Bïr^diteiL Ridderorden. Ter gelegenheid van KoningiiTs ver jaardag zijn weer vele onderscheidingen uitgedeeld, van welke w ijenkele ver melden Bevorderd tot commandeur in de orde van 'den Nederl. Leeuw Jhr. mr. R. de Marees van Swinderen en Jhr. dr. J. Lon don, oud-ministers; tot groot-officier in die orde: A. G. Kröller, lid van den Raad van Bijstand voor Economische Zaken aan het Depart, van Buitenlandsche Za ken; verder zijn benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw: prof. mr. dr. A. A. H. Struycken, lid van den Raad van State, jhr. mr. D1. J. de Geer, J. v. ti. Molen en C. v. d. Voort van Zijp, leden der Tweede Kamer; jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje, administrateur aan het Departement van Buitenlandsche Zaken; mr. dr. F. A. C. graai van Lijnden van Sandenburg, Commissaris der Koningin in Utrecht; mr. A. Anema, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; J. H. Toorop, kunstschilder le 's-Gra venhage; prof. I. P. de Vooys,. voor zitter van de uitvoerende commissie van het Koninklijk Nationaal Steuncomité, ie 's-Gravenhagedr. F. Ei. Posthuma, oud- Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 's-Gravenhage; mr. A. G. A. ridder van Rifppiaxd, voorzitter van het dagelijksch bestuur van de Geld.-Overijiss. Maatschappij van Landbouw, lid van de Tweede Kamer der Staten-G eneraal, te T'ieldr. H. Bervoets, zendeling-arts te Kalet (Japara) L. C. F. Polderman, ge- pensionn. hoofd van Met kadaster in Ned.- Indië; G. van der Linde, president-direc teur der Kon. Paxketvaartmaatschappjij dr. C. Wi. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, oud-zendingsconsul; tot offi cier in de orde van Oranje-Nassauds. H. P. Schim v. 'd. Loeff, gewezen pre dikant der Ned. Herv. gemeente te Pe- trogradds 'W.. Breukelaar, pred. bij de Geref. kerk te Zaandam; mr. J. J. Cro- les te Leeuwarden; Joh. de Meester, let terkundige en journalist te Rotterdam; C. K. Elout, idem te Wassenaar; ds. A. Boss van Charante, laatstelijk predikant te Batavia eft vice-president van het be stuur over de Protestantsche kerken in Ned-ïndië (thans met verlof); K- J- Ap pel,zoutpakhuismeester te PalemhangL. G. C. A. v. a. Hoek, controleur bij het buitenl. bestuur op Java en Madoeral; tot ridder in genoemde orde: J. G. Nijk, directeur der Rijkskweekschool voor on derwijzers te Middelburg H. J. van Wij len, directeur eener bijzondere kweek school voor onderwijzers te RotterdamP. Oosterlee, directeur der bijzondere kweek- schoo Ivoor onderwijzers ,,Be Klokken- berg", te Nijmegen; J. C. de Puy, oud- boofd eener bijzondere school te Sexbie- rum, wonende te Cadzand; F. Rooisjan, hoofd eener bijzondere lagere school te Aalsmeer; K. van Schouwen, ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Middelburg; L. A. P. Hoff man, directeur van het post- en telegraaf kantoor tej Heerlen (vroieger commies bij de posterijen te Goes); D. R. Mansholt, cud-landbouwer, voorzitter van den Raad van Beroep in de prov. Groningen, ingest, ter uitvoering van de Sclieurwet, te Gro ningen; J. P. Plugge te Brussel; ds. J. C. H. Scholten te Rotterdam, predikant bij de N. H. gemeente; 'L J. Hagen, pred. in de Geref. kerk, voorzitter van Pro Rege; tot ridder-grootkruis in die orde mgr. H. van de Wetering, aarts bisschop van Ütrpcht; tot ridder in ge noemde orde, uit te reiken het vèrsiersel met dp zwaarden: de officier van admi nistratie der 2e klas A. A. Lagaay; tof commandeur in die ordemr. A. R. Zim merman, burgemeester van Rotterdam; dr. Ci. J- K. van