Telegrammen. Kerkntsiiws. Posterijen en Telegrafie. Aanbestedingen Laatste Beriolitm. woordenGoesche Zangvereeniging „Oefening baart Kunst." Behalve ver schillende emblemen der muziekkunst, toont het nog een fragment uit een muziekstuk; een deel van een compo sitie van Arnold Spoel, met de woor den uit „Ons Lied": Weest met mij, de dragers van 't Hollandsche lied. Onder dit witte blad muziek, dat aar dig afsteekt tegen den donkeren onder grond, is nog een dirigeerstok afge beeld. Daaronder leest men nog: Op gericht 20 Juni 1916. Het met „goud" gedecoreerde rood fluweelen vaandel ziet er frisch uit. O. B. R. zal in haar schik zijn met zoo'n kostbaar bezit. Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur reed het 13-jarige zoontje van den heer Homines uit de Nieuwstraat per fiets op de Beestenmarkt, toen hij werd aan gereden door een auto uit Middelburg. Het rijwiel werd geheel door de auto vernield. De knaap kwam er met eenige schrammen aan een been af. Hij was bij Stefes binnengebracht, waar al gauw bleek, dat het ongeval betrekkelijk goed was afgeloopen. Hansweerd. Door een schipper werd een rijwiel ontvreemd van dhr. L. uit Schore, die het in een café had laten! staan. Met behulp der politie is het te ruggenomen en' is de schipper in het ar restantenlokaal voorloopig opgeborgen. Benoemd tot kommies te water op het recherchevaartuig „Albatros", dhr. C. de Wilde van Goes. Waarde. In den Wacht van Vrijdag op Zaterdag kwam C. v. d. V. van de kermis per fiets naar huis gereden toen hij in hotsing kwam met M. S., die per rijwiel naar Oostdijk ging. C. v. d. V. bleef bewusteloos liggen en moest bij1 den heer "H. C. Poleij binnengedragen worden. Eerst Zaterdagmiddag mocht hij naar zijn woning worden! vervoerd. De geneesheer constateerde schedelbreuk. Arnemulden. Zaterdag viel de 76-jarige J. C. Gillisse, wed. M. de Nooijer, van den zolder. Aan de bekomen verwonding is ze nog: denzelfden dag bezweken. IJzendijke. Alhier is een paard door den bliksem doodgeslagen. Koudekerke. In de op Vrijdag alhier gehouden gemeenteraadsvergadering werd met o tegen 2 stemmen (die van de weth.) besloten het verzoek van de bouwvereeni- ging „Co'ubUrg", oim een voorschot van' f204.000 te mogen ontvangen voor den houw van 12 woningen op het dorp en 16 op het Zand, niet toe te staan. Naar aanleiding: van lange bespreking der raadsr fedien onderling werd besloten Zaterdag een spoedeischende vergadering te hou den, waarin met meerderheid van! stem men werd besloten bovengenoemd verzoek in te willigen. Van dit bedrag zal door het rijk 3/4 worden bijgedragen en! znl aan deze gemeente f 1600 per jaar subsidie kosten. Dientengevolge werden door het bestuur der böuwvereeniging op Zaterdag aanbesteed het bouwen der wo ningen. Op het Zand werden ze gegund 'aan dhr. Dorleijn voor ruim f96.000 en op het dorp aan1 dhr. De Kroo voor f73.200. Zierikzee. Bij de stemming; voor hoofd ingeland van! het Waterschap Schouwen (vacature W. G. Boot Jr. zijn 'uitgebracht 150 stemmep, waarvan 149 geldige. Hier van verkreg;en L. L. Bolle 83, A. J. Pad mos 23, P. Gast 19, L. v. d. Wekken Mjz- 15, L. Koopman C,z. 2, J. Gast Cz. 2 stemmen en op J. L. Catshoek, G. van dei' Sluis, C. Boot Jz„ W. J. Boogerd eu C. Gast J|Z. ieder één stem. Ned. Herv. Kerk. „Aangenomen naar Boskoop, door P. Glas te Kwadijk. Bedankt voor Hoenderloo, door G. Bar- ger Eiz., pred.