Uit de Provincie. (U- De Prins van Wales is bi) bet deelnemen aan een wedren te Cbrist- church (Nw. Zeeland) van zijn paard gevallen. Hij bleef ongedeerd en steeg dadelijk! weer op. hDrie Fransche spoorwegmaat schappijen. hebben 10.000 man der werkplaatsen ontslagen en de werk plaatsen gesloten; zij zullen de repa raties voortaan door particuliere on dernemingen doen uitvoeren. In bet Roergebied is de uitvoe rende macht weer aan de burgerlijke overheden overgegaan. De krijgsraden zijn buiten werking gesteld. Te Parijs, 'zijn bons' van een halve frank in omloop gebracht. Binnenland. De p ap i e r-cat as tr o ph e. Wij' lezen in het Hbl.Weldra zal de prijs van het papier zóó zijn ge stegen, dat verschillende couranten en periodieken wel zullen moeten ver dwijnen; dat behoorlijke boeken -- studieboeken, schoolboeken, weten schappelijke publicaties bijvoorbeeld eenvoudig onbetaalbaar wórden. Tot groote schade natuurlijk van oïizo volksontwikkeling, om van de mate- rieele nadeelen voor duizenden rnen- schen maar niet eens te spreken. IVóór 1914 en1 in den eersten tijd van den oorlog was de prijs van cou rantenpapier 11 cent per K.g. Begin 1916 begon Ide groote, voortdurende stijging, die tot een "hoogste niveau van 45 cent leidde. Na den wapenstilstand trad een da ling inna verloop; van eenige maan den was er zelfs voor even minder dan 30 cent papier te krijgen. Maar het duurde niet langeen nieuwe stij ging trad in tot een prijs van 41 cent was bereikt, en wie nu courantenpa- ier bestelt moet59 cent per K.g. etalenl Een sprong van bijna vijftig procent. De misère hier is indirect een gevolg van jlie in andere landen. De natuurlijke ontwikkebng van de papier industrie in de V. S. is in de oorlogsjaren ook tegengehouden door de Regeeringspolitiek. Er is name lijk in liet begin van den oorlog op| aandringen van de dagbladdirecteuren een maximum-prijs voor het in Ame rika gefabriceerde papier vastgesteld en tevens een rantsoieneering voor de couranten. Daarnaast bleet de vrij heid, om, zach op de wereldmarkt ie voorzien. Het gevolg was, dat de Amerikaa.nsche industrie zich weinig of niet uitbreidde (al is de maximum prijs wel eenigszins verhoogd), terwijl er een dolle jacht ontstond, om voor het groeiende bedrijf in dó Scandi navische landen èn materiaal èn pa pier op te koopen. Dat geeft, nu net verkeer weer normaal is, de ontzet tende prijsstijging, waarvan ons land nu .ook het 'slachtoffer wordt. Er is geen ontkomen aan, de overige höut- produceerende landen, zoo als Finland, Polen en Duitschland kunnen ons geen grondstoffen tegen lagere- prijzen leve ren; wij' zijn ook op! de Scandinavische land-en .aangewezen, en deze hebben hun materiaal-prijzen in bet eerste kwartaal van dit jaar eenvoudig ver dubbeld. Daarbij komen vrachten van bijvoorbeeld f 160 per, vaam tegen f 16 vóór den oorlog dat alles' veroor zaakt den geweldigen sprong van het oOgenblik. -Import uit Duitschland is niet mo gelijk, omjdat de industrie er lamge slagen is' wegens gebrek aan koten, grondstoffen en arbeidskrachten. !Er is geen gevaar, dat hier te lande een tekort zal ontstaan, maar het pa pier zal enorm duur zijn. De opheffing van den m a x i m u m p r ij s voor w i 11 e br o! o d. Naar het Haagsch correspóndeütiebu- reau van bevoegde zijde verneemt, ia de opheffing van den maximumprijs voor .Wittebrood eeTst geschied nadat een ac countantsonderzoek van den Delftschen hoogleeraar VolmeT de juistheid had be vestigd van de klacht der bakkers, dat Verschillende bedrijven bij den bestaan- den maximumprijs van 40 cents