Onderwijs. Nagekomen Advertenties. Veilingsver. Kapelle-Biezelinge en ^Omgeving, fg te doen met iemand, die niet geheel on bemiddeld is, bovendien heeft ze nog twee goede werkkrachten thuiswaal- moet het heen, wanneer personen ge steund worden, welke eigendommen bezit ten. Dhr. de Visser is dezelfde meening toegedaan. De Raad vindt alzoo geen vrijheid hier financiëel te steunen,. Een nieuw verzoek is ingekomen van de heeren Joziasse en Geschiere, waar in .duidelijker dan voorheen omschreven wordt het in orde brengen van den Mo lenweg. B. en W. stellen voor slechts de laagstgelegen gedeelten van den weg van zand te voorzien en het zand hier voor noodig gratis uit den zandput be schikbaar te stellen, doch geen iinanci- eele steun te bieden. Dhr. de Buck beeft zoo juist den weg opgenomen en begrijpt niet hoe hiervan een goeden weg te maken. Zou het niet mogelijk zijn do slooten te verbroeden, deze liggea een halve meter beneden den beganen grond en zitten vol slijk. Dhr. de Visser zegt, dat er vele putten in den weg zijn, men heeft in langen tijd hier niets aan ge daan, wordt deze weg nu in orde gebracht, dan moet men er oiok de hand aan hou den, daar het anders niet zal baten. AVet- houder Goedbloed vindt, dat het de plicht is van den Raad nota van dezen weg te nemen. De pachters welker perceelen hieraan grenzen, komen voior het le jaar en willen dezen weg, die jaren is verwaar loosd. in orde brengen. Gaarne zag hijl het voorstel van B. en W. gesteund. Het voorstel hierop in stemming gebracht zijnde, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Nog is ingekomen een schrij'ven van den Bond van gemeente-veldwachters, waarin deze hun dankbaarheid uitspreekt voor de verhooging van het salaris van den gemeente-veldwachter, toch is men niet voldaan, doch zou heto.aanvangssalaris vastgesteld willen zien op f1600. B. en ,W. achten den tijd nog niet gekomen, om weer te verhoiogen. Besloten wordt hierop afwijzend te beschikken. Twee 'reclames H. O. worden verdaagd tot Cen. volgende vergadering. Bij de rondvraag vestigt dhr. Cornelils'se de aandacht oir de puinplaats, welke in slechten toestand verkeert. Het herstel hiervan is reeds aan den timmerman op gedragen. Hierna sluiting. (Te laat ontvangen voor Zaterdag. Red.) Noordgouwa. Alhier is op Schuddebeurs overleden de. heer- jhr. mr. J. W< D1. SchU'urbeqüe Boeije in den ouderdom van 75 j'ajar, oud-Rechter in de Arrondissie- ments-Rech'tbank, oudwe&otuder enz!, te Zierifczee, kleinzoon en naamgenoot van wijlen J. W. D1. van Dongen, die jaren lang1 lid van den Raad van Zierikzee was en de laatste mannelijke afstammeling! van een koopmansgeslacht dat sedert eeuwen 'daar izijn .zetel had. Ook de heer Boeije laat geen mannelijk oir na. Terneuzen. In de Zaterdag, gehouden raadsvergadering de derde over de nieuwe politieverordening was aller eerst lalan de orde het amendement van deni heer Colson (R.-K.) om aan Sluiskil drie dagen kermis toe te staan, waar over in de vorige vergadering de stemmen staakten. In verband hiermee deelde de voonz, nog mee, dat een adres was in gekomen van J. J. Kielman en 76 anderen te Sluiskil om liet veilzoek Van dhr. Oolsen niet toe te staan. 