Kerkïiiiuwf. Oüdirwys. Land en Tuinfiouw Openbare ^looppa §r ^paclitiEjjsi! Aa^bBStediffiffen Telegrammen, Postsrijan sn Taiegrafie. Sargerlilke Stoel bijeen. De heer M. in 't Anker fun geerde .als voorz., 79 leden waren te genwoordig. Enkele kleine wijzigingen aangebracht in het reglement werden spoedig afgehandeld. Art. 8 over de vraag of Ide loontrekkende in dienst der veiling bestuurslid mag zijn, was niet zoo gauw afgedaan. De rij der sprekers werd geopend door M. Evers-dijk. Spr. vond het niet gewenscht voor den goeden gang van zaken, dat. zoo iemandbestuurslid is. Bewijzen had hiji daarvan zelf onder vonden. De heer A. Slabbekoom vond den ouden gang van zaken de beste. De heer v. d. Graa.ff.zegt: De loon trekkende zijn wel gewild, v. d. Vrie werd met verpletterende meerderheid1 herkozen, de veih'ngmieester werd met bijna alle stemmen herkozen, daar heb ben het nu ook enkele tegen en de laatste verg. heeft bewezen dat de boekhouder ook gewild was. Spr. schetst drie groepen waarin de leden te verdoelen zijn, de eerste zijn tevro den met den bestaainden toestand, dat is de meerderheid, de tweede groep is persoonlijk tegen mij. de derde groep] is tegen boekhouder en veilingmees ter. En zoo is er ruzie en verdeeldheid. De heer Kiarelse (Wemeldinge) vmdt het Art. ongelukkig gekozen. Spr. zou het anders willen, formuleeren. [De voorz. vindt het overbodig en zegt dat het enkel een tegemoetkoming is aan persoonlijke meeningen. De heer M. Eversdijk roert even een teere kwestie aan. De veilingmeester springt op van zijn zetel, schreeuwend door de zaal: ik wil hier niets meer van hooren. Ik bedank vanaf heden als bestuurslid. De heer van Heedan moeten ze Eversdijk maar nemen. Dij stemming waren 70 voor het oudé; 9 stemmen blanco. De heer H. P. Ganseman: Mag een lid ïlu een ander voorstel indienen,. Hardop wordt vanuit de verg. geroe pen Wel neen, dat mag je toch niet Kijk nu eens, alles wordt den voorz. ingefluisterd door den heer van der Graaff. De voorz. antwoordt: Dit kan nu niet, wel later schriftelijk. [Volgens art. 10 werd aangenomen om jaarlijks twee algemeene verg. te houden. Art. 15 (het bestuur regelt de sala rissen -van het vaste personeel). De heer M. Eversdijk wil hierin invoegen: in overleg met. de algem. vergadering; De voorz.Men moet ver!rouwen stellen in het bestuur. De heer M. Eversdijk: Het bestuur is zelf de schuld dat ze niet te ver trouwen zijn. De heer v. d. Graaff zegt dat hij nu over dit art. gemakkelijk .spreken kan in het belang van den, goeden gang van zaken. Spr. is .er voor dit over 'te laten aan het bestuur. Een putjesschepper in A'dam heeft tegen woordig f3000. En iemand die een borgstelling geven moet van een f20 duizend rriag toch zeker wel f2000 hebbdn. Straks komt de regeling aan de orde. Spr. wil het opmennen voor zijn voorganger. Dhr. Bierenis;U hebt al meer ge sproken om straks heen te gaajn pis boekhouder. Wanneer komt dit straks? Het kan wel na twee- of drie jaar zijn. De heer v„ d. GraaffDit kan ik hier niet zeggen. Nu ontspon zich een dis cussie over de onderwijsaangelegenhe- )den. De heer 'KareiseIn de vorige verg. heb ik gesproken over -de toe geëigende gratificatie, wanneer nu in overleg met ide algemeene verg. ge handeld wordt, zal dit niet meer voor vallen. Ook kwam deze neer opj de onwaarheden geschreven