Uit dei Provinci* Kerknieuws. Onderwijs. fieiiMiigd Nieuws, dat de werkgever de premie meet betalen lem wel krachtens art. 199 vóór of gelijk tijdig met de uitbetaling van loon. Vele werkgevers meenden, dat indien een arbeider wegens ziekte niet werkzaam was geweest, maar niettemin loon werd uitbetaald, dit een gunst was, en bijgevolg geen premie voor de Invaliditeitswet ver schuldigd was. Uit het bovenstaand© moge blijken, dat een recht van den arbeider bij ziekte op loon bestaat en derhalve bij uitbetaling hiervan premie moet worden betaald. iDe sprei van de kantwerk- SCihool te Sluis-. (De sprei, welke de Kon. Kantwerk school te Sluis in opdracht van "de Koningin had te maken voor 'de Ko ningin-Moeder, is gereed en wordt in het raadhuis te Sluis tentoongesteld. Bet prachtwerk is vervaardigd van het fijnste garen, dat tot dit doel ge bezigd .wordt. Ze is 2.20 M. lang, en 2.10 M. breed. Op' een fond, met roos jes en blaadjes bezaaid, is in 't mid den een groot medaillon aangebracht van zeldzame schoonheid, met een rand van gieheel gevulde z.g. Dnitsche slagen. Guirlandes loopen vandaar uit naar ,da vier hoekpunten en de mid denpunten van den rand, elkander kruisende en weer kleinere medaillons omvattend. De hoeken worden gevuld door takken met opgetrokken nerven, 't Geheel is, Duohosse kant, naar oud- Sluische motieven ontworpen door mej. Roos, een der vorige directrices. De tegenwoordige directrice, mej. w Castrioumi, heeft de teekening in on- derdeelen moeten overbrengen, daar 22 werksters gedurende ongeveer iy2 jaar er aan gewerkt hebben. E-etn der bestuursleden, me-j. J. Noest, dezelfde, diet de persoonlijke opdracht van H. M. heeft ontvangen, hoopt 20 Juli het kunststuk aan de Koningin op het Lo-o te mogen overhandigen. Allerlei. [Te Twijzel is een haan verkocht voor f60 en vier kippen voor f10 per stuk. l„De Tijd" wordt vervangen door een ander groot R. K. dagblad met och tend- en 'avondéditie. Voor „de Am- stelbode" komt een 2 maal per dag verschijnend! r. k. volksdagblad. De Hooge Raad van Arbeid heeft op zijn jongste vergadering behandeld het ontwerp-werktijdenbesluit voor fa brieken en werkplaats-en en een civiel rechtelijke regeling der collectieve ar beidsovereenkomst. Alen verneemt, dat de heer Frowein voornemens is eerlang ontslag te ne men als leider van de kolen-distributie, nu blijkt, dat deze crisisinstelling nog enkele jaren zal gehandhaafd moeten blijven.' De notarissen te Apeldoorn beslo ten de akten voor de Woningbonwver- eanigingen -gratis opi te maken. Jn de Vereeniging ter bevordering van de Belangen des Boekhandels deel de de voorzitter mede, dat he-t publiek zich moet voorbereiden op een boe- kenprijsve-rhoog ing, nadat in de alge meen© vergadering der v-ereeniging was geconstateerd, dat een stagnatie dreigt in het boekhan-delaarsbedrijf. Jn ons (land worden in de twee zomer!-vaaantiemaanden Hongaarsche meisjes-studenten verwacht, i Riet Zweedscheieskader is weerver- trokken onder i begeleiding en af- afscheidsbegroeting van ,onz© torpedo- vaartuigen. t [Te Huil l (Engeland) zijn 30 ton zwarte bessen mit Nederland vernie tigd, daar ize bedorven waren door het gebruik wan verkeerde vaten. Te Deventer is een Fransche vlie ger aangekomen, -die den afstand Pas rij's-Deventer in .3 uur 45 minuten af legde. i 1 In Iele Betuwe en in Maas en Waal worden noten .opgekocht vo-o-r uitvoer naar Engeland1 Jot f32.50 per H.L. Van 15 .tot 20 Sept. wordt te Voor burg