Siniiiiiiiacl» Uit de Provincie. Ksrknifmws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. los, in verband met de actie van ex- ktoning Constantijn verklaard, 'dat Grie kenland geen anderen koning zal ne men en geen andere politiek fcal volgen. iDe republikeinsehe conventie in Ide Ver. Statten heeft Colvin Coolidge, gouverneur van Massachusetts be- hoemd tot candidaat van het vioe- ipiresiidentschap. ■iDps afgevaardigde van het Cen trum, dr. Trim bom, heeft op' verzoek van den Duitschen. rijkspresident de opidracht tot het vormen van een mi nisterie aaing'enomlen. ITe Roetsioek heeft zich een Rus sisch oomnxaindo gevormd met het doel een anti-bolsjewistisch leger te vormen. tNaar uit Rockland gemeld wordt, heeft de torpedojager Satterlee het snelheidsrecord, gebroken, door bij haar proefvaart een mijl af te leggen met een gemiddelde snelheid van 38.25,7 .knoop in het uur. Telegrammen uit Tokio geven! bijzonderheden omtrent den toestand ite Nikolajefsk. Toen de Japaneezen er binnentrokken, lag de stad in asch. Er werd bevestiging verkregen van het gerucht, dat de bolsiewiki alle Japan- sche burgers sen soldaten hadden ver moord. Enkelen, die ontsnapten, wer den later onder afschuwelijke omstan digheden gedood. In Antwerpen en Brussel heb ben Zondag groote betooigingen plaats gehad tegen den terugkeer der „Belgi- soha Diuitschers." 1Generaal Wrangel heeft van de Rriin uit Berdiansk en Melitopol geno- m'ejn, 27 stukken geschut en 5 ge- pamtseide treinen buitgemaakt. Tewfik Pasja moet in T'hraqië een revolutionaire regeering hebben gevormd, uit Turken en Bulgaren be staande. De Grieken zouden bij'Xanthi venslagen zijn. Men beweert, dat de Oekrinsche troepen. .Odessa bezet hebben. De Geref. Jon geling s bond en de Hoherizollern. Het resultaat van 'het onderzoek naar den persoon, die aan den _gx-Keizer en -Kroonprins oom een bijdragje voor het nitbouwplan van den Bond van J. V. op G. G. had verzocht, is, naar het „Geref. J.blad" meldt, dat een jongeling uit Amsterdam zich als de dader heeft aangemeld. Hij bedoelde slechts een daad Van toewijding te verrichten. Braat in de Tw. Kamer. Hit de „Crt." knippen wij nog: het ver- slagje van Braat's rede over de A.-R.- wet. De heer Braat (Platteland) achtte het noodig eens mede te deelen wat het plat teland over dit ontwerp denkt.' Ook hij heeft dit met groote vreugde begroet. (Gelach en gejuich). i De heer Marchiant (VB.)Het aller platste land. (Opnieuw luid gelach). De heer Braat: Dit ontwerp had min. stens tien jaar eerder moeten bomen. (Gelach). Het platteland zou niets liever zieD, dan dat de oproerkraaiers achter Islot en grendel werden gestopt. (Socia listen en de heer Marchant a.pplaudi- Seerden). De voorzitter verzoekt geen teekenen van g.oed- of' afkeuring te geven. De heer Braat: Het platteland zou Het prachtig vinden, wanneer eindelijk aan de onrust in den lande eens een eind zou zijn gemaakt, vooral omdat onls land het zonder het platteland niet zou, kunnen Stellen en daardoor wordt gevoed. Ile-t platteland wenjseht geen achturen- dag, geen woningwetten enz. en ik ook niet, zei spreker. Het platteland houdt niet van een rooie vlag, dat beteekent onveilig;. (Gelach). Laat de terreur-alliantie Troelstfa-Vau! Raves.teyn straks maar rustig iu de bajes gaan. (Groote hilariteit; zelfs minister Heemskerk, die bij de debatten geenl oogenblik nit de plooi geraakte, barst iu lachen uit). Dan zullen