BinissRland. Uit dg Pro¥!Pcf0. Merwsjs, Zending, gedwongen. Velen, ,die weigerden zijn omJmddtlellijk; uit |iet land gezet. De Franschein trachtten de waterleidingen met behulp van Fransche vakarbei ders weer aan den gang te brengen. De kans op een coalitieministerie in Duitsctiland is nog niet verkeken. Het is slechts de vraag of 'tlang zal leven. Want een rechtsch ministerie, waarin de democraten (uiterst-linksche liberalen) den doorslag geven, schijnt een contradictio in terminis (een tegen stelling). Het offieieele orgaan van Sinn Fein meldt, dat de Iersche vrijwilli- fers (de gewapende macht van Sinn ein) tussohen 3 en 15 Juni 84 in hechtenisnemingen hebben verricht. Er zijn nu 41 „republikeinsohe" recht banken werkzaam. De Fransche Minister Millerand is naar Hyfche gegaan om eer Lloyd George te 'ontmoeten. Samen zijn ziji heden Maandag naar Boulogne aan zee vei'trokken. D e h o 1 s j ewiken Polen. Men meldt dat Lenin en Trotski een oproep gericht hebben tot het vroe gere tsaristische officiers-korpls om den strijd in de Krim', den Kaukasus en Siberië opj te géven en zich ter be schikking van de sovjet-regeering te stellen voor den strijd1 tegen het impe rialistische Polen. Indien zij bijdra gen tot de overwinning van Ilusiand, zal hun amnestie veTleehd worden voor hun vroegere actie onder Roltsjak, De- mikin en Wransel. Een zelfde oproep; is g!ericht tot de marine-officieren en tot de Russische intellectueelen. rSir Auckland G'eddes, de Engel- sche gezant te Washington, heeft te Princeton gezegd, dat de schaarschte iaan voedsel uit Amerika, die een ge volg was yam het toenemen van de bevolking in de Vereenigde Staten, de voornaamste oorzaak is geweest, die den Europeeschen oorlog onvermijde lijk maakte. Na de geweldige verlie zen van goed' en bloed in den oorlog en nu Rusland' gesloten is, is het vraagstuk nog ernstiger geworden. iZestien Sinn-Fedners hebben gis teren tweè jonge dames 'te Castletown Roche, in het graafschap Cork, aan gerand) en beur het haar afgesneden, omdat twee Engelsche officieren bij ©en huiselijk feestje giast bij: haar wa ren geweest. Later vielen zij ook die twee" officieren aan, verbrandden hun auto en wierpon het haar van de meisjes1 in de vlammen. Ook in Duitschland lijdt de pers onder de onrustbarende duurde van biet papier, die vele kleine kranten, het bestaan onmogelijk maakt. Dr. SchJittenbauer, afgevaardigde van de Beierscbe volkspartij naar den Rijks dag, verwijt -hetrijks-ministerie voor ekonomische aangelegenheden, dat het niets doet jom aan deze misstanden! ©en einde te maken. Hij spreekt in1 zijn brief van „een rooftocht der pa pierfabrikanten", die de bladen tel kens chvingt tot nieuwe prijsverhoo- gingen. Mr. A. Arntzemius. Onder groote belangstelling had Zater dag te 's Gravenhage de begrafenis plaats van Mr. A. Arntzenius, griffier der Tweede Kamer. Onder de aanwezigen op de be graafplaats werden opgemerkt de minis ter-president Jhr. Ruys de Beerenbrouck, Minister Heemskerk, Mr. Fock, voorzitter der Kamer, de heeren Kolkman en Dr. Deckers namens de Katholieke Kamerfrac tie; de beer Albarda namens de sociaal democratische Kamerfractie; de heeren de Monté ver Loren, v. d. Voort v. Zijp en Zijlstra namens de A.-R. fractie; de hee ren v. Doorn en Lely namens de U. L. fractie; prof. Visser van IJzendoorn na mens de V.