niet kon den bestaan. In bet bijzonder zijn de kosten der broodbezorging zeer aanmer kelijk gestegen, tengevolge van de afschaf fing van den nachtarbeid der bakkers. Geschiedde de broodbezorging vroeger in de eerste uren van den morgen, zoodat de broodloopers voor de rest van den dag in de gelegenheid waren bijverdien sten te maken in andere betrekkingen, dit laatste is thans meestal uitgesloten nu de broodbezo-rging overdag moet ge schieden. Door den maximumprijs, te handhaven zou de Minister das de loo tten hebben gedrukt of voortzetting van het bedrijf in menig geval onmogelijk hebben gemaakt. Die bakkers zijn dus thans volkomen vrij in het 'bepalen vaii den- wittebroodprijs. Mocht biervan echter opverbloopt mis bruik worden gemaakt dan zal de Minis ter weder "ingrijpen. Patrimonium. De 37ste jaarlijksche algemeene ver gadering van het Ned. Werklieden-Ver bond Patrimonium, ite bèplaald op' 1 ,en 2 Juni te Amsterdam injt^.Salvatoïi'l Agenda ter behandeling in 4 zittingen als volgt: Dinsdag van '121/2 tot 4 uur; des avonds van 7 tot 10 uur, Woens dag van 9 tot 12 uur en van J. tot 4 Uur. 1. Ten 12i/2 uur precies, opening der vergadering door den voorzitter. 2. Jaarverslag door den Secretaris. 3. Finan- ciëel Verslag door den Penningmeester. 4. Rapport over de werkzaamhedenvan bet iCentraal-Bureau. 5. Behandeling der voorstellen 1 en 2, (wijziging der Statu ten en van bet Huishoudelijk Reglement). 6. Verkiezing van een Dagelijksch Be stuur: a. van een Voorzitter; b. van 4 leden. 7. Verkiezing van een lid in de Commissie van Advies. Periodiek treedt af: Mr. S-. de Vries. Av o nd vergader in g. 8. Behande ling van het onderwerp-: „Socialisatie". Spreker: ds. J. '0- Sikkel te Amsterdam. Woensdagmorgen. 9. Behande ling Rapport Christelijke Besturenbonden |en voorstel 3. 10. Rapport oprichting van een Bond van Ohr. Coöperaties eri behandeling der voorstellen 4 en 5.' Woensdagmiddag. 11. Behande ling voorstellen 613. 12. Ten 4 ure sluiting der Vergadering. Huispersoneel. De Nederlandsche Christelijke Bond van Huispersoneel besloot met ingang van 1 Juni a.s. een eigen orgaan uit te geven. Dit blad, dat voorloopig eens per maand verschijnt, zal staan onder redactie van mej. L. J. van Poppel, Presidente van den Bond, en den beer G. Baas Kzn., 2e Secretaris van het Christelijk Natio naal Vakverbond. Het Bureau wordt ge vestigd 3e Helmersstraat 54, Amsterdam. Indien ergens, dan is noodig, dat op dit terrein vaste leiding komt, dat de beginselen der -Christelijke Vakbeweging worden uitgedragen, dat de verhoudin gen op dit intieme erf, worden bezien bij' -het licht van Gods Woord. Waar een breede actie van de zijde deTgene, die teen ander beginsel belijden is opgezet, moet dit pogen van onze Christelijke organisatie worden toegejuicht en door ons gesteund. Een historisch feit. Als een feit van historische beteeke- nis kunnen wij mededeelen, dat j.l. Za terdag 15 Mei voor het eerst Nederland sche vrouwen tot de stembus werden toe gelaten en wel te Gronsveld bij Maas tricht waar de verkiezing voor den ge meenteraad plaats had. De eerste Nederlandsche vrouw, die gestemd heeft, is mevr. S,pauwen, echt- genoote van den burgemeester dier ge meente. „L. K."). Allerlei. De diplomatieke betrekkingen tusschen orts land en Venezuela, sinds 1908 af gebroken, zijn vernieuwd. De Prins is gisteren met zijn adjudant uit den Haag naar Het Loo teruggekeei'd. Gistermiddag is het le vliegtuig dat een geregelden passagier5- en goederendienst tusscbem Nederland en Engeland zal onder houden, in het vliegkamp te Schip,Eol