Binnenland, Uit de Provincie, heeft tie president, die zeer vermagerd is, nog eenigen tijd noodig om te iier- stellen. Zijn geneesheeren blijven hem Volkomen üust opleggen. Men gelooft niet dat hij aan ae revue van 14 Juli zal deelnemen. iVolgens de Angsbuïger Abend- zeitung is te München een uitgebreide communistische organisatie ontdekt. München zou thans in Duitschlahd bet middelpunt van de communistische be weging zijln. Ook in Italië wil men poroeleinen (majolika) munten invoeren. Men meldt uit Riga, dat in het geschil tusschen Estland en Letland over de stad Walk, de opper-arbiter, de Engelsche kolonel Tallents, beslist heeft, dat de stad Walk aan Estland zal behooren, uitgezonderd de voor stad Lugaschi. Naar aanleiding van deze beslissing heeft de minister van buitenlandse he zaken van Letland zijn ontslag genomen. Het geheele Letsche kabinet zal zijn ontslag indienen. Waarschijnlijk zal üe conferentie te Spa hedenmiddag worden hervat. Behalve de Duitsche minister van de rijks weer en generaal von Seecht is ook de Minister van justitie naar Spa geroepen. Blijkens mëdedeelingen van mi nister von Simons kan Duitschlandj geen vaste som voor schadevergoe ding noemen, zoolang niet zekere voor waarden vervuld zijn, die hoofdzake lijk betrekking hebben op de verzor- fing met grondstoffen en leveïismid- elen, de verzekering van den binnen- landschen vrede en de toekomst van Opper-Silezië. JHet Hongaarsche kabinet is af getreden. Instituut voor Brandstoffen- e co no mie. Bij Kon. Besluit is ingesteld een Insti tuut voor Brandstoffen-economie, 'twellr ten doel heeft het economisch gebruik van brandstoffen in den meest uitgebrei- den zin te bevorderen en wel door het verrichten, het leiden en steunen van on derzoekingen en proeven op dat gebied, het verstrekken van voorlichting, het voor bereiden en handhaven van wettelijke maatregelen en door andere werkzaam heden. Opheffing Witte brood-kaarten. De Minister van Landbouw heeft het volgende bepaald: 1. Met ingang van 12 Juli a.s. worden de wittebroodkaart, de wittebroodaanvul lingskaart en de dagbroodkaart opgeheven en mag mitsdien wittebrood worden ver kocht zonder inname van bons. 2. De bons van de tijdvakken vóór '12 Juli a. s. zuilen geldig blijven voor het op de gebruikelijke wijze betrekken van Regeeringsbloem tegen den gemeen telijken prijs, zoodat ook na 12 Juli nog aan de gemeenten Re geering sbloem voor flie bons kan worden verstrekt op aanvra gen, waarin het broodgewicht der inge leverde bons is vermeld. Deze wijze van verstrekking heeft voor de laatste maal dus plaats op de bons in het 142ste tijd vak door de bakkers ontvangen. De daarop volgende verstrekkingen van Regeeringsbloem tegen den gemeentelijken prijs zullen geschieden tot een hoeveel heid gelijk aan het gemiddelde van de hoeveelheden vertegenwoordigd door de door de bakkers ingeleverde bons voor het 140ste en het 141ste tijdvak, tenzij de gemeente van oordeel is, dat ©en ander tijdvak als basis de voorkeur verdient, in welk geval zij een wijzigingsvoorstel dien aangaande bij het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel kan in dienen. Gedurende den termijn van 12 Juli tot 12 September a. s. kan, indien de ge meenten zulks noodzakelijk achten, deze hoeveelheid op .gemotiveerde aanvraag ha rerzijds aan het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel worden verhoogd met het oog op het verblijf van vreemdelingen in de gemeente'. Deze verstrekkingen geschieden even eens voor tijdvakken van negen dagen. 