O Telegrammen. land en Tuinbouw en IngeD, tateMinp, Kerknieuws. Onderwijs. Geraisngd Aa&ibestadiagen Rechtszaken Posterijen en Telegrafie. Marktberichten. •een xtadeelig slot van 7149.11 1/2- Daar op! worden de begroot'ngen der verschil lende polders voor het dienstjaar 1920— 1921 vastgesteld. De 6 groote polders, in ontvang en uitgaaf van f 38895.531/2 en de exploitatie van het stoomgemaal in ontvang en uitgaaf van f 16507.131/2- Het dijkgeschot wordt bepaald op1 1 19 per H.A. en de gemiddelde bijdrage voor liet .stoomgemaal op f8.40 per H.A.. l>e jaarwedde van dem dijfcbaas1 wordt verhoogd tot f 1400 .met vrije woning, die van den machinist tod f1350 met vrije woning, vuur en licht, die van den ont vanger-griffier tot f 850 en de gratificatie welke toegekend wordt aan P. van Dijke, tot f 125 per jaar. Een voorstel van den heer J. van Gorsel om de jaarwedden van den dijkbaas en den machinist te ver- 'hoogen, resp. tot f 1800 en f 1500, bene vens vrije woning, wordt met 55 tegen 27 ©temmen verworpen. üp het verzoekschrift van M. C. Hage en andere grondeigenaren om het jaar- lijksch onderhoud van Snabbeswegje, voor gekening van het waterschap te nemen, wordt gunstig beschikt. Vervolgens worden opgemaakt staten van aanbeveling ter benoeming van ge zworenen wegens periodieke aftreding van de heeren .H van "Westen en E. v. d. Slikke. Op de aanbeveling! ter voor ziening in de vacature H. van Westen, worden geplaatst 110. 1 H. van Westen, 2. ÜVT. \V. Kloot en 3. Iz. Hage Jr. Op de aanbeveling ter voorziening in de vacature-E. v. d. Slikke, worden ge plaatst no. 1 E1- v. d. Slikke, 2. C'. Hage J.Ez. en 3. G. Mosselman. Voorts' wordt uitgeloot obligatie no1. 4 groot f500 en besloten verlenging te verkrijgen van de concessie tot heffing van haven- en kaaigeld te Strijenliam. Ten slotte wordt nog. oip' voorstel van den heer J. van Gorsel besloten een blik semafleider te plaatsen op den schoor steen van het stoomgemaal. Zisrikzee. Stct. 96 bevat de statuten van de Visscber svereemiging onder de zin spreuk „Helpt Elkander", alhier. Axel. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders 0111 de algemeene politie verordening zoodauig te wijzigen, dat den caféhouders geoorloofd wordt in den avond van den 2en Pinksterdag hunne gelegen heden geopend te houden tot half 12 ure, in plaats van tot 10.30 uur, is door den Raad aangenomen met 7 tegen 3 stem men. Vóór stemden Oggel, Van de Bilt, Kruijsse, Koster, Baert, Van Dixhoom en De Kraker; tegen stemden De Feijter, Weijns en Dieleman. Aan mej. J. van Splunder werd met 1 Sept. eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan de 0.1. school. Ned. Heiv. Kerk. Beroepen te Thanien aan den Amstel G. A. den Hertog te Kethel; te Wijn gaarden -T. Enkelaar te- Ter Aar; te Elspeet C. B. Holland te Kampen. Geref. Kerken. Beroepen te Limiteren J. L. Jaspers te Doesburg. Bij ds. B. Wielenga te Amsterdam is, naar de Nederl. meldt, ingekomen een gift vain f1000 voor de kerk uit dank baarheid, dat de Geref. kerk het beroe- pingswerk voor den llden predikant weer ter hand heeft genomen. De' kerkraad van de Ger. Kerk te Oostkapelle heeft gedurende de zomer maanden ontheffing van alle diensten ver leend aan dr. D. H. Th. Vollenhoven, ter voortzetting van zijn studie in het buitenland. Zijn correspondentie-adres is Overtoom 318, Amsterdam (p. a. fam. Dooyeweerd). Het adres van den kerke - iraad is J. de Voogt Wz., Moolweg, Oost kapelle, die gaarne bericht inwacht van predikanten, die nog een Zondag beschik baar hebben. Benoemd tot (tijdelijk) onderwijzeres aam school B te Goes, mej. C. L. Mol, alhier. De gemeenteraad van Kattemdijke heeft mej. P. N. Lindenbergh eervol ont slag verleend als. onderwijzeres aan de -o.l. school met ingang van 1 Juni a.s. Benoemd tot onderwijzer aan de School met den Bijbel te Dirksland de heer L. Oranje te Middelburg, die de be noeming heeft aangenomen. -Geslaagd voor eerste stuurman de heeren D. Roelfsema .e« H. E. Ruyten- tweede stuurman H. J. Landsman en R. D. v. d. Leeuw; derde stuurman H. Ihsul. Op de voordrachten ter benoeming van een onderwijzer aan de scholen 38 en 46 te Amsterdam, komt o. a. voor de heer A. v. Nieuwenhuijze te St.