Uit de Provincie, Kerknisiiws. Onderwijs. Land- en Tuinbouw. Posterijen en Teïsgrafio. Osmsngd Nieuws. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Zoutelande dhr. C. Janse, ter vervanging van dhr. A. Kleiraepier, die overleden is-. Middelburg. De rechtbank te Middelburg heeft rechtsingang verleend met last tot instructie en gevangenhouding tegen A. L., wonende te Middelburg, A. v. L., P. A. C. S., H. P allen te 's-Gravenhage, thans alle gedetineerd in het huis van bewaring te Middelburg, verdacht van oplichting van ©en landbouwer uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij een onderhandeling over den verkoop van een hofstede, moet de landbouwer onder valsche voorwendsels er toe zijn overgehaald drie acoepten, ieder van f 10.000 te teekenen, als bewijs van het aandeel der aangehoudenen in een hem toegezegde opbrengst van de hofstede, waarbij een gefingeerde koop er in het spel was. Vlissingen. In de sociëteit „Unitas" op den boulevard Baukert alhier wordt Vrij dag 'een concert gegeven door mejuffrouw Jo Vincent, sopraan zangeres te Amster dam, en de hoeren Bernard Wagenaar, piano, en Otto van Koppenhagen, col' bei den uit .Arnhem. De opbrengst van dit con cert is bestemd voor het fonds ter op richting van een gemeente-ziekenhuis. Goes. Vele belangstellende landbouwers, en nieuwsgierige niet-landbouwers (on der welke laatsten ook wij) namen heden1 op de Markt een kijkje om' de werking te zien, van de machine „Allemania", floor Gebr. D. en M. Mol alhier, yoor hun magazijn op de Groote Markt, ter demonstratie gesteld. Het is de nieuwste koren-maaier en schooven-binder. De ma chine, zooals zij daar stond, was ge reed om tebinden, doch verrichtte na tuurlijk dit werk niet, dewijl er niets gemaaid was. Ook vermelding verdient de nieuwe grasmaaier, welke bediend kan worden ook door een man zonder ban der handen, alleen met den voet. De man. die 't geluk heeft zoowel hand als voet te bezitten, behoeft derhalve slechts met den voet te werken, terwijl hij zijn paarden met de handen ment. Beide werk tuigen zijn van de firma Krupp, van welke Gebr. Mol de vertegenwoordigers zijn. Deze machines zijn te meer merk waardig, dewijl zij de eerste werken des vredes zijn van de firma Krupp, sedert' zij geen oorlogsrhaterieel meer mag ver vaardigen. Biezelinge. Gisteravond bij een kort Id'ochl hevig onvreder sloeg de bliksem iïi een dubbel woonhuis, bewoond idool; Jae. Baijiens en J. Gleram. De Schoor steen werdl geheel uiteen gerukt en een [gat in 't dak geslagen. Brand werd niet veroorzaakt, doch in de woning vato. eerstgenoemde nog al veel schade in glaswerk in de kalmer en kasten. Waar een kind1 in de kalmer lag en Ide ,alnderen al aan tafel zaten te eten, mag het wel wonder heeten dat het zoo afliepi, alleen de vrouw was nog licht gekwetst opj 'thoofd. De woning fwas; wel, doch ,de inboedel van Baijens niet geassureerd'. Hansweert. Door de politie zijn 2 vaar tuigen aangehouden, die een hoeveelheid van 6400 kilo wilde steenkolen geladen hadden; de steenkolen zijn in beslag ge nomen en aan de distributie overgegaan. De heer B. werd door een fietsrijder met een snelle vaart alhier zoodanig aan gereden, dat hij kwam te vallen, zijn arm zoo bezeerde, dat de wijkzuster een hulp- verband moest aanleggen. Kloetinge. Bij het inrijden met een voer hooi in de schuur van den land bouwer van de Linde, had de zwager van v. d. Linde het ong;eluk van den. wagen te vallen en zich zoodanig te