Uit Prowiaoie. Kerknieuws. Onderwijs, Predikbeurten, Gemengd Nieuw?. Land- ©n Tuinbouw, r— Te Mulheiml aan dein Roer zijn 36 gevallen van typhus geconstateerd. i— Door. woest rijdende auto's zijn te Keulen eergisteren op één dag óp verschillende plaatsen der stad drie personen overreden en gedood, n.l. een jonge man van 20 jaar, een zes-jarig kind en een 36-jarige moeder van eenige kinderen. "De woekerrechthamk tei .Keulen heeft een aantal boeren wegens het vragen yan woekerprijzen voor fruit tot zeer strenge straffen veroordeeld. Heifc Berlijnsche blad „Abend" zal wegens de stijgende exploitatie kosten niet meer verschijnen. Het voorloopig vredesverdrag tus- schen Estland' en Duitschland is thans ook door Duitschland geratificeerd. B. J. Gerretson. De „Ned." noeimt de geruchten over den opvolger van den heer Lohmam als Kamerlid vrij voorbarig. De mededeeling, dat de neer B. J. Gerretson oni redenen van gezondheid niet in de Kamjer wenseht terug te kommen, is in elk geval voorbarig, daar de heer Gerretson, wiens [toestand vooruitgaande is, dienaangaande nog geenerlei beslissing heeft genomen. Allerlei. Te N.-Schans giug Woensdag de aan gekondigde raadsvergadering niet door. Drie leden waren aanwezig, de commu nist en twee S.D.A.P.'ers. Er is verder 'één S.D.A.P.-vacature. Het bleek, dat de heide afwezige S.D.A.P.'ers hun mandaat hadden neergelegd. En candidaten voor al die S.D.A.P.-vacatures zijn er niet. In verband met het feit, dat duizenden Duitscbers de Nederlandsche grens over schreden. om zich in Dinxperlo van mond voorraad te voorzien, zijn honderd sol daten uit Doesburg naar Dinxperlo ver trokken, terwijl aan Duitschen kant vijf tig man Redchswehr aan de grens gepos teerd staan. Aan de grens was tot dus- vei* alles rustig. Juffrouw A. Tukkink, Schenkstraat den Haag, vierde gisteren haar lOOsten jaar dag. Van de boterproductie 2027 Juni mag niets uitgevoerd. Te Amsterdam zijn schilderijen van Renibrandt, Jan Steen en Van Ostade ge veild voor f73000 tot f88000. Op 1 Juni j.l. waren in Amsterdam ruim 21000 vrouwen meer dan mannen. Het miet-stakende personeel der Geld.- Ov.-stoomtram, behalve de ambtenaren, is met 15 Juli ontslag aangezegd. Die Minister van Oorlog bezocht de de póts der politietroepen en marechaussee te MiJlingien en t© Apeldoorn. De postzegels van f 10.worden in cir culatie gebracht met den opdruk f2.50. Op de Haagsche tram wordt Dinsdag a. s. een tariefsverhooging tot 10 ct. per rit ingevoerd. Een staking wordt niet meer Verwacht. Middelburg. Door de politie is zekere v. D. aangehouden en aan de justitie voor geleid, verdacht vain verduistering van een rijwiel, dat in beslag werd genomen.' De muziekuitvoering op het Molen water werd gisteren weder door zeer mooi zomerweder begunstigd en door een groot aantal personen bijgewoond, terwijl dit aantal zeker veel grooter zou zijn als er toch nog eens een middel kon worden ge vonden om de open ruimte rond de tent als voorheien met stoelen te bezetten. Dn bruto opbrengst van den verkoop van hlet Blauwe bloempje ten voordeel© van de drankbestrijding hier ter stede beeft f 230 bedragen. Sas van Gent. Bij Kon. besluit van 16 en 25 Juni is toegelaten als vereeniging, uit sluitend in het belang van verbetering van de volkshuisvesting werkzaam, de ver- leeniging R. K. Woningbouwvereeniging „Volksbelang". Terneuzen. Stct. 126 bevat de statuten van de Ver. tot bevordering van de belan gen van Zeeuwsch-Vlaanderen, gevestigd te Terneuzen. Terneuzen. In de op eergisteren gehou den vergadering van den raad dezer ge meente afwezig de heeren De Ridder en Meyer en Mevr. Duiker. Na opening door den voorzitter, den hieier Huizinga, werden verschillende inge komen stukken voor kennisgeving geno men. Minder vlug ging het met het antwoord Dp een vraag van den heer Hamelink (S. D. A. P.) over de kwestie, dat ge durende de koude dagen na Paschen bij Iaën temperatuur van 8o C, geen verwar ming was in de meeste lokalen der open bare scholen. De heer Hamelink was over de ant woorden van de hoofden der scholen min der goed te spreken en meende, dat ook B. en W. zich wel wat erg gemakkelijk van deze zaak hebben afgemaakt. Hij be pleitte voorts vaststelling van een bepaalde temperatuur, zij het dan al niet in het leerplan, dan toch in een verordening, re gelende het schoolhouden. De heer Scheele (a.-r.) vond, dat er Dok wel iets was aan te merken. De regeling van de warmte dient toch niet tje gaan naar de thermometer. Volkomlen kon de heer de Jager (a.-r.) zich hiermee vereenigen. Gaarne zag hij dat de Commissie van bijstand in dezen in de volgende voorjaarsperiode eens een nader onderzoek zou willen instellen. Ook de heer Nolson (V. D.) was er tegen alles aan de willekeur van den onder wijzer te laten afhangen. Er moet tenslotte toch een grens zijn, onverschillig welke.- De voorzitter was het vrijwel met de heeren eens, dat het trekken van een grens niet gemakkelijk is. Dat het dit jaar met de kachels zoo geloopen is, is geen willekeur, doch een overgaan van den ouden tot den nieuwen toestand.' Verdere zaken gingen gemakkelijk on der den hamer door. Een breedvoerige discussie ontspon zich evenwel over het rapport betreffende de Electrische Centrale. De heer Nolson becritiseerde het in B. en W., dat ze zoo zwak stonden tegenover d© Lndustriëele Maatschappij te Amster dam. Ook teekeode hij protest aan tegen het feit, dat de financiëele commissie den eersten keer wel, doch de tweede maal niet was uitgenoodigd ter samenspreking met B. en W. en de commissie van bij stand. Hij bepleitte voorts uitbreiding van het net en kon het niet goedvinden, dat het nieuw te sluiten contract zou worden aangegaan voor den tijd van 10 jaar met het oog op mogelijke spoedige tot standkoming van aansluiting -aan de Pro vinciale Centrale. Tenslotte deelde hij mee tegen de voor stellen van B. en W. te zullen stemmen. Scherpe critiek Het ook de heer Hame link hooren. Allereerst over het niet bijeen roepen van de ingestelde commissies en de conclusies van het technisch rapport. Naar aanleiding van bet rapport van den accountant waren hem frappante dingen opgevallen. In den volksmond zou men zeg gen „die boekhouding van de Mij. is ©en zoodje". Ook hij vond dat B. en W. nogal eens geretireerd waren en bepleitte aansluiting van arbeidersbuurten op het net. De heer Scheele verwonderde zich, dat de heer Nolson het nu zoo voor de com missie opnam. Toen spr. om deze reden indertijd uit die commissie was gegaan, had hij hij zijn protest absoluut geen steun van den heer Nolson gehad. De heer de Jager verwonderde zich er over, dat de heeren zoo klaagden over het ten achter