Kerknieuws. Oerwijs. iimengcl Ntouws. laatste Benefit»* Posterijen on Telegrafie. Briefwisseling. Burgsrlifftg Stsam zij' de' in groo.ten getale opgekomen hulp van zich vrijwillig aanmeldende helpers om te pompen, was zij te ongeveer half twee dep brand meester. Daar de wind jS.N.W. was dacht men, dat h;et niet bij dat pand zou blijven en waren de buren spoedig bezig alles >vat waarde had bij vrienden en kennissen te brengen', zoo dat het een nachtelijke verhuizing was, wat echter, niet noodig bleek, daar de brand bij de woning van Kousemaker be perkt bleef. Alleen had hlet aangrenzende perceel waterschade. Alles is verzekerd. Westkapelle. Het voor een paar weken geleden gestrande schip „Pride of the West", is thans met dezen storm geheel aan stukken geslagen. Nadat hei Zater- dag is verkocht, is de wind gaan aan wakkeren en werd de zee woest, zoodat het schip niet meer bestand bleek tegen de woedende golven. En nu door den kooper zoo goed als niets nog geborgen is kunnen worden, zal dit voor hem' een groote schadepost worden. Het wrak heeft een gat in den dijk gemaakt, welke zoo diep is, als in geen jaren hier is gezien. De diepte is ongeveer bij1 schattinjg 3 a 4 M. over eenige Meters in omtrek. Omdat het zoo diep is en bij laag water toch niet leeg loopt, is de diepte niet vast te stellen. Er stond nog alleen de bo venste rij palen, de andere zijn allemaal •met bazalt en klei 'verdwenen. Het zal weer veel werk geven eer alles weer in orde gemaakt zal zijn. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Flaardingen J. Kat teBaam- brugge; te Zuilicbem S. C. Groene- veld te Sprang; te Enschede C. M. Briët te Doetinchem. Aangenomen naar Smeek door J. A. R. Trelet te Drumpt. Bedankt vöor Pingjum door J. J. P. Heeringa te Loppersum. In de op Woensdag 8 Sept. a. s. te Goes te houden Class. Diacoo. Confer, zal D. V. Dr. Adriani, diaken uit Utrecht, Uhet onderwerp „Een catechismus voor diakenen" behandelen. Dhr. Flink, diaken uit Goes, zal over zijn reeds eerder aan gekondigd onderwerp refereenen. De sa menkomst wordt gehouden in de kerk der N. H. Gem. Een belangstellend vrouwelijk lid der Ned. Herv. Gemeente te Den Haag heeft bij gelegenheid van haar zeventigste verjajirdag aan den voorzitter van het collèjjB een gift, van f 10.000 ter hand gesteld voor de kerkvoogdij. Geref. Kerken i Aangenomen naar Sint Pancras door J. G. Fernhout, cand. te Amsterdam; naar Berlikum door D. de Wit, cand. te Leidscbendam; naar Wommels door A. B. W. M. Kok te Felsen. Bedankt voor Andel en voor Oostburg door D. de.Wit cand.; voor Leidscben dam, Oosterend, Zalk, Baambrugge, Oude- ga. en Tienhoven door J. G. Fernhout,, cand.; voor Puttershoek door A. Scheel© te Kapell'e; voor Overschie door A. B. W. M. Kok te Felsen, Zondagmorgen werd Ds. J. H. Tel kamp, overgekomen van Rerkel en Roder, rijs, bij de Gereformeerd© Kerk van Mid delburg bevestigd door zijn vriend Ds. W. Faber van Serooskerke, met een leer rede over Handelingen 10: 33. In de avondgod sdienstoefenimg verbond Ds. Telkamp zich aan zijn nieuwe ge meente met de woorden van 2 Petrus 119, kort samengevat in het mottoEen wijs man bezit het profetisch woord als een licht. Aan het slot zijner pakkende predikatie verzocht Z.Berw. zijn geliefde gemeente Berkel en Rodenrijs in den ge- bede te gedenken. Hartelijk werd de nieuwe leeraar toegesproken namens de gemeent^ door Ouderling Punt, op wi-erfs verzoek staande werd gezongen Psalm 20:1. Als vertegenwoordiger der Classe en als vriend richtte Ds. Faber zich