bezeeren, dat heelkundige liiulp moest wol'den ingeroepen. Hoedekenskerke. In de Maandag ten gemeentehuize alhier gehouden vergade ring, onder voorzitterschap van den Bur gemeester dezer gemeente van de Col leges van B. en W. van Baarland, 's-Gra- venpolder en Hoedekenskerke, is beslo ten het contract tot het gemeenschap pelijk aanstellen van een gemeente-genees heer, dat 1 Juli 1921 zou vervallen, we derom voor zes jaar te verlengen;. Eltewoutsdijk. Gemeehteraaldsvergade- vam Maandag 12 Juli 1920. Beëedigd (werd hetj nieuwe! raadslid de heer H. Kjoole. De aangeboden gemeentereke- nmg bedroegontvang f 25396.821/2, ui'tg. f 23670.85, batig saldo f 1725.975, Het onderzoek werd opgedragen aan Ide commissie van onderzoek, n.l. de h'eei' C. Bruinooge, en M. Meulenberg €z. Op de voordracht voor leden van het zetterscollege werden geplaatst de h.h. W. Oele en A. Oele Jr. en de laftr. leden A. v. 'd. Bliek en J. Ver- heyke. Naar aanleiding van een ver zoek der gemeente Termunten om ad- haesiebetuiging met een voorstel werd opgemerkt ,dat het schijnt dat de (kleine gemeenten graag willen uitblin-. ken met voorstellen, gezien het aan houdende inkomen van dergelijke ver zoeken. Het verzoek werd 'dan ook voor kennisgeving aangenomen. Benige reclames tegen den aanslag in den hoofd, omslag zullen worden bewaard tot het einde van den reclametijd. TqI ;een volgende vergadering werd uitge steld het vaststellen eener verordening in verband met de warenwet. Tot af gevaardigde ter vergadering te Go-es' op 14 Juli a.s. fot oprichting eener vakschool Voor meisjes werd benoemd Idle heer _M. Meulenberg Cz. Als niet to-t de fupeties van de raad behoo- 'rende werd' een verzoek betr. regeling der salarissen van ontvangers van Burgerlijk Armb. naar het Armbestuur verwezen. In beginsel werd besloten tot verbetering van de rijbaan bangs 'de haven. Met ingang van 1 Augustus werd aan -den rijksveldwachter J. Dekker van Veere, thans tijdelijk bij de politie school te Amsterdam, Ellewoutsdijk als standplaats aangewezen. Stavenisse In de gisteren gehouden gemeenteraadszitting werd aangebo den de gemeen te-rtekening 1919, in ont vangst op f 55091.671/2, in uitgaaf op| op f52477.19, goed slot f 2614.48i/2', en daarna' die van het Burg. Armbte- Stuur in ontvangst op f 1661.04 en in uitgaaf op f 1678.35V2, nadeelig slot f 17.SUA Tot tiO'derwijzeres vac. Mej. Rietveld' Ide Houdt werd be noemd Mej. J. J. Duijnhouwer van Scheip'enisSe, .thans tijdelijk in die functie werkzaam. 1 [Overeenkomstig zijd verzoek werd den heer J. van Oost eervol ontslag verleend als lid' der e. t. w. v. g'. en in diens plaats benoemd de heer J. Gaakeer. /Die met 1 Jan. periodiek' aftredende leden van het college van zetters A. H. van der Slikke en D. Roozeimbnd' zullen oipinieuw als nio[. 1 (ter benoeming worden voorgedragen en nevens hen als no. 2 de heePön J. „Gaakeer en D. L'-etzer. Terneuzen. Bij Kon besluit is aan deze gemeente ten behoeve van den bouw van een dubbele noodwoning te Neuzen een bijdrage uit 's Rijks kas van ten hoogste f 6247. verleend. Door het bestuur van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond is het voorstel van 'de Christelijke Landarbeidersvereeniging, afd-eeling Neuzen en Hoek, om te komen tot een uniforme loonregeling, afgewezen. Bij e'en zwaar varken van Fr. Scheel© te Zaamslag-Veer is> de vlekziekte gecon stateerd. Nader meldt m-en ons, dat het dier reeds aan deze gevreesde ziekte is gestorven. - Axel. De