itep MamÉip, laataMiip, cm (tadérwif* Osmancfd Nfsuws. Mare Verkasainggn en fgroashlispen AanisesMnqen iispzonte Stekken., Finaociëele Bariohten. Allerlei. Sport 8sirgirip« $Um. college wel altijd de volle belangstelling heeft° van de studeerenden. En dat mep tegenwooidig om taal of stijl izich weinig ■bekommert en de oude vormien verwaar loost is bekend genoeg. Op de vraag van dr. Slotemaker de Bruine of het nieuw ingerichte propo- nents-exainen voldoet in de praktijk, spre ken ds. T'aimnens, de president en ds. Eilerts de Haan hun ervaring uit, die evenwel nog slechts van korten duur is. De eerstgenoemde spreker had liever het examen van vroeger behouden. Hij wijst o.a. op de moeilijkheden die zich voor doen, als de exegese moet worden be handeld met het oog op de praktijk der evangelie-bediening, omdat immers de can- didaten nog geen practische ervaring be zitten. Ook acht hij de behandeling van de „kennis van het kerkelijk en godsdien stig' leven van de,zen tijd in Nederland" weer moeilijk. De president dr. Weyland, is van oordeel, dat het examen van thans veel gemakkelijker is dan het vroegere, en gelooft dat daarom ook 000 vele candida- ten aanstonds zijn geslaagd. Hij meent, dat dit examen een overgang is tot de periode waarin de proponents-examens, voor zoover zij een wetenschappelijk ka rakter dragen, zullen worden terugge bracht naar de universiteit, zooals ook ds. De Haan zou wenschen, ofschoon de kerk natuurlijk het recht om over de toe lating tot de Evangelie-bediening te be slissen, altijd moet blijven behouden. Ds. Eilerts de Haan stelt evenals prof. Slotemaker de Bruine de nieuwe rege ling boven de oude. Laatstgenoemde is van oordeel, dat het nieuwe examen schoon e perspectieven opent, maar het stelt liooge eischen aan de toewijding van de leden der kerkbesturen. Naar aanleiding van een, dikwijls ge maakte opmerking over het gebrek aan bijbelkennis van oxovele studenten, wordt door ds. Eilerts de Haan aangedrongen op een strenger optreden van de kerkelijke hoogleeiaren, terwijl ook de president wijst op een vroeger gegeven wenk, dat bij de behandeling der bijbelscbe theologie voldoende bijbelkennis als strenger voor waarde zal gelden. De Gerei- en de N. O. S. V. E,en gereformeerd theoloog schrijft in de Ned. Chr. Stud. Vereeniging o.mt Jiet „Hbl." over de Gereformeerde en „De overgang naar hef ethische karnlp is. verraad aan de gereformeerde beginse len. Het is de N. C. S. V., die onze beste jonge mannen ons ontsteelt. Dat de geestdrift voor de gereform). ide alen is gaan verminderen, heeft natuur lijk een geestelijken achtergrond. Doch dat de jongeren onder ons zoo spoedig in Jde ethische val zouden loopen, wie had het kunnen denken? De verheffing van ons nationale leven in de laatste jaren is alleen te danken aan de mach tige actie van het Calvinisme. Het ethisch beginsel is echter twijfelachtig, onzeker, onvast; het is een zandgrond. En h'et zal de brug vormen, waarlangs de gere formeerde legers na jaren weer neerstor ten in dein afgrond van het modernisme. De meeste, jongere predikanten van talent sympathiseeren met de N. C. S. V. Een Rutgers dient de vereeniging als secretaris, een Geelkerken toont uit dat milieu voort te komen door reeds in vrij', zinnigen geest te zinspelen op het lou ter historisch! gezag der confessie, een Harrestein was indertijd kampcomman dant, een Brussaard is de leider van de Gerei studenten in de N. C. S. V., een v. d. Vaart Smit bepleit in een tijd schriftartikel religieuze samenwerking met .vrijzinnigen, een Schuurman noemt op de conferentie Jezus den groeten Grens- overschrijder enz. enz. Het gaat met deze jongeren langs een hellend vlak. Eerst spreekt men uit de hoogte over de gereformeerde confessie. Na de confessie laat men echter ook al spoedig de II. Schrift van Oud en Nieuw- Testament los. Men houdt alleen de Twaalf geloofsartikelen over. E,en volgend stadium is natuurlijk, dat men alleen nog wat vage. religieuze aandoeningen over houdt. Het is een snelle afloop als der wateren. Schrijver roemt dan als geneesmiddel: „Met Luther weer onverbiddelijk vast hou den aan de autoriteit en het gezag van Gods Woord f En dankbaar aanvaard de arbeid van Groen en Kuyper en Bavinck, pin ook na hen als Christenen ons te weer te stellen tegen de anti-christelijke stroomingen van onzen tijd. Alleen de confessioneele theologie kan stand hou den. De moderne theologie verloopt in speculatie. De Vermittelungstheologie Heeft de dubbele roeping: de fondamenteele vraag- stukken, die voor alle kerken gemeen zijn, te onderzoeken; èn den specialen vorm van haar eigen confessioneel be wustzijn op te heffen tot de hoogte van eten bewustzijhsvorm onzer eeuw". De inspiratie der Heilige Schrift. De Gen1. Syn. der Cihlr. Geref. kerk in Noord-Amerika heeft .uitspraak gedaan over een bezwaarschrift tegen een per professoren Dr. R. Jansen. Hit- latingen van studenten en antwoorden van candidaten op classicale examens hadden in m'eer 01 minder breeden kring ongerustheid gewekt omtrent het karak ter van het onderwijs van Dr. Jansen.1. De professoren Ten Hoor, Heyns, Berkhof en X olbeda hadden het curatorium ver zocht een onderzoek in te stellen naaï het al of niet gegronde van die onge rustheid. De behandeling dezer taak door het curatorium bevredigde Hen niet, zoo- dat zij in dit jaar hun verzoek Herhaalden. Na grondig onderzoek heeft jfet curato rium uitgesproken voldaan te zijn met de verklaring van Dr. Jansen inzake zijn Opvatting van de inspiratie der Heilige Schrift en verwacht, dat door broeder lijke samenwerking de bezwaren wel zul len wegvallen. Deze uitspraak van het curatorium be vredigde niet. De vier professoren had den zoomin als de curatoren bezwaar te gen de definitie der inspiratie door Dr. J. gegeven, maar het bleef hun nog een vraag of zijn opvatting over den oor sprong van de Pentateuch en van het karakter van het Hooglied m'et 'zijn defi nitie van de inspiratie te' 'rijmen is'. Oveïi deze vraag heeft de Synode gehandeld en Dr. Jansen gehoord. Het resultaat was, dat Dr. Jansen verklaarde beslist te staan op het standpunt van de woordelijke in spiratie der H. Schrift en Haar absoluut gezag voor geloof en leven en beloofde zich te beijveren om te vermijden wat aanleiding kan geven tot misverstand. Het 41ste Zuider-Zendingsfeest zal D.V. gehouden worden op 18 Aug. a.s des middags te 2 uur in het Mastboseh bij Ginncken. Als sprekers zullen op;- treden: ds. LI. Jonker Jr., Middelburg, ds. A. XV. Voors', dir. Marthastichting, Al phen a. d. Rijn; ds. J. B. Netelenbos!, Middelburg; de heel" I. J. Vaseu'r, zende ling-administrateur en ds. A. van Kooten te Zevenbergen. Geslaagd te Utrecht voor 't examten Mulo (diploma A) D. IC. Wielenga te Wad- dimgsveen. Geslaagd voor het Mercurius-diploma boekhouden mej. Betsy van ICalmthout te Goes en dhr. P. Izeboud te Middelburg. Aan den heer P. van Es, le onder wijzer aan de Chr. M. U. L. O. school te Terneuzen, is tegen 1 November a. s. eer vol ontslag verleend wegens vertrek naar De Steeg, waar hij zijn onderwijzersloop baan wenscht voort te zetten. (M. C.) Te Maastricht is overleden in den ouderdom van 72 jaar de heer M. J. Koe nen, letterkundige en oud-leeraar dei' Rijkskweekschool en samensteller van een handwoordenboek. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het notarieel staatsexamen le gedeelte, de heer J. Fanoy te Middelburg. Voor 't exa men L. O. Engelsch de dames M. H. A. J. Smaal te Middelburg en J. S. Fanoy te Utrecht. Voor het L. O. Fransch de heer J. L. J. Basting te Zuidzande. Naar het „Hbl." verneemt, zal prof. dr. W. A. Kuenen, hoogleeraar in de tro pische geneeskunde aan de Amsterdam- sche universiteit en patholoog aan de af- deeling tropische hygiëne van het Kolo niaal Instituut, binnenkort naar Indië Ver trekken om tijdelijk de functie op zich te nemen van dr. C. D. de Langen, leeraar voor inwendige ziekten aan de school tot opleiding van Indische artsen te Welte vreden. Dr. de Langen vier trekt intusschen naar Nederland, waar hij belast zal wor den met de functiën van prof. Kuenen aan universiteit en Koloniaal Instituut. Ongelukken. Zaterdaigavond is in de Kerkstraat te Zandvoord een 8-jarig Ziandvoorttsch meisje onder een 'aüto ge raakt. Het kind is. denzelfden avond over leden. Te Wildervank is een werkm'an in de hoütz|alg!erij| doodgevallen. - In de Haiagivaart biji Delft is het lijk van een 15-jiariig;eu knaap, iz'ekeren B. H. M. Vis ser Uit Rotterdam, gevonden. Te Mun tendam is Zaterdagavond een berucht straatfiguur, tzekere Pluim, Vader van 8 kinderen, terwijl hij ,zijn roes uitsliep, vermoord. Met een mes is hem de hals afgesneden. Als vermoedelijke dader is aangehouden een niet minder berucht type. Er schijnt broodnijd in het spel te. zijn geweest. T'e Zia'andami had Zon dagmiddag ini een clafé nabij het Noord- Zieefeanaial een ernstig,e vechtpartiji plaats tusschein een 10-tal maaiers en eenige Zaandammers1, welke zoo. hoog liep, dat het mes er bij te pas kwam. Een der vechtenden bekwam messteken in hoofd, arm en rug^ zoodat zijn opname in de polikliniek noodig wias.. T'e Haarlem slipte een heer op den Zijlweg met zijn fiets en kwam met het hoofd op de straat terecht. Hij. is aan de gevolgen overleden. Te Deemster werd een Belgi sche larbeider onwel, na het gebruik Van' melk. Bij onderzoek bleek, dat zich in de melk Tort geknipt haar (waarschijnlijk menscherihOar) bevond. Men vermoedt hier met een geval van opzettelijke ver giftiging te doen te hebben. De rijkspolitie stelt daarom een onderzoek in. Bij de politie te Enschedé heeft zich aange meld zekere H„ die zijn vrouw met een knipmes een levensgevaarlijke wonde aan den haLs Ihad toegebracht. Bovendien was de rechterhand van de vroüw, waarmede .zij den aanslag probeerde te verijdelen, danig door het mes gehavend, terwijl haar bovendien in de lengte over den beneden- \ar,m eeni meissnede van pl.rn. 10 c.M. lengte Was toegebracht De ttian erkende, dat hiji reeds Langj met het plan had rondgeloopen Szijn vrouw te vermoorden. Na verbonden te izijn, werd de vrouw, die 3 maanden geleden nog was bevallen van een twee ling, naar het ziekenhuis overgebracht. H. werd naar het politiebureau overge bracht, terwijl zijne 7 nog jonge kinderen door de buren worden verzorgd. In de Juigens Olieüabriek te Zwijndreeht ge laakte de werkman Versluis, wonende te Groote Lindt, terwijl hij een koperen ke tel poetste, daarin. Een der directeuren merkte het ongeval op en trok hem uit den ketel, welke gevuld was met kokende soda. Hij werd per brancard naar liet ziekenhuis