'Nalar aanleiding daarvan merkte deze Op, dat voor het verkrijgen Van de hand teek eningen soms I1/2 uur gepraat mioest worden. Er istaan 77 handteekenimgen op, j izooals de vooriz. opmerkte, doch er zijn j in Sluiskil ongeveer 285 kiezers. Spr1. wilde de kermis niet verdedigen, doch kon met dit voorstel, zooals het 'hem was gedaan, host meegaan. Hij vroeg voorts de verschillende raadsleden niet met dit adres mee te gaan. De heer Nolson (Lib.) greep deze ge legenheid nog eens aan ©im Uit te spreken, dat naast dit adres, de geheele politie verordening dwang ademt. Enkele recht- Bc'he leden gevoelen nu ook, dat die dwang van zekere zijde uitgaat. Hij zou de R,-Kath. raadsleden dan ook wel in overweging willen geven, zich niet door de iandere rechtsche /zijde te laten dwin gen. D'e heer Scheele (A.-R.) kwam aller eerst op tegen de beschuldiging, dat bij1 het adres van Sluiskil dwtang is uitge oefend en wil den heer Colsen waar schuwen om toch voorzichtig te zijn met Zijn beweringen, dat hij namens de geheele bevolking van Sluiskil spreekt. Voorts pro testeerde hij tegen de woorden van den heer Nolson,', dat uit de politieverorde ning dwang spreekt. De heer Vani Cadsiand (St. Geref.) wees den heer Colsen er op, dat al staan er 77 handteekeningen op het iadres;, dit niet wil zeggen, dat er niet meer menschep ikijn,, die het er mee eens zijn. Sommigen waren bijv. niet thuis. Ook hij kwam op tegen de bewering van den heer Gol sen, dat deze namens de bevolking van Sluiskil spreekt. Nadat de heeren Colsen en Nolson kort hadden gerepliceerd, werd het voorstel- Colsen verworpen met 10 tegen 2 stem men, die van de heeren De Meijer en Colsen. .Het geheele art. 82 der politieverorde ning werd hierop aangenomen met 7 te gen 5 stemmen. Tegen de heeren Geel- hoedt, Nolson en De Ridder (alle drie Lib.) en de beide R.-Kath. raadsleden De Meijer en Colsen. En hierna kwam de geheele verordening in stemming. Verschillende heeren voer den daarbij-nog het woord. De heer Nolson zou tegenstemmen, om dat deze verordening: ingaat tegen' den geest van de meerderheid der bevolking. Bij do verkiezingen en de nieuwe samen stelling van den raad is gebleken, dat men een andere richting wenschte. Het is ook genoegzaam bekend, dat de Ka tholieken beneden den Moerdijk dichter bij ons staan dan bij de andere heeren van rechts. Ook spr. fractie zou tegen stemmen. i De heer Scheele wenschte eveneens per soonlijk zijn stem te motiveeren. I11 de verordening had hij den goeden wil vain B. en W. gezien, en al hebben wijl ook weinig bereikt, zou hij toch voorstem men. i De heer De Jager (A.-R.) ..sloot .zich daiarbij geheel laan en merkte den heer Nolson nog; op, dat als over de prin- cipieele art. eens een referendum, gehou den werd in onze gemeente, de hèer Nolson wel eens op zijn bewering] zou kunnen moeten terugkomen1, dat deze niet leven in liet hart van het volk. De heer De Meijer (R.-K.) .meende te moeten oonstateeren, dat uit deze ver ordening: een bepaald program spreekt, gezien de beperking van de vrijheid, ook op Zondag. Spr. zou dan ook tegenstem men. Laatste spreker ^STB de heer Hamelink (S.D.A.P.), die zijn stem ook al niet aan de verordening! kon geven, dalar vooral oiok de vrijheid van propaganda en het optreden in het openbaar wordt belem merd. In stemming: gebracht, werd hierop de geheele verordening verworpen met 7 te lgen 5 stemmen. Tegen 3 liberalen, 2 so cialisten en ook onze beide R.-K. raads leden. Vóór stemden de beide anti-revo lutionairen, en de heeren Van den Ouden (C'.-H.), Van Cadsiand (St. Geref.) en Van Hasselt (Lib.). Met behulp va,n de beide R.