Binnenland. Uit Provincie. Kerknieuws. lukte de pialitie za tegen te houden, doch velen werden gewond. 1In den NaJssauschen vorstelijken frafkelder te Saarbrücken is ingebro- en. De dieven namen verschillende kostbaarheden mede. In Italië is een spoorwegstaking uitgebroken. Wolff spleekt tegen, dat presi dent Ebert het besluit zou hebben ge nomen zich niet herkiesbaar te stellen. iZaterdag is te Cairo een met geslaagde moordaanslag gepleegd op den Egypltischen premier. Te Wattenscheid is een heel© bende meisjes van 14 tot 20 jaren gearresteerd, die er hun werk van maakten, op de drukke punten der stad zakkenrollerij te plegen. Een der meisjes bekende reeds 23 dergelijke diefstallen te hebben gepleegd. In de langs het rijks woud gele gen Duitsche dorpen is de boschbes- senvacantie begonnen. Er zijn er veel en ze brengen aan de plukkers 6 mark per pond op. Hoewel de uitvoer van rruit verboden is, werden dezer dagen toch op één dag 3500 E.g. uit Cranen- bura naar .Nederland uitgevoerd. Aan de douane-ambtenaren is opgedragen, scherp op den verboden uitvoer te letten, iDe Wegens loongeschil stakende arbeiders der Kruppsche Friedrich Al fred smelterij te Rh'einhausen maak ten zich aan hiiitensporigheden en mishandelingen schuldig. De schade bedraagt thans reeds millioenen. Men vreest storing m het bedrijf der overige Kruppsche werken. Later verluidde, dat de staking is opgeheven. Volgens verklaring van president Fdhrenbach zal de Duitsche rijksdag opi 24 Juni bijeenkomen. ,Uit Pittsburg wordt gemeld: Bij ©en ontploffing van bommen, gewor pen door leden van de „Zwarte Hand" zijn "10 huizen verwoest en een groot aantal personen gekwetst. Een bewo ner weird er in zijn huis gedood. De Senaat der Ver. Staten heeft voor de legeruitgaven van het loo p-etude jaar 416 millioen dollar toege staan, u.i. 42 millioen dollar meer dan het vorige jaar. Voor het vliegwezen weiden 40 millioen bestemd. Daaren tegen wil de regeering verscheidene fabrieken ,van geschut, welke gedu rende dein oorlog aap Frankrijk en Rusland m'uinitie pn- geschut hebben geleverd, en meer dan 8000 arbeiders lajan biet werk hebben, verknopen. Roode gardisten hebben een nieu wen aanslag op Renin gepleegd, die daarbij aan de hand gekwetst werd1. Te .Triest is een opstand onder de militairen uitgebroken, om het ver voer van de troepen naar Albanië te verhinderen. -De internationale leening aap Diuitschlanla 'zal 5000 tot 15000 mil lioen bedragen. ^Hoofdvoorwaarde is, dat de Duitsche financiën en de di rectie der belastingen onder toezicht fcomten der Entente-commissie. D e s u i k e r p r ijf s. De Minister van Landbouw maakt be kend, dat voor de laatste 3 perioden! van het 3e tijdvak der Rijkssuikerkaart en de le periode van het 4e tijdvak, aanvangende 14 Juni 1920 en alzoo ein digende 11 Juli daaraanvolgend, voor sui ker eerste hand de thans geldende prijis van f94 per 100 K.G. gehandhaafd blijjft terwijl bij levering van ten minste 100 K.G. de grossiers wederom' f 95.25 en bijf levering van kleinere hoeveelheden f95.75 per 100 K.G. in rekening mogen brengen. Ook de waarde van 400 bons voor bovenbedoelde 4 perioden blijft de zelfde n.l. f39.75. Volkst elling en gemeenteraden. De tienjaarlijksche volkstelling, die dit jaar zou plaats hebben, wenscht de mi nister van Binnenlands qhe Zaken te ver schuiven tot 1930. De minister voert daartoe plausibele redenen aan, schrijft het Centrum': Het nut, aan de telling verbonden, lijkt thans inderdaad niet evenredig aan de kosten. Echter rijst