Kerksiistiws. r e d i k b e u r t n. Reclames. Onderwijs. or misschien in geen twee jaar komen zal. Er is terrein dat beter geschikt is dan dit Nazareth. Waarom onteigent de gemeente niet? Spr. adviseert tot ont eigening van terrein naast den Heernisse- weg; als wij dien weg doortrekken komen wij terecht aian 't station. Wij hebben dan arbeiderswoningen. De menschen zijn daar dichter bij train en spoor en bij de cen trums van Goes en Kloetinge. Trimpe legt uit waarom B. en W. nog niet met de bouwplannen konden komen. Zij moesten eerst hoe of wat weten in zake den Verkeersweg. Overigens acht hij bespreking noodig in dev Commissie en noodigt den heer Straub, die voor zitter er van is, uit deze bijeen te roepen. Dhr. Straub, ofschoon ontstemd dat de meerderheid van den Raad zijn denkbeel den niet deelt, wil nog ditmaal aan dit verzoek voldoen. Dit wordt door den Raad toeg;ej:uicbt. Wethouder Trimpe brengt de qUaestie van het huishoudonderwijs ter sprake. Hij' heeft met mej. Veltman geconfereerd en brengt hiervan verslag uit. Voor een zoo- danigen cursus geeft 't Rijk de leermid delen de gemeente moet echter zorgen voor lokaliteit, ook enkele andere uitgaven zijn noodzakelijk; de cm-sus, die in Sep tember bégjnt, wordt waarschijnlijk 's mid dags gegeven, dus k'unnein wij de school niet krijgen. Het schoolgeld bedraagt f het vereischte miaximum aantal leerlin gen is 20, minimum 12. Straub vindt dat 't niet op den weg der gemeente ligt. Hij wil er voor stem men, wanneer 't ook den arbeidersdoch ters ten goede komt, maar niet wanneer alleen welgestelden er van profiteered Hij wil 't verzoek aanhouden en nader onderzoeken. V. d. Voort ziet er een sociaal belang in dat krachtig gesteund moet. Onze toe komstige huismoeders moeten leeren goed koken en van weinig veel te maken, dat veraangenaamt het leven van den echt genoot en het heele huiselijk leven. Lenshoek is 't daarmee eens en stelt voor dat de gemeente alle kosten voor haar rekening; neemt. Uitstellen is onmo gelijk. De wethouder moet kunnen voort varen. Aangenomen. Straub tegen. In zake de quaestie van 't tekort op 't brandstoffen- en distributiebedrijf stel len B. en W. voor dit te dekken uit de batige sloten van 1918 en 1919. De secre taris heeft geraadpleegd met den griffier der Staten; de heer Hartman was echter van meening;, dat dergelijke audiënties geen usance is, dat de Raad den offi- cieelen weg; heeft te volgen, door een besluit te nemen, waarvan Ged. Staten dan kennis zullen nemen en zoo noodig daaromtrent inlichtingen zullen vragen. Dhr. Lenshoek dringt aan op spoed. Het mag geen dag langer loop en. De helft van 't tekort wordt door dhr. v. Buren Senior vergoed, de andere helft zal uit de gemeentekas moeten gevonden wor den. 1 Dhr. Straiub is daar tegen. B. en W. zijn de schuldigen, zij verzuimden te con troleeren. Zij: behaoren te worden aan gesproken. Dhr. Trimpe weerspreekt dit met de feiten. i Met 5 ist. tegen 1 (Straub; Eversdijk buiten stemming) worden B. en W. ge machtigd overeenkomstig hun voorstel. Te ruim 10 Uur gaat de Raad uiteen. (Er was van 7 uur af geboomd). Rilland-Bath. Gisteravond werd alhier een vergadering gehouden, om te bespre ken, op 31 Augustus, den verjaardag van H. M. de Koningin een feest te organi- seeren. De feestcommissie, welke bestaat uit de heeren P. A. Schwartz, Burge meester, Ejere-Voorzitter, F. M. Boot, Voor zitter, W. Griep', Secretaris, en L. K. Straub, Penningmeester, zal zich zoo noo dig nog verder uitbreiden, en eerst trach ten, de noo'dige gelden bijeen te krijgen, en dan met officieel© plannen komen. lerseke De miosiselhandel, die de laat ste maanden zeer gedrukt was, heeft zich door de goede Vraag uit Brussel en Ant werpen eenigszins hersteld. De prijzen, die nu gemaakt worden, zijn tamelijk goed, ja, mooi te noemen. Als nu Frankrijk maar weer gaat trekken, zal de geheele visscherij weer loonend worden, wat 4.