stellen yan de com missies. Ze hadden toch de rapporten ongeveer 4 maanden thuis gehad! Voorts protesteerde hij er tegen, dat de lieer Hamelink het technisch rapport ijou heb ben uiteengerafeld. De heeren Nolson en Hamelink repli ceerden, waaïna de heer van Hasselt (lib.) en de voorzitter uitvoerig het stand punt van B. en W. verdedigden en eerst genoemde concludeerde, dat bij den heer Hamelink wantrouwen heerschite tegen den ingenieur. Nadat een voorstel van den heer Nol son om met nieuwe eischen bij de Mij. te kornen was verworpen met 6 tegen 4 stemmen (voor: Nolson, Colsen (r.-k.), Hamelink en Geensen (s.d.ai.p.), werd ten slotte het voorstel van B. en W. met enkele wijzigingen aangenomen met 6 tegen 3 stemmen (de heer Nolson was vertrokken). Tot lid der Commissie tot wering van- Schoolverzuim te Sluiskil, werd met alge meene stemmen herbenoemd de heer J. J. Hulman. Hierna verdedigde de heer Hamelink het beroep van mevr. DuikerBlekking (s. d. a.p.) 'tegen de opvatting van B. en W., dat zij' wegenis vertrek van haar man naar hij'megen zou hebben opge houden lid van den Raad te zijn. Wettelijk is de opvatting yan B. en W. volkomen juist. Art. 75 staat echter eenigszinis hier tegenover. Spr. achtte het in het belang van den Raad de positie van een vrouwelijk Raadslid niet onmo gelijk te maken. De heer Scheele verzette zich tegen deze redeneering. Allen gevoelen wel, dat er iets hapert, doch op het oogenblik is jhot voorstel van B. en W. het m'eest zuivere. In stemming gebracht werd het voor stel van B. en 'W. aangenomen met 7 tegen 2 stemmen. Tegen de beide socia- Hsten. Na vaststelling van het kohier school geld le tijdvak en een verzoek van den heer Colsen om geen raadsvergaderingen uit te schrijven op R.-K. feestdagen, werd hierop de raadszitting gesloten. (Wegéns plaatsgebrek moiest dit ver slag tot ons leedwezen overstaan. Red.) Provinciale Zeeuwsche Vereeniging „Het Groene Kruis". (Vervolg.) Naar aanleiding van het rapport inzake zieden vervoer werd nog breedvoerig van gedachten gewisseld. Die voorzitter zegt het rapport op hoo- gein prijs te stellen, maar een bezwaar te hebben, dat de commissie het vervoer te water niet behandelde. De heer dr. Folmer zegt, dat dit moeilijk is op te lossen, hier in Zeeland zou men moeten beschikken over een groot© zee waardige motorboot, daar er hier geen binnenwateren voor vervoer van zieken in aanmerking komen. De voorzitter acht watervervoer toch beter, daarop had de commissie toch at tent kunnen maken. Er is dikwijls kans leen motorboot te huren. Dé heter Folmer zegt, dat er maar wei nig havens steeds geschikt zijn voor aan- lieggen. De heer D. N. van Gelderen uit Middel burg vraagt wat de rapporteurs onder Den volledig ingericht ziekenhuis verstaan en hoe de commissie denkt dat het ver voer over water moet geschieden. De heer Folmer zegt, dat het vervoer moet geschieden door de auto's op de boot te rijden. Een volledig ingericht zie kenhuis is er een met een aan het zieken huis verbonden chirurg, goede chirugische verpleegsters, een operatiekamer enz. Al leen Middelburg en Vlissingen beschikken over zulk een ziekenhuis," doch dit kan vermeerderen. Na nog ©enige discussie werden de af gevaardigden in de gelegenheid gesteld een kijkje te nemen bij de auto van de AJZ.E.M., die voor was gereden om te doen