hierbij de vraag, hoe het gaan zal met de gemeenteraden, wier le dental niet meer in overeenstemming is, of eerlang zal zijlni, met het bevolkings cijfer der gemeenten, die dus leden te weinig hebben, of straks zullen hebben. Vergjssen wij ons niet, dan geeft voor een eventueele vermeerdering van het ledental de tienjaarlijksche volkstelling bet cijfer aan. Zullen die gemeenteraden op de hun toekomende aanvulling tien jaren of min der, moeten wachten? Dat ware toch ongewenscht. Alierl ei. De openbare openinglszitting van de Internationale 'Commissie van Juristen, Samengesteld door deni Raad van den Volkenbond, om het ontwerp voor een Internationaal Hof van Justitie uit te wcTken, zal Woensdag 16 dezer te 4 uur in het Vredespaleis worden gehou den. Vrijdag overleed te Zeist m'r. W. Graaf Van der D-uyn, Kamerheer in buitenge- .wonen' dienst van de Koningin. De be grafenis zal plaats hebben op 15 Juni a.s. te Den Haag. Naar het Ned. Corr. Bureau meent te weten is bij' de Regeering in overweging orn onze scheepsmacht in Nederlandsch- Indië met één pantserschip te vermin deren, een maatregel welke onmiddellijk verband zou houden met het personeel- vraagstuk bij de marine. Het Analytisch Kamerverslag), wordt niet meer tegen verlaagden prijs door middel van de dagbladen geleverd. Men moet zich nu bij de postkantoren abonneeren voor f2 per zittingjaar. Tusschen 20 en 28 Juni zullen in. West- Brabant de manoeuvres gehouden wor den van de Hie Inf. Brigade. Prins Hendrik zal zich 1 Juli voor zes weken naar Zwitserland begeven, tot het ondernemen van Alpentoehten. Van de H. B. S. te Hoorn is een meis je verwijderd wegens het dragen van onwelvoegelijke kleeding. Duitschland laat den invoer van vruch ten geheel vrij. Minister Hymanszette in de Belgische Kamer zijn standpunt in zake de onder handelingen met Nederland uiteen. Hy mans sprak de hoop uit, dat Nederland een beslissing zal nemen, waarbij de hinderpaal Hoor Nederland in den weg gele gd, zal worden weggenomen. In het afdeelingsverslag van de supple- toire begrooting van onderwijs, blijkt, dat verschillende Kamerleden bezwaar hebben tegen het voorgestelde subsidie aan de Nationale Opera. De parachutist Schlolten uit Epse heeft Zaterdagmiddag te Deventer een roeke- Ioozen parachutesprong gedaan. Boven de fabriek van W. Linthorst te Kamscbate is Scbolte op 1000 M. hoogte uit een vlieg tuig gesprongen. Na een sprong van 20 meter zakte Scholte met behulp van de parachute en kwam behouden bij De venter neer. Verbinding tusschen Zeeuwsch-Vlaanderen ■en de Zeeuwsche eilanden. Ingekomen is ©en wetsontwerp tot wij ziging van het IXde hoofdstuk der Staats- b-egrooting voor bet dienstjaar f920. De verbinding tusschen Zeeuwsch- Vlaanderen en de Zeeuwsche eilanden en tusschen die eilanden onderling wordt on derhouden door stoombootdiensten, welke aanvankelijk door de provincie Zeeland werden gesubsidieerd, doch achtereenvol gens door haar in eigen beheer werden genomen. Bij het intreden van de buitengewone tijdsomstandigheden moesten de diensten in verband met den brandstoffennood wor den beperkt. M'eermalen werden met name uit den handel, klachten door de regeering ver nomen, waarvan, de gegrondheid moest worden erkend. Nu de bezwaren tegen uitbreiding van den dienst der stoombooten o. a. door een betere brandstoffenvoorziening zich niet meer in die mate voordo-en ais voorbeen, is met de provincie Zeeland overleg ge pleegd omtrent ©ene verbetering van de stoomboofverbindingen. De provincie zou gaarne bereid zijn