Gemeenteraad van Middelburg. Gemeenteraad van Goes. Uit de Prövmcia. wordt niet ingegeven door voldoening iover de verwezenlijking van politieke aspiraties, maar dit ontwerp is ons opgedrongen (door'de politieke aspira,- ties van Troelstra, die onrast kweekt. In de gisteren gehouden raadsvergade ring was de heer AdriaainJse met kennis geving afwezig wegens uitstedigheid. Het adres van Nosokomos en dat van Oud-Beierland werden als ongezegeld ter zijde gelegd. Bij het adres om verhiooging der sub sidie aan de Nutsbewaarscholen, bepleitte de heer van der Kuip dit tevens voor de Christelijke bewaarschool te overwegen. De voorzitter adviseerde, dat het be stuur dier school zich dan ook tot den raad wende met een gedocumenteerde uit eenzetting hoeveel noodig zou zijn. Tot onderwijzer aan school C werd be noemd dc heer C. Roelants met algemeene stemmen en zulks met ingang van 1 Juni j.I. Het raadhuis. Het voorstel om een rijkssubsidie a.ah te vragen voor de kosten der voortzetting van de restauratie van het raadhuis werd aangenomen zonder discussie of hoof delijke stemming, evenals een goedkeuring .van de ,'suppletoire begrooting den gods huizen over 1919. Vervolgens was aan de orde het voor stel van B. en W. om niet aan te nemen het voorstel-Cornelisse tot invoering van een progressieve gasprijisregeling. De heer Cornelisse gaf toe, dat een der bezwaren van B. en W., namelijk dat der weinige stabiliteit in de kolen prijzen zeer overwegend is en trok daarom zijn voor stel in totdat dit bezwaar niet meer zoo geldt. Aan de orde was het voorstel om eeni bouwvoorschot te geven aan de vereeni- ging „Volksbelang"- van f714.000 voor den bouw van 114 woningen en een win kelhuis. Ingevolge gemaakte opmerkingen werd in art. 13 der voorwaarden nog na der vastgelegd, dat de raad steeds zal moeten beslissen over den huurprijs ook als do woningen verhuurd mochten wor den aan personen boven een vast te stellen inkomengrens. Hierna werd het voorstel z. h. s. goedgekeurd. Woningen „Algemeene Bouw- vere e nigi ng". Het volgende voorstel was, dat tot het het verleenen van een voorschot van ten hoogste 1983.700 aan de Algemeene Bouwvereeniging voor den bouw van 140 arbeiderswoningen. Hierbij1 werd overgelegd een schrijven van den inspecteur der volksgezondheid, jhr. de Graaf aan het bestuur der bouw vereeniging, waarin hij tot zijn spijt moet mededeelen, dat in! de bouwplannen ver schillende ingrijpende veranderingen zul len moeten worden gebracht, daar er bin nenkort een publicatie van den minister is te verwachten met aangegeven wijzi gingen in de voorwaarden voor steun bijl woningbouw, ten einde een vereenvoudi ging van denhouw te verkrijgen, met welke gewijzigde inzichten de inspecteurs nu reeds ïekening moeten houden. De voorzitter meende, dat dit wellicht voor de toekomst zoo zal zijn, maar dat dit toch wel geen terugwerkende kracht zal hebben en stelt daaromi voor toch met de behandeling van het voorstel voort te gaan, en zoo wordt besloten. De heer Paul, voorzitter der bouwveree niging, brengt dank aan ,B. en W„ de raadscommissies en de betrokken ambte naren voor de vlugge behandeling van het verzoek, daf perst 21 April werd inge zonden. Hij zegt, dat de inspecteur de plannen aanvankelijk geheel goedkeurde en nu komt hij met deze bezwaren, hij dankt den voorzitter, dat hij de behan deling van het voorstel toch doorzet. De door B. en W. en de raadscommies gemaakte opmerkingen beantwoordende, ontkent spr., dat enkele woningen minder waardig zullen worden, zegt, dat het in sommige woningen boven brengen der W. iC.'s niet te voorkomen