heer P. D. de Clercq alhier is benoemd tot agent van politie te Rot terdam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Zutphen (to-ez.) A. M. de Jong aldaar; te Amsterdam J. H. F. Remrne te Huizen. Bedankt voor Ursem door N. Zwiep, cand. te Stompetorenvoor 's Graven moer door L. Nugteren te Bleiswijk; voor Barneveld door J. H. F. Remrne te Huizen. Op het graf vain wijlen ds. P. de Buck te Leeuwarden zal een g-edenkteeken geplaatst worden. Na een langdurig lijden is op 50- jarigen leeftijd te Zeist overleden ds. G. v. Hoogstraten, aldaar. ZEerw. was van 1897 tot 1915 predikant te Eerbeek, en daarna te Zeist. Zijn© echtgenoote is dé bekende geliefde schrijfster mevr. v. Hoog stratenSchoch. De lezeressen van Vrou wenleven -en de lezers van De Ster en andere tijdschriften, waarin mevr. v. H. zoo velen onderwijst, zullen de weduwe wel willen blijk geven van hare (hunne) deelneming, is te denken. M-en schrijft ons van de zijde van „Aanpakken" Prof. Dr. J. die Zwaan te Groningen bericht, dat door den penningmeester van het Provinciaal comité aldaar, in deze maand f38000 zal worden gestort in de kas van „Aanpakken". Dat is wederom een zeer verblijdend bericht, dat ons tot groote dankbaarheid stemt. Dit jaar kunnen wij f 18000 rente, plus ongeveer f21000 extra uitkeeren. Alzoo te zamen circa f 39000, om aan die predi kanten, die op eenzame posten met een karige bezoldiging moeten rond komen, een extra-toela'ge te doen toekomen. Voor hen die meenen, dat „Aanpakken" niet meer bestaat en ruim door God zijn gezegend, is het misschien e-en heerlijke opwekking, om aan dit mooie werk mee te doen, door zich als contribueerend lid op te geven, of een gave in eens te zenden. W ij wachten. (Penn. is .de heer Wm. van Oeveren te Wolfaartsdijk). Het aantal vacaturen in de Ned. Herv. Kerk bedroeg 1 Juli j.l. 232 (1 Jan. j.l. 208 en 1 Juli van het vorig© jaar 178) en wel in Gelderland 25, Z.-Holland 56, N.-Holland 41, Zeeland 21, Utrecht 10 Friesland 26, Overijsel 10, Groningen 18, N.-Brabant 11, Limburg 4 'en Drenthe 10. Het Bestuur van „Vredeheim" heeft de leden tot een buitengewone vergadering saamigeroepen op Donderdag 29 Juli te Utrecht. In de morgenvergadering; zal het woord voeren Mr. Dr. H. W. Groene- veld, referendaris, hoofd van de ftfdeeling Arbeidersverzekering; aan het Departement van Arbeid, over: „De beteekenis van de sociale verzekering voor de Diaconieën ini de Ned. Hervormde Kerk". In de middagvergadering, die een streng huishoudelijk karakter .zal dragen, wordt aan de orde Van behandeling gesteld: lo. Aankoop van terrein van een tehuis voor zwakzinnigen2. machtiging verlee- nen aan het Bestuur om zoodanige stap pen te doen als noodig zal blijken voor de stichting en den bouw van zulk een tehuis; 3o. bespreking; van verdere plan nen! voor de organisatie van „Vrede heim". Het Bestuur zal 'aan de vergadering voorstellen, een terrein geheel ontgon nen en in cultuur gebracht land te koo- pen, circa 86 H.A., met een boerderij en verdere gebouwen er op, voor den prijs van ten hoogste f 110.000. Het ter rein is gelegen aan de spoorlijn Utrecht Arnhem. Voor de landbouw-exploitatie Van dit terrein voor zoolang en voor zoo ver er nog niet gebouwd wordt zal bovendien, volg;ens deskundige berekening, verder ongeveer f40.000 bedrijfskapitaal noodig zijn. Voor dezen aankoop heeft het Bestuur dus anderhalve ton noodig. Het -Bestuur kan niet inzien, hoe de Diakonieën er bezwaar tegen kunnen heb