eenbij-en- en honigtentoonstelhng gehouden. De heer ,Joh. Will-emjse Jr., bekend a'ocountant, is ,op 50-jarigen leeftijd te Amsterdam overleden. Eieren en eierproducten, zoomede harde kaas, -doch geen zachte, ihögen zonder invoervergunning uit Neder land weder in Duitschland worden in gevoerd. Er is ,-een wetsontwerp ingediend regelende de -voorloopige aanslagen in 'de directe belastingen. Re uitvoer ,van kaas zal spoedig verboden worden. Die Fransche kruiser „Marseillaise" die ten gelegenheid van den Fran- schen nationaleii feestdag van 14 Juli een bezoek aan Antwerpen gaat bren gen, was .gisterochtend ongeveer 10 uur nabij .Vlissingen en heeft met toe stemming onzen Regeering de reis naar Antwerpien voortgezet. ZEEUWSCHE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. (Slot.) Gelijk gemeld, sprak de Nijm-eegsche ingenieur J. C. Deking Dura over: Het belang van -een deugdelijke sua tie en de wijze waarop deze kan plaats hebben. D<e h-eer D-eki-ng Dura ging na op welke manieren in ons land de afwaterjng plaats beeft. In verschillende plaatsen van ons land wordt last van overtollig water onder vonden. De riviertjes en beekjes kunnen z-eer veel last veroorzaken. T-er verbetering van de afwatering wor den waterschappen opgericht, die met overheidssteun den strijd tegen het over tollige water aanbinden. Het kwelwater, aldus spr,, kan dikwerf nog meer kwaad doen dan het regen water. Het' Hoüandsche polderland biedt weer 'een ander beeld; hier wordt dan ook anders gewerkt tot het verkrijgen van een deugdelijke sualie. Verder ging spr. na hoe in Friesland en in Overijssel een go-ede sua fie bevor derd wordt. H-et polderland in Zeeland beeft w-eer eein geheel ander karakter. Terwijl vroeger het zwaartepunt in het O. van Zuid-Beveland ligt, ligt het nu in bet Westen. Spr. schetste in den breede de toe standen op waterschapsgebied, zooals die vroeger waren en zooals z-e nu zijn. Een drietal kaartjes, aan den wand op gehangen, moesten het gesproken woord toelichten. Een dez-er kaarten gaf een beeld van Zui-d-B-eveland omstreeks 1300. De heer Deking Dura gaf enkele voor beelden van ondeugdelijke afwatering en schetste de bezwaren, welke een gewij zigde geografische gesteldheid kunnen meebrengen. Over Zeeuwsch-Vlaanderen sprekende, beval spr. stoombemaling aan, gelijk men die reeds op Schouwen-Duiv-eland en el ders h-ee-ft. Op Zuid-B-eveland zijn vele polders, die niet meer een dir-ecte verbinding met de Schelde kunnen hebben. Na de voornaamste p-o'liders op dit eiland opg-enoemd te hebben en de wijze van suatie beschreven te hebben, gaf spr. -enkele wenken. In de eerste plaats beval hij aan goed onderhouden van de duikers en de watergangen. Dit onderhoud laat hier en daar nog veel te- wenschen over. Het ware ge- w-enscht, -dat vele- p-oldertjes zich vereenig- den tot één waterschap, opdat dit met te gr-ooter kracht -de afwatering verbetere. Het waterbezwaar klemt in Gelderland -eigenlijk nog meer dan in Zeeland, doch waar het als in Zeeland gaat om het water van buiten, zal men met te' gro-oter teensgezin-dheid den vijand tegemoet treden. D-e strijd gaat dikwerf helaas ook tegen gebrek aan gemeenschapszin. Moge echte gemeenschapszin in Zeeland tot de vol komen overwinning voeren. De voorzitter dankte den spreker voor zijn arbeid, de hoop uitsprekende, dat zijn betoog bevorderlijk moge zijn aan de suatie in de verschillende streken van o-ns gewest. D-e h-eer Corthals Alfces verklaarde er geen spijt van te hebben, dat hij de uit- noodiging naar Zeeland heeft aangenomen. Hij deed' dit nog liever dan d-e Staten- zitting bij te wonen. H-el doet hem genoegen, dat 'de ver gadering zo-o'n groot succes had. Spr. was vol lof ov-er de groote opkomst, welke hem goed deed, want in N.