° laatste tijden nu niet gezegd kon worden. Vanuit Ietseke woïden wekelijks onge veer 2000 ton verzonden. Hefnkenszand. Door de leden van de Burgerwacht is een onderlinge wedstrijd gehouden op kleine ringschij'f, afstand 20 M., waarbij m)ët 6 schoten 7 prijzen wer den beschikbaar gesteld, die werden be haald door J. Pieterse, 48 punt; G. Beau fort, 47 punt.P. Polderdijk, 41 punt; Ps. Polderdijk, 38 punt; Q. Verineule.37 punt; G. Kristeleijn 35 punten. N. en Si Joosland- Woensdag vierde alhier- de oudste ingezetene, de wed. D. Jeras, haar 90sten geboortedag. Van ver schillende zijden werd blaar belangstelling betoond, 't Fanfarekorps speelde 's avonds een paar nummers voor haar woning. E.en del' bestuursleden feliciteerde haar na mens het korps, terwijl een dochtertje van den Directeur haar namens bestuur en muzikanten een tulband aahbood, welke dankbaar werd aianvaafd. De vrouw is nog goed gezond, en in het bezit van al haar zintuigen. aan landarbeiders alhier, werd dooT het Weezen-Artn'bestuur goedgekeurd dat de hofstede „Dorpzich't" eigendohi- van 1de Weezen, Armen, ter verdeeling tegeln .denzelfden pachtprijs, die deze in de laatste jaren heeft opgebracht, aa|n bovengenoemde vereeniging werd toegewezen. 0ank aan het Bestuur van de Wee- zenarmen en aan dien van de vereeni ging, dat zij hun aanvragers zoo spoe dig kulnnen helpen aan de bepalingen van Art. 5, alinea 2; der landarbeiideris- wet. Mochten alle arbeiders hun be langen nu eens1 beter in gaan zien en mleer hand a,an hand gaan staan. Onthulling Monument Vorsterman v. Oyen. Temidden van een lieflijk park, vlak voor het Raadhuis te Aardenburg, is ver rezen een statig monument ter gedach tenis aan G. A. Vorsterman van Oyen. Vanuit scherpe, onbehouwen keien rijzen hardsteencn trappen opwaarts naai' een booge zuil, die in strenge lijnen is op getrokken, waarin in het bovenste deel en relief is aangebracht het sprekend gelijkend© borstbeeld van wijlen Van Oven. Op het zwart gepolijste middenge deelte is gegraveerd: G. A. Vorstérman van Oyen. Hij leefde van 11 Juli 1836 tot 13 Oct. 1915. Op het onderste deel aan de voorzijde het symbool van den landbouw, een ploegende boer, aan de achterzijde een zaaiend zaaier, waaronder de woorden: „Opgericht door zijn ver eerders en vrienden. Onthulling 5 Aug. 1920." Aan den eenen zijkant het in schrift: „Onderwijs land- en tuinbouw, Historie, Bestuur van Land, Gewest „gn Gemeente." Aan de andere zijde: „Facile Princeps Erat". Dit munument werd Donderdagmiddag onthuld met een schitterende redevoering door den Voorzitter der Z. L. M., dhr. Mi'. P. Dieleman. Deze herinnerde in zijn rede aan den sterfdag van George August Vorsterman van Oyen, die te Gilze Itijen geboren werd, en te Aardenburg stierf, steeds nog spinnend aan zijn levenstaak. Spr. teekende den overledene als een man van zeldzame werkkracht en energie, een man van organisatorisch talent, tot net laatst bezield met toekomstidealen, een man; die met zijn denkbeelden zijU tijd vaak verre vooruit was, een man met blijden humor, die hem bijbleef' tot het einde. Spr. noemde