vrijgegeven. Ieder kan dan op de vrije markt of geïmporteerd meel of geïmpor teerde bloem of meel of bloem van de Nederiandsche meelfabrikanten koopen, die deze bereid zullen hebben uit inmiddels door hen aangevoerde tarwe. Het bericht dat de meelfabrikanten niet bereid zou den zijn zelf tarwe uit Amerika te laten komen, is onjuist. De noodige maatregelen zijn door be,n genomen om den import te bevorderen. Intusschen meent de Regeering dat zij niet verantwoord zou zijn op eenmaal hare bemoeiingen ten opzichte van de brood voorziening te staken. Zij zal dus na 15 September nog de gelegenheid openen om, mochten de dan aangevoerde hoeveel heden tarwe of bloem niet voldoende zijn, hare voorraden tot eene beperkte hoeveel heid ter beschikking van de meelfabri kanten of de bakkers te stellen. Dit alles geldt voor de grondstoffen van het wittebrood. Daar reeds sedert geruimen tijd op de fabricage van het wittebrood door de Regeering niet wordt toegelegd, spreekt bet van zelf dat de verstrekking dier grondstoffan zal plaats hebben tegen den wereld prijs. In hoeverre zulks eene verhooging van den wittebroodsprijs ten gevolge zal heb ben is niet te voorspellen. Er zal na den 15en September een concurrentie ont staan tusschen de van overzee aange voerde bloem en de hier te lande gefa briceerde die, ook in verband mtet hef dan beschikbaar komende inlandsche pro duct uit den aard der zaak op den prijs een eenigszins verlag enden invloed zal kunnen uitoefenen. De onderlinge concurrentie der meel fabrieken ten aanzien van het vrije pro duct wordt dan ook weer hersteld. De moeilijkheid, die vroeger zoo sterk gold, n.l. of het aan te voeren graan al of niet door schepen, welke door de Re geering bevracht werden zou getranspor teerd worden, is opgeheven, omdat er zulk een daling op de vrachtenmarkt plaats heeft, dat het requireeren van schepen door de Regeering geen verlaging van de vracht ten gevolge heeft. Tegenover de belangrijke verhooging in prijs die het wittebrood in den laatster) tijd ondergaan heeft staat de positieve toezegging van dien minister van Land bouw, Nijverheid ien Handel gedaan in de Tweede Kamer, dat de goedkoop© bruinbroodvoorziening nog geruimen tijd zal worden voortgezet. Daardoor wordt ook tegemoet gekomen aan de bezwaren van hen die gewoon wa ren roggebrood te eten. De prijs van dit brood is toch tengevolge van het wegvallen van den toeslag belang rijk gestegen. Allerlei. De minister van waterstaat is voor nemens een Staatscommissie in te stiel ten, welke zal hebben te onderzoeken, op welke- wijze een regeling is tot stand te brengen tot het verziekeren van pen sioen aan tram wegbeambten, wegens ouderdom of invaliditeit. In het buitenland, is op 74-jarigen leef tijd overleden mevrouw A. Cnoop Koop- mansBunge,. een bekend Haarfemsch in gezetene, die op sociaal gebied groote verdienste had, onder meier als oprichtster van het kinderhuis te Zandvoort. De heer Meijroos, burgemeester van Soerabaja, is benoemd tot burgemeester van Batavia. De benoeming van den heer Dambi'ink, burgemeester van Makassar, tot burgemeester van Soerabaja wordt ver wacht. Ia de Ned. Herv .kerk te Sellingen (Gr.) zijn op den boog, vormende de af scheiding tusschen het schip en het ove rige gedeelte der kerk, muurschilderingen 'en opschriften ontdekt ,die vermoedelijk 11 a 5 eeuwen oud, misschien ouder zijn. Ambtelijk alphabet. A is de ambtenaar waar de aarde om draait. B het Bureau waar hij zaait en ook maait. C de correspondentie waardoor hij ademt -en leeft. D bet décorum, dat hem nimmer begeeft 1 E is de ernst op zijn edel gelaat, F is de flater, dien hij nimmer begaat, G 't gezag, dat zijn ambt hem verleent, H is de hoogmoed waarvan hij zich speent; I is de inkt, door geen ambtenaar gespaard, J