wij de noodige rust krijgen. Het platteland hoopt, dat deze wet zal worden aangenomen en daarom zal ik er ook voor stemmen. Alleen be treur ik het, dat aan deze wet geeiï terugwerkende kracht kan worden gege ven. (Opnieuw laait de vroolijkheid met dubbele kracht op. De heele Kamer is in opschudding). Daarmede eindigde spre ker zijn met luid applaus begroete rede. G. P. O. De Zeeuwen, die wel eens omhoog kijken en speciaal de bewoners op [Walcheren zullen op geregelde tij'den, 's middags tusschen 12 eu 1 uur, een .vliegtuig kunnen ontdekken, met de let ters G. 0. P.: dat is General Post Office. Het is de post van Ronden—Amsterdam per vliegtuig. De luchtschipper boven Walcheren ge komen is dan op de helft van zijln reis. Hem wacht dan mog één uur om in Amsterdam aan te komen, en hij' neemt, als de postillon uit den ouden tijd, ook wel enkele passagiers mee als zijl zich aanbieden). Pr ijls per persoon enkele reis f 15. de K. Het dreigend conflict in de bouwvakken. Naar we vernemen is in een gisteren middag te Utrecht gehouden vergadering door de in deze samenwerkende patroons- vereenigingen besloten het ultimatum, dat reeds aan de werknemersorganisaties in enkele groote steden werd gesteld voor het geheele land geldig te verklaren, zoo dat bij niet-aanneming der daarin ver vatte voorwaarden op den bepaalden ter mijn, de uitsluiting voor het geheele land zal worden afgekondigd. (Msb.) V erkeer swe g Den Haag Rotterdam. Naar de „Haagsche CL" meldt, wor den opmetingen gedaan in verband met de plannen tot den aanleg van een ver keersweg Den Haag—Rotterdam'. Allerlei. Prins Hendrik woont te Harlingen de zeilwedstrijden bij en neemt op de Wad deneilanden deel aan de robbenvangst. De toestand van) den griffier der Tweede Kamer, mr. Arntzenius, is zorgelijk. Het aantal steenkolentreinen naar Ne derland is weer met één per dag, uit gebreid. i De landgoederen van H. M. de Ko ningin de Raaphorst en Ter Horst zijn voortaan eiken Woensdag en Zondag voor hei publiek te bezichtigen. Het door sommige bladen gemeld be richt, dat de Koninklijke familie op het einde dezer maand van 't Loo naar Den Haag zal vertrekken om een paar maan den op den Ruigenboek door te brengen is van allen grond ontbloot. Gistermorgen is door de landelijke fede ratie van bouwvakarbeiders te Haarlem de staking geproclameerd in verband met de teekenening der individueele contrac ten. Op een tweetal werken is de arbeid neergelegd. De minister van landbouw brengt ter algemeene kennis, dat de termijn, binnen welken aardappelen oogst 1919 aan de regeeringscommissarisseni ter overneming door de regeering kunnen worden aan geboden, met 19 Juni Wordt afgesloten, met dien verstande, dat in die provinciën waar een vroegere datum] was vastge steld, deze datum als sluiting stermijn zal gelden. De minister heeft met ingang van 11 Juni ingetrokken zijn beschikking van 19 Nov. zoodat van heden af het uitvoer verbod van turf weer van kracht is, en aanvragen ter verkrijging van uitvoerver gunningen daartoe op de gebruikelijke (wijze bij1 de N. U. M. moeten worden ingediend. Uitbreiding in de steenfabrieken is waarschijnlijk. Bij de Rotterdamsche Droogdok-Mij. is de staking geproclameerd. Jhr. mr. W. F. v. d. Wijek heeft ont slag gevraagd als directeur der Spoorweg maatschappijen. - Iii verband met het wegblijven van het werk op Dinsdag j.l. is te 's Gravenhage leen aantal losse gem. werklieden ont slagen. De