Uit d@ Provincis. Gkwfe Woord, na een gedwongen wer keloosheid van bijna 3 jaren. De se cretaris., de heer W. ,Verschoor, vajn Katwijk aan Zee, .las daarop de no tulen der vorige jaarvergadering in 1917 te Utrecht gehouden, welke goed gekeurd werden. Daarna brachten de secretaris, de penningmeester (de heer J. de., Bruijn van Rotterdamen d«i> bibliothecaris' élk hun. jaarverslag,uib. ditmaal- echteri loop'endê over bijjia ,3 jaren, waaruit bleek dat het leven der clubs, en hare actie veel geleden had door de mo bilisatie van vele harer leden; dat dit ook inwerkte op den Bond, zoodat idiens financieele toestand het Bonds- bestuur dwong de uitgave van het or gaan „Onze Gids" te staken, en nage noeg werkeloos te blijven, totdat nu onlangs verandering in den toestand gekomen was. Gevolg was, dat èn de penningmeester weinig ontvangsten en uitgaven te boeken had, èn de biblio thecaris weinig of geen boeken te ver zenden had. Deze verslagen gaven aanleiding tot allerlei vragen en tot een geanimeerde bespreking, waaruit bleek, dat ten min ste bij verschillende der vertegenwoor digde clubs nog leven en actie en liefde voor den bond was, en aller streven, van Bestuur en clubs thans, is, om met vernieuwde kracht aan het werk te gaan en de propaganda op nieuw te beginnen. -Er waren vertegenwoordigd 16 clubs door 18 afgevaardigden, voorts wa ren 4 bestuursleden tegenwoordig (één tevens afgevaardigde een er club), '4 belangstellende club-leden en de heer R. A. den Ouden, als gedelegeerde) van het Centraal-Comité. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden, de heeren Verschoor en De Bruijn met groote meerderheid herkozen. De hoeken van den pen ningmeester werden goedgekeurd. Na de pauze was weer het woord aan den - Secretaris, die in een uit voerig referaat uiteen zette het resul taat van Üe onderhandelingen tusschen het Centraal .Comité van A. R. Kaes- vereenigingen en het Bondsbestuur. Er is tusschen beide colleges een overeen komst aangegaan (vandaar dat hij' zijn referaat tot titel gaf: Een belangrijke overeenkomst). Deze overeenkomst is gebaseerd op. onderling vertrouwen, en beoogt een innige samenwerking tusschen den Bond en het Centraal-Comité, de clubs en de Kiesvereenigingen, welke samen werking bestaat in zekere controle van het Centraal Comité -op de «tatuten Ider clubs, het uitgeven van een maand blad voor de propaganda („Nederland en Oranje") tevens orgaan van den Bond vanwege het Centraal Comité, en wederzijds het zenden va,n afge vaardigden naar de .verschillende ver gaderingen. Natuurlijk hadden de af gevaardigden der clubs vele vragen te stellen omtrent dit contract.' waar uit hunne belangstelling bleek. De se cretaris trachtte hierop zooveel taoge- lijk te antwoorden, doch men zal om trent vele dingen den gang van zaken in het eerste jaar .moeten afwachten. Het contract werd door de verga dering met algemeene stemmen goed gekeurd. Voorts werd besloten in Sep tember weer een Bondsvergadering te houden voor het bespreken van de propaganda in den a.s. winter. Daarna kreeg de heer Den Ouden het woord voor het houden van een opwekkende rede over het .onderwerp: „Groote !)lannen." Na enkele sobere mededee- ingen over het z.g.n. milliöenplan van de A. R. partij en over de samen werking tusschen kiesvereenigingen en clubs, handelde spreker in hoofdzaak over drie zaken, die in dezen nieu wen tijd, onze aandacht vragen: de volksschool, den Volkerenbond, en de de socialisatie. Daarbij werd gewezen op de roeping van onze partij (en ook van onze clubs) om jen aanzien van deze drie zaken studie te maken van onze beginselen en daarvoor ijve rig propaganda te maken, waarbij spre