-L. fractie; die heer ter Hall inamens de Neutrale fractie; en de heer Teenstra namens de Vrijzinnig-Democra ten. Verder waren nog aanwezig o. a. de griffier der Eerste Kamer Mr. Zillesen, oud-Kamerleden, en de oud-Ministers Cort van der Linden en Ort. Mr. Fock en mr. Zillesen Voerden bet woord; een zoon van den overledene, luit. ter zee, bedankte. Weer verhoo ging der post- t ar ie ven. De Minister van Waterstaat deelt mede, dat opnieuw tot een verbooging van de binnenlandscbe posttarieven zal moeten worden overgegaan, onafhankelijk van de beslissing welke door bet eerstvolgende postcongres, met betrekking tot de in ternationale tarieven zal worden genomen. Wo o rden s pel. De „Ned." heeft het volgende rake: Er kwam een man bij een meubelmaker en vroeg naar een vierkante tafel. De man van het vak zeide, dat hij: geen tafel had, maar hier was een schaakbord. Wat moet ik daarmee doen? vroeg 'de man. Dat weet ik niet, maar bet is vier kant, hernam de ander. Toen liep de man deai winkel uit, omdat hij liever zaken doet met lieden wier hersenen normaal werken. „Het Volk" van Dinsdagavond maakt zijn lezers duidelijk, wat er de vorige week van de demonstratieve staking te recht gekomen is. Als demonstratie was zij schitterend, maar als staking is zij mislukt, schrijft het blad. En de trouwe „Volk"-lezer knikt. Ze weten het toch maar zoo goed te zeg gen daar op de Keizersgracht Allerlei. Voor het opvoedingsdorp „De Glind- horst" (postadres AchterveldUtr.), werd bij den Directeur, Ds. S. J. Vogelaar, een gift ontvangen van f1000. De heer Mr. Dr. K. II. Beijen, secre taris ider Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, aal met ingang van 1 October a.s. den dienst dier Maatschappij verlaten. Tot keurmeester van vee en vleesch te Oude en Nieuwe Pekela is benoemd de heer C. de Korte te Meliskerke. Met wijziging van de onlangs ver strekte mededeeling wordt hierbij ter ken nis gebracht, dat aanmelding voor het examen voor adspirant-electrotechnisch ambtenaar der telegrafie behoort te ge schieden vóór 16 Juli 1920 en dus niet tot 1 Augustus 1920 met de aanmelding kan gewacht worden. De heer J. F. Hoogestieger te Botter dam is door den minister van koloniën ter beschikking gesteld van den gouver neur-generaal voor Ned.-Indië om daar te worden benoemd tot commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst. Middelburg. Nehalennia. In die Za terdag in de sociëteit St. Joris alhier ge houden algemeen© vergadering van de Vereenigiing tot instandhouding van Wal- cheren's natuur- en stedenschoon „Neha- lennia", onder voorzitterschap van dan heer L. J. van Voorthuijsen, werd door den secretaris, dan heer B. von Brucken Fock, het jaarverslag uitgebracht, waar aan wij heit volgende ontlaenen Gelijk vorige winters werden ook we der 'dit jaar in de Zeeuwscbe bladen we kelijks advertenties geplaatst, een opwek king inhoudende, ter instandhouding van het natuurschoon, jong houtgewas te plan ten in plaats van het gerooide. Ook werd wederom een verguld zilve ren medaille ter beschikking gesteld van de viereeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" tein behoeve van den door haar uitgeschreven wedstrijd in gevelversiering met bloemen. Herinnerd wordt aan de ten slotte nog met steun van de „Vereeniging tot instand houding van oude gebouwen" en „Neha- lennia" uitgevoerde restauratie van den 17en leeuwschen gevel van het huis^ ge- beeten „de Vrijman') in de Lange Gist- straat te Middelburg. Verder meldt het verslag, dat de .inder tijd door „Nehaliennia' 'gevoerde campagne tegen het miet verf besmeren en bepleiste ren van oude gevels langzamerhand vrucht begint te dragen. Den laatsten tijid werden in Middelburg verscheidene gevels van verf en cement ontdaan, hetwelk hun aan zien in niet geringe mate verbeterde. Bij een 'enkelen gevel kwamen bovendien nog merkwaardige détails