Aalst, president van de uitvoerende commissie van de Nederland- sche Overzee-Trust Maatschappij (in li quidatie), te Amsterdam; mr. M. W. F. Treub, oud-Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel en van Financiën te 's-Gravenhage; bevorderd tot officier in die orde ds. J. E. Vonkenberg te Zwijn- drecht; tot commandeur in die oirde: W. Mengelberg, dirigent van jret Concertge bouw-orkest te Amsterdam; tot officier in die orde, uit te reiken het versiersel met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee jhr. G. J. Sch'oreris de eere medaille in zilver der orde van Oranje Nassau (toegekend aap L. D. van den Houten, Rijksklerk le kl. der directe be lastingen, invoerrechten en accijnzen te Haarlem (vroeger te Hansw'eert); den ser geant-verpleger le kl. J. L. Timmermans, van het mil. hasp. te Assen; in brons met de gekruiste zwaarden aan den hu zaar le kl. M. Schippjer, van hlet le depot huzaren; in brons aan den ma!ga- zijnknecht P. Kok, van de artillerie-ma gazijnen te Woerden; J. Verhage, voor heen huurkoetsierknecht biij1 de wed. M. Rijk te Goes (thans gepensionn.)J. L. Dulfer, voorheen chef-boekbinder bij de firma S. Ochtman en Zoon, te Zierikzee, (thans gepensionn.); J. J. Schut, pjortier bij de firma Boddaert te Middelburg; mej. J. Traas, dienstbode bij mej. A. C. B. Giltay te Antwerpen en mej. W. Ver hage te 's: Gravenbage. Voorts zijn verleend: de titulaire rang; van luit.-generaal aan de gep. gen.-maj. P. W. Weber en A. R. Ophorst; van gpn.- piaj. aan de gepensioneerde kolonels D. de Ronde Bresser, L. W. v. Hoek, en L. J. H. Habbema; van kapitein aan den gep. le-luit. H. Jespers. Regeeringsmeel en - bloem. Met 1 Sept. wordt de verkoopsprijs voor regeeringsmeel voor .gemeenten in plaats van, op f25 vastgesteld op f22.50 per 100 K-G. af fabriek; de prijs waar- I tegen regeeringsmeel, bestemd voor den mec-lhandel, ter beschikking van de ge meentebesturen zal worden gesteld, zal bedragen f26 per 100 K G. af fabriek. Hun wordt in overweging gegeven den prijs waartegen het meel aan den detail handel zal worden geleverd, met 1 Sept. te bepalen op f 26, welke prijs door hen kan worden verhoogd met de kosten van vracht per 100 K-G. van fabriek lot laat ste station of veer der gemeente en even tueel met de extra kasten van ten hoog ste f0.25 per 100 K.G. of f0.40 per 100 K.G. in de gemeenten, waar ook aan bakker met toestemming van den direc teur van het Rijksbureau voor de Distri butie van Graan en Meel een bedrag van f0.10 per 100 K-G. voor extra kosten in rekening mag worden gebracht. Mét 1 Sept. zal de maximumkleïnhan- delsprijs voor het regeeringsmeel bedra gen deze totaalprijs verhoogd met 20 pet. van dien prijs. De voor regeeringsbloem vastgestelde prijs van1 f43 per 100 K.G. wordt ge handhaafd. N i et e rustig. Ouder dit kopje schrijft „Patrimo nium" De leiders ider moderne vakbewe ging vergeten wel eens, dat, willen zij als ernstige mannen woi'den be schouwd i,en behandeld, zij zich niet belachelijk mogen aanstelien. .Dezer dagen lieten zij zich wieer zietn van hun slechte zijde. De moderne Ambtenaarsorganisatie Vrioeg aanvankelijk een extra-ui tkeering van f100De „neutralen", onder leiding van den heer Pterdok, vroege1:i f200.Waarop de „modernen" hun „eiseh" tot f300.verhoogden. Wie ter wereld kan nu zulke men- schen ernstig nemen! Zij gooien hun eer als Vakvereeni- gingsleiders te grabbel. De Christelijke organisaties moe ter: eigen wegen gaan en zich niet door concurrentie-overwegingen laten be ïnvloeden. Worde dit