tot zijn collega en heette hem van hart© welkom. Ten slotte sprak Ds. Telkamp woorden van dank tot de gemeente, den bevestiger en de overige afgevaardigden der Classe. De. ruime Noorderkerk was beid© dien sten stampvol. Kapelle. Men schrijft ons vanwege de Geref. Kerk Kapelle-Biezeling©: Gisteren morgen was het een blijde stond© voor de leden der Ger. Kerk alhier toen Ds. Scheele afkondigde, dat hij had gemeend te moeten bedanken voor bet beroep ont vangen van Puttershoek. Ouderling Zegers vertolkte in ©en hartelijke toespraak de hooggestemde dankbaarheid van kerke raad en gemeente jegens den Heer© voor deze beslissing, waarop Gods rijke zegen moge rusten. Staande werd op verzoek, Ds. Scheele toegezongen Ps. 134:3. De Kerker,aad van de Geref. Kerk te Beverwijk vond in den collecte-zak een brief van een obligatie-houder, die zijn obligatie ten laste dier Kerk, groot f5000, aan deze kerk schonk. Gemengde h u w e 1 ij k e n De Kerkeraad der Geref. Kerk van Baren- drecht heeft de volgende bepalingen vast-" |estel d, welke den Kerken der classis worden voorgesteld, ter bespreking in de eerstvolgende vergadering. Wanneer bij den Kerkeraad inkomt een tonvrage tot kerkelijke bevestiging van een huwelijk, waarbij een der partijen niet behoort tot een Gèref. Kerk, zal de Rer- seraad of de daartoe door den Kerkeraad aangewezen commissie hem of haar, die Het behoort tot de Geref. Kerken, afvra gen: 1. Of hij (zij) de Heilige Schriften des Daden en des Nieuwen Testaments erkent heit woord van God en dies 'als den cenigen regel voor. geloof en wandel; 2. Of hij (-zij) instemt met den inhoud vau het huwelijksformulier, .zooals dat in de Geref. Kerken gebruikelijk is; en bereid is, de vragen daarvan bevestigend te be antwoorden 3. Of hij (zij) belooft, zoolang hij (zij) zich niet tot de Geref. Kerken voegt, den Kerkeraad der Geref. Kerk van hun woon plaats geenerlei hindernis in den weg te zullen leggen in het opzicht houden over de leden van het gezin, die tot zijn Kerk gemeenschap behoort; 4. Of hij (zij) belooft, de andere partij geenerlei hindernis in den weg te zullen leggen in het wandelen in overeenstem ming met de Geref. Belijdenis; v 5. Of hij (zij) belooft, indien uit Tiet huwelijk kmaeren moesten geboren wor den, met te zullen tegenwerken, dat deze in de Geref. religie worden opgevoed. Indien het antwoord op deze vragen; naar het oordeel van den Kerkeraad niet ten volle bevredigend is, gaat deze niet tot de kerkelijke bevestiging van "het" 'hu welijk over. Voorts .zal de Kerkeraad zich moeten vergewissen aangaande het goeu zedelijk gedrag van 'de partij, die niet tot de "Geref. Kerk behoort, en, afgezien van de afizÖnderlijke gevallen ,ih het afgeimeen te wijzen hebben op de gevaren, aan de ge mengde nuweïTpcen veröonden, fle Fuüera op te weKKeh, nauwKeurag roe te .zien o pde verkeering hunne rkinderen, en in prediking en catechisatie ernstig te waar schuwen tegen gemengde huwelijken. Begrafenis ds. Sikkel. Onder buitengewoon groote belangstelling werd Zaterdagmiddag op de begraafplaats Nieuw Eik en Duinen te 's-Gravenhage ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen ds. J. C. Sikkel, Gereformeerd predikant te Amsterdam. Onder de aanwezigen werden opgemerkt predikanten der Gereformeerde Kerk te Amsterdam en 's-Gravenhage, benevens deputaties der kerkieraden dier beide ge meenten, die ook de lijkkist naar bet graf droegen. Bij de groeve voerde ©erst bet woord ds. Fernhout van Amsterdam, als vertegen woordiger van den Kerkeraad