dezen dag een dag van weemoed, maar tevens van dankbaren jubel, ziende op de schoone resultaten van den arbeid. Van Oyen immers gaf zich geheel aan zijn werk, en enorm zijn zijkie verdiensten, vooir den landbouw in 't bijzonder, die eertijds in groot verval was, doch dooit hem' uit een pijnlijken slaap opgewekt. Van Oyens gedachten groeiden en zet ten zich voort. Met groot succes wijdde hij zijn aandacht aan landbonwcui'snssen, schreef tal van landbouwkundige werken, interesseerde zich voor fruitteelt en hoef beslag, opende het oog voor de ontwikke ling der vrouw ten plattenlande. Kortom, hij1 bleek een pionier te zijn opi het gebied vaa het landbouwonderwijs, coöperator bij' uitnemendheid, een sterke geest, van enorme beteekenis ook voor de Z. L. M., die haar dankbaarheid heeft getoond door het daarstellen van een beeld. Eerbiedig hulde daarom voor dien stoeren werker, dien ouden meester, die zoo; vlijmend wonden kon, doch ook zoo warm waar- deeren. Een kleindochter van dein' gehuldigde onthulde diaanop het monument. Namens de Ned. Ver. Trekpaardenstam- boek, waarvan de overledene Secretaris was, sprak jhr. Van Vredenburgh, de Voor zitter. Spr. betuigde veel te dainken te hebben aan Van Oyen. Namens de fokkers van het Zeeuwsche paard en de Landbouw Onderlinge sprak die heer H. A. Harnken, directeur van den Wilbelminapolder, woorden van vriend schap en groote waardeering. Dhr. I. Risseeuw voerde het woord na mens het Bestuur van de Maatschappij tot bevordering van Ooft- en Tuinbouw'. Dhr. A. de Hullu van Amsterdam gaf als oud-leerling een levensschets van zijn oud-leermeester, en schetste diens betee kenis voor het onderwijs, ook in zijn strijd voor de Openbare School. Dis. J. N. Pattist huldigde Van Oyen als historicus. De Burgem'eester dankte allen, die had den medegewerkt, om dit meesterstuk al hier te plaatsen, en richtte zich in liet bijzonder tot den. Commissaris der Konin gin, de leden der Gedeputeerde Staten, het Bestuur der Z.L.M. en die der andere ve'reenigingen, waarvan de overledene lid was, hen dankend voor hunne tegenwoor digheid. Namens de familie werd nog het wooird gevoerd dool' den oudsten zoon, die zijn dank bracht voor de hulde, zijn vader gebracht. Keurige kransen werden door de ver schillende Vereenigingen aan den voet neergelegd. Een talrijk publiek woonde de plechtigheid bij, dat tevens genieten kon van een concert, gegeven door het Aardenburgsch Muziekgezelschap na af- loojp del" onthulling. Op Zuid- Mn Noord-Bevelanö. Herv. Kerk. Zondag 8 Aug. 99 van üe 100 ziek door onverstandig te leven. Een medisch schrijver, met 50 jaren praktijk, zei, dat 99 pet. van de menschen, die hem raadpleegden, door bun 'eigen Schuld ziek waren. Hij bevond, dat over-eteiï, verkeerd ge bruik van opwekkende middelen, gebrek aan lichaamsbeweging, ongeregelde slaap en overwerking de menschen ziek maak ten. Nu is een dergelijke leefwijze bijzon der nadeelig voor de nieren, en als rug pijn, rheumatisch'e pijnen of blaaszwakte eruit voortkomen, is dit een zeker bewijs dat de nieren1 door de abnoirmale inspan ning tot ondergang gedoemd zijn. Nie mand, die weet wat dit beteekent, mag een oogenblik aarzelen over wat hem te doen staat. Geef in de eerste plaats uw onverstan dige leefwijze op en leef sober. Alleen üeze voorzichtige verandering in gewoon ten en een speciaal niergeneesmiddel bin nen u bijstaan Tegen het bekruipend uri nezuur, vroegtijdige verharding der ade ren ên ernstige nieïverschijhselen, als