Uit de Provincie. Onderwijs. ingezonden Stukken. De militaire bezetting van de Iersehe districten, waar relletjes hebben plaats ge had, is langzamerhand voltooid. Een groot aantal cavalerie-troepen beeft op 10 mijlen afstand van Dublin de hoogten, die de stad omgeven, bezet. Uit de niet bezette districten komen nog voortdurend berichten van branden en overvallen binnen. Naar de „Dail. Tel."' uit Washington verneemt, begint men daar in te zien, dat de toestand van president Wilson ern stiger is dan men tot dusverre gedacht had. Zijn vrienden en medewerkers vree- zen, dat hij iederen dag totaal kan in storten. Dag en nacht wordt hij door zie kenzusters verpleegd. -T- Naar een draadloos bericht uit Anna polis meldt zijn Woensdagavond te Mate- wan tien personen in een gevecht tusschen de plaatselijke autoriteiten en burgers ©enerzijds en detectiven anderzijds gedood. De strijd begon volgens de berichten, toen een revolver, in een jaszak van een detective zitend, afging, waardoor bur gemeester Westerman gedood werd. De detective werd een oogenblik later door Hatfield, het hoofd der plaatselijke politie, gedood. Daarna werd het een algemeene schietpartij. Toen deze afgeloopen was, bleken volgens de doodeniijst zeven de tectiven, de burgemeester en vier mijn werkers gedood te zijn. De autoriteiten houden echter vol ,dat er slechts 10 per sonen gedood zijn. De huiszoeking bij een ontslagen spoorwegarbeider heeft geleid tot de ont dekking van «een reeks ontwerpen voor de vorming van een raden regeering in Frankrijk. De leider van de Hongaarscbe delega tie hééft verklaard, dat zijn regeering de vredesvoorwaarden aanvaardt. Het verdrag zal te Versailles ge teek-end word-en. De datum der teekening zal door d-en minister vaJn buitenlandsch-e zaken worden vastge steld. De Japanners hebben het bolsjewisti sche leger ten Westen van Chita een zware nederlaag toegebracht. De rooden zijn in vollen terugtocht op Irkoetsk. In Duitschland doen weer geruchten 'over omwentelingsplannen de ronde. Men rekent met de mogelijkheid van een re- geeringscrisis. De bootwerkers en zeelieden te Mar seille hebben het werk hervat. Binnenland Tweede Kamer. (Gisteren is niet veel meer gedaan aan 'de L. 0. wet. Slechts heeft bet Lagerhuis d-e al gemeen© beschouwingen over de kwes tie van d-e opleiding afgedaan, en is beslist over de tallooze voorstellen die -van den vorigen dag waren overge bleven. Van die voorstellen is er eigen lijk maar een door de Kamer aan vaard, n.l. dat van Otto betreffende de betaling voor de niet-wettelijke ac- ten. Daarmee in verband is ook be paald dat een bijzonder onderwijzer een verklaring moet teekenen dat hij geen andere toelagen heeft dan uit de Wet voortvloeien. Alle andere amen dementen, zoowel dat van Ossendorp om oök op de bijzondere school de voorbereiding van het leerplan aan hoofd en onderwijzeres op te dragen, als die van Rutgers betreffende school geld, leerplan en band met het Rijks- fecbooltoiezicht, benevens datjvan Van der Molen aangaande de toelating van gastleerling-en, die volgens hem niet taogen worden vrijgesteld van het gods dienstonderwijs, werden door de Ka mer verworpen. [Wat de opleiding betreft, heeft Os- Isendorp een betoog geleverd ten gun ste van de Hi. B. S. met 5-j. c. als vóóropleidingsinstituut, eh Ott-o de ver klaring afgelegd dat hij voor de vijf ja ren wat voelde, maar