-Maartens dijk. Het hoofdbestuur der Vcrseniging van Ch% Onderw. overweegt, op welke wijze er nauwer verband kan gelegd wor den tusschen de verschillende onderwij zers vereenigingen, die elk op eigen terrein arbeiden, met min of meer afgebakend arbeidsveld, n.l. de ..y^K^ntigingien. voor Chr. M.U.L.O., van Leeraren, aan Pro testantsche Kweekscholen, v4n. q11derw.ij-, zers aan scholen voor Zwakzinnigen, en? die aan Gestichtsscholen. Genoemde ver eenigingen zullen afgevaardigden zenden, teneinde te beraadslagen, hoe het ver hand kan gelegd worden. Eindexamens Gymnasia. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen heeft de navolgende gecom mitteerden aangewezen onder wier toe zicht bedoelde examens zullen worden af genomen, bij de eindexamens der open bare gymnasia te Middelburg (te hou den op 10, 11 en 12 Juni) dr. K. Kuiper, dr. J. H. Scholte, hoogleeraren aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam en dr. A. A. Nijland .hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Examens Apotheker. De Mi nister van Onderwijs brengt ter algemeene kennis, dat te Leiden, Utrecht, Groningen en Amsterdam, gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de p Tacti sche examens van apötbeker. Die exa mens zullen aanvangen te Leiden, op Don derdag 3 Juni, te Utrecht en te Amster dam, op Maandag 7 Juni en te Groningen op Maandag 21 Juni e.k. Examens Zeevaartkunde M. O. De Minister van Onderwijs heeft be paald, dat de commissie, aan welke wordt opgedragen het examineeren van hen, die een akte van bekwaamheid wenscben te verkrijgen tot het geven van middelbaar onderwijs in de Zeevaartkunde (akte I) voor het jaar 1920 zitting zal houden te 's-Gravenhage. Te Breda is in den ouderdom van 73 jaar overleden dr. J. L. Herten, school opziener in het arrondissement Roermond. Benoemd tegen 1 Juni a.s. tot onder wijzeres aan de Christelijke school te Wissekerke, mej. N. S. Lamain aldaar. Tot onderwijzer aan de Chr. school te Meliskerke is benoemd de heer P. C. van Dijk te Middelburg. Leerplan gymnasium. Bij K. B. van 1 Mei j.l., „Staatsblad" 105, is een wijziging vastgesteld van het leer plan voor de gymnasia, welke 1 Sept. a.s. in werking treedt. Voor de Grieksche taal en letterkunde is bepaald, dat in de vijfde klasse boven dien drie (in plaats van twee) lesuren aan de lezing en verklaring van moeilijker proza worden besteed; voor de Latijnsche taal en letterkunde worden in die klasse vier (in plaats, van drie) lesuren aan de lezing en verklaring van dat proza besteed; voor de natuurkundebovendien worden in de1 vijfde en zesde klasse telkens twee uur (in plaats van ©en), meer in het bijzonder bestemd voor de leerlingen, die zich uitsluitend willen onderwerpen aan het eindexamen ter verkrijging van h'et getuigschrift voor de faculteit der genees kunde of der wis- en natuurkunde, be steed aan een meer wetenschappelijke be handeling van de algemeene eigenschap pen der lichamen enz. Verder is vastgesteld ,dat de duur der lessen bepaald is op 50 minuten, waarop niet mag worden gekort voor pauzes. Vereeniging het Belgisch Trekpaard. bi de te Roosendaal gehouden alge meene vergadering vain de vereeniging „Het Belgisch Trekpaard" werd medegei- deeld, dat .aan de plannen tot uitbreiding der op <29 Juni a.s. te houden tentoon stelling geen gevolg kon worden gegeven, daar verschillende aangevraagde subsidies niet werden toegestaan. Vastgesteld wer den de prijzen voor de a.s. tentoonstel ling. D e vrouw o pi het kiezers- pad. In de Limburger Koerier (r.