I ill "V en leg daj jj lijl Ij 9 On lie «1 belan J. E. Midd Ri Gei voord te Net LeeJ jaar. 1 en net Duitse Talen, i in het hoofdz; der p Nederl van mi Vrijs zitters H.B.S. Aanme kantood 1920, 3 uur, eventui Beloc per ma; per ma leerling Na ee geschiki telefonii wedde stijgeD t •fgelegd tenwereld onmogelijk te maken in den steek. En gingen er per auto van door toet een paar balen' linnen, ©enige do- zijlnein schoenen en een hoop levens middelen, die zij hadden .„gerequi- reerd." Toen kon de Sangerhauser politie weer haar macht uitoefenen. Deze moderne boeven zijn werkelijk communisten geweest. Zelts de „Frei- heit" moet dit toegeven. Dit voorbeeld zar wel navolging vin den, ook bij riiet-„connmtnisten Het grootste draadlooze station van de wereld.. De Radio Corporation zoo wordt gemeld uit New-York heeft 2400 H.A. land te Rocky Point op1 Long Island gekocht voor bet grootste draad looze station van de wereld. Dit zal tien millioen dollars kosten en 72 stel sels van antenne hebben op' stalen torens, 400 voet hoog, en een radium van twee en een halven K.M. van liet centrale krachtstation. Het station zal in verbinding staan toet Frankrijk, Ita lië, Polen, Scandinavië, Duitschland en 'Argentinië. Het draadlooze station te Nauen, bij Berlijn, is het grootste dat .thans in werking is, maar dat te Bordeaux, met acht torens van 800 voet, zal het overtreffen. Rocky Point zal Bor deaux ver te boven gaan, hoewel do Amerikaansche torens betrekkelijk laag zijn. De reden daarvan is, dat de Alexanders on wisselstroomdynamo's en .de vele antennen de vréfeisohta kracht met vijftig percent zullen ver minderen. Be reizende diplomaten. Om tegenwoordig aan diplomatie te kunnen doen, merkt een Parijsch blad op. dat lang niet tevreden is over de tot dusver Vvoor .Frankrijk behaalde voordeelen in het diplomatieke spel, moet men in de eerste plaats in den trein kunnen slapen en geen last van zeeziekte hebben. De oorlog werd geleid idoor gene rale staven ia salonlreinen; de vrede is gemlaakt door diplomaten, die steeds tusischen de vtielen zitten. Het eene oogenblik' zitten ze in San Remo, het volgende in Hythe of Spa. Het volgend jaar vergaderen ze in Venetië, Tunis, Ottawa of Tomboektoe. En dat alles, omdat men indertijd niet heeft kunnen besluiten even naar Bel gië te gaan ,Het blad twijfelt aan den ernst van zulke .beraadslagingen^ dan hier, dan daar; na vijftien uur in een sneltrein te hebben gezeten, wordt er even over Mesoptotamië gepraat en drie minu ten voor het vertrek van den trein wordt het jrijk van den grooten Turk Eeliquideerd en plotseling klinkt et vertreksignaal en roept men elkaar een ijlings „Nu, we spreken daar nog wel eens over!". Misschien is ,dat wel de reden, dat al die reizen Frankrijk nog zoo wei nig voordeel hebben opgeleverd. Te voet naar Londen. ,De wandelingen naar Londen komen in de mode. Eemgen tijd geleden wan delden ontevreden geirem ob i 1 i s eerden uit alle doelen des rijks naar Londen om hun grieven aan de regeering bloot te leggen. Daarna volgde de marstih der blinden, die Lloyd George wil den ontmoeten. Nu zullen de boerenarbeiders aan de beurt komen. De boerenarbeiders hebben geklaagd over de kleinheid hunner dagloonein. De boeren zijn niet geneigd meer te betalen. De arbeiders zeggen, van 42 Bh'. 