-dir. van Meer en Bosch te Heemstede. Het bericht over het beroep van ds. Remane van Huizen haar Bameveld is onjuist. Men heeft er nog geen beroep •uitgebracht. Biggekerke. Metn schrijft ons: Zondag was het voor de Herv. Gemeente een blijde dag. Na een korte vacature van bijna drie maanden werden wij verblijd door de overkomst van Ds. C. Koenekoop van Kamperland, die des morgens beves tigd werd door Ds. Schuurmans Stek hoven, onzen vorigen predikant. Zijn Eter- waarde deed dit naar aanleiding van Eze- chiel 33:7. Hij sprak duidelijk en over tuigend en wees er in een gloedvolle red© op wat het zeggen wil: De heb u tot een wachter gesteld over deze ge meente. Deze leerrede werd door de ge meente niet volle aandacht aangehoord- Den nieuwen leeraar werd staande toe gezongen Gezang 913. Des namiddags deed de nieuwe leeraar zijn intrede met hen predicatie over 1 Cor. 123, bet eer ste deel. Zijn eerwaarde sprak in een vurige en gloedvolle rede over wat voor öns alen de gekruisigde Christus is en blijft- Verschillende colleges, de bevesti ger, Consulent, Ringbroeders, de Bur gemeester 'en de geheele gemeente wer den door hem hartelijk toegesproken en op hun plicht gewezen. Daarna riep Ds. Postma van Koudekerk©, den Consulent, hem een hartelijk welkom toe, hem de verzekering gevende van aller toegenegen heid. Tot slot het hij de gemeente dep leeraar staande toezingen Gezang 774. Geref. Kerken. Tweetal te Huizuni, F. W. H. Bramer te Hoogeveen en D. Sikkel te Klundert. Bedankt voor Stadskanaal, door D. Pol te Boskoop; voor Wommels, door P. Jukkenekke te Epe (G.) Hlet kerkje van het pro voosthuis. „Het Vaderland" schrijft Binnen de muren van de gevangenis aan den Pomp stationsweg te 's-Gravenhage slaat ook het militaire provoosthuis. Bij dat provoosthuis is nu leien kerkje ge bouwd, dat Zaterdag 10 dezer zal wor den ingewijd, 's Ochtends om 8 uur zal er daartoe een Katholieke dienst zijn, waarbij vermoedelijk zal voorgaan de hoofdaalmoezenier Evers, bijgestaan door den aalmoezenier Noordman en den gees telijke Van Beek, directeur van de R.-K. Militaire Vereeniging aan de Bazarlaam Om 10 uur volgt teen Protestantsche dienst, geleid door ds. H. Janssen, veld prediker in algemeenen dienst. Het kerkje blijft voor heide gezindten bestemd. En als er geen kerk is zal er voor de gedeti neerden ©en ander gebruik van kunnen worden gemaakt Den lOden zal er 's mid dags om 3 uur leen concert worden ge geven. In de pauze worden de gedetineer den onthaald. De geschiedenis van het ontstaan van dit kerkje is aardig. Het geld komt van de mattenfabriek aan het provoosthuis verbonden. Zij die er in werken tal van gedetineerden, die geen ambacht ver stonden verlaten als geoefende matten- vlechters de gevangenis verdienen er wat mee en. de rest van de winst gaat in teen fonds. Uit dat fonds is het kerkje bekostigd. De arbeidskrachten had men voor piets: de gedetineerden bouwden het zelf. De architekt was ©en der hunnen: een overtuigd socialist, die er wegens desertie was. Geslaagd te Rotterdam'voor de akte M. O. teekenen M f de heer A. Ko-lster te Middelburg. Geslaagd aan de V. U. voor het doctoraal examen theologie de heerem J- G. Femhout en C. J. H. de Wet. Tot onderwijzer aan de Chr. M. U- L. O.