ker herinnerde aan Gfoen van Prm- Sterer, en Talma, den eersten als pio nier voor de Antirev. partij, vooral wat het onderwijs- betreft, maar ook omtrent de staatkundige beginselen in ''t algemeen, en Talma als pionier voor de tweede periode, die nu voor onze ipiartiji met dezen nieuwen tijd begint, waarin we nog veel meer dan vroe ger onze aandacht moeten wijden, niet alleen aan het staatkundig, maar ook laJan het maatschappelijk leven. jWij- eemde op het voorbeeld van deze beide Antirevolutionaire helden en kampi oenen in het parlementaire worstelperk eindigde spreker zijn rede met. een krachtige opwekking aan de clubs en hare leden om ijverig mede te werken tot dé verbreiding van de heilige be ginselen van Gods Woord. Daarna werd' de vergadering toet dankzegging gesloten. Allerlei. Binnenkort kan, volgens de „Tel.", Ide vaststelling tegemoet worden gezien van de bedragen der subsidies, welke Ide Minister van Waterstaat wil toe kennen 'aam-de tramwegen, welke elec- trioiteit als .trekkracht.bezigen,«regens' ide meerdere kosten, verbonden aan het betrekken of opwekken van plec- trischen stroom. De Minister van Landbouw heeft bepaald, dat voor 100 K.g. B-bons zal worden .verstrekt 67 K.g. Regeerings- meel. Desze wijziging treedt in werking niet ingang van 6 Juni 1920, met dien verstande, dat zrj voor het eerst van toepassing sal zijn op de bons der broodkaarten-gemerkt139ste tijdvak. De Nation Beige heeft minister Des- trée geïnterviewd. De:ze verklaarde, dat zelfs wanneer Nederland inzake de Wielingen toegeeft, hij weigeren zal het verdrag' te teekenen. Rotterdam zou als aandeel in ,de O. W. belasting minstens tien millioen worden toegewezen. Het Rijkskantoor voor- Kunstmest-) stoffen is hipt. ingang van heien op geheven. Mét ,5 Jiihi mag weer uitgevoerd: worden beenzwart, vallende onder het uitvoerverbod van fosforh'oudend'e meststoffen. j Het Twééd!© Kamerlid, de heer Duy- m'aer van Twist, die ©enigen tijd ge leden bij een auto-ongeval werd ver wond, woonde gisteren de zitting van den Haagsehen gemeenteraad, waar van hij mede lid is, weer bij. Het'ligt ini de bedoeling dat de vloot- commissie, welke onder voorzitter schap van kapitein ter zee Gooszen, is ingesteld hare werkzaamheden deze ,week, hoogstwaarschijnlijk a.s. Woens dag reeds aanvangt. (Het referendum onder het personeel van de HaagS'che traim had tot uitslag, dat de 'meerderheid vóór staking is. De Weensche kinjderen naar huis terug. Zaterdag zijn een 57 kinderen, die voornamelijk in Zeeuwsch-Vlaanderen waren verpleegd, huiswaarts gekeerd, onder geleide van bestuursleden van het Zeeuwscb Comité van het Anco. De kinderen wairen ge pakt en gezakt met allerlei geschenken der pleegouders en een deel der bagage moest zelfs te Vlissingen achterblijven^ De reis werd onderbroken door overstap pen te den Bosch, niettegenstaande de spoorwegdirectie een doorloopend rijtuig tot Arnhem toe had toegezegd. Zeeuwsche Middenstands- credietbank. In de gisterenmiddag onder voorzitterschap van den heer P. Dumon Tak te Middelburg gehouden ver gadering van aandeelhouders van de Zeeuwsche Middenstandscredietbaak, wees de voorzitter er op, dat het eerste boekjaar, „eindigende 31 December 1919, reeds resultaten heeft opgeleverd, die den raad van bestuur toit tevredenheid stem men. De balans, de winst- en verliesrekening werden overeenkomstig het advies van het accountantsbureau van den heer W. Kosten, goedgekeurd. De winst bedraagt f 1448.34. Aan aandeelhouders zal wor den uitgekeerd 5 pet. over het verplicht- gestort kapitaal en 4Va pet- op het onver plicht gestorte bedrag, betaalbaar vanaf 1 Juni, terwijl dan nog f 773.82 voor reser ve