voor -de- H. B. 8. van het oogenblik niets. De lange voor bereiding had het .voordeel, betoogden zij, dat de jonge menschen eerst laat de beslissende keuze voor de school fcouden hebben te doen. [De Minister was ge-lukkig in zijn bestrijding van jdeze 'denkbeelden. [Aah de orde was hierna de inter pellatie van den heer Van den 'Tem- piel betreffende de ondersteuning van en de hulp aan werklooze arbeiders, in het bijzonder aan werklooze siga renmakers. .De door Van den Tempel gestelde vragen werden door de ministers van Binnenlandische Zaken en van Arbeid beantwoord. De laatste maakte tw-ee opmerkingen, waarop wij nog de aan dacht vestigen. In de eerste plaats Ideze, dat iedere hulpverleening erop. Bericht moet zijn de arbeiders te door dringen van het besef dat zij zichzelf moeten helpen en dat zij er 'van moe ten afzien van Vadertje Staat alles te verwachten. In de tweede plaats wees hij erop, dat vooral de jonge arbeiders moeten trachten, speciaal ui (het sdgarenmakersvak, een ander hand werk te leeren, omdat te voorzien is, dat de toekomst voor dit bedrijf wiel' niet meer worden zal wat zij geweest is, zelfs al zou de export zich her stellen. De interpellatie werd met dank aan Ide regeering voor de inlichtingen ge sloten. 'Interpellant mag tevreden zijn. Hulp aan Hongarije. Rij de.Tweede Kanoer is ingekomen een telegram ,uit Budapest van Bar nier, vertegenwoordiger van het inter nationale Roode Kruis, Kienart, con sul-generaal van Zwitserland, Greger- sen, consul-.generaal van Noorwegen en Fleischl, consul-generaal van De nemarken en Zweden, waarin zij ver klaren dat de Nederlandsche consul- generaal Fledjders bij de verdeeling der Hollandische zendingen op de correct- ste wijz,e, zonder onderscheid van stanid of geloof te werk gaat, de nood zakelijkheid van ondersteuning van kinderen, arbeiders en zieken voor staat en dat zijn werkzaamheid alge meene waardeering vindt. Allerlei. Het Kamerlid Duymaer van Twist heeft het Diaconessenhuis te Haarlem thans kun nen verlaten. Bij een ederhandélaar en pluimveehouder te Landsmeer heeft een jonge hen, welke op 18 Januari van dit jaar is geboren, 19 Mei haar eerste ei gelegd. Commissarissen der N. U. M. hebben bij motie den Minister van Landbouw hun meening te kennen gegeven, dat de Staats bemoeiingen met den uitvoer, waai' ©enigs zins mogelijk, dient te worden opgeheven. Onder leiding van René de Clercq wordt te Bussum een tentoonstelling gehouden van beeldhouwwerken en schilderwerk. De data, waarop het Internationaal Con gres van de Chr. en R. K. vakbeweging zal worden gehouden, zijn definitief vast gesteld op 1619 Juni. Gistermiddag is een nieuwe olifant voor de Rotterdamsche Diergaarde aangekomen, 't Is ©en 'jong, klein dier. Van de boterproductie van 916 Med mag 60 pet. uitgevoerd worden. De maximumprijzen voor siroop zijn ingetrokken. Op de vergadering dier Ver. voor Zon dagsrust hebben de Kamerleden Di'e-ssel- hnijs ien Kooien over de Zondagswet ge sproken, de ©en er voor, de ander er tegen. -Spoorwegdienst. Naalr de Midd. Crt. verneemt bestaat het plan om bij' de nieuwe dienstregeling voor de Zeeuwsche .spoorweglijn een sneltrein in te leggen naast den gewonen avond- trein die te 12.28 te ''Vlissingen zou aankomen. De .minister van Waterstaat heeft benoemd tot buitengewoon opzichter G. M. Lindenbergh te Alphen aan den Rijn, bij de havenwerken te