aan gekomen na een voorspoedige reis, be gunstigd door schoon, maar ietwat heiig weder. Duur van den tocht 2.10 uur. Brj de aankomst was een] aantal autoriteiten aanwezig. Het vliegtuig bracht ook Lon- densche ochtendbladen mee. Van heden af worden van rijkswege geen consumptieaardappelen van zand grond meer beschikbaar gesteld. Als wittebroodkaaTt voor ,het 1^7ste 'tijdvak (19—27 Mei) zal dienen de zwar te kaart met groenen ondergrond. Getoete!] wordt, dat de Belgische regeering besloten heeft de teekening: van het Nede rl an dsch - B e 1 g i s c he ver drag uit te stellen tot de kwestie van de Wielingen is o-pgelost. Nederland zou niet voor arbitrage voelen. Ingaande heden wordt het aantal treinen met D-uitsche steenkool, dat dagelijks ons land binnenkomt, terug gebracht van 7 op 5. De Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond heeft het collectieve contract, door den Landelijken Bond van Patrooasver- eenigingen in Nederland aangeboden! verworpe n. Onze regeering zal kaas aan Tsjecho- Slovakij'e leveren. De luit. ter zee le kl. W. Dwars is overgeplaatst uit de directie der Marine te Willemsoord naar die te Middelburg en geplaatst als le officier a. b. van Hr. Ms. wachtschip te Vlissingen. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang vafh 1 Jpni T. P. Mesn te 's-Gravenj- hage tot Rijkslandbouwcon sulent. Middelburg. Gedurende de Pinksterdagen zal het Plaatselijk Drankweercomité het blauwe bloempje, waarvan de opbrengst bestemd is voor de drankbestrijding al hier, doen verkoopen. Vlissingen. Zaterdag 22 Mei wordt het badseizoen geopend. Door de Kon. Luchtvaart Maatschap pij vo-or Nederland en Koloniën, die beden haar luchtdienst van Engeland naar Hol land begint, is de heer B. M. Wijt-enburg alhier aangewezen, om in geval van even- tueele noodlandingen op Walcheren, post en passagiers per auto's naar bet naastbij- g plegen station te vervoeren. i Hier- is Hr. Ms. Mijnenveger II uit dienst gesteld. - Kruidingen. Zaterdagmiddag vergaderde de Veilingsvereeniging Kruïning en -Ier sekte en Omgeving. Aanwezig 84 leden, waar onder 6 bestuursleden. De voorzitter, dhr. J. Kostense, stelt voor bij punt 2 der agenda „mededeelingen", de ingekomen sollicitaties van veilingmeester en afslager te behandelen na punt 7. Z. h. s. aangeno men. Dhr. Willemsen brengt namens de commissie, belast met de verificatie, ver slag uit omtrent dé rekening over bet boekjaar 1919—20. Hij deelt mede, dat de boeken èn bescheiden volkomen in orde zijn bevonden. Hij geeft nog eenige toelichting op de cijfers zooals hij die op de rekening heeft gevonden en wijst ei? op; dat alleen dan de veiling kan blijven bestaan, als alle leden veilen. Ten slotte stelt spreker voor om den veiling meester, die niet aanwezig is, op de meest eervolle wijze ontslag te verleenen. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. Het bestuur stelt voor alle fruit, groenten, aardappelen, uien, wijnpeeën en koolrapen verplicht te veilen. Deze verplichting zal iedier lid óp zegel moeten erkennen, en zich verbinde'n' om bij niet nakoming een boete te be talen van één honderd gulden per geteelde Hectare. De secretaris deelt nog mede, dat zofider dezen maatregel de veiling niet kan bestaan, de gezegelde verklaring is noodig omdat het vorig jaar de leden zich niet. aan het wettig genomen besluit hielden. Na breedvoerige bespreking wordt het voorstel in stemming gebracht. De uit slag was319 stemmen vóór en 56 tegen het bestuursvoorstel. In verband met den uitslag van deze stemming komt thans punt 5 aan de orde, en vraagt