door djir. de Graai in de piededeelingen. De heer A- Slabbekoom wil ook er in gevoegd' ziein: in overlag, met de algem. lyprg. (Eindelijk geeft het bestuur toe. Bijl stemming waren er 74 voor (5 blanco') Idus -zal voortaan in overleg niet de algemeene (verg. gehandeld worden bij Ide salarisregeling. Wemeldinge. Tot telegrambesteller aan liet post- en telegraafkantoor alhier, is benoemd M. Dekker Pz„ alhier. Op de werken van de derde schut sluis alhier, is de karrevoerder W. met zijin voet en hand tusschen eenige ge laden karren bekneld geraakt, met het gevolg, dat inroeping van heelkundige hulp noodzakelijk bleek. Onze berichtgever meldt niet, wanneer het ongeluk gebeurd is. Dat in deze gemeente o-ok woning nood heerscht moge blijken, dat eenrijks- waterstaatbeambte wiens woning werd af gebroken, zich thans miet zijn vrouw en zes kinderen 'tevreden moet stellen met een zolder van een woning, waarin reeds twee gezinnen gehuisvest zijn. Amemuiden. Men schrijft ons: De heer P. Boone Pz. Sr., heeft wegens vertrek naar Koudekérke als lid van den gemeen teraad bedankt. Met hem gaat een] mam heen, die zeer veel voor deze gemeente en inzonderheid voor hlet Gereformeerde deel daarvan, gedaan heeft. Jarenlang heeft hij dé Gerei Kerk alhier als ouder ling en als voorzitter der stoiffelijke com missie gediend. In het Bestuur der Chi", school heeft hij eveneens jarenlang ge zeten, den laatsten tijd als voorzitter. Hij toonde in de verschillende besturen een man te zijn met voomitzienden blik, voor wien niet de hoogste wijsheid was de wijsheid van de breikous; een man, die niet alleeli zijn krachten, maar ook zjju geld voor de zaak des Heeren over had; een man, die door zijn principieel optreden aller achting ook die van tegen standers won. Meliskerke. Zaterdagavond trof den op perknecht van de landbouwster de Wed. F. de Keijser alhier een ongeluk. Terwijl hij een paard op stal vast wilde zetten, werd. doordat het paard schrikte en ach teruitsprong, zijn duim- geheel verbrijzeld, 'Onmiddellijk werd heelkundige, hulp inge roepen. TarrnUM. In de vergadering van B. en W. is den heer D. v. Wdjck, op diens verzoek eercol ontslag verleend als lei der van het distributiebedrijf. De Raaxl heeft goedgevonden dat dhr. J. F. de Co-oker thans de leiding is op gedragen, aam- wien een klerk zal wo-rden toegevoegd rooi" het werk. Dhr. Dl. v. Wijfck wordt expediteur te Rotterdam. Sluis. Gebleken is, dat de tram Sluis Brugge voorloopig niet tot Sluis zal door lijden, maar slechts tot Westcapelle (B.). Ned. He-rv. Kerk. Beroepen te Benthuizen A. H. J. G. v. Voorthuizen te Doornspijk. Aangenomen naar Oldebrock door G. J. Koolhaas te Barneveld; naar Spankeren door J. L. Brinkerink, -eau. pred. teRuurio. Bedankt voor Momster door I. Kievit te Benschop (v e r b -e t -e r d bericht); voor Oudwoude door H. W. te Winkel te Nijehaske; voor Oldebroek door J. J. v. Ingem te Harderwijk; voor Nijkerk door A. H. J. G. v. Voorthuizen te Doorn spijk. Scherpenisse. Gekozen tot notabel dhr, M. A. Kievit, i-n de vacature A. Oud-esluijs Mz. - Vrijdag is, 53 jaar oud, overleden ds. P. d-e Buck, predikant bij d-e N-ed. H-erv. gemeente te Leeuwarden. Den 23en November 1866 is de heer D-e Buck te Koudekerke geboren. Te Doe- tinch-em bezocht hij het gymnasium en te Amsterdam studeerde hij. Op 29 November 