Uit ita Provmm, de boeven, de souteneurs, jde- lichte kooien, de nachtraven, de spelers, die 'hier huizen, en altijd loeren op het leven yvaa politieagenten, die er ko men, niet om 'te dooden, maar om hun plicht te doen. En dan schrijft hij Nu is een der hoofden in dien Ver woeden guerilla-oorlog voor de recht bank gebracht. Hij heeft iets wild aan trekkelijks, zou ik zoo denken, voor vrouwen van dit allooi, met z'n krul haar, doch van terzijde bezien, geven de te sterke kinnebakken iets bruuts en Wreeds aan dien jnan. Hij; schijnjt onbewogen, doch .met "iets te zenuw achtigs in het frommelen der haaiden. Hh spreekt kalm, nu en dan de keel sonrapend, man-van-betier-milieu met iets overwogens in de woordenkeuze, waarin echter weer iets te veel nu van het romantische, dan van bet ge- svi lid-deftige. B.v. als hij gewaagt van agenten, die „als hyena's omf me stom-" den te hunkeren" en „een complot smeedden" tegen hem. En dan komt de schrijver op1 de getuigen. Enkele momenten van felle tragiek. Een zwager van agent Draad, zelf agent, komt getuigen. Blonde, opene verschijning. Vertelt eenvoudig het tra gische verhaal, met nu en dan een even stokken van de stem alsof hij iets wegslikken moet. Hoe hij na het gebeurde heengegaan is om de weduwe te waarschuwen. Een tweede agent ging in den zie kenauto mee om Draad haar het gast huis te brengen. Draad klaagde over pijn in den buik en lag te iwoelen. „Ik sprak hem moed 'in, zeide hem, niet zoo te woelen, we zouden ,aanstondis: bij .het gasthuis zijp." Maar hij noemde me hij! mijn voornaam en zei„Ik voel 'i, ik ga dood." Hij noemide mij! (bij! tnjjn voornaamZoo eenvoudig en zoo diep. Waar het groote, bovenna tuurlijke komt van den dood, vallen alle scheidingen en onderscheidingen weg, en we noemen allen elkander bij den voornaam. 'De agent Breuk-er, gewond door een schot in jde lies, is; nog invalide. Strom pelend met een stokje komt hij"getui gen. En bij het heengaan werpt hij op Van Putten een blik, schrijnend van verwijt en afkeer en woede. Dan als tegenhanger „de Vrouw'' in dit. lugubere spel. Met het pijnlijke merk op het gelaat van ©en, voor wie de zonde werd als een ftwee- die natuur. Trotsch riog en uitdagend, een groene muts schuin on blond© krullen, vijandig tegenover den fijnen en bezonnen president der rechtbank. Doch wanneer zij' voorbij Van Butter* gaat. even een lach en een licht blin ken der oogen, en opf'het wilde (gelaat iets als van verteedering en troost En ik dacht aan een der allermooi- tete Duifsche liedjes, die ik ken. „Es fiel ein Reif in "der Frülingsnacht" De geschiedenis van twee wilde men- schen in de wereld der zonde van wreed leied en nog wreeder "genot. „Sie Bind! verdordengestorben." DoCh op, hun graf bloeit nog eeta bloem in (den lentenacht, ontsproten uit 'n vonkje van liefde nog' in Mi© wilde harten!, Zóó diep zinkt ,geen mensch, of nog 'doof. a.l is hek ©en oogenblik in pen lang leven, dé adeldom van zijn we zen zijn gelaat klaarder worden. „Es fiel ein Reif in 'der JFrühlingsnacht." S p o o r w e g p e r s o n e e 1. (Gistermiddag heeft het toegezegde onderhoud plaats gehad tusschen 'de spoorwegdirectie en de voorzitters der Ned. Ver. B. A. N. S, en ,N. B. Op de vraag, of de directie na de (vast stelling van het grondtoon door den loonraad, den bijslag verhoogen zou, antwoordde de directie ontkennend, omidat ook in de vaststelling van dit grondloon de vereischte leiddraad voor. jde directie ontbreekt, "(Tel.) Stijgende uitgaven. Aan het slot van zijn rede. Donder dag in de Kalmer over de salarisver- hooging, heeft de Min. van Ein. nog enkele mededeelingen gedaan, welke onze