eindwedstrijden van den Schiet wedstrijd voor den Vrijwilligen Landstorm zullen worden gehouden op Woensdag 23, Donderdag 24 en Vrijdag 25 Juni. De deelname aan alle wedstrijden is dagelijks opengesteld. Voor deelname aan .de Korpswedstrij- den van Landstorm, Burgerwachten en Schietvereeinigingen moeten de deelnemers zich gelijk aanmelden en zich behoorlijk kunnen legimiteeran. Door den Commissaris jder Koningin zijn benoemd tot zetter voor 's Rijks di recte belastingen in de gemeente St. Kruis de heeren A. J. Dhont len P. B. Galle, ter vervanging van de heeren P. B. Wijf fels en A. Blondeel, die zich in België hebben gevestigd. Met ingang van heden is benoemd tot lid van de zuivelcommissie voor de provincie Zeeland mr. P. Dieleman, te Middelburg, en met ingang van 1 Juli op nieuw benoemd tot lid van genoemde com missie Tj. B. E. Kielstra, te Goes. (Stct.) De voorjaarsploieg van het le en 2e bataljon van het 14e reg. inf. uit Vlissin- gen en Middelburg zal 20 dezier een kamp betrekken bij Bergen op Zoom tot het houden van compagnies- en bataljons oefeningen. (Middelburg. Gisteren kwamen in dé Laïigedelft twee wagens met elkaar in botsing 'en een daarvan kwam in aanra king met een spiegelruit van den winkel der firma S. Wiener Co., welke hier door sprong. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag a. s. te 8 uur weder een muziek uitvoering op het Molenwater. 0 Vlissingen. De Burgemeester van Vlis- singen heeft met het oog op de toene mende baldadigheid der jeugd het noodig geoordeeld, naast de reeds verscherpte po litiemaatregelen, streng te doen optreden, doch vraagt allereerst in deze dringend de volle medewerking van hen, aan wier zorgen de opvoeding der jeugd is toever trouwd, in het bijzonder van ouders en onderwijzers. Als deze wordt verleend, en ook de ingezetenen naar hun krachten medewerken om een eind te maken aati de ruwheid en ongepastheid der jeugd, zal beteugeling der baldadigheid verze kerd kunnen worden. Helnkenszand Vergadering van inge landen van het Waterschap 's-Heer Arendskerke op Maandag 14 Juni. Dhr. H. van Iwaaxden wordt met 55 van de Cl uitgebrachte stemmen als dijkgraaf herbenoemd. De rekening 1 Mei 1919 tot 30 April 1920, wordt vastgesteld in ontvang op f 36116.lOtyh, in uitgaaf op f36033.27 en een goed slot van f82.83V2. Aan de Zuid-Bevelandsche Spoorweg-Mij. wordt een subsidie toegestaan ad f3.40 per II.A., dit is f5473.90 gedurende 50 jaar. De begrooting voor 1920/21 wordt opgemaakt en vastgesteld op ontvang en uitgaaf op f 32144.571/2. lerseke. Het gisteren gevonden lijk had geen kenteekenen aan de Meeding, welke de identiteit kunnen vaststellen. De lengte is plm. 1.80 M.,. de leeftijd kon zelfs niet meer bepaald woéden. Vermoed wordt dat het een der slachtoffers is van het 19 Dec. aan de Prinsenplaat gezonken scheepje. Eliewoutsdijk. Gemeenteraadsvergade ring van 14 Juni. Na onderzoek der ge loofsbrieven, werd het nieuWygekozen raadslid, de heer H. Koole, toegelaten. De bij inschrijving aangeboden woning, n.l. het vroegere telefoonkantoor, zal niet gegund worden. Door B. en Wj. zal in stemming worden betuigd met het ver zoek van een Comité te Terneuzen tot het totslandbrengen van een verbinding van Zeeuwsch-Vlaanderen met het. kortst te bereiken punt van Zuid-Beveland, liefst met Eilewoutsdijk. Een verzoek van den gemeenteraad van Oud-Beijeriand, om instemming te betui gen met een aangenomen motie „Politie Rijkszaak", werd voor kennisgeving aan genomen. Eveneens werd .voor kennis geving aangenomen een voorstel van een Comité te Middelburg en Vlissingen om op sommige dagen het verknopen1 van sterken drank te verbieden. Een derge lijk verbod is trouwens hier niet noo dig, omdat drankmisbruik hier niet of zeer weinig voorkomt en het matig ge bruik zelf's zeer gering is. Hoedekenskerke. Raadsvergadering op Maandagnamiddag. Allen aanwezig. De voorzitter deelt mede, dat bij de gehou den kasopname bij den gemeenteontvanger diens boeken en "kas in orde bevonden zijn en dat door Ged. Staten ïs goed gekeurd het in de vorige vergadering ge nomen besluit tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting 1919. Op verzoek van den: Minister van On derwijs wordt daarna door den Raad in getrokken zijn beroep tegen het besluit van Ged. Staten tot niet goedkeuring der verordening regelende de salarissen van het onderwijezncl personeel, daar deze 1 Januari 1919 zou in werking treden en thans met dienzelfden datum deze sa larissen bij de wet zijn geregeld, zoodat bet beschikken op dat beroep thans geen zin meer heeft. De raad machtigt daarna B. en 'W. Wederom om met de colleges van B. en W'. van 's-Gravenpolder en Baarland de regeling inzake het gemeenschappelijk aanstellen voor de 3 gemeenten van een gemeente-geneesheer te bespreken en voor) 6 jaar te verlengen, daar het tegenwoor dige contract 1 Juli 1921 eindigt. Goedgekeurd wordt een af- en over schrijving op de begrooting voor 1920 van het Burgerlijk Armbestuur. Inzake de bekende circulaire van Ged. Staten omtrent samenvoeging van gemeenten, wordt besloten te antwoorden, dat men daar niet van 'gediend is. Goedgekeurd wordt alsnog een wijziging der gemeen tebegrooting 1919. Aan eenige personen wordt afschrijving verleend van hun aanslag in de Honden belasting of den H. 0. wegens vertrek of wegdoen dier dieren. Op voorstel van B. en W. wordt be slaten wegens gebrek aan kasgeld een tijdelijke g,eldleening aan te gaan van f2000 tegen hoogstens 6 pet., af te los sen uiterlijk 31 December aanstaande. Ter behandeling van het kohier H.- 0. gaat de Raad daarna in besloten zit ting over. Na heropening der openbare vergade ring wijst'biji de rondvraag de heer Den Dekker op den slechten toestand van de straat aan het begin van den W.ouw- tveg en vraagt verbetering als de straat- maker komt. De voorzitter1 zegt te mee- nen, dat dit stuk weg in onderhoud bij het Waterschap is, doch te zullen na gaan wat er van is'. Moet de gemeente het verbeteren, dan zal het geschieden als de straatmaker komt. De heer Bal vraagt inlichtingen om trent opname van een armen krankzin nige, die de voorzitter geeft. De heeren Boone en Lous klagen over de kolendistributio in deze gemeente en wel speciaal over het .geheimzinnige, dat daar op schijnt te rusten. Zij1 vragen of de gemeenteraad er niet.s aan doen kan of de Burgemeester. De voorzitter zegt, dat hij' er geheel buiten staat, 't is een rijkscommissie, indertijd op het verzoek van de Rijks- kolendistributie, vertegenwoordigd door de Brandstaffen.commissie in Goes, sa mengesteld uit de leden van het Bestuur der Brandstaffencommissie te Hoedekens kerke en Kwadendamnie. Ook de gemeen teraad heeft er- niets mee te maken en hij kan niet begrijpen, hoe |in leien. an dere naburige gemeente (zooals een der sprekers pneedeelt), de gemeenteraad er toekomt daarvan rekening en verantwoor ding te verlangen. Waar in een andere gemeente de burgemeester zich er ook mee bemoeit, dat komt doordat in die gemeente de burgemeester zichzelf lid van 'die commissie gemaakt heeft en be moeit deze er zich dus mee als com missielid, niet als burgemeester. Hij verwijst klagers overigens naar de Brand- stoffencommissie te Goes, als optreden de voor .Z- en N.