aan het licht. Bij dergelijke iep. ook andere operaties, mede bij nieuwbouw viel vaak eein ter waar deerden steun van gemeentefabricage te constateeren. Dat door bet gemeentebe stuur nochtans niet de bouw van eenige wanstaltige winkelpuien, b.v. in de Lange- delft, werd belet, wordt in bet verslag gelaakt en betreurd. i Ten slotte wordt herinnerd aan de instelling der provinciale schoonheidscom missie, welke naar gehoopt wordt, in me nig opzicht „Nehalemnia" 's taak zal kun nen overnemen. De rekening en verantwoording der pen- mingmaesteres, mevrouw Portheine-Polman Kruseman, aanwijzende in ontvang f 446.90 en in uitgaaf f 339.29, werd goed gekeurd. Tot bestuursleden wenden her kozen mevrouw Portbeinie en de beene-n B. von Brucken Fock en A. Plas schaart, en gekozen de heer dr. J. H. Vernhout. Aan den heer L. J. M. Quasters werd een subsidie verleend in de kosten van restauratie (van verf ontdoen) van eenige zand stoepen wapens in den gevel van het huis hoek BadhuisstraatOprit te Vlissingen. Besloten werd het gemeentebestuur van Middelburg te verzoeken in het vervolg geen vergunning meer te verieenen voor den bouw van in boog© mate ontsierende winkelpuien of andere, .panden. Door den heer C. Bergsma werd ter siprake gebracht de vraag of niets tel doen zou zijn tegen den bouw van zieer mis staande huizen op de duinen te Z oute- lande; desbetreffende pogingen zullen wor den aangewend. Naar aanleiding van een schrijven van den heer C. M. L. de Haan werd beslo ten den landbouwers van Welke het be stuur bekend is of wondt, dat zij' de hoo rnen rond hunne hoeven hebben gerooid, persoonlijk een verzoek te zenden om nieuw© hoornen te planten in d© plaats van de gerooide. Vlissingen. De R o e i w e d s t r ij d v a n de „De R u y t e r s c h o o I". Voorafge gaan door het muziekgezelschap „Ons Ge noegen'trokken Zaterdagmiddag de leer lingen van de Zeevaartschool alhier van af het schoolgebouw op den Boulevard naar de Keersluis, waar reeds vele be langstellenden in den dien middag te houden roeiwedstrijd aanwezig waren, die zich aan den 'dijk aan de zijde van het oude station op het gereserveerde terrein bevonden en daar een plaatsje hadden gezocht, terwijl ook de muzikanten zich nu tegen den dijk aanzetten en zich op deze meest primitieve, maar toch niet ongeschikte muziektent herhaaldelijk de den hoeren met vxoolijke wijsjes. Aan de overzijde van het kanaal had een nog grootere menigte zich tegen den v dijk aan gevlijd. De eerste beide ploegen van groep1 A, zijnde leerlingen van den machinisten cursus voor de Kou. Pakketvaartmaat schappij en de Java-China,-Japanlijn, na men in de door het loodswezen ter be schikking gestelde galley's plaats en ge trokken door een stoornis loep van de ma rine. ging het naar den start van de 600 Meter lange baan. Vanaf de Keersluis werd het sein ge geven, dat alles in orde was, nadat dit vanuit een boot bij den start liggende, met een seinvlag was aangegeven. En daar kwamen de krachtige jongens, de toekomstige zeelieden aangeroeid met for- sche slagen het kalme water doorklie vend Reeds direct was te zien, dat er voor de winnaars van deze sport, die in tijd van nood zoo nuttige gevolgen kan hebben, heel wat te zien zou zijn. De volgende ploegen en inzonderheid, die van den stuurlredencursus zouden nog vlugger werk te zien geven. Van genoemde groep A, waren de win ners van den eersten prijs, verguld zil veren medailles, in 3 m. 22.1 sec. stuur man A. de Vries en de roeiers A. H. Kuling, L. de Roos, H. van Veen, P. Honwing, H. B. Boekhout, en H. A. Landman. De tweede prijs, zilveren me dailles, werd