te Dordrecht vervoerd. Een kindje van anderhalf jaar te 's Bosch is door een kar overreden en gedood. Te De Kaag is bij de wedstrijden een der deelnemers over boord gevallen en ver dronken. De marechaussee te Hengelo en de politie te Enschede hebben twee personen aangehouden, die verdacht worden in kor ten tijd te Enschedé, Hengelo, Borne en Oldenza.ai 23 rijwielen te hebben gestolen. Zaterdagnacht is het garen- en wol- 5magazijn met kantoor van de firma Müt- saers. fin de Pironstra'at te Tilburg1, 'afge brand, vermoedelijk tengevolge van broeiing. De schade is ongeveer 6 a 7 ton. In den vorigen nacht heeft te Den Haag een brutale inbraak plaats gehad nog wel ten huize van Mr. Del Campo, substituut officier van Justitie, in de Wil lem de Zwijgerlaan De onbekende inbreker(s) .zijn door den tuin binnen gekomen en hebben door het boren van gaatjes in de serredeuren: zich toegang tot het binnenhuis verschaft. In het benedenhuis hebben zij alles over hoop gehaald, toasten en bureaux open gebroken en alles wat inaar eenige waarde had, meegenomen, waaronder een groote hoeveelheid tafelzilver, tevens een heeren rijwiel. De bewoners, die boven sliepen, hebben niets gemerkt, vóór zij gistermor gen beneden kwamen. Te Utrecht is inbraak gepleegd in de kantoren van den „Stichtsche Glas- handel" aan de Kromme Nieuwe Gracht. De brandkast is vermoedelijk met een sleutel geopend en f 1965 aan papieren geld werd meegenomen. In andere kan toorlokalen werden kastjes en lessenaars opengeschroefd waaruit kleinigheden en een zilveren horloge werden weggenomen'. - De „Grondwet" deelt mede, dat twee jachtopzieners, hun collegia hebben be keurd, terwijl deze met een Tilburgenaar aan het lichtbakken was in het jacht veld, waarover aan dien jachtopziener het toezicht was opgedragen. De licht bak en de geweren izijn in beslag geno men. Zelf-Help. Men schrijft aan „De Tijd": De gemeente Schimmert wou geëlectrifi- ceerd worden. De boeren wilden den elec- trischen stroom voor hunne machines en voor de verlichting' van straat, huis. en sital. De petroleum is immers niet meer van onzen tijd. De raad besloot tot elec- trificatie vair de gemeente. De kosten bedragen om en nabij f90.000. Het ge meentebestuur deed alle moeite om een leening te sluiten doch dit lukte niet. 'Maar de vroede vaderen zaten niet stil. Zij belegden een druk bezochte vergade ring; om den toestand door den burge meester voorgelicht te bespreken. Nu zal worden getracht de leening te sluiten onder de bevolking zelve in aandeeletn van 1000, 500, 250 en 100 gulden ad 6 pci Een der belanghebbenden beloofde financieelen steun voor 10 a 15000 gul den. I Purmerend in vlaigg en tooi. Op voorstel van den burgemeester van Purmerend besloten B. en W. bij geen enkele gelegenheid meer van de open bare gebouwen aldaar de vlag 'uit te Steken. Ondanks dit „wereldschokkend" besluit van Purmerend's schout en sche penen woei biji gelegenheid van dem ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder gistermorgen reeds heel in de vroegte cle vaderLandsehe driekleur van den nok van hetstadhuis. Aan een lantaarn- arm van den stadhuisgevel had dezelfde geheimzinnige hand eveneens een groote nationale vlag bevestigd. Op last v.an den burgemeester werd spoedig: het stadhuis, van. zijn feestkleedij ontdaan. Intusschen: Purmerend was meer dan ooit in feest stemming. Huis aan huis werd gevlagd en toen burgemeester Kooiman zich. door de bevlagde straten naar het stadhuis begaf, hadden zich honderden langs den weg opgesteld, die