dezier dagen in herinnering ge brachte .voorstelling van den bodeni- loozen put ten volle rechtvaardigen. [De Minister erkendedat de mid delen ruim .vloeien in den laatsten tijd. Maar men overdrijve niet. De op brengst van de eerste 5 maanden is 37 jnillioee. hoven de raming. Zonder twijfel verblijdend, als men alleen naar de ontvangsten kijkt. Maar die 37 mil lioen zullen nog maar voor een klein deel voldoende zijn, om de hoog ere raming der uitgaven te dekken. De begrooting sloot met een nadeelig saldo van 30 millioen; voor de salarisver- hooging der ambtenaren is noodig 32 millioen, voor die der werklieden in 's Rijks dienst 3 millioen; voor die der militairen 15 millioen, voor de verhooging der pensioenen 8 millioen, voor rente en aflossing 7Va miljoen. Afgedacht van de kosten der vrijwil lige ouderdomsverzekering, is er stel lig 100 millioen meer noodig dan de raming. Als dus deze 37 millioen ac- crès toenemen tot 100 millioen, dan zaal het heel mooi zijn, maar dan is men pog precies gedekt voor het geen pp reeds noodig is boven de raming. Allerlei. Het N. V. V. heeft besloten een groot permanent fonds te stichten te gen stakingen en uitsluitingen. De 5e Jaarbeurs (Internat.) zal in September 1921 worden gehouden. Te 's-Gravenhago is op[ 72-jarigen leeftijd overleden dr. W. P. Ruysdb, oud-voorzitter van den Centralen Ge zondheidsraad. Het bericht van het „Vad", door ons overgenomen, over de nieuwe tele fooncentrale, voor den bouw waarvan de gemeente uitgesloten werklieden zou aannemen, wordt tegengesproken. Bedreiging -met lijdelijk verzet. Zondag kwam te Utrecht het demon stra,tief congres bijeen van de Ned. Ver van Spoor- en Tramwegpersoneel, den B. A N. S. en den; Neutralen Bond, onder voorzitterschap van den heer Molt-, maker. Beide zalen en de tuin van Ti- voli waren vol. De voorz wees er op, dat de actie Voor lotsverbetering door de directie is afgewezen, en, derhalve nu moet uitgemaakt worden wat te doen. De samenwerkende organisaties hebben ieder hun eigen standpunt, doch zijn het eens over de tegenwerking der Chris telijke organisaties en hun voormannen. Het H. B van de Ned. Ver. heeft be sloten' na afloop van dit congres een demonstratie te houden naar het sta tion. Staking, zegt hij, moet het uiterste middel blijven. Wanneer men aan onze eischen niet wil voldoen kan de directie niet van ons1 eischen, dat wij ten allen tijde onzen vollen plicht zullen doen. Wij zullen in de ko mende weken het,personeel rijp maken voor het lijdelijk ver zet. D'eze medewerking van den revolutio nair werd met luid applaus en gejuich begroet. Iloe dat lijdelijk verzet zijn zal, werd aldus uitgelegd. Men heeft onis in 1903 het stakingsmiddel ontnomenmaar w a n- neer men de reglementen stipt uitvoert, kan men u niets ma ken, doich het zal een chaos worden. De bedreiging is ijselijfc duidelijk! De Feesten der A. N. V. V. Zaterdag, den laatsten dag van de tochten der afgevaardigden van de af- deelingen der A. N. V. V. in Zeeland, gold voornamelijk Zuid-Beveland als doel. Des morgens te 9 uur vertrokken de deelnemers van Middelburg per trein naai' Vlissingen, waar in de haven de „Zuid- Beveland"- gereed lag voor de reis naar' Bo-rssele. Voor de haven werd verlaten werd nog een' groet gebracht aan de ma ilboüt „Oranje Nassau", die juist vani Folkestone binnenliep, met welke boot Donderdag een tocht is gemaakt, en aan boord waarvan oa. werd opgemerkt de heer mr. E. Fokker, president-commis saris der „Zeeland", die ook den boot tocht met de V. V. had medegemaakt. De „Zuid-Beveland" voer eerst tot voor bij het Badhotel, waardoor de gasten nog een mooien kijk op