1891 deed hij te Oostkapelle zijn intrede als predikant, waar hij bleef tot October 1898. Toen nam hij een beroep te Giet hoorn aan en vandaar kwam hij naar Leeuwarden, waar hij op 19 Maart 1905 zijn intrede hield. In het voorjaar van 1915 stond ds. De Buck op d-e voordracht voor kerkelijk hoog- leeraar te Groningen, vacature professor Mallinckrodt. Men schrijft aan „Onze Courant" (antfrev.) uit een welvarend dorp uit Over- ijs-el, dat de predikant der Ned. H-erv. Kerk aldaar j.i. Zondag de G-enreenta mede deelde, dat zijn hoofd zóó vervuld was met de zorgen van zijn huishou-ding, dat hij g-e-en preek klaar kon krijgen. Zijn tractement was van dien aard, dat hij zich er onmogelijk van kon redden, zonder zich in schulden te steken. Geref. Kerken. De Classical© Z-endingsdag in de classis Tholen, waarschijnlijk te houd-en te Bergen op Zoom, zal helaas uitgesteld moeten worden, dewijl ds. M-erkelijn, dien men dezer dagen in het vaderland terug verwachtte, en dien men gaarne als spre ker had, nog miet uit Indië is afgereisd. Wij vermoeden dat 't wel September zal worden eer de Zendingsdag kan aan breken. In een vergadering van 'd-e leden d-er Geref. K-erk te Zeist is besloten tot aanstelling van een tweeden predikant en tot aankoop van grond voor d-en bouw van ©en tweede kerkgebouw. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Gen-emuid-en door H. Kie viet te V-een-endaalvoor Dordrecht door D. C. O. -Verduin te Rotterdam. Chi. Ger. Kerk. Bedankt voor Arnhem door N. Bijdemast te Zwolle. Dhr. G. Ruitenbeek, klerk bij den' Raad van Arbeid te Goes, die een benoeming ontving als onderwijzer aan de Chr. Scholen te Besoyen (N..Br.) en Anna Jacobapolder, heeft de laat ste benoeming aangenomen. De voordracht voor de benoeming van 'n onderwijzeres aan de openbare lagere school- te 's Heer Arendskerke bestaat uit de dames J. J. van Houte aldaar, J. W. Happée te Bres, kens, en J. de Krijger te Bergen op Zoom. Geslaagd op bet examen nuttige band- werken de dames A. Schenk, W. G. M. Stout jesdijk, G. H. L. Vos, If. J. Winter en M. P. v. d. Mast, allen te Apeldoorn. Het derde Gereformeerde Studentencon. grès zal D. V. gehouden worden 1517 Sept. te Lunteren. De Schoolraad voor de Scholen met den Bjjbel heeft voor de behoeftige gepensio neerde 'oiTderwijzers(essen) een bedrag van f IQibO.O^fz ontvangen. Tot lid van liet Hoofdbestuur der Ver. van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en O..B. is met 115 van dé 230 uitgebrachte stemmen gekozen Mej. A. M- Mor., genstern in Den Haag. Dit is het eerste vrouwe; lijk© lid in het hoofdbestuur dezer ver. VAn. de ruim 4000 leden dezer ver. zijn 800 onder, wfjzeressen. Afdeeling Walcheren der V.P.N. Zaterdagmiddag werd in de Sociëteit St. Joris een algemeene vergadering gehouden van de onderafdeeling Walcheren der V. P. N. onder voorzitterschap van den heer J. Kraamer. Naar aarileiding van de notulen der vorige vergadering werd medegedeeld, dat de heer Lombaard te Vlissingen zijn benoeming tot bestuurslid heeft aangenomen, maar. dat de heer Louvverse uit Souburg, eveneens gekozen, niets van zich liet 'hooren. In plaats van laatst genoemden werd hu gbkozen de heer J. Hejjns- djjk te Ssrooskerke, 'die de benoeming aan. nam. De Voorzitter deed vervolgens mededeeling over de voornaamste pjden, waarom deze ver. gadering