3. Wordt meer Regeeringsbloem ver langd dan volgens het bepaalde sub 2 kan worden geleverd, dan zal verstrekking van dit meerdere slechts kunnen geschie den voorloopig tegen den prijs van f50 per 100 K.G. 4. Regeeringsbloem, ongeacht van wel ken prijs, zal slechts worden verstrekt op door de gemeenten aan het Rijksbureau voor de Distributie van Graan en Meel ingezonden aanvragen, waarvoor de thans bestaande aanvraagformulieren voor bloem 'kunnen worden gebezigd, in welke for mulieren duidelijk is aan te geven voor welke negen dagen de aangevraagde bloem benoodigd is. Uitvoer van vroege aard appelen. De Ned. Uitvoermaatschappij brengt ter kennis van belanghebbenden, dat zij in staat is vergunningen voor den uitvoer van een zeer beperkte hoeveelheid vroege aardappelen te endosseeren aan die ex porteurs, welke tot dusverre door bijzon dere omstandigheden, te harer beoordee ling, niet de beschikking over zoodanige rntvoervergunningen hebben verkregen. Aanvragen om uitvoervergunningen als bovenbedoeld moeten, met inachtneming dezer voorwaarden, uiterlijk op 6 Juli 1920 ten kantore van meergenoemde maat schappij zijn binnengekomen. Het Zweedscïie eskader. Heden valt een Zweedsch eskader Amsterdam binnen. Een bezoek als vlagvertoon is het niet, een uiterlijk teeken van vernauwing der betrekkin gen tusschen Zweden en ons land nog minder. Het Zweedsohe .eskader, idat in Ida Noordzee oefende, beeft eenvou dig verzocht ter verpioozing te Am sterdam te mogen komen. Meer is het niet. Niettemin zal men in ons land met Bit bezoek ingenomen zijn. Onze regeering toonde net door het verlof gaarne te verleenen, onze marine droeg twee torpedobooten op om bij goed weexl het eskader aan de grens der territoriale wateren op te wachten, en voegde luit. ter zee der le klas de Josselin de Jong, den schout-bij- nachit graaf Wachtmeister, den gezag voerder van het eskader, toe. En Am sterdam zal het Zweedsche zeevolkj zeker goed' onthalen. Allerlei. De gemeenteraad van Coevorden heeft het voorstel der S. D. A. P., om op Zaterdagavond en Zondag den verkoop in café's van alcoholhoudende dranken te verbieden, verworpen. In het Zuid-Oosten van N.-Brabant zijn de werklooze sigarenmakers in ©enige ge meenten bij de boschcultuur en gemeentel, heideo-ntginningen te werk gesteld. De ministerraad heeft bepaald, dat aan Rijksambtenaren, die den dienst verlaten, noch aan hunne nagelaten betrekkingen ©enige vergoeding voor verhuiskosten zal worden verleend. De Koningin en Prinses Juliana zijn' gistermorgen met den trein van 8.42, waar in het koninklijk saloftrij tuig gekoppeld was, van Apeldoorn naar Den Haag ver trokken. De trein, die 4 minuten te laat was, was, toen de vorstelijke personen aan het station arriveerden, nog niet voor. De Koningin en de Prinses stegen uit en deden, begeleid door den burgemeester, een wandeling door het Sofiapark en de Sofialaan. Te Rotterdam is sedert den oorlog de eerste lading graan uit Roemenië aange komen. Volgens de Tel. zal het Zuivelkantoor in zijn tegenwoordige samenstelling blij ven voortbestaan, voorloopig tot 1 Mei 1921. In ©en nota naar aanleiding van het verslag over de Marinebegrooting voor 1920 deelt de minister van Marine a. i. mede, dat er op gerekend wordt, dat de proeftochten met de kruisers „Java" en „Sumatra" zullen kunnen gehouden wor den in September of October 1923. Om trent de aflevering bestaat nog geen zeker heid. Bij een conferentie tusschen het be stuur van den A. N. W. B. en de directie der Ned. Spoorwegen zijn behalve de in het spoorboekje aangegeven treinen, nog verscheidene andere sneltreinen voor het vervoer van rijwielen met goedkoope rij- wielkaarten opengesteld. Deze