is 't jaarverslag, tetressant steeds van Aard; K is de kaalheid, die zijn hoofd meestal siert, L is de lessenaar waar zijn geest hoogtij viert! M is de maand, wel wat lang naai* zijn zin. N zijn de notulen zonder onzin er in. 0 is de omslag in het ambtelijk doen, P is promotie, portefeuille, pensioeu! Q is de quitantie met angst meest ver wacht, R is routine, door 't intellect steeds ver acht; S is de schrijver met den spotnaam Idioot, T is de tijd, die te snel steeds ontvlood; U is bet uurwerk met den ambtelijken tijd, V bet verbaal, dat zijn ziel steeds verblijdt; W is de wangunst, daaraan heeft hij 'tland; X is zijn naam als hij schrijft in de krant; IJ is de ijver, waarmee het werk wordt richt. Z is bet zweet op het ambtelijk gezicht. riar (Vaderland) Bij de p. en t. is benoemd tot direc teur van het spoorwegpostkantoor no. 1 te Amsterdam de adjunct-directeur post A. P. de Veij Mestdagh te Rotterdam (p.). .Verplaatst de aspirant electro technisch' ambtenaar der tel. H. Blok van 's-Herta- genbosch naar Breda; en de bureel-amb tenaar le kl. C. H. Smits van Middel burg (inspectiebureèl) naar- Vlissingen (bureel van den districts-ingenieur). Bij Kon. besluit is benoemd tot offi cier van justitie biji de arrondissemonts- rechtbank te Breda, m'r. J. W. A. M. baron van Lamsweerde, tbans in gelijke betrekking te Zierikzee Te Oud-Vossemeer werd Vrijdag j.l. in de vergadering van den gemeenteraad aangeboden de gemeenterekening ovei' 1919 in ontvang en uitgaaf ad f57.600.05 en 56.260.11de rekening van het 'Wee zen armbestuur f 12.955.64 en f9460.07 en die van het Algemeen armbestuur ad f 1659.301/2 en f 1527.62i/2. Een verzoek door mej. M. de Jonge om vei ho oging barer jaarwedde voor het geven van landbouw onderwijs aan de O. L. gch-ool, werd toegestaan en Waar bezoldiging gebracht van £150 op £200, terwijl mede de jaarwedde van den lan taarnopsteker Joh. Kunst werd verhoogd tot £225. Verder werd besloten de maxi mum snelheid waarmede door het dorp, m'ag gereden worden door motorrijwielen en automobielen te bepalen op' 12 K.M. (M. C.) Toen indertijd de oude Middelburg- sclie booten naar Rotterdam' uit de vaart werden genomen, en de dienst onder de nieuwe Midd. Mij. van Stoomvaart werd voortgezet met goederenbooten, was het een teleurstelling voor velen, dat de passagiersvaart op Rotterdam daarmee tevens beëindigd werd. Wel werd ech ter liet voornemen afgekondigd om eer lang dien passagiersdienst te herstellen- Thans is daar een begin van uitvoering mee gemaakt. Dinsdag vertrekt uit Rot terdam naar Middelburg de daarvoor aan geschafte stoomboot „Koningin Wilhel- mina", een salonbo-ot die gelegenheid biedt voor het vervoer van eerste en tweede klas passagiers. Voortaan zal deze boot iederen Maandag en Donderdag te 8 u. v.m. uit Middelburg naar Rotterdam vertrekken; en omgekeerd lederen Dins dag en Vrijïjdag om! 8 uur v.m. uit Rot terdam naar Middelburg. (M. C.) Ter kennis wordt gebracht aan amb tenaren der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen, dat wegens liet ont breken v-an bevoegde sollicitanten voor de vacante ontvangkantoren te Aarden burg, Brouwershaven, 's - G r a - venpolder, Ossendrecht, Renesse en Wommels, -zij zich daarvoor tot 20 Augustus kunnen aanmelden mits ziji vol daan hebben aan het examen bedoeld in art. 12b van het Kon. besluit van 30 Maart 1904, no. 19. De nieuwe commandant van het 14e regiment infanterie, overste Gleysteen, komt te Vlissingen in garnizoen. Benoemd bij het personeel der land macht vtan don geneésk. dienst tot re serve off. v. igjeizi. 