No 224 Vrijdag 25 Juni 1112 e ang Uit tie Provincie. Reclames. Nieroverspanning 5'%-r J- 4$ Is Uitgave van Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO, gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: L'AHGE VORSTSTRAAT 219. (Telefoon No. 11). Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHUIJ L- BURG- Drukkers: jPostlerbaain Le Cointre, Goes. Zij. die zich met ingang van 1 JULI op „DE ZEEUW" abonneeren, ontvangen tie tot dien datum verschijnende nummers kosteloos. De abonnementsprijs bedraagt van 1 Juli af f 2,50 per kwartaal. Raad van State. Ged. Staten van Zeelapd onthielden Kun goedkeuring aan de begrooting deT ge meente Vlissingen, waarop: een post van f 540.000 als opbrengst der plaatselijke directe belasting: naar het inkomen was gebracht, teTwijl h'et in de bedoeling van bet gemeentebestuur lag niet h'et geheele bedrag te heffen, aangezien dit de draag- karcht der ingezetenen te boven zou gaan, doch slechts een zoodanig bedrag als nog iioodig zou blijken nadat alan het verrzoek om' uitkeering van een bij'zonder subsidie uit 's Rijks kas zou zijn voldaan. In ver band met het feit, dat de mogelijkheid, dat dit subsidie zal worden toegekend on zeker ,is. hadden Ged. Staten "bezwaar tegen de goedkeuring van de begrooting. Hieitegen kwam de gemeenteraad in be roep vragende alsnog goedkeuring door de Kroon en dit beroep werd voor den Raad van State mondeling toegelicht door den gemeentesecretaris van Vlissingen. De Koninklijke beslissing volgt later. Allerlei. Tegen den moordenaar van den politie agent Draad te Amsterdam is tien jaar gteëischt. Jhr. v. Beresteyn wenscht voor burge rmeester van Delft niet iin aanmerking te komen. Deverkiezing van een lid der Eerste Kamer (vacature Stork) door de Staten van riverijsel, is bepaald op G Juli a.s. De Tij'd verneemt, dat de beer de Savornin Lobman zich na de aanneming der Lager Onderwijswet voorgoed uit net politieke en journalistieke leven zal terug trekken. Als hoofdredacteur van „De Ne derlander" zal hij vervangen worden door prof. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, die het boogleeraarsambt zal neerleggen en aangewezen schijnt, om in 1922 lid te worden van de Tweede Kamler. Z ondags wet. [De protesten beginnen. Den Haag opent de rij. Zondag a.s. groote pro- testmeeting in den Dierentuin tegen bet ontwerp Zondagswet. Sprekers o.a. rof. Eeidmans. In het eere-comité VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG. Abonnementsprijs: Prijs per 3 maanden fr. p. post f2,25 Losse nummersf0,05 Prijs der Advtertefetiën: 14 regels f 1.12, elke regel meer 28 cent Eenzelfde adv. 3 maal geplaatst wordt 2 maal berekend. Bij abonnement belangrijke korting. Kleine advertenties 75 cent. Bewijsnummers 5 cent. ebben o.a. zitting de oud-ministe'ïjs 'Lely en Rink, en generaal De Meester. Apotheken. Zondag izlal te Goes geopend zijn de apotheek vain J. B. van Kalmthout, te Middelburg die van L. K. v. d. Harst J.Jz, en te VI is si in gen die van C. G. Baert. De Minister van Marine heeft met 1 Juli a.s. dien officier-machinist 3e kl. B. Zietse geplaatst bij de onclerzeedienst- kazerhe te Willemsoord. Zooals bekend heeft de maatschappij „Zeeland" een paar weken geleden een groot aantal Weentsche kinderen naaï Engeland overgebracht. Van het Engelsch comité voor deze kinderen, zijn groote bewijzen van tevredenheid voor de wijze waarop dit transport plaats had, inge komen. Goes. Morgen (Zaterdag) te half 5 heeft ten stadhuize de officieele ontvangst plaats van deelnemers aan1 de Jaarvergadering der A.N.V.V. (Alg;emeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer). 