6 d. pier week niet tfe kunnen leven. Een deputatie van de boerenknechts uit Essex bezocht het Lagerhuis, om daar aan de parlementsleden hun grie ven te kennen te geven. Mocht dit niet haten, dan zullen onder leiding van de Amalgamated' Workers' Union vijftigduizend boeren knechts naar Londen wandelen, oto hun eischen aan de regeering voor te leggen. Korte berfbhten. Poincaré is als lid der commissie voor het vaststellen der schadever goeding afgetreden, en treedt af als president van de commissie tot her stel in .verband 'met de beslissingen te Hythe genomen. De Engels che havenarbeiders ver-; eeniging verbiedt haren leden het la den van munitie voor Polen. Onder overlegging van een op- roepingskaart kunnen bij' de komende verkiezingen voor den Rijksdag in Duitschland de kiezers die op; reis zijn hun stemmen uitoefenen in de plaats waar zij vertoeven. In Oostfriesland heeft de land raad Kleine afgekondigd, dat het ver boden is haamlooze aankondigingen in de couranten te plaatsen. Alle ad- vertentiën moeten met een naam ge- teekend zijn. Berlijn lijdt onder gebrek aan meel. Men heeft het bakken van brood jes weer moeten verbieden. Het rant soen suiker voor de eerste helft van Mei is niet geleverd. Uit Warschau wordt gemeld: Het Amerikaansche Tloode Kruis alhier heeft een extra trein .chloorgas paal Kieff gezonden. 1 Dit gas is bestemd voor de zuivering van het drinkwater te; Kieff, waar blij kens ontvangen telegrajmmen, de cho lera is uitgebroken. Uit Teheran wordt aan de „Ti mes" gemeld, dat bolsjewistische troe pen in Astera zijn verschenen en de Perzische grens nebben overschreden. De bolsjewisten hebben verklaard, dal zij geen strijd zoeken met. de Perzen, doch dat zij het terugtrekken der Brit- sche troepen eischen. In pen telegram van den raad van den volkenbond te Rome aan Wilson, wordt tot dezen het verzoek gericht, den Volkenbond in No vember a.s. bijeen te roepen te Brussel, wiji Genève alsdan de conferentie nog niet zal kunnen her bergen. Gisteren heeft maarschalk French, de burggraaf van Yperen, het Engel- sche oorlogskruis aan de stad Ype ren overhandigd. De ruïnes van de woeste steden waren in feestdos. Ko ning Albert woonde de plechtigheid bij. De staat Yucatan heeft zich bij de revolutie in Mexico aangesloten. In Canaida wordt een weelde belasting ingevoerd. Millerand heeft een feestmaal ge geven ter eer© van het diplomatieke korps, waaraan de Duitsche Zaakge lastigde Mayer heeft aangezeten. Dit is de eerste mlaal sinds den vrede- dat de Duitsche vertegenwoordiger iets' dergelijks beeft meegemaakt. De Belgische Senaat heeft het vredesverdrag met .Oostenrijk aange nomen. Het kanaal van Brussel naar de Schelde zal nog dit jaar gereed komen. Dan is Brussel zeehaven. De bakkers te Madrid hebben de algemeen© staking uitgeroepen. De grootste en modernste Zweed- sche onderzeeboot is Dinsdag in de haven van Karlsruhe gezonken. De oorzaak is onbekend. Er zijn geen on gelukken ite betreuren. Spanje's beroemdste matador en favoriet der Spjaansche koningin, Jo- selito Galleto, is in een stierengevecht te Talavera ten Westen van Toledo, door 'een stier gedood. De „Idea Nazionale" meldt uit LondenIn politieke kringen alhier verluidt met zekerheid, dat Venizelos heeft voorgesteld, koning Alexander te vervangen door een En gels che prins. Dit voorstel is evenwel niét in over weging. In antwoord op pen desbetref fende vraag van pen democratisch en afgevaardigde heeft Ide Duitsche rijks minister van justitie verklaard, dat in het officieele verkeer de predicaten koninklijke hoogheid en dergelijke niet meer gebruikt zullen worden. De Duitsche regeering heeft nog steeds geen aankondiging gekregen van het uitstel van de conferentie te Spa. Té RemScheid hebben communis ten het raadhuis overvallen en eien machinegeweer van de veiligheidspo litie en paarden uit de gemeentelijke stallen gestolen. De veiligheidspolitie liet hen begaan. Bij' een oefentocht van een En- gelsch luchteskader boven Keulen zijn twee vliegtuigen naar benéden geval