overblijft. De voorzitter bracht dank aan den beer -S. Caljouw, den directeur, han wiens goede leiding dit resultaat te danken is. Tot commissarissen werden herkozen de heeren Alpb. Aernaudts te Sluis M. G. Boas son, mr. P. Dieleman,, P. Dumon Tak, allen te Middelburg en J. N. Elen- baas te Kruiningen. Algemeene Maatschappij tol beleenen en aankoopen van met vruchtgebruik en periodie ke uitkeeringen belaste waar den. In de Maandag te Middelburg ge houden algemeene vergadering van aan deelhouders werden de balans en de winst- en verliesrekening goedgekeurd. Tot commissarissen werden herkozen de hee ren tor. F. J. Spren'ger en C. J. M. H. Tilman. De eveneens aan de orde zijnde wijzi ging der statuten1 moest worden verdaagd, daar niet voldoende aandeelen waren ver tegenwoordigd. Stct. 103 b#vat de statuten van de Ver. van Chr. Land- en Tuinarbeiders „Ar beidersbelang" te Zaamslag en die Wo- ningbouwver. „Goed Wonen" te Vlissin gen. Als gevolg van de gewijzigde statuten der Zeeuwsch Vlaamscbe Trammaatschap pij, is de raad van bestuur dier maat schappij opgeheven en vervangen door een Algemeen Directeur. Als zooanig is be noemd de beer C. Wind van Merkesteyn, aan wien, ten behoeve van dezen over gang ,door de Kediritram eervol ontslag werd verleend als administrateur, tevens chef van aanleg en van exploitatie op Java. Middelburg. De politie maakte proces verbaal op tegen een opkooper, die het register niet bijhield. In hotel Beige heeft van Zondag op Maandag een man gelogeerd, die zonder betalen en met medenemen van een jas van een anderen logé vertrokken is. Goes. Van N. N. te Goes ontvingen wij voor het in nood verboerende Zieken huis te Graz (Hongarije) een gift van f2,50. Dank' Wie volgt? In het gebied van den Raad van Arbeid! te Goes .zijn thans reeds 4759 per sopen, die in het genot zijn van f3. ouderdomsrente, welk aantal gestadig toe neemt. Ook werden reeds ©enige weezen - renten toegekend. De laatste bedroegen f 187,20 per jaar, waarvoor slechts van f 9.tot f 13,20 aan premiëri was be taald. Deze uitkeeringen worden genoten tot bet jongste kind den 14-jarigen leeftijd heeft bereikt. l Vlissingen. Voor den dienst in Ned.- Indië is bestemd de heer K. H. O. L. Bennekom te Vlissingen, gegradueerd amb tenaar bij den dienst dei' Staatsspoor- en Tramwegen. Officier-machinist 3de kl. A. J. Gel derblom is te Vlissingen geplaatst ter ver vanging van den officier-machinist 3de kl. W. M. Ziedse, die ter beschikking is gesteld., De officigryp-m^cbiïüst.^le'kliisse H. van der Hilst en M. de Wies-zijn met 1 dezer resp. tijdelijk geplaatst te Vlissin gen en te Rotterdam: Rilland-Bath. In de Maandagmorgen gehóuden Raadszitting, die door alio leden •wci'd' 1 bijgewdond, deelde de voorzitter mede, dat van Ged. Staten bericht ge komen was.' dat de Kroon geen termen gevonden had om de door Ged. Staten gevraagde vernietiging te bevorderen van het besluit van den Raad van 23 Janu ari 1920 inzake - vaststelling eenor veror dening tot beteugeling van het misbruik maken van Gods Naam en het gebruiken van 'ruwe of onzedelijke taal, met ver zoek den Raad met dit bericht in kennis te stellen. De verordening, is nu op de gebruikelijke wij'ze afgekondigd. De voor zitter hoopte, dat déze verordening, mag bijdragen tot heiliging van Gods Naam en tevens ook, dat omtrent deze feiten nimmer proces-verbaal zal moeten wor den (opgemaakt. In dit geval toch zal zeker bereikt wezen het doel wat beoogd werd. Vervolgens was bericht van ontvangst ingekomen van Ged. Staten van de straf verordening, de verordening tot wijziging en aanvulling der1 algemeéne politiever ordening in de vorige vergadering vast gesteld omtrent