onverdeeld N-eder landsch de toekomst van Zeeuwsch-Vlaan deren. Excellentie, wij moeten in Uw persoon de regeering, gansch bet overscbeldesche Nederland, dank zeggen, inmig-eïi dank voor de trouw-e verdediging va-n o-nz-e harie- wensch-en. En gij komt met e-en geschenk, een Nederlandsch beschavingscentrum. Wij staan met ledige handen, ja, maar m-et warme hart-en voor ons land, voor 'onze reg-eering, voor U. Dé naam de Visser zal voor ons verbonden blijven aan deze Nederlandsche stichting. Excellentie, wij Zeeuwsch-Vlamingen, zijn, hoe verschil lend ook, een godsdienstig volk. God ze- gene Uw aller arbeid voor Nederland, voor het Nederlandsch Zeeuwsch-Vlaandenen. En wij: „Het Vad-erland getrouwe, zijn wij tot in den dood". Leve Nederland, leve Oranje, lev-e i-edere wettige Neder landsche regeering. Men js thans bezig te trachten jbet gat -door d-en Engelschein motorschoen-er „Pride -of the West" in den Westkappel- ê-ch-en zeedijk geslagen, te herstellen. H-et gat wordt met zakken zand dicht ge maakt, maar het ruwe w-ed-er d-er laatste dagen bemoeilijkt dit werk zeer en het is reeds voorgekomen dat gestorte zak ken spoedig weder v-erdwenlen waren, het geen de toch reeds voor den Polder zeer hooge kosten, nog do-et stijgen. Goes. Men schrijft ons: Vrijdagavond zal D. V. de ledenvergadering gehouden worden van de Vereeniging voor Christe lijke Win terlezingen. De zomer spoedt ten einde en nu js, pet zaak het .programma voor het komende winterseizoen weer op te maken. Laten alle leden, voor zoover zij niet tot belangrijker zaken geroepen worden, op dien avond present zijn, op dat het bestuur vernemen kan, -\vat er onder ons Chr. publiek leeft en wat het bij voorkeur vraagt op h-et gebied van Winterlezing-en. Als de noodige belang stelling er maar is, zal men straks- weer op een serie vruchtbare en aangename, lezingen, kun-n-en terug zien. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij een dier bestuursleden. Het Bestuur bestaat uit de heeren: K. Brants, voorzitter, L. Smit.,vice-voorzitter, mr. C. M. Kegge, penningmeester, C. Du- vekot Lzn., J. A. Flink, J. Pilon ten B. C. Sliggers, s-ecretaris. Borssele. In d-e Maandag gehouden Ge meenteraadsvergadering werden voor het college van zetter in de vacature J. jBrum- oogen en J. Verburg Mz., aanbevolen de b-eid-e aftredende led-én len J. Verburg en M. -d-e Regt Josz.' De rekening van 't Bur gerlijk armbestuur bedroeg aan ontvangst f 1574.03,5, aan uitgaven f 1426.07, goed slot f 147.96,5; d-e Gemeenter-ektening aan ontvangst r f 34841.32 a an uitgaven f33260.21,5, go-ed slot f 1581.10,5. Nog was een verzoek ingekomen van dien ha venmeester om vèrho-oging jaarwedde. B. en W. stelden vo-or f 100 m-eer te geven. Dhr. Leijs vond f 100 wel weinig -en wilde het salaris nog hoog-er opgevoerd zien. Bij stemming bleek de meerderheid voor f 100, zooidat ingaande 1 Juli d-e verhoo- ging van kracht is. Tot -onderwijzeres werd benoemd mej. J. d-e Krijger, te Ber gen op Zoom. Aan Vreemdelingenverkeer werd nog een subsidie verleend van f 5. Daarna sluiting. Terneuzen. Mevrouw Duiker alhier hééft haar verhuisbiljet opgevraagd w-egens over brenging van haar woo-nplaats naar Rot terdam. Zij heeft dus thans door -eigen daad opgehouden inwoonster te zijn van de provincie Zeeland. I-n d-e Prov. Staten ontstaat nu een vacafur-e. Haar opvolger als- 'Statenlid zal zijn de heer' W. (P. Cor- neliss-e, te Middelburg. (N. R. C.) Volgens onzen berichtgever is echter de heer W. C. van d-er Weel fte Middel burg haar opvolger op de lijst vau de S. D. A. P. Met den raadszetél dezer gemeente van Mevr. Duiker schijnt h!et ©enigszins anders te staan. Zoolang