-k.) lezen wij1 over de drukte van d'e stem ming voor de Maastrichtsche gemeen teraadsverkiezing opi Maandag „De ijver dep vrouwen om van haar kiesrecht gebruik te maken, was op merkelijk. iVelen waren natuurlijk in de voor haar geheel ongewone om geving wat linksch en onbeholpen, maar over 't, algemeen vlotte het. toch zeer goed. Enkele vermakelijke tooneeltjes de den zich voor. Een waardige matrone, geflankeerd door twee rijpere doch- teren, werd ten stembureeie opgeleid onder woordenrijke inlichting; hoe het werk moest geschieden. Hoofdschud dend over die nieuwerwefsigheid vol deed „Meer" aan de opdracht, wat zenuwachtig, zoodat ze den boel ver knoeide en een nieuw biljet moest vragen. Met het papier wapperend, kwam zie ten tweeden male uit het. stemhokje. Aangemaand om het toe te vouwen, plooide ze het met den zwarfcgemaakten naam naar buiten. Nieuwe protesten, nieuw gevouw, en na het biljet in de bus te hebben gestoken, trok de waardige vrouw af, gesticuleerend tegen hare beide flan- keerende spruiten, dat dit nu eigen lijk 'nwerk was, da,t ze maar liever aan de .„maanders" hadden moeten overlaten. Een oud moedertje wilde epn stem lokaal binnengaan, toen een propagan dist; met rooden band om den arm haar den naam „Paris" wees. Daar moest ze op stemmen.. Dankbaar voor de ontvangen inlichting, wild© het vrouwtje naar binnen gaan, toen ze werd aangeklampt door een juffrouw met om 'den arm een witten band, waarop een geel kruis de Pause lijke kleuren. „Of ze wel wist, dat Paris socialist was". „Soosjalist? Ik ben katteliek, juffrouw! „Dan moet u zóó stemmen..." Vingerwij zing. Ja, de vrouwelijke propagandisten waren ijverig. Dok de rooden hadden er. En in de stratenwaar alle café's en bierhuizen potdicht gesloten waren, liepen mannen met roode bloempjes in net knoopsgat, of stevende een dikke vrouw-uit-het-volk, met hare meisjes, wien 'ze oranjelinten door de haren had gevlochten. Schoolkinderen liepen met blauwe banden, gemaakt van ree pen schoolschriftenomslagpapier, om de armen om te manifesteeren dat deze hoop der toekomst geen roode gevoelens is toegedaan. Maar de men- schen waren gemoedelijk en kalm, al werd er hier en daar wel eens ge- wobrdenwisseld tusschen Ide propa gandisten met den rooden en die met den geelwitten brassard. Alles liep zonder incidenten af. Geen drank had. de hoofden vérhit. In totaal werden 20/681 geldige stem men uitgebracht. Er waren 22.388 stemgerechtigde inwoners. Ongeldig ruim 600 stemmen, zoodat ruim 1000 kiezers niet aan hun stemplicht vol daan hebben. Moordaanslag. Eergi steren is te Uiterburen, gemeente Zuidbroek, op den veehandelaar Dalsheim van Noordbroek een moordaanslag ge pleegd. Vijf verwondingen zijn hem met een stuk ijzer toegebracht. Zijn toestand was heden1 niet hopeloos. Inbraak. Gisternacht is inge broken in de woning' van den heer P. in het Ripperdapark te Haarlem. Een groote hoeveelheid zilver is door de inbrekers medegenomen, 's Morgens half 5 heeft een agent aan de Arn- sterdamlsc'he vaart te Haarlem twee mannen aangehouden, elk een zak dra gend. Een der mannen wist evenwel te ontkomen. De gearresteerde had in den zak een groot aantal zilveren voor werpen. 's Morgens is aan het station te Haarlem pog een andere man aan gehouden, eveneens in het bezit .van een zak met zilver van de bedoekte inbraak afkomstig. Naar den derden, die aan de Amsterdamsche vaart vluchtte, wordt nog gezocht. E en brutaal heer. Een als heer gekleed persoon vervoegde zich ter directie van de Oranje Nassau Levensverzekering Maatschappij' te Amsterdam. Hij zeide een. vertegen woordiger van een Vleeschmachine- handel te zijn. Na ©enigen tijd keerde hij per auto terug met, een masker voor het gelaat, snelde naai" de brand kast, greep daaruit èen