treinen vindt men op de dienstregelingsbiljetten aan de stations vermeld. Invoer van kaas in Duitschland is toe gestaan. i De minister van arbeid zal alleen als uitzondering steun verleenen bij den bouw van. alcoofwoningen. Jhr. C. J. J. A. van Teijlingen. Gisteren overleed te Oostkapelle op 79- jarigen leeftijd de heer Jhr. C. J. J. A van Teijlingen, een Zeeuw van geboorte, die steeds met groote liefde en toewij ding de belangen van Zeeland heeft voor gestaan. In de 70 jaren was de heer van Teijlingen burgemeester van Nieuw en St. Joosland, in 1879 werd hij voor de eerste maal gekozen in de Staten van Zeeland; de politiek was oorzaak, dat hij in 1895 zijn mandaat niet zag vernieuwd, doch in 1896 deed hij opnieuw zijn in trede in ons gewestelijk college en bleef daar tot hij in 1911 meende zich uit het openhaar leven te moeten terugtrekken- Zijn heengaan uit de Staten werd in de Zomerzitting van dat jaar door den Com missaris der Koningin herdacht met de verzekering, dat zijn arbeid gedurende 31 jaar ten. dienste' der provincie niet zal vergeten worden. Wij sluiten ons thans bij deze woorden aan, wat de sympathieke aristocraat in den besten zin van het woord heeft ge daan zal niet worden vergeten door hen, die zijn werk van nabij mochten aan schouwen. Ook korten tijd was d© heer van Teij lingen lid van Ged. Staten, doch de poli tieke verhoudingen de heer van Teijlin gen was vrijzinnig maakte ook daar aan een einde. Heeft hij dus de provincie met kracht gediend, niet minder is dit het geval ge weest met de belangen van de gemeente Middelburg, waarvan hij jarenlang inge zeten© is geweest en van 1898 af ook lid van den raad tot dat hij in 1911 ook hiervoor bedankte, toen hij zich te Oostkapelle vestigde. Zijn adviezen in dit college gegeven werden ook steeds met belangstelling aangehoord. De verdiensten van den overledene wer den door H. M. de Koningin erkend door zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Hij ruste in vrede na een zoo wel besteed leven in het belang der gemeenschap. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Noordgouwe dhr. Abr. de Later, ter vervanging van den heer P. Vink, die overleden is. Bij den dienst der directe belastin gen zijn verplaatst tóet ingang van 16 Juli 1920 de kommies 3e kl. A. J. V. F. Scholten van Sas van Gent naar Brielle. Ingaande 1 Augustus 1920: N. C. van Nieuwpoort, kommies 3e kl. van Hulst naar Holterhoek. Ingaande 1 September 1920: P. C. Schuit, rijkski. 3e kl. van Hansweerd ktr. naar Breda ktr. b.g. Goes. Gisteravond hield onder voor zitterschap van dhr. L. Janse de „Buurt- vereeniging De Nieuwstraat" haar jaar vergadering. Uit de verslagen van secreta ris en penningmeester bleek, dat de ver- eeniging nog steeds in hinkenden wel stand verkeert. Bij de verkiezing van be stuursleden werden herbenoemd de heeren L. Janse, C. Schrijver, J. Kopmels, L. Breen en S. van S trien Sr. Besloten werd op 31 Augustus a. s., den jaardag van H. M. de Koningin, feeste lijk te gedenken. In de Hanze-vergadering is in de vacature wegens bedanken door dhr. F. Kosters tot bestuurslid benoemd de heer van Stee. Vlissingen. De torpedobooten Z 7 en Z 8, gestationneerd alhier, zullen binnen kort voor een oefening stocht naar Noor wegen vertrekken. Zaterdagavond had de 18-jarige J- K., wonende Tuinstad alhier, het ongeluk bij eau val in de zgn. „tweede duinen" ©en been te breken. Na door dr. Mer- ckens ter plaatse verbonden te zijn, werd de jongeling per as van een op Zwanen burg wonend landbouwer huiswaarts ver voerd. (V. C.) Zierikzee. Failliet verklaard C. A. Rom- bouts, smid. Curator rnr. van Heusde te Zierikzee. Hansweert. Stcrt. 