-Katholieken is: dus al het werk van drie, zegge drie vergaderingen van de feiaan. 'n Schitterend slot Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.) te Domburg G. A. den Hertog te Kethel (N. R. IQ.); te Oudwonde J, P. van Leusden te Min- nertsga; te Oterdum J. Homan, cand. te N'oordhoïn. Bedankt voor Dordrecht door J. H. F. Remme te Huizen. Geref. Kexfc. Tweetal te Wommels G. Diemer te Mairunï en A. B. W. M. Kok te Velsen, Bedankt voor Pernis door B. A. Knop pers te Almelo. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Bunschoten H. Hoogendam te Lisse. Heinkenszand. Gekozen tot diaken bij de Geref. kerk (vac. A. Sliabbekoorn) dhr. C. AVestveier. Geref. gemleienten. Beroepen te Werkendam G. v. Reenen te Gouda. Tweetal te Middelburg J. Fraanje te Barneveld en H. Roelotsen te Zeist. Bedankt voor Oosterland door A. Ver hagen te Dirksland. Algjemeiehe Synode dier Ned. Ho i' v. lv e k. Ingekomen is een geschrift van dr. Slotemaker de Bruine, getiteld i „De arbeidersbeweging een studie-hand leiding''. Aan den schrijVer wordt doioü? den president dank betuigd. Dr. Knappert rapporteert over het on langs besproken en in beginsel aange nomen voorstel der Synodale 'Commissie, om een commissie van correspondentie met dehuitenlandsche kerken te benoe men. Deze comlmissie zal optreden „tot het onderhouden van betrekkingen met de huitenlandsche protestantschie kerken. Zij zal de Synode van raad dienen bij aan gelegenheden, die met deze betrekkingen in verband staan, of de aandalcht der Sy node daarop vestigen. Deze commissie zal bestaan uit 5 leden, benevens den pre sident der Algemeene Synode, die alsj voorzitter zal fungeeren, opdat steeds het contact tusschen beidelichlam'en blijVe be waard. Dr. Knappe'rt geeft advies in zake de drie stukken waarvan onlangs door de Synode is kennis genomen t.w'. het schrijL ven van bisschop IC. Nagy te ICÏausen- burg, de brief van de Boheemschie Br ou derkerk en het rapport van dr. W. J. Aalders over zijn reis in verwoest Noord- Frankrijk. Besloten woirdt, den dank dooie bisschop Nagy uitgesproken voor de fi- nanciëele hulp, welke de Ned. Herv. kerk heeft verstrekt, in het Officiëel Week blad ter kennis van de gemeenten te brengen. Moeilijk kan woirden voldaan aan het verzoek om th'ans een afgevaar digde te zenden naar 'Zevenburgen. Ooit het verslag van dr. W. J. Aalders zal in het Weekblad worden opgenomen. De heer Labonchjère geeft een overzicht van de consideratiën over de voorloopig aangenomen toevoeging aan art. 10 van hel reglement op 'hiet examen. (In art. 10 onder a te' lezen: „een wettig er kende inrichting van hiooger onderwijls in het binnen- of buitenland"). Hierdoor"; zou de gelegenheid zijfn opengesteld voor leerlingen der AL U. of T. S. om in de N. .11 IC. predikant te worden. Zeven provinciale kerkbesturen en de Waalsche commissie adviseeren gunstig. Evenzoo 34 classikale vergaderingen. Ook de meer derheid van de rapportee'rende commissie raadt tot definitieve vaststelling. De beide hoogleeraren-praeadviseuren zijn geneigd, dat advies te volgen. Anders denkt daar over de secretaris, ds. Bak huizen van den Brink, die in deze wets wijziging niet liet minste belang ziet voor de Ned. Hervormde kerk. Zijh mee'ning wordt gedeeld door de heeren Flieringa en Tammens terwijl de president, dr. Wey- land, er op wijkt, dat volgens de vigee- rende wet geëischt wordt, dat de inrich tingen in