in 3 m. 28.2 sec. behaald door stuurman P. W, G. Eekman; en de roeiers J Korteweg, J. C. F. Huij.sman, C. A. Jonkmans, J. Visser, J. G. Zwar- tepoorte en E. B. Brune. De derde prijs, bronzen medailles, viel ten deel aan stuurman J. van Dalen en de roeiers J. C. Lo.uma.il, P. de Groot, J. Prins, 'C'. J. R. D. Capteijn, P. L. Hubbelin'g en 14. Schoonbeek in 3 m. 41.5 sec. In deze groep werden bovendien de volgende tijden gemaakt: 3 m. 41.7 sec.; 3 mi. 47 ,sec.; 3 m. 47 sec.; 4 m. 11.6 seconden. Thans waren de ploegen der stuur lieden aan de beurt, die de tijden nog vrij belangrijk zouden verbeteren. Hier werd de eerste prijs, ook verguld zil veren medaihe, behaald in 3 m. 10.2 sec. door stuurman P. Jager Bruining en de roeiers H. L. Jonker Roelan.ds, S. B. Luijmes, G. I. A, Jacobze, A. Blok, L. Ketting en J. Gelderman. De tweede prijs werd verworven in 3 m. 15 sec. door stuurman J. I. de Klerk en de roei ers J. A. J. Hessels, A. Verboon, J. G. Liestert, W. J. Steinbuch, A. H. Schenk een T. W. M. P. Engelenburg, ook deze prijls bestond uit zilveren medailles. Derde aankomende was in 3 m. 16.1 sec. de ploeg van stuurman T. J. M. Mattaar en de roeiers J. Siebenga, D. Reefman, A. Maasdam, II. Lintvelt, L. Muezerie on J. Kuijper; deze zouden dus den derden prijs bronzen medailles, moe ten Jjebben, om nader te melden reden werd hun echter deze niet toegekend Er Inroest thans namelijk nog worden ge roeid om den hoofdprijs, bestaande uit gouden medailles, waarvoor moesten roei en de vier ploegen, die de kortste tijden hadden gemaakt. Dit wareni de drie laatst vermelde ploegen en de ploeg van stuur man J. C. van Lieshout met de roeiers P. J. II van Tol, H. Verbeek, A. Sieben ga, J. Verm'ast, B. Dommisse en R. J. Harms, die 3 m. 19.8 sec. over de baan hadden gedaan. De overige ploegen van groep B maakten de volgende tijden: 3 hl'. 23 sec.; 3 m. 25.7 sec. en 3 m. 31.7 sec. Natuurlijk werd door de vier •genoemde ploegen met nog grooter in spanning geroeid en het was nu de ploeg van stuurman Mattaar, die in 3 m. 4 sec. den hoofdprijs behaalde, waardoor de bronzen medailles kwamen te ver vallen,. De ploeg van stuurman Jager Buining deed 3 mi. 18.3 sec.; die van stuurman de Klerk 3 m. 20.8 sec. en die van stuurman van Lieshout 3 m. 26.2 sec. over de baan. Des avonds had in de groote zaal van „de Oude Vriendschap" de prijsuit- deeling plaats. De leerlingen en genoodig- den werden toegesproken door den di recteur der Zeevaartschool, den heer S. Visser/ en den secretaris van leeraren, den heer K. Jasperse, welke laatste de prijzen uitreikte, en den voorzitter der feestcommissie, den heer P. Vreeken. (Verslag wegens plaatsgebrek bekort. Red.). Zaterdag werd in het Badpaviljoen de permanente tentoonstelling van den Kunstkring „Het Zuiden" in bijzijn van verschillende genoedigden geopend door den heer J. G. van Niftrik, wethouder, die zijn beste wenischen uitte voior het wélslagen, en den heer Jacobs geluk wenschte met het bereikte resultaat.. Na mens ihet bestuur van „Het Zuiden'' dank te de heer G. Bergsmia de gemeente Vlis singen voor de verstrekte hulp. Het aan wezige strijkje deed het „Wien Neer- landsch Bloed" hjooren, waarna de aan wezigen een kijkje namen op de tentoon stelling of een plaatsje zochten om te genieten van het heerlijk zee- en stand- gezicht en van de goede consumptie. 