8Is3ienliBd. Uit de Praviiaci®, Kerknieuws. Onderwijs. Te Dublin loopt een gerucht dat de Sinn-Feiners een wapenstilstand hebben afgekondigd, in afwachting vaar een Engelsch aanbod van vredeson derhandelingen. 'iTe Bremen hebben de onafhan- kelijfeen en communisten een groote betooging gehouden ten gnnste van Sowj et-Rusland. De Fransche bezettingsoverheid heeft den regeeringspresident en den vvaamemenden commissaris van po litie te Wiesbaden naar aanleiding van dr. Dorten's gevangenneming voorloo pt g uit hun ambt ontheven., r iIn de afgeloopen week zijn te Dnisburg-Miderich wederom ,9 nieuwe gevallen van pokken voorgekomen, 14 van bniktyphus en 21 van dysenterie. Te Opladen zijn 43 gevallen van dy senterie! voorgekomen, waarvan een aantal met doodelijken afloop1. Het Poolsche leger blijft op het geheele front wijken. De Russen staan thans 15 werst vain Bjolostok. De ver liezen zijn aan beide kanten zeer zwaar. 1 tReeds begonnen de bolsjewiki. het sowjet-stelsel te Wilna en in het verdere1 door hen bezette Litausche gebied in te voeren. In alle fabrieken en bedrijven zijn arbeidersraden ge vormd. en de gevangenneming van alle groote grondeigenaars is gelast. De in beslagneming van eigendom, en de vervolging van alle bourgeois zijn in vollen gang. ID|aair zij voor geweld beducht zijln, hebben alle Iers ene rechters ervoor bedankt., om| dienst te doen in de dooi! de regeering voorgestelde noodredht- banken zonder gezworenen, die Sinn- Feiners zouden m'oieten vonnissen. Ook de Engelschlel rechters sporrelen tegen. Te Clonakilty- (graafschap; Cork) is een politieagent Idoor de Si-nn Fei- Irörs vermoord. Uit wraak heeft de politie het stadhuis be'schoten. Dinsdagnachtdrongen zes ge maskerde mannen, die in een auto te Wiesbaden waren aangekomen, het huis van dr. Dorten binnen, zich een weg banende naar diens werkkamer, vermoedelijk om er zich van geschrif ten meester te maken. De indringers werden spoedig verjaagd en wisten in hun auto te; ontsnappen. [Feertien dagen geleden was de auto van dr. Dorten door drie mannen aan gehouden en doorzocht. Toen bleek dat niet Dorten, doch graaf Bothrber in het voertug izat, tuften de drie, die ook over èem autoi beschikken, ijlings weg. i iDe Belgische Kamer heeft het nieuwe Grondwetsartikel aangenomen, hetwelk het vrouwenkiesrecht bij de wet in uitzicht stelt, mits begeerd door twee derden van de leden der Kamer. De rechterzijde had haar plan oml onmiddellijk het kiesrecht aan 1de vrou wen toe lel kennen ingetrokken, nadat d'e regeering zich daartegen verklaard etn de kabunetsquaestie gesteld had. Dat is de invloed der rooden en van de politiek. De clericalen gaan er na melijk! op vooruit bijl vrouwenkies recht, zijl niet Uit vele Duitsche dorpen aan de Weichsel zijn dringende verzoeken bij 'liet departement vain buitenland se he zakten 'ingekomen, om met alle middelen hiet afstaan aan Polen te verhinderen. De generaal Dyer, die ohder- gouvemeur van Punjab (Britseh-Indië) was ten tijde van dé ongeregeldheden in Amritsar, heeft ontslag gevraagd uit het Indisch binmenïaadsch bestuur. Invoer pootaardappelen uit Engeland. De Minister van Landbouw vestigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat het voornemen b estaat om, tof wering van de aarclappelwratziekte, de invoer van pootaardappelen uit Groot-Brittannië te onderwerpen aan bepalingen, die overleg ging van officiëele verklaring en van het land van herkomst verzegelde en gemerkte verpakking, en een onderzoek hier te lande voorschrijven, waarvan de kosten