ben, 'haar geld daar iri te steken. Grond kan in Waarde dalen of rijzen, maar ver liest nooit zijn waarde. En zeker niet deze grond, die geheel in cultuur is ge bracht, vlak aan de spoorlijn ligt, en in een landstreek, die tot de meest gezochte van ons land behoort. Geref. Kerken. Beroepen te Pernis B. A. Knoppers te Almelo; te Andel D. de Wit, cand. te Leidschendam. Bedankt voor Pemis door J. F. v. Hul- steyn te Middelstem; voor Zuidlaren door D. Steenhuis te Loppersum; voor Wapenveld door P. E. v. Schalk te Strijen; voor Leksmond door F. Drost te Moor drecht. De Classis Middelburg heeft in haar vergadering van heden, 13 Juli, prépara toir geëxamineerd en toegelaten om te staan naar den Dienst des Woords in de Ger. Kerken, den heer A. Bouma te Middelburg. Remonstra.ntsche gemeenten. Aangenomen naar Rotterdam door dr. J. C. A. Fetter te Haarlem. Rijks Hoogere Burgerschool te Goes. (Bevorderd' vain Ide Ie naar de 2e klasse: R. M. v. d. Berge, Ca!. Brants, L. van Breen, L. J. A. van Dijk, A. J. v. Hoorn, Ca. Da. L. Lindenberghl, M. Padmos, At. van Poelgeest, W. Verburg, J. P. van Men Broeke, Tal. Francke, J. H. Klinkenberg, M.;je Mol, C. N. v. d'. Peijl, E..th. Westplate, Joh. Zweede, Ee. van Dijk, H. Gerretsrin, L. v. Kialmithout, Kr.a Kuij'per, W. P. de Nooijër, E.th J. Polderm'a!ns:, A. J. Vaik, J.a W.a Me Vries, J. M. Lin- denbergh. [Voorw. bevorderd: A.a J.a Klooster man, A. P. C. v. Leeuwen en A. M. v. Weele. Van''de 2d!e naar de 3de klasse: M. Beun, P. v. d. Broeke, C. Bruin zeel, M.a 'C.a Dekker, H. Herdink, P. Krijger, A. Lamain, W. Loggers, M: Sandijfc, C. Storm, H. Blankenbijl, W. Duvekot, A. Herdink, H.a Me Koning, M.a Kramer, C. Massee, J. Meulendijk, C. Pouwer, A. Rothuizen, I. Wisse en Th.a v. Bruggen. Voorw. bevorderd': J. Houterman. Van Me 3de naar de 4de klasse i (VV. v. d'. Bierge, E.th d'e Blaeij', P. Buitendijk, E.a Griep, J. v. Houtè, H. Joziasise, J. P. Kakebeeke, J. Massee; A. OuMklerk, A. Rottier, S. Verbrugge, J.: Verlare, N. v. dl. Berg, D. Fokker, A. de Kok, A. Kopkntels, A. Koppe, A. v. Liere, A. Polderman, I.a d'e rtuij- ter d'e Wildt, T'. v. cl. Straaten, j. Vissier, C. Walraven en P. Wisse. .Voorw. bevorderd: H. v. Hove, B.a Klap, C. de Rooy, J. Dourlein, G.a Mange en F. v. dj. Vliet. (Van die 4e naar dte 5de' Jdasöe:' j. Barbier, W. L. P. Bom', J. de Hullu, C. Kousemaker, C. Krombe'en, Q. Muldjdtei en J.a Snijder. Benoemd tot leerares aan de Gooi- sche H. B. S. te Bussum! mej. S. Rol danus, leerares aan de H. B. S. te Mid delburg. Geslaagd voior 't eindexamen' Chr. Gymnasium en Lyceum te Arnhem mej. W. Vertregt, uit Middelburg. Te Utrecht aan de veeartsenijkundige hoogeschool voor het veeartsenijkundig examen Ie ge deelte de heer W. H. v. Nieuwenhuijzonl. Voor het .eind-examen der Hoogere Han delsschool te Vlissingen J. P. Baljé, R, Batten, J. Th. R. Campert, J. L. yV De- langhe, J. H. J. Havermani, W. Hubrechise, P. Kuypers, .H L. Luitwieler, J. G. Ra- m'aker en H. G. F. Sasburg. Burg. en Weth. van Stavenisse heb ben tot tijdelijk onderwijzeres, vac. Mej. M. J. de Maar, benoemd mej. T. Bos te Duivendijke. In de Prov. Groningen is de gerst grootendeels gem'aaid era worden vele perceelen vlas al getrokken). Hier en daar wordt reeds koolzaad gedorschen. Verplaatst met ingang van 1 Augus tus a. s. de telegrafiste 2e klasse A. H. C. vain Grafhorst van Middelburg naar Til burg en de kantoorbediende 2e klasse L. C. van Dalsen van Zierikzee naar Mid delburg (telegraafkantoor). Ongelukken. Gisterenmorgen is op het slation Sauwerd een' scholier bij het afspringen van den trein, onder dien trein geraakt met het droevig gevolg, dat hem de linkervoet werd afgereden'. Te Delft is een 6-jarig kind uit het venster eener bovenverdieping gevallen, toen de moeder het naar bed bracht en het raam had opengelaten. Met gebro ken handen kwam de kleine er af. In de remise der N. Z. H. T. M. te Scho ten is de monteur J. P. Schouten uit Haarlem, terwijl hij' op een tramwagen arbeid verrichtte, door den electrischeni stroom getroffen en onmiddellijk gedood. De mijnwerker R., uit Maastricht, is in de staatsmijn „Wilhelmina", bij' het sprin gen van gesteente doodelijk getroffen. Bij het overbrengen naar het hospitaal, was hij yeeds overleden. De mijnwerker W. D., uit Herzogenrath, kreeg bij het schie ten van koren hevige brandwonden. In Boskoop is een 40-jarige Hagenaar, die daar was wezen visschen, met zijn fiets in een sloot gereden en in den modder gestikt. De chauffeur B. te Geertruidenberg, geraakte Zaterdagavond bij het schoonmakera van een auto met benzine, in brand, en is tengevolge daar van na. eenige uren hevig lijden over leden. Uit den toren gevallen. Een 20-jarig meisje te Hoorn, die Zondag morgen eens wilde genieten van het mooie uitzicht, dat men van den Hoofdtoren heeft, h,ing te ver uit het raam vara de tweede verdieping, met het gevolg, dat ze naar beneden viel. Ze kwam1 te recht op het deksel van dera 1'egenwater- bak. Dr. Keyser achtte, hoewel de toe stand redelijk was, opneming in het stads ziekenhuis gewenscht. Een voorbijganger, die het meisje zag vallen, zakte van schrik ineen. Vruchtbaarheid. Als een bij zonderheid kan worden geteeld, dat bij den veehouder K- te Maarssen een var ken 23 jongen heeft ter wereld gebracht. Ontmaskerd. La Vie Ouvrière ontleende, volgens Het Volk, aan New- Yorksche socialistische bladen het be richt van de ontmaskering van Louis C. Fraina, een, der bekendste leiders der Amerikaansche Communistische Partij. De man bleek als spiora in dienst te staan van den minister' van justitie der Vereenigdie Staten. Nadat Fraina in Ame rika in dienst der politie zoowat alles gedaan had wat hij' koni, koos hij Europa als terrein van zijn werkzaamheden. Ook op de bekende Amisterdamsche (geheime) conferentie van communisten was hij aan wezig en speelde er een belangrijke 'rol talrijke resoluties van die conferentie zijn door hem opgesteld. lil Amsterdam verscheen bij samen met een zekeren dr. Rosswizky, een in Amerika zeer bekenden politiespion, te gen wiens toelating, daar hij zonder man daat was, door eenige deelnemers der conferentie bezwaar gemaakt werd. Frai na stond echter voor hem in en Rutgers1, de Hollandsche communist, gaf hem zelfs een brief voor Martens mee, die natuur lijk dadelijk bij den minister van justitie Palmers terecht kwam. De omstandigheden waaronder de poli tie aan de conferentie van Amsterdam een eind gemaakt heeft, wekten de ver denking op', dat er onder de deelnemers aan de conferentie een politiespion aan wezig geweest zou zijn. Het is opmerkelijk, dat op de Am- sterdamsche conferentie het juist Frai na was, die de meest' uiterste revolutioni- naire opvattingen vertegenwoordigde, wel ke opvattingen die conferentie in oneenig- lieid met Moskou brachten en die ten slo-tte tot het opheffen van het Atester- clatesche bureau der Derde Internaxionale leidden. Kamer van Koophandel te Middelburg. In de