is -belegd, namelijk de groote ver anderingen", dié of) tiGzijn. Die V.P.N. is in liquidatie, en hu zal 'in iedere provincie een federatie worden opgericht van vereenigingen, die de pluimvee- en konijnenteelt bevorderen. Deze federaties zullen steun van do regeering krijgen,- terwijl de regeering het proefstation van de V. P. N. overneemt. Er is nu een schrij. ven van het bestuur der afdeeling Zeeland ingekomen met de vraag, of bij pprichting van een federatie de onderafdeeling als vereeni.- ging zich daarbij wil aansluiten, en of zij zich vereenigt met de ontworpen statuten. De Voorzitter acht aansluiting bij de federajie noodzakelijk, o. a. met het oog op de tentoon, stellingen en de levering van broedeieren» De heer W. K. Hering licht de zaak nader toe; jje V.P.N. zal liquideeren, ais gevolg van de afscheiding der R-K. uit Brabant en Limburg. Voor de exploitatie van het proéf. station zal het goed zijn, dat de regeering het heeft overgenomen, daar zij over meer geld beschikt. Op een vraag van den heer Kesteloo wordt het doel der federatie - nader uiteengezet door de heeren Kraamer en Hering, en er o. a. op gewezen, dat de vereenigingen nu slechts 50 cents per lid zullen moeten afdragen aan de provinciale organisatie, en daardoor veel meer geld in eigen kas zhllen houden. Besloten werd, krachtig mede te werken aan het tot stand komon der federatie, men vereenigde zich met het ontwerp-reglement, en bepaalde, dat bij eventueele tentoonstel, lingen niet-leden minstens 50 cents extra zul len moeten betalen voor inzendingen dan leden- Het bedrag dezer extra bijdrage zal iederen keer worden vastgesteld. Thans werd door den Voorzitter medege deeld, dat het plan bestaat, dit najaar of winter weder een tentoonstelling te houden, evenals in den afgeloopen winter. Voor de vaste plannen zal nog een vergadering wor. den gehouden, maar nu weten zij, die voor de tentoonstelling iets willen kweeken, reeds, dat zjj hoogstwaarschijnlijk gelegenheid zullen heb. ben, zich metanderen te meten. De Voorzitter kon mededcelen, dat de ten toonstelling van dezen winter, ook op finan cieel gebied, naar wensch is geslaagd. De heer Sturm vroeg nog, of het werkelijk onmogelijk zal blijken, een blad te krijgen als dat van de V. P. N. was. Opgemerkt werd, dat de hooge druk. en papierprijzen daartegen wel een groot bezwaar zullen blijven, maar men zal alles doen, om het daarheen te sturen. Een waarschuwing. In het Zeeuvvsch Landbouwblad wijst een inzender er op, dat in September 1910 door vele landbouwers is deelgenomen als abonné in de Commanditaire Vennootschap „Maatsch, voor Landbouw, en Veeteeltbelangen" te Rot terdam, Stationsweg 72a. Directeur A. van Buren, op gezegeld^ contract voor 10 jaren. Het komt den inzender voor, dat vele abon. nés de jaarlijksche contributie van f 10 als weggegooid geld beschouwen, en gaarne van deze z. i. echte oplichterszaak af zijn. Schrij ver adviseert de ongeveer 400 abonnés in Zeeland, om onmiddellijk per aangeteekend schrijven hun abonnement op te zeggen, omdat anders weder een contractlijd van 10 jaar in. gaat. Hü hoopt, op déze wijze een groote zwendel uit de wereld te helpen. De rechtskundig adviseur der Z. L. M., Mr. Zaafjer, deelt naar aanleiding van dit schrijven mede, dat hij ook velo klachten over die maat schappij heeft ontvangen, en