's Heer Abtskerke. De raad vergaderde Zaterdag. Present 6 tedien. In de begroo- ting voor 1919 werd af- en overgeschre ven en 'een paar posten hoofdgeld onin baar verklaard. Die verordening tot hef fing van den hoofdei, omslag werd ge wijzigd, doordien de aftrek voor noodzake lijk levensonderhoud voor ongehuwden werd gesteld op f 400 en voor hoofden van gezinnen op f 550. De kinderaftrek werd gesteld op f40 per kind met een maximum van 6 kinderen dat daarvoor in aanmerking komt en die jonger dan 14 jaren zijn. Hansweert. Die heer J. de Groof heeft een boekje uitgegeven met beschrijving van het roemrijke gebied van den IJzer; een en ander wordt belicht door illustra ties, die de droeve vruchten van den oorlog en van den go delete oz-eu inval in België doen zien. Helnkenszand, De schoenmaker P. had hedenmorgen bij het verrichten van snij werk het ongeluk met het mes zoodanig in de hand te steken, dat hij zich onder geneeskundige behandeling stellen moest. ColijnsplaaL Door de gezamenlijke melk- verkoopers is de prijs van de melk op 14 ct. gebracht. De moeilijkheid is daar mee lal spoedig opgelost, de stoornis is niet van langen duur geweest, Ritthem. Door de Boerenleenbank is het bedrag, dat van de Centrale Bank opgenomen "kan worden belangrijk ver hoogd, terwijl de rentevoet van voorschot ten van 41/2 gebracht is op 5 o/0 en van spaargelden van 3 o/0 op 4 0/0, ingaan de op 1 Juli. Westkapelle. Zaterdagmiddag kwam uit het noorden met volle zeilen een Neder- laudsch .zeiljacht (pleziervaartuig) F 2. Daar het tekort onder den wal kwam met hoog water liep het op een paalhoofd, waar het bleef hangen; het vaartuig zat op het midden tusschen de palen. Daal de ebbe reeds was ingevallen moest het wachten op hoog1 water. Zondagmorgen; jotostreeks 3 Uur is het vlot gekomen en naar Vlissingen geloopen. Gelukkig was het weder gunstig anders was het 11a kor ten tijd een wrak geweest. Een later bericht meldt, 'dat het be doelde jacht, Carcia genaamd, eigendom is van dr. WaHes te Delft, St. Laurens. Zaterdag vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Het adres van den Raad van Oud-Beijerland inzake reorganisatie van de politie werd voor kennisgeving aangenomen. Daarna kwam aan de orde een verzoek van bet Plaatselijk Drankweer-Comité te Middel burg^ om, waar de Middelburgsche ker mis is drooggelegd en bet zich laat aan zien, dat daardoor meer drankmisbruik te St. Laurens zal ontstaan, gedurende de kermisweek een tapverbod voor ster ken drank uit te vaardigen en eveneens op Zaterdagavonden en Zondagen. Een tweede verzoek was ingekomen van het Districts-Comité van Zeeland om tapver bod van sterken 'drank in te voeren ge durende de kermis week, op Christelijke feestdagen ien Nieuwjaarsdag. Op deze heide adressien stellen B. en W. in meer derheid alleen voor bedoeld verbod uit te vaardigen op den Donderdag en Zater dag van de kermisweiek, terwijl de voor zitter mededeelt, 'dat hij met den 2en wethouder de beide verzoeken liever voor kennisgeving had willen aannemen, in ver band met de moeilijkheid om de te ma ken bepalingen te kunnen uitvoeren. De le wethouder, de heer Marinissen, deelt mede, dat hij met het meerderheid s- voorstel vau B. 'en, W. niet instemt, daar hij verderstrekkende maatregelen zou wil len nemen, ook ten opzichte van den Zondag. Dezie laatste kwestie bespreekt ook de beer Gidieoinsie, die een beslissing hieromtrent liever zou verdaagd zien tot na de invoering van de nieuwe Zondags wet. Hierna vraagt de boer Van 't Hoff het woord, 'die mededeelt, dat hij naar aanleiding van deze verzoeken de ver ordening op die tappierijiein heeft bestu deerd. Hij is tot de conclusie gekomen, dat deze verordening noodig herziening hehoieft, hetgeen ook blijkt uit mededee- liingrn van den voorzitter, die meent dat er bepalingen zijn, welke voor vers chil - leende