Uit volle borst het „Wilhelmus" aanhieven. (Msbode.) Men schrijft aan de „D'elfLsche Post" Uit Dayton (N.A.): Rev. Thomas W. Cook, rector van de St. Andrew's Kerk, heeft bij bekendmaking toegestaan het rooken van sigaren en pijpen in de Zond'agjramiddagdielnste'n. Voor het rooken van sigaretten is deze vergunning nog niet verleend. Zoo door gaande, zlal men, net als bij het spoor, in kerkgebouwen „rooken" en „niet rooken" moeten gaan instellen. De Mayflower. Diaily News1 deelt mede, d'at p'rof. dr. Rendel Har- ris bij! zijd Onderzoekingen itiaar wat er vain de Mayflower het schip) waarmee de Pilgrims Fathers 300 jaar geleden naar Nieuw Engeland over voeren geworden is' tot het resul taat is gekomen, dat het meest van het ischip gebruikt is voor een groote schuur op de hoeve Old Judan in Buckinghamshire. Hij kafn historisch aantoomen, dalt het tijdstip; waarop het spoor van de Mayflower is zoele geraakt, de eigenaar van genoemde hoeve, een vierde eigenaar was van het schipj en een andere vierde gieJ- deelte toekwam aan een boer bij Amersham, een paar mijlen er van daan. Vroegere onderzoekingen had den aalngetootid, dat het sohip op de walvisohvangst ,was tot 1654; spoedig 'daarop is; -het, naar men vermoedt, afgebroken, hetzij te Boston of op de Theems. Eenige aanwijzingen bevesti gen het vermoeden van Rendel Harris. Zoo o.m., dat de spanten van de schuur de spanten van een oud schip zijn van ongeveer de grootte van de Mayflower: 180 ton; dat het steen- werk, waarop de houten wanden ras ten ongeveer uit het midden der „lie eeuw is en dat er overblijfselen zijn gevonden .van een inscriptie, die wijst op de Mayflower. N. R. C. Op reis. Een Spanjaard, een Italiaan en een Pool kwamen samen te Rotterdam en gingen in den die rentuin. Zij gingen een weddingschap! aan wie 'thet langst in bet hok van 'tmuskusdier (bet" bekende stinkdier) zou uithouden. Daartoe kochten zij' den bewaarder om1, idiie hen een voor een in het hok zou toelaten. Eerst ging 'de Spanjool er in, doebdiekwam reddls na vijf minuten naar buiten ge vlucht, en viel flauw. Toen beproefde het de Italiaan, die hield het drie minuten en toen kwam ook hij er uit. Tien laatste ging de Pool er in, en reeds na drie minuten kwam het rnu&kusd ier er uit. r Aug. 4 's Heer Hendrik skinderen, berburgin- ventaris, Hollmann. 4 Westkapeüle, huis, schuur, Hioolen. 4 Goes, inboedel Verhoek en de Kok. 5 Baarland, inspan, v. Dissel. 519 BrieJle, hofstede, v. d. Blink. 5 Colijnsplaat, inspan, Markusse. 5 Baarland, bouwland, v. Dissel. 5 Kapelle bouwland, Huvers. 5 Kapelle oppervruchten, Huvers. 6 Seroositoerke, huizen, wei- en bouw land. 6 Biggekerke, inboedel, 2 melkgeiten, Loeff. 6 Wissenkerke, hofstede de Jager, Merbens 'en Pilaar. 6 Baarland, inspan, v. Dissel. 6 Wemeldinge, oppervruchten, Huvters. 6 Kloetinge, oppervruchten, v. Dissel. 10 Koudekerke, bouwland, Loeff. 10 Vlissingen, huizen, Paap. 11 Nieuwdorp, bouwland en dijk, Pilaar. 12 en "20 Aardenburg, hofstede, v. Mazijk. 13 Ritthem, inspan, Blaupot ten Cate. 13 Goes, oppervruchten, Pilaar. 16 Schore, 5 huizen, v. Clteef. 18 Oost-Souburg, hofstede, Blaupot ten, Cate. 18 Nisse, bouwland, v. Dissel. 18 Heinkenszand, huis, v. Cleief. 