127 bevat de statuten van de N. V. Sleepdienstonderneming „Su- zanna", alhier. Krabbendijke. Zaterdagmiddag vergader de de Raad. Afwezig Van Gorsel, Krijger en Haverhoek. Ingekomen was een adres der herber giers in de gemeente om op de dagen, dat hier de Kruiningsche kermis wordt gehouden bier te mogen tappen. Dit request was te laat ingekomen om nog succes te kunnen hebben. De voor zitter zegt, dat B. en W. in het adres geen aanleiding vinden om de politiever ordening in dien zin te herzien. De heer De Kok zegt niet tegen het verkoopen van hier te wezen, ook zou hij de verordening willen wijzigen in diet? zin, dat voortaan geen dansmuziek meer werd toegelaten. De heer Vogelaar bestrijdt- krachtig het eerste- gedeelte van het voorstel van den heer De Kok. Ook door den voorzitter wordt dit voorstel bestreden. Eveneens door den heer Lagendijk. De heer De Kok zal nu vau het eerste deel geen voor stel maken, maar handhaaft zijn tweede gedeelte. De voorzitter verwijst dat naar het college van B. en W. Vervolgens besluit de Raad tot het aan vragen van een verhoogd bouwcrediet voor den houw van 6 woningen en dit te bren gen op f40.000. Ten slotte wordt de verordening op de- heffing van den Hoofdelijken Omslag, na toelichting door den voorzitter, gewijzigd in dien zin, dat een navordering kan plaats hebben over de laatste 4 jaar in plaats van 2, zooals dat thans bestaat. (G. Crt.) Wemeldinge. Men schrijft ons: Door het comité voor Chr. Winterlezingen alhier, voorzitter de heer J. A. Dominicus, werd ons j.l. Zaterdagavond een genotvolle avond bereid, daar voor genoemde ver- eeniging in het Geref. kerkgebouw op trad de Hooggeleerde heer Prof. Dr- H. H. Kuyper van Bloemendaal. Nadat gezongen was Ps. 998 ging de voorzitter voor in gebed. Daarna sprak hij een kort inleidend woord, tevens den geachten spreker voorstellend aan de ver. gadering. Alsnu beklom de Hooggeachte professor den kansel om zijn rede aan te vangen over het aangekondigde onder werp, n.l. „De dood van Herodus Agrippa I", ons beschreven in Handelingen 12. Na een inleiding, waarin gesproken werd over den Heere, die Zijn ©ere niet geeft aan een ander, ging hij ons ten voete uit teekenen den persoon van Herodus Agrippa, in wiens aderen nog het bloed vloeide van de Makkebeeërs. Hij was klein zoon van Herodus den kindermoordenaar en neef van den moordenaar van Johan nes den Dooper. Eerst zijn droeve jeugd. Als kind zocht hij met zijn moeder een toevlucht te Rome, het wufte Rome, waar hij bescherming vond. Hij nam er deel aan alle genoegens en uitspattingen, stak zich diep in schulden, moest het leven leiden van een avonturier, om zijne schuldeischers te ontkomen, kwam aan het hof van zijn oom te Tiberias en werd door dezen aangesteld tot het min eerzame ambt van marktmeester en at alzoo het genadebrood. Hiermede niet te vreden, keerde hij weer terug naar Rome, en zijn gelukszon begon te dagen. Ech ter niet lang. In een vunzigen, donkeren kerker gesmeten, wachtte luj aldaar niet anders dan den dood. Door een troon- revolutie geraakte hij in vrijheid en nu begint zijn geluk eerst werkelijk een aan vang te nemen. Hij wordt nu koning van gansch Palestina en de eens zoo lichtzin nige prins is een prachtbeerscher. Konink lijk in alles, vergood door het volk, hoe wel hij Idumeër is. Streng godsdienstig is hij, daar hij zich aansluit bij de Fari- zeërs. Toch nederig van aard. Eindelijk komt hij in oorlog met de Syriërs en Si- doniërs. Hij wil Tyrus en Sidon voor zich doen bukken en dat wel door een afsnijden van allen