-Hol land komt men all-een als er wat aan den knikker is, en pre-es den gemeen schapszin van de Z-eeuwen. Hij sprak den wensch uit dat men nog go-ede vrachten van den arbeid zou plukken. Rondvraag. De heer Dorst zou gaarne gebruik ma ken van -de kracht van ebbe en vloed om het -lan-d van overtollig binnenwater te bevrijden en vroeg of er niets op te vinden is. D-e voorzitter zei-de, dat er een filosoof te Vlissingen is,'die- denkt een perpetuum mobile te scheppen op dit terrein. (Ge lach). Spr. zegde toe, dat het bestuur zijn aandacht op deze aangelegenheid ge vestigd zal houden. De h-eer Dieleman deelde nog mede, dat d-e excursie- zich ook zou uitstrekken tot 't bezoek aan een gedeelte van de zeewering der Oosterschette, den beroem den Chin-ee-sch-en muur, di-e hier het water mo-et tegenhouden. Tenslotte spoorde- hij de aanwezigen aan -elk in zijn kring reclame te maken voor d-en Bond, die in kracht mo-et toenemen, tot heil van onze polders en waterschap pen. Daarop sloot spr. met enkele plicht pleging-en de vergadering, waarop de rij tuigen bestegen werden. Aangezien de pers ni-et was uitgenoo- digd, om deel te- nemen aan deze excur sie, kunnen wij tot ons leedwezen daar over niets schrijven. De Vrijwillige Landstormdag voor Zuid-Beveland. M. V. te Ierseke vindt het vreemd, dat W. de Kramer dan le-n prijs verwierf vo-or 400 M. snelloop in 119 sec., terwijl hij 100 M. in 12 s-ec. liep; veronderstelt dat d-e b-eide tijden foutief zijn opgenomen -en vindt dat d-e tijdopnemer zijn taak wel wat meer au sérieux had Kunnen op vatten. Mogen wij er den geachtan schrijver op attent mak-en, dat men d-e cijfers on mogelijk kan beoor-de-elen zonder d-e om standigheden te kennen, waaronder de w-edloopen plaats hadden? De tijdopnemer heeft zijn taak inderdaad ernstig opgevat en -er zijn geen fouten gemaakt. In d-e eerste plaats ligt h-et voor d-e hand, dat men -een afstand van 400 M. niet kan af leggen in vier maal den tijd waarin men 100 M. loopt, maax hier komt nog bij. dat de gesteldheid van de baan van 400 M. veel minder gunstig was dan die van de 100 M. baan. Toen de heer W. de Kramer dan ook dies- voormiddags 400 M. op ee-n zeer gunstig jierrein -liep, onder toezicht van den h-ée-r" Ruben, bleek hij dien afstand in slechts 68 seconden te kunnen afleggen Bij dan heer P. Oosterbaan te Goes kwam nog de volgende schriftelijke dank betuiging in van onzen premier: Uwe betuigingen van trouw aan de regeering worden door Haar op hoogen prijs gesteld. De door U toegezegde steun bij de handhaving van liet wettig gezag is voor Haar van gro-ote waarde. De minister van binnenl. Zaken. Tijdelijk voorzitter van den Raad van ministers. (get.) CH. RUIJS DE BEERENBROUCK. Aam -d-e Vrijwillige Landstormers van Zui-d-B-eveland, adres den heer Oosterbaan te Goes. Benoemd t-ot gezworene van den A-driana-Johannapolder J. Kip teDreischor; tot gezworene van den Oost-Nieuwla,ndpol- der M. J. Mol t-e Wolphaartsdijk; tot ge zworene van den So-etekerkepolder C. Ma- ris te Wissekerke; tot gezworene van den Nieuw-Olzendepotter M. V-ermue te Krai- ningen; tot gezworene van den polder W-esteren ban van Schouwen L. 