was, terwijl hij geen bezwaar er in ziet, dat in som mige woningen de keuken aan de voor zijde is geprojecteerd, waardoor de woon kamer op het Zuiden komt. In het 'huurcontract zal de bepaling woi- den opgenomen, dat de keuken als keuken en de woonkamer als woonkamer moet worden gebruikt. De heeren Streefkerk enj Botudewijnse, voorzitters der raadscommissies maken nog enkele opmerkingen, waarna wethou der de Veer zegt, dat de opmerkingen niet zijn gemaakt om de zaak tegen te houden, maar opdat B. en W. weten, waar zij zich aan te houden hebben. Spr. geeft toe, dat de privaten geen overwegend be zwaar zijn. Doch de keuken aan de voor zijde van het huis acht hij; veel grooter bezwaar, het is lastig voor de huisvrouw bij wasch en schoonmaak. Maar de inspec teur zal zeker nog wel adviezen ten deze geven. De iheer 'Onderdijk, wethouder, meent ook dat de keuken als woonkamer zal worden gebruikt, hij zou ook liever de keuken achter zien. Men zal de gewoonte om in de keuken te wonen niet makkelijk afleggen. De heel' van Schouwen vraagt naar de kosten van de riooleering. De voorzitter en de heer Onderdijk zeg gen. dat die op het terrein voor de ver- eeniging zijn, maar de aansluiting op het hoofdriool en ook de bestrating van den Stijfselweg, zal voor rekening der gemeen te komen, maar hiervoor zullen nadere plannen aan den raad worden voorgelegd. Het gTondvoorsc'hot ad f88.700 en het bouwvoorschot van f' 895.000 wordeni z. h. s. toegestaan. Electrise he verlichting. Na. eenige mededeelingen van den heer de Veer, wethouder der bedrijven, wordt het voorstel om over te gaan tot electri- sche verlichting van de terreinen der gas fabriek z. h. s. aangenomen. Tijdelijke geldleenilng. Aangenomen wordt het voorstel tot het aangaan eener tijdelijke geldleening vair 92.000 tegen 6 pet. rente. Eveneens wordt aangenomen het voor stel inzake beschikking op beroepschrif ten tegen den dienst 'bij de brandweer. Hetzelfde geschiedt met het voorstel om afwijzend te adviseeren op het adres van den commissaris van politie aan de Koningin om verhooging zijner jaarwedde en na eenige toelichting worden ook de wijzigingen in de begrooting der gemeente en in die der bedrijïsbegrootingen voor 1919 goedgekeurd. In afwijking me't de agenda werd nu eerst behandeld het voorstel tot nadere vaststelling der stemdistricten en aan wijzingen van stemlokalen. Het wordt aan genomen evenals het voorstel om bij' de regeering te protesteeren tegen het steeds zwaarder lasten opleggen aan de gemeen te inzake subsidieerinig van onderwijsin richtingen en van de openbare leeszaal. Subsidie H a n d e 1 s o n d e r w ij s. Van de vereeniging voor Handelsonder- vijs was alsnog een schrijven ingekomen om het extrasubsidie over 1919 te bren gen op f 2713 in plaats van f 2119.12, zoo als B. en W. voorstelden. De voorzitter meent, dat men, een lijn moet trekken met andere scholen en de vereeniging zal ook bij' grootere subsidiee- ring toch een tekort houden. De heer Boasson zegt, dat men bij' huis houd- en ambachtsschool te maken had met nijverheidsscholen, maar daarvoor gelden andere bepalingen dan voor de handelsscholen, het 70 pet. geven door de regeering van de verhoogde salarissen geldt voor laatstbedoelde scholen niet. Met 14 tegen 2 stemmen, die der hee ren Boasson en van der Kuip wordt ver worpen het voorslel-Boasson om f '2713 te geven en daarop z. h. s. f2119.12 toe gestaan. Het primitief kohier nummer 11 van den H. '0. werd vastgesteld op £2898.77 verdeeld over 53 personen en het sup pletoir kohier no. 1 op f 14013.90 verdeeld over 160 personen. Prijs ele ctricitqit. f