uitlegging vatbaar zijn. De heer .Van 't Hoff wijst er op, dat waar' aan het artikel betreffende sluiting gedurende de kerktijden niet de hand wordt gehouden, dit óf behoort te worden herzien óf in getrokken óf behoort te worden nageleefd. Hij bestrijdt de meieining van den voor zitter ,dat met „gesloten," zou kunnen wor den bedoeld „de deuren gesloten, maar toch tappen". Spreker deelt voorts mede, dat hij het advies van B. en W. zeer sober vindt en. uit hunne nadere verk'la- ringen moet opmaken, dat dit komt, om dat zij eene uitvoerbare oplossing niet kunnen aangeven. Hij heeft deze aange legenheid besproken met den houder van het Café BJoememdaal ien het trof hem, dat deze adviseerde wèl op de verzoeken in te gaan. Spreker zal dan ook stemmen tegen het voorstel van. B. en W. Na een drukke bespreking worden B. en W. verzocht hun voorstel in te trekken, waar toe de Burgemeester niet, de bedde Wet houders wel genegen zijn, zoodat intrek king plaats vindt. Aan een tot den heer Van 't Hoff gerichte uitnoodiging om een amendement in te 'dienen wordt door dezen niet voldaan; hij ziet hierin ©en halven maatregel en een schuiven op de lange haan. Een grondige bespreking vindt hij zeer gewienscht, waarbij hij gaarne reke ning wil houden met die wlemschien van andersdenkenden. Hij noodigt den Burge meester uit een Commissie uit den Raad te benoemen, die met spoed een voorstel zal indienen tot wijziging van de be staande verordening. De Burgemeester is hier voor aanvankelijk niet te vinden, daar hem wijziging niet noodig voorkomt. De heer Van. 't Hoff bestrijdt dit met des Burgemeesters eigen woorden en blijft aandringen, waarop de Burgemeester tot commissieleden benoemt de heeren Mari nissen, Simon.se en van Langevelde. Tot leden van een commissie tot re geling van de salarissen van die gemeente ambtenaren benoemt de Burgemeester de heeren Franckie, Van 't Hoff, Gideonse en Simonse. De subsidie-aanvraag van de Z. H. D. I. wordt nogmaals aangehou den; de beer Gideonse wil liever par ticuliere steun; de heeren Simonse en Boon adviseieren o(m Isteun te verieenen, wanneer de bijdragen te laag blijken, daar deze zaak, welke „belangeloos" helpt, geen armoede mag lijden. Bij de rondvraag verzocht de heer vag Langevelde in bet begin van den Schotel- wel eenige voeren sintels te doen storten, aangezien dit gedeelte bij nat weer zeer Idrasserig is. De heer Van 't Hoff zou gaarne er 'een eind aan gemaakt zien, dat men op dm Noord weg zeisen on beschermd draagt, te meer daar men dit gevaarlijk werktuig tegenwoordig al meer en meer op de fiets vervoert. Aan beide verzoeken zal de noodige aandacht wor den geschonken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Krimpen a. d. Lek, F. F. J. v. d. Plossche te Oude Tonge; te Visvliet, H. de Haan te Paramaribo, die bedankt heeft voor Watergang. Aangenomen naar Ritthem, door C'. Sun- dermeijer te Zeerijp. Bedankt voor Voorthuizen, door P. Kruyt te Staphorst; voor Zuilichem, door T. Lekkerkerker te IJselmuiden. Op het .zestal te Meppel komen o.a. voor ds. IJ. E. Beernink to Elker.zee en A. K. Straatsania te 0oster,z.ee. Geref. Kerken. Bedankt voor 'Blokzijl, door J. Dekker te Ambt Vollenhove; voor Coevorden, door J. Voerman te Warns; voor Hui- izum., door H. Brouwer te Heemstede; voor Enumatil, door' C. J. Bos te Zuid- wolde. Geaerale Synode. Afgevaardigd .zijn door de particuliere Synoden: Fries land: ds. J. D'. v. d. Mimnik en ds. W. v. Es, primi, secundi ds. J. Balhui,zen en ds. H. Milo. Drenthe: H. W. Laman' en N. Duursemia, primi, G. Kerssies en G. v. Halsemia, secundi. Overijsel: ds. Westerbeek van Eerten en ds. Brouwer primi, ds. Zijlmans en ds. Jongbloed se cundi. Gelderland: dr. G. Keizer en ds. G. Renting: primi, ds, A. Doorn en ds. A. Hoeneveld secundi. Zuid-Holland Noord: dr. K. Dijk en ds. IJ. Meijering primi. ds. J. Brouwer en ds. N. H. Koers ftecundi. Zuid-Holland Zuid: ds. J. H. Liahdwehr en ds. H. G. de Jonge primi, ds. C. W. J. v. Lummel en ds. C. B. Biavinck, secundi. Noord-Brabantds. W. Bosch te Almkerk en ds. S. Doornbos te 'p Bosch primi, L. G. Goris en D'. Sikkel secundi. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Middelburg, door A. Ver hagen te Dirksland. (N. R. V.) Geslaagd aan de universiteit te Utrecht voor het prop. examen genees kunde, de heer J. N. C. Broodman,. van Stavenisse. En voor het candidaatsexa- men de heer .J. F. Dikkeuberg. Geslaagd voor diploma B op het eindexamen gymnasium te Rolduc de heer G-. v. Damme te Oostburg. Aan de Tech nische Ho'ogeschoiol voor het prop. exa men civiel-ingenieur de heer G. 'J. D. de Groote. Aan de Theologische School voor het Candidaats eerste ged. de heer J. Meijer te JKampen; en het prop. exa men J. H. Meuleman te Zwolle. Zoutelande. Met ingang van 15 Aug. a.s,, is aan de Christ, school alhier, tot onderwijzer benoemd de heer D. le Coq te Vlissingen. Zendingsstudis-Raad. De Zomer-Conferenties voor Zendings- stucSie uitgaande van den Zendings-stu- die-Raad, te houden te Lunteren bij Ede, in het nieuwe Conferentie-Oord aldaar, zijn vastgesteld op 26—31 Juli, 2—7 Aug. en 9—14 Aug;. Het programma, voor elk dezer drie weken in hoofdzaak hetzelfde, is wederom ingericht als volgt. De Ochtend-vergaderingen zijn gewijd aan enkele onderwerpen van Zendings- opvoeding en aan de practijk van Zen- dingsstudie in verschillende studiegros- pen, elk onder een bevoegd leider, over verschillende handboeken van den Z. S. R.de middagen zijn vrij voor ont spanning, onderlinge kennismaking, voor al met de gasten-zendelingen's avonds worden enkele referaten en toespraken gegeven. Het verschenen prospectus ver meid de volg;ende namen en onderwerpen: 'Cursussen: Ds. Joh. Rauws, over Nieuw-Guinea (2e en 3e Comi); Dr. J. W'. Gunning, over Midden-Ceiebes (Pos- so) le en 2e Conf.); Dr. A. M. Brou wer, over Dynamisme, Animisme, Magie en Indonesisch Christendom (le 011 2e Conf.); Ds. M. Lindenborn, over Islam (2e Conf1.); Miss, Insp. M. Schlunk, over: „Die Arbeit an der Goldküste en „Bren- nende Fragen" en Miss. Insp. W|. Oettli over: „Die arbeit in Indien" en: „Die arbeit in China" (alle drie Conf Op alle drie Conferenties hopen vooris als sprekers op te treden: Miss. Insp. M. Schlunk, Hamburg, over de Duitscbe Zen- dingsopvoedingsbewegingMiss. Insc. W. Oettli. Basel, Die Eigenart der Basler Mission; mej. C. H. C. Gunning, Wijk zuster te Batavia: Wijk- en Opvoedings- arbeid onder de Indo-Eutopeesche bevol king; J W. Gunning J.Hzn., Secr. Z. Si. R. te Utrecht: „De Inteschurch World Mo vement of North America.; Rev. Henry Beets, Chr. Ref. Church, Grand Rapids (nog nader op te geven onderwerp). Bovendien hopen te komen: Op de eerste Conferentie: Prof. Dr. J. de Zwaan, te GroningenEnkele Oud- Cbrist. Zendingsgedachten; Dis. J. D. Wïe- linga te Anna Jacobapolder: Zending en Catechisatie; Smeenk, lid der Tweede Kamer: Arbeid, Arbeidsbeweging en Zen ding Dr. A. H. E.delkcHort te Markelo Gehoorzaamheid en Zending; A. J. Dre- wes te Amsterdam: Kind en Zending; Ds. J. A. L. Hovy te Wijk aan Zee; De Christus der Historie eu de Christus in het heden; Dr. A. K, Kuiper te Anr- s.terdam: Gebed en Zending; De. P. Nei-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2