21 's Heer Arendskerke, boereninspan, v. Dissel. Goes, weiland, Pilaar. Kapelle, boomgaarden, Pilaar. Heinkenszand, bouw- en weiland, dijk, Pilaar. Wissenkerke, hofstede, v. Dissel en Visscher. Kamperland, hofstede, Markusse. Aüg. 5 Heinkenszand, beklinkering 1426 vierk. M.; aanleggen van klinkers en leggen van 141 vierk. M. stukken in Claraspad, S. de Koning, Goes. 25 Middelburg, gebouw Prov. bestuur, onderhoud len aanbrengen beplantin gen kanaal Terneuzen, en zijkanaal naar Axelsche Sassing en Hulst. (Zie Staatscourant 26 Juli). Veore. Maandag werd door noit. De Nee- ling publiek geveild en verkocht aan dhr. W. de Buck, alhier, een huis, Kade, grool 189 c.A. voioir f1500; dhr. L. J. Goeman, alhier 342 c.A. tuingrond, vooW f542; dhr. P. Simon se, alhier', een huis Kapellesiraat, groof 95 c.A. voior f1010. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie!. Aan de Besturen van Christ, scholen. Door het Bestuur der Vereeniging „Jo hannes" tot steun van oude en hulpbe hoevende onderwijzers van Clhlf. Scholen, werd aan de ruim 1200 besturen een ver zoek gericht otti' steun1. De bedoeling waS den ouden van dagen, die geen of zeer gering pensioen hebben en wier toelage tijdens den oorlog moest worden vermin derd, welke toelage nu, door daling der fondsen nog meer zou moeten worden verlaagd, om dien ouden broeder iets meer te geven. Met dank aan de bereid- willigen kan ik vermelden, dat ruim hon derd Besturen tot nu toe aan ons ver zoek gehoor gaven. De bijdragen varieer den tusschen f 50 en f 2.50 ('t eene zon der, 'tandere m'et decdmaalteeken). Zullen we iets van beteekeni's kunnen doen, dan' moeten de andere schoolbesturen ons1 niet verlegen laten en ons, liefst met een flinke jaarlijksche bijdrage helpen. Slechts één honderd gulden meer ien wat is dat in deze dure tijden? aan veertig personen, is vierduizend gulden per jaar. Ons reser ve-kapitaal voor ondersteuning bedraagt nominaal nauwelijks drieduizend gulden. Daarmee doen we dus zoo goed als niets. Komt, Besturen van Christelijke scholen, elk hen flinke bijdrage ineens, en dan; zoolang het noodig is, een jaarlijksche steun, en we zijh in staat, op afdoende wijze te helpen. Mag de penningmeester van „Johannes" er pp rekenen, dat, waar het 'tegendeel niet vermeld werd, een jaarlijksche con tributie is bedoeld? Terwille der goede zaak gaarne bericht. Met warme aanbeveling en aan de Re dactie zeer veel dank vooir de plaatsing. J. HOBMA, 2e Penningmeester. Utrecht, Springweg 101. N. V. West-Javasche Landbouw- Maatschappij. In de heden (Dinsdag) te Rotterdam gehouden aandeelhoudersvergadering van l de N. V. West-Javasche Landbouwmaat- schappij, gevestigd té Middelburg, werd uitgebracht het verslag over het eerste boekjaar, waarin wordt gezegd dat reeds veel tot stand is gebracht. Het aandeelen kapitaal der Vennootschap groot f500.000, is geheel onderhands geplaatst. De concessie Tjikareo is groot onge veer 800 bouws. Ze is echter nog niet juist opgemeten en definitief in kaart ge bracht. De overschrijving op haam der N. V. heeft dan ook nog niet plaats ge had. Ze staat thans op naam van den Soperintendent, den heer A. F. Velders te' Soekaboemi. De werkzaamheden namen in den loop der maand Juni een aanvang ©n er werd met succes naar gestreefd reeds het eerste boekjaar oen begin te maken met plan ten. Op ultimo December waren ontgon nen en met hevea beplant naai" schatting 130 bouws. De directeur beeft bij zijn be zoek aan de onderneming kunnen consta- teeren, dat de hevea goed geslaagd is, terwijl het complex behoorlijk was onder den, systeem clean-weeding. Tusschen de Hevea's zijn rijen clitoria geplant, om af spoeling te voorkomen, daar het terrein eienigszins geaccidenteerd is. Op de kweekbedden is ©en voldoend aantel zaden van uitnemende kwaliteit uit gelegd, opdat in het plantseizoen 