Op voorstel van den heer de Veer werd besloten als de steenkolen werkelijk f6.20 per ton meer gaan kosten, de prijs voor electriciteit met I1/2 cent te verhoogen. Na een geheime zitting van 20 minuten, deelde de heer Onderdijk mede, dat de idee van den heer van der Kuip inzake de zwemplaats onuitvoerbaar is, 'daar de rijkswaterstaat daar niet aan kan mede werken, hij stelde nu voor op den dijk tien kleedkamertjes met een privaat te hauwen. Aldus wordt besloten, nadat den heer van Schouwen is toegezegd, dat een zwemgordel aanwezig zal zijn. De heer Onderdijk deelt nog mede, dat thans een sproeiwagen besteld is en hij' hoopt, dat dezen zomer, bij warmer weder als thans, deze nog goede diensten zal doen. Verordening voor den H. 0. Thans werden de discussies geopend over het voorstel van B. en W. om den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud bij den H. 0. te verhoogen tot f700 en f50 voior de vrouw en voor ieder kind, terwijl bovendien wa,s voorgesteld het ta rief te wijzigen en het vermenigvuldigings- cijfer te verhoogen van 1.4 op 2. De commissie voor de financiën kon zich met alles vereenigen behalve met de wijziging in het tarief. Door de fractie der S.D'.A.P. was voor gesteld den kinderaftrek te bepalen op f 100. De voorzitter zegt, dat B. en W. de groote werkzaamheid der commissie van financiën op hoogen prijls heeft gesteld. De heer Cornelisse zegt, dat het voor- .stel tot verhooging van den aftrek zeker een gevolg is van het overleg tusschen de verschillende raadsfracties, doch de S.D.A.P. heeft zeker het recht nog verder te gaan. Eerst had de fractie gedacht nog hooger aftrek voor te stellen, maar dan zullen Ged. Staten het wellicht niet goedkeuren. Het voorstel van de com missie van financiën zal de lagere inko mens niet veel ontlasten. Spr. is bang, dat het vermenigvuldigingscijfer 2 direct zal worden gebruikt. Hij zou evenals te Amsterdam dit cijfer in de progressie wil len verwerken. Dit zou kunnen worden na gegaan. D© voorzitter zegt, dat dit iets nieuws is waarmede zich zeker de commissie van financiën ook niet zal kunnen vereenigen. De heer Boudewijnse zegt, dat het zeer gevaarlijk is over een tarief te spreken, zonder de draagwijdte er van te kunnen beoordeelen. De voorzitter zegt, dat het heel lang zal duren voor de idee van den heef Cornelisse berekend is en dan zal 'het wel Februari worden voor men de ko hieren kan opmaken. De heer Paul ziet niet in waarom hier aan zooveel werk is en ook de wethouder Onderdijk kan dit niet inzien- De heer de Veer zegt, dat het zeer moeilijk is over een lastig vraagstuk als progressie in een raad te debatteeren, de heer Cornelisse had een schaal moeten overleggen. Een belasting van 15 pet. voor de hoogste inkomens acht spr. voor Mid delburg meer dan voldoende. Wellicht is het voor Amsterdam mogelijk hooger te gaan, maar voor Middelburg niet. De heer Cornelisse zegt, dat het uitwer ken van zijn voorstel voor hem' een zeeï groot werk zou zijn, maar voor B. en W. is dit veel minder. De idee van den heer Cornelisse wor-.lt verworpen met 11 tegen 5 stemmen, die der S. D. A. P.