Vlissingen kregen, hierna werd gezwaaid en tg ruim half elf meerde de boot te Borssele aan den steiger. Op den weg onder aan den dijk ston den een 30-tal auto's gereed en nadat ieder een plaatsje had gevonden, wat voor sommigen nu niet zoo- heel mak kelijk ging, werd naar de kom1 van het dorp Borssele gereden, waar alom cjo vlag wapperde en door vriendelijke Zuid- Bevelandsche meisjes bloemen voor cor sage of knoopsgat werden aangeboden. Deze vriendelijke attentie, als blijk hoe ook Zuid-Beveland en zijn bevolking het bezoek op hoogen prijs stelde, werd zeer gewaardeerd en niet minder de beide volgende verrassingen. D'e in nette pa piertjes verpakte babbelaars en de zakken kersen, die men respectievelijk te Drie wegen en te Oudelande in ontvangst te nemen had. De morgentocht ging dooi' een bijzonder mooi gedeelte van Zuid- west-Zuid-Beveland, vooral bij het z.g. Watervliet met zijn aardig water, de mooie hoomengroepen, het heuvelachtig terrein, deden vergeten, dat men was in het land van de uitgebreide vlakten pret hun vruchtbare akkers en groote groene weiden. Langs de genoemde dor pen en Biezelinge werd te ongeveer half een Kapelle, de eerste halte bereikt, waar ook de vlaggen wapperden, ten deele ook voor het juist beginnende gymnastiek- feest. Op het dorpsplein- werd halt ge houden en even de zoo beroemde kerk van binnen bewonderd, waarbij- vele hun handteekening in het bezoekregister plaatsten. j Te voet ging men nu naar den fraai en tuin van den heer van der Have, waar in een der loodsen der boomkweekerij de tafels waren aangericht voor gebruik van het landelijk noenmaal. De loods was in een feestzaal herschapen en onder het gebruik van Zeeuwsche boterhammen, tulhand en kersen, die door allen ten hoogste weiden geprezen, hieerschle er een zeer opgewekte stemming. Een onz'er naaste tafelgenooten kon er maar niet over uit, dat die boter -en d© kaas hier zoo heerlijk waren, het kostte hem heel wat moeite de verleiding te weerstaan van het een en ander wat mede naar huis te nemen. De heer Wagth'o, voorzitter van de V. V. voor Noord- en Zuid-Beveland, heette de aanwezigen welkom. Toen ver nomen werd, dat de jaarvergadering 1e Middelburg zou plaats hebben, werd di rect getracht de gasten ook naar Zuid- Beveland te doen komen, en door de gewaardeerde medewerking van Walche ren, is 'dit gelukt. Het verheugt spr., dat er zoovelen zijn opgekomen. Men mist hier wel de duinen en bosschen van Walcheren, maai- men vindt er voor in de plaats uitgestrekte landbouwbedrij ven, de oestercultuur, het zich steeds meer tot centrum van- de streek ontwik kelde stadje Goes en niiet het minst de fraaie kleederdrachten. De heer baron van Tuyll van' Sferoos- kerke dankte voorxleze woorden en zeide, dat men geen autotocht maakt, maar een zegetocht, men ziet de welig tierende gewassen, die een rijken oogst beloven, de vriendelijke dorpen. Walcheren en Zuid-Beveland zijn even mooi en dit geldt ook voor de costuums der vrouwen. Spr. vraagt aan de dames of die .nü niet veel mooier zijn dan de tegenwoordige mode met cft korte rokken en de bee nenparade. De heer van Tuyll brengt hulde aan de bevolking, die het natio naal Nederlandsche costuum in eere houdt en eindigde met een driewerf hoera op de vereeniging voor V. V. in .Beve land, zeide zich -gelukkig te gevoelen', niet omdat hij zoo ©en. go-ed maal heeft gehad, niet omdat zijn vereniging van de verantwoordelijkheid af is, maar om dat zjj als oudere zuster de jongere van Zuid-Beveland, ofschoon- nog slechts an derhalf jaar oud, goed ziet opgroeien, hij hoopt, dat deze zuster steeds zal gTO-eien en bloeien. De heer Wagtho