bet Bestuur thans machtiging om alle roerende en on roerende goederen der vereeniging publiek te verkoopen. Met 78 stemmen vóór en 4 tegen wordt de gevraagde machtiging verleend. Dhr. Blok vraagt of er onder de aanwezigen vóorstanders van veilen zijn, die mede willen werken om opnieuw een veilingsvereeniging op te richten. Zij kunnen zich dan opgeven bij den beer P. J. Poley of hem. Ovezand. Het Bestuur der Ovezandsche Burgerwacht bestaat uit de heeren: A. D. de Waal, Hopman en voorzitter; L. N. de Jonge, secretaris; A. Wijk, pl. voorzitter; P. Rijk Pz. en M. Sommeijer, commissaris sen. Toegetreden zijn 49 leden. Eerlang zal men beginnen te schieten. Arnemuiden. Benoemd met ingang van 16 Mei tol ambtenaar ter secretarie alhier de heer J. pranckc Wz., yolentair ter secretarie te Grijp skerke. Kortgene. Stct. 94 bevat de statuten van de Ver. Landbouwbelang in Noord- Beveland, alhier. Breskens. De volgende week zal een aanvang, worden gemaakt met het dempen van den oud bekenden Spuikom. Het zand uit de nieuwe uit te baggeren haveif'^al daartoe w orden gebruikt. Een niet te onderschatten verbetering voor onze ge meente. (N. Z. C.) Scherpenisse. Vergadering van Ingelan den Waterschap Scherpenisse op Maandag 17 Mei 1920. Tegenwoordig 22 van de 23 stembevoegde ingelanden. Besloten werd toe te treden als lid van den Zeeuw schen Waterschapsbond. Overlegging geschiedt van het verslag van den toestand van het waterschap en de processenverbaal van kasopneming bij den ontvanger-griffier. De rekening 1919—20 wordt, vastgesteld in ontvang op f 14788.51, in uitgaaf op f 14649.555, goed slot f138.955. Besloten werd een geldleeriing aan te gaan van f 4000 voor begrinding van wegen en een geldleening aan te gaan van f 3000 voor kasgeld. De bezoldiging van den ontvanger- griffier wordt van f'441 op f 497 gebracht. De begrooting voor 192021 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 14472.925. Tot gezworen wordt herbenoemd dhr. P. C. van Dalen met algemeene stemmen, en benoemd dhr. A. Kleppe, in de vaca ture D. Kleppe, met 12 stemmen; dhr. P. Noordijke verkreeg 10 stemmen. Kerkmstiws. Ned. H«rv. Kerk. Drietal te Enschedé C. M. Briët te Doe- tinchem, W. C. Posthumus Meyjes te Groesbeek en P. Warners te Heinkenszand. Beroepen te 0. en N. Wetering A. Hij- mans te Goudswaard; te Enkhuizen G. Westmyse te Drachten, die bedankte voor Dordrecht. Zaterdag had te Axel de verkiezing plaats voor een/notabel door het bedan ken van H. Wplfert Az. Gekozen werd P. van Alten met 80 van de 149 stem men. Bedankt voor Woms door A- A. Donszel- mann te Workum. Te Utrecht is op 63-jarigen leeftijd ds. A. E. L. W. Römer, emeritus-pred., vroeger te Buurmalsen en Odijk, daarna overgegaan tot de Lutbersche kerk, welke hij echter niet als predikant gediend beeft, wel diende hij de Lutbersche gemeente te Utrecht in verschillende functies. Van zijne hand verschenen meerdere werken in eigenaardigèn stijl. Te IJmuiden is, volgens de Tel. sedert eenigen tijd een kring, meest leden der Ned. ilerv. Kerk ,die zijn centrum vindt in EBangelisatiesamenkomsten. Eenigen »van hen achten den Doop door besprenging niet voldoende en zullen met Pinksteren? op plechtige wijze gedoopt wor den doop'.onderdompeling. Geref. Kerken. Beroepen te Groningen D. v. Dijk te •'Uithuizén; te Harlingen G- Wisse te ^Driebergen; tè Ureterp R. Haitsma tè Gaast. Geref. Gemeenten. Tweetal te Middelburg H. Kieviet te Veenendaal en A. Verhagen te Dirksland. Bedankt voor Westzaan door A. Ver- hagende Dirksland. R. K. Kerk. Mgr. fï. van de Wetering viert heden