-ers. De heer Boasson is zeer verwonderd, dat B. en W. met een nieuw tarief komen, waar het verschil met het oude zoo ge ring is alvorens een systeem te verande ren dient, het toch eenigen tijd gewerkt te hebben. De heer Boudewijnse meent, dat de be zwaren van de commissie van financiën niet veel toelichting meer behoeven. Spr. wijst er op, dat, als de kinderaftrek op f 100 wordt gebracht vele cijfers weer zullen veranderen. Als men de twee stel sels van B. en W. en van de commissie naast elkaar legt is er maar zeer weinig verschil, hetgeen spr. door eenige cijfers nader aantoont. Uit deferentie tegenover de vroegere commissie en de tegenwoor dige had spr. een andere houding van B. en W. verwacht. De heer de Veer heeft den controleur opgedragen een' schaal te ontwerpen, die de lage inkomenis niet te veel drukt, en dit heeft tot het nieuwe tarief geleid. Als spr. geweten had, dat er zulk een, be zwaar tegen zou zij® ha,d bij het niet ingediend, hij1 is bereid h!et in te trekken. De voorzitter is daartoe ook gaarne bereid, als het vermenigvuldigingscijfer 2 blijft. De heer Onderdijk heeft zijn houding tegenover de progressie voorbehouden. Spr. zal ook gaarne het voorstel mlede intrekken. De heer Boudewijnse zegt, dat de com missie dit zeer appreciëert. De heer Cornelisse zegt, dat een aftrek van £100 in het belang is van de groote gezinnen. Een gezin van man vrouw en 3 kinderen heelt volgens matige bereke ning f 26.84 in de week noodig, dus een aftrek van f1050 is dan niet te hoog. Spr. dient nu een nieuwe schaal in voor 'progressie. De voorzitter zegt, dat dit nu toch niet gaat en stelt voor deze schaal niet in behandeling te nemen. Het zal alles in de war sturen en ook de aftrek zal niet kunnen woerden ingevoeld. De heer Paul meent, dat de cijfers ge makkelijk te overzien zijn er komen 2 klassen 'bij, een, met 7.6 en een met 7.8 pet. Domheer van Schouwen acht het be slist onmogelijk over het voorstel-Corne lisse c. s. nu te beslissen, dan had men het eerder moeten indienen. Wat betreft de kinderaftrek wijst spr. er op, dat men eigenlijk met den leeftijd der kinderen meer rekening zon moeten kunnen houden. De heer Onderdijk zegt, dat er slechts 4 dagen zijn geweest om dit voorstel in te dienen, maar men moet zekerheid hebben den aftrek dit jaar te kunnen toepassen. De heer de Veer zal toch ook wel bereid zijn om de kwestie later onder de oogen te zien. Men zou dan nu het voorstel van B. en W. moeten aannemen. De /heer de Veer zegt, dat bij de onder handelingen der fracties wel degelijk is besloten geen verhooging van de pro gressie aan de orde te stellen. Met 11 tegen 5 stemmen (die der S. D. A. P.) wordt verworpen een voorstel om de schaal van den heer Cornelisse c. s. in handen van B. en W. te stellen, waarop de heer Cornelisse zijn voorstel intrekt. De heer de Veer verklaart zich wel voorstander van een kinderaftrek van f 100, maar meent, da,t Ged. Staten het niet zullen goedkeuren. D,e heer Kuipers zal om dezelfde reden tegenstemmen. Met 11 tegen 5 stemmen, die der S. D. A. P. wordt de aftrek van f100 verworpen. Het voorstel van B. en W., thans met het oude tarief, wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rondvr aag. De heer van der Kuip vraagt of er ge§n middel is, dat de houders van munt gasmeters niet in eens den bijslag moe ten betalen, dit is voor vele bezwarend. De heer Maljaars vraagt of de geschil derde behangsels in liet voor de ge meentebedrijven aangekocht pand op den Dam behouden zullen blijven. De heer de Veer beantwoordt dit be vestigend. De heer Maljaars wijst op het gevaar, dat de Spijkerbrug oplevert als de jongens de pinnen, die de brug vasthouden er uittrekken, hedenmorgen is daardoor een motorrijder komen te vallen. Hij' zou die pinnen met een slot willen vastzetten. De voorzitter en wethouder Onderdijk zeggen een onderzoek toe. Hierna wordt de vergadering te ruim' half zes gesloten. Ingekomen smukken. 1. Koninklijk besluit van 24 April 1920, no. 70, houdende verlenging der concessie tot heffing van rechten voor het gebruik van sas en haven. 