dankte voor deze goede wenschei ein zeide, dat er thans weder een jongere zuster bij is geko men te Sluis, hij hoopt, dat ook deze spoedig tot een flinke vereeniging moge opgroeien. Spr. brengt dank namens zijn bestuur aan gastheer en gastvrouw voor hun goede zorgen aan het noenmaal be steed. Met deze zoo welverdiende hulde ver- eenigden zich allen door een dankbaar applaus. Na afloop van het noenmaal werden de auto's weer bestegen. De aardige meisjes, die de gasten zoo handig en vlug bediend hadden, mochlten met enkele der wagens mederijden tot het dorp, wat natuurlijk zeer bij hen in den smaak viel. Van Kapelle ging het nu naar Ier* seke, waar de geheele bevolking scheen uit te loopen, wat trouwens ook in an dere. gemeenten en ook langs den weg het geval was, er werden dan dankbare blikken gewisseld tusschen de bewoners van Zuid-Beveland en de gasten. De be* woners waren dankbaar voor het wel kome bezoek. De gasten vonden het in alle opzichten een vriendelijke ontvangst. Te lerseke werd een bezoek gebracht aan de. loo-dsen, de bassins en de oes terputten van de maatschappij „de Een dracht". Jammer, dat bet bedrijl niet in werking was en de vreemdelingen dus alleen uit de aangeboden of gekochte boekjes en prentbriefkaarten een idee daarvan konden krijgen. Nu ging het weer verder en wel langs den rivierdijk ©n de mooie wegen met hun uitzicht over de landouwen op de torens van Kapelle, Kloetinge en Goes, langs Kattendijke naar Wemeldinge, waai' eerst een blik werd geslagen op de wer ken voor de nieuwe -sluis en toen werd halt gehouden bij den fraaien tuin van burgemeester Wabeke. Hier werd door de lieve smalle paadjes de vluchtheuvel bereikt, die in den tuin ligt. Men werd verzocht naar boven te klimmen en biet was een verrassing voor alle deelnemers. De vroolijke 'leden der familie hadden hier onder den mooien boom een buffet aangericht en laafden nu de reizigers met een geurig kopje thee en boden tevens een koekje aan. Twee der meis jes waren gekleed in het costuum van 100 jaa.r geleden. Wij hoorden hlier spre ken van een sprookje eit zeker het blad er veel van. Daarbij kwam nog het mooie gezicht vanaf deze hoogte op het eiland. De hejer baron van Tuyll was de tolk van alle aanwezigen toen hij een woord van dank sprak voer de ontvangst en een driewerf hoera op den heer Wa beke en zijn familie uitbracht. De heer Wabeke bracht zijnerzijds dank voor de komst naar zijn nederige ge meente en voor het afstappen bij zijn huis. De heer Robertson uit Rotterdam zei de als lid van een der oudste afdeelin- gen hier de gelegenheid te willen aan grijpen den voorzittelr dank te brengen voor de juiste wijze waarop hijl iedere keer de gevoelens van de deelnemers heeft weten te vertolken, zijn woorden waren uit het hart gegrepen. Toen men den heuvel verliet, waren er een deel der beeren, die Eet voorbeeld der boerin netjes wilden deelen door niet langs het padje, maar rechtuit den heuvel af te loopen en daarbij de meest denkbare ca priolen maakten, hetgeen den lachlust opwiekte van de anderen. Thans restte nog het bezoek aan den Wilhelminapolder, hier werd een- groot deel van doorgereden doch niet bij de boerderijgestopt zooals verleden week door de notarissen geschiedde. Men reed echter over zandwegen, die voor de auto's al zeer moeilijk berijdbaar waren, terwijl o.p den geheele n tocht enkele met nieuw steenslag bewerkte wegen werden gepas seerd, die minder goed zijn voor de ban den der auto's. De aanblik van de akkers en weiden van den polder maakte echter daarom een niet minder gjpoötschen in druk. Even een kort oponthoud om den zwaren hengst Oscar II te bewonderen