haar bero-ep op de Kroon hangende is jn-en zal zich herinn-er-en dat de gemeenteraad haar van het raadslidmaatschap vervallen had verklaard w-eg-ens h-et vertrek van haar man naar Nijmegen schijnt ten opzichte van haar raadszetel g-een ver andering te komen. D-eze tretedt eerst dan i-n, als inzake -dat beroep uitspraak is gedaan. En tot zoolang kan dan voor den gemeenteraad natuurlijk ook geien op volger voor haar worden aangewezen. Zoo oord-eelt ook de Tern-euzenschie-, Zonnemair-e. M. Everts-e is met 1 Oct. benoemd tot politieagent te Vlaarding-en. Poortvliet. Vrijdagavond werd alhier op gericht ©en schiietvereeniging „Volkswie-er- baarheid". De vergadering werd door 22 personen bezocht. Na voorlezing van een reglement, wat hun bereidwillig door d-e vereeniging „Prinses Juliana" van S-cher- peniss-e ter inzage w-er-d afgestaan, tra den alle aanwezige- personen als lid toe. Daarna werd een definitief bestuur ge kozen als volgt: H-erm. Uijl, voorzitter, G. K. Krijger Jz., secretaris, Corns. Uijl, pen ningmeester, G. K. Krijger Cz., L. Kur- vink, Jan van Tiggele -en Jacob Uijl jals commissarissen, Terwijl d-e Burgemeester J. G. Diepenhorst als eere-voorzitter w-erd benoemd. Ned. Herv. Kerk. Bero-ep-en te Balk dr. H. Woudstra te Utrecht. Aaing-e-nom-en naar Naaldwijk door J. P. de Graaf te Schagen. Bedankt voor Monster door G. Bene-s- te Delft. Geref. Kerken. Beroepen te Idskenhuizen R. Haitsma te Gaast. Aangenom-e nnaar Erm-elo door 'B. van Halsema te Hallum; naar Wap-enveld door H. v. d. Zanden te Ermel-o. Bedankt vooip Zuidlaren door J. Y. Tiemersma te Tzummarum. Ds. W. G. Krijkamp hoopt 10 Oct. a. s. afscheid te mem-eh van d-e N-e-d. Herv. G-em. te 'Oostkapelle en Zondag 17 Oct. zijn intrede te. do-en bij de H-erv. Ge-m. te Birdaafrd c. a., na bevestigd te zijn- door ds. Joh. W. Groot Enz erin k van Leeuwarden. Aan -dr. W. van den Brink, -sedert 1906 predikant bij de V-ereenig-de Protes- tantsch-e gemeente te Curapao, is op diens verzoek, w-eg-ens gezondheidsredenen, eer vol -ontslag verle-ernd. Ds. v. d. Brink stond vroeger in ons Ian-d te Oosterbi-erum en t-e Hilversum. Bij, 't examen voor het politiedi- ploma te Utrecht slaagde voor h-et ge wone diploma de h-eer M. Goudswaard, te Zierikzee, en voor dat met aanteieke- nine de heer L. J. Berkhout te Tilburg. Ongelukken. Achter het Malie veld te Den Haag is een dame door een auto aangereden en bewusteloos naar het Ziekenhuis vervoerd. Zondagnacht is een broodventer te Woiensel onverhoeds aangevallen en hem de halsslagader door gestoken; hij was op slag dood. Een landbouwer te Roermond werd door een auto overreden. Hij werd met een ge broken been en vreeSelijk gewond weg gedragen, en overleed aan de gevolgen. Bij Heiloi is een man bij het over steken van de spoorlijn door een treïri gegrepen en gedood. E;en agent van poijitiie te Delft krabde Vrijdag een pluistje in het gela-at open met biet gevolg, dat hij Zendag onder -hevige pijnen aan bloed vergiftiging is bezweken. De beroo-ving van den kas sier 1 o o p e r. Twee meiden en twee kerels, bewoners van het misdadigefs- ho-1 St. Olofsteeg te Amsterdam', thans, in arrest onder verdenking een kassier- lo-oper van f33000 te hebben beroofd, zijn aan de justitie overgeleverd. Aanrijding. Te Amersfoort werd een dame, die een kinderwagen reed, aangereden door een motor met zijkpan, waarvan de bestuurder blijkbaar het stuur kwijt was. De dame werd tegen een boom' aan gekneld en bekwam inwendige kneu zingen, benevens een beenwond. De kin deren kregen slechts enkele schrammen, hoewel de wagen vernield werd. Slaapkamer o pi de publie ke tribune. -Op- de publieke tribune van de raadszaal