zien in welken geest de commissie zich ©en goede auto gedacht heeft voor ziiekenvervoer, waarbij vooral het zeilover de auto de bedoeling is. Na deze tijdelijke schorsching werd het voorstel van het hoofdbestuur aangeno men, evenals dat om in het Noorderboofd- district twee districten te doen zijn, een omvattende Schouwen en Duiveiand en ©en Tholen en St. Philips-land. Door de heeren dr. G. Oosterbaan, D. N. ^an Gelderen en Jhr. W. H. de Jongo v^ QSHemeet was een onderzoek inge- ■icld Iiaar mogelijkheid een goeden ontsioettingsdienst voor Zeeland in te voe ren. In een schema voor zulk ©en dienst komen de heeren tot d-e conclussie, dat ier moet zijn een oven te Middelburg, ter wijl aldaar ook de hoofdleider-arts moet wonen. Verder te Terneuzen, Middelburg en Zierikz-e© ©en leider met een of meer ontsmetters. Voorgesteld wordt de com missie diligent te verklaren, opdat zij in de volgende vergadering een definitief voor stel kan indienen met zoo mogelijk een, ko stenherekening. D© heer Oosterbaan wijst er op, dat deze zaak van uit het volk moet worden aangepakt. De Nederlander vindt all-es ver keerd, dat van boven af wordt opgelegd, maar vindt bet prachtig als hij denkt Ier zelf iets aan te hebben gedaan. Een ontsmiettingsdienst moet goed zijn en is daarom met mogelijk voor iedere kleine gemeente-. De heer Oosterbaan zegt, naar aanlei ding van tot hem gerichte vragen, dat de oven te Vlissingen m'eer is in het belang van die plaats als quaratainesta- lio-n doch deze oven] voldoet niet aan de eischen, gesteld aajn een oven voor den goeden steeds werkenden ontsmiet tingsdienst. Ook bij een nieuwe wet zou ontsmetting langs dezen weg noodig blijf ven. De oven te Hapsweerd is beslist niet geschikt. De commissie werd diligent verklaard. Alsnu werd de behandeling vaji de be grooting voortgezet en wel de artikels- gewijze behandeling, waarbij een voorstel van den heer Meulenberg om een post van f50 voor bijdrage voor lezingen in afdeelingen t© schrappen, verworpen met 26 tegen 6 stemmen. De vergadering sprak er zich voor uit dat het niet wenschelijk is, dat onbe voegden voor verplegingswerk worden ge bruikt. Hierbij kwam ook tel* sprake het af wijzend prae-advies van Ged. Staten over de aangevraagde subsidie voor de wijk verpleging. De heer Hage zeide, dat hem dit ad vies bitter is tegengevallen, de vereeni ging heeft steeds hard gewerkt om het zoover te Krijgen en daarbij steeds ver trouwd dat de plrovdncie zou helpen'. De voorzitter zegt, dat Ged. Staten niet weten' hoe het gjeld te vinden, dat weten ze wel voor de dieren maar niet voor de menschen. Op voorstel van den heer Hage wordt een motie aangenomen, waarin het prae- advies van Ged. Staten wordt betreurd en de hoop uitgesproken; dat de Pro-v. Staten alsnog subsidie zullen geven. Aangenomen wordt nog het voorstel van het hoofdbestuur ora een commis sie te benoemen; welke een onderzoek zal instellen naar de wijze, waarop men zou kunnen komen tot een betere ver zorging van de zuigelingen. Nadat bij' de rondvraag nog eens was gewezen o-p de groote Wenjschelijkhieid, dat de beide grootste vereeniginigen op Zuid- Beveland, die te Goes en Kruiningen— Schore zich ook aansluiten, werd de ver gadering. gesloten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Den Bommel H. Jqpchen te Poederoijénte