toevoer van levensmid delen. Al spoedig komen gezanten hem om den vrede smeeken len op een be paalden dag, onder het licht van de gloeiende Oostersche zon, komt Herodés in een voor die gelegenheid uit goud draad geweven koninklijk kleed en als het ware bedekt met edelsteenan naar de arena te Cesarea en neemt plaats op een ivoren troon. En van die hooge plaats spreekt hij het volk toe en ook de in het stof gebogen gezanten, en onder adem- looze stilte klinkt het doordringend tot ieders oor, dat het hem behaagt den vrede aan te nemen. Er zal dus geen oorlog zijn. Nu klinkt uit duizenden monden: Dat is een stemme Gods! en in plaats van deze eer, evenals later Paulus te Iconium deed met Barnabas, in plaats dat hij deze eer afwees, neemt hij haar aan. Dat ge luk van zoo vereerd te worden was hem zoo aangenaam, dat hij, die beter wist, zweeg, waar spreken plicht was geweest, en God, die een jaloersch God is, sloeg hem met de zwaarste straf: n.l. levend van de wormen te worden gegeten. Die doodstrijd duurde vijf dagen en de lijder verklaarde aan de omstanders, dat zijn straf rechtvaardig was, al lijkt het ons dat die straf voor zulk een koning, tot deze heerlijkheid gekomen na zooveel lijden te zwaar was, doch naar het licht dat wij ontvangen hebben, naar die mate zal ook bij zondigen onze straf zijn. Deze schoon©, boeiende rede werd onder ademlooze stilte aangehoord en de voor zitter was ook de tolk der ganscbe ver gadering toen hij den spreker dankte voor zijn heerlijk woord en er den wensch aan toevoegde: Wil ons nog eens weer ver rassen. Nadat hij ook den kerkeraad be dankt had voor de bereidwilligheid om het kerkgebouw af te staan, sloot de spre ker de vergadering, nadat er nog gezongen was Ps. 72:11. Driewegen. In den raad op 5 Juli wa ren alle leden present. In de begrooting voor 1920 werd af- en overgeschreven'. Het adres van Termunjten over verhoa- ging van aftrek voor levensonderhoud, werd voor notificatie aangenomen. Op de voordracht voor zetters werden geplaatst: 1. .1. de Muijnck, 2. P. van) Loo, 3. M. Nijsse 4. K. Slaakweg. De gemeenterekening over 1919 werd goedgekeurd met f 17328.52 ontvang, flGS89.41i/2 uitgaaf en f439.10V2 goed slot. A oor het onderhoud van het gemeente huis werd een1 verhooging van f 20 's jaars toegestaan. Rilland-Bath. In de gistermorgen ge houden gemeenteraadsvergadering, die door alle leden werd bijgewoond, deelde de vooizitter ntede, dat de wijzigingen en 'de af- en overschrijvingen in de be groeting voor 1919, in de vorige ver gadering genomen door Ged. Staten wa ren goedgekeurd; dat door den heer P. A. van Boven een dankbetuiging was in gezonden voor de hem uitgekeerde maand extra-salaris; dat door Ged. Staten was ingezonden de goedkeuring betreffende ingebruikgeving van gemeente-eigendom men; dat door den Minister van Arbeid was goedgekeurd de rekening der huur- commissie over 1919 en dat de helft der onkosten tot een bedrag groot f94.27 door het Rijk was vergoed geworden; dat oip verzoek van B. en W. door den Minister van Binnenlandsche Zaken de motieven waren medegedeeld, waarop het besluit van den Gemeenteraad inzake de vloekverordening, welk besluit door Ged. 