hedenmiddag gehouden vergade ring v„an de Kamer van Koophandel en Fabrieken was ingekomen '©en door den Commissaris 'der Koningin toegezonden af druk van het Algemeen Reglement van politie voor rivieren, kanalen enz. onder beher van bet Rijk. Verder een schrijven van den Inspecteur van de posterijen en telegrafie dd. 15 Maart, in antwoord op het verzoek om een postverbinding op de te 4.10 van Vlissingen naar Breskens varend© boot. Daar intusschen de dienstregelingen van trein en boot belangrijk zijn gewijzigd volstaan wij hiermede. Wijziging Wetboek van Koop handel. Van de Kamer van Koophandel te Rot terdam was ontvangen een afdruk van een adres van die Kamer aan de Tweede Kamer, om spoed te maken met de be handeling van het wetsontwerp tot her ziening van verschillende titels van het tweede boek van het Wetboek van Koop handel (Scheepvaartrecht). De commissie voor de maand Juni, waarvan alleen de heeren Bosman en Boasson in de stad waren, stelt voor adhaesie te betuigen aan dit adres, daar zij het gevoelen deelen, dat het scheep vaartrecht geheel verouderd is en drin gend verbetering behoeft. H. i. is indiening van het wijzigingsontwerp dan ook toe te juichen en ©en spoedige behandeling in de Kamers der Staten-Generaal zeer gewenscht. Staangeld voor wagons. Dezelfde maand-commissie stelt voor adhaesie te' betuigen aan het adres van de Kamers te Vlaaidingen aan den mi nister van Waterstaat, om te bevorderen, dat op Zaterdagmiddag niet na 7 uur uur, doch reeds na 12 uur geen staan geld voor spoorwegwagons meer wordt geheven, zulks met het oog op den vrijen Zaterdagmiddag. J aarve r slag. Overgelegd werd het ontwerp jaarver slag over 1919, hetwelk binnenkort in druk zal verschijnen, waarna wij er het belangrijkste uit zullen vermelden. Reorganisatie der Kamers. Evenals in de Kamer te Vlissingen op. Vrijdag j.l. waren er twee brieven van den minister ingekomen in verhand met de instelling der commissie tot uitvoering der reorganisatie der Kamers en inrich ting van het Handelsregister, alleen wordt hier gevraagd drie leden aan te wijzen in plaats van twee. ZEEUWSCHE POLDER- EN WATERSCHAPSBOND. Goes. Heden is in de Sociëteit V. O. V. de algemeene vergadering gehóuden van den Zeeüwscben Polder- en Waterschaps- bond, onder presidium van den heer mr. P. Dieleman van Middelburg. De voorzitter opende de bijeenkomst met een welkomstwoord, speciaal aan het adres van de gasten, o. a. den hoofdingenieur bij den Prov. Waterstaat, den heer Sib'- macher Zijnen. Spr. legde er den nadrafe op, dat op de ingenieurs zoo'n zware taak rust. j Verder heette spr. welkom het genr. bestuur van Goes (burgemeester Hajenius was tegenwoordig) en het bestuur van het Waterschap De Breede Watering bew. Ierseke. Spr. wees er op, dat het de eerste alg. vergadering is en zeidie, dat de nu gezochte samenwerking alleszins vrucht baar moet zijn, waar zoo groote belan gen op het spel staan. Tenslotte vestigde spr. de aandacht op de belangrijke agenda, opwekkende om te blijven voortgaan de productiviteit van onzen vruchtharen bodem immer grooter te maken en in samenwerking kracht te zoeken, opdat de Zeeuwsehe Leeuw straks slechts een paar natte „voeten' 'heeft. De adj. secretaris, mr. H. v. d. Beke Callenfels, bracht vervolgens het uiteraard korte jaarverslag uit. Hierin wordt stilgestaan bij de voorbe reidende werkzaamheden tot oprichting van den Bond, de bestuursverkiezingen, de gevoerde propaganda, enz. Een 70-tal pol ders