-school te Hoek van Holland (hoofd dhr. M. P. van Baaien) is benoemd dhr. A. Bijkste, thans in gelijke betrekking aan de Chr. school te Aagtekerke. Zaterdagmiddag vergaderde in de Chr. Kweekschool te Middelburg de Af- deeling Walcheren van de Vereeniging van Chr. Onderwijzers. Na het zingen van Psalm 98:1, gebed en het lezen der no- tnlen werden enkele huishoudelijke zaken behandeld. Dhr. J. C. van de Graaff van Amemui- den leverde ©en keurige inleiding over het Bijbelsch onderwerp: „De roeping van Jesaja" (les. 6), waarop een leerzame gedachtenwisseling volgde. Na de pauze refereerde de voorzitter, dhr. C. Weeda, over „Godenschemering naar Marcellus Emants". Dhr. Kroeze eindigde met dank zegging. Bij Kon. besluit is benoemd tot schoolopziener in het district Groningen, Dr. A. R. van Hattum te Alkmaar, mét toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als schoolopziener in het arr. Alkmaar. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 September aan W. Kosten en dr. W. S. Unger op hun verzoek eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks Hoo- giere burgerschool te- Goes en is voor hiet tijdvak van 1 Sept. 1920 tot en met 31 Aug. 1921 benoemd aan die school tot teerares mej. A. C. Breetveld en tot leeraar mr. Ph. R. Hugenholtz, beiden aldaar. Bij Kon. besluit is voor bet tijdvak van 1 September 1920 tot en met 31 Augustus 1921 benoemd tot leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Oost burg E. P. van der Werff te Bussum. Bij Kon. besluit is met ingang van 1' Sept. 1920 benoemd tot leerbar aan ■de Rijks hoogere burgerschool te Ber gen op Zoom M. Spoor, thans tijdelijk leeraar aan de R. II. S. te Brielle en te Oud-Beyerland. Op dein de vorige week gehouden Vrije Universiteitsdag werd het volgende telegram gezonden aan Dr. Kuyper: „De jaarvergadering der Vereeniging voor Hooger onderwijs op Gereformeerden grondslag, heden te Haarlem bijeen, her dacht dankbaar hoie God U de gedachte in htet hart gaf om voor 40 jaar de Vrije Universiteit te stichten en dat Hij U de genade gaf tot op heden getuige te zijn van den bloei der Hoogeschool". Prof. Grosheide, als voorzitter der jaar vergadering, heeft daarop van Dr. Kuyper het volgend telegrafisch antwoord ont vangen „Uw zoo bezielend telegram, bereikte mij gisteren te Iaat om het nog naar Haar lem te beantwoorden. Richte zich daar om mijn dank tot u persoonlijk in Am sterdam. Niet gering was mijn teleurstel- stelling, dat ik op dezen dag van dank baar lier denken niet in uw midden kon zijn. Doch juist daarom was de verkwik king zoo verrassend, dat men in mij den stichter der Universiteit nog gedenken bleef". Dewegvanbetweèrlicht. Bij de familie K). te Assen is de blik sem ingeslagen. Het plafond, eenig huisraad en de onderlagen van het bed waariin hej, echtpaar sliep, wer den vernield. Het echtpaar bleef echter ongedeerd. t Jeugdige vluchtelingen, den honger