Delfzijl. Door den Commissaris der Konin gin worden Maandag 31 Mei a.s. bezocht de gemeenten Hontenisse, Ossenisse en Hengstdijk. Goes. Door mej. G. J. ten Cate, werk zaam in het Weeshuis alhier, is tegeni 1 Sept. eervol ontslag gev'raagd. De zwanenfamilie in onze vesten is m'et vijf' leden uitgebreid. Dezer dagenl zijln n.l. 5 jonge zwaantjes uit 't ei ge komen. Middelburg. Het zomerseizoen is giste renavond geopend met een uitvoering op het Molenwater door het Middelburgsch muziekkorps. Het was zeker gisteren morgen niet te verwachten, dat deze uit voering door zulk mooi Meiavondweder zou zijn begunstigd als nu het geval was. Het publiek was in grooten getale opge komen. Voor den gewonen jaarlijkschen schoonmaak zal bet klokke spel van den Abdijtoren Woensdag 26 Mei worden stil gezet. Op Vrijdag 28 Mei wordt de nieuwe muziek geplaatst. Vlissingen. Met 1 Juni wordt de off. machinist der 3e kl. A. J. Gelderblom tijdelijk geplaatst te Vlissingen en W. M. Zielse, thans geplaatst alhier, gesteld ter beschikking. Rilland-Bath. Voor het diploma als costumière .slaagde te 's-Gravenhage mej'. M. Hirdes alhier. Kapelle. De heer G. van Gilst, sta tionsambtenaar alhier, zal met ingang van 1 Juli overgeplaatst worden naar Lage-Zwaluwe. Gisterenmorgen kwam de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Vereeke met kennisgeving afwezig. De Burgemeester deelt mede, dat de prijs, die beschikbaar is gesteld voor den schiet- -wedstrijd is ten deel' gevallen aan G. van Willigen, mil.-serg. Reg. grenadiers, al hier. De barak die tot huisvesting heeft gediend voor M. v. d. Linde, is eigendom geworden der gemeente. Aan de torenklok te Biezelinge zal een reparatie moeten gedaan worden, ten bedrage van f 125. Daartoe wordt machtiging verleend. (Prijs opgaaf voor het tuig van de rouwkoets is gegeven door J. F. Meeuwse, voor f240, door F. van Wel, voor f245. De heer Clarijis heeft bericht, dat de dek- kleeden voor de paarden voor f 150 te verkrijgen zijn. De heer Ganseman stelt voor om. tot aanschaffing van het tuig over ,te gaan, en te gunnen aan den laag- sten inschrijver. Aldus wordt 'besloten. Naar de kleeden zal een nader onder zoek worden ingesteld. De ambtenaar ter secretarie, dhr. J. vaii Riet, verzoekt eervol ontslag tegen 1 Juli. Dit wordt op de meest eervolle wijze verleend. De Burgemeester wil inlasschen in de politieverordening art. 45 bis op aandrang van den Minister van Binnenlandsche Zaken om tegen te gaan de verkapte bedelarij: dat iedere venter een bewijs moet hebben van den Burgemeester, onï zijn koopwaar aan te bieden. De heer Ganseman, verklaart zich hier tegèn. Spr. is tegen die verkapte bede larij, evenals de heer Berreman, maar is er niet voor, dat iedere leurder eerl bewijsje heeft. Weth'. ZegeTs stelt voor dit punt aan te houden. Aldus wordt be sloten De schilderijen, geschonken door Jb. Bijlo, zijn netjes gerestaureerd en ge plaatst in de gang van het gemeente huis. Den gemeente-architect zal opgedragen worden een ontwerp te maken vóór dè afsluiting van de nieuw aan te leggen begraafplaats. De lin functie treding van het nieuwe hoofu - der openbare school alhier, is op 1. Juni n.s. bepaald. Den heer v. d. Brugge zal ontslag verleend worden tegen 1 Juni a.s. Het salaris van den gemeenteveldwach ter wordt bepaald op grond van .de cir culaire op f 1350, benevens vrije woning, f 25 voor