hiertoe hare medewer king te verleenen, ware het niet, dat moei lijkheden van fkiancieelen aard haar daar van terughielden. Hoewel de tarieven tot de grens van het toelaatbare zijn verhoogd, wordt het tekort voor dit jaar voor den tegenwoor- digen beperkten dienst, ten gevolge van de aanzienlijk hoogere kosten van steen kolen, van onderhoud en van loonen, ge raamd op f227,000, welk verlies bij ver dere uitbreiding van het aantal vaarten tot op dat van vóór jden oorlog zal stijgen tot rond f500,000. Het ligt voor de hand, dat dit verlies niet uitsluitend kan worden gebracht ten laste van de provincie Zee land, wier begrooting voor 1920, niet tegenstaande hare belastingen tot de bij de wet toegestane maxima zijn opgevoerd, reeds sluit met een ongedekt tekort van omstreeks f 190,000. Aangezien de \dienst op de Westerse held© mede een algemeen belang dient, in tegenstelling met die op de Oosterschelde waarbij het provinciaal belang meer op den voorgrond treedt, is er aanleiding voor eerstbedoelde dienst ©en bijdrage uit 's lands kas te verleenen. Voorgesteld wordt daarom een subsidie te verleenen tot 80 pet. van de door de provincie op de diensten op de Wester- scbelde met inbegrip van de tram Hans- weertVlake te lijidien verliezen. Voor het jaar 1920, waarin met het oog op den zomerdienst der spoorwegen niet vóór Juli een volledige dienst zal kunnen wor den ingevoerd, zal het subsidie bedragen f215,000, terwijl voor volgende jaren ware te rekenen op een bedrag van f 280,000. Het subsidie van f 4000, hetwelk sedert 1873 door de provincie wordt ge noten komt daartegenover ta vervallen. Overigens ligt het in de bedoeling van den minister om voor de vaststelling van de tekorten regelen te steien. Voorts zul len de tarieven aan de goedkeuring van den minister van waterstaat moeten wor den onderworpen en door dezen verhoo ging of verlaging moeten kunnen bevolen worden. Eindelijk zal het provinciaal bestuur moeten gedoogen dat een regeering scom- missaris toezicht houdt. Raad van Arbeid te Goes. Naar wij vernemen hebben de beeren, welke in het Scheidsgerecht in ambtena renzaken bij den Raad van Arbeid te Goes zijn benoemd, hun benoeming aan genomen. Het scheidsgerecht bestaat uit de heeren: D. D. van den Bout, voorzitter; Mr. J. H. M. Stieger, PI. voiorzitter; I. D. Fransen van de Putte, lid; A. Kleijh, PI, lid; Job. Pilaar, lid; W. S. Duvekot Czn.. PI. lid; W. 't Hooft, lid; L. Duve kot Czn., pl. lid; ds. I. H. Buinink, lid; J. W. Vienings, Pl. lid. Door Gedeputeerde Staten is met ingang van 1 Juli 1920 benoemd tot stuur man bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester Schelde dhr. J. Lucasse, thans dekkneeht bij dezen dienst. Door Gedeputeerde Staten is de ope ning der jacht op waterwild bepaald op Maandag 12 Juli 1920. Middelburg. Aan den klerk ter secreta- den heer I. S. Blokpoel, is wegens ver trek naar Indië eervol ontslag verleend met ingang van 19 Juni. Van 1419 Juni is verkrijgbaar op bon 37 een half pond suiker a 15 ct. Donderdag 17 Juni wordt de jaar- lijkscbe paardenmarkt gehouden. De Directeur der Brandstoffendistri- butie maakt bekend, dat vanaf Gen 7 Juni de maximumprijzen voor industrie zijn: Machinekolen f7.30; Smeekol-en f7.30; Smeefijn f6.70; zuiggasanthr. f7.40; stoombriketten f8.