gedreven, verlieten Laaghartig. Men Sneldt uit Zwolle: In den (nacht van .Vrijdag opj Zaterdag ontdekte de politie, dat per sonen zich bevonden lop het terrein waar de magazijnen (van Geb. Bervoefö worden gebouwd. Bij (onderzoek bleek dat het touwwerk van een 15 meter hooge steiger was losgemaakt, zoodat deze, wanneer de arbeiders er op- wa ren gekomen, naar beneden moest val len. Er werd 'door christelijke en ka tholieke arbeiders gewerkt. fDe sneltrein den HaagRotter dam, die te -8.58 Vrijdagavond uit den Haag vertrok is op den overweg Bin- nenwatersloot te Delft tot stilstand ge bracht door reizigers in een coupé 3e klasse, o,mdat een beschonken man zich zeer woest gedroeg. Met veel moeite werd ,de man uit den trein1 verwijderd. De politie arresteerde hem. De trein nummer 150 van Zwolle is Vrijdag bij! Olst bijna gederailleerd'. Vermoedelijk is de trein door een wis sel gereden. Del trein helde over en sommige wagons liepen op. 1 wiel. Er is geen schade toegebracht, alleen waai er eenig oponthoud. Gevaarlijke heeren. In de Hollandsche Duitsche grensdorpen in de mijnstreek wemelt net van Duit- schers, die schier allen gewapend zijn met revolvers. Maar ook de Duitschei vrouwen zijn niet bang om gewapend over de grens te konten. Zoo hield1 de politie te Kerkrad© .een Duitsche) vrouw; aan, die gefouilleerd werd en twee geladen revolvers benevens teen groot dolkmes onder de kleeren aan een riem, om het lichaam droeg. Jeu Door vier kinderen van resp1. 11, 12, 13 en 14 jaar, met een bootje van Ditzumer- verlaat den Puitschen bodem 'en sta ken den Dollard lover. Ze werden te Reiderwolderpoldér aangedreven, aan a gehouden, en verklaarden, 'dat ze we gens het weinige Voedsel, dat ze kre gen, naar Nederland'vluchtten. Ze wer den te Fimsterwolde (goed verzorgd en zijn gisteren over |dé grens gebracht. Met den vloed (was het bootje reeds1 afgedreven. t fTe Makkum is een 18-jarige jon gen 'door den bliksem gedood. Verschrikkelijk einde.Een voerman van ©en verhuiswagen uit Lunteren, die zich maar Leusden be gaf, alwaar hij (door een der bewoners ontboden was, en blijkbaar niet bemer kende, dat 'd'e poort voor de woning* waar hij met den wagen door moest,, te laag was, |had het ongeluk met het hoofd beklemd Ite geraken tus- schen poort en Wagen met bet gevolg dat onmiddellijk de Idood intrad. Branden. Tijdens het onweer is te Opheusd'en jde groot e' boerderij van den heer Heuff geheel afgebrand. Te Haulerwijk (Fr.) is dé boerderij van Eeenstra door iden bliksem ge troffen en geheel afgebrand. De ge heele inboedel verbrandde; de koe kwam in het vuur om. rAppelen van 'tvorig jaar. Als een bijzonderheid mag wel ver meld worden, dat op1 de veiling Tiel en Omstreken nog zoete rei netten van het vorig jaar twaren aangevoeld. Zij brachten 24 cent pér R.g, op. f— Uitsluiting in id b oi u W- b©drij ven. M'en meldt uit Voorburg; dat tengevolge van jde uitsluiting in de bouwvakken, de politie aldaar Vrij dag voor het eerst krachtdadig heeft moeten optreden. Een aantal werkwil ligen, die werkzaam (zijn in Den Haag, werd hinderlijk begeleid |doör een groot aantal uitgestotenen uit Den Haag. Dé politie te Voorburg, Idie de optocht