geneeskundige behandeling, vrije bovenkleeding en rijwiel. Met een adres inzake Plaatselijke Keu ze wordt adhaesie betuigd. Het kohief hondenbelasting wordt vastgesteld op f 350. Dhr. J. van Wingen geelt een wenk om niet te lang te wachten om tot aanschaffing over te gaan van plant- boomen voor den stationsweg. De heer Berreman wijst op den slech ten toestand van de voetpaden te -Bie zelinge. De voorzitter zegt toe zij!n uiter ste best te zullen doen tot verbetering. De 'heer Ganseman vraagt of B. en •W. het noodig achten een ambtenaar ter isec'retarie te benoemen, fs hier in de toekomst zooveel werk, dat die amb tenaar kan aanblijven. De voorzitter zegt, dat er ontzaggelijk veel achterstallig werk is zoodat het .onmogelijk zonder hulp zal gaan. De vergadering wordt geschorst, om na 2 uur aan te vangen met de behan deling van het kohier H. 0. in beslo ten zitting. Souburg. Gisteren vergaderde de Raad. Voorstel van B. en! W. om adhaesie te betuigen aan een adres van de Tweede Kamer betreffende Plaatselijke Keuze, waarover in de vorige vergadering de stemmen istaaklen, werd verworpen met 5 tegen 4 stemmen. Een. 'schrijven van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, om het pensioen van gepensionneerden ingevolge de pen sioenwet voor de gemeenteambtenaren 1913 met 40 pet., te verhoogen, werd ïnj handen van B. en W. gesLeld om advies. Een verzoek van den gemeente raad van Oud-Beijerland om adhaesie te betuigen aan een motie van dien raad, betreffende reorganisatie der gemeente politie werd ingewilligd. Een voorstel van den heer Arendse om de raadsvergade ringen met gebed te openen en te slui ten, werd wee'r aangehouden, aangezien de vergadering niet voltallig was. De aanvangsjaar-wedden van de veld wachters werden bepaald op f 1100ove rigens werden die geregeld overeenkom stig de bekertde circulaire van den Com missaris der Koningin. Een voorstel van B. en W. om voor bestrating van den Nieuwen Vlissingschen weg een leening aan te gaan van f 180Ü0, werd veï- wc-rpen. Op een verzoekschrift van het Plaat selijk Comité van de aid. Vlissingen voor Wijkverpleging om een subsidie van £700 vóór het aanstellen van een wijkverpleeg ster, werd besloten die subsidie te ver- leenen onder voorwaarde, dat de gemleen- te in het voorloopig bestuur wordt ver tegenwoordigd: dat de slaluten en het reglement aan de goedkeuring van den Baad worden onderworpen en dat de verpleging kosteloos geschiedt. Naar aan leiding van de circulaire van Ged. Sta ten. omtrent de vereeniging van gemeen ten, woidt besloten te antwoorden, dat geen vereeniging woirdt gewensc'ht. Voorts deelt de voorzitter mede, dat waarschijn lijk zullen worden gebouwd 100 wonin gen voor de marine, 20 voor het staats spoor en 30 voor ingezetenen. Verder wordt besloten voor vernieuwing van de Kanaalstraat een geldleening aan te gaan groot £8000. Bij1 de rondvraag betoogt dhr. Arendse andermaal de wensehelijk- heid van uitbreiding van het Burgerlijk Armbestuur. Dhr. Elmendoirp behandelde een feeks van zaken. Hij klaagde over de melk, liet gewicht van brood, het afhalen detf asch en vuilnisén het aan ingezetenen geen gelegenheid geven tot deelneming aan aanbestedingen. Ook klaagde hij over de handelwijze van den gemeenteontvan ger, die belastingplichtigen, welke niet kunnen betalen, toch vervolgt en weigerde gedeelten van den aanslag in ontvangst te nemen