aldaar. Spre ker schetste den arbeid van den over ledene op kerkelijk, sociaal 'en politiek gebied. De heer P. N. Höwefer sprak namens de gecomitteerdan van wijk I uit Amster dam en schetste de groote liefde van ds. Sikkel voor de armen. Ds. Ringnalda sprak namens den Ge reformeerden Kerkeraad van 's-Graven hage, er op wijzende, dat de Gereformeer de gemeente te 's-Gravenhage nog steeds zeer levendige berinnieringien aan ds. Sik kel heeft. Professor H. Visseher herdacht den over leden predikant namens den Bond van Vereenigingen, die uit gereformeerd be ginsel op het terrein der barmhartigheid arbeiden. Dr. K. Dijk sprak namens het Gere formeerd Schoolverband, verklarende, dat ds. Sikkel inzonderheid het gereformeerd onderwijs zeer lief had. Foorts hebben nog het woord gevoerd de heer De Lange, penningmeester- van de Fereeniging tot christelijk hulpbetoon aan tuberculoselijders; de heer Timmer mans, afgevaardigde van de Ger-ef. Kerk te Hijlaarden de beer P. van Fliet, voor zitter van Patrimonium. Ds. D. Sikkel, ©en zoon van den over ledene, dankte voor de belangstelling. De „Amst. Kerkbode" doet m-ed'e- deeling van den volgenden brief van Ds. Sikkel aan den kerkeraad, w-elke als ©en afscheidswoord aan. de Gemeente be schouwd kan worden Folgens mijn geneesheer eischt mijn maagongesteldheid volstrekte rust tot voor bereiding voor waarschijnlijk volgende operatie. Mocht de Heere genadig mijn leven sparen en ik van d-e kunstbewerking her stellen, dan zullen de vacantieweken voor bij zijn, maar dan acht mijn dokter voor mij toch vacan tie sterking nog noodig. Ik stel mij in 't geloof in des Heeren hand, die machtig is mij voor dit leven te verlossen van de lichamelijke kwel ling, maar die bovenal is de rotssteen mijns harten en mijn deel in eeuwigheid. De Heere zegene U en Zijn Kerk in het gewichtvolle menscbenleven met genade en yrede. Mijn dank voor uw liefde, trouw en gemeenschap in God den Fader en den Heere Jezus Christus, al die jaren die ik onder U dienen mocht! Ik beveel mij in uwe gebeden, en in de voorbidding der Gemeente. lin hartelijke liefde en trouw, Uw dienstw. br. in den Heere, (w.g.) J. C. SIKKEL. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Bunschoten door H. Hoo- gendoorn te Lisse. De Mormo-njen. Op een relegieuse conferentie te Pittsburgh werd ook het woord verleend aan een van de z. g. pro feten en zieners der Mormonen. Deze g,af toe, dat zijn kerk de leerstel ling der veelwijverij als een Goddelijk ver ordend huwelijks-systeem vo-orstond, doch loochende het, dat deze beginselen., heden werden toegepast. Een der vrouwelijke aanwezigen dwong hem de verklaring af, of hij al dan niet de geheime onderkleeding droeg, waar mede priesters en priesteressen bekleed worden bij zekere gebruiken bij den Mo-r- moonschen eeredienst in de Mormo'onsohe tempels, die hun tot teeken strekken der plechtige beloften, der godslasterlijke eeden, die de priesters en priesteressen# bij deze stuitetide vertooning. afleggen. De Mormoon weigerde te antwoorden, en wei gerde ook aan eenige heeren eenig bewijs te igeven; .waarmede hij stilzwijgend toe stemde, deze geheime kleeding te dragen. Niettegenstaande hun anti-christelijk en onzedelijk standpunt schijnen ze in Ca nada vele aanhangers te hebben. De Mor monen van Zuid-Alberta pillen hun nieu wen tempel te Cards/ton inwijden, waaraan vijf" jaar is gebouwd. De tempel zal 200.000 p.. si. kosten. Hij is 235 voet lang en "110 voet hoog, en om- naga door een buitenhof. Het gebouw vormt het midden van een plein met gras perken, bloemperken, vijvers, fonteinen en wandelpaden. 