'Staten ter vernietiging was voorgedra gen, door de Regeering was gehandhaafd; dat door Ged. Staten was goedgekeurd het besluit van den gemeenteraad tot on- derhandsche verhuring van gemeente grond, dit is de grond waarop de weeg brug te Bath gebouwd is; dat door den Commissaris der Koningin tot zetter bij 's Rijks directe belastingen: benoemd was de heer J. Nieuwenhuise, die zijn benoe ming aangenomen heeft; dat door Nabeg vermoedelijk de gasprijs weder hooger zal worden gesteld, waarschijnlijk f0.30 ,docli dat door de Commissie van Toezicht op de Gasfabriek Oosteinde er met nadruk op gewezen is, dat het gasverbruik door velen zal worden gestaakt. Aan de afgevaardigden voor bijwoning der N. V. Waterleiding-Maatschappij-ver- gadering op Dinsdag 6 Juli 1920, werd een vrij mandaat gegeven. De voorzitter en overige leden bespra ken den aankoop van 9 H.A. 40 A. 80 c.A. grond, grenzende aan de gronden, welke te Ossendrecht eigendom der vennoot schap zijn, de Keer Bruijhzeel verklaarde zich tegen den aankoop, indien daarvoor weder opnieuw geleend moest worden. Het petitionnement van Termunten in zake aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud werd voor kennisgeving aan genomen. Nu met ingang van 1 Januari 1920 de woningen van de hoofden der openbare lagere scholen in deze gemeente het karakter van ambtswoningen verlo ren hadden en dus gewone huurwoningen waren, vroegen Ged. Staten de wijze waarop en de voorwaarden waaronder" de huur had plaats gehad. Een concept- contract werd voorgelezen en met alge- meene stemmen aangenomen. Aan J. Kole werd op zijn verzoek een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag in de hondenbelasting, daar zijn hond gestorven' was. Naar aanleiding van Provinciaal Blad Nommer 65, besluit vair 17 Juni 1920, nommer 1731 3de afdee- ling, werd ter uitvoering van artikel 6 der warenwet een verordening vastge steld op het keuren van waren. Vastgesteld werd ook een verordening op de woonwagens in de gemeente en werd als standplaats voor die wagens aangewezen het perceel grond gelegen tusschen de bergplaats der lijkkoets en de nieuwe begraafplaats, tegelijkertijd weid een verordening op de heffing van gelden voor het hebben van een stand plaats met een woonwagen in de ge meente vastgesteld, voor die standplaats moet betaald worden f0.15 per dag of gedeelte van een dag, verschuldigd voor eiken dag of gedeelte daarvan, waarmede het verblijf op of in de bedoelde open bare plaats binnen deze gemeente een termijn van 14 dagen al dan niet ach tereenvolgende binnen hetzelfde kalender jaar te boven gaat. Met de verordening op de heffing werd tegelijkertijd vastge steld de verordening op de invordering. Waarde. In de Maandagnamiddag ge houden zitting van den gemeenteraad, werd besloten aan den gepensionneerdon gemeentewerker een toeslag op zijn pen sioen te geven, groot f60. Een verzoek van den gemeenteraad van Oud-Beijer- land om .ndhaesie te betuigen aan hun besluit om te trachten, dat gemeente politie rijkspolitie wordt, werd voor ken nisgeving aangenomen. Aan het verzoek van den Bond tot bescherming van Zui gelingen, inzake verspreiding van boek jes tot het verspreiden van kennis om trent de juiste verzorging van den zui geling, door geschriften, werd door B. en W. een crediet verleend van f 10. Besloten werd aan Ged. Staten omtrent het bekende schrijven „Vereeniging van Gemeenten" te berichten, dat vereeniging voor wat onze gemeente betreft nog niet gewensebt is. Op het verzoek van de Coöperatieve Boerenleenbank te Krabben dijke om te mogen beschikken over een schoollokaal voor den kassier om zitting te houden, werd afwijzend beschikt. De begrooting voor den gemeentedienst 1920 werd gewijzigd. Het kohier van den hoof delijken omslag voor .1920 werd vastge steld tot een bedrag van 'f 10174.28. Het belastbaar inkomen bedraagt f471814.58. Het percentage bedraagt 2 22. De gemeen terekening over 1919 werd den Raad aan geboden. 