len. Twee officieren zijn gedood, twee gewond. Op 28 Mei wordt een Lichtdienst BayonneBilbao geopend. Daarna vol gen ParijsBrussel en ParijsPraag. De conferentie van Hythe zal binnenkort te Londen worden voort gezet. IDe Duitsche Nationale Vergade ring houdt heden haar laatste zitting. De federatie van mijnwerkers van Pas de Calais heeft haar leden uitgenoodigd heiden den arbeid te her vatten. i f—- Mominousseau, secretaris van de federatie van Fransche spoorwegarbei ders is in hechtenis genomen. r— Uit Duitsche parlementaire krin gen verluidt, dat de links-radicalen erkennen aan 'twerk te zijn voor een nieuwe revolutie tegen den tijd der verkiezingen. Te Madrid hebben de vrouwen gedemonstreerd tegen de duurte van het brood. Er hadden wanordelijkhe den plaats. De politie heeft van haar wapens gebruik gemaakt. Er zijn ver scheidene gewonden. De staat van beleg is afgekondigd. Binnenland, Geref. Ve,reeniging voor Draakb estrij ding. Bovengenoemde vereeniging houdt D. V. haar 19e algemeene vergade ring op Woensdag4 Augustus a.s'. te Leeuwarden in de Noorderkerk.. Aan de bondsvergadering zal het karakter vaar een toogdag gegeven wor den. Ds. W. H. Gispen van Soheve- ningen, zal refereerem over: „De be zwaren die tegen 't standpunt der ver eeniging - ingebracht worden", terwijl de heer J. Minderaa., van Amsterdam-, spreken zal over: „De beste wijze van werken voor onze afdeelingen." Kind er kamp. Naar het kinderkamp te Dïdam, 'door het Rijk aan de Centrale Commissie voor uitzending van Nederlanclsche kinderen naar buiten, gevestigd te 's-Gravenhage, bureau Fraakenslag 83, in bruikleen afgestaan voor de ver pleging van zwakke kinderen, die we gens lichaamsgebreken niet geschikt zijn voor uitzending naar gezinnen op het platteland, en ook niet in aan merking kunnen komen voor opname in gewone koloniehuizen, is op 18 en 19 Mei de eerste groep van 80 jon gens vertrokken, afkomstig uit Am sterdam, Rotterdam, den Haag, Arn hem, Haarlem, Leeuwarden,, Middel burg, Oudewater ren Roermond. A'l 1 er lei. Binnenkort, zal aan den hoofdcursus te Kampen een vaandel worden uit gereikt, dat overeenkomt met dire van de Infanterie-regimenten, met uitzonde ring dat het als opschrift het woord „hoofdcursus" draagt. Blijkens telegrammen uit Tokio zijn aldaar aan de bemanning van het Ne- drerlandsch eskader schitterende fees ten aangeboden, terwijl aan de gezag voerders onderscheidingen zijn ver eerd. Mengelberg .krijgt Vrijdagavond als huldeblijk een bedrag van meer dan 100.000 gld., hetwelk later aan de Amsterdamsche Toonkunstenaars-Ver- eeniging vervalt. Wij vernemen, dat C. Zaalberg, die sedert het optreden van den vroegeren Directeur-Generaal van Arbeid, van IJsselsteijn als Minister van Land bouw, tijdelijk belast was met de waar neming van het. almbt van Directeur- Generaal, thans definitief als Direc teur-Generaal van Arbeid is benoemd. In parlementaire kringen verwacht mien dat eerlang dé Tweede Kamer bereiken zal een wetsontwerp tot wij ziging ,der oóHoigishegrooting voor het loopende jaar,' waarbij ongeveer elf millioen „gulden zal worden aange vraagd tot dekking der onkosten ver bonden aan de 1 Januari j.l. inge voerde bezoldigingen bij de landmacht. De Minister van Landbouw heeft besloten met ingang van 28 Mei e.k. van de lijst van goederen, aangewezen ingevolge artikel 1 der Distri butiewret 1916 het artikel normaal-margarine ,af te voeren.. De Minister heeft besloten tot naderle aankondiging dispensatie te verterenen van het verbod van uitvoer van ter- pineol, terpunihydrait en aiaaestliesiine. Het gearresteerde lid van den Arn- hemsclien Raad heet niet Bat, maar B. A. Tennissen. Een