vermoedelijk 15 ets. per baal, met een minimum van f 5 zullen bedragen- Japansche 1 ijl n d i e n s' t Rotterdam Ned. - IndiS. De Nippon Yusen Ivaisha besloot een maandelijkschen stoomvaartdienst te ope nen tusschen Hamburg. Rotterdam, Ant werpen en Nederlandsch-Indië en terug. De eerste afvaart heeft 9 September plaats per stoomschip Tsuruga Main. De lijn, die 'te Rotterdam vertegenwoordigd wordt door de firma Phs. van Ommeren, zal in Indië de firma Maintz en Oo. tot agent hebben. (Hand.) Rechter 1. macht- Bij Kon. besluit zijn benoemd tot kan tonrechter te Wijk bij' Duurstede mr. J. A. van der Mersch, thans rechter in de arrondissementsrechtbank te Zierikzee; te Rotterdam mr. A. J. v. Schelven, advocaat en procureur te Rotterdam, tevens kan- tonrechter-plaatsvervanger aldaar. N Allerlei. In 1920 behoeven alleen de verlofgan gers van de landweerlichting 1918a, 1918b en 1919 aan de inspectie deei te nemen. Een oefening wordt niet aan het onder zoek verbonden. Ingediend is een wetsontwerp, houden de bepaling nopens het verleenen van een weekcrediet voor gelden te bepalen op de ontvangkantoren dei' invoerrech ten en accijnzen. De Koningin en Prinses Juliana worden heden Vrijdag voor enkele dagen op Soestdijk verwacht ter gelegenheid van den aanstaanden verjaardag van de Ko ningin-Moeder. De Vorstin Elisabeth zü Erbach Scliöu- boy die met Prins Wilhelm Ernst en Prinses Helene enkele dagen op Soest dijk vertoefd heeft, is gisterenmorgen naar benthc-im vertrokken. De Koningin Moe der heeft hare zuster aan het station te Baarn uitgeleide gedaan. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Dr. de Visser, heeft gis teren in een der zalen van het Depar tement, met een rede geïnstalleerd de commissie, welke de regeering van advies zal hebben te dienen inzake de algemeene maatregelen van bestuur tot uitvoering van de artt. 29, 30, 32 en 38 der Nij verheidsonderwijswet en de programma's bedoeld in het eerste lid van art. 47 dier wet en die dienaangaande uitgewerk te voorstellen zal hebben te doen. De vooizitter der commissie, de heer do Groot, inspecteur-generaal van het Nijver heidsonderwijs, beantwoordde 'si Ministers rede. Bij kon. besluit zijn benoemd tot gezworene van: den Melopolder, J. F. VerstraJaten te Graauw; den Elisabethpol- der (Biervliet), C. A. C. Galon te Bier vliet; den Zuid-Kraaijertpolder C. A. van Nieuwenhuyzen te 'sHeer Arendskerkc; den Noord-Knaaijert, G. de Jager te 'siH. Arendskerke; het waterschap St. Anna- land, M. J. Heyboer te St. Annaland; 't waterschap Hoedekenskerke, M. Steyn te Hoedekenskerkè; den Oostpolder (Krab- bondijke), G. A. van NieUwenhüyzen tea Rilland-Biath; den D'eürloopolder, J. C. Stoutjesdijfc te Tbolen; den polder Willem III, P. B. Mei te Boschkapelle; den Vol- ckerpolder, H. van Putte te Wocnsdrecht; den Muijepolder, W. Manneke te St. Maar tensdijk; den van Lijndenpolder, A. do Feyter te Zaamslagj; in het bestuur van den Molenpolder (Zuid-Beveland tot dijk graaf G. Diaane en tot gezworene A. Mol beiden te Ierseke; in dat van het water schap KrUiningen, tot dijkgraaf C. J. Ros ten® e en tot gaziwórene A. J. Lindem- bergh, beiden te Kruiningen; in! dat van het waterschap Oud-Wolphaartsdijk tot dijkgraaf J. Goetheer en tot gezworene M. L. Smallegiange, beiden te Wolphaarts- dijk; tot plaatsvervangend dijkgraaf van: het waterschap Óoster-Zwiake, J. Rijk, te 's Gravenpolder; den Jongepolder, C. Steendijk te Nieuwerkerk; en tot dijk graaf van den Willempolder (St. Philips- land) A. Wisse te Anna