ernstig woord van Patr. floor alle Christenarbeiders ter harte genomen Allerlei. Te Rotterdam is aangekomen het Ame- rikaansche oorlogsschip „Frederick", het welk eenige dagen dp gast ,zal zijn in de haven' in verband met de feestelijke herdenking der Pilgrim Fathers. -'Uitvoer van melkvee en varkens. De Minister van Landbouw, Nijverheid em Handel brengt ter kennis van belang hebbenden, dat, blijkens ingekomen be richten: lo. de invoer in Finland van rundvee, schapen, geiten en varkens als ook van onbewerkte producten van deze dieren afkomstig uit Nederland verbaden is; 2e. tot den invoer van melkvee uit Nederland in Spanje; machtiging wordt verleend na aanvraag van belanghebben den bij het Spaansche ministerie van Bui tenlandsche Zaken, onder opgave van het aantal dieren en van het douanekantoor waarlangs men wenscht in te voeren. Uit ds Provincie. De B. E. K. T. NI. Alvorens over de openingsplechtigheid mededeelingen te doen, willen wij nog even enkele aanvullingen geven op onze wandeling langs het tentoongestelde, waartoe een tweede bezoek ons aanlei ding gaf. Ten eerste dan, dat de firma Tob Groen mot in de tent in den tu,in, doch in het Yioorzaaltje is geëtaleerd, dat de firma van Sparrentak in dit zaaltje oiok o.a, nog de „Noiseless"-schrijfmachine eta leert en aantoont, dat deze werkelijk zoo goe^l als geruisehloos werkt. Ook van den stand van den heer Adr. C. van de Kamer en de Victariabronwatermuat- sóhappjj', dat deze gehieel met eigen mid delen werd in elkaar gezet en dat bij Victoria de zeldzame hooge onderschei dingen door deze Nederlandsche onder neming op de tentoonstellingen te Rome, Parijs en Londen behaald, zijn geëxpo seerd. Van de étalages in de Kleine Zaal vroeg die van de firma F. Voorspoels en L. J. M. Quasters, die nu eerst geheel ge reed was, nogmaals onze speciale aan dacht. Van hetgeen in de Groote Zaal te zien is moet nog gém'eld worden, dat de fabriek „Nutricia" alhier, de firma J. M. van Heusden alshoofdvertegen woordiger heeft. Van de etalage van de firma J. 'A. Pieters is het. voorste ge deelte geheel vol met dranken van eigen fabrikaat, waarvan aardige proeffleschj.es worden uitgedeeld; terwijl de zijkanten de wijnen en bieren toonen, waarvan de firma het Agentschap heeft. De etalage van een tweede Middel- burgsche firma, de N. V. Boekdrukkerij en Boekhandel J. C. en ,Wi. Altorffer, heb ben wij ook nu wat nauwkeuriger kun nen beschouwen en zagen wij toen, welk een mooie drie-kleuren-druk deze firma levert, een uitleg van de bewerking van zulk een drukwerk wordt in brochure vorm en toegelicht door platen aan de belangstellende bezoekers gegeven. Ook voor haar bind- en liniëerwerk maakt de tinna een voor zichzelf sprekende reclame. In den tuin bleek ons, dat thans de A.Z.E.M. qok een stand heeft ingeno men en enkele harer electrisch gedreven motoren en machines expo|seert. In de Kolfbaan dient nog genoemd de inzending van alcoholhoudende dranken der firma wed. G. Oud Pzn. en Co. te 1 Purmerend, een eenvoudige maar pak kende stand. De Bakkerij, die gisteren in volle wer king was, heeft een deel van haar eta lage algestaan voor de producten van de Ned. Gist- en Spiritusfabriek:. In de tent waren verschillende der ge- exposeerde machines in werking, waar door hun bedoeling nog duidelijker uit kwam, des avonds wordt daarvoor geen stroom geleverd. Nog moeten daar de inzendingen wor den genoemd van' de fabrieken „Steunt Elkander" 'te Tilburg, die koek, banket, biscuits, enz. in groote hoeveelheid brengt; die van de