Elspeet H. A. Leen- mans te Oudemirdum. Bedankt voor Gouda! door J. H. F. Remmc te Huizen. Ds. J. Luuringhoopt Zondag ,22 Augustus van de gemeente te Gorinchem! afscheid te nemen' en den daarop volgen den Zondag te Hazerswoude intrede te doen, na bevestiging door ds. J. de Vries van Goes. Glass, verg. te IJzendijlke. De vergadering werd bijgewoond door 18 predikanten en 22 ouderlingen. I. Uitbreiding dier benoembaarheid voor het Provinciaal Bestuur. II. Idem voor die Synode. III. Wijziging art. 37 Alg. Regl. om den classicalen vergaderingen vrijheid te geven ook buiten de hoofdplaats der classes te ■Vergaderen. IV. Uitbreiding der Synode tot 45 Leden, door da classes te kiezen. V. Wegneming van het vetorecht door Prov. Kerkbesturen. VI. Colloquium doctum mogelijk ook voor candidaten in de Godgeleerdheid van binnenlandsche inrichtingen voor hooger onderwijs. VII. Nieuw Reglement op de Kerkvisi tatie. VIII. Reglement op het beheer. IX. Reglement op de Predikantstrakte menten. X. Bijdragen in de kosten van Bestuur door de diaconie. Van de voorgestelde wetswijzigingen, werd I met algemeene stemmen aangeno men; eveneens II en III. IV geelt aanleiding tot levendige be sprekingen. Ds. Pattist verdedigt het voor stel van de Ver. van Vrij'z. Hervormden. Ds. De Puy ziet in beide voorstellen een verscherping van het partijwezen en een valsche democratie. Ds. Beukenhorst verdedigt een meer uitgebreide Synode, als heter gegrond in de kerk; wel be staat het gevaar, dat de „groote mon den" naar voren komen; maar de ge legenheid, dat de profetische persoonlijk heden naar voren treden, eveneens. Ds. Akersloot adviseert de leden der Synode niet terstond herkiesbaar te stellen. 15 leden verklaren zich tegen dit Artikel IV. Het voorstel der Vrij'z. Herv. ver- eenigt 20 stemmen op zich, voornamelijk met het oog op het eerste gedeelte, be treffende de verkiezing door de gemeen ten. V vindt algemeene instemming, terwijl 26 stemmen een voorstel van ds. Schol ten overnemen om veranderingen in het Alg. Regl. te doen aannemen met twee derde der leden van de Synode. VI vereenigt alle stemmen op zich. Op VII stelt ds. Akersloot eenige amen dementen voor .waarvan de voornaamste zijn de kerkvisitatie uit te doen strek ken over de sinds de laatste visitatie vc'iloopen jaren, de verplichting van den voorzitter tegenwoordig te zij'n op boete van f25 én de reiskosten te bepalen op f 10 voor een dag. Deze amendementen worden alle door de vergadering overge nomen'. VII wordt .aangenomen met algemeene stemmen. 1III vindt, behoudenis enkele bepalin gen. algemeene instemming, al wordt in gezien, dat op deze wijze misschien te groote macht aan 'de Synode gegeven wordt. Niem'and stemt %r tegen. IX. Gewezen wordt op de betrekke lijk weinige kennis, die de gemeente van deze zaak heeft, en op de wenschelijk- heid de gemeenten meer op de hoogte te brengen. Ds. Hetmanides stelt 'voor 't aanvangssalaris te verhoogen tot f3500; 8 stemmen voor. Ds. de Puy stelt een motie voor, instemming te betuigen met het voorgestelde reglement, maar eerst de gemeenten in de gelegenheid te stellen zich nader uit te spireken6 stem men voor1. De Kerkeraad van Aardenburg nam over het voorstel van de Ver. Vrij'z, Herv» en diende dit bij de Ql. Verg. in. Het artikel vond in beginsel algemeene instemming. X eveneens met Algemeene stemmen aangenomen. Getref. Kerken. Tweetal te Delft D. B. Hagenbeek te Viaardingen en dr. K. Dijk te 's-Graven- hage. Beroepen fe IJlst J. Ubels te Wit- marsum. 