portefeuille en kon zich uit de voeten maken. Toen men begreep wat er gebeurd wais, snelde het .personeel hem .achterna;. Nu sprong de achtervolgde in het water. De politie wist hem echter op het droge te brengen en arresteerde hem. [Over deze poging tot bankroof wordt nog het volgende gemeld: 'De dader," de "31-jarige res^erve-lui tenant Weismann begaf zich met re volver, pet en masker in den zak eerst naar de Oranje-N,assau-levensver zekering, gevestigd Frederiksplein 51, en knoopte daar een praatje aan met den chef over schrijfmachines. Welsman wist precies te vertellen, waar de firma haar .machines had gekocht en vroeg; of hij haar niet eens typewriters mocht leveren. Al keek hij e enigszins vreemd om zich heen, toch koesterde 'hiet personeel geen kwade vermoedens jegens den bezoeker. 'Hierna begaf W. zich naar het Spui, stapte daar in een Atax en liet zich naar een andere 1 evensverzekerings bank op het Rokin rijden. Ook hier sprak hij over schrijfmachines en neus de goed rond, ohii zich te vergewissen, of hij hier zijh slag zou kunnen slaan. Vermoedelijk echter deugde de situatie niet. voor zijn plannen, althans hij zocht zijn auto weer op en gelastte den chauffeur naar de Oranje Nassau té rijden, waar hij 'tegen twaalf uur arriveerde. Hij gelastte den chauffeur, die niets kwaads vermoedde,'te wachten. Inde gang gekomen, verwisselde hij zij'n slappen hoed voor een pet, deed een sjaal om en een masker voor. Omdat hij vreesde, dat iemand na hem "hel gebouw zou binnengaan het was zéér druk op straat - nam: hij het kussentje, dat de voordeur openhoudt, van den spijker en sloot het gebouw. Vervolgens /trok hij! een browning, wierp de kantoordeur open en toen het personeel opkeek, zag het een blin kende revolver in de hand van een feniaskerden .man. De chef en twee antoorbedienden doken ijlings weg achter den grooten lessenaar en de beide dames begonnen te gillen. iDe geheimzinnige vreemdeling stond onbewegelijk achter 'de balie en toen het gegil bedaard was, Splrak hij„Pas op, want ik schiet F' Met een ruk wierp; hij do balie open, 'steeds zijn vuur wapen- op het personeel richtende en stapte snel op de openstaande brand kast toe. Hij greep een dikke portei- feuille en stapte het lokaal uit. In -de gang deed hij het masker af en borg de revolver op. Toen hij 'in den auto stapte, begon de chauffeur argwaan te koesteren. W. Joch was met een hoed op het gebouw binnen gegaan en kwam er uit met een pet op, een sjaal om en'een portefeuille in de hand. De bestuurder weigerde hem te rijden, ofschoon de vreemde ling steeds riep/.Rijden Joch, chauf feur, rijden!" Deze bleef echter on bewegelijk zitten. Inmiddels was de deur van het ge bouw ten tweede male geopend en kwam de heer Donker, een der fir manten, naar buiten. Deze had van uit de achterkamer den brutalen roof gezien, was1 via een tweede deur naar buiten geloopen en kwam juist ach ter den roover aanloopen. .Weissman sprong uit den auto, trok weer zijn browning, richtte die op; de nieuwsgierigen, die naderbij gekomen .waren, draaide zich met eèn nik óm en sloeg op; de vlucht. Hij stoof, ge volgd door het kantoorpersoneel en veel publiek over .het Frederiksplein, naiti scherp den hoek naar de Ach tergracht, waar een politieagent op Met geschreeuw van: „Houd den dief3" dè armen uitbreidde, om hem tegen, te houden. Weissman, die' niets van zijn kalmte scheen verloren te heb ben, sloeg den politie-beambi© legen den grond en snelde de sluis tegen over het Circus Carré op. ;Op de sluis richtte hij 'de revolver op net publiek, haalde de portefeuille te voorschijn en wierp haar weg. Met een sprong wasl hij' te water en kwam' naar den overkant. Onder 't zwemmen verloor hij zijn wapen. Zijn slagen werden hoe langer hoe matter en de agenten, die zich voor het circus op den wallekant hadden opgesteld, kon