rheumatiek, niergruis, spit, ischias, steen, urinestoornissen, onzuiver "bloed, bloed armoede, nierwaterzucht en blaasontste king. Zwakke nieren vereischen hulp om weer sterk te warden en de best mogelijke hulp is juist die heelende, opwekkende hulp, die Foster's Rugpijh Nieren Pillen kunnen geven. Foster's Pillen hebben succes, omdat zij doen wat ervan gezegd wordt. Zij brengen de nieren, blaas en urinewegen op streek, versterken en heelen haar. Zij werken hoegenaamd niet op de ingewanden. Let er evenwel op, dat gij1 de echte Foster's Rugpijh Nieren Pillen krijgt, voor zien van de handteekening van James Fos- - ter op de verpakking. Te Goes verkrijgbaar bijl de Paauw Co., te Middelburg bij fa. C. Schulte Co. a fl.75 p. doos of f10 p. zes doozen. 49 gemeester, de dokter, de secretaris, die slechts één maand in functie w!as, en omtrent wiens traktement in Zwijndrecht wij niets weten; de ontvanger jhr. Lewe, die van toeslag niets wil weten; de amb tenaar' schoolgeld, de bode, de gem.veld wachter, de keurmeester, maar dat zijn allemaal functies vereenigd in één per soon den heer Meuldijk, die deze ver vult terwijl hij veldwödhtersdienst ver richt; juffrouw Pot, een alleenloopend per soon, van wie Straub laatst in den Raad heeft vastgesteld, dat <zij door vele bijver diensten geen behoefte heeft; en de ove rige ,zijn luttele bedragen. v. d. Voort wist niet, dat de veldwiach- ter voor vier toelagen in aanmerking komt, en geeft toe dat deze een behoorlijk loon geniet; v. d. Voort gaat van 'tidce uit dat alle ambtenaren van Rijk en gemeen ten die extra toelage hebben genoten, dan moeten die van Kloetinge 'took heb ben; maar wa.t Meuldijk aangaat, alleen in diens functie van gemeenteveldwach ter. Trimpe zou, indien er vaders van groote gezinnen bij waren, er in kunnen komen, maar die izijin er niet bij. Hoogstate geeft toe, dat Meuldijk goed betaald wordt. Lenshoek verklaart zich, na de inlich tingen van1 Trimpe, tegen de toelage, welke wordt afgestemd met 4 tegen 3: Straub, Hoogstate, v. d. Voort. Een langdurige bespreking ontlokt het rapport in zake den nieuw aan te leggen 'Rijksautoweg. B. en W. hebben geconfe reerd met den ingenieur van den Rijks waterstaat den heer Redeker; deze heeft gezegd, dat het Rijk piet tot aanleg van den nieuwen verkeersweg zal overgaan, alvorens zekerheid is verkregen dat het of te snijden gedeelte van' den Rijksweg TolMolen door de gemeente in onder houd en beheer zal genomen jvorden en de verkeersweg; niet door de gemeente zal loop en. Bij; onveil zou de gem. bij afzon derlijk te maken wet kunnen worden ge dwongen. De drie gedeelten Rijksweg zijn saam" 1448,80 M. B. on W. .zijn tot de slotsom gekomen, dat 't onderhoud en be heer van dazen weg v,an de gemeente zoo danige financieele offer® .zal eischen, dat daartegen de voordeelen van den door deze g.em. te leggen nieuwen verkeersweg in geenen deele zullen opwegen. Wat de verplichting van onderhoud en beheer betreft, welke volgens den heer R. de gem. bij1 een afzonderlijk te maken wet zou kunnen worden opgedrongen, meenen zij met vertrouwen den uitslag daarvan te durven afwachten; een der gelijke inmenging van dén wetgever zou huns inziens geheel en al in strijd zijn met het recht der gemeente om zelf de beslissing over dergelijke zaken zich voor te behouden. Uit 't vorenstaande moet echter niet ge concludeerd worden, dat B. en W. alle medewerking weigeren voor te stellen, overtuigd als zij zijn dat ook deze gem. in&ar draagkracht en