het bedelen van perso nen met begeleiding van kinderen en liet afsteken, uitstallen, in voorraad hebben en in bewaring of ten geschenke geven van vuurwerk zonder vergunning van B. en \V. Vervolgens van hetzelfde College de mededeeling, dat het kohier van- de Hon denbelasting, primitief kohier voor 1920 was goedgekeurd. De circulaire van Ged. Staten omtrent de vereeniging van gemeenten werd aan gehouden, na voorlezing gaf de voor zitter den leden in overweging over dit punt eens goed na te denken en daar de beantwoording eerst voor 1 Augustus moet geschieden in een volgende vergade ring hierover te spreken. Daarpa werd een concept overeenkomst wegéns huur van een terrein aan den openbaren weg tusschen de gemeente en den heer C. J. van der Werff voorgelezen en met algemeene stemmen, aangenomen. Wat be treft het gébruik van de waterleiding door het hoofd der School te Rilland werd be paald, zulks met algemeene stemmen, dat nu de woning geen ambtswoning meer is, het water door den bewoner moet wor den betaald. Aan B. en W,. wérd machtiging verleend tot den verkoop van enkele oude school banken staande in het brandspuithuis te Bath. Waar nog een paar aanslagen van de inkomstenbelasting ontbreken: en- het toch hoog tijd wordt, dat de hoofdelijke omslag geïnd wordt en het kohier worde opge maakt, stelden B. en VV;. .voor een bepa ling 411 de heffingsverordening in het leven te roepen waarbij' navordering kan plaats hebben, terwijl tegelijkertijd bepaald werd, da,t de aftrek voor het noodzakelijk levens onderhoud voor gehuwde aangesl.agenert zal bedragen f 500 en f 50 voor elk kind beneden de 45 jaar, terwijl voor onge- huwden de aftrek als aangeslagene bleef op f400. Aan den heer P. A. Van Boven, tele foonhouder, werd op zijn verzoek ook een maand extra-salaris'toegekend, terwijl aan den directeur van het levensmiiddelenbe- drijf de heer J. M. de Veij met ingang van 1 Juli 1920 eervol ontslag verleend werd als zoodanig met nog een maapd behoud van salaris na afloop van bet ontslag. Het petitionnement van Oud-Beij'erland over de reorganisatie, der gemeente-politie, hét schrijven van het hoofdbestuur van den Nederl. Bond van Gemeenteambtenaren over verhooging van, pensioenen van ge meenteambtenaren, alsmede het verzoek van de Nederlandsche Vereeniging tot Be vordering der Belangen van Verpleegsters en "Verplegers Nosokómos inzake wijkver pleging wérden, voor kennisgeving aange nomen. .Met het oog op de rekening van 1919 haddën daarin eenige wijzigingen en af- en overschrijving plaats. Aan den 'heer 'A. E. Tramper werd over eenkomstig zijn' verzoek afschrijving ver leend van zijn aanslag 'in den H. O. over 1919 wegens Vertrek uit de gemeente en wel over, 5 maanden. Overeenkomstig een veizoek ,van Ged. Staten van Zee land werd de verordening tot heffing van leges iter secretarie en yan reéhten wegens de verrichtingen van den Ambtenaar van den burgerlijken Stand in deze gemeente gewijzigd. In besloten vergadering werd nu overgegaan tot het'opmaken van het primitief kohier H. O. Waarde. In de Maandag gehouden ver gadering van het Bestuur en Ingelanden; van het Waterschap Waarde, werden uit gebracht 27 stemmen. De rekening over den dienst 1918/19 werd goedgekeurd. De ontvangsten bedroegen f 17187.61, de de uitgaven f 1537Ó.35V2, goed ;slot f 18.17.35' De begroeting over den diepst 1920. 21 werd vastgesteldin dtovang.,en .uitgaaf.