— ,per 100 K.G. thuis bezorgd. Afgehaald aan het pakhuis bij den handelaar is bovengenoemde prijs 25 ct per 100 K.G. of 20 ct. per eenheid minder. Blijkens een advertentie in dit num mer zijin er weer enkele agenten voor vrijwillige ouderdomsverzekering aange steld. De vrouw, die te {Middelburg is aan gehouden wegens verduistering van een rijwiel te Kloetinge, is aan de justitie voorgeleid. Tevens is tegen haar proces verbaal opgemaakt wegens diefstal van een klokje ten nadeele van een inwoner van Middelburg. Goes. Van de beide hier ter stede be staande Middenstandsvereenigingen „Han delsbelangen" en „de Hanze" ontvingen wij het volgende bericht. Donderdag 1.1. werd door het .Comité tot verbetering van verkeersmiddelen Terneuzen'Goes, bestaande uit de gemeentebesturen Ter- neuzenGoesFilippine, de Kamer van Koophandel te Terneuzen, Commissie van Ellewoutsdijk en de beide Middenstands vereenigingen te Goes, aan 'den Secre taris-Generaal van Binnenlandsche Zaken en den Minister van Waterstaat, het rap port aangeboden betreffende voorn oem1- de verkeersmiddelen. Vrijdag 1.1. werd door voornoemd Co mité het rapport aangeboden aan Ged. Staten van Zeeland. Het rapport bespreekt zeer uitvoerig het gebrekkige der tegenwoordige verbin dingen en vraagt een rechtstreeksche ver binding TerneuzenEllewoutsdijkGoes< Mocht dit echter op technische be zwaren stuiten, dan zal ook de Commissie zich tevreden stellen mlet het bereikbare TerneuzenHoedekenskerkeGoes. Door de afgevaardigden van het Comité werd op de beide ministeries en bij: Ged. Sta ten dank gebracht voor de op 1 Juli aan te brengen verbeteringen en den wensch geuit, dat ook een betere ver binding TerneuzenGoes zal tot stand komen. De ontvangst, die het Comité op de beide ministeries en bijt Ged. Staten ten deel viel, geeft alle hoop op de ge vraagde verbeteringen'. Dat de vertegen woordiging biji deze aanbieding ook door de georganiseerde Middenstand geschied de, geelt blijk, dat ook voor die belan gen steeds wordt geijjverd. Donderdag 17 Juni, des avonds te 8 uren, hoopt „Euphonia" bij gunstig weer een volksconcert te geven ie de tent op de Groote Markt. Zij zal dan het vol gende programma laten hooren: 1. Concordia's feestoiarsch, L. J. Kroes; 2. Ouverture „La Crèol-e", L. J. Baudonck: 3. „Amours et Printemps", valse E. Wald- teufel; 4. Groote Fantaisie op G. Bezets „Carmen", M. J. H. Kessels; 5. „Hulde" Marsch, J. Horst; 6. Ouverture „Pronven- cale", O. Popy; 7. „Die Schmiede im Walde" karakterstuk, Ch. Michaelis; 8. Fantaisie: „Si j'étais roi", G. Morand; 9. Finale. Ingekomen in de 2e helft van Mei 1920: M. Muurling, Hoofdverpl. van Haarlem, Oude Vischmarkt 66; J. Fe- -lius, Bakkerskn., Ierseke, Bierkade 2, J. S. Bedet, Commies Raad van Arbeid, Kloetinge, Kleine Kade 192; L. H. Sterk, Ass. Post., Rotterdam', Poelweg V 148f; G. J. Fisscher, Steenhouwer, Nijmegen, Heemisseweg 154. Vertrokken: P. A. Matthijlsse, Boek houder, Tilburg; P'. Pauw els, manden maker, Temsche (B.); M. J. Gubbels, varensgezel, Middelburg; J. van Baaien, onderwijzer, Hoek van Holland; A. J. Bruijn, w eikman S.S., Roosendaal; G. van Os, los-werkman, Renkum; M. de Jonge, Boiuwk, opzichter, 's-GravenhageEi. Ver- tregt, boekbinder, 's-Gravenhage; M. Oele, cand. not., Middelburg; L. R. de Witte, Zuivelfabrikant, Vlissingen. Zaterdag 12 Juni behaalden de hee ren H. Hij-ma te Goes, P. J. Dominions te Wemeldinge en mej. J. Buitendijk, al len leerlingen van mej. N. Crucq al hier, het diploma machineschrijven uit gereikt door de Ned. VeTeenigimg van Leeraren te Arniheml systeem I. Pitman. Aan de Goesche Zangvereeniging „Oefening Baart Kunst", directeur de heer S. J. Tamminga, zal in het begin der volgende maand namens de burge rij van Goes een nieuwvaandel