belang behoort bij te dragen. Daarom stellen B. en W. voor in onderhoud en beheer over te nemen het gedeelte van den Rijksweg dat loopt van "den Achterweg door 't centrum van de kom onzer gemeente tot daar waar de Achterweg eindigt. Lenshoek wil geen enkel stukje weg overnemen. Er is geen enkel motief dat Kloetinge ook maar in één opzicht'bij de overneming gebaat wordt. Spr. is vast overtuigd, dot 't dreigement van den heer R. onjuist is; en Spr. gelooft niet dat de Kamer een zoodanig' onrechtvaardig wetsontwerp, als waarmee de heer R., vermoedelijk op eigen gezag, dreigt, zou 1 aanvaarden. Wij geven een mooi gedeelte van 't huis en tuin van den heer Claus prijs, een mooi huis van De Regt en anderen moet verdwijnen. Goes veronder stelt dat .zij voordeel zal hebben bij dien weg, maar Spr. veronderstelt dat detochfc- genooten Goes al even hard zullen voorbij stevenen als Kapelle. Wanneer de Rijks weg veel verder weg komt, dat juist zou een groot voordeel voor Kloetinge zijn. Trimpe is het hiermee eens, doch gaat niet .zoo ver om niets te willen doen. Hij is voor overneming van een klein gedeelte. Doen wij dit laatste niet, dan kan 'tRijk ons mot gas- en waterleiding nog aardig in den weg. zitten. Het Rijk zial niets meer aan den weg, doen. Lenshoek en Hoogstate ontkennen dit. Hoogstate zegt, dat 'tRijk verplicht is om te zorgen dat er in elke woning op dien weg licht en water is: Dihi'. v. d. Voort wijst er op dat R. dreigt. Wanneer wij dien weg overnemen op de genoemde voorwaarde dan hebben wij een strop. Een nieuwe weg zal er toch wel komen, zij moeten toch op Ka pelle komen. Straub weet van deskundige .zijde dat de gemeente bij de overneming jaarlijks f 1500 kwijt is. Het voorstel Lenshoek: heel geen over neming, wordt aapgenomen. Tegen de wet houders. Het adires-Spiareinberg c.s. tot demping vani de sloot voor woningen in den Heer- nisseweg komt ter tafel. De voorz. herinnert aan de geschiedenis der aanvraag van 10 Nov. '19 bij den polder de Breede Watering, welke aan vraag niet dan izijn adres is bezorgd. Slot van.' de geschiedenis is dat nu de gemeente buizen en grond voor haar re kening moet nemen. Zand kunnen wij' ha len op een plaat in de Schelde, wat veel geld zal kosten. V. d. Voort zegt dat 't niet langer zoo klan; er is stank en 'triool is verstopt. De polder is volgens v. Liere en De Looff alsnog bereid om te helpen. Als die 'nu de buizen legt en wij brengen er een stortplaats aan, dan kost 't de gemeente geen cent. Straub wil 't den huiseigenaars opdra gen, de gemeentewet re chtigt de ge meente om die daartoe te noodzaken, ïn geen 'geval legge men den last op de gemeente. Van Liere wil aansturen op samenwer king Van polders- en huiseigenaren. Trimpe wijst er op, dat het adres door zes ingezetenen is geteekend, waarvan slechts drie aan de sloot wonen, er zijn elf gegadigden, zoadat er acht niet tee kenden en daarmee het vermoeden wet tigen dat de klachten over die sloot zeer overdreven zijn. Van der Voort bestrijdt dit. Eversdijk waarschuwt dat bij besluit om daar te dempen, de gemeente moet voortvaren om dit ook elders te doen. Lenshoek en v. d. Voort stellen voor dat de gemeente in beginsel zich voor demping! uitspreekt mits in overleg met de huiseigenaars. Aangenomen. Een af- en overschrijving op de be grooting van het Burgerl. Armbestuur wordt goedgekeurd. De rekening; en begroeting van genoemd B. A. wordt in' handen gesteld van de heeren Trimpe, Straub en v. d. Voort; de gemeenterekenipg in handen