Staten Generaal Binnestand Uit de Provincie, Ofsdarwijs. G@m@n|d Nieuws. Buitenland. Kerknieuws. Pr^dlklseyrteïi, Schouwen-Duiveland 29000 inwoners, waarvan 23600 verbruikers, 423035 kub. M. Walcheren plan I 54531 inw., w.v. 47201 verbr. 1154130 kub. M. Walcheren plan II 1544315 kub. M. .■Spr. eindigde met eien beschouwing over de plaatsing der watertorens en met een- woord van dank o. a. aan Jhr. J. van Vre- denburch voor zijn medewerking tot het verleenen der gegevens. Na eenige bespreking van technische aangelegenheden werd door den voorzit ter ook dezen laatst en spreker dank be tuigd en besloot men de vierdiere behan deling van het rapport der tarievemcom- missie tot de October vergadering uit te stellen. De voorzitter hoopte, dat men ler dan een standaardwerk voor Nederland van zal maken. Nadat nog verschillende zaken van min der belang besproken waren, sloot de voorzitter de vergadering, echter niet dan nadat hij verschillende dankbetuigingen geuit had, onder anderen aan Öie Ver. de Ambachtsschool voor het gebruik van een der lokalen en aan den heer Jan van Poelgeest, die zooveel arbeid verricht heeft voor de totstandkoming dezer 22ste algemeen© jaarvergadering. Daarna begaven de congressisten en hun genoodigden zich naar de Sociëteit V. O. V. voor den gemieenschappeliiken maaltijd. Heden, Zaterdag, werd de aangekondig de rondrit per auto over Zuid-Bevelanid gemaakt. Te ruim 9 uur 'reed rnien weg in de auto's, door verschillende belangstel lende heer en ter beschikking gesteld. Aan het slot van dezen tocht zouden die water- winnende werken van de Centrale water voorziening van Zuid-Beveland, te Ossen- drecht, bezichtigd worden. Hiermede was het driedaagscbe con gres ten einde. Tweede Kamer. Nog niet gereed m'et de L. O.- wet. Hen belangrijke kwestie uitgesteld. Kleine schooltjes. Het spijlt ons, dat wij 't melden moeten Het artikel betreffende de terugwerken de kracht van het non-activiteitslracte-; ment der onderwijzers-Kamerleden is aan genomen met 38 tegen 25. Het amende- ment-Ossendorp om de pensioenen van voor 1-Januari 1920 gepensioneerde on derwijzers en onderwijzersweduwen e n -weezen opnieuw vast te stellen naar het salaris, dal zou genoten zijn volgens de nieuwe salarisregeling, werd door den minister ernstig afgeraden en verworpen met 54 tegen 15 stemmen. De heer K. ter Laan (s. d. a. p.) ver dedigde zijn amendement bedoelende, dat de bestaande schoolgebouwen in eigen dom van de gemeente zullen overgaan, tegen overneming van de schulden, in- plaats van dat de gemeenten aan de schoolbesturen voor "cle gebouwen een jaarlijksche verhooging zullen hebben te geven. Voor het geval, dat dit amendement wordt verworpen, heeft spreker een subsi diair amendement, bedoelende een voor de gemeente voordeeligen grondslag van waardebepaling der schoolgebouwen vast te leggen. De heer Rutgers (a.