'Goes. Vrijdag; behaalden weder 4 leer lingen van Mej. N. CrUcq alhier te Arn hem het diploma MacMnesehrijven, systeem I. Pirnann van de Fed. van Ned. Leeraren, n.l. de dames C. Arentz, B. Ferwer, en de heeren J. \V. en L. P. Wilton van Reede, allen alhier. B, en W. van Vlissdnigen stellen den Raad voor, den; heer M. D'. Oaljouw 'te Middelburg, thans tijdelijk leeraar in de Handelswetenschappen, definitief als zoo danig te benoemen, e>n te benoemen met 1 Sept. tot tijdelijk onderwijzer aan de Hooigere Handelsschool: voor Duitsch en de gewone vakken den heer C. v. Alten, voor Engelsch en Fransch den heer J. J. LLaernoes, voor de gewone vakken den heer A. Marijs, voor machines chrijven en stenografie den heer I. Sirike; terwijl voor definitie fonderwijzer voor Fransch wordt voorgedragen de heer F. G. Lemmers, thans tijdelijk onderwijzer, ter voorziening in de vacature Hoste. En eervol ontslag te verieenen met 8 Sept. aan den heer K. E. v. Griethuijsen als leeraar in de Staatswetenschappen, als hoedanig wordt voorgedragen de heer A. Verhage te Mid delburg. Voor het staatsexamen tot toelating aan xde universiteit te Utrecht slaagde o. ia. dhr. H. Versluijs. Geslaagd voor het voorbereidend examen gemeentebelangen G. J. ICamerik, te Terneuzen. Aanbevolen voor tijdelijk leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Mid delburg werd de heer J. A. Follgraff te 's-Gravenhage. Ongelukken. Vrijdagnacht ont stond brand in de benzineloods van het potroleumèntrepot in de Petroleumhaven te Amsterdam. Vele vaten benzine vatten vuur en ontploften; bij1 pogingen tot blus- sching i|S de hoofdman van de brand wacht, vermoedelijk door te groote in spanning, in elkaar gezakt en aan hart verlamming gestorven. Aangaande den plotselingen dood van den brandmeester v. d. Wouw, tijdens den brand op het z.g. benzine-eiland te Amsterdam, j.l. Vrij dag, meldt men nader: De brandmeester liep, vergezeld van een brandwacht, over een smal dijkje van het eiland. Eensklaps zeide 'hij tot den brandwachtWacht even, ik word zooi benauwd. Hij! viel op1 de knieën en daarna achterover. Na een hevige benauwdheid, die tien minuten duurde, overleed hij'. Te Zuidwolde is een 2-jarige knaap in een pot met heete melk gevallen en aan de beko men brandwonden overleden- Te Span- beek geraakte een spoorwegarbeider on der een goederentrein. De man werd op slag gedood. Het hoofd was bijna geheel van 'het lichaam gescheiden. Uit het Spaarne te Haarlem is het lijk opgevischt van een broodbakkersknecht,die sinds eenige dagen werd vermist. 'Bij het uitwijken voor een groentenkar kwam te Anna Paulowna een auto in een grinthoop terecht, waardoor zij over den kop> sloeg. De chauffeur wordt in zeer bedenkelijken toestand onder de auto vandaan gehaald en naar het ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Verduistering van brie- v e- n. Als verdacht vair verduistering van brieven op het Hoofdpostkantoor te Am sterdam, is vanuit Deventer Óen 14-jarige jongen daarheen gebracht. Te Eindhoven ontstond Zaterdag morgen in de Philipsgloeilampenfabriek een lucht-explosie, waarvan de knal ver in den omtrek gehoord werd. Vermoe delijk ten gevolge van verstopping, ont ploften eenige zinken luchtbuizen in de smederij. Alle ruiten in den omtrek en van de groote glasbedekking van het ge bouw werden vernield. Een arbeider kreeg een glasscherf tegen het hoofd, waardoor hij ernstig werd verwond en geneeskundig moest