het buitenland wetenschappelijk gelijk staan met onze universiteiten. Men zal nu bepalen, dat de inrichtingen in het binnenland daarmede gelijk worden gesteld, maar de vraag of zij nan de gestelde wetenschappelijke eischon vol doen, zal zeer betwistbaar zijn. Voor de Algemeene Synodale Commissie zal hei moeilijk worden naar 'recht te beoordee- len, en den schijn van partijdigheid te ont gaan. De mogelijkheid bestaat, dat som mige studeerenden een gemakkelijken weg zullen verkiezen boven de studie aan onze universiteiten, om; na eenige jaren toch predikant in de Nederlandsche Her vormde kerk te wojrden. De conclusie der meerderheid wordt verworpen met 9 tegen 8 stemmen. Der halve is de voorloopig aangenomen wets wijziging vervallen. Dezer dagen heeft in de Ned. Herv. Kerk te Hulst de herdenking plaats ge had van het feit, dat 350 jaren geleden 9 martelaren om hun geloof werden ont hoofd. De predikant ds. W. L. Hermanides herinnerde in zijn inleiding aan de dagen van de Boomsche Inquisitie en daarna, hoe deze groote, bloeiende Protestantsche gemeente met 3 predikanten door de machtsoverheerschihg van Rome steïk achteruitgegaan is, waardooir 2 pred.- plaatsen werden afgeschaft en later op bevel van Napoleon een gedeelte van de prachtige, groote oithGische ICer'k aan de Room'schen in erfpacht werd gegeven. Als onderwerp zijner prediking behandel de ds. H. de geschiedenis van Stef'anus, den eersten martelaar 'vooir de zaak der Christelijke Vrijheid, naar aanleiding van Handel 7:60. Wij weten niet of de leeraar bij deze herdenking er op gewezen heeft, dat te Hulst zeer vele Hervormden van dat ge loof dezer negen martelaren niets heb ben moeten; en in den loop der jaren velen van dat geloof schijnen te zijn afgevallen, en mieer getypeerd worden door Demas dan door Stefanus. Eindexamen Hoogere Burgerscholen in Zeeland. Vierde ploeg. Zaterdag slaagden: W. H. G. P. Hajenius, G. Wessel, L. IC. Brants, allen te> Goes en van de R. IJ. B. S. al- aildiaar; J. C. Wolse, A. C. Williemsen, W. A. Verplanke; H. J. Lakeaman, allen te Middelburg, A. Polderdijk te Nieuw en St. Jooslaind, allen van de R. H. B. S. te MiddelburgAnna M. Rekkers en Aleide C. F. van. Poucke, beiden van de R. H. B. S. te Vlissimgen. Afgewezen 2 candi- datein. De twee dames uit Middelburg, die vorige week te Breda voor 't Mulo-examen slaagden, en nog een/e .die reeds vroeger slaagdie, waren leerlingen van de mulo- school van den heer Hage. Het zijn de 'dames Fanoy, Littooy en J. P. IClaaijsén. Geslaagd voor het Fransch M. O. acte A te 's-Gravenbage die heer A. A. Boudens te Rotterdam. Voor bet eind examen H. B. S. Noord-Brabant o.a. M. Blok Jr. van de R. H. B. S. te Bergen1 op Zoom. Ein te 's Gravenhage voor het Stuurlieden -examen groote stoomvaart, vo-or tweede stuurman de heeren W. Dek ker e,n J. van Dorp en voor derde stuur man de heeren A. Bakker, AV. G. van Zeggeren, E. Zwart en P. Bos; kleine stoomvaart: de heeren AV. Boog en H. den Boogert. Geslaagd te 's-Gravenhage voor bet examen 1. o. handteekenen P. von Heim- bufg van Middelburg, leerling der Acade mie voor Bedelende Kunsten te 's-Graven hage; voor examen Engelsch 1.0. mej. P. C. v. Driel te Middelburg. De gemeenteraad te Zaamslag hoeft gunstig beschikt op het verzoek der af- deeling Zeeuwsch-Vlaanderen Oostelijk diee! van den Christ. Boeren- en Tuinders- bond, om aan haar ten gebruike af te staan twee ledig