en aan een ingezetene een waarschuwing zónd, die zijn belasting had voldaan. Vsere. Woensdag vergaderde de raad. Als lid van het Burg. Armbest. in de vacature J. H. Visser, waren aanbevolen K. Sinke, en A. Volkers Jzn. Op verzoek van enkele leden om die aanbeveling, uit te breiden, werd alsnog G. Poppe Jzu. aanbevolen, die werd benoemd. Ver der werd nader vastgesteld de verorde ning óp de heffing van het kadegeld en besloten tot het aangaan van een leening groot f 2000 vopr kasgeld. Bij! de be handeling der cifculaire van Ged. Sitaten omtrent de vereniging van gemeenten bleek de raad hier niet voor te zijn, wel voor een betere begrenzing der ge meente. Oostkanellfi In de Vrijdag gehouden geïneenteraajdlsvergadering werd we gens beëindiging der'vebdistributie eer vol ontslag verleend aan dhr. J. J. Lebbe. Door Gedep. Staten was goed keuring verleend aan het raadsbesluit tot aankoop van grond tot uitbreiding der Algemeene begraafplaats. Enkele wijzigingen werden gebracht in de politieverordening, o.a. de leeftijds grens der brandweerlieden, werd ver hoogd van 50 tot 55 jaar wegens een tekort aan manschappen. Een adres van het Chr. Comité van geheelont houders werd voor kennisgeving aan genomen. Verder was ingekomen een adres van A. J. Goozen c.s. om voor het aloude gebruik van ringrijden op den z.g. ,3den Pinksterdag wederom vergunning "te verleenen. 'Na ©enige discussie werd op voorstel van B. en W. met 4 tegen 3 stemmen, en onder zekere bepaalde voorwaarden beslo ten dit weder toe te staan. Een adres van P. Schoe \Vz. om ten dage der ringrijderij' een tapverbocl van alcohol houdende dranken ter plaatse -in te voeren, vond geen aanleiding tot be spreking, gezien het vroeger geno men besluit. Bij de rondvraag vraagt dhr. A. de Kam, waarom op de ver jaardagen van de Koninklijke familie van de openbare gebouwen niet is gevlagd. De voorzitter antwoordt, dat hem hiervan niets bekend is; hij zal een onderzoek instellen. Ook werd dooi' genoemden beer nog gewézen op de snelheid welke automobielen tegen- woöi*fTg aannemen, hetwelk z.i. ten slotte op ongelukken moet nitloopen; ook hierin zeide de voorzitter onder zoek toe. Oud-Vossemeer. Alhier is op 84-jarigen leeftijd overleden de heer P. Zweedijk, meer /dan 50 jaren opzichter, snoeier en planter der ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrijberghle. Een reeks va,n jaren bekleedde hij ook de functie van dijkbaas bij het waterschap Oud- Vossemeer. Bij de Ned. Herv. gemeente was hij ook jarenlang in verschillende bestuursbetrekkiingen. Biervliet. Bij1 K. B. is aan Th. Boeïf- jan alhier op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gezworene van den Angelina- p older. Groenendijk. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben ©enige dieven ge probeerd in de St. Marlinuskerk alhier in te breken. Toen dat niet lukte daden ze ook op hun nachtelijke wandeling de pastori© aan. Maar ook hier zonder suc ces, dank zij de waakzaamheid van den hond van een der kapelaans. Toen deze ©enige „blauwe piepers" uit ©en „brow ning" liet „rollen", vonden de beeren in brekers het geraden, hun verdwijnpunt te zoeken. Ook de politie was spoedig ter plaatse. Van de daders tot nu toe geen spoor. (Zei.) Kerknieuw*. Niedl. HerV. Kerk. Beroepen te Vlaardingen H. A. Leen- •'mans te Oudemirdum; te ZwamlmerT dam G. A. den Hertog te Kethel. Aangenomen naar 