overnam! van de Haagsche politie, vond aanleiding om! dit volgen te verbieden, waaraan geen gehoor werd gegeven'; gegeven, wat ten gevolge had, dat ©en charge met den planken sabel werid uitgevoerd, hetgeen den heeren zieer spoedig naar DeniHaag deed afdruipen,. Doodelijk ongeluk. Te Em- men is de rijwielhersteller R. met zijtri fiets tegen een iboom! gereden, waarbij hij kwam ite ;vallen en eenige oogen- blikken daarna aan de gevolgen over leed. jVerdronken. Te Meerdérkerit raakte het driejarig dochtertje van A- de B. in een onbewaakt oogenblik te water en verdronk jammerlijk. Diefstal van spoor boek- j e s. Sinds penige dagen trok het de aandacht van het personeel der S. S., aldus meldt het „U. D.", dat spoor boekjes verkocht werden voor r0.20 per stuk, terwijl toch de prijs f 0.30 is. Een der ambtenaren van 'dé S. S. te Utrecht ging op onderzoek uit en wist den man, een bankwerker, die de spoorboekjes voor den lagen prijs ver kocht, op te sporen. Hij wterd over gebracht naar het hoofdbureau van politie, waar ,de man achter slot en rendel werd gezet. Bij onderzoek leek het volgende: De bankwerker heeft een zwager, die meesterknecht was bij een druk kerij ©n "binderij', waar de spoorboek jes gemaakt worden. Herhaaldelijk had hij er bij' zijln zwager op aangodrom ten boekjes te verduisteren, die hij an zou verkoopten. Ten slotte liet de zwager er zich toe overhalenhij stal een partij boekjes, die in een maga zijn opgestapeld', op verzending lagen té wachten. De bankwerker belastte zich met den verkoop' en zoo loopten er opj het oogenblik' velen in ons land rond, dié pun spoorboekjes voor een dubbeltje minder hebben gekocht. jOokj de zwager is aangehouden. Iets nieuws. In, Amerika wordt op het oogenblik een badsport beoefend, welke zich reeds in1 een groote populariteit mag verheugen. Eeni AmetikaanscKe jon gedame heeft, beu van hét vermoeiende zwammen eeoc nieuwtje bedacht waar mede zij van het zilte nat der Amerikaan- sche zoutmeren kan: profiteeren. Op baar lichaam beeft zij een zeil aangebracht, hetwelk zij door- middel van 2 aan; den korten mast bevestigde koorden), in even wicht kan houden. Dank zij! het groofe zoutgehalte der meren is bet haar mo gelijk zich zonder de minste moeite drij"- vende te houden, nu nog gewacht op1 een klein, voorspoedig briesje enAmeri- ka's schoonste sekse scheert in gtacieuse bewegingen over de spiegelgladde water vlakten. y (Ctr.) Gogs. Het Rijkstelegraaf kantoor alhier behandelde in de maand Juni, 1920: Telegrammen: verz. 1368 ontv. 1242, e vergen. 1618, totaal 4228. Gesprekkenverz. 8990, ontv. 3848, overgen, 10033, lokaal 67. Tetaal 17938. Voorts werden deer de Hulpkantoren op Zuid- en Noord-Beveland behandeld: Telegrammen. Kantoren. Verz. Ontv. 18 Tot. 24 Baarland Biezelinge Borsselen Colijnsplaat Driewegen Elleweutsdijk 's Gravenpolder 'sHeer Arendskerke 's Heerenhoek "s Heer Hendriksk. Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kloetinge Kortgene Krui mngen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Sehore Waarde Wissenkerke Wolfaartsdijk Kantoren. Baarland Biezelinge Borsselen Colijnsplaat Driewegen Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendskerke 's-Heerenhoek Heinkenszand Hoedekenskerke Kamperland Kapelle Kats Kortgene Kruiningen Kwadendamme Nieuwdorp Nisse Oudelande Ovezande Rilland Schore Waarde Wissenkerke Wolf aartsdijk Benoemd' tot Kantoorhouder (tel.) te Kloosterzamde miej. C. A. M. A. Haak; verplaatst de commies-titulair G. S. de Jong! t© Middelburg van het tel. kantoor naar het postkantoor al daar; de comim. tit. I. R. v. d. Weele vanl Hoek van Holland naar Middel burg (tel.); W. K. Sasburg van Hulst naar den Haag (pi.)de adj. comm. S. Ochtman van Zierikzee naar Rot terdam (p.);'F. C. M. Popering van Bruinisse naar Rotterdam (sp). Hi. Bos- singa van Neuzen naar Rotterdam (p.), P. A. Risseeuw van Sas van Getnt naar Amsterdam (p). 17 25 42 19 37 56 57 59 116 18 9 27 21 24 45 45 50 85 30 56 86 26 23 49 11 11 22 30 63 93 17 29 46 38 46 84 152 126 278 14 16 30 16 40 56 59 59 118 121 116 237 14 17 31 20 27 47 17 17 34 19 34 53 22 19 41 49 61 110 30 21 51 22 24 46 38 30 68 43 87 130 ken. Verz. Ontv. Tot. 11 17 28 77 67 144 27 11 38 110 101 211 42 48 90 25 15 40 146 176 322 119 151 270 99 27 126 41 29 70 64 69 133 100 36 136 751 619 1370 20 9 29 173 115 288 336 276 612 68 68 136 83 87 170 36 37 73 68 32 100 115 73 188 166 88 264 167 140 307 137 82 219 64 48 112 110 79 189 bh Juli. 6 Arnemuiden, veldvruchten, et- en na gras, Blaupot ten Cate. 6 Arnemuiden, inspan, Blaupot ten Cate. 7 Arnemuiden, inspan, Blaupot ten Cató. 7 Souburg, hofstede, Loeff. 7 Poortvliet, kapitale inspan, v. d. Veld©. 7 Ellewoutsdijk, huis, Beth. 7 Middelburg, atelier en de meubelen, Rosier ©n Vervaat. 7 lerseke, meubelair, Verhoek én de Kok. 8 Middelburg, renteniers woning, huizen, Blaupot ten Cate. 8 Kruiningen, kapitale boereninspan, Verhoek en d© Kok. 8 Middelburg, weiland, sprink, v. d. Harst. 9 Zand, hofstede, Paap. 9 Brigdamme, veldvruchten, Hioolen. 9 Zouteiande, veldvruchten, Loeff. 9 Borssele, afbraak, Verhoek en de Kok- 7 Middelburg, inboedel, de Groot Hondius. 10 's Heerenhoek, veldvruchten, Pilaar. 10 Kortgene, inboedel, Markusse. 13 Middelburg, inboedel Blaupot ten Cate'. 13 Zouteiande, bouw- en weiland, Loeff. 14 Koudekerke, inspan, Paap. 14 Middelburg, hofstede, Blaupot t. Cate. 14 Gapinge, inspan, Struve. 14 's Heerenhoek, veldvruchten, Pilaar. 14 Kloetinge, meubelair, Pilaar. 14 Kruiningen, bouw- en weiland, Schram. 15 Ovezande, inspan en veldvruchten, Verhoek en de Kok. 15 Middelburg, huizen, v. d. Harst. 16 Goes, afbraak, Hollmann. 16 Koudekerke, veldvruchten, Paap. 16 Middelburg, hotelinventaris, Rosier en Vervaat. 16 Veere, inspan, veldvruchten, Struvé. 16 Domburg, inspan, inboedel, Blaupot ten Cate. 16 Domburg, huizen, bouwland, veld vruchten, Blaupot ten Cate. 16 I Rink ens zand, 1 perc. bouwland, van Geef. 17 Nieuw- en St. Joosland, bouwland, dijken, Blaupot ten Cate. 20 Koudekerke, inspan, huisraad, veld vruchten, hooigras, Loeff. 20 len 27 Schoondijke, hofstede, Adama Zijlstra. 21 Domburg, inspan, Loeff. 21 Kortgene, inspan, Markusse. 22 Middelburg, winkels en woonhuizen, Hioolen. 22 en 29 Oostburg, hofstede, Adama Zijlstra. 23 Aagtekerke, bouwlanden, vruchten f. v. en inspan v. d. Driest, Hioolen. 23 Gapinge, inspan, veldvruchten, Struve. 