1 De z aa k-N et el enb os. Naar wij vernemen is door Mr. L. van Andel, te Middelburg, aan de Generale Synode der Geïef. Kerken een verzoek gericht aan de behandeling der ^aak-Netelenbos te laten deelnemen alleen die leden der Sy node, die eerder in deze zaak niet be trokken waren. Te Bordeaux heeft een doofstomme de priesterwijding ontvangen, „voor het eerst in de geschiedenis der Kerk". Geslaagd te Groningen voor liet doet. ex. godgeleerdheid de heer H. J. Dijfckmeester (met lof). Bij de herstemming voor een lid der Commissie van Beroep voor de Scholen voor Chr. Volksonderwijs werd gekozen de heer K. Brants te Goes met 543 stem men tegen 182 op den heer A. P. Jung- curt te Vlissingen. De heer Jhr. Mr. D. J. de Geer was reeds als zoodanig •herkozen. Voorzitter blijft Jhr. Mr. P. A. J. van den Brandelor. Gepromoveerd aan de Ned. Han- delshoogeschool te Rotterdam op stellin gen o.a. A. P. Magielse en W. H. A. Bruggeman. Universiteit te Utrecht. Bevorderd tot doctor in de wijsbegeerte op proef schrift „Wijlsgeerige beschouwingen over de verhouding tusschjen staatkunde en zodeleer" de heer m'r. dr. J. S. Bar bas, kapitein der infanterie, geb. te Bemmel. Geslaaigd aan de V. U. cand. ex. theologie de - h'eer H. Moolhuizen. Geslaagd aan de Theol. school te Kampen propaedeutisch ex. de heer A. Dam te Scteldwolde. Naak 3e Tijd verneemt, is in den namiddag van den dag, waarop fii de Tweede Kamer de nieuwe Wet op het Lager Onderwijs is aangenomen, aan de vreugde over dit feit uiting gegeven in een feestelijke bijeenkomst ten huize van den oud-minister Kolkman, tijdelijk voor zitter der Katholieke Kamerclub wegens afwezigheid van dr. Nolens. Zondag 4 Juli. Ned. Herv. Keirk. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 2 'ci. ds. 'Steinz, bed; HI. D; Cat. Z. 37, '6 ju,, ds. Homburg, voorber. H. A. Geref. Kerken. Kapialle-Biezelinge, 9.30 u. toewerk,- 2 jij, ids, v. ök Vleen yan Goes. iBelangrijke diefstal. Ten nadeele van den kassier van den Boe renbond te Volkel (N.-Br.) is voor een bedrag van f40.000 aan bankpapier en effecten gestolen. Voor een waar de van f 13.000 aan effecten werd in een greppel in een naburig gehucht teruggevonden. Do daders zijn onbe kend. Een „Den" ingestort. Men meldt uit Muiiden aan net „Hbld" SMet donderend geweld bezweek 'in den 'nacht van Woensdag op Donder dag een ijzeren den (bewaarplaats van zout) van de zoutziederij der firma J. J. Bouvy en Zn. Er lag itusschem idle 6 en 700 ton ruw zout. 'Al eenigen tijd verzakte de iden en' eens had [men hem .15 c.M. opgevijzeld. Thans is het gebouw gespat. De straat is versperd en -een groentetuin onder het zout be dolven. De pekel stroomde over de straat. Er is alleen materieele schade. Brand. Te Someren is de wo ning van P. v. G. totaal afgebrand.; Daarbij' sloegen de vlammen op de aangrenzende woning van den heer J. v. C. dat eveneens mede in het vuur opging. Een varken kwam bij den brandi om. Ongelukken. De 19-jarige dochter van R. uit Gendt (0. B.) is in de Waal bijl Doornenburg op1 nood lottige wijze om het leven gekomen. Het lijk is reeds opgevischt. Op (dei Waal -bij Nijmegen is een 22-,jarige