2e kl. A. W. G. Ooenen. Goes. Benoemd tot 2e redacteur aian ons bla-d (viae. Sliggers) de heer A. de Lange-, redacteur van cle „N. Haagische Courant" te Den Haag, Aangenomen. Naai" wij vernemen is het hotel „Boudeling" thans aangekocht door de Blank-Associatie, Wertheim, Gomperfz 1834 en Credietvereenigjng 1853 kantoor Gtoeis. Onder het vee van de landbou wers- M. Diekker en W. Boutens te Goes en J. Goetheer te Wolphaartsdijk i-s mond en klauwzeer geconstateerd. t Vlissingen. Bijl den 'alhier gehouden pro vincialen schietwedstrijd der burgerwach ten is de wiisselbeker behaald do-o-r Krui- ninigen met 521 punten. Bij kon. besluit is Aan den vice- admiraal W. C. J. Smit op izijn verzoek, wegens Iangdurigen dienst, eervol ontslag uit den izeedienst verleend, onder toeken ning van pensioen, met dank voor de vele goede eni gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen. Kapelle. Zaterdagmiddag werd de op perman Nic. E. met een wonde in het 'achterhoofd ini de vie-rwegien tusschen Ka pelle en 's-Gravenpolder gevonden. Per aut-o is, de- man hevig; bloedende naar zijn woning; Vervoerd. D-r. Pfeiffer verleende heelkundige hulp. Zijn toestand is op he den bevredigend. De achterband van zijn fiets Avas middendoor gerepen. Hansweerd. Vanaf 2 Augustus tot uiter lijk 14 Augustus, zal wegens werkzaamhe den aan de sluisdeuren niet met de eb deuren geschut kunnen Avorden. Wolf aartsdijk. In den loop der vorige week is een vergadering van inge,z,eten'en belegd AVaarop is besloten den 40en ver jaardag van H. M. de Koningin feeste lijk te herdenken. In de vergadering wa ren alle kerkelijke en politieke partijen vertegenwoordigd, izioodat het een echt nationaal feest belooft te worden. Aan N. de Kater en M. Kloosterman Averd verzocht een commissie saam te stellen van minstens 9 personen Uit de ver schillende richtingen, Avelke .personen dit op Izich namen en hierin reeds zijn ge slaagd. Het feest zal door een der beide predikanten Avorden geopend op het feest terrein. lerseke De collecte, gehouden in de mede, dat door B. en IV. de boeken en kas waren opgenomen hij dan ge meente-ontvanger en dat de.ze in orde waren- bevonden. Uit de kasopname bleek, dat over 1919 ontvangen Avas f 74462.631/2 en over het jaar 1920 f 26912.23 of sa men f 101374.861/2 en uitgegeven over 1919 f75718.29 en over het jaar 1920 f 23616.26i/2 of samen f 99334.5572, zooa dat in kas moest zijn en ook wias f 2040.31. Dat van Gedeputeerde Staten was in gekomen een afschrift va.11 het Koninklijk besluit \ran 8 Juni 1920 der toelating' van de bouAwereenigjng. Dat bij Koninklijk besluit Avaren goedgekeurd de verordening op hot heffen vran begrafenisrechten en Aran leges ter secretarie en van de ver richtingen van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Dat van Gedeputeerde Staten bericht Avas ingekomen van de goedkeuring van het primitief kohier van den hoofdelijken -omslag over 1920; idem ;van dat college kennisgeving, dat ont vangen was de vastgestelde verordening, op de Avo'onvv,agensdat was goedgekeurd de OA-ereenkonist voor de huur van ter rein op den openbaren Aveg aan het sta tion Rilland-Bath. Wat betreft de bekende circulaire over vereeaiging van gemeenten was de Raad eenparig; A-on oordeel, dat noch samen voeging met een naburige gemeente'noch grenswijziging voor deze gemeente wen- schelijk was. Overeenkomstig schrijven van Ged. Sta ten went een wijziging gebracht in de verordening op de heffing van den' hoof delijken omslag, insgelijks ook wat be treft de verordening op de keuring van waren. Opnie'uw werd vastgesteld een verorde ning op de heffing en invordering eener dividend- en tantièmebelasting; daar de oude met 1 Januari 1921 is vervallen. Afvriezend Averd beschikt op een verzoek om ontheffing van de hondenbelasting van C. Kok, omdat de verordening de onthef fing in het onderhavige geAral niet toelaat. Een verzoek van den Alg;emeenen Neder- landschen BoUwarbeidersbond te Amster