te Zuidland is een le dikant geplaatst voor een der huisge- nGoten van den gemeenteveldwachter. De man mo-est een doo-r hem gehuurde wo ning, die verkocht was verlaten en die o-p het gemeentehuis betrekken. D'eze is echter zoo klein, dat men vo-or de keus kwam een der arrestantenlo-kalen of de publieke tribune voor slaapplaats in te richten. De keus viel olp- de laatste. Bij de zittingen van de-n raad is het ledikant door een gordijn aan het o-o-g onttrokken. Een monument. Op de begraaf plaats C roos wijk te Rotterdam is van morgen een monument onthuld o-p liet graf van den in September 1919 doo-r den Rus Parachenko 'gedooden. recher cheur van den vreemdelingendienst IJ. do Vries. Bedoeld monument is daar ge plaatst doo-r de go-ede zorgen van het uit de burgerij gevormd comité, dat een fonds heeft gesticht waaruit ook de we duwe van den in de uitoefening van zijn dienst gevallen politieman wo-rdt ge steund, en de -opvoeding der kinderen wordt bekostigd. Dure paarden fo kkerij. Van wege h-et legerbestuur wierd tijdens den oorlog ©en hengst uit En-geland aange schaft ,m-et h-et -do-el bij daarvoor uitge zochte merries jonge l-egerpaardien te fok ken. In het geheel werden 14 veulens ge fokt en bij -een landbouwer ond-er Voor schoten gedurende vier jaren uitbesteed. Toen moesten -de dieren worden onder zocht m-et het g-evolg, dat fer 12 werden afgekieur-d als ong-es-chikt voor h-et leger. Zij werden publiek verkocht, slechts tw-ela paarden werd-e-n voor h-et leger bruikbaar geacht. D-eze pfo-effokkerij kostte, aan de Ned. Staat h-et bagatel vanf 80.000. (Hand.) Een wonderbare redding. Het Amerikaanscbe transportschip „Goethals", op weg naar Panama, ontdekte, op zestig mijl afstand van. Delaware Cape, dat de duikboot S 5 in nood was. Op jwat wijs die ontdekking plaats had, staat ni-et vast, nieuw© vinding door h-et scheepsvolk van de een denkt aan 'die to-epassing ©ener -de gezonken duikboot, te weten het laten drijven van een (boei, voorzi-en van een gong -en lichten om -daarmee de aandacht te trekken van voorbijvarende schepen de ander denkt aan het in den loop der 'tijden traditioneel g-ew-ord-en noodsein, n.l. e-en hemd aan ©en langen stok, die was gge stoken door -een gat in den wand van de tende-ele onderwater liggende boot. Hoe h-et zij, zoo-dra d-e „Goethals" het s-ein bemerkte ,wer-d draadloos om assistentie ges-eind. E-en jongen te Hartford (Conn-ec- tiat), die juist met zijn klein draadloos toestel speelde ,ving het bari-cht op -en s-einde h-et onmiddellijk door naar alle stations .Spoedig daarop vertrok -e-en aan tal torpedojagers naar de plaats d-es on- heils, waar de „Goethals" intuss-chen reeds schitterend w-erk had gedaan, door met kabels den acht-erst-evan van de S 5 /om hoog te halen, en een kleinte opening jn de boot te maken .waardoor frissch© lucht kon binnenkom-en. Spoedig na de aan komst der torpedojagers waren d-e com mandant van de duikboot en de overige 29 l-eden d-er bemanning g-ered. De beman ning had e-en vreesalijken tijd doorgemaakt, want toen de duikboot kantelde ontsnapte uit de batterij-en chloorgas e-n vulde de boot met verstikkende dampen. De beman ning had nog juist tijd om e-en klein gat te boren in de-n wand; zij was toen op het nipp-ertj-e van den dood door ver stikking. De r-edders had-den zes uur werk om met handboren een gat t-e maken -dat groot genoeg was om d-e menschen door te laten. De schepelingen blo-edd-en toen zij gered werden uit neus ten imond, hun gelaat wasgezwollen, de oog-en puil den uit d-e kassen. Zij hadden in het geheel veertig uur onder water doorge bracht en hadden d-e hoop op redding reeds opgegeven, toen einde-lijk