'Suikieirkaaxten voor hiet 4e' tijdvak moeten worden afgehaald Donderdag 1 en Vrijdag 2 Juli op het Gem. Distributie- Bureau Vlasmarkt van 91 en van 24 uur. Zonder domiciliekaart worden beslist gfeen suiberkaartem afgegeven. De ook in ons blad aangekondigde 'demonstraties, door den directeur der gas fabriek den heer Bonthuis en den ver tegenwoordiger der firma R. Stokvis te Rotterdam georganiseerd, zijn weer uitne mend geslaagd. Tweemaal trad de heer Uitterwijk op voor honderd belangstellen den. Gisterenavond was 't aantal dames dat onderlicht in de edele kookkunst zocht boven de honderd gestegen. De hoorderes- isen waren meest dienstmeisjes en huis moeders uit den klein-burgerstand; de demonstraties werden ingeleid door den heer Bonthuis, die opmerkte, dat 't aan deel der Gasfabriek in deze reclame al leen bestond in het aantoonen der nut tigheid van 'tkoken op gas; en de kook- toestellen zelve reclame waren van1 g'e- EOem.de firma. Na dit gezegd te hebben nJajm de heer Bonthuis pliaJats bij het audi torium eu was daar gezeten gelijk een' huisvader temidden zijner dochters; waar op de heer Uitterwijk zijn leuke, leer rijke causerie aanving. Genoemde heer bleek, ondanks de bescheidenheid zijner inleiding, een kookspecialiteit eerste klas te zijn, die metterdaad op de door hem beoefende kunst het stempel „edel" wist te drukken. Een welsprekende, handige baas, die in den tijd van' ongeveer an derhalf uur een z,estal gerechten wist te bereiden, die aangenaam om te zien en te proeven waren, te weten biefstuk, fcalfsvleesch, aardappelen, soep, rijst, visch, met nog een tulband en gebakjes toe, een menu om van te watertanden. Behalve een paar fornuizen en een tweetal gaskomforen, stonden er twee gasmeters, om het verbruik aan te geven. Een v:an deze was aangesloten op 't fornuis, waar in een stuk vleeseh werd gebraden zon der vet of boter, en toch heerlijke jus verkregen werd, door water I Jammer dat het een gelardeerde ossehaias was. Spr. toonde dit aan, door de theorie van het braden uit te leggen. De poriën Van 't vleeseh gaan namelijk dicht en 't vleeseh zet uit, zoadat het tegen den bovensten rooster wordt aangedrukt; het vleeseh is in den oven zoo hoog mogelijk geplaatst om de vlam zoo dicht mogelijk er "op te laten schijnen. Wat nu in „gewone" ge vallen de boter doet, dat doet de toebren ging van hitte. Iiri „gewone" gevallen ver dampt de boter 'en men .„ruikt" het vleeseh, dat wil zeggen, dat het beste en lekkerste er van verloren gaat. Dit is bij 't gebruik dezer kooktoestellen uitgeslo ten. Men behoeft deze toestellen ook niet af en .toe te openen om eens te kijken hoe 't met 't gebraad staat. Aan de kleine fornuis is een handle of kruk, die men slechts heeft te verzetten om de grootste hitte aan te brengen. De oven wordt regelmatig warm. Voor 't bakken zet men de kruk horizontaal, voor 't braden ver ticaal. Spr. somt de niadeelen op' van' op kolen te koken; en toont metterdaad aan dat de eenigi goede methode is om op de gedemonstreerde manier te koken, op een gasfornuis met gesloten' platen, op een giasfcachel met een kook plaat van voren en een stook plaat van achter om de eetwaren aan de kook te houden. In „gewone" gevallen wordt 200 liter gas per uur verbruikt, volgens de methode van Spre ker slechts veertig! 