den hem eenvoudig op het droge trek ken. Bijna door zij'n knieën knikkend, bracht men hem het circus binnen, vanwaar hij! geboeid naar het politie bureau. Stadhouderskade werd geleid, natuurlijk onder een -enormen toeloop van nieuwsgierigen. Onderweg poogde hij' nog te schertsen en zeide„Het was geen revolver; bet was m!aar ben speelgoed-dingetje _cr- .Ongelukken. Te Rotterdam' is een 4jarig; mei sje door e.en vracht wagen overreden en kórt daarop over leden. Te Hattemierbroek is een boerewagen door een meikan,to aan gereden, met hét gevolg da.t een op eerstgenoemd vervoermiddel zich' be vindende man van 23 jaar werd dood gedrukt. Domburg, huis, meubelen, Blaupot t. Cate. Domburg, huis, twee inboedels, Blaupot ten Cate. Heinkenszand, inboedel, v. Cleef. 'S Heerenhoek en Heinkenszand, af braak, Verhoek en de Kok. Middelburg, huizen, Struve. Kruiningen, veilingsgebouw, huis, tuin, .Schram. Kwadendamme, hoefje, Pilaar. Oostkapelle, huis, inboedel, Ittmann. Biezelinge en 's-Gravenpolder, afbraak, Hollmann. Goes, bouiw- en weiland; Ierseke, hofstede Neuzen, Schram. Goes, bouw- en weiland, v. Dissel en de Maret Tak. Nisse, paarden, koeien, Hollmann. Middelburg, hofstede, Hioolen. Kruiningen, hofstede, Schram. Vlissingen, inspan, Paap. Schore, kapitalen boereninspan, Hollmann. Middelburg, hofstede, De Neeling. Goes, huizen, v. Dissel. Kattendijke, landerijen, Pilaar. Rilland, huis, Pilaar. Kortgene, inspan, Markusse. Schore, veldvruchten, Hollmann. Mei. 21 21 26 26 27 27 28 28 29 31 Juni 2 3 3 9 25 Juli. 28 Mei. 22 Goes, bouwen, woning en wachtkamer op de begraafplaats en woning Goe- sche Sas, B. en W. 26 0.-Vosseme©r, kei- en klinkerbestra ting, B. en W. 29 Borssele, verleggen keiweg, B. en W. Juni. 1 Breskens, herstel enz. Waterschap. 2 Rilland, onderhoud, enz. Zimmerman- polder, J. Blok Jz. Jr. 11 Middelburg, verharding hoofdweg Braakman enz., Adm. Domeinen. PARIJS, 19 Mei. De gunstige invloed van de te Hythe genomen besluiten op den wisselkoers wordt voortdurend be vestigd. Het pond is gedaald tot 52.50. Men merkt op, dat de verbetering der koersen zich zelfs tot de Duitsche uit strekt. Deze was 14 dagen geledenj 215 mark per pond en thans niet meer dan 183 a 186. Wat de Belgische franc be treft, deze is. van 52 pond na de con ferentie tot 51 gedaald. Alles wijst er op,. dat het besluit de schadeloosstelling vast te stellen en de wijze van haar betaling te bepalen nog gedurende eeni- gen tijd de koersen zal verbeteren van het vasteland. Maar m'en is. van meening, dat er nog twee onzekere factoren be staan. Eenerzijds blijft de houding der V. ,S.- ten opzichte der internationale Europeesche overeenkomsten twijleiach tig. Zoolang Europa niet,-weet in welke mate Amerika 'er in zal toestemmen, zoo het er in toestemt, deel te nemen aan de economische opheffing, der door den oorlog getroffen landen; zal men onmo gelijk een spoedig herstel der credieten kunnen voorzien. Anderzijds bespreekt men het slagen der groote internatio nale leeningen. Het geld is thans in derdaad schaaxsch op alle markten. Men herinnert er aan, dat verscheidene lee ningen, te Londen door eenige Britsche dominions uitgeschreven, feitelijk mislukt zijn, terwijl het aantal der niet verkochte obligatiën varieerde van 30 tot 80 pet. De financiers te dezer stede critiseeren dus de middelen, waarvan men gespro ken heeft om de Duitsche schadeloosstel ling te verkrijgen binnen korten tijd, maar intusschen keert het vertrouwen terug en de financiëele toestand van Frank rijk tegenovpr het buitenland wordt zicht baar beter. Cj'O.f- BERLIJN, 19 Mei. lp. Berlijn is opzien teweeg gebracht door nieuwe meldingen aangaande verdere Poolsche plannen, Op* per-Silezie met geweld in bezit te nemen, te Beuthen in Opper-Silezie had den 15- den Mei een vergadering van Poolsche samenzweerders