Jacobapolder. Apotheken. Zondag! is te Goes geopend de apotheek van G. v. d. Hoelc, te Middelburg die van L. K. v. d. Harst, en te Vlissingen van M. Ockenb'urg, Groe- newoud. Men meldt ons: De heer Van der Glas, kapelmeester bij het 3e Reg. Inf. alhier, mocht een Waardeerend schrijven ontvangen van den Voorzitter der Exa men-Commissie voor Kapelmeester dei- Kon. Mil. Kapel. Z.Ed. acht het een aan- genamen taak aan den heer Van der Glas te kunnen melden, dat .zijne talenten en bekwaamheden .zeer de aandacht heb ben getrokken. Zoowel bij de Commissie alsook biji het orkest Zelve. De Commissie heeft dan ook den heer Van der Glas niet alleen als geschikt beoordeeld, doch hem ook een hoog, nummer op de rang- Ischiklijst toegekend. Het bewijis is dus geleverd, dat genoemde kapelmeester bij de hooge muziekautoriteiten een zeer |g|unistigen dndr'uk heeft gemaakt en dit Keer zeker van grooten invloed zal zijn op [zijn toekomstige muzikale loopbaan. (Zoom.) Middelburg. Uit het Volk voor bet V o 1 k. In het Schuttershof werd giste renavond de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging „Uit het Volk—Voor het Volk'' onder voorzitterschap van den heer L. K. van der Harst J.Jz. Door den secretaris, den heer J. Wor rell, werd het jaarverslag uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend: Waar II. M. de Koningin den wensch had te kennen gegeven, ook in 1919 haar verjaardag zonder feestelijkheden te doen voorbijgaan, werd dooii" het bestuur overeenkomstig haar wensch besloten. Ook Floralia werd niet gehouden, door de kans op geringe deelname. Op uitnoodiging van de vereeniging „Vlissingen Vooruit" om een deputatie van de vereeniging met vaandel te doen tegenwoordig zijn bij de onthulling van het standbeeld van Frans Naerebout, werd gevolg gegeven, een fraaie herinnering s- medaille mocht de vereeniging daarvoor ontvangen. Herinnerd wordt aan de pogingen omi festiviteiten te ontwerpen, die de kermis kunnen vervangen, wat echter ondoenlijk bleek, de kermis, welke nog zoo' zéér gewild is bij het volk, is niet op afdoende wijze te vervangen. In den breede wordt stilgestaan bij de resultaten van den gehouden wedstrijd in gevelversiering, waarvan ook wij ver leden jaar op 2 October m'ededecling hebben gedaan. Door het bestuur werd velleden jaar een verguld-zilveren medaille voor het Concours Hippique geschonken en f 5-voor! de tentoonstelling van de Onderafdeeling .Walcheren der V. P. N. Betreffende de geldmiddelen wordt ge meld, dat algemeene zaken een goed slot opleverde van f 159.66i/2, de Volkszang- school een kwaad slot van f 138.21, do uitvoering der Cantate een kwaad slot van £107, de kinderspeeltuin een goed slot van 1'177.30i/2. De eindcijfers dei- rekening zijn fl766.601/2 in ontvang en uitgaaf. Het algemeen kwaad slot daalde van f 138.24t/2 tot f 46.57y2, echter alleen uoor verkoop van een effect, toebc'aoo- rende aan den Kinderspeeltuin. De volkszangschool werd bij het begin van den cursus bezocht door 35 jongens en 129 meisjes, totaal 164 leerlingen, thans zijn er 23 jongens en 110 meis jes, totaal dus 133 leerlingen. Zoowel de openbare les op 27 Juni 1919 als de uitvoering der Cantate „Een Winterdag" op 11 Maart met medewerking van mej. Jo Maissan en den heer Jan Kuiler, hadden groot succes. Do com'missie van toezicht onderging geen verandering en de leiding dei' school bleef weer opgedragen aan den heer W. K Kuiler. De „Kinderspeeltuin" werd bezocht door 4803 kinderen, dat dit aantal geringer is dan in 1918 komt door de gedwongen sluiting van den