1 Spreker neemt aan om een maand lang een gezin van zes personen op deze wijze te verzorgen] den ganisdhen dag, voor vijf gulden totaal. De kunst is maar zoo weinig mogelijk gas, en zoo' weinig mogelijk water te gebrui ken; ook bij 't koken van' aardappelen, deze moeten in den stoom gaar worden. Voor 't bereiden der jonge groenten wordt ook veel te veel gas gebruikt. Het zou ons te ver voeren om alles van 't geen de dames zagen en genoten hier op te halen; en alle wenken op te sommen, waarmee men in de keukens izijm (haar) voordeel ban doen. Geen reuk, geen damp, die condehseert en de mu ren bevochtigt, zorgen dat men nooit de vlam ziet; letten op de kleur der gas vlam, de kunst van profijtelijk strijken1, enz.. enz.; en 't gebruik van den meter. Deze laatste toonde aan, dat een tulband hoogstens acht minuten' in 't kleine oventje bleef, en in een half uur voor 't gebruik gereed wa;s; een visch, droog, in een pjapier gewikkeld, op een bord opgezet, 'in een 'kwartier galar was (en lekker smaakte, ook de pers genoot er van!); dat voor drie spijzen, tegelijk bereid, nog geen 200 liter gas was gebruikt; dat is twee en een halve cent; dat een stuk vleeseh gebraden werd ten koste van 450 liter glas, dat is niog geen zes en een halve cent. Ook omtrent 't onderhoud der toestel len gaf Spr. inlichtingen: geen potlood, slechts een weinig wasaline is nooldig. Bij een komfoor met dubbelen rooster izoilge men voor 't gebruik van beide roos ters tegelijk, men zette alles op den bo'- vensten, terwijl het vleeseh op den on dersten staat. Het komt alles aan op goeden wil en beleid. De dames hebben een genotvollen avond gehad; wij hopen dat de gasfabriek er vrucht van ziet in sterk vermeerderend gasverbruik en de firma Stokvis in meer dere schittering van haar debiet! Voor den onderlingen schietwed strijd voor de gewapende leden der Goesche Burgerwacht zijn de volgende prijzen beschikbaar gesteld: Wisêelprijs voor den besten schutter: Zilveren Lauwerkrans. De.ze prijs wordt eigendom van deïi schutter die ze driemaal heeft gewonnen'. Eereprijs: Verguld zilveren medaille, aangeboden door den Weled.gestr, heer Joh. Pilaar. i Zilveren Medaille, aangeboden cloor het Gemeentebestuur van Goes voor de meeste roizien. Medaille, aangeboden door den plv.v. Commandant voor de meeste negens. [Medaille, aangeboden door den heer T. Fabery de Jonge, voor de meeste ach ten. Voor de le Sectie: eerste prijs, ont bijtservies; tweede .prijsluxe kist sigaren; derde prijs: kapstok; vierde prijs: tabaks pijp 1 vijfde prijs: tabakszak; .zesde prijs: doosje sigaretten. Voor de 2e Sectie: eerste prijs, thee servies; tweede prijs: luxe kist sigaren; derde prijs: inktkoker; vierde prij's: tabaks pijp; vijfde prijp: tabakszak; zesde prijs: doosje sigaretten'. In de Jaarvergadering der Goesche Burgerwacht, op Maandag, avond 8 uur, in de Soc.. V. |0> V., is aan! de orde: 'Opening. Notulen. Jaarverslag van de Secretaris-Penningmeester1. Uitslag Schiet wedstrijd van. de gewapende secties. Uit reiking der prijzen. Pauze, waarin een kop thee zal worden rondgediend. Ver kiezing van een Bestuurslid in de plaats van den 'heer J. J. de Kramer, die naar Zonnemaire vertrekt. Verkiezing van een vaandrig, door de tweede sectie. Hierna gezellig samenzijn'. In de gemeenteraadsvergadering van Donderdag, namiddag te 8 uur, zijn aan de orde: lo. Stukken. 2o'. Verzoeken om afschrijving van' belasting. 3e, 4e. Voor stel tot wijziging der verordening op de heffing van leges en tot vaststelling van nieuwe verordeningen op de heffing en in- vordering van aanplakgelden. 5o. Vast stelling der tarieven voor gas, meter- huur en straatverlichting. 8o. Verzoeken van imej. T. 0. de Hondt en A. M. van de Linde om eervol ontslag als onder wijzeres; en van den Commissaris der Koningin om advies betreffende een schrij'- ven van Z. E;. den Minister van Justitie, beti effende het toekennen van kindertoe lagen aan de Commissarissen van Bo; litie. 9o. Voorstel tot wijziging van het reglement van orde voor de vergaderin gen van den Raad. lOo. Verzoek van den Goeschen Bestuurdershorad om de ver ordening op de heffing van een H. O. te wijzigen in dien zijn, dat de som voor noodzakelijk levensonderhoud wordt verhoogd. 