2. Besluit van Ged. Staten tot vaststel ling der gemeente-rekening over 1918. 3. Bericht van Ged. Staten van goed keuring der gemeentebegrootin'g voor 1920. 4. Goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot wijziging dor gemeen- tebegrooting voor 1919. 5. Goedkeuring' door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot beschikking over den post voor onvoorziene uitgaven der ge- meentebegrooting voor 1919. 6. Goedkeuring; door Ged. Staten van! het Raadsbesluit tot wijziging van dat van 26 Februari 1920 betreffende het aangaan eener geldleening ad f 87.500. i7. Goedkeuring door Ged. Staten van! het Raadsbesluit tot wijziging van dat van 26 Februari 1920 betreffende het aan gaan eener geldleening ad f60.000. ,8. Goedkeuring door Ged. Staten van het Raadsbesluit tot onderhandsche ver pachting van grond aan dhr. H. van Dalen. 9. Verizoek van het 'Gemeentebestuur van Oud-Beijerland om adhaesie te be tuigen aan een door den Raad dier ge meente aangenomen motie, waarbij urgent is verklaard reorganisatie der politie in het algemeen en het doen overgaan der gemeente-politie tot de rijks-politie. 10. Schrijven van de Ned. Vereeniging ter Bevordering der Belangen van Ver pleegsters en Verplegers „Nosokomos", waarhij in overweging wordt gegeven, de wijkverpleging te maken tot een gemeente lijken tak van dienst. 11. Verzoek van het bestuur der Af deeling Goes van den Algemeenen Neder- landschen Bouwarbeidorsbond om te be sluiten, dat op het werk van woningbouw in bouwplan II en eventueel andere bouw werken door of onder toezicht van de gemeente uitgevoerd wordende, de 8-urige arbeidsdag of 45-urige werkweek zal wor den gehandhaafd. 12. Verzoek van de afdeeling; Goes en Omstreken van den Nationalen Bond voor Plaatselijke Keuze am adhaesie te betui gen aan het voorstel Rutgers c.s„ inge diend bij' de Tweede Kamer der Staten- Generaal, bedoelende invoering; .van Plaat selijke Keuze. 13. Verzoek van dhr. C. Burger c.s. om over te gaan tot bestrating van het onbestraat gedeelte van de MattheüS Smal le gangesbuurt gelegen vóór hunne wonin gen. 14. Verzoek van het Bestuur van het Gasthuis om wijziging der verordening voor die instelling'. De wijziging van art. 8 al. 2 luidt: 1 „voor 'die verpleging is door iederen verpleegde verschuldigd in de Ziekenafdeeling: f 2.30 per dag, in de afdeeling voor besmettelijke ziekten het tarief volgens art. 9 en in de andere afdeelingen f 1.70 per dag". Art. 9 al. 5: „voor de verpleging is verschuldigd in de ziekenafdeeling: ïesp. f6.50, f4 en f2.50, in de andere afdeelingen resp. f5.25, f3.30 en f 1.80 per dag". Het bestuur zou dit verhoogde tarief gaarne 1 Juli 1920 in werking stejlen. 15. Besluit van het Burgerlijk Armbe stuur tot wijziging der begrooting dier instelling; voor 1919. De Ledenvergadering van den Ring Z. B. O. van den Bond van J. V. op Geref. grondslag, zooals men weet, bepaald op Zaterdag 13 Juni te Kruiningen. De Ringsecretaris schrijft ons: De laatste Ringvergadering van deze campagne. Een gewichtige! Immers elke Vereeniging zendt vóór 13 Juni mo gelijke wijzigingen van bet Reglement in bij den Ringsecretaris en op de volgende Ringvergadering krijgen we óf een gene rale herziening óf eenige partiëele wijzi gingen, in elk geval: een Reglement naar de lijn van den Bond en in den geest van onze Bonds- i d e e. Geen verflauwing der grenzen, maar een nieuwe roeping voor nieuwe tijden! Uitbouwen Punt 2 /en 3 zijn ook belangrijk! Bij degelijke voorbereiding in de Ver- eenigingen door elk vriend, na ge motiveerde besluiten, die vóór bepaalden datum worden opgezonden, kan, als er