en toon ging het naar biet einddoel de Markt te Goes. De tocht was behalve enkele bandeneffecten, het vastloopen van een wagen op een helling of in het zand, het verkeerd rijden van sommige wagens, goed afgeloopen. Nu restte volgens het programma nog slechts de ontvangst ten sïadhuize van Goes. Hier werden de deelnemers ont vangen door burgemeester Hajenius, wet houder van den Bout, waarn. wethouder Fransen van de Putte en den Secretaris. De burgemeester van Goes richtte een woord van welkom en afscheid- tot de feestgangers. Mijnheer de Voorzitter en Leden van het Hoofdbestuur der A. N. V, V.; Hee ren, Bestuurderen van de Walchersche iV. V.; Dames en Heeren, aldus de bur gemeester, het is mijl als Burgemeester van Goes een groot voorrecht, U allen namens het gemeentebestuur hartelijk welkom te mogen iheeten in ons. mooie stadhuis en stellen wij het op hoogen piijs, dat Gij aan het einde van Üw tocht gekomen, ons nog wel een bezoek wilt brengen. Toon ik het vorig jaar een exemplaar van het tijdschrift „Eigen Haard" in han den kreeg, waarin een aardige beschrij ving van den heer Tom Schilperooit over „liet Hollandsche karakter en het nadere vreemdelingen-verkeer", las ik daarin o.mdat nog te vaak reden wordt ge geven om aan Voltaire's woorden over Hoiland „Canaux, canards, canailles" te denken. „Neen" zegt Mirabeau, die lien jaar geleden in Holland was, „Ca nailles? non pas! Commereants? Oui Ils o-nl comme on dit, le commerce dans la peau!" Dames en Heeren, ik hoop, dat U hier niet anders dan gulle Zeeuwsche gast vrijheid zult hebben gevonden. Een vrien delijke hand heeft mij! het laatst uitge komen nummer toegezonden van het or gaan Uwer vereeniging en ik las daar in ook een en Under over Goes. De schrijver, die een aan rheumatiek lijden de gast bij zich had, kon niet zoolang hier blijven, doch belooft eens in Goes terug te komen, om alles meer op den keper te bekijken. Ik hoop, dat zulks zal gebeuren en dat meerderen met hem zul len medekomenl, want -op Goes is ook van toepassing hetgeen eens 'n Engelsch schilder zei, n.l.„In a Dutch town, one can see more pictures in a day, than what one can paint in a, year", en wij allen hier zullen U gaarne ons mooie stadje met omgeving,Jateu zien. En nu mag ik wel constateeren na ons -tocjitje over Zuid-Beveland van hje- den, dat ik gisteren, toen ik' de eer had mode te mogen aanzitten aan u.w feest- disch in Middelburg, niets te veel hab gezegd van ons mooie Zuid-Beveland en van onze glundere Zuid-Bevelandsche boerin nekes in hun kostelijk gewaad. Dames en Heeren: Gij rijt aan Eet einde van Uwe excursie gekomen. Ik wen-sch U een goede reis en behouden thuiskomst en wanneer Gij dan weder in Uwe woonstede zijt teruggekeerd, zeg het dan aan allen, die Gij zult ontmoe ten, dat Gij een schitterend mooi Zee land hebt gezien, waarvan ik hartelijk hoop, dat Gijl daaraan nog lang de meest aangename herinneringen zult* bewaren. Ik heb gezegd. De heer van Tuyll beantwoordde de speech van den Go-eschen burgemeester met een woord van dank vooi" de ont vangst, -die: Vereeniging door Z.E.A. en het gemeentebestuur in deze plechtige raads zaal op zoo schitterende wijze bereid en 't Zeeuwsche volk voor het vele goe de, ons in Zeeland geschonken. Onze vier- da.agsche tocht deed ons leven als in een droom. Wanneer wij, in onze wo ningen teruggekeerd, morgen na een rustigen slaap, alles nog eens vluchtig overdenken, dan zullen wiji onszelven at- vragenhebben wij dat ellemaal werke lijk in dien korten' tijd gezien en be wonderd? Wij danken alle dames en hee ren uit Zeeland, die zich daartoe be- ijiverd hebben, niet alleen om ons