'J. Blom t-e Haamstede; tot gezworene van het waterschap Groede ©n Baa.nst P. Salomé te Groiede; tot gezworene van den Bomen- bro-o-dpolder N. van Sluis, te Brouwersha ven; tot gezworene van het waterschap D-e Vrije polders- onder Tholen, J. M. Wa- g-emak-er te Tholen; tot gezworene van -den Nieuw-Othenepold-er, L. Butler te Zaamslag; tot gezworene van het water schap Groot- -en Klein-Baarzande J. F. de Milliano te Groede; tot gezworene van het waterschap Oud-Vossemeer C. W. Snijder te Oud-Vos-semeer; tot plaatsver vangend dijkgraaf van den Nieuwen Veer- potter V. M. Krepel, te Nieuwerkerktot gezworene van den Koudepolder J. van Wijck te Ho-ek; tot gezworene van den Westkerkepolder M. van Strien te Wol phaartsdijk; tot gezworene van d-en Wes- terlandpoM-er L. de Jager te Wolphaarts dijk; tot gezworene van h-et waterschap De v-ereenigde polder van Osseniss-e P. de Waal te Ossienisse; tot gezworene van het waterschap Gouweveer en Z-elk-e L. Koopman Cz. te Zierikze-e. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belasting-en in de gemeente Scberpenisse dhr. A. Oudesluijs M.Lz., ter vervanging van -dhr. C. A. Geuze Dzn., di© tot bur gemeester is benoemd. Middelburg. Zooals bekend heeft het politieoo-rps alhier in den aanvang van dit jaar een uitbreiding met 12 agenten gekregen en kon daardoor begin April het drieploegenstelsel en dus het acht urige dienstverband worden ingevo-erd. Buitenstaanders .zouden nu wellicht den indruk krijgen, dat de vrij ruime vrije tijd geheel onbenut blijft in het belang van -d-en dienst ©n van de agenten. Niets is aninder waar clan dat. Juist de vrije tij-d is oorzaak geweest, dat aan de vo-or de agenten .z-oo belangrijke theorie meer geregeld kan worden onderwezen en een! dier inspecteurs be-eft deze taak op zich genomen. M-aar men heeft begrepen, dat voo-r een politieman- een gezond lichaam m-et gestaalde- spieren en lenigheid zeer noodi'g, .zijn en daarom heeft de andere inspecteur, die de bevoegdheid to-t het geven van gymnastiekonderwijs bezit, de lichamelijke ontwikkeling der jnannen op zich genomen en iedere ploeg, enkele oudere agenten uitgezonderd, oefent zich nu onder .zijne leiding iedere week in vrije- e-n orde-oefeningen en o-ok aan de werk tuigen in een der gemeentelijke gymnas tieklokalen op de Groenmarkt. Gisteren hebben wij even een kijkje g;enomen en ons -overtuigd, dat er met animo gewerkt wordt en er in korten tijd reeds g-oede Ire-sultaten .zijn bereikt. Als, zooals gisteren, een der agenten zijn plaats onder de turners verlaat en aan de piano plaats neemt, verhoogt dit nog het aangename van dit .zoo- nuttige samenzijn. Men ziet, dat de superieuren begrijpen, dat een jon geman niet alleen van surveilleeren een goed politieman kan worden. Wordt er dus v-o-o-r het personeel veel gedaan, o-ok het verblijf van de politie het bureau in de Giststraat heeft inwendig eenige veranderingen en verbeteringen on dergaan. Voor de recherche is een af zonderlijk lokaal ingericht, de inspecteurs beschikken thans over een groot ruim bureau, terwijl de commissaris een zeer keurig ingerichte kamer heeft. Alom is do-or ophangen v-an photo's een vroolijker aanzien gegeven aan de lokalen, op de kamers van commissaris en inspecteurs -zijn de -gordijnen verbeterd door het aan brengen van ondergordijntjes», en niet de minste verbetering is de electrische ver lichting van! het geheele gebouw. B-enoemd tot klerk ter secretarie de h-eer G. J. Kamerik te Terneuzen. D-e Directeur der Brandstoffendistri- butie