uitgeverswaatschap- pij in de Tasmanstraat te 's-Gravenhage, die o.a. het Nederlandsch Weekblad voor Brood-, Koek- en Banketbakkers uitgeeft en van den heer Joh. Kloosterman, han- -delaar in boter te Goes. De opening. Te twee uur verzamelden zich in de Bakkerskamer (aardige speling van het toeval), zij, die genoodigd waren tot het bijwonen van de officiëele opening van de tentoonstelling. Wij merkten er behalve de leden van het comité, o.a. op den beschermheer, mr. H. J. Dijckmeester en den eere-voorzitter, den heer P. üuinon Tak, beiden met hun eehtgenoote, de bei de wethouders en den gemeente-secreta ris leden van de hoofdbesturen van Krui deniers- en Bakkersbonden, en vele der exposanten. D,e voorzitter van het Comité der ten toonstelling, de heer Ch. J. de Wolff, zeiae, dat het hem aangenaam was allen welkom te heeten, inzonderheid Z.Ëxc. den Commissaris der Koningin in Zee land, die als beschermheer de tentoon stelling zou openen en den Burgemeester van Middelburg, die als eere-voorzitter de leiding der openingssamenkomst op zich heeft willen nemen. Aangemoedigd door het succes, dat de 'Zeeuwsche Bak- kersbond heeft gehad met zijn eerste tentoonstelling in 1914, mede door de groote belangstelling bij' het publiek, be sloot de Bond begin dezes jaars, oen tweede tentoonstelling op touw te zet ten, doch eenigszins verschillend van de voorgaande. Ging deze uitsluitend van den Zeeuwschen Bakkersbond uit, deze tentoonstelling gaat mede uit van de a£- deeling Zeeland van den Ned. Kruide- niersbond. Beide vakken zijn op het plat teland samengegroeid en worden door een en denzelfden persoon uitgeoefend en beide vakken hebben tijdens den oor log kolossaal* to kampen gehad met de distiibutieweeën Het aantal inzendingen is boven de ver wachtingen en het 'is dan ook niet te veel gezegd, dat deze tentoonstelling vele nationale tentoonstellingen op dit gebied in ons land gehouden, achter zich laat. Sommigen zullen meenen, dat een ten toonstelling als cleze, in dezen tijd niet meer op zijn plaats is. Immers elk jaar, kan men op de te houden Jaarbeurs alles in veel grooter getale zien, wat hier in het klein aangeboden wordt. Zeer zeker, doch men vergete niet, dat juist de kleine middenstander, in hun meer derheid, de Jaarbeurs niet oif hoogst zel den bezoekt, en bij een eventueel bezoek, veel te vluchtig. En^juist de vaktentoon- stelling geeft den kleinen middenstander wat 'hij noodig heeft. Ook hij' moet zich aanpassen aan de gewijzigde tijdsomstan digheden, ook hier vindt hij de benoo- Aigde grondstoifen, hier maakt hij ken nis met de nieuwste machines, hier vindt hij wat bij voor zijn zaken noodig heeft en waar hij zich niet in staat 'weet, deze' hulpmiddelen- aan te schaffen, kan hij zich! op de hoogte stellen, ooi bij eventueele combinatie met collega's een gezamenlijke bakkerij' naar de nieuwste eisclien daar te stellen. Moge ook deze tentoonstelling een even goede ontvangst genieten bij vakgenooten en publiek als haar voorgangster en medehelpen tot we deropbloei van liet .economisch leven. D'e heer 'W.olff verzocht nu den eere- voorzitter de leiding over te nemen. De lieer Dumon Tak zeide gaarne het eere-voorzitterschap te hlebben aanvaard, daar hij een tentoonstelling als deze van groot belang acht vopr de stad Middelburg en inzonderheid ook voor de consumenten, die nu zien wat men kan aanbieden. De maatregelen voor de distributieregeling hebben :wel eens moeilijkheden gescha pen t.usschen ïe autoriteiten en de bak kers en winkeliers, maar spr. is