wagon, geladen met vuurvas ten steen, komend© uit het Roergebied, en bestemd voor de gasfabriek te Zwolle, bleek bij opening aan het sta tion te Zwolle' door de douane, 12 on gebruikte granaten te bevatten. Onde* politietoezicht is de wagon gelost. Te Akkerwoude (Fr.) staat een flink burgerhuis;leeg. Een unacum 1 Bond van Ned. Herv. Jonge- lingsver. opï Her. Grondslag. Bovengenoemde Bond hoopt op tweeden Pinksterdag zijn tiende jaar vergadering te houden te Rotterdam in de Salon Doele. In de morgenver gadering worden de respectieve ver slagen uitgebracht, heeft, de bestuurs verkiezing plaats en komen enkele voorstellen aan de orde, terwijl in de middagvergadering de voorzitter van den Bond, Ds. J. Kraay van Gorcum, een opwekkende rede hoopt te houdein. In aanmerking genomen den kring, waaruit deze Boncl zijn leden telt, zal de belangstelling vóór 'dezen bondsdag groot zijn. Uitvoering Invaliditeits- w e t.. Een werkgever te IJzendijke, tegen wien een dwangbevel wegens het niet betalen van premie was uitgevaardigd en die-tot heden absoluut weigerde ze gels te betalen, heeft onmiddellijk na beteekening van het dwangbevel van den ontvanger der directe belastingen het ver- verschuldigde voldaan. Middelburg. Maandag houidt de Bond van Harmonie- en Fanfare-vereenigiingeu in Zeeland, gelijk men weet, haar derden Bondswedstrijd, waaraan van de 34 aan gesloten vereenigingen er 29,' met runn 800 uitvoerende leden, zullen deelnemen. Verder heeft de vereeniging „Middelburg Vooruit" op dieft dag, maar nog meer op Dinsdag, verschillende openbare mu ziekuitvoeringen gearrangeerd. Den eersten dag komen de gezelschap pen, waaronder uit Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen en Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, te kwart over tien op het stationsplein bijeen en marcheteren zonder te spelen dit laatste met het oog op den kerktijd naar het Schut tershof, waar te half elf de officieele ont vangst plaats beeft, waarna te elf uur bet concours aanvangt, hetwelk, ge zien bet groot aantal deelnemende, gezel schappen, verschillende uren in beslag zal nemen, terwijl de jury, bestaande uit de heeren W. van Erp' te Amsterdam, J. Zaagsma te Zeist en Gerardus Dik te, Lei den zeker geen makkelijke taal zal hebben. De gezelschappen, dite hun beurt hebben gehad, zullen zeker wel zorgen, dat ook huiten den Schuttershoftuin muziek ge maakt wordt gedurende den middag, maar het eerste in bet programma aangekondig de openbare concert is dat van 57 uur op de Markt te geven door „Apollo" van Wjssekerke, gevolgd van 810 door bet gezelschap „Houthandel Walcheren" te Middelburg. Het laatstgenoemde gezelschap zal Dins dag te 9 uur met een reveille den twee den feestdag inzetten. „Apollo" voornoemd geeft dien dag van 1023 op de markt en van 24 op bet Molenwater ©en uit voering. Des middags van half drie tot half vijf speelt het Middelburgsch muziekkorps op de Markt, terwijl ,-,Ons Genoegen" uit Kamperland en „Oefening na den Arbeid" uit Ritthem elkaar op de Loskade en den Dam afwisselen. Van 57 is het wedier de „Houthandel Walcheren" die zich op de Markt laat hooren, waarna eeir muzikale wandeling met verschillende gezelschappen door de stad plaats heeft, en ten slotte de mannen van Jan Morks van half negén tot. half elf het slot-concert geven. Opgemerkt zij nog, dat des Maandags te half negen ©en extra-trein zal vertrek ken in de richting Roosendaal, waarop te Viake een tram, te Hansweért eeh boot en te Walzoorden weder ©en extra-trein zullen aafisluiten. Gisterenmiddag stond de schilders knecht R. IJ., wonende Gortstraat alhier, in de Langedelft op twee aan elkaar ge bonden ladders