worden aangeboden, 't welk in bestelling ïs bijl de firma C. M. van Diemenj te'Dordrecht. Een Eere-Comité, waarvan den Edelacht- baren1 heer Burgemeester van Goes het voorzitterschap zhl worden aangeboden, heeft op zich genom'en hpt vaandel aan de vereeniging aan te bieden, terwijl het bestuur zich voorstelt Hieraan eenige feestelijkheden te verbinden, waarvoor reeds de Harmonie „Euphonia'' benevens enkele zangvereenigingen hun medewer king toezegden. Vlissingen. Bij resolutie van den Mi nister van Koloniën is de rtieer F. J. W. van Asperen alhier ter beschikking gesteld van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië om daar te lande te worden benoemd tot onderbaas-monteur bijl het Marine Etablissement te Soera- baja. Wolfertsdijk. Vrijdag hield de vereeni ging Landbouw en Veeteelt, aid. van de Z. L, M., een vergadering. Als bestuurslid in dé vacature A. C. J. Noteboom werd gekozen Joos Goedheer, die in ^herstem ming kwam met A. Heijns. Inzake het fokken van het z.g.n. Cadzandsche var ken was er zoo weinig belangstelling bij de aanwezigen, dat besloten werd dit punt op een volgende vergadering nog maals ter tafel te brengen. Door den heer K. van der Slikke, secretaris der afdeeling. werd een voordracht gehouden, getiteld: „Coöperatiebeginsel". Toen de voorzitter meende dhr. van der Slikkie namens de aanwezigen dank te moeten brengen voor zijn voordracht, bracht het lid W. Pol derman in het midden, dat die dank niet gebracht kon worden namens de aan wezige commissionairs, want dhr. van der Slikke had in zijn voordracht gefcegd alle commissionairs overbodig te vinden en dat het beter was dat zij zich wijden aan meer nuttigen arbeid. Polderman meende, dat dhr. van der Slikke de com missionairs gelijk stelde met warkruid in 't klaverveld. De voorzitter mierkte hierbij op, dat volgens zijn opvatting dhr. Pol derman de voordracht verkeerd had op gevat. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven omtrent een veevoedei'depöt, zou het bestuur zijn medewerking verleenen om een depóthouder voor genoemd artikel te vinden. Bij voorkomende zaken vroeg het lid Jan Goetheer Jr. ©enige ophelde ring omtrent bet al of piet storten op aan- deelen in de Eierste Nederlandsche Kunst- mestfabriefc, waarop J. Lindenbergh vrager verwees naar ©en der artikelen van het Reglement van de fabriek. Dat het vele aandeelhouders van genoemde fabriek ont breekt aan den noodig-en coöperatiegeest, bleek daaruit, dat er na afloop van de ver gadering nog 3 aandeelen te koop werden aangeboden, waarbij voor kooper ©en fooi van f 10 werd beschikbaar gesteld, terwijl niemand zich als kooper opgaf. Krabbendijke. In de bijvoegsels tot de St. Ct. van 10 Juni zijn opgenomen de Statuten van de N. V. „Groentenconser- venfabriek Zuid-Bevelamjd" alhier, 2 April opgericht door A. Weststraten Jzn'., Krab bendijke, R. Bonltekoe, Leeuwarden, T. Krap, Leeuwarden enl B. J. Schoppert, Almelo. Het aandeelenkapitaal bedraagt f 100.000, verdeeld in 100 aandeelen, waarvan biji de oprichting f 45.000 is ge stort in geld. Hansweerd. Met ingang van 16 Juni is benoemd tot sluismeester te Nieuwer- sluis gem. Heenvliet dhr. J. Elburg, thans hulpsluismeester alhier. Overgeplaatst de commies-verifica teur dhr. J. Boterkoper van Hanlsweerd naar Terneuzen. Rilland. Ingelanden van den Eersten Ba t!i pol der stelden in de op 1'2 Juni 1920 gehouden vergadering de rekening over bet dienstjaar 1919/20 vast in' ont vang op f8552.03 en in uitgaaf op 7366.461/2. De begrooting voor het dienstjaar 