raad den houders van kaarten groep B aan,, indien zij d-e eerste 20 pet. van hun rantsoen nog niet hebben ontvan gen, deze alsnog vóór Augustus te ne men, aangezien de te betalen toeslag van f2 p-er eenheid hoogstwaarschijnlijk met Augustus f 3 zal worden. Goes. Door onvoorziene -omstandigheden kon de demonstratie met het auto-paard niet gehouden worden. Ook te Oostburg en te- Middelburg zal d-e demonstratie geen voortgang hebben. D-e re-den moet niet in een defect ge zocht worden. M-en vestigt er onze aandacht op, dat d-e „All»emannia"-zelfbinder, waarmede de Gebr. Mol gisteren demonstreerden, ni-et van de firma Krupp afkomstig kan zijn, wijl deze firma nog geen landbouw werktuigen heeft uitgevoerd. D-e korenmaaier is, evenals de gras maaier, w-elke op d-e Markt te zien was, fabrikaat van de Maschinenfabrik Fahr Actiën Gesellschaft. Niettemin wordt bevestigd, dat op een d-er onderdeel-en het opschrift Krupp voor komt. Vlissingen. Het hoofdstembureau voor leden van den gemeenteraad te Vlissin gen heeft heden in plaats van den heer J. Baard, tot -lid van den raad gekozen verklaard d-en heer J. Post (S. P.) Hoedekenskerke. In d-e Dinsdag gehou den gecombineerde vergadering van het Bestuur en den Raad van Toezicht van de Coöperatieve Roeren-leen- en Spaarbank alhier, werd de rente voor" spaargelden per 1 Juli 1920 bepaald op 4 pet., ter wijl die voor voorschotten op 5 pet. bleef vastgesteld. l-ersske. Bij het had-en in de oester putten had de 9-jarige P. Lind-enberg het ongeluk te vallen en daarbij het rechter been te breken. Naar huis gedragen moest hij zich onder heelkundige behandeling van dr. Klinkenberg stellen. Waarde. Maandag was alhier een keu ring van geiten; er werd-en aangevoerd 56 geiten. Voor het plaatselijk stamboek werden er 14 goedgekeurd en 3 voor het Provinciale stamboek. H-einkenszand. Maandag werd alhier een concours, uitgeschreven door d-e hand boogschutterij „Soranus' 'alhier, gehouden, waaraan door 86 schutters werd deelge nomen. D-e le klep w-erd behaald door A. Stouthamer van Zorgvliet, Ellewouts- dijfc; 2-e kl-ep, J. van Looi, idem; 3e klep, H. Paree van Concordia, 's Heer-enhoek; 1-D zijvog-el P. Rijk van Willem Tell I, Ov©- zand; 2-e zijvog-el J. van 't Westeinde te Kwad-endamme; le kal, H. Paree van Con cordia, voornoemd; 2e kal, J. van Zun- deren, idem; 3e kal, M. Raas van Willem Tell II, Ovezand; 4e kal A. Remijnse, idem; 5e kal, C. Goense van Will-em.Teil I", Ov-ezand ;6© kal, A. Mol van Edele Handboog" te Oudel-amde, en een prachtig bouqu-et v-oor de meeste kleine vogels B. v. d. Dries van Soranus te Heinkens- za-n-d. Grijpskarke. Zondag 18 Juli, des avonds te half zeven uur, hoopt voor de Ger. Jong. Ver. „O-nésimus" op te treden Prof. F. AV. Grosheide van Amsterdam. Onder werp: „Paulus". Zierïkzee. Stct .no. 133 bevat de sta tuten van -d-e Ver. tot bevordering van de verkrijging van -onroerend goed door Land arbeiders „Schouwen en Duiv-eland", ge vestigd te Zierikzee. KJoosterzande. Ingelanden van het wa terschap Lamswaard-e machtigden de com missie van beheer van den weg Hulst- Paal stappen te nemen tot afschaffing dier tollen op dien. weg. IJzendijke. De familie H. werd verblijd door de geboorte van een drieling, twee meisjes en een jongen. Mo-eder en d-e guus maken 't heel goed. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Balk, J. Vermeulen te Alijns- heerenland; te Dordrecht (vac.-Keller) J. TI. F. Remme te Huizen; en (vac.