-,Beveland. De heer Bal, lid der commissie voor Kwadendam- me, beaamt hetgeen de voorzitter zegt en deelt overigens mede, dat de Plaat selijke commissies wel degelijk iedere maand rekening en verantwoording moe ten doen aan de Brandstoffencomnrissie te Goes, dus onder controle sfaan. 's Gravenpolder. In de Maandagavond gehouden raadsvergadering waren alle loden tegenwoordig. De voorzitter opende de vergadering, deed voorle zing van de notulen der vorige ver gadering, die na een kleine .aanvul ling, werden goedgekeurd. Vervolgens werden eenige ingekomen stukken ter tafel gebracht, die hoofdzakelijk voor kennisgeving werden - aangenomen. Daarna werd het nieuwe lid dhr. A. Lokerse beëedigd en geïnstalleerd. Vervolgens kwam aan de orde de her ziening van de politieverordeningen'. Zooals te verwachten was gaven deze veel aanleiding tot discussie. Vooral de bepalingen omtrent het sluiten van herbergen op Zondag voor- en namid dag en de onherroepelijke sluiting des avonds te 11 uur benevens het alge heel© verbod van het geven van dans muziek! op feestdagen, voind bestrij ding. De uitslag wa,s dat de sluiting Üer herbergen op de voormelde uren werd aangenomen en den Burgemees ter de bevoegdheid werd gegeven hoog stens 4 maal 'sjaars vergunning te geven tot dansmuziek benevens op een nationale feestdag. Ook de bepalin gen omtrent het misbruiken van Gods Naam en het bezigen van onzedelijke jtaal vonden bestrijding. Niet omdat men het met de strekking: niet eenS iis, maar omdat* het zeer moeilijk zal zijn de verordening op te volgen. Even wel werd de verordening ook aan genomen, nadat de onherroepelijke ge vangenisstraf daarop gesteld, werd veranderd ,ia hechtenis of geldboete, 'miet 3 stemmen, 1 tegen en 3 ont houdingen. De ander© punten der agenda werden aangehouden tot een volgende vergadering. Het was intüs- schen ruim elf uur geworden. f 1Maandag vo ormiddag stond het paard voor een kar gespannen van den vrachtrijder Kribbe voor de her berg van Clarijs1 alhier. Het kopsfuk was afgedaan om daaraan een kleine reparatie fie laten dioen. Het paardj maakte zich bang en ging op den loop. Iintusschen greep de voerman het paard nog vast, maar werd medegeisleept en geraakte onder de kar en moest lo(s laten, 'lievig bloedend werd hij bij1 den heer Clarijs binnengebracht met' een ernjsiti'ge hoofdwonde. Dr. Klos v. Nisse was spoedig: aanwezig om desnoods hulp te verleemen. Het paard met kar werd dicht bij1 Ovezanide tegengehou- idm. N. e:n St. Joosland. Failliet verklaard J. Schoolmeester, smid alhier-. Curator mr. J .J. Heijse te Middelburg. Grijpskerke. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Alle leden aanwezig. In gekomen stukken, a. Dankbetuiging van het bestuur der Diaconessenivereenigjng te Oostkapelle voor 'toegezegde toelage, b. Mededeelingen van de Commissie tot wering van Schoolverzuim, c. van de Vereeniging van Verplegers, d. van het Gem. bestuur van Oud-Beijerland inzake reorganisatie van de Gemeentepolitie met verzoek om adhaesie, e. van de Chr. Geheelonthoudersvereeniging in Zeeland houdende verzoek tot beperking van drankgelegenheid. Alle na meer of min der uitvoerige bespreking voor kennis geving aangenomen, f. van het Plaat selijk Drankweercomité te Middelburg ver zoek om van 2 tot 7 Augustus (kermis dagen) een tapverbod uit te vaardigen. Na breedvoerige bespreking werd beslo ten met algemeene stemmen dit uit te vaardigen voor den Donderdag en den Zaterdag der Middelburgsche kermis, g. verzoek van den Gemeenteveldwachter om terug te komen op het in de vorige vergadering genomen besluit inzake loons- verhooging. Met 4 tegen 3 st. afgewezen, h. Circulaire tot het aanvragen van ver lenging van het tarief voor Electrischj licht. Besloten wordt verlenging aan te vragen. Verder wordt vastgesteld de staat van oninbare posten LI. 0. tot een be drag van fl7.5lV2- Met algemeene stemmen wordt besloten de volgende bepalingen in de Plaatse lijke verordening op te nemen. Art. I. Het is verboden den: Naam Gods vloekende in .het openbaar te ge bruiken of te misbruiken. Art. II. Het is verboden in het open haar ruwe of onzedelijke taal te bezigen. Art. III. Overtreding der bepaling ver vat in art. 1 wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste zes dagen. Over treding van artikel II wordt gestraft met een geldboete van hoogstens vijf en twin tig gulden te vervangen door hechtenis van ten hoogste zes dagen. Tot behandeling van het kohier van den H. 0. gaat de vergadering over in een besloten zitting. Na heropening wordt met algemeene stemmen genoemd kohier vastgesteld. Ver der wordt in afwijking van het in vorige vergadering genomen besluit met 4 tegen 3 stemmen 3 maanden ontheffing ver leend tot betaling van het El. licht. Dhr. Louwerse deelt mede tot verbetering van een gedeelte voetpad in Hoogelande sin tels le hebben aangebracht. Dhr. Vos vraagt verbetering van het bekorte deel van bet voetpad naar Serooskerke. Dit wordt toegezegd. Dhr. Francke vraagt maatregelen tot het helpen bestrijden van mond- en klauwzeer. De voorzitter zegt, dat het Dagelijksch bestuur hieraan volle aandacht schenken zal en vraagt hiertoe de medewerking der raadsleden. Koudekerks. Tegen inwisseling van bon no. 2 der Zomerrantsoenkaart zijn uit sluitend gascokes verkrijgbaar. Wissen kerke. Gemeenteraadsvergade ring op Vrijdag 11 Juni 1920. Het nieuwe lid P. de Feijter (a.-r.) werd beëedigd. Ingekomen was een verzoek van dhr. G. van Maldegem tot aankoop en dem pen van den waterput te Geersdijk. Dit terrein zou dan door hem gebruikt wor den om 4 huizen op te plaatsen, tevens zou hij op zijn koisten een brandput op dat terrein plaatsen. Besloten werd om giunstig op dat verzoek te beschikken. Een verzoek van dhr. Verburg tot aankoop grond (voormalige aschbak) op liet ter rein van zijn nieuw te bouwen woning, werd goedgekeurd. Op het verzoek van den Bond van Gemeenteambtenaren tot verhooging van de pensioenen van de reeds gepensioiuneerde gemeenteambtena ren werd besloten in te gaan. Aan de orde kwam tlianis een verzoek van het Distri ets-comité van den Nalio- naleu Chr. Geheel Onth. vereeniging tot verbod van tappen op' Chr. Feestdagen. Principieel was dat verzoek B. en W. sympathiek maar zij vonden hlet een blik ken sabel om den reus te verslaan. Hun gedachte was, dat het drankmisbruik eer. der toe dan af zou nemen bij een moge lijk tapverbod. Na breedvoerige discussie werd het voorstel van B. en W;. om! het verzoek van den bond voor kennisgeving aan te nemen, met 7 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen waren de Feijter, Buijisse en Joh. van der Maas'. Besloten werd om een tijdelijke g;el'dleening van ten hoogste f 25000 aan te gaan ter voor ziening in kasgeld. B. en W. kregen machtiging gm dhr. van de Vreug de tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag té verieenen als havenmeester te Kamper land ingevolge besluit van Ged. Staten dat de gemeenteveldw. geen bijbaantjes meer mogen hebben. (G. Crt.) Ned. Hetrv. Kerk.