staande lokalen der buurtschool in den Grooten Huisaenspol- der, teneinde daarin voorloopig te vestigen ©en wmterlandbouwschool op Chr. grond slag, waarvoor de minister van landbouw steun heeft toegezegd. Een getuigschrift der School voor Suikerindustrie verwierven o. a. de boenen G. H. Octes© en A. G. ICasteieijn. Geslaagd voor de hoofdacte te Nij megen de heer A. S. Bedet te Giessen- dam. En te Breda de heeren W. A. van den Dool te Goes, A. ICoppejan te Dwinge- lo en N. A. Quist te Zierikzee. Het hoofdbestuur der Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs heeft tot de besturen der bijzondere scholen, aan gesloten bij zijn vereeniging, het verzoek gericht, daags na de weldra te verwachten afkondiging van de wet-de Visser in de Staatscourant de scholen vacantie te ge ven, in de kerken een dankstond te hou den en aan de kinderen teen duidelijke uiteenzetting te geven van wat er is ge schied en verkregen. Ongel ukken. Te Ymuiden iis een vrouw van het balkon harer wo ning op straat gevallen en aan de verwondingen overleden. Te Hal- luim is een jongetje aan slaapziekte ovefrleldien. Zate-magavonid laat werd op' den Amersfoortschem straatweg on- der de gemeente Bussiim een heer door een automobiel overreden en ge dood. Mevrouw van Hall -Bierens de Haan, die bij het ongeluk op: den weg van Kampen naar Hattem ern stig gekwetst werd, is aan de gevol gen overleden. Bij het omhoog brengen van een ijzeren dak voor een nieuw gedeelte van de Friesc'h-Gro- ningsche Coöp'. Beetworbelsmkerfa.- brielc botste dit dak Vrijdag tegeneen in aanbouw zijnde muur, waardoor deze omviel en den steiger meenam. Zeven meuschen op' den steiger wer den gewond. Een van hen, ide 22- jariga L. G. de W. van Oudenbosch, is ajm de gevolgen overleden. Te Leiden wordt sinds eenige dagen een 14-jarige loopjongen vermist. Voor bij de strandbatterij' op' het strand te Scheveningen is eén 16-ja,rige knaap uit den Hiaag, die in zee was gaan zwemmen, verdronken. Te Sust eren is' eien rangeerder1 door een locomotief aangereden, en gedoold. Een werlc- mian te Maasdijk kreeg een slag van een piaard tegen ide borst en werd daardoor gedooid. De vrouw blijft ach ter miet zes jeugdige kinderen. Gis teren is een Fransohe gieinterniöör'diQ in bet kam'p te Harderwijk, terwijl hij' trachtte le ontvluchten en aan het be vel van den schildwacht om halt te hiouden geen gevolg gaf, doodigescho;- ten. 'Vrijdagnacht reed onder Hui- zen een fietser, die, toen achter hem een auto aankwam, zijn rijwiel niet meester kon blijven. Hij kwam vlak voor dei auto te vallen, zooidat deze over hem heeenreed. Die dood trad onmiddellijk' in. IWeensche bladen deelen mledie, dat ;de 68-jarigie Hartmann te Ujfe- hortö in het Hongaarsch komitaat Sza- bolo's door officieren van het nationale legier naar Nyiregyhaza. O/vergebracht is, dat hij daar gedurende drie dagen in de kazerne mishandeld is, waarop toen hem den tong afsneed en' vervol gens doodde. Na lange onderhande lingen werd zijn lijk' aan de familie leden .afgestaan. Hartmann was vader van ,15 kinderen. r (Men geloove niet te haastig Wat uit AVeenen "k'omt; daar toch zitten de leugenaarn van welke o.a. de Ne derlandsche sociaal democraten hun inlichtingen ontvangen.) IGrens hand el. Te Nieuwe- schans is het Vrijdag de laatste dag geweest van verkoop van zeep, cacao, vet; enz. a.an de grens. Duizenden Dmtschers (Oost-Friezen) kwamen met de treinen uit Leer en omliggende plaatsen om 'inkoopen te doen. Met 1 Augustus is de handel geheel ge ëindigd. 