tuin van 25 Mei tot 17 Juli. in afwachting van het herstel der achtermuur. De tuin werd 5 maal verhuurd aan schoolkinderen uit andere gemeenten. Do leiding in den tuin bleef opgedragen aan mej. C- J. M. Louis. Het jaarverslag werd onveranderd vast gesteld evenals de rekening van den pen ningmeester, den heer J. Delzenne. Gekozen werden tot bestuursleden de heeren K.'van Schouwen, mr. J. Adriaanse en H. C. M. Mathol de Jong. Door den voorzitter werd nog mede gedeeld, dat het bestuur, zooals reeds werd gepubliceerd, den 40sten verjaar dag van H. M. de Koningin op 31 Augus tus feestelijk hoopt te vieren, doch' dat het verder, gezien de financiën, geen voor stellen meent te kunnen doen. Ook uit de vergadering werden geen voorstellen gedaan, alleen werd een op merking van meer internen aard verno men, na beantwoording waarvan de ver gadering werd gesloten. Zui d-Pr e an g er Rubber maatschappij. In de heden alhier gehouden jaarvergadering van aandeel houders werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit blijkt, dat het bedrijf zich, in 1919 normaal heeft ontwikkeld. De mees te moeilijkheden werden ondervonden met het werkvolk, waaraan meermalen een tekort was. De directeur, de heer P. W. M. Hoegen van Hoogelande, die de onder neming bezocht, kreeg een zeer bevredi genden indruk en meent, dat men met vertrouwen de toekomst tegemoet kan gaan. Door verkoop van de in portefeuille zijnde aandeelen in de Cultuurmaatschap pij Salatri Plantations tegen gemiddeld 101.3 pet., werd een agio behaald van f2436.36. Voor de rubbervoo.rraden uit de oogsten 1917 en 1918 werd een be langrijke hoog,ere prijs gemaakt, dan het bedrag, waarvoor ze in de vorige balans waren opgenomen. Na groote afschrijvingen blijft een sal do over van f 118.000, waarvan f 90 000 wordt aangewend voor het uitkeeren van een dividend van 6 pet. De onderneming besloeg in 1919 1155 bouws met 272.454 heveaboomen, die 378201 halve kilo's rubber opleverden, bij: een raming van 500.000 halve kilo's. In de maanden Januari tot en met Mei 1920 werd geoogst 213.830 halve kilo's tegen 169.213 in hetzelfde tijdsverloop van 1919. De haten uit de rubber be droegen f465.840 tegen f206.696 in 1918. Cultuurmaatschappij! „Sa latri Plantations. Heden werd al hier de jaarvergadering van aandeelhou ders gehouden. Het verslag over 1919 noemd dit jaar in velerlei opzichten gun stig. Het koffieland Karang-Nongko, dat tegen den Kloet op ligt, bleef bij de be kende uitbarsting voor vernietiging en groote schade gespaard. De nog. in por tefeuille zijnde aandeelen werden verkocht tegen gemiddeld 101.15 pet., wat een agio opleverde van f2269.04. Geraamd was een opbrengst van 5000 picols kof fie en 65000 halve kilo's rubber, geoogst werden 5255.78 picols en 66873 halve kilo's. Na ruime afschrijvingen blijft f69000 over, waarvan f60.000 wordt be stemd voor een uitkeering van 6 pet. di vidend. Op Karang-Nongko staan 544700 ro- busta koffiestruiken, 16000 'hevea- en 3000 ficusboomen, terwijl op Salatri 87807 hevea's zijn geplant. Ook hier kon de directeur zich van een goed onderhoud overtuigen. De oogstenkosten der koffie waren 15.01 per picol, de opbrengst was f62.83. De rubber kostte £0.80 en bracht fl.03 pel' halve kilo op. Nog werd geoogst 24700 pond cacao met een kostprijs van 5 cent en een opbrengst van 65 cent per pond. In de eerste 5 maanden van 1920 werd 41110 rubber geproduceerd, tegen 28820 halve kilo's in dezelfde maanden van 1919. De opbrengst uit de verschillen de cultures bedroeg in 1919 f455.064 tegen £214.047 in 1918. Rubber maatschappij, „Tji- bantjet". In de heden gehouden jaar vergadering van aandeelhouders werd het jaarverslag uitgebracht, waayuit blijkt, dat 1919 in alle opzichten voorspoedig is, geweest voor de Vennootschap. Bij een raming van 162000 halve kilo's rubber werd geoogst 140919, welke producten geregeld tegen loonende prijzen werd af gevoerd. Na ruime afschrijvingen blijft nog een saldo van f84500, waarvan f 55000 wordt besteed voor uitkeering van 20 pet. dividend. De geheele onder neming is beplant met 113958 heveaboo- j men, waarvan 55636 in de productieve tuinen. Dc directeur heeft zich overtuigd, dat de toestand alleszins gunstig is. Als bijproducten worden gekweekt klappers, cacaoplanlen, jonge thee-planten en als proef oliepalmen. De rubberoogst was 16679 halve kilo's meer dan in 1918. In de eerste 5 maanden van 1919 werd 613§1 geproduceerd, in de eerste 5 maan den van 1920 61130. De fabriek brandde in Februari 'af, en ging daarbij' 20.000 halve kilo's rubber verloren, alles was dool' verzekering ge dekt. Tijdelijk was een hulpfabriek in gebruik, maar in 1920 zal de nieuwe fabriek gereed zijn. Reeds is eind 1919 10 pet. inlerum dividend uitgekeerd. - Dc opbrengst Uit de culturen bedroeg £186.005 in 1919 tegen f76322 in 1918. De heer O. A. Sch'ulte is iu plaats van den heer P. Doets, gekozen in liet bestmiT van den Nederlandschen Mid denstandsbond. Goes. De Commandant der Goesche Burgerwacht verzoekt ons te willen roede- deelen lo. dat de lessen in verbandleggen voor een verban,dafdeelmg van de Burgerwacht, onder leiding van dokter J. J. van den Berg, zullen aanvangen in de tweede helft van Augustus, met het oog op de verschil lende, va can ties; '2o. ,dat, indien de schietoefeningen op Maandag, tengevolge van weersinvloeden of anderszins, worden afgewimpeld, deze op Dinsdagavond zullen worden gehouden. Worden ze ook op dien dag afgewimpeld, dan worden in die week geen schietoefe ningen gehouden. Bevolking le helft Juli 1920. Ingekomen: J. C. Nipius ,onderw. Hand- ken, van Vorden, Beestenmarkt 21'2a; K. Joosse, goudsmid, Colijnsplaat, St. Adri- aanstraat 70; P. J. de Pan, fabrieksarbei der, Nieuwkuijk, C. Eversdijkstraat 204; M. G. Timmerman, boekhouder, Rotterdam, 's,-Heer Hendrikskinderendijk 286; C. Kok ken, arbeidei" S.S., Roosendaal, L. P. v. d. Spiegelstraat '229; S. Postma, winkelbed., Zwolle, Oostsingel 264; E. Roegiers, glas- slijper, Heerlen, Trompstraat 59. Vertrokken: G. Kieft, gymnastiekonderw. naar Laren (N.-H.); N. M: Steur, opzichter naar Kloetinge; J. Buijze Jr., winkelbed. naar 's-GravenhageA. H. Joustra, inge nieur, Breda; Jos. Frankin, meubelmaker, Amsterdam; L. v. d. Rafelaar, koopman naar Rotterdam; G. Ruitenbeek, onder wijzer, St. Philipsland. Tot gemeentelijk deurwaarder is be noemd de heer B. Niieuwenhuijze, alhier. -Tot typiste ter gemeente secretarie is benoemd mej. E. van den Ende, alhier. Vlissingen. De Minister van Marine ad interim, vergezeld door den chef van den (marinestaf kapitein ter ,zee Goos.zen en /zijrn adjudant-luitenant ter zee le klasse Dieph'uis bezocht heden hier eenig'e mari tiem© instellingen, het vliegkamp te Veem en 'andere maritieme inrichtingen! in laatst genoemde plaats: Kloetinge. Woensdag (wij; kregen er geen bericht van, vandaar dat wij 'taan de „Middelb. Ct." onltleenen) hield het pi»- vinc.iaal comité voor Zeeland van de Chr. Jong;. Ver., afdeeling van het Nederlandsch Jongelings Verhond, op een weide van! den heer Paardekóoper een zomerdag. Om half elf opende ds. Homburg