dam, alsmede dat van gelijke strekking van den Nederlands,chen Bond van Arbei ders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf om toetreding tot het werk- loosheidbesiuit 1917 Averd vo-or kennis-ge- ving -aangenomen, omdat nog kort geleden op een dergelijk verzoek afwijzend Avas beschikt en de Raad het niet dienstig acht op een nog; zioo kort genomen be sluit terug te komen. Eveneens Averd A'oor kennisgeving aangenomen een verzoek van het bestuur der vercenigjng van Secretarisscn-Penningm. van Burgerlijke Armbesturen in Noord- en Zuid-Beveland, omdat de Raad van meening Avas, dat verhooging tot de competentie van die besturen behoorde, en het bestuur in de,ze gemeente ,zij' het dan niet geheel dan toch ten deele met die circulaire had reke ning gehouden, daar de jaarwedde van den 'secretaris-penningm. verhoogd AVas van f25 tot £50. Ook werd voor ken nisgeAting aangenomen een verzoek om finantieelcn steun van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering: van Vreem delingenverkeer in Noord- en Zuid-Beve land, omdat hoe- nuttig die vereenigihg wellicht ook zijn moge het vèrkeer voor onze gemeente geen belang heeft, daal de gemeente niet wordt beschouwd als een aanlegplaats, doch eenvoudig als een doortocht. Ook kon g.een steun Atinden1 -het verzoek van de gemeente Bergen op Zoom om ndhaesie te betuigen aan het ver zoek aan den Minister van LandboUAV, Nijverheid en Handel om het Rijkshenigi&t- veulendepót aldaar, dus te Bergen op Zoom, te handhaven. De Raad was, een stemmig van oordeel, dat dit depót abso luut niet voldoet en dat op andere Avijze gelegenheid bestaat om hengsten te koo-- pen., veel beter dan die van het depót. Gedeputeerde Staten geven den Rjaad in overweging, Avaar indertijd besloten is om door den heer Mol, hoofd der school te Rilland, zelf het watergebruik der water- leiding; te doen betalen en dit in' de vergadering van 31 Mei j.l. nog een's opnieuw is bekrachtigd, in een Raads besluit de omschrijving; daarvan ten dui delijkste te doen- blijken, o-pdat daar om trent voor het verv-o-lg; geen twijfel meer bestaat. Met algemeene stemmen werd nu besloten in het besluit duidelijk te doen uitkomen, dat het watergebruik dooi de hoofden van scholen zelve moet wor den betaald. Daarna werd de gemeenterekening 1919 aangeboden met een bedrag: in uitgaaf van f75710.11 en in ontvang1 van f 74460.18V2, dus mot een nadeelig; saldo groot f 1249.9272. De gemeenterekening zal worden nagezien door uit een commissie van raadsleden buiten de wet houders. O-ok werd aian'g;eboden de reke ning v,an het Burgerlijk Armbestuur van 1919 en de begroeting voor het dienst jaar 1921. Uit die rekening bleek, dat ontvangen Avas, f2031.30 en uitgegeven' f 1712.921/2, dus met een goed slot van f308.37i/2. De bagirootteg. voor het jaar 1921 meldt in ontvang; en uitgaaf een bedrag groot f I8I8.631/2, met een te ge nieten subsidie Uit de gemeentekas groot f 1200 (dit jaar bedraagt dit f 1400). Vervolgens had met het ,oog op kas- geldleening, leening; vqor uitbreiding der Geref Kerk voolr het on te riohiten *raf- gasfabriek enz,, verhoogde jaarwedden van uerer. neiK, AGO!! nee op IC UUULUl -pat h) 1 )nntnnrnnnKtnVf>r in' monument voor ds. Joh. Visser (overle den te ZAvolle, AViens eerste standplaats lerseke Avas) heeft opgebracht ruim £64. Een onbekende, mogelijk een hond heeft in den nachit van Zaterdag op Zon dag een bezoek gebracht aan het kippen hok van den heer A. C;. Welters en al het pluimvee, 6 oude en 6 jonge kip pen, doodgemaakt. Rilland-Bath. In de Vrijdag gehouden Raadsvergadering, die door alle leden werd bijgeAvoond deelde de voorzitter den veldAVachter, den lantaarnopsteker in de BiathpolderiS' en van de wegtwerkers een Avijziging der begrooting voor 1920 plaats