-r.) lichtte een amendement toe om de vergoeding der gemeenten liefst te doen ingaan 1 Ja nuari 1921 (en met 1922) en om de vergoeding ook te geven voor op 1 Ja nuari 1921 in plaats van op 1 Jan. 1920 bestaande scholen. De Minister van Onderwijs zeide, dat hij in afwijking van de formule der Be vredigingscommissie het artikel over deze zaak zoodanig heeft geformuleerd, dat de vergoeding der scholen wordt bepaald volgens de tegenwoordige waarde. Hier tegen wordt nu het bezwaar geopperd, dat die waarde thans driemaal zoo groot is als de oorspronkelijke. Dit heeft ook spr. gevoeld, maar geschiedde dit niet, dan bestond de mogelijkheid, dat de Schoolbesturen thans de school tegen hoo- gen prijs van de hand zouden doen, om1 dan straks bij de invoering der wet bij de gemeentebesturen aan te kloppen om een nieuwe school. Intusscheu heeft h'j gevoeld, dat de gemeenten toch te zwaar zouden worden belast en daarom heeft blij' ten slotte de bepaling, zoo gemaakt, dat vergoedin gen worden gegeven voor gebouwen, die in 1920 nog als school in gebruik waren, terwijl de waarde wordt geschat volgens de waarde, welke die gebouwen hadden' op 1 Juli 1914, terwijl scholen na dien datum gebouwd worden getaxeerd op de waarde, welke zij' bij de opening hadden. Door deze regeling wordt het gevaar van verkoop ondervangen en worden toch ook de gemeentebesturen niet te zwaar be last. Hij' heeft tevens overwogen om dien gemeentebesturen, welke te zwaar wor den belast, tegemoet te komen en daar omtrent heeft hij dan ook overleg ge pleegd met zijn ambtgenoot van financiën. Hij heeft zijn ambtgenoot voorgesteld olm 'de 4 millioen, die krachtens de wet van 1905 van de gemeenten worden in gehouden, beschikbaar te stellen voor steun aan armere gemeenten en deze kon zich daarmede vereenigen. Door detze bepalingen zullen de gemeen ten in totaal als vergoeding moeten be talen f88.600.000 (ad 6 pet.), dit is f5.800.000 per jaar. Met het eerste amendement-Rutgers kan Spr. zich niet vereenigen, tegen 't tweede gedeelte heeft hij geen bezwaar. Dit jaar izijn geen scholen gebouwd op uitdrukkelijk advies van zijn departement. Alleen uit noodizaak, zooals bij brand, zijn dit jaar scholen gebouwd. Dresselhuys achtte de rede van den mi nister van zoo groot belang, vooral uit financieel oogpunt, dat hij voorstelde dat artikel aan te houden tot a.s. Dinsdag. Dit voorstel werd aangenomen met 42 tegen 18 stemmen. Rutgers wist nog te verkrijgen, dat de Minister ook 'aan nu bestaande kleine schooltjes het voortbestaan verzekert zon der dat zij aan de bezwarende bepalingen van de artt. 76 en 80 behoeven te vol doen. Heden interpellatiedag, o.a. komen dan die van Kleerekoper (spoorwegpersoneel) en Kolthek (uitsluiting in de bouwvakken) aan de orde. De Regeeringcrisis in Duitschland. [Nog steeds is de crisis niet opge lost. De beslissing ligt thans bij de democraten, die nog steeds met be raadslagingen bezig zijn. )De fractie beeft die leden, welke niet te Berlijn zijn, telegrafisch naar de hoofdstad geroepen. (Dö houiding van het centrum en van de Duitscihe volkspartij is thans vol komen (duidelijk. Zouden echter de democraten hesluiten niet aan de re geering deel te nemen, dan zou de toestand verwarder worden dan ooit, want centrum en Duitsche volkspartij alleen kunnen en zullen niet willen samenwerken, en een andere cioalitie- mogelijklhJeid 'bestaat er thans niet meer. dn oentrujmskringen heerscht eenige verbittering over het optreden der de mocraten. In de omgeving van Feh- renbach rekent men er echter op, dat de democraten zullen toegeven. Ge schiedt dit niet, dan is, zooals gezegd, een toestand.1 in het leven geroepen, waaruit wel niemand op het ©ogenblik redding ziet, een toestand, die voor Dnitschlanid "de meest ernstige gevol gen hebben kan. Komt echter ©en samengaan tot stand, dan is de kabinetscrisis geheel