-Feij- kes), G. Verdoes Kleyn te Wag-eningen; te ZwaaigL J- Dl v. d. Veen te Jisp. te Eemne-s-Buiten-, IJ. Do-o-rnveld te IJselstein. Aangenomen niaar Groothuizen, door K. Beversluis te Sybekarspelnaar Bloe- mendiaal, door dr. M. J. A. cle Vrijer te Odijk; naar Brielsch Nieuwland, door N. Zwiep, cancl. te Stompetoren. Bedankt vo-o-r Charl-ois, door B. J. C. Rijnde-rs- te Rotterdam; naar Nes-Wie- rum, do-or A. W. de- Vries te Ooster- wierüm. Volgens bij het Hoofdbestuur van de-n Bond van Nederlandsche Predikanten ingekomen bericht -zijn -alle uitn-o-odigingen tot bijwoning van de- vergadering op 15 Juli aangenomenalleen de Synodale Com missie heeft bericht gezonden', dat .zij geen -afgevaardigden vo-o-r de bijeenkomst heeft aangewezen, omdat de Synode volledig wordt geïnformeerd over de adviezen der Provinciale Kerkbesturen en der Classi- oale Vergaderingen1, vo-o-r dit onderwerp ook van kerkvoogdijen, terwijl het boven dien lallen kerkelijken colleges, personen en -o-ok leden der kerk vrijstaat hun ge voelen tijdig aan de Synode mede te deelen-. Do navolgende heeren zullen ter ver gade-ring verschijnen: M. v. Grieken, J. Goslinga, M. J-ongebreur (Gereformeerde Bond); J. Scbokkibg, P. J. Kromisdgt, Kr. Timmers (Confessioneele Vereeniging); G. H. Wagenaar, en twee nog niet genoem den (Hervormde Broederschap); II. T'h. Obbink, C. J. van Paassen, J. Gouverneur (Ethische Vereeniging')R. H. Drijber, R. A. C. Frij-li-nig, M. Heffing (Evangelische Vereeniging); C. J. Niemeijer, Dl Eilerts de Haan, W. Meindersma (Vrijzinnige Her vormden) II. J. Calk-o-en, G. W. van der Feltz, W. J. Koppius (Algemeen College van Toezicht)G. W. Mortier, J. de Breuk, !M. v. d. Pol (Vereeni-giüg van Kerkvoog den); M. J. A- de Vrijer, D. Boer, A. C. G. den Hertog (Ho-o-fdbes-tuur van den Bond). Het Hoofdbestuur van den Bond heeft ma het weigerend antwoord van de Sy nodale Co-mmissie alle leden van de Sy node telegrafisch uitgemoodigd o-m in hun kwaliteit de vergadering bij- te wonen. Geref. Kerken. Bedankt vo-or Berkel, d-oor A. Hoeneveld te Nij-kerk. De classis Middelburg heeft Ds. G. H. Toebes te St.-Laurens met ingang van 1 September a.s. eervol emeritaat ver leend. Prof. dr. S. O. Los ,zal -zich te 's Gra- venhage tijdelijk vestigen en de Ger. Kerk aldaar- drie maanden helpen. Met Januari a.s. hoopt hij weer naar Potchefstroorn (Z.-Afr.) te vertrekken. Rijks Hocgere Burgerschool ta Middelburg. Heden -zijn aan bovengenoemde school bevorderd Van de vierde n-aar de vijfde klasse: A. J. J. den Baars, H. van Bel, C. H. Blaauw (m), C. W. Copp-o-olse, D. F. Goote, H. A. van den Hanune (m), J. E. Jurry (ra), E. Kruijder, L. J. P. Maas, C. Meijer, A. A. Overman (m), J. van Schag-en (m), C. de Wolff, J. den Baars, F. J. Bouff (m), J. W. Brevet, M. E. Common (m), R. W. van Diffelen, M. R. Gall (m), C. M. J. Hammacher (m), A. Harpe, J. van Meerendonk, G. van Ne- derveen, IT. A. Petrie, J. Potappel, C. J. A. Verstelle (m). Aan 2 leerlingen werd herexamen op gelegd en afgewezen werden 11 leerlin gen. Van de derde n-aar de vierde klasse: J. J. van Aartsen, H. A. Cijsouw, A. Dekker, J. C. Gieben, H. K. de Graaf, I. vani Ham, M. M. H-ondius (m), D-. Jonk, J. de Keijzer, J. F. Kool-s-, A. J. Lampier, A. J. Luteijn, A. G. v-an Meerendonk, I. J. Meijers, J. A. de Priester, B. A. van Verre, C. W. Verplanke, E. Vroon, F. J. van de-r Woude.