's-Graven'hage dooi' H. K. A. Gravemeijer te Voorburg en W. Biesliaar te Utrecht. Goes. Bij den Kerkei'aad is ingekomen een schrijven van het kerkbestuur te Wil- helminadorp houdende mededeeling van de namen der personen, die benoemd zijn in de commissie tot het voorberei den van een combinatie van de gemeen ten Goes en Wilhelminadorp. Ds. J. F. Lijlsen te Kortgene hoopt 13 Juni a.s. afscheid te prediken; en den 20 d.a.v. intrede te doen te Nigtevecht, na bevestiging door ds. R. P, A. Rutgers, van Katwijk aan Zee. Gerei Gemeenten. Beroepen te Werkendam H. A. Kie viet te Veenendaal. Ger. Kerken. Tweetal te Huizum H. Brouwer te Heemstede 'C. N. Impeta te Purmerend. De heer A. Lauwerte, te Brussel, voormalig R.-R. Priester aldaar, zal D.V. Zondag 6 Juni aldaar in 't am'bt van dienaar des Woords voor deni Evangeli- satiearbeid bevestigd worden. De Ger. Kerk .van Oosterland, die door de scheuring ten vorigen jare zoo klein in ledental geworden is, heeft de vorige week weei' een eigen kerkgebouw in gebruik genomen. Ds. C. J. Wielenga, uit Zierikzee, bediende bij deze gelegen heid [het Woord uit Petrus 2 vs 4 en 5. O'nder de aanwezigen was de burge meester en dr. W. H. Weeda, Herv. pre dikant. Na verdediging van, Stellingen is be- voTdeid !tot doctor in de rechtswetenschap aan de hoogeschiool te Leiden de heer J. J. Gobius du Sart, geboren te Nieuw en iSt.-Joosland. Universiteit van Amsterdam. Docto raal examen in de rechtswetenschap de heer J. G. Krijger; bevorderd tot doctor in de Nederlandsche letteren op' proef schrift: Bijdrage tot de kennis van de maatschappelijke verhoudingen van de zestiende eeuwsche doopers; mej. W. L. C. Coenen, geboren te Amsterdam. Stavenisse Mej. L Rietveld de Hondt, onderwijzeres alhier, is in gelijke betrek king benoemd aan een openbare school te Goikum. Geslaagd te Rotterdam op het exa men voor verpleegster mej. D. Fukken, vroeger te Goes. Geslaagd te Leiden voor het cand. ex. Ned. letterkunde J. J. Schokking, al daar. i Geslaagd op het machinisten-exa men voot het voorloopig diploma de heer J. F. Meijer te Vlissingen. De Minister van Onderwijs, K. en W. heeft :1e. bepaald, dat de commis sie tot het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in het schoonschrijven voor het jaar 1920 zitting zal houden te 's-Gra- venhage; 2e. benoemd tot lid en voor zitter dier commissie: dr. H. .A. J. van' Swaay, inspecteur van het middelbaar yónderwijs te 's-Gravenhage. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk. Pinksteren. Geref. Kerken. Colijnsplaat, 10 en 6 u. ds. Staal, 2.30 u. leeskerk. Kamperland, 9, 2 en 6 u. ds. Baaij1 f Buiten verantwoordelijkheid der Redactiet De Veilingen. MIDDELBURG, 21 Mei 1920. Mijnheer de Redacteur, Voor elk. die zien wil, is de laatste jaren het overtuigend bewijs geleverd, dat het bij eenbrengen en gezamenlijk in publieke vei ling ten verkoop presenteeren van groote hoe veelheden groente en fruit, zoowel voor den producent als voor den reëelen handel, be langrijk voordeel geeft. Hiervan ten volle doordrongen, hebben de Zeeuwsche veilingen het besluit genomen, hun zacht fruit op een centrale plaats te doen vei len. In andere, zeer belangrijke fruitcentra geschiedde dit reeds lang. En de ervaring, die men daar opdeed, is een spoorslag voor alle belanghebbenden, om hier. aan krachtig mede te werken. Wij, Zeeuwen, blijken telkens