opgelost. Fehrenbach zou rijkskanselier wTor- den, Kpoh minister ,van binnenland- sche zaken, Von Nostig waarschijnlijk minister van buitenlandsche zaken, economie Wiedfeld, financiën vermoe delijk Von Si ©men, arbeid Stegewald, rijksweer Gessier, justitie waarschijn lijk Heintze. (In functie zouden blijven de mi nister van posterijen Giesberts, demi- nister van financiën de Wirth en de minister van voedselvoorziening Her mes, allen centrumsleden. Korte Berichten. tDe stad Smnental in Noord-Peru wordt internationale handelshaven. iDe staking der landarbeiders in Pommeren breidt zich uit. iTe Ga.rna.ches (Somme-dep'arte- taent) staken 255 wevers, omdat ze 10 uur 's daags willen werken, terwijl de patroons zich aan de wet op den 8-urigien werkdag willen houidien. Aiangiezien het vrij© vervoer per pjost van -dienstbrieven der officieel© lichamen in Duitschland is vervallen, zullen in verband daarmede dienstpost- ziegels in omloop worden gebracht; voorloopig ter waarde van 5, 10, 20, 30 en 60 pf., 1, 1.25, 2 en 5 Mark en briefkaarten van 20 pf. iHonderd Sinn-Feïners hebben een politiepost te Cock'stown, in het Noor dien van Ierland, aangevallen met ge- wieren en handgranaten. De bezetting van twaalf man stelde zich met bom men dapper te weer en sloeg de aan vallers af, van wie er verscheidene! giewond werden. r— Bi] Pensacola zijin in de lucht twee watervliegtuigen met elkaar in botsing gekomen, beide vielen van een hoogte .yan 3 a 400 meter in zee. De hoofa-electrioien William Livingston, de bestuurder van een der vliegtuigen, was op slag dood; de bestuurder van het andere .vliegtuig, John Farnsworth kwam zonder levensgevaarlijke ver wondingen vrij. iTe Rosizin en Sch'oppinitz in! Silezië zijn jde standbeelden van keizer Wilhelm I en keizier Friédrich des nachts met behulp van dynamiet be schadigd- Het eerste is totaal vernield, het tweed© js van zijn voetstuk ge worpen. I- 'Dien laatsten tijid traden Duitsche fabrieksarbeiders 'dikwijls zeer onheb belijk op tegen het treinpersoneel, volg den him bevelen niet opi en pleegden allerlei baldadigheid. De spoorwegdi rectie te Keulen dreigde (daarom1, als deze wantoestand niet ophield, de werkmanfetreineu te zullen afschaffen. Daar nu de arbeiders van Krupp te R'heinhausen zich weer aan een der gelijk feit schuldig gemaakt hebben, heeft de directeur te Keulen verschil lende werkmanstreinen voorloopig. voor een .week geschorst. In den sneltrein Dantzig—Berlijn is Donderdag in den nachttrein het lid) van de Duitsche' commissie voor West-Pruisen, ör, von Holtum, dj© zich ter bespreking van plebisoiet-kwestiels naar Berlijn wilde begeven, te Neu- stadt (Weyhrewoj door de Polen uit zijn slaapwagen gehaald. (Over het lot van Holtum is niets bekenid. Ln verband met deze arres- zijn protesten, aan de Poolsche regeering en aan de intergeallieerdle commissie te Marienwerder gezonden. P© in tergeallieerde commissie heeft reeds bij i'd© Poolsche autoriteiten stap pen gedaan, om' Re in vrijheids telling! van Holtum je verkrijgen. In de Palts dreigt een ernstig conflict tussc-hen de Duitsche arbeiders en de Frans che bezetting. I nt ernati dnaal congres der Christelijke vakbeweging. Het congres dat te 's-Gravenhage wordt gehouden, werd eergisteren be zocht door minister Ruys de Beeren- brouck. D© voorzitter riep den minister een hartelijk welkom toe. Als