behandeld worden. Overigens kwa men geen persoonlijke ongelukken voor, de materiëele schade is aanzienlijk. Een Gtonine&nhe jongen tussohen de wil dtèd ie ren. De correspondent van héc „Vad.", die reisbeschrijvingen geeft in dat blad, otótving van een zijner medereizigers een brief met edn avontuur, v,an welk schrijven hij! het „V-ad." volgend re laas dhet. Onder de interessante lui, waar- taede ik op' mijn reizen kennis maakte, behoorde zeker wel zekeren heer Meems, een gezonde, flinke, echt-Hol- landsche jongen. Hij vertelde me, dat hij een Groninger was, uit Veendam, en dat hij vrij! jong de wereld inging, om eens .iets anders te zi;en dan het mooie Veendamsche landschap en dat hij' nu inkooper was voor een Ame- rikaansche firma, een zaak inle vende wildé dieren Hij was op; reis naar Brijscih-Indië en ook naar Nedl.-Indië, om te zien wat er voor zijn firma te koop was en als hij dan genoeg hij' elkaar had, dan ging hij roet zijn gevaarlijke le vende have terug naar New-York. On langs ontving ik een brief van hem uit Egypte zoodat het schijnt, dat hij van Britsch-Imdië niet naar onze Oost gegaan is, maar naar Afrika en hij schijnt weer goed - en -wel in New- York, terug te zijn, want zijh laatstem brief is uit die plaats met 'n relaas van een avontuur aan boord. Hier komt nu zijn avontuur: Ik had op het Engelsche schip' de „City of Hankow" onder andere bij me een boaconstrictor van 28 voet lengte en nog 80 andere slangen, vijf B'engaalsehe tijgers, evenveel luipaar dten, 4000 zeldzame vogels en 300 ap!ein. We waren zoo wat in de buurt van Gibraltar, toen een van mijn koe lies een emmer water in de kooi van den boaconstrictor plaatste, dien ik Mephisto gedoopt had. Het beest was heel zachtaardig en niets duidde' er op, dat hij ook wel eens een kwade bui kon krijgen, toen hij opeens zijn kooi in de lengte doorspleet en zóo plotseling ontsnapte-, dat er aan hou den geen mogelijkheid was -en de aan wezige koelies al skwartels naar alle richtmegn wegstoven. Voornamelijk op een koelie, die den emmer water ge plaatst had, scheen ..hij het voorzien te hebben. De kerel klauterde als ee» kat in den miast en schreeuwen, schreeuwen, ho maar. Daar schoot mij op eens te binnen, dat slangen erg. gevoelig zijin voor de muziek "uit een fluit. Ik riepi een jongen en stuur de hem; met een boodschap naar een hofmeester om onmiddellijk met zijn fluit aan dek te komen. Ondertusschen had de boa zich al rond den mast gedraaid en was bezig een gaatje te zoeken in het touwwerk oni hoogeï te kruipen, omdat de koelie naar het bovenste puntje gevlucht was in de hoop- dat de slang hem daar niet be reiken kon. De hofmeester kwam aan dek en ik verzocht hem onmiddellijk op zijn fluit te spelen en daar begon hij een volksdeun te blazen, net als een graimofoon, want nauwelijks was het lied uit, of hij' begon met opge blazen koonen van voren af aan. Me- phisto hoort het en houdt eerst op, daarna heel langzaam laat hij zich terug op het dek' rollen en kwam) toen met den kop! zoo* groot als een mans hoofd op den hofmeester af. Die mijn heer werd een beetje blauw om zijn lippen van angst, maar niettemin hij blies gelukkig door, al waren ook som mige tonen leelijfc valsoh. Geen wonder als je den warmen adem van zoo'n; beestje in je gezicht voelt! Inmiddels was ik met een groot vierkant .zeil Mephisto achterop gekropen en wierp dit over he A hoofd van ae slang. Het dier werd woedend door het blinddoe ken, maar gelukkig sprongen een do zijn mannen me bij) en hielden het kronkelige