voor leden der Landbouw-Onderlinge opzegging gedaan, en ver klaarde zich bereid ook anderen te helpen. De Prov. Commissie der Veilings-vek. in Zeeland heeft besloten, het zachte fruit op een centrale plaats te verkoopen, en een ontwerp voor de uitvoering goedgekeurd. De veiling te Goes zal het middelpunt zijn; er zal driemaal per week worden geveild, en wel op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. --Ongelukken. Nabij de Gist fabriek te Delft is een 8-jarig meisje uit 'Vrijenban verdronken. Onder Valkenburg (Z. H.) is een 2 6-jarig man van Katwijk a. d. Rijn bij het over varen met een vlot in de Watering gevallen en verdronken. Të Berger- Comipascuum is een 7-jarig kind van een arbeider in een put geraakt en verdronken. Een paar dagen gele den speelde een werkman te Hilver sum met zijn kinderen opi zolder. Hij viel daarbij van een schommel en kwam zoo ongelukkig terecht, dat hij een nekwervel brak. Eergisteren is hij overleden. Zaterdagmorgen viel te Hoogezand een 65-jarig rpun van een steiger bij éen scheepsbouwer. De on gelukkige is spoedig daarna bezweken. Bij Wier (Fr.) is de 60-jarige koop man Krotje door de stoomtram over reden en op] slag gedood. - - 'tGeldkist je ui tge z aagd. Uit een geldkist, waaruit de bodem bleek uitgezaagd, werd ten huize van den héér Tecklenburg te. Eindhoven voor f 3000 aan geldswaardige papie ren ontvreemd. Van de ontvreemding wordt een mionteur verdacht die in het huis werk zaamheden verrichtte. Hij is spoor loos verdwenen, Kindermoord. Dezer dagen bemerkten 'eenige jongens, dat een jonge vrouw een vrij groot pak op in 'toog loopend vreemde wijze in de Vestinggracht te Naarden wierp. Ze vischten het pak uit het water, doch de vrouw. maakte het hun weer afhandig. De jongens waarschuwden daarna de politie, waarna bleek, dat de doos het lijkje van een pas ge boren kind bevatte. Spoedig bekende de ongehuwde moeder, een dienstbode uit Bussum, den moord uit wanhoop te hebben gepleegd. Ze is thans ern stig ziek. (Tel.) Broodfabriek alfge brand. Te Tilburg is de brood- en banket bakkerij der N. V. Tilburgsche Brood fabriek afgebrand. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Pensioenen van O. I. Mi litairen. Naar de Tel. verneemt, heeft de minister van Koloniën beslo ten, de gagemienten en pensioenen der O. I. militairen tot en met f2000 te verhoogen met 40 pot .tot een alge meen minimum: van f150 dat echter 75 pot. van het gagements- of pensi oensbedrag niet mag overschrijden en tot «een maximum van f 667. De pensi oenen boven f2000 worden verhoogd met 33 V3 pot I l i I KI Een en ander geldt de pensioenen verleend vóór of waarop aanspraak is verkregen vóór 1 Januari 1920. (De pensioenen van fle militairen (of ficieren en minderen) ontslagen na 1 Januari 1920, worden verhoogd tot de bedragen, vastgesteld door de Commis sie verwezen, zooals geamendeerd door Üen legercommandant en daaïop bo vendien tijdelijk! 33 V?, pet. Deze tijde lijke bijlslag) kan t. z. t. in pensioen worden omgezet. Uit Vaals meldt men aan de N. R. C.Er is aan de grens een gere gelde handel ontstaan in levensmid delen, sigaretten, tabak, zeep e'n luci fers, die bij kleine hoeveelheden mo gen woPden uitgevoerd. De aandrang van koopers is zoo groot, dat Duitsche bereden politie .op1 den weg naar Aken aanwteziig is om de orde onder het publiek te handhavenIlöt gevolg van dezen handel is, dat 'de levensmidde len te Vaals krap' worden en zeer in pvijfe stijgen. Juni. 8 Goes, huizen, v. Dissel. 