zijn zilveren. Bisschopsfeest.. De Maasbode huldigt hem in het Och tendblad van heden, met een teekening en meer dan een pagina geestdriftig ge schreven artikelen. Het Centrum verschijnt met een spe ciale uitgave op kunstdruk-papier waarvan de voorpagina in meerkleuren -druk de nieuwste foto geeft van den jubileerenden Kerkvorst. De tekst bevat de facsimiles van bijdragen van onze drie Katholieke- Ministers Ruys de Beerenbrouck, Aalbetsie en König. t De kerk-eraad der Geref. kerk van Rot- terdam heeft bij de stedelijke overheid ,er krachtig tegeiit geprotesteerd, dat in schouwburgen en bioscopen de Christus «zelf op het too-neel wordt gébracht. Bij iaat protest sluit de heer Hillebra.ndt Boschma, de bekende evangelist teRuur- lo, zich aan: „Als ik me voorstel, hoe de lioog-heer- lijke persoon van onzen Heiland hier of daar met een valschen baard over het tooneel stapt en vervolgens in de kleed kamer gaat om zich de schmink van zijn •gelaat te wasschen, neen, dan is er i-ets in mijn ziel, waarvan ik niet west, of het vloeken of vechten, schelden of schreien wil. En ik kan niet begrijpen, hoe „Christenmenschen" dit lijdelijk kun nen aanzien. Is er dan letterlijk niets meer, dat ons heilig is I's dat dan ten slotte het wezen van de Kunst, dat zij den Eerbied om hals moet brengen? "Als wij, Protestanten, bedroefd en ge griefd en zedelijk gemarteld worden, niét in onze geestelijken, want daar kun nen we best mee zien been en weel' sollen! maar in het beste 'en teerste en heiligste wat we hebben 'in leven en in sterven, als we Hem, wiens Naam wij nauwelijks durven uitspreken, tot een aangekleed© tooneelpop verlaagd zien, dan schijnt er in onze smart over dat feit niets te wezen, waarvoor de overheid met eerbied uit den weg meent te moeten gaan. Zoo wordt ook hier het oude woord bevestigd, „dat zij het schepsel hebben ge- eerd en gediend boven den Schepper, die te prijzen is tot. in eeuwigheid." Hopen we, dat het protest zal baten! Onderwijs. Minister de Visser heeft gisteren een bezoek gebracht aan (le Technische Iloogeschool te Delft. Benoemd tot hoofd der o. 1. school te Zonnemaire de heer J. J. de Kramer te Goes. Geslaagd op! het examen voor tee kenaar bij het kadaster mej. A. Magiel- se te Middelburg. Benoemd tot onderwijzer aan de R. -K. Par. school te Kwadendamme dhr. P. N. Raas, onderwijzer aan de R. K. Mulo- school voor jongens te Goes. Geslaagd voor het 2e theoretische ex. tandarts L. de Rijke Jzn. te Utrecht, geb. te Zaamslag. -Benoemd tot onderwijzeres te Nie-u- werkerk mej. H. L. Waardenburg te Brui nis se. Benoemd tot ouderwijzer aan de bij zondere neutrale school te Lobith, de heer M. J. Vermeulen. Postarij@B m Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terug ontvangen in de 1ste helft der maand Mei 1920: Mr. J. de Visser, Goes; idem, idem; Re- geeringscomm., Hontenisse; Verspui v. Riethoven, Krabbendijke; Regeerings- comm., Hontenisse; N. V. „de Faam", Breda; S. v. Voorde, Kattendijke; B. Mo- reauw, Rotterdam; Aly Shaw, Buenos Ayres; Bijltjes, Roermond; J. Kaas, Rot terdam. Benoemd tot kantoorhouder te Nisse J. Slabbekoom Jr. aldaar. De postzegel-depothouders, welke ook belast zijn met den verkoop van rente zegels, ontvingen tot dusverre hun voor raden zegels via de postkantoren. In over leg met het Ministerie van Arbeid is thans bepaald, dat zij voortaan de noodige rente zegels moeten inkoopen bij den Raad van Arbeid, onder wier gebied zij ressorteeren. Sinds de mobilisatie was in verband met de talrijke uitvoer- en vervoerverbo- den voorgeschreven, dat op de adreskaar