tichaaim tegen den grond en zoo konden we het heerschap in een extra kooi stoppen, die ik altijd voor tijlden. van. nood bij me heb. W-at een geluk', dat we dien fluitist aan boord) hadden en wat een geluk, dat de man blazen, o wilde. Want toen we pas Colombo verlaten hadden, was diezelfde hofmeester door een tijger gebeten. Dat kwam! zoo: We waren afgevaren van Colombo' toen we eien eoormen storm kregen. De zee beukte alles kapot -en zoo- had, de zee ook een van mijn tijgerkooien kapot gesla gen, en niet alleen kwam Ato'en eeit tijger los, maar nog een paar kooien met anldere tijgers en luipaarden gin- fen ook stuk en zoo liep daar pen eele compagnie van dat tuig over dek. Ik riep direct het volk toe om te vluchten en vroeg wie me helpen wilde. De tweede officier en diezelfde hofmeester boden zich aan en door de stortzeeën, die telkens over boord kwamen, kregen we da beesten, de een na dan ander in hun kooien terug. Een tijger kreeg evenwel den duim van den hofmeester te pakken en brul de verschrikkelijk toen hij; mtemschem- bloed' proefde. Gelukkig kon jk dan man bevrijden en dreef het dier in een boek en daarna in zijn kooi. Ge lukkig was da verwonding van den hofmeester niet erg an genas de wond aan zijn duim in een minimum van tijd, al geloofde hij ook aan een won der, dat hij! er het leven niet bij inge schoten had. En dan hebben we met hetzelfde transport nog een lolletje ge had: Op een Maandag- braken dertig apen uit hun kooi,, waarvan, de deur met goeid gesloten was en m'et een heel-e boel spektakel klommen zie in het want. Wat moet je doen in zoo'n geval? Alleen ananassen helpen dan Want daar zijd m dol op. Ik plaatste dus een mand met ananassen op een val en stopd met mijn koelies klaart om! ae te pakken te nemen. Maar hoe het kwam weet ik niet, de ap'en kre gen wel de mand met de vruchten te 'pakken, maar wij; kregen hen niet en zoo gingen 5 van de grootste apen naar den voormast, elk met hun ana nas. Die voormast is juist boven 'de commandobrug, waar kapitein Mason met een officier van de wacht op stond. Of nu soms een van de vruch ten bedorven was, of dat de apen bet verguld ooi de uniform van den kapi tein in de -oogen stak, ik weet het niet, maar hoe dit zij; plotseling gooit een van de beesten zijn ananas, prach tig gemikt, op den kapitein, waarop de vrucht uit elkaar spat. De kapitein was natuurlijk erg in zijin waardigheid getroffen, maar de andere apten volg den het voorbeeld vain liun makker en dus zOchiten de heeren op de com mandobrug maar liever dekking, want ze wierpen met een accuratesse om jaloersch opl te- worden. Er viel niets te doen, dan te wachten tot de hee ren honger zouden krijgen. En wer kelijk, na een paar uren kregen we ze zoodoende allemaal weer in hun kooi. Over een poosje ga ik naar Cen traal Amerika voor papegaaien en an dere tropische vogels. 's-GRAFENPOLDER. Frijdag vergaderde de gemeenteraad. Een verzoek van den Algemeenen Nederlandschen Bouwarbei- dersbond om toe te treden tot de werke loosheids vereeniging wordt voor kennis geving aangenomen. Goedkeuring is van Ged. Staten ingekomen tot heffing van den Hoofdelijken Omslag. Aanvrage van A. de Graag om subsidie voor een auto- dienst op Goes werd aangehouden. Ook is ingekomen, dat benoemd is tot zetter C. Felius en goedkeuring om een rekening-courant te openen bij een Boe renleenbank. DaaTna gaat de vergadering over dn gesloten zitting. Deze wordt voort gezet op Zaterdagavond, waar bij de lier- opening een voorstel door den- heer Schou