christelijke ar beiders gevoelen wij ons nauw verwant met uw kabinet, welks arbeid ,zoo zegen rijk is, ook op sociaal gebied, zeide spre ker. Wij willen de hervormingen, die de maatschappij noodig heeft, nastreven in christelijken geest. Wij gaan vol vertrou wen voort op dezen weg, in aantal en macht groeiend Wij 'danken u voor 'uwe tegenwoordigheid alhier. Minister Ruys de Beerenbrouck dankt voor de ontvangst hem hier bereid. De regeering slaat met groote belangstelling den arbeid van deze internationale bij eenkomst gade, die zoo zegenrijk kan werken voor wederopbouw van onze ge slagen maatschappij. Elke internationale bijeenkomst heeft haar belang, hoeveel meer dan niet deze bijeenkomst. Het is spreker een eer hier met de-afgevaardig den uit .zoovele landen samen te zijn. Gistermiddaig om 2 uur werd het con gres heropend. Onder de aanwezigen was thans Minister Aalberse. De voorzitter, de heer Serrarens, drukte zijn groote vreugde uit over de tegen woordigheid van den Minister van Arbeid op dit congres. Wij Nederlanders weten, dat wij aan de energie van Minister Aal- •berse danken, wat in Nederland voor de arbeiders is bereikt. Spr. dankte Minis ter Aalberse, die de grootste sympathie voor de Christelijke vakbeweging toont, dat hij eenige oogenblikken van zijn kost baren tijd heeft afgezonderd om dit con gres met zijn tegenwoordigheid te willen vereeren. (Applaus). De voorzitter deelde mede ,dat nog wa ren aangekomen de afgevaardigden van de Christelijk sociale vakverbonden van Hongarije, onder wie de vroegere minister president van Hongarije, Karl Hhszar, en de afgevaardigde van Spanje, de heer Ro- varull, welke spr. hartelijk welkom heette. Het congres neemt kennis van de ver klaring van het Internationale Socialisti sche Vakverbond omtrent d©11 boycot van Hongarije. Ie. Het congres protesteert tegen de verkeerde toepassing van de gedachte der vakbeweging en tegen de schending van de Christelijke moraal en dat die. macht van de internationale vakbeweging op deze wijze wordt misbruikt. Een dergelijk mis bruik zou op de eerste plaats den arbei ders treffen. i Het congres legt er dein nadruk op, dat de werkzaamheden der vakbeweging beperkt moeten blijven tot het sociale ge bied en zich van alle politiek verre hou den moet. 2e. Het congres besluit velden den na- tionalen christelijken vakorganisaties te verzoeken de afgevaardigden der Hon gaar - S'Cbe Christelijke vakverenigingen offi cieus te steunen in hiet streven de pu blieke opinie in elk land op de hoogte te stelten van den waren toestand in Hongarije; en 3e. om een commissie te benoemen, welke van de documenten en bewijzen be treffende den toestand in Hongarije kennis neemt en de maatregelen neemt, waar door aan de Christelijke organisaties in Hongarije afdoende hulp kan worden ge boden. De heer Huszar, oud-minister-president van Hongarije en Hongaarsch afgevaar digde ter congresse geeft eenige beschou wingen over den toestand in Hongarije. Allerlei. Men schrijft aan de „N. R. Ct.", dat het bericht, als zou de tiende algemeene volkstelling niet plaats vinden, blijkbaar onjuist is; gisteren hebben de gemeente besturen. de voorschriften tot het hou den van de volkstelling toegezonden ge kregen. De telling moiet geschieden naar den toestand in den nacht van 31 Decem ber 1920 op 1 Januari 1921. Ln een dorp in Zuid-Holland is het