plaats, waarbij verklaard werd, dat het district Rijbnik het eerst aan 'Polen, moest overgaan. De agitatie van Poolsche zijde om een nieuwe mijtt- werkersstaking te doen uitbreken, wordt met buitengewoon hooge geldsommen be dreven De Polen hebben in het dis tils t Rybnik een draadloos station opge richt en een staf van Poolsche militairen is reeds in genoemd district aanwezig. Geheimschriften betreffende Poolsche plannen bevinden zich in de Kanden der Duitsche Tegeering. Uit Breslau wordt bericht, dat groote aankoopen van uit rustingsstukken voor de Poolsche troe pen gedaan worden. AMSTERDAM. In de Planciusstraat is een 8-jaiig knaapje door een vrachtauto overreden, tengevolge waarvan het on middellijk overleed. AMSTERDAM. 'Op het Y bij de aanleg plaatsen van de Kon. Holl. Lloyd is eeü ijzeren motordekschuit beladen met zak ken vijgen, door den golfslag van een voorbijvarende sleepboot omgeslagen, waardoor de lading te water geraakte. De Schuitenvoerder sprong te water en is door personeel van de Gem'eentepont geTed. AMSTERDAM. Vanuit Zwolle is naar hier overgebracht een 16-jarige jongen, verdacht van verduistering van een be drag van ongeveer £8000, hier ter stede gepleegd. AMSTERDAM. De politie bericht, dat er valsche bankbiljetten van 25 gulden in omloop zijn, waarschijnlijk uit Duitscb- lana ingevoerd. Ze zijn verschillend ge nummerd. De kleur is meestal wat don kerder dan van de echte biljetten. Ze zijn gemakkelijk te kennen, vooral ook door Jiet gladde papier, waardoor ze bij het vouwen licht breken. (Ongecorrigeerd.) Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte onzer vorige oplaag opge nomen. HAARLEM. Te Overveen. heeft he denmorgen een botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto en een auto, waarin luit. van Rees en het Kamer lid Dnymaer wan Twist gezeten wa ren. Dé eerste wierd licht gewond, dje laatste is ter observatie in het Diaco- nessenhuis te Haarlem opgenomen. ZUTFEN, 19 Mei. De rechtbank veroor deelde E. D., landbouwer te Epie, ter zake, dat hij op 31 Maart den 72-jarigen G. J. Puit in 'drift met de vuist doodsloeg, om dat Puit niet voor hem uitweek, tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. P. S., door de Zutphensche recht bank tot levenslange gCv. straf veroordeeld wegens moord op vrouw Kikkert te Apel doorn, beeft hooger beroep aangeteekend. In de commissie van onderzoek voor het vakexamen in den postdienst, hóeft o.a. zitting de heer J. Spaan, directeur P. en T. te Tholen. Serooskerke. Gisteren is publiek ver kocht ten overstaan van notaris A. de Neeling te Middelburg: een" Renteniers- woning unmet grooten tuin, te Serooskerke, A 188, groot 4 A. 80 c.A. Verkocht voor f5254, aan A. Schout te Serooskerke/ een Huis, erf en tuin aldaar, aan de Dorpstraat, A 70, groot 1 A. 40 c.A. Ver kocht aan Mevrouw Zonnevijlle te Se rooskerke, voor ,f 1633. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Naar waarnemingen in den tnorger van 20 Mei, medegedeeld door het Kon. Meteor. Instituut te de Bilt. Hoogst© barometerstand 769.8 te Wisby, laagste- 746.4 te Vestmanoer. Yerwachtingto t den avond van 21 Mei Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen; gedeeltelijk bewolkt; droog weer; warmer. Middelburg; 20 Mei. Boter f 1.35. Part. fl.45. Eieren flO.—Part, f 10.50. Van de. graanmarkt zal wegens den geringen aanvoer tot den nieuwen oogst geen noteering meer worden opgemaakt. OOSTBURG. Tarwe f 40f 41, Haver £24, Wintergerst 'f26, Kookerwten f25 £26, alles pet 100 R.G. VLISSINGEN, kt Mei 1920. Spinazie II—201/2, Kruisbessen 17i/2—20y2) Wit lof 30, Muizen 34, Poters 271/2, Uien' 13V2—141/2 ct., alles per K.G. Eieren 10i/2, Bloemkool 20i/2—35Vi>, Koihkom- miers Mps ct., alles per stuk. Rhabarbet, 51/2ISi/a-, Radijs 31/24y2, Uien 'iya

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 3