23 Kortgene, veldvruchten, Markusse. 24 en 31 IJzendijke, hofstede, Adama Zijlstra. 28 Kortgene, inspan, Markusse. 28 Middelburg, hofstede, De Neeling. 28 'tZand, hofstede Rusthof, de Neeling- 29 Ovezande, hoefje, Neervoort. 's Heerenhoek, inspan, Pilaar. Arnemuiden, hofsteden Hazenberg, Nooit gedacht en Stationszicht. Kruiningen veldvruchten, Schram. Aug. 5 Colijnsplaat, inspan, Markusse. 6 Wissenkerke, hofstede de Jager, Mertens en Pilaar. Wissenkerke, hofstede de Vos, Pilaar. Juli. 7 Nieuwdorp, delfwerk, leggen van bé- tonbuizen, B. A. Remijn. 14 Middelburg, bouwen dubbele woning voor personeel rijks ©lectriciteitswer- ken te Hans weert; verlengen gelei ding sremmingwerk in de buitenhaven te Veer©; leggen van bestratingen aan de Rijkswegen in Zeeland; en teren rijwielpaden; (Zie Sta&tscr. 13 Juni 1920) Prov. Bestuur. 17 Walzoorden, herstel Waterschap. PARIJS, '4 Juli V. D. Ondervraagd! door een Belgisch journalist deed Mil-, lerandi de volgende verklaringen: Wij hebben groote hoop, zoowel in heit belang van Duitschlahd, als in dat der geallieerden dat Duitschiand zich eerlijk en royaal zal toonen op dé conferentie té Spa. Ik hoop, dat dé Duitschers .zullen begrijpen, dat wij) vertrouwen stellen in Fehrenbach,' wiens verklaringen in den Rijksdag ons met hoop vervullen. De geallieer den zijn bjet absoluut volkomen eens,- zeide dé president van den Franschen! Raad. Deze bijeenkomst moet vruchten dragen. [WEENEN, 4 Juli V. D. Uit Boeda pest wordt gem'eld, dat reeds 10.000 Joden zijn uitgewezen. Meerdere uit wijzingen zijn te verwachten. Volgiens berichten uit Konstantinopel is de vrouw van Enver Pasja, die een dochter van Sultan Mahomed is, per vlieg tuig uit de stad gevlucht. Zij heeft 50.000 Turksche ponden in goud medegenomen- De Duitsche Rijksdag heeft met groote meerderheid zijn vertrouwen in de regeering uitgesproken. IWIERINGEN, 3 Juli. De ex-kroon prins, wiens aanslag in den hoofdielij- kem omslag onlangs door de regeering ié vernietigd', is thans door den ge meenteraad! over 1919 opnieuw "aan- 'geslagen en wel overeenkomistig een door den ex-kroonprins opgegeven in komen voor het belastingjaar 1920, zijnde f42.500. De boycott van Holngi'arije. De heer Fimmen noemde den stand van den boycot schitterend. Wat betreft Tsje- cho-Slovakije en Oostenrijk zijn alle ver bindingen met Hongarije totaal afgesloten'. De boycot doet Hongarije ten aanzien Van de voedselvoorziening! geen kwaad, aldus Fimmen. Door dezen boycot zal geen arbeider in Hongarije iets minder te eten krijgen. Integendeel, doordat er niets kian worden Uitgevoerd, zijn vele levens middelen in grootere hoeveelheid te ver- krijigeni en aanmerkelijk, soms zelfs wel 50 pet. goedkooper geworden. Het mlate- rieele verlies, door den boycot berokkend, moet hierin gezocht worden, dat tal van! producten, die gewoonlijk aan het buiten land g'eleverd worden, niet kunnen worden Uitgevoerd eni dat de invoer van grond stoffen, die Hongarije zoozeer noodig heeft, is stopgezet. Moreel laat de boy cot zijn invloed g;elden! door de stopzet ting van het telefoon-, telegraaf- en post verkeer. j

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3