meldende in ontvang en uilgaaf een bedrag groot f 19244.23V2. Door dhr. A. de Wilde AVas een tege moetkoming, gevi-aagd voor schoeisel (laar zen) te gebruiken bij het uitbaggeren der haven enz. Burg. en Weth., althans, de meerderheid, Avenschten de helft der kos ten te doen betalen, welk voorstel even wel aangevuld werd met deze bepaling, voorgesteld door dhr. Bruijnzeel, da,t in alle geval f 25 zou worden bijgedragen en mochten de laai-,zen meer kosten dm het dubbele van het bedrag, dan de helft dier 'kosten. Dhr. Butijn Avenschte alles voor rekening, te doen komen van adres sant, de traktementen izijn in! den laat- sten tijd verhoogd en de belanghebbende moet zelf .zijn materiaal aanschaffen even- "eens als do arbeiders. Wethouder Reijn- hout izeide er steeds voor geweest te ziju, dat het geheele bedrag door de gemeente werd betaald. De gemeenteveldwachter krijgt ook kleeding en wapening; waarom dan ook de weg.Avorker, die de laarzen enkel en alleen gebruikt voor het Aiit- diepen der haven, deze niet? De voor zitter zeide, dat men den veldAA'achter en den wegwerker niet op één lijn1 mocht stellen, daar bij de regeling der jaarwedde van dien veldwachter met zijn emolu menten Avel degelijk rekening is gehouden'. Op de vraag van den voorzitter of dhr. Rcijnhout hij zijn voorstel bleef antAVo-ord- de deze bevestigend. Het voorstel van dhr. Reijnbout werd verworpen met twee stem men voor en vijf tegen. Voor stemden' de heeren Reijnho'ut en Van dor Werff. Daarna werd het voorstel van de meer derheid van Burgemeester en Wethouders zooals dit door dhr. Bruijnzeel was aan gevuld laangenomen met 6 tegen 1 stem. Tegen stemde dhr. Butijn, die liever zag, dat do gemeente lieelemaal niets bijdroeg. Eenige reclames tegen aanslagen in den hoofdelijken omslag van de heeren P. de Werker, F. R. Freij, C. Kik en S. LobheziO'O' werden gerenvoyeerd naar het college van. Burgemeester en Wethouders. Daarna had het dankgebed plaats en sloot de voorzitter de vergadering. (Pas Zaterdagavond ontvangen. Be richtgevers gelieven er rekening mee te houden, dat Zaterdags reeds 's morgens om II uur de courant wordt afgedrukt Red.) 's-Gravenpolder. Vrijdagavond 7 uur ver gaderde de gemeenteraad. Afwezig zonder kennisgeving dhr. J. de Koster. De notulen Avorden goedgekeurd. Naar aanleiding hier van wordt aan den gemeenteraad mee gedeeld ydat door de verschillende Burg. en Wethouders, het contract voor een, ge meenschappelijke geneesheer van Baar land, Hocdekenskerke en 's Gravenpolder wederom vooir 6 jaar zal wonden verlengd. Eenige ingekomen stukken voor kennis geving aangenomen. Op de Ar,oordracht voor zetter bij 's Rijks directe betastingen wordt geplaatst: 1. W. West veer; 2. C. Felius3. J. de Dreu; 4. W1. Vijverberg. Dhr. C. Feiius was bij' lo ting geplaatst, (daar de Dreu en Felius evenveel stemmen op zich vere,enigden. Herbenoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim A. Geelhoed. Opnieuw wend besloten re kening-cou rant te openen bij de boerenleenbank tegen een rente van hoogstens 6 pet. Bij het verzoek van de vereeniging tot bevorde ring van vreemdelingenverkeer om steun, stelden B. en W. voor hierop afwijzend te beschikken. Dhr. Schouten vraagt naar de reden der Aveigering. Waarop Weth. Verhuist zegt, dat de reden der Aveigering hierin ligt, dat deze vereeniging een kapi talistische vereeniging is, die groote auto tochten organiseert, en derhalve de ge meente het geld nuttiger kan besteden dau daar aan te geven. Dhr. Schouten zou subsidie Avillen .geven met h'et doel om 'later te profiteeren in dien vorm van wegsverhetering of het plaatsen van ban ken. Weth. Verhulst ziet er meer heil in om zelf de wegen in orde te maken en niet te wachten tot wij van hoog'erhand gedwongen .Avorden. Dhr. Vermue stelt voor f 10 per jaar subsidie te geven, waar over de stemmen staken. Voor; Vermue, Schouten en Lokerse; tegen: Verhulst, Joziasse an Felius. Naar aanleiding van opmerkingen van ondergeschikt belang over de laatst vast gestelde politieverordening, werd deze ge- Avijzigd en opnieuw vastgesteld. Op een Aierzoek om steun van de vereeniging Aran secretarissien :en penningmeesters van Bur gerlijke armbesturen, tot betere regeling der jaarwedden, werd steun toegezegd. Aangeboden werd de rekening van het Burgerl. Armbestuur, over 1919 en de be grooting voor 1920, Ook Averd neergelegd de rekening der gemeente over 1919. Bij de rondvraag informeert dhr. Schouten of de verordening op de beffing van den Hoofdelijken Omslag nog niet terug is, Avaaruit blijkt dat zij nog steeds in den Haag zit. Daarna sluiting. N. en St. Joosland. Op uitnoodiging van den burgemeester waren hier een 19-tal personen bijeengekomen, A-ertegeinwoordi- gende de verschillende corporaties in deze gemeente, ter bespreking van eventueele feestvieringi ter gelegenheid van den 40en! jlalardag van H. M. de Koningin. Met al gemeene stemmen werd daartoe besloten. Een voorloopigie commissie werd benoemd wlaiarin izitting namen: de burgemeester als eere-voorzitter; cle heeren A. v. Boute, voorz,, C. Brakman], seer., Cs. v. Leer dam Hz., penningpi., L. Watt el, F. P. Polderdijk, J. Poppe M,z, enj P. Biaur- doux. De ingezetenen Averden in' de gelegen heid gesteld op een lijst in te teekenen yoor dat doel en een voorloopiig; plan Averd door genoemde commissie opge maakt. Vrijdia;g|avond werd een vergadering ge houden van de inteekeniaren. 0,ng;eveor 80 personen waren aanwezig; Doior den eer e-voorzitter Averd deze vergadering, ge presideerde. Hij deelde mede, dat ing'e- teekend is voor f514.50, terAvijl de ge meenteraad besloot een bijdrage te ver leunen van f 125, alzoo een totaal be drag van f 639.50. Het vooiloopige plan Averd aan de ver gadering voorgelegd en kon de instemming verwerven der aariAvpzigen. Do dag voor feestAtiering werd bepaald op 3 September en zal Avorden doorge bracht met: klokluiden, reveille, schoolkin deren tractceren, uitvoering door de kin deren van enkele zangstukjes met bege leiding van het fanfarekorps alhier, eenige vrije- en ordeoefeningen door de oudste meisjes-leerlingen, optochten door school kinderen en muziekkorps hoor de ge meente, volksspelen op de Aveide vair dhr. E. Verlare, daarvoor welwillend afgestaan. D'eze zullen bestaan in ringxijden te paard, ringi'ijden met tweewieliig rijtuig voor heer en dame, balletjes rijden met de fiets door meisjes, tonnetje loopen, Avedloop met hindernissen, tobbetje steken en prij zen knippen, 's Avonds concert voor het gemeentehuis. De weduwen en enkele an dere hoofden A-an gezinnen zullen een feestgave ontvangen. Om een en ander te regelen Averd met de hierboven genoemde commissieleden nog; ials commissielid aangeAvezen de hee ren M. I. Verhuist, J. K. MesU Sr., C. Dingemanse Rz., L. T. Vogelaar, R. Goed hart, P. J. Reijuhoudt, P. MeSu Jz. en Cs. v. Leerdam Pz. Domburg- B. en W. benoiemden tot secretaris der bu'ureomimis'sie dhr. C. Lo'u- Averse, kassier der Boerenleenbank en tot plaatsA'ci'vang.end secretaris dhr. P. v. Sluijs (wethouder). Vrouwepolder. Vrijdag vergaderde de ge meenteraad; afwezig was de heer C. de Ki'oo. De voorzitter deelde mede, dat het bedrag ad £364.50, betw<ej!k als winst der kolemdistributie in de gemeentekas was gestort AA-eder aan de Brandstoffencom- missie t© Middelburg moest worden terug betaald. Naar aanleiding van eenige op merkingen inzake -die terugbetaling, deelde de voorzitter mede, dat hij alsnog nadere; inlichtingen daaromtrent zou trachten in te winnen. De sedert de vorige vergadering ingekomen