te do-en zien, maar ook te do-en proeven van hun jovialiteit, cordialiteit en be minnelijkheid. Zoo snel wisselden de in drukken elkander af, dat Spr. het eene oogenblik een traan wegpinkte op het graf van een paar voorvaderen, en 't an dere verblijd was over zooveel gemot. Spr. noodigde allen uit een driewerf hoera aan te heffen op den Goescben burge meester, het gemeentebestuur van Goes en op dei Zeeuwen schoone provincie. Met 't gebruik van een glas wijn en een paar „Goesche zouten "beschuitjes" ten ©en algemeen onderling gesprek werd de ontvangst besloten en met een „tot weerziens", onder de tonen van het mu ziek op de Tent, stapten1 de gasten in hun auto's, waarop Goes zachtjesaan weer tot haar gezellige Zaterdagavond- rust terugkeerde. legen half zevein was er aan 't station te Goes een ongekende drukte, daar met de treinen van 6.28 naar Middelburg en 6.30 naar Roozendaal de meeste deel nemers vertrokken. Op bet perron werd nogmaals met stevige handdrukken en woorden van dankbaarheid afscheid ge nomen van personen, die men vroeger niet kende, en die nu de beste vrien den waren geworden. Voor Zuid-Beves land, voor Walcheren, ja voor geheel Zeeland zijn deze dagen van groote pro paganda geweest. Velen hebben reeds toe gezegd met hun vrouwen terug te komen en anderen op te wekken ook hier te komen. De actie door Vreemdelingenver keer nu ontwikkeld moet ieder, die be lang heeft bij een druk bezoek, doen begrijpeji, dat financieel© steun noodig en noodzakelijk isv Het zij zoo. Bij K. B. is de termijn van benoeming als zoodanig van de reserve officieren van. gezondheid der le klasse A. Jansen, prof. dr. F. J. J. Buytendijk (van de V. U. tie Amsterdam), W. F. Gnirrep en S. de Walle, allen van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht met ingang van 1 Juli a. s. voor den tijd van vijf jaar op denzelfden voet ver lengd. Middelburg. Vrijdag 2 Juli a.s. geeft het Middelburgsch! muziekkorps weder een uitvoering op het Molenwater. Goes. S tukken Gemeenteraad. De Commissie van Beheer van het Gebouw voor Rijkskantoren verzoekt aan gemeld gebouw een verbouwing te doen plaats hebben, teneinde een ruimere loca- liteit te verkrijgen voor het kantoor van don Ontvanger der Registratie. Tot deze verbouwing is de gemeente verplicht ingevolge het bepaalde bij art. 4 van het betrekkelijk huurcontract. Blijkens hiededeeling van den Directeur van gemeentewerken zijn de aannemers J. W. van de Weert Zonen en A. de Bruijne bereid, deze verbouwing uit te voeren voor de som van f3500 plus f 10Ö voor bijkomende werken. Het wil B. en W. voorkomen, dat het alleszins aanbeveling verdient, genoemde aanne mers voor dien prijs met de uitvoering van het werk te belasten. In de eerste plaats heeft de aannemer A. de Bruijne destijds het gebouw voor Rijkskantoren gebouwd, zoodat hij met de samenstel ling van muren, dak, enz. geheel op de hoogte is en in de tweede plaats worden door deze aannemers thans op zeei" korten afstand gebouwd de wonin gen voor Rijks-ambtenaren. Zij hebben aldaar hun materialen, loodsen enz., waardoor zij voordeeliger kunnen wer ken dan een andere aannemer, terwijl bovendien de tuin van het gebouw, waar van bet onderhoud ten laste der ge meente komt, niet vernield behoeft le worden door den bouw van een kalk- loods, berging van materialen, enz. Wij koesteren daarom de overtuiging, dat het in het linanciëel belang der gemeente zal zijn, het werk onderhands aan ge noemde aannemers te gunnen. B. en W. stelten voor hiervoor een geld- leening aan te gaan a 61/2 pet. met" een aflossingstermijn van 24 jaar. Voor deze verbouwing wordt "krachtens meergemeld