overtuigd, dat men begrepen heeft, dat de auto riteiten wel eens moesten ingrijpen. Hij kan constateeren, dat ,de samenwerking ten slotte een der grootste oorzaken is, geweest, dat men de moeilijkheden rede lijk te boven kwam. Spr. brengt dank aan de leden van het comité voor bet geno men initiatief en aan de exposanten voor de deelname. Spr. eindigt met den wensch, dat deze week een week van groote glorie rpoge worden en de tentoonstelling moge bloeien. Hij yerzocht nu den Com missaris der Koningin de tentoonstelling te openen. De heer Dijckmeester zeide, dat hem reeds eenige maanden geleden gevraagd werd het beschermheerschap te aanvaar den, hij heeft vrijheid gevonden dit te doen, daar hij van bet begin af de ver wachting mocht koesteren, dat deze ten toonstelling meer zou zijn dan van plaat selijke beteekenis. Reeds van den voor zitter heeft men gehoord, dat zij verre achter zichi laat, wat tot nutoe te zien werd gegeven. De vorige tentoonstelling werd onder andere omstandigheden ge houden; men weet, dat de economische 'toestanden nog niet zoo zijn, als men ze gaarne zou willen hebben, regeering en volk moeten steeds' uitkijken naar het geen in binnen- en buitenland geschiedt, maar dat behoeft niet te leiden tot stil zitten. Men moet goed uitkijken maar levens zorgen op de hoogte te blij ven van alles wat op den wederopbloei van invloed kan zijn. Stilzitten zou van wei nig dankbaarheid getuigen voor liet bui ten dg§s oorlog blijven van ons land. De tentoonstelling is een ontmoeting van pro ducent en consument; de eerste zal alles doen om te geven, wat het publiek aan genaam kan zijn. IWij moeten waardeeren, dat alles gedaan wofUt om te geven, wat men „üns Dagelijksch Brood" noemt. Hierna verklaarde de commissaris de tentoonstelling .voor geopend. De voorzitter van den Nederlandschen Kruid e ni ersbond, de heer P. R ij s: d ij k uit Sliedrecht, richtte .zich tot den com missaris en z-edde, dat de Boncl er trotsch op is, dat de met den Bakkersbond op gestelde tentoonstelling in .zijn provin ciale hoofdstad ,zich mag vleien door de hooge bescherming van den commissaris niet alleen, maar door het hartelijk woord waarmede hij cleze tentoonstelling als uiting van nieuw middenstandsleven heeft willen openen. Het doet goed als men de groote mannen ontmoet op de plaat sen, waar weer het nieuw ontloken le ven onzer voorvaderen, getuigt van hun trots. Wees dus verzekerd, aldus spreker, dat ge aan dien ontluikenden middenstand een steun zult vinden teg;en alle uit wassen, die het rustige leven van uw volk zouden tegenstaan, want in hem zial zich weerspiegelen des Adelaars kracht en fierheid. Ook uit spreker .zijn dank aan het hoofd der gemeente 'Middelburg, die .zich. met vaderlijke zorgen gaf om de levensuiting van de middenstanders te steunen. Ook voor Uwe Excellentie als voor den bur gervader van Zeelands hoofdstad al dus eindigde de heer Rijsdijk zij en blijve bewaarheid wat Beets eenmaal .zong: Op adelaars borst praalt Middelburg, Uw schild me.t glans en gloed, Geen arends oog ontdekte een vlek, Maar arends klauw en arends. bek 'Waakt voor Uw goed en bloed. I Namens het hoofdbestuur van den Ne derlandschen Bakkersbond voerde de heer S m its K a im p uit Den Haag: het woord en bracht hulde aan den Zeeuwschen Bakkersbond, die getoond heeft het leed der crisismaatregelen heel gauw te .zijn vergeten en met nieuwen moed wil voor waarts giaan. De. oorlogsjaren hebben be wezen, dat het bakkersbedrijf er een is- van den eersten rang, al werd het ook noodzakelijk