salaris van den veldwachter een f 400 hooger dan dat van den secretaris. Van 30 Mei tot 6 Juni werden onder 3031 veebeslagen gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd. Ln 1918 werd 1.217.000 H.A. van ons land ingenomen door grasland, waarvan 583.000 H.A. hooiland. Ln 1919 werden te Amsterdam vain ge meentewege aan 6577 kinderen) 344 in Chr. schoten) 2.591.418 porties eten ver strekt. Op 22 Juni a.s. vertrekt de zesde. Roode Kruisteek», naar Weemen. Te Amsterdam is ©en verkeersfilm opge nomen, welke ten doel heeft het publiek te onderrichten in de verkeerstechniek. Eergistermiddag is Prins Hendrik met den botter Brandaris de Eakhuizer haven binnengekomen. Z. K. H. bracht ie©n dood geschoten zeehond miee, waarvoor hij van de strandvonderij de premie van 3 gulden ontving en daarna bezichtigde hij, bege leid door burgemeester Bosma, het stad huis. Gisterochtend half acht vertrok de Prins, in gezelschap van den burgemees ter ,naar Amsterdam. Benoemd tot lid van de Algemeene Re kenkamer, dr. W. C. A. baron van Vreden- burch, oud-lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhage. en jhr. G. A. A. Alting von Geusau, oud-Minister van Oorlog en oud-directeur-generaal der posterijen en telegrafie, te 's-Gravenhage. Te Bussmn is een Volksuniversiteit op gericht. f Het s.s. Mont Cenis is eergisteren van Tromsö naar Spitsbergen vertrokken. In Arnhem worden dezen zomer achter eenvolgens gehouden: de jaarvergadering van den Nederlandschen Aanmeinersbond, van de Nederlandsche Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst, de Vereeni- ging van Nederlandsche IJzerhandelaren, een landbouwweek, een Congres van de Nederlandsche Brandweer en nog een groot, Nationaal Kegelconcours. Van de boterpro.ductie van 613 Juni mag 30 pet. uitgevoerd. De Minister van Landbouw beeft beslo ten, tot nadere aankondiging dispensatie te verieanen van bet verbod van uitvoer van linnen- en werkgarens, zoomede van daarvan geheel of gedeeltelijk vervaardig de goederen, geschikt voor militaire doel einden. De Minister van Landbouw maakt be kend, dat in het tijdvak van Maandag 21 Juni tot en met Zondag 27 Juni e. k. geldig zullen zijn de bons no. 37 en 38 der Rijks suikerkaart. Door Ged. Staten is de heer Dr. Wi. S. Unger, .secretaris-penningmeester der Schoonheidscommissie alhier, ook be noemd tot lid dier commissie en is thans ook nog tot lid der commissie benoemd dhr. P D'. de Vos, commies-griffier ter secretarie te Zierikzee. Middelburg. Wederom heeft gisteren avond de muziekuitvoering op het Mo lenwater het met hét weder uitstekend getroffen. Liet publiek luisterde met groote aandacht naar het afwisselend programma dat ten g,ehoore werd gebracht. In den Schuttershoftuin is een begin gemaakt met den aanleg van electrische verlichting, behalve aan de muziektent, in de veranda en de kolfbaan zal aa$ eenige op te richten palen electrisch licht worden aangebracht. Het is zeker een goede moderniseering vaïi deze steeds zoo heerlijke omgeving. Men verzoekt ons te melden, dat niet door den heer H. van Brakel, maar door de E. Z. E. P. (Eerste Zeeuwsche Electrische Papierwarenüabriek) een me daille voor de Bakkerijtentoonstelling' is geschonken. De Stct. no'. 