ten wordt ingediend, om op nationale feestdagen den burgemeester te machti gen, het sluitingsuur te verlaten, op welk voorstel de stemmen staakten, 3 voor en 3 tegen en 1 onthouding. Nog komt in stemming het voorstel dhr 'subsidie voor vreemdelingenverkeer, wiaiar een vorige maal de stemmen over staakten, en wordt thans verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Daarna sluiting. (Het voorstel-Schouten is 'derhalve op grona Fan artikel 50 laatste lid van 'de gemeentewet verworpen: staking in voltallige zitting. Red.) Falsche bankbiljett en. Dr.or den commissaris van politie t e Bergen op Zoom- wordt gewaarschuwd tegen de uitgifte van valsche bankbiljetten van f25. Zij dragen de serieletters BX en zijn van minderwaardig papier, terwijl de nummers achter de serieletters met ietwat violetten inkt zijn gedrukt. Overi gens is de namaak zeer goed gedaan en zijn zij dus van de echte bankbiljetten! moeilijk te onderscheiden. Ferschiïlende biljetten1 zijn hier in omloo-p. Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het postkantoor te Goes en zijn hulpkantoren. Maand Juli 1920. Op Spaarbankboekjes, uitgegeven te Goes en elders, werd in den loo pder maand te Goes ingelegd f50.228.83 en terugbetaald f 61.019.19. Derhalve minder ingelegd dam terugbetaald f 10,790,36. Hieronder 2 formulieren ad f'l in spaarbamkzegels van 5 cent en 172 for mulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (Schooisparen). Het aantal te Goes nieuw uitgegeven, spaarbankboekjes bedroeg 58. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Middelburg en elders, werd in den loop de-r maand te Middelburg ingelegd f 71.533.39V2 en terugbetaald f76.620.74. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 5.087 .34i/2. Hieronder 10 formulieren ad f 1 in spaarbamkzegels van 5 cent en 9 for mulieren ad f 1 in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsparen). Het aamtal to Middelburg nieuw uitge geven spaarbankboekjes bedroeg: 68. Door .tusschenkomst der te Middelburg gevestigde kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven een no minaal bedrag van f 5200 en afgeschreven een nominaal bedrag van f50. Derhalve meer in- dan afgeschreven f5150. Aan Heeren Berichtgevers. Berichten van uitgeschreven vergaderin gen nemen wij niet meer op wanneer dia ons niet belangeloos worden aangeboden. GOES. Huw. afk.21', Joost Baljé, 29 j. jm. te Goes 'en Levina Cornelia van de Plank, 22 j. jd. te Middelburg, onlangs te Goes. Geboren: 20, Catharina Cornelia Chris tina, d. v. Danker Opemneer en B-erdina Adriajna de Dneu; Simon ,z. v. Adriaan Cornelis van Strien en Jacomina Cornelia Schikker22, Jannetje, d. v. Huhre-gt Pieter Adriaan de Pree en Catharina Elisebeth Lankester; 22, Jaooba Arnolda, d. v. Adriaan van Hese en Maria Willeboer; Frans, z. v. Frans Duijnhouwer en Geertruid Ferstelle. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Aug., medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.8 te Falen- tia, laagste 749.5 te Fes-tmanoer. Verwachting tot den avond van 24 Aug. Aanvankelijk zwakke tot matige Westelijke tot Zuidelijke wind, meest zwaarbewolkt, weinig of geen regen. Iets warmer. tektöfrichtfin. Rotterdam, 23 Aug. '20. Aanvoer 325 vette runderen, 155 vette kalveren, 520 schapen, 387 varkens. Handel over 't algemeen matig. Prijzen: koeien f2.35 a f 1.80, kalve ren f 2.60 a f 1.75, schapen f 1.60 a f 1.20, lammeren f 1.50 A f 1.30, varkens f 1.90 a f 1.50, licht soort f 1.40.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3