89 Middelburg, manufacturen, Notarishuis. 9 Vlissingen, inspan. Paap. 9 IJzendrjke toewijzing hofstede, Beuningh. 9 Goes, inboedel, v. Dissel. 9 Vlissingen, meubelen, manufacturen, enz., Paap. 9 Oostkapelle, huis, schuur, bouw- en weiland, Hioolen. 9 Baarsdorp, afbraak, Pilaar. 9 Kats, huizen, Markusse. 9 Kats, huizen, Markusse. 10 Baarland, inspan, Neervoort. 10 Middelburg, bouw- en weiland, Hioolen. 10 Middelburg, huizen, Hioolen. 10 Rilland, huis, Pilaar. 11 Middelburg, hofstede, bouwland, ren tenierswoning, BLaupot ten Cate. 15 Goes, biels, Hollmann. 16 's-Heer Arendskerke, verpachting jacht ën visscherij, v. Cleef. 16 Texel, twee hofsteden, bouw- en weiland, Dikkers. 18 Goes, bouw- en weiland, v. Dissel, en de Maret Tak. 22 Goes, landerijen, Pilaar. 22 Goes, winkelhuis, Pilaar. 23 Colijnsplaat, hofstede, bouw-weiland, Markusse. 23 Vlissingen, hofstede, Paap. 23 Ovezande, inspan, Pilaar. 25 Schore, kapitalen boereninspan, Hollmann. 30 Middelburg, veldvruchten, Hioolen. Middelburg, hofstede, De Neeling. Zoutelande, hofstede, Loeff. Wissenk-erke, hofstede, Pilaar. Baarland, afbraak fendbouwschuur, Hollmann. Juli. 2 Zoutelajnde, inspan, Loeff. 6 Arnemuiden, veldvruchten, et- en na gras, Blaupot ten Cate. 7 Arnemuiden, inspan, Blaupot ten Cate. 7 Souburg, hofstede, Loeff. 9 Zand, hofstede, Paap. 28 Kortgene, inspan, Markusse. Schore, veldvruchten, Hollmann. 's Heerenhoek, inspan, Pilaar. Juni. 11 Middelburg, verharding hoofdweg Braakman enz., Adm. Domeinen. HAMBURG. Do itijksdagVcrkiezin- geö. in. Duits chland. De stemming te Hamburg bad tot uitslagcommunisten 2927, onafliaJikMIjken 81*477, meerdel"- h'eMssocialiiSteri 220798, democraten 95635, centrum 5614, Duitsche volks partij 81382, Duitsch nationalen 67729. De onafhangelijken krijgen 1 zetel, de meerderheid sso c i al is ten 3, de demo craten 1, de Volkspartij 1 en de nati onalen 1. AMSTERDAM. De levering van gas en elektriciteit zijn morgen verzekërd. Ook de gemeentetram zal den dienst kunnen onderhouden. (Men weet nog! niet welken omvang de 24-uursstaking zal krijgen, doch voor ernstige stagnatie wordt niet ge vreesd'. 1 REN HAAG. Het O. M. bij den Hoo- gen Raad concludeerde heden tot. ver werping van het beroep ingesteld door W. Visser tegen het. arrest van het Amsterdamsche Gerechtshof, waarbij hij wegens moord op Dirk van Leeu wen in het Oostzanergat werd veroor deeld tot 20 jaar gevangenisstraf. Uit spraak 28 Juni. AMSTERDAM. 6 Juni. Naar wij ver nemen hebben de besturen der bij het Ned. Verbond van Vakvereenigingen aangesloten vakbonden besloten opj Dinsdag 8 Juli a.s. den dag der be handeling der z.g. anti ïevolutiewët in de Tweede Kamer een demonstratieve werkstaking voor 24 uur te procla- meeren, in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Deze staking zal niet gel den voor het spoorwegpersoneel, en eenige groepen van het gemeen teper- soneel, met name van het personeel der gasthuizen* van de waterleiding en van de brandweer. Heden i-s in de hoofdstad een manifest verspreid, waarin de modern-georganiseerde ar beiders worden opgewekt a.s. Dinsdag niet .in de fabrieken te gaan en de meeting in het Stadion te