art. 4 van het huurcontract de jaarlijksche huursom verhoogd met 6,1/3 pet. der bouwkosten; op ons verzoek heeft do mi-nister er evenwel in toegestemd deze verhoogmg te brengen op 81/2 pet., gezien den zoozeer gestegen rentestandaard. Zeeuwsche Polder- en Wa- tiar s-c h a p s b 0 n d. Op Dinsdag 13 Juli a.s. zal te Go-es worden gehouden de eerste algemeene vergadering van den in het vorige jaar opgerichten Zeeuws chen Polder- en. Waters chap sbon-d. Deze ver gadering belooft al dadelijk zeer belang rijk te worden. Voor de pauze zulten verschillends onderwerpen worden behandeld, o. m. za] besproken worden de w-ens-chelijkheid van gezam-entlijke aankoop van grind en maca dam, en de vraag welke maatregelen die nen genomen te worden ten opzichte va.11 hiet bereden worden van de- wegen door vrachtauto's. Door den heer A. van der Weijde te Elemeet zal een referaat wonden gehou den over: „Het ontstaan en de inrichting der calamiteuze polders". Na de pauze zal als spreker optreden: de Ingenieur J. C. Deiking Dura uit Nij megen, die zal behandelen: „Het belang ©ener deugdelijke suatie en de wijze waar op deze kan plaats hebben". Hierna zal een excursie gehouden worden ter bezich tiging dier afwatering swerkea bij Katten dijke, onder leiding van het Bestuur van het, Waterschap De breed© watering be westen lerseke. De vergadering is toegan kelijk voor afgevaardigden van led-en en voor buitengewone leden. Leden zijn Zeieuws-che Polders en Waterschappen, ter wijl ieder buitengewoon lid kan worden tegen betaling van een contributie die f2.50 pier jaar bedraagt. Het Bestuur stelt hen, dia voor 5 Juli' a.s. als buitengewoon lid toetreden, alsnog in de gelegenheid de vergadering bij te wonen. Men wende zich daarvoor tot den adjunct-secretaris van dien bond, Mr. H. van der Beke Calten- fels, Rouaanscbe Kaai G 130, Middelburg. Behalve dat men als buitengewoon lid de vergadering kan bijwonen, krijgt men als zoodanig het maandblad „Het Water schap" toegezonden, kan men gratis pro- fitaeren van het aan den bond verbonden adviesbureau, voorts den Bond lil een bepaalde richting werkzaam doen zijn, ten einde gewenschte verbeteringen te ver krijgen en wat dies meer zij. Bovendien steunt men door toetreding ©en instelling, die wanneer zij aan de groote verwach tingen, die er ten opzichte va-n haar wor den gekoesterd, zal blijken te beantwoor den, belangrijke verbetering tot stand zal doen komen en veten tot nut zijn. Er worden hier pogingen aangewend om te komen tot de oprichting van een Chr. Middenstandsbond. Een spreker is gevraagd. 's Heer Arendskerke. Uitreiking van suikerkaar ten: te 'sHeer Arendskerke op Donderdag 1 Juli, des vm. van 912 uur; te 'sHeer Hendrikskinderen op Donder dag 1 Juli, des nm. van 56 uur; te Niieuwdorp op Vrijdag 2 Juli, des nm. van 14 uur. Waarde. In de Zaterdagavond gehouden vergadering der v-ereeniging van oud-teer lingen der land- eji tuinbouw-wiintercur- sussen werd wegens het aanstaand ver trek van' den heer A. M. Mol n.aar Rozen burg, gekozen tot bestuurslid dhr. P. Krijn- sen -en werd benoemd tot afgevaardigde naar - de in Ju'li te houden provinciale vergadering de heer A. M. M. Mol. Hansweert. Bij besluit van den minister van financiën zijn verplaatst de commie zen 2-e klasse van het recherchevaartuig „Albatros" J. Bos en J. J. van Laar naar Lobithen is ingetrokken de tijdelijke ver plaatsing van den Rijksklerk J. Schuit naar Breda. Kapelle. Onder begunstiging; van heer lijk izomerweder vierde in den boomgaard van den heer H. P. Ganfeeman de gym- nastiek vereeniging „Olympia" haar 10-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2