(m), F. B. den Boer, W. Boone (m), N. L. Brandes, P. -J. van Dalseri, J. Dekker, F. H. J. Elout, D. Engels, K. H. van Faassen, D-. M. Hacken- berg, J. Heuseveldt, J. K. Hubregtse, J. J. Jonk, H. Niebo-er, L. Nijk, J. Stevense, A. Viruly. Niet bevorderd werden 3 leer lingen. Van de tweede naar de derde klasse: J. M. M- den Baai-s-, P. Berdenis van Berlekom, N. Al. Bo-one (m), C. J. Bos man, K. W. Dekker, P. Despinois, G. W. "J. Haentjes Dekker, J. J. de Does (m). M. II. A. Heij-se (m), W. A. Hioolen (m), J. H. A. vani Luijk, P. H. JL Meijer, A. C. Alom, J. M. Alullié, W. Ovaa, I. Reijerse, L. A. van Veen, P. J. 'Vertregt (m), C. J. Wentzel (m), II. Will ems en, II. A. N. A. van Adrichern Boo-gaert, W. J. Boo-gaai't, AV. A. J. Campert (m), C. Fret (m), C. A. Goethals, B. D-, de Jager, A. P. van de Kamer, E. L. Kamermans, J. E. ten Klooster, L. A. Alaljers, S. N. Osté (m), F. Al. II. Petermeijer (m), AI. de Re-gt, T. J. Swaters (m), J. A. Tavenier, Al. Vaarzon Morel, J. J. van de Velde. Niet bevorderd werden 3 leerlingen. Van de eerste n-aar de tweede klasse: G. Alberts, L. A. Boucherie, J. Brevet (m), W. Élenbaias, A. Fret (m), J. de Graaf, J. Hago (m), E. A. Hubregtse, H. P. N. de Korte, J. S. Lenselink, Al. J. Alullié, I. A. Porrey, S. Risseeuw (m;, Al. G. L. Schreuder (m), J. B. Schijf, C. Vader, L. Wap (m), A. P. J. Westenbur ger, L. de Zeeuw, C. M. AI. Brakman (m), E. A. van Eek (m), J. Al. W. Hage, G. P. Jongepier, J. P. I. van der Kamp, P. M. Leenhouts (m), AV. Louwerse (m), D. P. Meijler, G. Alunnik, II. J. Al. de Nobel ,(m), P. Risseeuw, F. G. Vaan drager, L. A. Verhulst, C. de AVolff, L. Al. AVondergem. Niet bevorderd werden 6 leerlingen. D-e leerlingen achter wier namen een (m) staat ,zij,n vrouwelijke leerlingen. Stct. 134 bevat het leerplan voor de cursussen in vee- en vleeschkeuring. Geslaagd op het machinistenexamen voo-r diploma B de heer E. van Hoepen te Vlissingen. Geslaagd te Rotterdam op het ex. handelssehrijven AV. F. Merk te Breskens. Geslaagd op het stuurliedenexamen groote stoomvaart eerste stuurman de hee ren M. J. Kuijper, H. van Leeuwen en J. A. Osté; derde stuurman de heeren A. L. P. van de Gevel, J. Fr. Goedhart, N. A. C. L. Graafland, P. J. Groenendaal, S. de Hart en G. Hazelhoff. Bij K. B. is voo-r het tijdvak van 1 Sept. 1920 tot en met 31 Aug. 1921 benoemd tot leeraar aan cle Rijks- hcogere burgerschool te Zierikzee, P. E. Muller te 's-Gravenhage; is voo-r het tijdvak van 1 Sept. 1920 tot en met 31 Aug. 1921 benoemd tot leeraar aan de Rijks- hc-ogere burgerschool te Aliddelburg L. C. J. Bur- winkel, tijdelijk leeraar aan' die school. 1Ongelukkeu. ,Te Meppel is 'de kabel (vaa een o»p jd-e helling staand schip losgeraakt. Het schip gleed met geweld naar beneden, waardoor de 20*- ]arige D. ,de Groot -ond-er liet schip vermorzeld werd.Vermoedelijk ten gevolge van diet spelen m-et lucifers geraakten gisteren ,de kleertjes van net 3fi2 .jarig kindje van den arbeider Kamipihiiiis te lEnschedé in brand. De kleine is ,aan de daardoor bekomen brandwonden bezweken.Te Ulft is een 3-jarig meisje door de stoomtram overreden -en .gedood. Gisteravond is, na .een oefening van de Zaan-dam- sche brandweer, .het 8-jarige zoontje van den commandant van een der spuiten, den -beer Nieuwenhuis, door die spuit .overreden en kort daarop aan d-e gevolgen overleden. Te 's-Hertogehboscn is .een 5-jarig kind al spelende onder een stoomtram ge raakt en ,op slag! gedood. Te Zaan dam is -een 34-jarige vrouw door een vrachtauto gedood- -

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2