14o. Voorstellentot wijziging der verordening, regelende de inrichting der openbare bewaarschool; wijziging der Motor- en Rijwielverordening; teneinde te trietgieiLetri het verkeer met vrachtautomo bielen; onderhandschle aanbesteding' van de verbouwing van het gebouW voor Rijks kantoren en het daarvoor aangaan eener 'geldleening, groot f3600; en tot vast stelling 'opnieuw van de prijzen der ge meentelijke bouwterreinen. 15o. Agenda voor de vergadering van aandeelhouders, der N. V. Waterleiding-Maatschappij' „Zuid-Beveland" op Dinsdag 6 Juli 1920. De gerestaureerde Manhuispoort. De gemeente-archivaris schrijft ons: Wie op zijn wandeling heden de Zus terstraat bezoekt, zal zien, dat de restau ratie-werken aan de ManhuispooMt voh' tooid zijn. We mogen' er ons in verheu gen, dat deze mooie poort gerestaureerd is. We hebben ze nooit anders gekend dan.'met een dikke verflaag bedekt, thans komen al de lijnen goed uit. Een aardige gedachte was het om goed te doen uit komen len met goud op te halen, bet op de poort gebeitelde rijmpje': ToT Hulp En 'Troost Van Man en Vrouw, Is rip-GHerecHt Dit Nieu GHeBouw1 In RusTe Ider Hier Sijlh TijT', En Teynde Van Sijn Leve slijt. Treurig was het met de wapens op d© poort gesteld. De tand des tijds haid de quartiieren uitgewiseht, de gans was ver dwenen, het wapen van Goes moest geheel vernieuwd worden, het wapen van Bo'rs- sele is gerestaureerd, beide zijn weer in hun juiste kleuren gebracht en met een lint in de Goesche kleuren aan el kander verbonden. De deur is van een verklikker voorzien en de bel uit de 17e eeuw zal weder zijn diensten gaan verrichten. Een woord van dank brengen we gaarne aan het gemeentebestuur, liet Burgerlijk Armbestuur, een ingezetene uit Goes, en een geboren Goeschenaar, elders wonende, voor hun geschonken bijdragen, tot 'het in orde brengen der bovengenoem de poort alsmede aan dhr. directeur der gemeentebedrijven, voor zijn belanglooze hulp in deze betoond. De K. Kloetinge. De Zuster heeft in harte- lijk'eïi dank ©en gift van f 2,50 ontvan gen voor de wijkverpleging. Diep. heer P. Blomaard is met in- igajngjf'an 1 Juli a.s. op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als kantoorhouder alhier. Rilland-Bath. Woensdag werd aan den nieuwen verbindingsweg alhier een rijwiel v|an C. V., die aldaar werkte, en zijn fiets op eenogen afstand had neergelegd, gestolen. Hiervan werd.' bij de politie aan gifte gedaan, welke tot resultaat had, dat de dief te Ierseke werd opgespoord. Het rijwiel werd in beslag genomen' en de da- dier, de 27-jarige L. W. Sch., recidivist, naar Middelburg'] overgebracht en ter be schikking der justitie gesteld. Wemeldinge. In deze gemeente heeft zich ©en geval van vlekziekte voorgedaan bij ©en varken van den koopman A. V. alhier met doodelijken afloop. Dhr. C. Hoogstrat© alhier, is aange steld tot conducteur bij de S.S. en is hem 's Hertogenbosch als standplaats aange wezen. Aagtekerke. In de Woensdagavond ge houden Raadsvergadering werd het jaar verslag uitgebracht. Met algemeene stem men werd besloten aan Gedeputeerde Sta ten te berichten, dat een vereeniging van Aagtekerke met andere gemeenten niet ge- wenscht wordt. De motie van dei gemeente Oud-Beijerland inzake reorganisatie van de' politie werd voor kennisgeving aange nomen, evenals een circulaire van den Ned. Volkszanghond over het houden van ©en volkszangdag. Hoewel het nut daar van werd erkend, besloot de Raad thans nog niet over te gaan tot het aanbren gen van een wijziging in de Politieverorde ning, waardoor verkoop van sterken drank op bepaalde dagen verboden werd zooals dit werd gevraagd in ©en adres van het