van de heeren Hoogstate, v. Liere en Lenshoek. De gedachte van den voorzitter om ook de gemeentebegrooting commissoriaal te tnjaken, vindt geen steun. Het kohier hondenbelasting wordt vast gesteld op f230. Rondvraag1, D'hr. Eversdijk zegt, dat de gevoteerde post voor macadamiseering zOl worden overschreden, de prijs van den maca dam is nu f 17 de kubieke meter. Is daartegen geen bezwaar? Do Raad toont geen bezwaar, mits, al dus de heer Straub, d© grondstof beter Es dian de laatst gebezigde. Dat Jkou uiet an ders, zegt de wethouder, maar nu is .zij beter. j Andere raadsleden wijzen op desolate toestanden of noodige verbeteringen; o.a. de heer Hoogstate, dat op den put bij- de wed. Paardekooper het rooster man keert, zoodat al 't groote vuil zich op hoopt in de buis; de heer v. d. Voort dat gjezorgd moet worden, dat de lan tarens in de Groe kunnen branden; de heer Straub op den modderpoel, enz, in het Marktveld. Wethouder Eversdijk zegt voorziening toe, wat punt 1 en 2 aangaat, behoudens de noodzakelijkheid Van een lantarenop steker; en wat punt 3 aangaat deelt de voorzitter mee dat de technische adviseur van de gemeente, dhr. v. d. Weert, de be strating begroot op f5200; het stuk om de kerk heen op f4000; de oude keien kunnen niet gebruikt woi'den. B. en W. zullen nu verder overleggen. Dhr. Lenshoek vraagt of er wel een raadsbesluit is tot bekrachtiging van de stem van den afgevaardigde ter vergade ring der Ver. Waterleiding voor de deel neming der gemeente in de meerdere leening. De voorz. zegt een desbetreffend voor stel toe. i Dhr. Lenshoek wenscht dat de aanwij;- eing wie 'teerst zijn stem zal uitbrengen voortaan, gelijk vroeger, weer door 'tlot geschiede. De voorz. zegt dit toe; de bus zal voortaan hiertoe aanwezig zijn. Dhr. Lenshoek vraagt hoe 't zit met de zaak-v. Buren. Na discussie wordt op aandrang van dhr. Lenshoek aan B. en W. opgedragen de zaak terstond te bespoedigen en af te doen. Dhr. v. d. Voort vraagt hoe 't staat met de bouwplannen. Wordt 't besluit tot woningbouw niet uitgevoerd? Is- er geen ander terrein dan die verkeersweg', die Westkapelle. Heden morgen is alhier ge strand de Engelscbe driemastschoener Pryde of West, komende van Falmouth en geladen met phosfaat. Het schip zit op de glooiing, circa tien meter van de paalraai. De bemanning is afgehaald. Het schip zit gevaarlijk en zal bij stormweer vermoedelijk: lek slaan. Poortvliet. Voor de vereeniging ter, be vordering van onroerende goederen Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blauwkapel D. v. Lutter- veld te Tholen, Bedankt voor Nieuw en Sint Joosland door H. K. Wolfersberger te Noordeloos. Geref. Kerken. Aangenomen naar Harlingen door R. W. Huizing, cand. te Bloemendaal, welke be dankte voor 's-Gravenmoer, Medêmbük en Reeuwijk. Sluipwijk. Gerfef. gemeenten. Beroepen te Sioux-Center J. Fraanje te Barneveld. Examens M. 0Tuinbouw en Boschbojuw. De Minister van Onder wijs brengt ter kennis, dat het monde ling gedeelte van de examens tot het ver krijgen van een akte van bekwaamheid tot het geven van middelbaar onderwijs in den tuinbouw en boschbouw, voor zoover die in het openbaar zullen worden gehouden, zal worden afgenomen te Wa- geningen, in het gebouw der Landbouw- hoogeschool, op de navolgende dagen en uren: die voor de akte tuinbouw1: op 27, 28 en 30 Augustus a. s. te 9 uul' v. m. 12 uur v.m;. en van 1.30 n.m.3.30 n.m. Die vooi' de akte boschbouwop 30 en 3L Augustus en 1 September a.si. te 9 uur v m.—12 uur v.m. en van 1.30 nam.