1920/21 werd in ontvang en uitgaaf vast gesteld op £5166.631/2, waardoor de hef fing van een dijkgeschot van f 10 per H.A. noodzakelijk is. In 1919/20 werd een dijkgeschot van f 17.50 per H.A. ge heven. r Ingelanden van den Tweedén Bath- polder stelden in de op 12 Juni 1920 gehouden vergadering de rekening over het dienstjaar 1919/20 vast in ontvang op f 7178.021/2 en in uitgaaf op f 5449.431/2. - 1 1 De begrooting voor het dienstjaar 1920/21 werd in ontvang: en uitgaaf vast gesteld op f5332.08, waardoor evenals in 1919/20 de heffing van een dijkge schot van f 12 per H.A. noodzakelijk wordt. 's-Heerenhoek. Vrijdagmiddag kwam de Raad in openbare zitting bijeen. Afwezig B. Werri. I t i De Raad besloot adhaesie te betui gen aan de motie van den Raad der gemeente Oud-Beierland, strekkende tot reorganisatie van de politie. Het verslag van den toestand der ge meente over 1919 werd den Raad aan geboden. De begrooiting, dienst 1919, werd gewijzigd. i Bij de rondvraag! bracht de heer Wes- terweele het gemeentebestuur dank voor de afdoende verbetering van de brug aan de Werrilaan. De heer Westerweele noo- rligde B. en W. uit ini een volgende ver gadering den Raad een voorstel te doen tot vermeerdering der markten in de ge meente, voornamelijk de veemarkten; dat zou ongetwijfeld strekken tot grooter bloei van handel en verkeer. Na een uitvoerige bespreking, besloot de Raad ten slotte dit jaar de kermis te houden, en wel op Zaterdag 26 en Maan dag 28 Juni a.s'. E,enj volgend jaar zullen pogingen in het werk gesteld worden omi tegelijk met de kermis volsisipelén te doen houden. Arnemulden. Men schrijft onsNog, steeds visschen de Arnemuidsche vis- schers projectielen op in de Deurloo. Wat ze daarmede doen? Wel de een werpt ze terug in zee, een ander vindt er zijln aardigheid in deze te demonteeren, ter wijl weer anderen er aangifte van doen, daar ze dan van boord worden gehaald. Dit laatste is natuurlijk het verstandigst Dat het zelf demonteeren niet altijd even goed afloopt ondervond Zondagavond de heer G. Bronke alhier, die er 'enkele mede naar huis gebracht had en deze eens zou demonteeren. Plotseling werden de bewoners van de Noordstraat en om geving opgeschrikt door een knal. Het bleek, dat een projectiel uit elkander was gesprongen, waardoor B. ernstig ge wond werd. Heelkundige hulp was spoe dig aanwezig. B. werd dadelijk per motor en zijlspanwagen naar "het Gasthuis te Middelburg vervoerd. Beide handen zijn ernstig gekwetst. Souburg. Door eenige ingezetenen der gemeente was het plan gevormd om op. den 40sten geboortedag van onze Ko ningin een volksfeest te organiseeren. De medewerking van den burgemeester is toegezegd. Zaterdag werd op voorstel van) het voprloopig comité een vergadering gehouden, waartoe belangstellenden wa ren uitgenoodigd. Dhr. Wisse opende deze vergadering, hij deelde mede, dat het pro gramma als volgt is vastgesteld: rond gang met muziekkorpsen van Souburg en Rilthem, zingen der kinderen, ringrif- den van getrouwde lieden, volksspelen! en kinderspelen, zooals ringrij'deu, mast- klinimen, enz., uitreiking van versnape ringen aan de kinderen, zoo mogelijk uit voering der bestaande zang- en sport- vereenigiingen, uitreiking der prijken, daar na lichtstpet' van de kinderen met mu ziek voor O.- en W.