gekneveld. Spr. wenscht den Zeeuwschen Bond geluk met het geven van dezen eersten stoot voor het weer houden van tentoonstellingen en wenscht hem igroot succes daarmede toe. De verschillende toespraken werden met applaus begroet en vervolgens brachten allen het eerst een bezoek aan de stan den in den tuin, waar zij door het Mid- delburgsch muziekkorps met de tonen van het Zeeuwsch Volkslied werden verwel komd. Met «igroote belangstelling namen de autoriteiten kennis, van het vele belang rijke dat hier te zien is en wij moch ten uit hun mond een bevestiging ont vangen van den goeden indruk dien het geheel op ons heeft gemaakt. Trouwens ook vele der ongeveer 650 betalende bezoekers, die gisteren den drempel van het Schuttershof overschre den,- kwamen ons getuigen, dat wij niets te veel hebben gezegd. Er heerschte zoo wel des middags als des avonds, toen het Middelbuirgseh muziekkorps had plaats gemaakt voor 'de Postfanfare uit Vlis- singen, een zeer opgewekte stemming: op het tentoonstellingsterrein. De jury zal eerst hedenmiddag1 haar taak volbracht hebben en hopen wij mor- g;em de namen der bekroonde inzenders te kunnen melden. Gisterenmiddag! vereenigden de leden van het comité met enkele genoodigdeni zich in de sociëteit „St. Joris'' aan een diner, tijdens hetwelk een telegram van eerbiedige hulde aan H. M. de Koningin werd gezonden. Bij Kon. besluit is, te rékenen van 1 Aug. 1.1. aan J. F. Nijssen, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als com mies bij de rijksverzekeringsbank. Bij Kon. Besluit zijin verleend aan de gemeente Kruiningen voorschotten van ten hoogste f 1060 (annuïteit 5.132 pet., gedurende 75 jaar te voldoen) en van ten hoogste f57.500 (annuïteit 5.478 pet. gedurende 50 jaar te voldoen), ten be hoeve van de „Vereeniging 'tot verbete ring der volkshuisvesting1", aldaar, jaar- lijksche bijdrage f 1.725.10. Door den' Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor de Rijks di recte belasting in de gemeente Axel, de heer H. van Luijk aldaar, ter vervanging van den heer P. Koster, die ontslag heeft genomen. De 'minister va)n financiën heeft onherroepelijk verklaard de aanslagen tot navordering in de Verdedigings belasting Ib, opgelegd aan Cornells Francisous Machielsen, landbouwer te Zaainslag. over het belastingjaar 1917- 18 ten bedrage van f513.75 en over het belastingjaar 1918-19 ten bedrage van f99; en S. J. den Baars, !te Koudekerke, over bet belastingjaar 1917-18 ten bedrage van f81 en over het belastingjaar 1918-19 ten "bedrage van f465. Middelburg. De 40ste verjaardag van H. M. de Koningin wordt hier beden op| eenvoudige, maar daarom niet min der hartelijke wijze herdacht. Aloto wlaplpert va,n torens en huizen die va- derlandsche driekleur met Oranje-wim pel, terwijl oud en jong zich met oranje en rood, wit en blauw beeft getooid om te getuigen van aanhankelijkheid aan bet vorstenhuis en inzonderheid aan Koningin Wilhelmina. De morgenuren waren gewijd aan een plechtige herdenking. Op initiatief van een onzer stadgenooten, klonk vooi^, en na de kerkdiensten klokgelui overue stad1, de kosten van het luiden der klokken van verschillende kerken werden door particulieren gedragen. I:n de Nieuwe kerk trad ds. J. P. Canmegieter pp, in het kerkgebouw in de St. Pieterstraat had een bidstond onder leiding van ds. J. B. Netelen bos plaats, en in de Noorderkferk sprak ds. Tel kamp een rede uit. Hedenmiddag had afwisselend op de Markt en in de Abdij muziek plaats en ook hedenavond zal bet Middel- burgsch muziekkorps