—3.30 nam. Examens handteekenen L. O. De Minister van Onderwijs brengt tel' kennis, dat het examen ter verkrij'ging van fte akte van bekwaamheid tot het geven van onderwijs in het handteekenen (lager onderwijs) zal worden gehouden ia liet gebouw van de Academie van Beel dende Kunsten, Princessegracht no. 4 te 's Gravenhage, op 6, 7, 9, 10 en zoo noodig op 11 en 12 Augustus e. k., telkens des voormiddag» 9 uur 10 minuten tot des namiddags 12 uur 30 minuten. Geslaagd voor de hoofdakte te Breda de heeren C. J. A. Plaisir te Vlissingen en C. Staal te Wilhelminadorp. Te 's Gra venhage voor hét handteekenen L. O. de heel' G. Luiken te Middelburg; voor de acte A Engelsch M. O. Mej. M. N. Nijk te Middelburg; en voor het Engelsch L. O. de heel' J. P. Luteijn te Giessendam. in ii li iji 11—sa—caw Baarland, 2 u. ds. Meloen. Biiezeiinge, 9.30 en av. 6 u. ds. Jonker, nam. geen dienst. Borssele, ra. geen dienst, nam. ds. Warner si Cohjnspiaat, vm. teeskerk; nm. ds. Feijkes. Driewegen, 2.30 u. teeskerk. Ellewoutsdijk, 10.30 u. ds. v. Leeuwea. 's-Gravenpolder, 9.30 en 2 U. ds. Gerret- sen. Hansweert, vm. ds. H. Waardeaburg, van Rijperkerk, bevestiging; nam. ds. G. J. Waardeinburg; intrede. Heinkenszand, 9.30 u. ds. Wanners, nm. ds. J. A. van Selms, van Dedemsvaart. 's Heer Areodskerke, 9.30 u. de heer Sandee, 2 u. ds. d-e Voogd. 's-Heerenhoek, 10 uur ds. j. A. v. Selms van Dedemsvaart. 's-Heer Abtskerke, vm. en nm. ds. v. d. Plasscbe,. 's-Heer Hendrik skinderen, vm. ds. Hom burg, min. geen dienst. Hoedekenskerke, vm. ds. v. Essen, nm. geen d. lersefce, vm. en nm. ds. Boer. Kamperland, Kapelle, 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kats, vm. geen d., nm. ds. Mol. Kattendijke-, Kloetinge, vm. ds. de Voogd, nm. geen d. Kortgene, 10 u. ds. v. d. Linde, nm. teeskerk. Krabbieindijke, 10 n. ds. Muller, 3 u. leës- kerk, av. 6.30 u. ds. de Vries van Goes. Kruiningen, vm. en nm. ds. Steenbeek. Nieuwdorp, nm. 2.30 u. ds. Buinink, Bed- H. Doop. Nisse, vm. 10 u. ds. H. van Selms, em. predikant. OudeJande, 10 u. ds. Meloen, half 3 geen dienst. Ovezandie, 10 u. ds. Buinink. Schore, 9.30 u. ds. „Klomp, 2 u. géén d. Rilland, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Waarde; 10.30 u. ds. v. Maanien, nm. 3 u. preek lezen. Wemeldinge, '10.30 u. ds. Drost, nm. 2.30 u. ds. Maas vain Gaping®. Wissienkerke, 10.30 u. teeskerk, 2.30 u. ds. v. d. Linde'. Wilhelminadorp, vm. ds. Feijkes van Co- lijnsplaat, nm. geen dienst. Woïphaartsdijk, vm. ds. Mol van Kats, nm. ds. Elenhaas. Op Walcheren. Arnemuiden, vm. teeskerk, nm. dhr. Vroegindeweij. Biggekerke, vm. en nm. ds. Koeniekoop. Dlomburg, 9.30 u. ds. Koldewijh, collecte orgelfonds, nam. ds. Koldewijn. Gaping®, vm. ds. Maas, nm. geen dienst. Grijp skerke, 9.30 en 2 u. ds. Vaandrager. Koudekerk©, 9.30 u. ds. Norel, 2 u. geen d. Meliskerke, 10 en 2 u. ds. Spijkerboer. N.- en St. Joosland, vm. geen dienst, nm. ds. d© Ligt. OostkapeJte, vm. en nm. ds. Krijkamp. Ritthem, 9.30 ein 2 u. ds. C. Sundermeijer. Serooskerke ,(W.), St. Laurens, vm'. en nm. ds. van 't Hoff, O.- en ,W•■Souburg, vm. en nam. ds. v. Wiitenswaard. Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Veere, vm. ds. Bastiaanse. Westkapelle, vm. ds. Reus. Eoutelande, vm. ds. Steinz, nam. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. de Wijk, 6 u. ds. van Wiitenswaard. Geref. Kerken. Baarland, 10 en 2.30 u. ds. Brouwer. Borssele, 9.30 en 2 u. leeskerk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2