te werken aan den gevel van den winkel van den heer de Nijs, toen plotseling de onderste ladder doorbrak en Ij. naar beneden viel op de stoep. Hevig bloedend uit het achterhoofd werd de ma»? in den winkel gebracht en werd daar het bloeden zooveel mogelijk tegien gegaan tot medische hulp aajnfVezig was. Dé gewaar schuwde geneesheer verbond de wonde en constateerde verder teen lichte inwen dige kneuzing bij den man, die dus vrij goed van den ongeveer 3 M. hoogen val is afgekomen. Later deed de heer de Nijs den man per rijtuig naar zijn woning brengen. Bij K. B. is benoemd tot ontvanger der registratie te Harderwijk de heer N. F. Viets, thans surnumerair der registratie en domeinen en commies ter directie der neg. en dom. te Middelburg. Vlissingen. Ofschoon alhier het grootste deel van de metaalbewerkers van de Kon. Maatschappij „de Schelde" ongeorgani-' seerd zijn, wordt ook daar een voorberei ding getroffen voor ©en actie, die volgens de afdeeling van den Algem. Nederi. Me- taalhewerkersbond moet leiden tot invoe ring van het minimumloon, doorbetaling van de Chr. feestdagen ,vacantietoeslag en meer medezeggenschap in de bedrijfs leiding. Goes. Benoemd mot ingang van 1 .Tuni a.s. de 'heer J. M. v. d. Heil tot teeke naar van het kadaster te Goes; en mej. A. Magielse van Goes, als zoodanig bij het kadaster te Middelburg. 's Gravenpolder. In de Woensdag, gehouden gecombineerde vergadering van stembevoegde ingelanden van de polders 's-Gravenpolder, Oositerzwake eni het Ha ventje van Biezelinge is benoemd tot lid van den dijkraad van den Willem Anna- g older de heer L. Schouten alhier, zulks in de vacature ontstaan door vertrek van den heer S. Paul. In de Woensdag! gehouden vergade ring van ingelanden van den polder 's-Gravenpolder waren 15 van de 16 stem bevoegde ingelanden aanwezig. De gevraag de bijdrage aan de Spéorweg-Maatschapipij Zuid-Beveland werd zonder stemming ver leend. De rekening over 1919/20 is goed gekeurd in ontvang op! f 3937.52 en in uitgaaf op f 3709.78, alzoo met een goed slot van f 227.74. De begroeting voor 1920/21 is' vastgesteld in uitgaaf en ont vang op f4605.38 met een post voor onverzien van f339.27!/2. De bezoldiging van den Ontvanger-griffier werd met f 70 Verhoogd. Tot gezworen werd herbe noemd de heer D. Boonman. Het dijkge- scho't ,is van f 10 op f 13 p<er II.A. ge bracht. 's-Heerenhoek. Algemeen© vergadering van Ingelanden van den Nieuwe-Kraaijert- 'p'older op Woensdag: 19 Mei 1920. Tegen woordig of vertegenwoordigd waren 28 van de 31 stemgerechtigde ingelanden. De rekening over 1919/20 wordt vastge steld in ontvang opi f30391.90V2 en in uitgaaf op f 28296.ÏD/T De begrooting voor 1920/21 wordt in ontvang: en uitgaaf vastgesteld op< f22556.41, terwijl het dijk- gescliot wordt bepaald op f 17.50 en voor de Vroonen op f 15.28 per H.A. Toit ge zworen wordt herbenoemd de heer A. v. d. Dries. Het voorstel van de N. V. Spoorweg-Mij. Zuid-Beveland, om1 een jaarlijksche bijdrage ad f3933, gedurende vijftig j'aren te verleenen, wordt na eenige discussie met 20 tegen 8 stemmen aan genomen. Ellewoutsdijk. Op de gisteren gehou den vergadering van ingelanden van het waterschap Ellewoutsdijk, waren 37 van de 39 in gel. aanwezig. De goedgekeurde re kening over het verloopen dienstjaar bedroeg in ontvang f 77071.45y2, in uit gaaf" f 69945.82V2 en met eon goed slot van £7125.63. Besloten werd het gevraagde bedrag van (f4427.80 voor 50 jaar, aan de Spoor weg-Mij1. toe te staan met bepaling, dat de betaling zal aanvangen, wanneer een der voornaamste 'lijnen in gebruik is genomen. De salarissen der verschillende beamb ten werden als volgt vastgesteld en ver hoogd: voor