gezonde bespreking op de Ringvergadering is ,punt 1 gauw zijn afgehandeld en is er misschien nog gelegenheid voor 't prac- tisch onderwerp van bekenden inleider. De 100 Bondsvrienden zijn a Men pre sent! Aan de Société Anonyme des tram ways FlessingueMiddelburg is naar „de Tel." mededeelt, over 1919 door den minister van waterstaat een subsidie ver leend van f 131.616.50, zulks wegens meer dere kosten van stroomverbruik. Inlevering wapenen. De in levering van de wapenen, de kleeding en uitrustingstukken enz. door de verlofgan gers van de Landweer in deze Provin cie, die dit jaar wegens dienstei.ndigtng ontslagen zullen worden, zal plaats heb ben voor het landweerdistrict Middelburg, te Goes in de Korenbeurs op Donder dag 8 Juli a.s. om 10.30 u. vm., voor 's Heer Arendskerke, om 1,30 nm., voor Wemeldinge en Wolphaartsdijk om 2.30 voor Ierseke; te Kortgea© in het Ge meentehuis op Vrijdag 16 Juli om 8 uur vm. voor Kortgene en Kats, om 9 uur voor Colijnspiaat, om 10 uur vooi' Wisse- kerke; te K rab b en dij lc e in het Ge- meeentehuis, op Vrijdag 23 Juli om 10.30 voor Krabbendijke, om 11 uur voor Ril- land-Bath en Waarde, om 1.30 nm. voor Kruiningen en voor het landweerdistrict Vlissingen, te G o e s, in de Korenbeurs op Woensdag 21 Juli om 10 uur vm. voor Goes, Krab bendijke, Borsselen en Driewegen. (G. C.) Middelburg. Het programma is versche nen van de herdenking van het 25-jarig bestaan der vereen, tot bevord. van het Vreemdelingenverkeer alhier van 2227 Juni, gepaard met een étalage-wedstrijd en een tentoonstelling van reclamemidde- len in de Concertzaal. Woensdagavond 23 Juni worden hier de afgevaardigden voor de algemeene ver gadering van de A. N. V. V. ontvangen op het stadhuis. Daarna concert op de groote markt. Donderdagochtend half negen heeft in St. Joris de algemeene vergadering plaats, maar reeds te 11.56 vertrekt men per trein naar Vlissingen, van waar een boot tocht wordt gemaakt met het s. s. „Oranje Nassau", aangeboden door de Mij. „Zee land". Aan boord wordt het noenmaal gebruikt, aangeboden door het V. V. Mid delburg; en na terugkomst wordt in hef Badhotel een gemeenschappelijke maaltijd gebruikt, gevolgd door een concert op het terras, aangeboden door V. V. Vlissingen. Per extra-stoomtram komt het gezelschap naar Middelburg terug. Vrijdagochtend te 9 uur eventueel ver volg der alg. vergadering, en dan te half een auto-tocht door Walcheren over Veere naar Domburg, met een wandeling door de bosschen van Duinbeek naar het Bad hotel, waar een gemeenschappelijk noen maal gehouden wordt. Des middags auto rit naar Westkapelle (waar de „Kleine Westkappelaars" een uitvoering geven in de school) en over Zoutelande, Biggekerke, Koudekerk© naar Middelburg, 's Avonds concert in het Schuttershof. Zaterdagochtend: Zuid-Beveland. Per trein naar Vlissingen, per boot naar Bors- sele, en daii per auto over Driewegen naar Kapelle (landelijk noenmaal, aangeboden door V. V. Zuid-Beveland), Ierseke (oes terputten), Wilhelminadorp (grdot land bouwbedrijf) en Goes, (ontvangst ten stad- huize). En daarna te 4.30 vertrek per trein. Voor den ter gelegenheid van het jubileum van Vreemdelingenverkeer te houden étalagewedstrijd hebben zich 43 deelnemers aangemeld. De jury bestaat uit C. W. Dhüy te Middelburg, voorzitter, A. van de Sande, aangewezen door de Ver. Handelsbelang te Vlissingen en Henri Ver- wer, aangewezen door de Hanze te Goes. De leden van het genootschap „de Nederlandsche Leeuw" zijn hedenmorgen te kwart voor tien per electrische tram te Middelburg aangekomen en hebben daar direct met belangstelling kennis genomen