genegen, om ter wille van onze individueele vrijheid hét „Eendracht maakt Macht" uit het oog te ver liezen. De groote koopman of jamfabrikant kan zich niet rechtstreeks met den tuinder in verbinding stellen, wijl het voor hem de moeite niet loont om naar Zeeland te komen voor een paar duizend K. G. hessen, als hij er honderd, duizend noodig heeft. Thans wordt hij in de gelegenneid gesteld zijn behoefte te dekken. Ten vorigen jare is gebleken, dat partijtjes van enkele duizenden K.G. heel wat lager werden verkocht dan groote kwantums. Daarom kan eerst ten volle worden partij getrokken van het veilingsstelsel door het vormen van een groote centrale markt. Een vrij groot, aantal tusschenpersonen gaat nog steeds den boer op, en tracht de kruis en zwarte bessen uit de hand te koopen. Door allerlei voorspiegelingen wordt menig- een het kind van de rekening. Zoo werden in 1919 te Middelburg, Zierikzee en andere plaatsen door verschillende personen bessen verkocht tegen prijzen, die 10, 20, ja, zelfs 30 cent per K.G. lager waren dan de veilings- prijs van denzelfden dag. Ondergeteekende is gaarne bereid, zulks met bewijzen te staven. Men kan natuurlijk de commissionairs, die dit" weten gedaan te krijgen, geen ongelijk geven. Maar de producent ontvangt zoodoende niet de werkelijke marktwaarde voor zijn goed. Hü zal vooral thans druk door de II. H. wor- den bewerkt. Niemand late zich nu in de val lokken. Het genomen besluit, om op een centraal punt te doen veilen, geeft de meest mogelijke waarborgen, dat de prjjs van den dag wordt verkregen, terwijl tevens afdoende financieele zekerheidsstelling wordt verschaft, wat in den particulieren handel doorgaans onbereikbaar is. Hier komt bij, dat jiiemand hiervan eenig geldelijk voordeel trekt, dan de producent zelf, daar voor het bovenomschreven doel enkel een klein percentage moet worden afgedragen aan de veiling te Goes, die als middelpunt is gekozen, voor de administratiekosten en de door haar overgenomen geldelijke risico. Ieder, die liever zijn bessen tegen de volle marktwaarde van de hand doet, dan ze tegen meer of minder lagen prijs, en dan nog met financieele risico, particulier te verkoopen, ge- ve zijn bessen op aan de ter plaatse zijner inwoning of in den omtrek gevestigde veiling. Desverkiezend gelaste hij, ze niet beneden zekeren minimumprijs te verkoopen. Nadere inlichtingen zullen per advertentie worden ver strekt. De Secretaris der Prov. Veilingscomm. in Zeeland, P. TON JR. Posterijen m Telegrafie. Rij!k s posts p aar bank. Opgave uitsluitend betreffende de post kantoren, Goes en Middelburg en hulp kantoren. "Maand April 1920. Op Spaar bankboekjes, uitgegeven te Goes en elders, werd in den loop der maand ingelegd f 43.708.Ü6V2 'en terugbetaald £51.565.15. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald £7856.481/2- Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank-' boekjes bedroeg 55. Op spaarbankboekjes, uitgegeven te Middelburg en elders, werd in den loop der maand te Middelburg ingelegd £51.238.51 en terugbetaald f64.799.66. Derhalve minder ingelegd dan terugbe taald £13.561.15. Zondag 23 en Maandag 24 Mei. Goes 9.30 u. ds. de Vries, 2 ut ds. Steinz. Mnd. 9.30 u. ds. Homburg, alle keerenl coll. Zending, 'sHeer ATendskerke, vmi. ds. de Voogd, nm. ds. Warners, Mnd. vrn. ds. v. Leeuwen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2