1Landverhuizers. Het aan tal landverhuizers over Oldenzaal neemt met Iden dag; toe. Geregeld: pas- seeren er dagelijks een 70 tot honderd, meest Polen en Tsjecho-Slowaken, om via Rotterdam: naar Noord- of Zuid- Ameirika te vertrekken. Met 'toog op den gezO'nldhei'dsltO'estand en de zinde lijkheid is het zeer af te keuren, dat 'deze menschen moeten vertoeven in fle wachtkamer 3e klasse aan het sta tion alhier en reizen in dezelfde oou- pé's als de gewone reizigers derde klasse. Herhaaldelijk loopleri er tus schen Oldenzaal en Rotterdam' slechts twee rijtuigen 3e klasse, waarin 'dan die 70 toit ,100 emigranten naast de gewone reizigers moeten plaats nemen. Geen wonder, dat fde laatsten hierover ten zeerste klagen en dikwijls gedu rende heel de reis in de gangpaden blijven staan. 1 1— Zeldzaam. Men schrijft uit Opheusden aan de „Rott."Een vrouw van 98 jaar, dia eiken dag. nog uit werken gaat bij' dezelfde familie (Sip- man-Heuff), reeds 75 jaar lang, is bet niet zeldzaam1 's Morgens tegen 8 uur ziet mien haar met statigen .sfapi, het gebogen hoofd gedekt met !de ouder- wetsche gladde muts, de handen on der den omgeslagen doek', naar haar werkhuis stappen. Daar is ze den heelen dag moeizaam bezig en des avonds tegen 10 uur stapt zei pan den arm van een achterkleindochter weel! huiswaarts. Ze heeft haar 14-urige dagtaak weel volbrachtZe kan lezen doch schrijven, knaar haar plichtsge voel ten opzichte vati haai' levens taak is' zoo: steïk ontwikkeld, dat, of- Schoon haar ^vriendelijke heer haan Eaame reeds' jarenlang haai loop zou ebben laten thuisbezorgen, als Ze de welverdiende rust had willen nennen, ze altijd weel er opi uittrekt, mee- nepdei, dat ponder haar aanwezigheid de zaken piet. goed loopen. Op' de bomt van dezie vrouw zou- inderdaajd een medaille' opl haar plaats zijh. iZateirdag vierde ze haai 98sten ver jaardag:, de wed'. Gerritsen—van den Bosch. De: buigemjeester en zijh vrouw gingen haar in haar werkhuis comipli- menteeren. Ook' van vele anderen nam ze daar de gelukwenschen in ont vangst. i- Tie Delft isl na afloop1 der ge meenteraadszitting! de beer Schuiten, lid van Idien Raad, .opgewacht en ge volgd door een groot aantal uitgeslo ten bouwvakarbeiders, waa,rscihïj'nlijk! naar aanleiding van een door hem' in den raad gedane uitlating, dat deze arbeiders arbeidsschuw zouden zijn. jHij! weid haar zijh woning begeleid door de politie. Het assizenhof van Oost-Vlaa,n- deren heeft uitspraak geidaaln in de zaak ,vain de voortvluchtige' professoren aan de Vlaamsche hoogèsehool. 'Onder meer werden Eg'gen tot 25 jaar; Mmnaert, Jolles en L ab b eïtoh tot ,15 jaar; Buitenrust Hettema, De Vries, Ten Horn, Van Hinsbergen, Va- leton, Versluys, Volgraff, AViltenburg en Kortmuldér tot 12 jaar; en Jozef Cahtre tot. 5 jaar verooideeld. Zij wer den hoofdelijk veroordeeld tot 80.000 frahes schadevergoeding aan den staat. iDe politie te Rotterdam heeft aangehouden en naar Middelburg over gebracht den 27-jarigen W. B. laat stelijk wonende 'te Amsterdam, die thans door Nederland rondzwierf en door middel van een valsch stuk en voorgevende dat hij vertegenwoordiger was van ,een werf te Port Elisabeth, namens welke werf hij een proces zon voeren tegen de Kon. Maatschappijl „de Schelde" te Vlissingen van vel schillende personen te