bezoeken, waar geprotesteerd zal worden tegen de behandeling der antirevolutiewet. De Ned. Bond van Werklieden in Open bare Diensten hield Zondagmorgen een huishoudelijke ledenvergadering, waar besloten werd heit stakingisadvies op te volgen. De besturen der andere vak bonden beraadslaagden heden over de uitvoering van het N. V. V. blesluit. AMSTERDAM. Hedennacht is in een der hotels hier ter stede de 15-jarige leerling-kellner J. K. opi de personeels- kamer door gasverstikking om het le ven gekomen. MAASTRICHT. Zaterdagavond hebben onbekende daders een drietal dynamiet- patronen geworpen op bet huis van PierPe Regout, een der directeuren van de Sphinx. Er is alleen eenige schade aan dak en ruiten en in de omliggende huizen zijn ook meerdere ruiten gesprongen. De familie Regout verblijft op zijn landgoed Hoogewaard, tegenover den St. Pieters berg. Man zocht ©enig verband tusschen den aanslag en de staking onder de glas blazers. i i GOES. Huw.-afk.5, Dirk Rittman, 26 j. jm. te Hilvarenbeek, en. Dina Jacoba Kempe, fe]2 j. jd. te Kattendük'e, onlangs to Goes. Geboren: 4, Janus, z. v. Cornelis v. Noor. den en Anna Hermina Schoiuvenberg4, Jan. nis Pie'ter, z. v. Cornelis Baarendse en Wil, helmina Rijn; 6, Jacomina Margaretha, d. v. Adrianus Verbeem en Sara Kopmels; 6, Adri. aan, z. v. Cornelis de Graaff en Laurina ICooman. OUDELANDE. Huw.-aang.13, Adriaan v. cl. Velde, 20 j. jm. te 's Gravenpolder, en He. lena Meertens, 22 j. jd. Gehuwd: 27, Adriaan v. d. Velde, 20. j. jm. te 's Gravenpolder, en Helena Meertens, 22 j. jd. Geboren: 17, Maria Cornelia Johanna, d. v. Arie Jacobus v. Nieuwenhuqzen en Ja- eoba Meeuwse19, Leonardus Martinus, z. v. Leonardus Martinus Harinck en Jobje Cor. nelia Traas. Levenloos aangegeven13, een kind van Marinns Wisse en Adriana Meijaard. Geslaagd voor het examen van leerling, kantoorbediende bjj den post- en telegraaf dienst: M. Haasdonk, J. Griep en M- C. Dankaart te Hansweert. J. F. Blok, te Ierseke. M. Poissonnier, IJzendijke. F. J. de Koster, Middelburg. L. E. G. Clarisse en J. F. Haars. ma te Vlissingen. ROTTERDAM, 7 Juni 1920. Graanm a'rkt. Tarwe haoger f 48 f50, rogge f29.50f31.50, getst (win ter- en zomel*-) f28—f29, Chevaliergerst f29£29.75, haver f24.50—f25.50, brui ne boonen f 15—f 22, erwten (kleine- en kroon-) £"24f25.50, 'goede kooksoorten', daarboven betaald, lalles pei' 100 K.G. Veemarkt. Aanvoer 484 vette run deren, 279 vette kalveren, 219 schapen, 602 varkens. Prijzen der koeien £2.20fl.70, stie ren f 1.80f 1.65, kalveren £2 30£1.65, schapen f 1.70f 1.20, lammeren f 1.70 f .1.80, varkens fl.75fl.40, licht 'soort f 1.35, handel over "t algemeen iets. wil liger. Eieren f 11.25—f 12,25. Vlas. Aanvoer 1595 steen blauw, prijls f6-f 8.25-, 2500 [steen Gronj. f 6—f 8,25, 5700 steen Holl. geel £6f 8, 200 steent wit f"4—fö. Za d e n. Lijnzaad niet genoteerd. Kool zaad £50—£52, bruin mosterdzaad f70 71, geel mosterdzaad £50f60, kar- wijzaad f 34f 36. Aardapplen. Bravo's f8—f9.50, Red. Star f7.75—f8.50 per H.L. West- zandaardappelen f7—f7.50, Kleiaardappe- len Ï6.50—f-7, beiden per kin. GOES. Veilingsver. „Zuid-Beveland. Groote veiling van 5 JuniKruisbessen f 16.40f 17.60 per 100 K.G. Kleine veiling: Aardappelen (oude) f7.60 per 100 K.G.bloemkool f 3.50 per 100 stuks.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 5