de waterbouwkundigen £2000 plus f 160 voor huishuur en f 90 voor een rijwiel, voor deni ontvanger-grifïiej! f 850 en voor ieder der beide vaste werk lieden f 850 per jaar. De salarissen zullen vrij zijn van storting: voor piensióen. De begrooting 1920/21 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f36769 09. Het dijkgeschot blijft opl f20 per H.A. be paald. Een verzoek der gemeente Drie wegen tot overname in beheer en onder houd van een paar wegen, werd aan liet Bestuur ter hand gesteld om in de vól gende vergadering rapport uit te brengen. In de gewone vacature van den heer M. Rentmeester te Ovezand, werden aanbevo len de hoeren M. Rentmeester, Jac. de Krij ger te Driewegen en C. van de Velde te Ellewoutsdijk. Aan de beurt van. af treding als vertegenwoordiger in den dijk raad voor de waterkeering van den Cal. polder Borssele, is dit jaar de heer D. Meulenberg te Oudelande. Als blijk van waardeering voor zijn bijna 35-jarige be hartiging der belangen van den polder, werd hij bij! acclamatie herkozen. Door 'het Bestuur werd ten slotte be toogd, dat het nieuwe reglement geen aan slag der vroon- en vrijlanden toelaat'. Wissenkerke. In de voortgezette pólder- veigaderingen werden herbenoemd voor den Wissenkerkepolder tot gezwo rene de heer J. A. Gaanderse; voor den Kamperlandpolder tot gezwo rene de heer I. E. de Regt en als no. 1 op de aanbevelingen geplaatst: voor den Thoompolder, voor gezwo rene de heer W. de Jonge, en voor den Mariapolder voor gezworene Joh. van der Maas, beiden, altredenden. (G. Dinsdagavond hebben alhier verga derd de leden van de Coöperatieve Ver- brnikersvereeniging om tot officieele op richting te komen. De vereeniging telt 31 leden, waarvan er 18 aanwezig waren. Tot voorzitter werd gekozen O. J. dé Smit, tot seer. C. Rechtel, tot pennm. H. P. Fallus, verder tot Irestuursleden F. H. Filius en .G J. Kramer. Dit voorloopige bestuur zal zich iii verbinding stellen met het hoofdbestuur van de Coöpera tieve eeniging in Nederland en zoo spoedig mogelijk weder een vergadering bij elkaar roepen om te komen tot in werking treding der Coöperatie. Colijnsplaat. Vergadering van ingelan den van den Oud-Noord-Beveiandpolder op Woensdag j.l. Tegenwoordig waken 28 vgji de 43 ingelanden. Besloten werd tolt onderhandsche aanbesteding van de levering van dijkmaterialen. Aan G. Dek ker te Sliedxecht werd de levering daar van gegund. Uit de rekening over 1919 '20 bleek, dat. de inkomsten] hadden be dragen f 88197.66V2 en de uitgaven f81376.50. Goed slot dus f6821.161/2- Het zinkwerk, - dat pas geleden voor den polder werd aanbesteed, werd gegund aan den laagsten inschrijver, dhr. G. Dekker, voor f 12484. Het salaris van den Waterb. opzichier van den polder werd verhoogd en ge bracht op f 2000 benevens f 160 voor tege moetkoming in woninghuur. Voorstellen tot verharding van oprit, berm en havenplateau bij Glorjemol; tot het aangaan van kasgeldleening van £20.000 voor een half jaar; tot het ver- hoogen van dijkgeschot van f30 op f 35 per H.A., werden aangenomen. Ook werd het salaris van den ontvan- gergrilfier verhoogd van f 700 op f 1000 en dat van den bode van f50 op f75. Op de aanbevelingslijst voor gezworen aftr. dhr. P. Zuijdweg, werden geplaatst le dhr. P. Zuijdweg, 2e. dhr. H. de Jonge en 3e. dhr. Th. Maat. Thoten. Benoemd tot ontvanger der. registratie en domeinen te Tholen, de he'er F. Kuylaars, thans surnumerair. Stavenisse. De heer C. J. van Oost, afkomstig van deze gemeente en tijdelijk te Gorkum, is benoemd tot waterbouw kundig ambtenaar te Brouwershaven. Bruinisse. In de vacature Joh. Zoeter is B. Okkerse tot raadslid benoemd. Dezer dagen is hij