-Souburg. Het Be stuur stelt er prijs op; dat de bewoners in hun wijken versiering en verlichting aanbrengen, de bedoeling is daarvoor prijzen te geven. Aan den gemeenteraad is door het Bestuur een circulaire ge zonden om subsidie te verleenen. Nog wordt medegedeeld, dat het ring- rij'den op de gewone wijze zal plaats! hebben, hét tappen van sterken drank is op de baan verboden. De voorzitter wonsicbt, nu het comité is uitgebreid, dat er een Dag. Bestuur gekozen worde. Eere-voorzitter is de heer Batense, tot voorzitter wordt gekozen dhr. A. Wisse, tot vice-voorzitter dhr. J. Bakker, tot. secretaresse mevr. Hildernisse, tot 2de secretaresse mevr. Pronk, tot penning), meester dhr. L. Lourense, tot 2e pen ningmeester 'dhr. P. J. Verslagers. Com missieleden zijn: mevr. Lourense, mevr. Verslagers, mej. M. v. d. Putte, dhrm. HildeTnisse, Deurwaarder, Risseeuw, Cal- liber, Co-melissen. Vrouwepolder. Zaterdag vierdede schiet- vereeniging „Koningin Wilbelmina" alhier haar 20-jarig bestaan door het geven van een huishondelijken schiet wet strijd op d? schijf Loosduinen, afstand 150 M. De prijzen werdein behaald als volgt: Personeel© baan: le. pr. P. Schoe Pz., 2e. J.' Goers© Jz„ ,3e. F. Kerkhove, 4e. M. Louwerse, 5e. Cor. Vermeulen, 6e. F. C. de Roo, 7e. S. (de Roo, 8e. P. Vermeu len, 9e. C. de Visser, 10e. Joh. Louwerse, lie. C. Osté, 12e. W. Duvekot Wz„ 13e. F. Geldof 14e. W. Duvekot Sz., 15e. P. Duvekot, 16e D. Koets, 17e. S. Duvekot Wz., 18e. P. Polderman, 19e. Jac. Ver meulen, 20e. P. Schoe, 21e. J. de Rijke, 22e. P. Kodde, 23e. K. de Nood, 24e. G. Vlieger, 25e. P. Gilde, 126e. S. Duvekot, 27e. J. Moens, 28e. Jac. Flipse, 29e. P. de Vos, 30e. J. de yisser, 31e. L. Geldof, 32e. J. Geerse Jacz., 33e. Joh. Sturm, 34e. J. Duvekot, 35e. J. Janse, en die 36e prijs werd toegekend aan H. Walrave, die we gens ziekte verhinderd was den wedstrijd bij te wonen. Vrije baan, 150 M.le. pr. Cor. Ver meulen, 2e. C. Osté, 3e. M. Louwerse, 4e. J. Geerse Jz., 5e. F. Kerkhove, 6e. P. Schoe Pz., 7e. F. ,C. de Roo, 8e. L. G-eldof, 9e. F. Geldof, ilOe. K. de Nood, lie. W. Duvekot Wz., 12e. P. Polderman. Heerenbaan 150 M.le prijs verguld- zilveren medaille C. Osté; 2e prijs zil veren medaille F. Geldof'; 3e prijs bron zen medaille M. Louwerse. De .medaille die beschikbaar was ge steld voor de hoogste serie werd behaald door P. Schoe Pz., en de rooze-prijls viel ten deel aan F. C. de Roo, terwijl J. Duvekot den poedelprijis verwierf. Nog dient vermeld te worden, dat er aan 10 leden een onderscheidingsteeken' is uitgereikt welke gedurende 20 jaar onafgebroken lid zijin geweest. Meliskerke. Het dochtertje van den ar beider P. J. alhier, had het ongeluk, terwijl zij aan het spelen was, zoodanig te vallen, dat zij haar arm brak. Terneuzen. Aan deze gemeente is een bijfdrage uit 's Rijks kas toegekend van ten hoogste 'f 55.582 ten behoeve van den bouw van 12 middenstandswoningen door de W oninigbo uw ver e enig in g Werkmansbe- lang alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Ottoland c. a. (toez.) J. Ch. Wolters. cand. te Utrecht; te Tham-en a. d. Amstel (toez.) Joh. Luuring te Go- rinchem. In de Woensdag te Utrecht gehou den vergadering van de Vereen, van Kerk voogden kwam o. a. aan de orde bet synodale voorstel tot regeling van d© predikantstractementem. De heer De Breuk achtte op verschil lende gronden de centrale inning van een hoofdelijke omslag over de gcheele kerk onmogelijk ©n vreesde dat men dan eer der achteruit dan vooruit zou gaan. Rijswijk achtte hef voorloopig aange nomen reglement onmogelijk uitvoerbaar. Zulk een "centraal heffingsllchaam als de Synode wil zal veel te veel kosten. Spre ker memoreerde de artikelen van prof

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2