de samenkomst door het laten .zingen van Ps. 68 vors 10 en ging daarna*voor in gebed. Hij sprak een kort welkomstwoord tot de velen die üit bijna alle deelen vian Zeeland wfaren saimengekomein. Daiamla hield ds.. Meloen van Kloetinge een bijbelinleiding over Ps. 146, waar uit hij een ernstig woord tot de jonge mannen putte. Als eerste spreker trad op ds. Mol van Rat®, met het onderwerp„de jongeling en ,zijn godsdienstig leven". Hierna had een gemeenschappelijke koffietafel plaats die door aardige en vriendelijke Zuid-Bevelandsche meisjes werd bediend. Na afloop van de kof fietafel werd het sehoone kerkgebouw van Kloetinge bezocht. Om twee Uur werd de vergadering heropend en sprak de heer 't Hooft, hoofd eener Chr. school te Goes, over „De jongeling en .zijn arbeidsleven". Hierna werd een half uur gepaluseerd om rjp thee te gebruiken. Daarna trad als laatste spreker op ds. Van Willens- waard van O. en W. Souburg1, met een rede over: „de jongeling en .zijn parti- culier leven". Ds. Homburg sprak een kort, opgewekt slotwoord, en verzocht te .zingen Gezang 43 vers 1 en eindigde daarna met dank gebed. I Een jongeling; van 21 jaar oud, werkzaam op een der boomkweekerijen te Kapelle, lag! gistermiddag in den Oosten- weg! alhier bewusteloos en bebloed naast zijn fiets. Zeer waarschijnlijk heeft hij een ongeluk gehad met zijn rijwiel. Zijn toestand is .zorgwekkend. De ongelukkige is .zoon van een k'apitein-ter-,zee; zijn moe der vertoeft tijdelijk te Veere. Hij was; gelogeerd bij den burgemeester. 'sHeer Arendskerke, In de Donderdag gehouden raadsvergadering, die door 9 leden en den secretaris werd bijgewoond en waarin de heeren J. J. de Jager en H. van Gorsel miet kennisgeving afwezig waren, werd een verzoek van het bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Zuid- en Noord- Beveland om subsidie, gerenvoyeerd naar het college van B. en W. ten einde den Raad in een volgende vergadering daar omtrent te dienen van advies. Op een verzoek van het R. K. schoolbestuur te 'sHeerenboek om een jaarlijkscbe bijdra- go voor (le R.-K. bewaarschool aldaar, wordt afwijzend beschikt. Evenzoo won afwijzend beschikt op een verzoek van den, Algem. Nederl. Bouw arbeidersbond te Am sterdam om toetreding tot do regelir neergelegd in het Werkloosheidsbeslui 1917. Naar aanleiding van een Verzoet van Jacs. Minnaar te 's-Heer Arendskerke wordt besloten eenigo verbetering aan te brengen in den afvoer van hemelwa ter door de riool, liggende langs zijn wo ning in de dorpstraat. Een verzoek van E. J. Bolier om vrijstelling van haven geld in bepaalde gevallen, wordt' gewezen van de hand, omdat inwilliging daarvan in strijd zou zijn met de heffingsveror dening. Het verzoek van den Bond van Gemeenteveldwachters om herziening del' jaarwedden, dier titularissen, wordt aan gehouden tot de behandeling der Gemeen- tebegi'ooting 1921. Verder wordt besloten een ver.zöek van do Vereeniging van Secretarissen-Pen ningmeesters van Burgerlijke Armbestu ren in N.- en Z.-Beveland om betere sa larisregeling te stéllen in handen van de alhier aanwezige armbesturen om ad vies. Op de voordracht voor .zetters wor den geplaatst de heeren J. Weststxate, J. Nijsse, J. de Ruiter en H. Schout Vervolgens wordt besloten tot het aar gaan eener tijdelijke geldleening ten be clrage van f6000 ter voorziening in kas geld. Ten slotte wordt naar aanleiding van het schrijven van II.H. Ged. Staten inzake vereeniging gemeenten besloten dit college te berichten., dat de RaJad geene termen aanwezig lacht tot