van het stadhuis. In dit aloude gebouw werden zij aan den ingang verwelkomd door den heer dr. W. S. Unger, gemeente archivaris, terwijl zij in de raadzaal wer den opgewacht door den burgemeester, den heer P. Diunon Tak, en den gemeente secretaris ,den heer mr. van der Veer. De burgemeester heette de heeren harte lijk welkom en dankte hen voor de vrien delijkheid ditmaal onze streek voor hun excursie te hebben gekozen. Hij twijxelt niet of allen zullen oen aangenamen in druk van Walcheren, van Vlissingen en ook van Middelburg medenamen. Ér zijn hier heel wat dingen die de belangstelling der heeren zullen trekken. Middelburg stelt er prijs op de heeren, die belang stellen in oudheden, haar verzamelingen te kun nen toonen. Ook nu weer was het de voorzitter, de heer J. D. Wagner, die dankte voor deze ontvangst in Zeeland's hoofdstad en voot de gesproken woorden. Onder leiding der drie genoemde Middel- burgsehe heeren werd vervolgens het stad huis met zijn vele schatten bezichtigd, om vervolgens op de Markt kennis te maken met de Zeeuwsche kleederdrachten, een wandeling werd gemaakt langs verschil lende belangwekkende gebouwen, terwijl vervolgens de heer J. A. Frederiks de heeren rondleidde in de Abdij en de Abdij gebouwen. i De middag werd besteed aan e:ëh be zoek aan de verzamelingen van het Zeeuwsch Genootschap /en de in het ge bouw aanwezige tentoonstelling van graf monumenten uit de Zelandia Illustrata. Per auto ging het vervolgens naai' het kasteel Westhove en vandaar dooi' de bosschen naai' Domburg, waar het diner werd gebruikt, om ten slotte per extra- tram naar Vlissingen terug te keeren. Morgen maken een tiental leden een tocht naai' Veere; waar onder leiding van de heeren H. Dunlop en dr. P. M. Roose boom o. a. de Schotsche kerk en het stad huis zullen worden bezichtigd. Gisteren is een jongen met zijn rij wiel bij de Bellinkbi'ug in de kade ge reden. Een paar schippers mocht het ge lukken jongen en fiets op het droge te brengen. De jongen kwam niet den schrik en een nat pak vrij. Goes. Dinsdag 15 Juni hoopt het Mu ziekgezelschap „Hosanna" een volkscon cert te geven in de tent op de Groote Markt. Het werpen van bommen op Goes. (Officieel). Het Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mede, dat de Britsche Regeering thans de verantwoor delijkheid voor het werpen van bommen op Goes op 22 December 1917 heeft op zich genomen en zich bereid heeft ver klaard de daaruit voortgevloeide schade te vergoed-en. Vlissingen. Gisteren zijn de 40 deelne mers aan de excursie van het Genealo- gisch-Heraldisch genootschap „De Neder landsche Leeuw" te Vlissingen aangeko men, waar in het Strand Hótel ©en ge meenschappelijk dejeuner werd gebruikt. Volgens bet programma zou te kwart over drie -de ontvangst ten stadliuize plaats hebben, maar het was bij vier uur toen de heeren in de raadzaal verschenen, waar zij ontvangen werden door den burgemees ter. den heer C. A. van Woelderen en de wethouders, de heeren J. G. van Niftrik en H. J. Tichelman. De heer van Woelderen heette de hee ren welkom en sprak de hoop uit, dat de „leeuwen" een zeer goeden indruk van de „Zeeuwen" mede naar huis zullen ne men. Namens de excursisten dankte de. voorzitter, de beer J. D. Wagner uit Den Haag, voor de vriendelijke woorden van den burgemeester en zeide, dat de ver eeniging jiet op hoogen prijs stelt, dat in deze stad van handel en industrie ook de kunst niet wordt vergeten. Na deze ontvangst werd een wandeling door de stad gemaakt, waarbij bet stad huis on het Stedelijk museum wegdjen be-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2