Districts-comité van de Nat. Chr. Geheel onthouders Vereeniging in Zeeland. Nadat in besloten vergadering het kohier van den Hoofdelijken Omslag was vastgesteld werd door de heeren Bosselaar en Maljters nog de aandacht gevestigd op enkel© ver beteringen die aan wegen kunnen wor den aangebracht. Dhr. Kodde verzocht nauwlettend te willen toezien op overtre ding van het verbod van het rijden met rijwielen op ©en voetpad. De voorzitter deelt mede, dat - daarop reeds geregeld -toezicht '-.gehouden werd; bij de eerstvol gende overtreding zal echter zonder ver dere waarschuwing onmiddellijk proces verbaal worde nopgemaakt. Serooskerke (W.) Ook dit jaar hopen de heide Bondsringen der Walcherscha Jon- geKngsver. op Geref. grondslag haar Open- luchtsameinkomst te houden op de hoeve van den beer Melis: „Korenbloem" op Zaterdag '7 Aug., weer den dag van Mid- delburgscbe kermis-. Als spiekers hopen op te treden Ds. G. R. Kuijper van Haar lem, Mr. J. A. de Wilde van den Haag len Ds. W. Faber van Serooskerke. Het muziekkorps E. M. M. zal den zang be geleiden onder dir. P. H. Broerse. Nadere meededeelingen worden 'later in dit blad p©er advertenties gedaan. Ieder die kan houde 'dien datum van af nu al' vrij. Bsggekerke. Zondagavond hoopt D. V. Ds. G. de Jager van Grijpskerk© om 6 uur op t© treden in d© Herv. kerk alhier, om leen red© te houden in het belang van Vrederust. De Vergadering en Feesten der A. N. V. V. Na afloop der vergadering werd giste ren door den heer Famechion, directeur dei 1' Office national du Tourism© (Mi nistère des travaux publics) ©en uiteen zetting geven .van het werken en de in richting. van dit bureau, terwijl de Fran- gche journalist, George Rozet, als verte genwoordiging van de Touringclub de France er op wees, welk eeni grooten in vloed de pers heeft in. biet belang, van het .tourismë. Deze uiteenzettingen werden o.a. bijt gewoond door den Commissaris der Ko ningin eu den burgemeester van Mid delburg. De Boottocht. Door verlating van den trein kon de door de Maatschappij Zeeland aangebo den boottocht niet te half een doch te ruim één uur aanvangen. Toen gleed de „'Oranje Nassan" met ruim 200 gasten, onder de tomen van het Wilhelmus, ten ge- hoore gebracht door de Zelandiakapel de haven van Vlissingen ui,t. De deelnemers aan dezen tocht hajdden intusschen plaals genomen aan de op het promenadedek geplaatste tafels en met het mooie zicht op Vlissingen, op de Duinen van Wal cheren, op de zacht kabbelende golfjes', werd aangevangen m'et het vlug opgedien de noenmaal, da[t in alle opzichten uit stekend was bereid en dat aan de vele hongerige magen zeer welkom was. ,De boot stevende op de Zeenwsch-Vlaamisch'e kust af en toen mlen zich in de Wie lingen wist, werden als demonstratie ach tereenvolgens de Nederlandsche, Zeeuw- sche en Zeeuwschi-Vlaamsche volksliede ren gespeeld, die staande werden aan gehoord en die voor de meevarende Fran- scben en Zwieden zeer veel zullen heb ben gezegd over den wensch van het grootste deel van ons volk. Na de Zeeuw'sch-VlaajmJscb'e kust kwam Hoor het werk. Worden uw nieren overspannen door uw beroep? Dit is vaak het geval. Wlerk, dat de zenuwen inspant, de spie ren en inwendige organen schokt, of u in aanraking brengt miet nadeelige gassen, veroorzaakt dikwijls nierkwalen. Dit is ook het geval bij werk op vochtige plaatsen, in wisselende temperaturen of met stof bezwangerde lucht. En daarom komen rugpijn, urinekwalen, ontstoken nieren of blaas, nier-waterzucht en rbeumatiek zooveel voor bij machinis ten, chauffeurs, stokers, spoorarbeiders, schilders, metselaars, mijnwerkers, vis- scberlieden enz. Als de urine sterk verkleurd is of sfechtriekend, spaarzaam of te dikwijls