zich op de Markt doen hooren, terwijl een fakkeloptocht, en een vuurwerk den dag besluiten. Op de middag- en avondfeesten komen wijl morgen nader terug. Gisteren werd door een café houder uit de Stationstraat tie hulp ingeroepen Ider politie, omdat twee broers S. zich op ongepaste wijze ge droegen. Een tweetal agenten verwij derde de mannen uit het café, toen vooral een hunner zich op straat on behoorlijk bleef gedragen, werd hij1 naar het politiebureau overgebracht, en daar hij1 onder den invloed! van sterken drank verkeerde, in arrest ge steld. Op de Koning'sbrug had gisteren een aanrijding plaats tusschen een wielrijder en een wielrijdsler, die beide, de regelen van een goed verkeer over traden. Een der rijwielen werd nog al beschadigd, doch persoonlijk bekwa men de berijder en berijdster geen letsel. lerseke. De korstoomboot Luctor et Em'ergo, eigenaar de heer J. van Sprundelen is aan het oester- en mos- s el bed rijf onttrokken en aan Rotter- damsche reëders verkocht die hem in zullen richten voor sleepboot:. Momten- teel is er slechts een stoomboot te onzer plaatse meer in de vaart, da ftnderè zijin of verkocht of liggen stil. Oorzaak de dure 'kolen en die goed koop e oesters. Kattendijke. In de vacature J. van da Sohraaf is tot lid van den Raad 'dezer gemeente gekozen dhr. C. Molhoek, die de benoeming heeft aangenomen. Schore. Gemeenteraadsvergadering van Maandag. Alle leden present. De notulen der vergaderingen van 30 Juli en 2 Aug, worden gelezen en goedgekeurd. Ingekomen stukken: 9 reclames tegen den H. 0., welke in een der volgende vergaderingen zal worden behandeld; drie verzoeken ontheffing hondenbelasting, welke eveneens worden aangehouden. Bericht van Ged. Staten de ontvangst wijziging politie-verordening. id. motor en rijwiel-verordening. Vervolgens komt aan de orde de reke ning der gemeente over het jaar 1919. De commissie tot het nazien der reke ning had nadere inlichtingen verzocht over een post van f18, the door den burgemeester uit de gemeentekas was ge nomen voor een dienstreis naar ütreciit. Die inlichtingen verstrekt de voorzitter. Spreker zegt, dat opi uitnoo'diging van den Commissaris der Koningin hij naai' Utrecht is gegaan, om te betoogen tegen de annexatieplannen van België. De betreffende circulaire van den Com missaris wordt voorgelezen. D'e heer Ver- haagen meent, 'dat die f 18 betaald be lmoren te worden door "diegene, die de uitnoodiging doet. Spreker ziet uit die circulaire, dat er voor muziek en zang gezorgd zal worden, dus een lolletje ma ken, en de belastingbetalers zijn er goed voor. De voorzitter zegt tegen het woord lolletje te moeten proitesteeren, er is te Utrecht waardig gedemonstreerd in 's lands belang, dus ook in het gemeen tebelang, weshalve" de gemeente de koe ten behoort te betalen. Dhr. Verbaagen merkt nog op', dat door een demonstratie te Utrecht de Belgen niet uit ons land gehouden werden, doch alleen daardoor, da,t zij niet door Frank rijk en Engeland gesteund werden. De post wordt gehandhaafd met 6 tegen 1 stem. De post petroleum voor het telefoon kantoor maakte ook een bespreking uit, het bleek, dat de kantoorhouder op 31 Dec. "*1919 nog 4 L. petroleum op1 kos ten der gemeente had gebaald en op 31 Dec. ging het kantoor over naar het Tijk- De kantoorhouder zal ter verantwoor ding worden geroepen door B. en W. Daarna werd de rekening voorioopïig vastgesteld op £367520lV2 in ontvang en op f 37095.51V2 in uitgaaf, 'dus een nadeelig slot van f 343.50. Medegedeeld wordt ,dat nog f 320 H. 0. over 