^ oip f 29803.48%'mét eeiï post voor onvoor- ziene uitgaven ar.oot f 12^430%, Het dijik- geschal werd vérh|og4"fM;|42" tóf per H.A. In deze' négróótihg {^opgeno men een uitgaaf van f 12000 voor hét veranderen van den Spuiboezem; voor welk bedrag een geldleening zal wórden- aangegaan, af te lossen in 25 jaar. Een verzoek van de sc hietvereeniging „Oefe ning kweekt Kunst". alhier om een stee- nen gebouwtje te mogen plaatsen, op den binnenkant van den zeedijk, gericht aan Ged. Staten, ondervond geen bezwaar. In principe werd besloten aan den op zichter woninghiuur te verstrekken. Souburg. Dr. C. E. Plug ge herdacht 30 Mei zijn zilveren jubileum als geneesheer. Eenige dagen te voren was onder leiding van den heer Verkroost een vergadering gehouden waaraan 17 vereenigingen te. Souburg en Ritthem door hun afgevaar-S digden deelnamen om dit feit niet onop- - gemerkt te latpn Vpprbij gaan. Besloten werd Maahdag .31 Mèi Du Plugge te com- pliméhteeren. De seciëtaris van het Groene Kruis, als één der oudste, verenigingen, Werd opgedragen de tolk varfpjlen .te zijn, terwijl elke vereeniging zich ,door 2 afge vaardigden liet. vertegenwoordigen.. Aan Dr. Plugge werd een bloemstuk gezonden. Wegens droeve familieomstan digheden was verzocht geen zang of mu ziek te ontvangen. De secretaris sprak het volgende: „Geroepen om u namens 17 verschil lende vereenigingen geluk te wenschen kwam in onze gedachte, wellicht tenge volge van het schoone weder der laatste dagen, de beschrijving van een zomer morgen, wanneer bij het opgaan der zon de gamsche schepping den Schepper looft. Ook u, jubilaris, past zulks, waar ge 25 jaren onafgebroken hebt mogen arbeiden tot heil der menschbsid. En al was in de laatste jaren ook droefheid uw deel, want op deze aarde wisselen rozen @n doornen elkander steeds af ,toch blijft er mime stof tot danken over. Worde het u ge geven nog vele jar,en uw arbeid in het belang der lijdende mens-chbeid to ver- richten en het werk der verpleging, waar voor ge tal van jaren hebt geijverd, op Souburg en Ritthem mede tot stand te brengen. In de geneeskunde openen zich nieuwe banen en op allerlei wijze tracht men bet lot der lijdende menschheid te verzachten. Moget ge daarvan niet alleen persoonlijk profiteeren, maar als voorzitter der provinciale Zeeuwsche vereeniging „Het Groene Kruis" voor onze gansebe, provincie nuttig zijn". Burgemeester Allaart complimenteerde namens het Dag. Bestuur van Ritthem. Hij bracht zijn dank voor alles wat Dr. Plugge voor Ritthem had gedaan en wenschte hem verder Gods zegen op zijn arbeid toe. Dr. Plugge dankte in gevoelvolle woor den voor de betoonde belangstelling, als mede voor het bewijs van waardeering. De 17 vereenigingen waren: Het Groene Kruis Souburg en Ritthem, de zangver- eeniging „Uitspanning door inspanning", de werkliedenvereeniging „Vooruitgang" de muziekvereeniging „Vooruitgang is ons streven", de Chr. -zangvereeniging „Soli Deo Gloria", de Chr. landarbeidersbond, de R.-K. vereeniging „St. Martijlus", de Chr. Nat. Werkmansbond, de Chr, me- taalbewerkersbond, Patrimonium, de alge meene Ned. metaalbewerkersbond, de Chr. Jon geling sv-creeniging „Repos Aillieurs", de Chr. Jongelingsvereeniging „Woest ge trouw", de Chr. Jongelingsver. Pred. 12: la Ritthem,. de werkmansvereieniging „On derlinge hulp" Ritthem, de Muziekvereeni ging Ritthem, de Landbouwvereeniging Ritthem, benevens het Dag. Bestuur van Ritthem. Krabbend!jke. Vergadering van den toad der gemeente, op Maandag 31 Mei, af wezig tie Iheer Krijlger. Het verslag der gemeente over 1919 woirdt aangeboden en op de secretarie ter inzage gelegd. Mededeelinjg wordt gedaan, dat Ged. Sta ten verschillende raadsbesluiten, in de vorige vergadering genomen, hebben goed gekeurd. Eien adres van de vergunning houders, waarin wordt verzocht reke ning te houden met hun mindere ver diensten in de zaak wordt voor kennis geving aangenomen, nadat de voorzitter had