116 bevat de (gew.) statuten van de Ver. Middelburgsche Pad vinders, afd. van cle Ver. De Ned. Pad vinders. De Stct. bevat de acte van de Boliw- vereeniging St. Joizef, alhier. Goes. Naar wij vernemlen is „Eupho- nia" voornemens Zaterdag 26 Juni des middags van 5—7 uur, een Concert te geven op de Muziektent in verband met een vergadering van „Vreemdelingenver keer". (V.bl.) Nlsse. Ingevolge schrijven van het hoofdbestuur is door de Boerenleenbank alhier de rente voor voorschotten bepaald op 5 pet. en de rente voor spaargeld op 4 pet. en het salaris van den kassier ge bracht van f 150 op f 250. Vrijdagmorgen had een landbouwer alhier een zonderling geval. De stal van den hengst werd schoongemaakt, in dien tusschentijd liep de hengst in den mest put. Toen de eigenaar even later naar den hengst omzag, was deze niet te zien. Bij onderzoek bleek, dat hij1 in het varkens hok terechtgekomen was, maar nn kwam de moeilijkheid: met geen mogelijkheid kon de kolossus door de nauwe opening texug, zoodat de timlmerman moest ge haald worden om een grootere opening te maken. Verscheidene uren; heeft het beest in zijn gevangenis doorgebracht .eer hij uit zijn netelige positie kon verlost worden. Grijpskerke. Woensdag 23 Juni v m. van 9—12 uur afhalen brood- en suikertaarten in de openbare school. Gapinge. De Zoanerringvergadering van don Bomdsring „Serooskerke en Omstre ken" is Donderdagavond hier gehouden en uitnemend geslaagd. Al was het kerk gebouw gevuld met heete lucht, toch was het bezoek meer dan zestig Bondsmak- kers. De voorz. liet zingen Ps. 84:6, ging voor in gebed en las Ps. 78:1—8. liet onderwerp van vr. Jac. de Wolf van Grijpskerke werd op flinke wijze Voor gedragen en in bezielende bewoordingen' sprak hij over het drievoudig snoer God, Nederland en. Oranje. Hij schetste vele oogenblikken, die wij de laatste jaren door maakten, waaruit bleek de liefde voor onze Koningin, denk slechts aan de mobilisatie terug. Voorts hoorden we kort vehhaald den oorsprong van het Huis van Oranje en vele namen daaruit, wier daden vooral ons nog ten voorbeeld zijn. Na het lezen hief de vergadering spontaan uit volle borst aan: Wilhelmus van Nas- sauwen en: Mijn schild en mijn betrou wen, enz. Het onderwerp: „De Anti christ", door vr. IC. Louwerse van Oost- kapelle behandeld, werd met stilte en sorns ontroering aangehoord, de nadruk werd vooral gelegd op den persoon, het leven en het werk van den Antichrist, alsmede zijn verhouding tot het Christe lijke en sociale 1 event De slotzin was deze: De toekomst moge somber zij'n en al brengt dg tijd straks den Antichrist voort, niet hij, maar Jezus Christus zal eenmaal overwinnaar zijn. Vr. Louwerse eindigde met dankgebed. Domburg. D i s t r i b u t i e. Woensdag 23 Juni 'a.s. uitreiking van brood- en süi- kerkaarten ter gemeente-secretarie van 9 12 uur v.m. Colljnsplaat. De maximumprijs der melk voor deze gemeente werd door den Minis ter bepaald op 14 cent per Liter. Tot dusverre was de prijs 18 cent. De Bond van Melkverkoopers in de ge meente besloot echter tegen dien prijs geen melk te leveren, zoodat de ingezete nen nu gedwongen .zijn hun melk bij de boeren in den omtrek te halen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Arum, H. H. Baudot te Dokkum. Bedankt voor Wijngaarden, door J. En kelaar, cand. te Ter Aar; voor Blauw kapel, door A. Dekker te Hoevelaken. Ds. J. P. Eringa te Amsterdam liceft emeritaat aangevraagd. Er zijn dan vier vacaturen: Lutge, Idenburg, Romijn en Eringa; terwijl