stukken Avorden allen voor kennisgeving aangenomen. Bij monde van bet lid der commissie van onderzoek der gemeenterekening over 1919, de heer A. Lmgebeeke, wordt rapport uitgebracht be treffende bevindingen, dier commissie en Avordt door hem namens die commissie geadviseerd die rekening voorloopig vast te stellen, waarna met algemeene stemmen wordt besloten die rekening voorloopig vast te stellen tot ©en bedrag van f27155.30 in ontvang en f26660.89 in uitgaaf, mitsdien met een batig slot van f494.31. Naar aanleiding van een verzoek van L. Bazen o.m verlaging van zijn aanslag in dien H. O. over 1920, wordt op voor stel van B. en W. met algemeen© stem men besloten dien aanslag van de 17e naar de 11e klasse terug te brengen, terwijl mede met algemeene stemmen wordt besloten de aanslagen in die be lasting ten name van W. Dommisse en K. de Jo,nge van het kohier af te voeren. Vervolgens Avordt overeenkomstig het ad vies van die commissie van onderzoek ■der rekening over 1919 en de hegrooting voor 1921 van het Burg. Armbest. met algemeene stemmen tot vaststelling dier rekening en tot goedkeuring der begroo- tin g dier instelling besloten. Daarna Avordt met algemeene stemmen besloten den prijs van het zand uit den zandput in de afd. Gaping© te bepalen op f0.60 het voer indien het voor verbetering van Ave- gen en voetpaden dient en op f 1 per voer indien het gebruikt Avordt voor particuliere doMeinden. Bij de rondvraag vestigt de heer de Vlieger de aandacht van B. en W. op den .slechten toestand van den vuilnisbak in de aid. Vrouwepolder. De voorzitter 'deelt den heer de Vlieger mede, dat B. en W. deze aangelegenheid zullen regelen. De heer Langebaeke vraagt of B. -en W. het nog noodig oordeelen dat het l'eArensmidde]cnbedrij£ nog blijft be staan, waarmee met algemeienie stemmen AA'ordt besloten dit bedrijf met 1 Augustus op te heffen en den directeur van dat bedrijf, de heer C. Glerum, met ingang van dien datum eervol ontslag als zoodanig te verteeinen, onder dankbetuiging voor die door hem als zoodanig bewezen dien sten. (Te laat ontvangen voor Zaterdag. Red.) Serooskerke Raadsvergadering van 30 Juli 1920, 's morgens; 9Vi> uur. De voor zitter opent op de gebruikelijke Avijze. Een schrijVen is ingekomen van den Com missaris der .Koningin, dat dq, gemeente- begroottog 1920 is goedgekeurd alsmede de verordening van den Hoofdelijken Om slag. Een dankbetuiging van mej. de Jager voor de verhooging van salaris. De ge meenterekening 1919 Avijtet aan in ont vangsten f 20925.3572 en uitgaven £21275.50, alzoo een nadeelig' slot van 350.1472- Tot het nazien der rekening worden benoemd de heeren Goedbloed, Ciornelisse en Clarisse. Van den Zuivel- consuient is bericht ingekomen, dat bij een voorloopig onderzoek van 12 melk- leveranciers de melk is onderzocht ge worden, van 33 monsters werden 21 af wijkingen geconstateerd. De volgende dubbeltallen Worden op de .^voordracht van college van zetters geplaatst en zullen aan den Commissaris der Koningin voorgedragen worden J. Cornelisse, aftr.; I. de Buck, IV. Jobse, aftr en P. Kestelo©. Aan J. Geerse Avorclt op verzoek 1/2 jaar ontheffing van hon denbelasting verleend. Van de Ger. dia conie te Vrouwepolder fc bericht- ingekoi- men, dat f25 wordt bijlgedragen in de verplegingskosten van Joih. v. Keulen, met verzoek, dat eenzelfde bedrag door de ge meente zal worden betaald. Aldus beslo ten Namens Dr. v. d. Pot wordt dooi de Wed. Polderman, wonende in de Le pelstraat, en verpleegd geworden zijnde in het gasthuis te Middelburg, financiëele steun verzocht. Dhr. Wondergem vv.il ge noemden persoon eerst naar de diaconie veiAvijzen. Dhr. de Buck vindt het niet gewenscht hier te steunen, men heeft hier

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2