1920 de eigen gekweekte stump s zullen kunnen worden uitgeptant. De bedoeling is in 1920, zoo mogelijk, 200 bouws te ontginnen. De bedoeling is in 1920, zoo mogelijk, 200 bouws te' ointginnien. De directeur stelt voor die' gemaakte winst ad f4367.74, die uitsluitend uit gekweekte renten voort komt, af te schrijven op oprichtingskosten. Op de balans, komt de onderneming voor met een bedrag van f 100688; gebou wen f4249; debiteuren f339020; bankiers f41095; oprichtingskosten f9650. K w a j o p. g e n s - h u m 0 r. De weeg automaat was kapot, maar dat wist de dikke heer niet, die op de schaal ging staan en een dubbeltje in de gleuf liet vallen. Met een rukje schoof de wijzer vooruit ep. bleef staan op 5 K.G. De dikke keek en wachtte, maar de wijzer bleef onbewegelijk. Hij tikte op het glas idie wijzer verroerde zich niet. Hij wiebelde welwillend op en neer op de schaal, die meiewiebelde en zachtjes piepte. Maar de wijzer bleef onbewegelijk. Daama probeerde hij het met dwaze spron getjes van zijn dikke beentjes. Het appa raat steunde en knarste, maar de wijzier bleef staan. Toen werd hij woedend. Zijn rood© koo- nen trilden, met zijin voeten bedaverdé hij die' schaal en met zijn vuisten hef. glas, waarachter de wijzer echter onwrik baar op 5 K.G. hteef wijzen. Zijn pogingen om de waarheid uit het toestel te krijgen bleven niet geheel zon der uitwerking. Twee kleine jongens wa ren op het geval afgekomen en staarden den strijd met onverdeelde belangstelling aan. Ook zij bepeinsden het raadsel, dat zoo'n dikkerd het niet verder kon brengen dan 10 pond. Een van hen vond de oplossing. Met ©en breeden grijns op zijn gezicht legde hij' het uit aan zijh kameraad, luid genoeg om er den dikken heer van mee te doen genieten„Zie je wel Jan ,idie vent is hol." Voetbal. Zaterdag 31 Juli speelde G. V. V. II op| hlaar yeld tegein D. V. G. pit Rrabbendijlffi. De D. V. G.'ers kwamen, mlet 10 main, waaronder 4 invallers warenop| het velld. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. Mëeuwse, wedn. 34 j. en L. Bom; jd. 45 j.G. Zaal, jmi. 35 j. en P. Lie- vense, 20 j. BevallenM. L. Fransooi, geb. Hermans, z.J. Tilroe, geb. Abraham's©, z.J. v. d. Heide, geb. Wanjon, d.A. J. L. de Nèeling, geb. van Apeldoorn, d.M. C'. Bos, geb. Schoe, d. Overleden: J. G. Kastëleijh, m. v. P. Knurft, 52 j.; J. van Pagé, ml. v. H. J. Schiettekatte, 72 j. ZIEiRIKZEE. Ondertrouwd: J. Hendrik- se, jm. en C. J. Gloudie, jd. Getrouwd: M. v. d. Werf, 25 j. jm. en A. v. d. Valk, 34 j. jd.; J. A. Renters, 18 j. jm. en J. Stoutjesdijfc, 23 j. jd. Bevallen: M. v. Doorn, geb. Krielen, z.H. C. Verkaart, geb. v. Aken, z.M. Regoort, geb. Beip, z. Over de maand Juli. OUDELANDE. Geboren: 3, Jan, z. v. Johannis op 't Hof en Catharina de Dreu; 15, een onechte dochter. Levenloos aangegeven: 22, ©en vrouwe lijk kind van Jacobus van Zonderen en Apolonia Oostdijk. OUSTKAPELLE. Geboren: I. Gideonse, z. v. J. Gideonse, en M. Bliek; B. van den Hoven, d. v. G. T. van den Hoven en J. Blaas; A. dein 'Hollander, z. v. P. den Hollander en 1. Boogaard. OverledenJhr. KC:- J. J. A. van Teij- lingen. 78 j., geh. met A. A. van der Mieden; I. Midavaine, 80 j., wed. v. F. Krooiland; J. Roose, 86 j., wed. v. G, Kooiman. R1TTJ1EM. Geboren: Maatje, d. V. Pie- ter lange en Maatje van MaaXelen; Mar- garetha, d. v. Abraham de Visser en Elisabeth de Pagter. Overleden: Maria Adriana Bron, 42 j., eebtg. v. Comelis Bojier; Adriana Pieter- nella Meijers, 36 j., ongeh.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3