1919 moet worden geïnd en dat de gemeente, nog f375 te goed heeft van het Jlijk, voor het herhalingsonderwijs, zoodat, in dien deze post was geïnd er een batig slot zou zijn geweest. De heer Verhaagen protesteert weder over de laksche houding van den ge meente-ontvanger, die telken jare nalatig js in het innen der bplasting. Dhr. Glerum zegt: het komt door de ziekte van den deurwaarder. Praatjes zegt de heer Verhaagen, de ontvanger is mis schien bang als winkelier een klant te verliezen als hij de onwilligen vervolgt of doet vervolgen. De voorzitter zal nog maals maatregelen nemen en den ont vanger er ernstig op wijzen. De rekening Burgerlijk Armbestuur over 1919 en de begr die instelling wordi voorstel vastgesteld met een batig sloil beg rooting in ontv f 5571.91/ De begrooting d raad aangeboden vang van f 25052. onvoorzien van f 1 De voorzitter de< e6n post IJ. 0. is dus 11000 minder ker neemt dit eei De heer Verhaag! Proevend bericht tuiging heeft, dat kort zal komen, d ook en daarom ha aandringen den po haven. De voorzitter gehouden te hebben salarisverbetering Kohier Schoolgeld een bedrag van f 2 Art.. 1 dor polit gewijzigd in dier de gemeente verde ken inplaats van Het verzoek amb wordt van de 'ha tegenwoordige sul 'De lieer verliaa0. de begroeting een aen 0111 alle subsi school gegeven ir ker ziet in de ciroB leerling en per jaa dragen f 32„49 en* f 46.80 per leerling wij] de gemeente ider leeraren en po -r de ingezetenen pr die leeraren in de teren en alle van deren nog koffiege één woord, alle leen voor Goes em den nog f 14 mini dan de onze. Een verzoek va. aan de politieschool sidie te verleenen, 2 stemmen verwor Ge,d. Stalen vei redactie wijziging fcfening aan te bre ten. Johs. Poleij le vergoeding voor hei, te Vla.ke te brenge f 7.50, aangehouden Eveneens woidt aar begrooting het verzo vrouw óm .salarisw De voorzitter zeg gen met den jaard ïelicitatietelegrain vraagt 's raads mja^J Met algem. stemmen tiging verleend. Rondvraag. De b-- dat B. en W. geen hemen tegen het losh tige honden, aangez Stand van schurft ker zag .onlangs Staan dat de burgem tnet schurft behebt De voorzitter: O, tien. Dhr. Verhaage Schil in schurft, te Ten, of die bij een bij een luxe hond (De voorzitter: ja, worden tegenwoordig last. Nieimanu meer langende, sluit ;de gadering. *8 Gravenpolder. 31 kwam de gemeenteraad vergadering bijeen, de vergadering en spree van den jaardag onzer rings woord, den wenscl het H. M. gegeven mag jaren over ons land den en. De notulen worden een volgende vergaderin in behandeling een ve ingézetenen 0111 met K< burgemeester te machti uur te verlaten. Aöth. Verhulst zegt ten zijn. Wij zitten nu zaak voor de derde dat op een dergelijke van d en gemeenteraa wordt. Weth. Joziasse zullen .zijn. De zaak bekeken. Een iegelijk gemoed ten volle ver De voorzitter is er ten dient een voorstel Ms is aangegeven, in. de bedoeling is hi Koninginnedag te mac! zoo gewijzigd en nangen 3 stemmen. Voor Felius ten- en Lokerse. Tegen eiJ Verhulst. Met alg wordt aangenomen art. wet hier toe te passen Een tweede verzoek hng van de feestcomm voor het feest uit de g stel-B. en W. is afwijzi Dhr. Schouten zou er dere gemeenten geven hulst is er legen, de fi her gemeente laat het keiijke dingen moeten geen geld is. Joziasse pet schoolfeest, maar to ls, dan gedwongen wo: Dhr. Vermue levert ei uooi ter verdediging 1 Mij wil het niet hebbc het schoolfeest, maar to Daarna komt het voc °hi f 100 te? schenken

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2