's Gravenpolder. Men schrijft ons,,'t Is wel eens goed als je eens zat bent". Die taal klonk onlangs door de raadszaal. Dezen morgen zagen wij' de werkelijkheid hiervan. Eenige notabele ingezetenen uit Goes, die den geheelen nacht op Kwa- dendamme kermis hadden gehóuden, kwa nten per rijtuig ons dorpje om 6 uur binnen. Ze gooiden bij een paar inwo ners de ruiten stuk. En het slot was, dat ze den gemeenteveldwachter een won de toebrachten aan den arm, die hevig bloedde, waarop ze naar Goes terugkeer den. Op last van den burgemeester zijn ze heden per auto uit Goes teruggebracht, waar hun een verhoor is afgenomen. Het is te begrijpen dat een en ander alge meen de aandacht trok. Men ziet hier uit welk een waarheid het bovengenoem de gezegde bevat! Wissenkerke. Gisteravond vergaderde de Raad der Gemeente. Afwezig het lid de Ridder. V oorzitter de Burgemeester. Benoeming havenmeester fe Kamper land. 5 sollicitanten hadden zich voor die betrekking aangemeld, n.l. M. de Loo- ze, Corns. L. Goudlooze, '0. de Looff, C. Geelhoed en P. v. d. Moere Jz. Eerst genoemde werd met 8 stemmen benoemd. Corns. Goudlooze verkreeg 2 st. Ingekomen was een voorstel vau het lid Buijze om de tractementen van heide gemeenteveldwachters te brengen op f2000. Daar B. en W. overtuigd zijn, dat voor deze categorie van ambtenaren iets gedaan meet worden, stellen zij voor, beide veldwachters gelijk tractement te geven, dus Kerkhove f 100 meer te geven-, zoodat zijn salaris wordt f 1450 en 2 jaarlijksche verhoogingen van f 50, in gaande 1 Jan. '21, en ook dat van Van de Vreugde. Het lid Buijze is B. en W. dankbaar voor wat ze in die richting doen willen, maar is toch niet voldaan. Ambtenaars, welke alle bijbaantjes op zijde moeten zetten mogen daaardoor geen minder en te weinig inkomsten hebben. Het lid Abrahamse vindt het vreemd, dat een lid van den raad een voorstel schriftelijk bij den raad indient en vindt de salarissen van de veldwachters niet te laag, vooral als men naar andere ambtenaren ziet zooals gemeentehode en wegwerkers. Het lid de Regt kan zich hijna ge heel vereenigen met B. en W.'s voor stel, maar stelt een amendement voor om: boven de f 1450 een jaarlijksche duur- tetoeslag te geven, ieder voor f50, ook' dit jaar medegerekend. Voor dit met ah gomeene stemmen werd aangenomen en het voorstel van bet lid Buijze met 2 tegen 8 stemmen werd verworpen, (voor Buijze en de Feijter), ontspon zich nog een discussie tusschen Buijze en de Regt, welke laatstgenoemde ook de salarissen der beide veldwachters beter vindt, dan van de wegwerkers en bode, waarop Buijze hem toevoegt, dat hij dan zede lijk verplicht is een voorstel te doen ter veriiooging der bezoldigingen der weg werkers, waarop het lid de Regt ver klaart, dat hij het ook was, die in dien geest een voorstel gedaan heeft, wat ook aangenomen is, maar dat de tijdsomstan digheden zich steeds wijzigen. Het lid de Feijter vraagt hoe groot de salarissen der wegwerkers zijn, waarop de voor zitter antwoordt van f 750 voor elk, en dat die van Kamperland nog, eenige bij verdiensten heeft. Het gewijzigde voor- stel-B. en W. werd daarna met alge- meene stemmen aangenomen- Voor ken nisgeving werd aangenomen een motie- Termunten om het noodzakelijke levens onderhoud hooger te stellen dan £900. Bij de rondvraag brengt het lid de Regt de noodzakelijkheid naar voren, om hier een deskundig keurmeester (b.v. vee arts) te benoemen, daar dezer dagen, zooals men zeide, vleesch in de gemeente is ingevoerd, dat op een arfdere plaats was afgekeurd. In hoeverre dat waar is kan spreker niet getuigen, maar men moet het trachten te voorkomen, dat in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2