komt, pijnlijk is bij de loozing len bezinksel achterlaat, of als gij last krijgt van duize ligheid, rugpijn en hartkloppingen, dient gij verdacht te zijn op ernstig© nierkwalen. Verandering en rust zullen u goed doen ten de kwaal aanmerkelijk doen vermin deren, maar een speciaal diergeneesmiddel is eveneens onmiddellijk noodzakelijk. Wekt de nieren op en versterkt deze door Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij zullen de nieren in staat stellen om de vergiften te verwerken, die het bloed be derven, deze met de urine afvoeren en het bloed rein en krachtig maken tot onderhoud van de levensorganen. Geen geneeslijke graad van nierzwakte of uriniestoornis sen weerstaat Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij dienen enkel voor de nieren en blaas en daaruit voort komende kwalen. Alleen echt, wanneer voorzien van de handteekening van James Foster op het etiket. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn te Goes verkrijgbaar bij de Paauw Co., te Middelburg bij fa. C. Schulte Co. a f 1.75 p. doos of f 10.— p. zes dooaen. (46) al .spoedig de Belgische in het' zicht met zijh talrijke badplaatsen, waar het nu ©en vredige stranddrukte was, maar deze vroolijke aanblik werd verduisterd door de overblijfselen van den wereldkrijg, die zich aan onze oogen voordeden, "als ge zonken schepen, versterkte kustgcdeelten, ja zelfs nog kanionnen. Na den maaltijd was ook het prome nadedek weer vrij' gemaakt en konden de 'gasten zich over het geheele schip vrij bewegen, voor zoover dit met dootf dienstoorzaken was verboden. Wij' zelf daalden in de machinekamer en tot de Stookplaats iaf en .stonden weder eens verbaasd over de prachtige, vernuftige inrichting van zulk een bedrijf. Toen wij uit de Warme atmosfeer vain daar "beneden terugkeerden in de heer lijke frissche 'buitenlucht en ons weer onder onze medepassagiers bevonden, kon den wij' onophoudelijk woorden opvan gen als een treffend bewijs hoe heerlijk, hoe genotvol allen dezen tocht vonden, er wats niets dan lof voor „de Zeeland" en voor allen, die medewerkten om het den gasten zoo aangenaam mogelijk te doen zijn. De Belgische kust, de wrak ken, een Nederlandsche onderzeeër, ristende, de Wielingen, het wekte alles groote belangstelling. Voor de haven van Vlissingen weer werd binnengestoomd, dankte de heer baronvan Tuyll van Serooskerke de di rectie nam'ens allen voor dit aangebo den feest én bracht een door allen ge- teteund driewerf hoerab op de directie uit. De kapel zette het Wilhelmus in, waar op een driewerf boerah1 op de Koningin werd uitgebracht, terwijl h'et Zeeuwsch- Vlaamsche volkslied en de Marseillaise volgden, dit laatste ter eere der Fran- scbe gasten. Te kwart voor zes kwam de boot op de haven onder de tonen van het Wiert Neerlandsch bloed en nadat een foto graaf de boot en de reizigers op een plaat bad gebracht, verlieten deze de boot en was een tocht, die ook door ons niet licht zal worden] vergeten, ten einde. Een cloor de directie aangeboden extrai- electristehe tram1 bracht de leden der A. N. V. V. naar het Badhotel, waar de 'gemeenschappelijke maaltijd werd ge bruikt, gevolgd door een concert van „Ons Genoegen" op het terras van het hotel, dat ook door velen o.p den Bou levard werd bijgewoond. Te tien uur werd met een aangeboden extra-tram' va|n de maatschappij! Walche-i ren naar Middelburg teruggekeerd. Hedenmorgen te half elf vertrokken de hoofdbestuursleden era afgevaardigden met een groot aantal auto's van hét Mo lenwater te Middelburg "door een deel der istad naar Veere eni vandaar naai Domburg, waar in het badhotel het noen maal werd gebruikt. Vervolgens ging het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 1