samenvoeging van deze gemeente met andere over te gaan. Waarde. Tegen Woensdag 25 Juli was door den burgemeester een algemeene ver- gadcring uitgeschreven ter bespreking van plannen om den veertigsten verjaardag van onze Koningin op 31 Aug. a.s. feeste lijk te herdenken. Uit de in grooten gelale opgekomen inwoners werd een feestcom missie benoemd, die bestaat uit de heeren W. E. de Jager, voorzitter, MarinUs van Fraassen,, secretaris, S, Waterman, pen ningmeester, A. Wondergem, A. Blaauw- kanier, J. van Peenen, Corn. Mol, F. LoUiisse en M. Krijnsen. Als eerelirl werd I benoemd de burgemeester C. Bal. Oostkapelle.In de Donderdag; gehouden gemeenteraadsvergadering, waarin alle le den tegenwoordig waren, deelde de voor- fitter mede, dat een bedrag van f4.80, hetwelk als winst der kolendistribütie in do 'gemeentekas was gestort, weder aan genoemde distributie moest worden te rugbetaald. Van Ged. Staten was goed keuring ontvangen op het raadsbesluit van 21 Mei j.l. inzake wijziging der po litieverordening met Uitzondering vani het snoeien van houtgewas op particulieren >j eigendom. Als zetters zullen worden voor- ,1 gedragen de aftredenden, benevens1 de hee ren S. de Kam en J. Lampers: De rekening 1919 wordt den raad overgelegd in ont vang op f 23471.öl1^ en in Uitgaaf op f 21681.374/2, igoed slot alzoo f 1790.24. Op voorstel van dhr. M'a'as wordt be sloten een oommissie te benoemen tot het nazien dier rekeningen1. Dit besluit werd genomen met 4 tegen 3 stemmen, tegen de beide wethouders en dhr. J. ft de Kam. Als leden dier commissie wer den 'aangewezen de heeren Maas, Zwee- mer en A. de Kam. Na gesloten ver- g'adering worden wegens vertrek en over- I lijden enkele ontheffingen verleend in- I aake H.O., terwijl de aa.nslag;en van M. Melse en J. Koole van de 3e naar de laagste klasse werden teruggebracht. In gekomen was een verzioek van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbiond om steun aan do werklooizenkas. Hierop werd op voor- stol van B. en W. met 6 teg;en 1 slem besloten er niflt- aandeel te nemen; tegen 1 dhr. Miaas: Niets meer aan de orde .zijnde j sluit de voorzitter de vergadering: Nieuw-Namen. Bij het doorvaren der 9 brug te Dendermonde (België) iis dc zoon I van schipper L. G. alhier over boord 1 gevallen en verdronken. Enkele jaren ge- 1 leden trof dit ongelukkig gezin een der- gelijke slag. (Zelandia) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Animo, G. Sevenster te Kollum; te Monster, N. v. d. Snoek j te Zetten; te Pingjum, J. J. P. Hee- I ïinigia te Loppersum. Bedankt voor Ierseke (bo'ez..), door j N. Luijemdijk te Scherpenisse. Geref. Kerken. Beroepen te De Bilt, G. v. d. Zan- den te Renkum. Geref. Gemeenten. Beroepen te Werkendam, G. v. Reenen te Gouda. Op het stuurliedenexamen te 's-Gra- venhage zijn geslaagd Groote Stoomvaart B Voortweede stuurman de heeren A. de I Boer, W. Boom, H. H. C|. Conzy; vooi' 1 derde stuurman de heeren A. Walbroek, If. van der Woerd, H. E: U. van Wag* I tendonk, J. Wols, J. J. Fr. Wynants. Examen Engelsch. De Minis- I ter van Onderwijs brengt ter kennis', dat het mondelinge gedeelte van de examens tot verkrijging van een akte van bekwaam heid tot het geven van middelbaar en lager onderwijs in de Engelsche taal, voor zoover die in het openbaar zullen worden gehouden, zal worden afgenomen to 's-Gravenhage, in het Logegebouw aan den Fluweelen Burgwal no. 22, op 4e navolgende dagen en uren: voor de akte M. O. B (taalkundig gedeelte) op 31

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2