- Beroepen te Alblass'erdam A. J. Worm- goor te Harich; te Hoenderloo (toez.) G. Barger, emeritus-predikant te Heem stede; te Boskoop P. Glas te Kwadijk; te Zeddam (toez.) J. H. Buisman te Ilpendam. j Aangenomen naar Venlo door G. Steenkamer te 's Lieer Hendrikskinderen Bedankt voor Vlaaidingen door H. A. Leenmans te Oudemirdum; - voor Enk huizen door G. Westmij se te Drachten. voor 0. en W. Blokker door K. A. Beversluis te SybekarsipieL Op het twaalftal te Meppel komen voor ds. H. E. Beernink te Elkerziee, ds. H. v. Selms te Dedemsvaart, -ds. F. Post- ma te Koudékerke, en ds. A. K. Sti'aats- ma te Oosterzee. Kortgene. Zondagmiddag nam de predi kant der Herv. Gemeente, ds. J. F. Lijsen, afscheid van dé gemeente naar aanlei ding van Hebr. 13: 20 en ;21. Z.Eerw. sprak aan deze plaats voor de laatste maal en als altijd met (ernst, doch nu in zonderheid met gloed en liefde. Na zijn rede geëindigd te hebbten, dankte hij al de kerkelijke colleges en personen in dienst der kerk en sprak ook ds. Mol van Kats, die met de ringbroeders van N.-Beveland tegenwoordig was, als consu lent toe en droeg hem zijn ambtswerk tijdelijk over. i De consuleait sprak daarop eveneens een woord van afscheid tot den scheiden den leer aar en stelde de gemeente in staat dit ook te doen door gezamenlijk te zin gen Ps. 1214. Alle plaatsen in het kerk gebouw waren bezet. lerseké. Namens ©enige lidmaten der Ned. Herv. kerk circuleert een lijst ter teekening, om te trachten den kerkeraad te bewegen ds. J. J. Homburg van Gofes alhier te beroepen. Geref. Kerken. Beroepen te Koudekerk aan den Rijn J. A. Tazelaar te Haarlemmermeer. Aangenomen naar Kampen door L. Kui per te Delft en dr. C. N. Impeta te Pur- merend; naar Woubrugge door W. M. le Cointre, cand. te Den Haag, die bedankt beeft voor Oostburg, Hollum op Ameland en Molenaarsgraaf-Brandwijk. Doopsgezinde gemeenten. Aangenomen naar Woudsend door S. I. v. d. Meuten te Balk. Benoemd tot onderwijzeres te Oost- zaan mej. P. Quakkelaar te St. Philips- land. Geslaagd op het machinistenexamem voor bet voorioopig diploma de heer J. G. Wondergean te Middelburg, ©n voor het diploma sleepvaart dhrn. P. Kroll en C. de Waal te Rotterdam. De stuuriiedeniexarriems beginnen 5 Juli te 's-Gravenhage. - Geslaagd voor het doet. (examen rech ten de heer" A. Lijsetn Jr. uit Middelburg. fBnitew verantwoorde Ui kbc.ia 'Jee Geachte Redactie, Gndergeteekieaiden, leden van het Be stuur van dan Christelijken Bond van samenwerking te Oost- en West-Souburg, vertegenwoordigende 12 Christ, corpora ties, in uw geëerd blad gelezen hebbende het verslag van het Feestcomité, dat zich met het oog op 31 Aug. in Souburg op geworpen heeft, spreken hun bevreem ding uit, dat dit comité ler geen rekening miee gehouden he:eft, dat zijn actie een nationaal karakter moest dragen, zoodat personen van allerlei richting erin ver-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2