minstens vier predikanten rust moeten nemen of ongesteld zijn: H'un- ningher, De Hartog, Den Breeins en Eijk- iman. lerseke. Op het adres dat circuleert, met verzoek aan den kerkeraad der Ned. Herv. ICerk om ds. Homburg van Goes alhier te beroepen, hebben niet minder dan 400 inwoners geteekend. Geslaagd voor 2en stuurman de heer J. C. van Lieshout, leerling van dc De Ruyterschool te Vlissingcn'. Voor onderwijzer aam school J te Schiedam staat op de voordracht no. 1 de heer A. J. I- Mets te Vlissingen. Geslalagjd 15 dezer, aan de universiteit te Amsterdam als med. cand. C. v. d. Harst, geboren te ICoudekerke. (M. C.) Op de voordracht voor onderwijzer aan de o. 1. school te Axel zijn geplaatst de heeren A. Pieterse te Oost- en West- Soubung; J. Lamgebeeke te Arnemuideml en C. Overbeeke te Boschkapelle. (M. C.) Aan de Technische Hoogeschool pl&t.gden voor het Pxopiaedeutisch exn- (mem werktuigkundig ingenieur de heer H. A. v. Nouhuijs en mej. M. Zaaijer. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde voor het prop. medisch examen de heer L. Fassiaert. Ned. Herv. Kerk. Zondag 20 Juni. Goes, 9.30 u. ds. Steinz, '2 u. ds. Hom burg, Cat. Z. 35 ,b©d. H. D., 6 u. ds. de Vries. Gisteren is in den tuin van. den heer v. d. Rijzen te Halsteren (N. Br.) bij het spitten gevonden een mooi bewerk te bronzen doopvont met deksel, drie kandelaars, het wapen van Halsteren, een kruisbeeld, een beker of kelk, een hal en een bel, twee koperen platen met opi- schrift van den maker en gever van dit geschenk, waarschijnlijk aan de kerk, ge dateerd 1173. Alles is van zwaar koper. Verdronken. Donderdagavond is te Zaandam zekere J. H., schipper, 23 j., bij het zwemmen ini de nieuwe Haven verdromken. Vergiftiging. Te Schagen doen zich ongeveer 70 ernstige gevallen van vergiftiging voor. Door het eten van paar den vleesch, dat nochtans door een vee arts goedgekeurd was voor de consumptie, werden de menschen zoo ongesteld, dat reeds enkele Katholieken van de LI.H. Sa cramenten der stervenden zijm voorzien. Vooral in ,,'t Buurtje" doet de ziekte zich ernstig voor. Zij openbaart zich om- der zeer eigenaardige verschijnselen. Een der zieken kreeg een geheel zwarte tong. tD'oodelijk auto-ongeluk. Donderdagavond werd mej. J. v. C. t© Eindhoven, op het trottoir van clen WoenseliSclien kerk weg doior een auto, wielke uit de tegenovergestelde ricihk ting kwam en die het stuur verloren had op het trottoir overreden. Zij was terstond een lijk. De auto raakte dus danig tuisschen een telefoonpaal en den muur bekneld, dat hij slechts met de allergrootste moeit© er tusschenuit kan worden gehaald. Verdronken. Bij het zwem men is de zoon van C. Kramer t© Bedum verdronken. Wapens voor een tegenre- volutie in Oostenrijk? Men be weert, dat van uit Beieren wapens naar Tirol worden gesmokkeld om de tegert- revolutionaire beweging in Oostenrijk te ondersteunen. In den nacht van 2 op 3 Juni z.ijn opnieuw 5 met wapens beladen automobielen bij Kiefersfelden en Ivuff- stein de grens gepasseerd. .Twee hooge Oostenrijksche ambtenaren hadden aan de grenswacht (het bevel doen toekomen de automobielen ongehinderd dp or te laten. Een Beiersch cenjtrumafgevaardigde had de uitvoervergunning voor wapens uit Beieren bezorgd. Op de vrachtbrieven waren de wapens als „Liebesgaben" aan geduid.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 4