nog juist bij tijds redding daagde. Woningnood. Met de nadering van 1 October, den gebruike-lijken jaariijk- schen- verhuisdag, ziet New-York zich ge plaatst voor een z-eer emstge woning Terstond door H. K. KRAMER te Wissekerke. Mevrouw WESTRA, Vlissingen, vraagt véór 15 October niet beneden de 20 jaar. Adres: Prins Hendrikweg 13. L. S. Ter voorkoming van misverstand maken ondergeteekenden bekend dat zij geassocieerd zijn uitslui tend voor wat betreft het hou- 0? den van openbare verkoopingen, f doch in het behandelen van andere zaken geheel vrrj zijn van elkaar. ROSIER. P. A. VERVAAT. 3 Hectaren 87' Aren 10 Centiaren (9 Gemeten 259 Roeden) in de gemeente Ritthem, aan den Nieuwen Keiweg bij Oost-Souburg (perc. 7 en 8 veiling „Niets zonder Moeite" van 17 Jan. 1917). Te aanvaarden 25 November 1920. (Briefjes in te leveren ten kan tore van Notaris BLAUPOT TEN CATE, vóór of op Maandag 20 September a.s., alwaar nadere in lichtingen zijn te bekomen, crisis. Naar schatting zullen 160.0900 ge zinnen vrijwillig verhuiz-en; maar duizen- and-ere zqg-en zich de huur opgezegd, lean, zijn volkomen buiten staat een nieuw on derdak te vinden. Er zullen bij-na een jhalf millioen m-enschen dakloos wezen. De moeilijkheden worden nog verergerd door een staking van arbeiders d-er verhuis- firma's. -.f Vo-lgietnsl een telegram uit'-Porfc S-aid hieeft en brand in ld© koimbuis' eil de linnengoedbergplaats van hief nieuwe stoomschip! Johain de Wilt plaats glehald. Laatstgenoemde berg plaats is gielbeel -en, de k'ombui.s' ge deeltelijk! vé-rnield. (De 'Jobian d-e Witt, vain de-Sto-oim'- YaairltlmlaatSciilappij! Nederland te Am1- sifcehdaimi,doet 'd-e eerste reis naar Ne- derlanidsch-Iindiëj^ 'AMSTERDAM. De meeste bootwer kers aap ld© hioiittbaven en een zeven- hopderdtal van verschillende maat- scliappij'ett staken in verband met het ontslag van twee- commissieleden. Beta ciotaf-eretatie- wordt ge-hóuden tus- scbiejn een coimjmissi-e- uit die bootwer kers -eta het bestuur dier sc-beepvnarn- Yelre-enilging N-o|orld. In verhand met dein verkorten arbeids dag zullen wij niet kunnen instaan voor de plaatsing van advertenties, welke ons n& 1 uur nam. bereiken. Wegens de invoering van den vrijen Zaterdagmiddag -zullen da advertenties voor het Zaterdagnummer nóg vroeger binnen moeten zijn. Voor plaatsing van de annonces, die na 10 uur vm. inkomen, kunnen wij niet instaan. Alain Heereni B ericlhtgevers-. Brieven met berichten vo-or o-nls- blad|, voor- zoover die door tussdhenpers-onen bij ons beizo-rgd wo-rdeq, m-oeten op ons- bureau worden afgegeven, en niet beneden in- de. bns ge-stoke-n worden, tenzij eventueel de vo-ordetor ges-loten mocht izijn. Red, Tö Brussel is' Eirneist Nys, 'de befcetaöe g-eleerdle op internat ionaal- rechtelijk gebie-d, -diie oiok 'de aanspra- fcein va|n België o-p: -de Schelde heeft v-erldódigld1, overledïeta. Hij- wa-s ho-o-g- leeraiar in het volkenrecht aan ÖeVrij-e Universiteit -en de Eoole -des scien ces plolitiqnes et sociales te Brussel,- a-ata welke laatste instelling hij- ook de idipl-otaiiaitieke geschiedenis van Eu- ropia sedert het W-eeinschie Congres Idoceerlde. Hij1 was lid van menig we tenschappelijk genootschap in binn-en- -eta buitenland. B'efcend is zijn werk over het internationaal recht in -drie deel en. Hij! is 69 jaar geworden. N. R. C, Op jacht. De Rik is op jacht. Hij krijgt eeini hiaiasi in 't o-og en legt aan: „Manneke", z-Cgt hij, „mank gij uw testa ment malar". Eni (hij schoot: boem! er nevens. Het beest liep kooi hard het k-oii. „Airré", sprak -e-en b-oerke, „hij loopt al inlalair dein notaris".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3