toedegedeeld, dat dit request is in gekomen, nadat het kohier van den H. O. reeds was opgemaakt. Voor de heeren staat nu de gewone weg van reclame open. Verder wordt besloten aan de gepen sioneerde .gemeenteambtenaren een toe slag te geven van 50 pet. op hun pen sioen. De bekende circulaire van Ged. Staten inzake vereeniging van gemeenten komt in bespreking. De voorzitter zegt, dat B. en W. volmondig erkennen, dat de taak der gemeentebesturen een andere is tlan vroeger. Het sociale vraagstuk kan ook hier niet genegeerd worden, maar veel wat Ged. Staten als voorbeeld stellen, kan op grond van art. 121 der gemeente wet jot stand komen. Hij noemt in die richting eenige voorbeelden. Op .grond daarvan achten B. en ,Wi. hjet niet ge- wenscht nader op dé circulaire in te gaan. De beer Havertioek ondersteunt het be toog van den' voorzitter. Volgens hem komt het vooral aan op den geest, die den Raad bezielt. Dan kan nog wel een en ander voor elkaar kopten. Hij zou er b.v. hartelijk voor bedanken verbonden te worden aan een naburige gemeente, van welker Raad de voorzitter zelf getuigde, dat hij den geest van dezen tijd niet be greep. De heer Van Gorsel sluit zich bij het gesprokene aan, terwijl Wethl. Voge laar in denzelfden geest spreekt als de voorzitter. Verder wordt na toelichting Modr; den voorzitter besloten toe te treden als lid van djen Nederlandschen Bond tót be- schernjing van zuigelingen tégen een con tribute van -f 10 pet jaar. Ook zal dit jaar gfatis aan toekomstige moeders de door cjien Boiid uitgegeven 'handleiding: "wörderi uitgereikt. Daarna worden de be grootingen! voor 1919 en 1920 gewijzigd, zoodat het'eerste dienstjaar nu volledig kan worden1 afgedaande wijziging 1920 geeft de middelen aan ter bestrijding van de kosten uit de pas genomen besluiten. Ten slotte wordt het kohier van het evenredig schoolgeld vastgesteld tot een bedrag van f610. Serooskerka (W.). Raadsvergadering van 31 Mei, 21/4 uur. Aanwezig alle leden. Aan L. Melse wordt tegen- 1 Juni eervol ontslag verleend als distributie-ambtenaar wegens het ophóuden van distributievet- ten. l)oor B. èn W„ is tot den heer v. Wijnsbergen, Griffier van den Prov. \Y a- terstaat een verzoek gericht om een rente loos voorschot tè vjërkrijgen tot, het ver harden vAii den Rijkebuurtweg. Een"schrijVen 'is ingekomen: le. dat Jac. Labruyère, verpleegde in Vrederust, recht heeft op uitkeering van de Rijk,svpr- zekeringbank. Op voorstel van B. eh' \V'. wordt besloten wekelijks 50 cent voor deu verpleegde te laten tót het koopen van versnaperingen; 2e. van L. Joziassè en H. Geschiere, om f 200 uit de gemeentekas to mogen ontvangen tot steun voor de verbetering van den Molenweg, door de aangelanden is een toezegging gedaan van f121. B. en W. zijn echter van oordeel, dat deze toezegging niet te hoog is, daar om doen ze dan ook geen voorstel, doch geven deze zaak aan de goedkeuring van den raad over. Dhr. Coinelisse vindt, dat deze weg met enkel zand niet is in orde te brengen, eerst moet men een verharde laag aanbrengen, hij gelooft, dat het daar om nutteloos is bij te dragen. Dhr. Won- dergem gelooft, dat er veel meer zand noicdig is, dan in de circulaire wordt ver meld. .Wethouder Goedbloed juicht deze verbetering toe en zou mee willen werken, doch zag liever keien aangebracht. Weth. Allaa.rt vindt, dat het niet op den weg van den raad ligt mee te doen, daar zand geen afdoend middel is. Dhr. Cla- risse vraagt of alle eigenaars aangezocht zijn en ,of het niet mogelijk is, meer geld door bijdragen bijeen te brengen. Be slaten wordt een schrijven terug te zen den, waarin gemeld wordt, dat de bijdrage van de ingelanden te gering is en