Middelburg en te Domburg geld had weten los te krijgen, terwijl het heerschap zijn ho tel- en pension rekeningen niet betaal de en zich nog aan verduistering van een fietscape van een medegast in een pension te Domburg schuldig maakte. Het bleek dat het heerscha; ook nog in het Algemeen Politieblad was gesignaleerd door den hoofdcom missaris van politie te Utrecht, alwaar hij zich ook aan oplichting heeft schul dig gemaakt, wat hij- bekende. Doon 'deze aanhouding zijn zeker nog andere ersonen vb or de praktijken van dezen bewaard gebleven. Tapverbod ingetrokken. Te Exloo (Dr.) is' een tijdlang het tap verbod van kracht geweest. Thans is het echter weer ingetrokken op grond) van schandelijke uitspattingen, die hiervan het gevolg waren. 'Bovenstaand bericht lazen wij in een blad. Aangezien dergelijke strek king-berichten nog wel eens meer zul len gelanceerd worden, veroorloven wij ons omtrent bovenstaand bericht 'de opmerking dat dergelijke uitspat tingen niet gevolg zijp van 't tapverbod, al zijn ze er op gevolgd. Dat drinke broers en tappers herrie maken of langs anderen weg zich drank ver schaffen of van de hand doen, kan waar zijn, maar dan draagt hier niet 't tapverbod de schuld, maar de god deloosheid van lren die met dat tap verbod niet ingenomen zijn. Dat nu de overheid „op grond van uitsp'attin-- gna" een zoodanig verbod intrekt, isl zeer af te keuren. Het is de omge keerde wereld, het is revolutie, om keering der orde, dat de overheid zich te onderwerpen heeft aan den wil- harer onderdanen, en dan nog wel van het .droefste soort. t— Te Amlsterdam1 werd Zondag op het Parksch on w 1u rg Le r re in een mee ting .gehouden tegen de A. R. Wet en de reactie in het algemeen, waarbij als sprekers optraden de heeren S. v. d. Berg en Dr. v. Ravestefjn van Rotterdam en de heer Hj. Kjolthek1 van Amsterdam. De bijeenkomst ha:d een ru'Stiig verloop. Plundering m'unitiemaga,- z ij n. Hiet .Oöstenrijksche wapenmaga- zijto. te Fü'rstenfeld 'is door eenige hon derden gewapende Hongaren geplun derd. De plunderaars hadden de spoor- lijinen afgezet en de genidarmen ont wapend en geboeid om hun rooftocht ongestoord te volbrengen. De waar de /der gestolen wapens bedraagt naar Schatting 4 millioen Kronen, 2000 ge weren, evenveel uitrustingen en 20 machinegeweren werden in vrachtau to's over de grens gebracht. De intergeallieerde militaire com missie zond een deputatie van offi cieren naar Furstenfeld om een onder zoek naar den wapenroof in te stellen. Gelijktijdig werden bepalingen vastge steld voor de overname van het, aan iO-o&tePrijk toegewezen doel van West- Holngarije, .1 D. J. SYBENGA en W. SYBEN- GAVerlare geven met dank aan God kennis van de geboorte van hun Zoon 9 AUKE ANTON. J Woltersum (Gr.), 30 Juli 1920. Op VRIJDAG 6 AUGUSTUS a.s. zullen om één uur worden geveild voor dhr. J. L. DE JAGER te Kapelle le. de Appels en Peren in zijn boomgaard genaamd de Bakkers boomgaard tegenover Yan der H ave 2e. idem in Matressenboomgaard, daarnaast. HET BESTUUR. Aug. 3 Grijpstek©, huizen, Blaupot ten Cate. 310 Philippine, vaartuig, Adama Zijlstra. 4 'sHeer Hendrikskindieren, herbergin- vientaris, Hollmamn. 4 Westkapelle, huis, schuur, Hioolen. 4 Goes, inboedel Verhoek len de Kok. Goes. Zaterdag werd dop1' de Vereeni ging Algemeen Belang publiek aanbesteed de bouw van 35 woningen in Nieuw Goes

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3