kantoorbediende, vermoedelijk bij het zwemmen verdronken. Te Hamdijk (Gron.) wordt een arbeider sedert Zon1 dag vermist. Do fiets .is gevonden. Men denkt aan oen ongeluk. In een wiedde in den Biesbosch onder Dordrecht heeft men vóór eenige da- gén een mieisje'shoed en pen taschje met brood' gevonden. Later werd daal' hlet lijk van een 14-jarig meisje opge haald. Het lijk is herkend als 'dat [van Wou'tbina Mastenbroek, die sedert eeif phar weken uit,de ouderlijke woning in de Atjeh.sra.at werd vermist. IVrees el ijk verschijnsel. Vier broertjes en zusjes van 912 jaar te Hemelum (Fr.) hebben inge broken in de woning1 van de familie Cnosson .aldaar, die afwezig was. Sie raden van goulcl en zilver en Snuiste rijen Werdien meegenomen en in een boschja verstopt. Zij volgden het voor beeld vaini grootte inbrekers en lieten ook een souvenir achter. Treinroof. Een Zwitsersché horlogemaker, op weg van zijn vadert land naai' Christiania, is Woensdag avond tusschcn Esschen en Roosen daal het slachtoffer van een paar brie tale treindieven géworden. Met hem zaten in denzelfden coupé twee min der gunstig uitziende mannen-typ'en, die een voor den Zwitser onverstaan bare taal spraken. De trein kan hoogstens enkele mi nuten in gang zijn geweest, toen een van 'die twee medereizigers den Zwit ser om! vuur vroeg. Terwijl de man aan het verzoek wilde voldoen, kreeg hij een slag op' het hoofd, waarop leen worsteling ontstond en de horlogema ker voelde, dat mén hem een steek in den hals toebracht en dat hij aan de borst verwond werd. De twee boe ven hebben den man vervolgens uit den trein geworpen, na hem' zijn por tefeuille, met ruim 800 frs., zijn hor loge en gouden ketting te hebben af genomen. Nadat de man gedurende geruimen tijd bewusteloos was .blijven liggen, langs den spoorweg, is hij naar het buurtschap Nispen geloopen, waar hij overnachtte. Eergistermorgen is dè man peg auto naar Roosendaal over gebracht, waar hij zich onder dok ters behandeling stelde en aangifte van het geval deed bij 'de politie. f— Vernieling. Er zijn van Bijma te Surhuisterveen uit den grond getrok ken 5 A. aardappelen en Té 'A- boe renkool afgesneden, terwijl voor f 12 raapzaad in een sloot is geworpen). Er werden 5000 baggerturven in het veld verbrand. Twee Iruggen uit eén var ken. De slager zegt natuurlijk dat een varken maar één rug heeft om uit 'te snijden, de kweeker pirobeert ér, fi guurlijk gesproken, twee uit te halen. Luister op welke wijze hij dat doet. Hij poot in het v,ooijaar een. aardappel en zaait de tomaat. Heeft de aard appel flinke scheuten gemaakt, dan gaat hij door spleetgriffelmg een stukje van de tomaiat daarop; zetten. Lukt deze enting, dan oogst hij van de zelfde plant aardappels en tomaten1. [Wie hiervan een voorbeeld wil zien, ga naar dien Hortus te Utrecht, piet alleen ziet hij de tomaat op den aard appel groeien, maar ook den aard appel op de tomaat. Beide gewassen behooren tot de fa milie van de solaneeën. Landbouwtentoonstelling te Hulst. Hier volgen nog enkele bekroningen: lie Cat. Hengsten met minstens vijf afstammelingen in een jaar geboren: le LabouxeUr d'Isaiic, H. V. „Toe komst", Axel; 2de Nemrod d,0ssogne, H. V. „Stoppeldijk" 3e Mon Rêve de Roeulx, H. V. „Biezelingo en 0.'', fokker F. Jamez,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 4