toegelaten. Die raad besloot het jsalaris van den rijksveldwachter op 1250 te brengen. Op voorstel van B. en W. wordt be slaten het schoolgeld voor den Fransehen cursus te bepalen op 40 ct. per maand met. bepaling, dat dit voor Augustus de helft zal bedragen. De voorzitter deelt mede, dat de vorige week de aanbesteding heeft plaats gehad van de demping en rioleering van de sloot achter de Nieuw- straat. Ingekomen waren twee inschrij vingen, een ad f3675.30 en een ad f4630. Daar de laagste inschrijving aanmerkelijk boven de begrooting was, meenden B. en W. alvorens het werk te gunnen de mee- ning van den Raad te moeten hooren. Deze besluit het werk vooreerst niet uit te voeren. i 1 -, Oostburg. Benoemd tot ontvanger der registratie en domeinen alhier dé heer A. 'C. Roem, thans surnumerair der reg. en doara Poortvliet. Vergadering van ingelanden van het waterschap' Poortvliet, oip 18 Mei. Tegenwoordig 48 stemhebbende inge landen, die in totaal kunnen uitbrengen 82 stemmen. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten en in verband met de uit voering van de archiefwet 1919, wordt aan ihet Bestuur overgelaten, zoó noortig in overleg met het gemeentebestuur, een arcliiefverordening vast te stellen. In verband met de door Ged. Staten van Zeeland vastgestelde 'verordeningen tot pensiormeering van ambtenaren, be ambten én bedienden en 'hunne wedu wen en weezen, in dienst, van plolders of waterschappen, wordt besloten, onder goedkeuring van voormeld college, de op i Dec. 1919 in functie^ zijnde ambte naren, n.l. den dijkbaas, den machinist en den 'Ontvanger-griffier vrij te stellen van de in de verordening tot pensionneering van de weduwen en weezen bepaalde pen sioenbijdrage. Vervolgens wordt aan Mi- chiel Giljarn een perceeltje grond, groot 70 vierk. Meter tot wederopzegging in huur gegeven tegen' teen jaarlijksche huur- som van f5. Dahrnk wordt het jaarver slag na voorlezing voor kennisgeving aan genomen. De verschillende rekeningen der polders worden vastgesteld. De reke ning der zes groote polders met een goed slot van £2370.06i/2 en de rekening van de exploitatie van het stoomgemaal met •een nadeell o.p worden? lende polda 1921 vastgj ontvang er de exploit ontvang enl dijkgeschot H.A. en del stoonrgemaj De ja air verhoogd -van den woning, vi vanger-griffl welke 'toegJ tot f 125 p| heer J. vanl den dijkbaa 'hoogen, re^ vens vrije 27 stemmed üp ,het en andere lijksch ondé gekening v;l wordt gunsj Vervolger van aa nbev zworenen van de hel v. d. Slikkel ziening in worden gep 2. W-'W. II Op de ad de vacature) plaatst no. J.Ez. en 3.1 Voorts vvl groot £500| verkrijgen van haven-I Ten slo'ttiï den heer J. I senlafleider steen van Zisrikzee. de Viss'Cbel spreuk „Hel Axel. Het| ren Wethoud verordening I caféhouders van den 2e lieden geopel in plaats va Raad aangej men. Vóór Kruijsse, Kol De Kraker; f Weijns en Aan mej. 1 Sept. eervl wijzeres aarf Beroepen G. A. den gaarden J. Elspeet C. Beroepen Doesburg. Bij ds. naar de Ne gift van f 1(1 baarheid, dal piingswerk V(F ter hand hel De' ker| Oostkapelle maanden ont| leend aan ter voortzettj buitenland. Overtoom 31 Dooyeweerd)! raad is J. dq kapielle, die predikanten, baar hebben1 Benoem aan school alhier, De gei heeft roej. P. slag verleent o. 1. school Benoen School met heer L. Oran noreming bee Geslaaa heeren D. R tweed© stuu R. D. v. f ïhsul. Op de van een ond en 46 te Am heer A. v. Ni dijk. Het h( van Chi» On wij zo er nauv den tusschen zersvereenigii arbeiden, me arbeidsveld, Chr. M.U.L.O testaintsche K zers aan sch die aan Gest: ©enigingen zr teneinde te hand kan gel<

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2