dat te weinig is omschreven, hoe het zand zal verdeeld worden, d.w.z. de lengte en de dikte van de aan te brengen zandlaag; 3e. een schrijven van het distr. com. van Nat. Geheelontlï. Ver. behelzende een be perking van het drankverkoop op te ne men ,in de politieverordening, voorname lijk wordt het oog gevestigd op 2en Paasch-, Pinkster-, Kerst-, en Hemelvaarts dag. B. en 'W. zijn van oordeel, dat een bepaling in deze verordening weinig nut zal hebben. Misbruik wordt er hiér in deze gemeente niet van gemaakt, boven dien is het zeer nadeelig voor de café houders en doortrekkende personen. Dhr. de Buck vraagt of het niet mogelijk zou zijn gedurende kerktijd een tapverbod in te voeren, in het voorgelezen stuk wordt juist van den Zondag niet gesproken. Ook dhr. de Visser is deze meening toegedaan, het is zeer hinderlijk vooral in de nabij1- lieid van een kerkgebouw wanneer een café onder kerktijd niet gesloten is. Dhr. Clarisse noemt alle gebruik op Zondag misbiuik. üe voorzitter vindt het niet gemakkelijk dit oude gebruik uit te roeien, hij zou hieromtrent af willen wachten wat de Zondagswet hierover wil. Besloten wordt het verzoek van de Chr. Nat. Geh. Onth. Ver. voor kennisgeving aan te ne men en omtrent het tapverbod op Zon dag af te wachten; 4e. een schrijven van Ged. Staten, dat een kleine wijziging in de begrooting moet worden aange bracht, de onderwijzeres zal f 2 per lesuur ontvangen voor het Herhalingsonderwijis, waardoor deze post verhoogd moet wor den van f50 tot f90. Nog is ingekomen een verzoek van L. Geldof om een bijdrage uit de ge meentekas te mogen ontvangen voer zijn kind, dat gedurig ter behandeling naar het gasthuis moet en hooge kosten mede brengt Besloten wordt, wanneer deze kosten bekend zijfn een deel bij te dragen -met de Ned. Herv. Diaconie. Een verzoek van gelijke strekking van Joh. v. Keulen, welke in Amsterdam ver pleegd is geworden wordt niet ingewilligd, daar deze persoon zich eerst heeft te wenden tot de diaconie der Ger. Kerk te Vrouwepolder. Aan C. Traas wordt ontheffing, overt 1919 van Hondenbelasting; verleend, als mede aan K. Coppoolse Pz„ wegens ver trek voor 8 mnd. ontheffing H. O. Nog deelt de voorzitter mede, dat er nieuwe goteu aan de openbare school moeten worden aangebracht. De kosten bedragen pl.m. f140. Bij1 de rondvraag vraagt dhr. Cornelisse of er niet strenger gewaakt kan worden! tegen het te snel rijden met motoren in de kom der gemeente. Weth. Goedbloed vindt dat bier moeilijk strenger op gelet kan worden. Zoodra men de politie* ge passeerd is, wordt er weer harder ge reden. Domburg. Maandagmorgen kwam alhier van uit zee ©en windhoos aanzetten, welke met verbazende kracht over het badstrand heen spoedde. Eenige badkoetsen moesten het ontgelden en werdien gewoon in brand hout geslagen. Ook het dak van de bad- tent werd in stukken tientallen meters door de lucht medegevoerd. Het strand- personeel, dat het onheil van ver over zee zag aankomen, kon bij tijds een' schuilplaats vinden achter de duinen. Zierikzee. De Insulaire Hypotheekbank is overgegaan tot de uitgifte van1 5% pet. pandbrieven, welke zullen worden afge lost a pari in 25 jaar, te beginnen met- 1922, door verplichte jaarlijkscbe uitloting in 'de maand Mei. *>->4 l m Stavénisse. sHet jongste kind van den hèer' J.. Li alhier- een tw&éjari'g jongentje, 4s- van teen trap öp den hardsteeneu vloer gevallen. De" dokter vreest voor een her senschudding. Si Annaland. Door den heer A. J. Bierens is ontslag genomen als lid van den Raad dezer gemeente. In diens plaats is benoemd de heer Zandee, doch deze heeft die. benoeming niet aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2