en waterschappen trad tot den Bond toe. Aan den Bond werd een technisch adviesbureau verbonden, waarvan reeds door enkele polderbesturen werd gebruik gemaakt. In het volgende jaarverslag zal op de behandelde kwesties worden terug gekomen. Overigens waren de werkzaam heden tot 1 Jan. 1920 uiteraard nog wei nige. Spr. deed verder nog enkele mededee- lingen omtrent de in den loop van dit jaar gevraagde adviezen; hieruit bleek, dat een dankbaar gebruik van het advies bureau gemaakt wordt. De voorzitter deelde mede, dat verhin derd zijn de Commissaris der Koningin, Ged. Staten, de bestuursleden Wisse en Kakebeeke, de afgevaardigde van den Zuid-Holl. Bond en dhr. van Tuyl van Serooskerke van den Noord-HolLandschen Bond. De heer Corthals Altes van laatst genoemden bond, werd nog verwacht. De adj.-secretaris bracht vervolgens re kening en verantwoording uit. Eir werd f212.09 uitgegeven, zijnde kasten van op richting e.d. Deze rekening heeft uiter aard slechts een fragmentarisch karakter. In. de vacature wegens bedanken van den lieer J. C. van der Have werd tot bestuurslid gekozen de heer J. W. Wagtho van Tbolera, met 49 van de 57 stemmen; met, hem was voorgedragen de heer C. A. H. Stoutjesdijk te Tholem, die 8 st. ver kreeg. 1 r- i Dhr. Wagthja nam de benoeming aan. De 'heer D'. J. Dees, die volgens roos ter moest aftreden, werd met op één, na algemeene stemmen als zoodanig her kozen. Met hem was aanbevolen de heer C. Wolfert Hzn. te Neuzen, die één stem verwierf. De voorzitter heette nu dera li'eer Cort hals Altes, juist binnengekomen, van harte welkom. 1 M Daarop waren aa,nl de orde de mede- deelingen, en voorstellen van het Bestuur. Het Bestuur deed mededeelingen over voorgenomen aankoop van grind en ma cadam, een uitvloeisel van wat Zuid-Hol land in deze gedaan heeft. Hier was men nog niet tot een definitief resultaat ge komen, doch de Z.-H. Boind zal gaarne zien, dat de Zeeuwsehe polders meedoen. Besloten werd, dat het Bestuur nog positievere gegevens zal afwachten. Be heel' Dorst gaf in overweging zelf een baggermolen aan te schaffen en zelf steenslag aan, te schaffen bij de ovens. Deze gedachte zal door het Bestuur nader overwogen; worden. Verder werd gesproken ove'r het al dan niet gerechtigd zijn van do calami ten se polders om de aan dera bond verschul digde contributiegeldera onder hun uitga ven te boeken'. De voorzitter zegt, dat Ged. Stalen ge lijk kunnen hebben, als ze de vraag ontkennend beantwoorden. Tenminste wanneer het betreffende ar tikel al heel ruim uitgelegd wordt. Men,' heeft echter, aldus spr., wel eens goed gevonden, dat verteringen van leden onder cle uitgaven geboekt worden. Dhr. A. van der Weijde pleitte er voor, dat Ged. Staten de bedoelde uitgavönl zullen 'toestaan, waar het werkelijk onn de belangen der cal. waterschappen gaat. De voorzitter is van oordeel, dat, wan neer Ged. Staten hun meening handhaven de bond bij de regeering moet aankloppen, om een ruimere opvatting te bepleiten. Vooralsnog mogen de bedoelde uitgaven niet op rekening gebracht worden. De heer C. N. v. d. Heijde legde et nog den nadruk op, dat de uitgaven ge daan worden ten nutte van de water schappen. Het bestuur zal nog; eens een adres tot Ged. Staten richten en ev. tot den minister. Dihr. Hanken vindt het juist ten op zichte van de Cal. polders zoo vreemd, omdat ze heelemaal niet zelfstandig staan. Daarna was het woord aan den heet

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2