ten gevoegd bij de postpakketten nauw keurig den inhoud van het pak werd ver meld. De vermelding van soort 'en hoe veelheid der goederen behoeft voortaan alleen te geschieden, indien de pakketten bestemd zijn voor plaatsen gelegen ineen strook langs de oostelijke en zuidelijke landgrenzen ter breedte van ongeveer 20 K.M. Inbegrepen zijn Rilland-Bath, Zeeuwsch-Vlaanderen en geheel Limburg. De gewone telegramformulieren, welke tot nu toe gratis ook in grootere hoeveelheden door den Rijkstelegraafdienst beschikbaar werden gesteld, zullen1 Voort aan als het afname van bepaalde quanta betreft, betaald moeten worden. De vol gende prijzen zullen voortaan in rekening worden gebracht. Voor ide witte formulieren per 50 stuks f 0.24. Per 100 stuks f 0.48. Voor de blau we, gele en oranje-formulieren f0.27 per 50 en f0.54 per 100 stuks. Gemsnqd ftistrws. Te Jlensingeweer (Gron.) is Zon dagmiddag de 88 jarige winkelier J. B-, die kroos uit een sloot wilde pakken, voorover gestart en verdronken. Te Heerlen is gistermorgen de Amerikaan B. tengevolge van overmatig gebruik van sterkedrank plotseling overleden. Zon- dagmiddag is, het 6-jarige jongetje van 'den koperslager B. te Lemmer in een kalkput ges-tikt. Te Neer (Limb.) is Zondag 'de landbouwer Van Ro-o-y, die zou deelnemen aan het koningsvogeischie- ten der schutterij-, bij het neerhalen van den schiethoorn, die middendoor brak, door -.het neervallende gedeelte gedood. Raadszitting in 19 20. De Raad der Gemeente Steenderen is dezer dagen voor het eerst in1 1920 in verga dering bijeengekomen. Het bijzondere er van was wel, dat in die vergadering om. in behandeling kwam de begroottag voor1920! Tekort aan scheep-sruimte. Het te Amsterdam aangekomen Duitse he stoomschip „Co-blenz" blijkt de voorma lige tanklichter te zijn geweest, welke het drinkwater vervoerde naar het op; de Elbe liggend stoomschip! „Imperator". Nu dit stoomschip' is afgeleverd en het vaartuig dus overbodig geworden was, heeft men het tot stoomschipi omgebouwd teneinde mede te helpen voorzien in het tekort aan scheepsruimte. Een ontrouwe beambte. Té gen een reeds bejaard keurmeester aan het Openbaar Slachthuis te Leiden, is procesverbaal opgemaakt, terwijl hij voor loopig- in zijn betrekking is geschoi'st we gens het plegen van frauduleuse hande lingen in dienstbetrekking. Hij zou nl. vee en vleesch hebben afgekeurd, ter wijl het goed was en ook aan de eige naar-slagers hebben teruggegeven, om off deze wijze de verzekeringsgelden te ver krijgen. 'Of hij hiermede in samenwer king met de betrokken slagers handelde of geheel op' eigen risico, zal een nader onderzoek moeten leeren. De zaak is in handen der politie, terwijl B. en W. van Leiden zullen beslissen of de man al of niet uit zijn betrekking moet worden ontslagen. De landarbeiders in Gro ningen. De moderne en Christelijke landarbeidersbond in het Oldambt heb ben de loonaanbieding der werkgevers bonden aanvaard, zoodat de loorièn van 1919 zullen gelden. De arbeiders blijven dus doorwerken. In de oude veenkoloniën, waar de werk gevers zich verleden jaar solidair ver klaarden met de Oldambster werkgevers» moet de beslissing nog vallen. Te Amsterdam is een werkman door een bijschblok getroffen. Bij aankomst in het ziekenhuis bleek hij reeds te zijn overleden. Te Oosterhout kroop eea 9-iarige knaap in den bak onder een brouwerswagen, kwam' onder de wielen en werd daardoor gegrepen. De dood •trad -onmiddellijk in. A u t o - o n g e 1 u k. Tusschen St.- Nicolaas en Lokeren is een auto', waarin vier personen, onder wie een dame uit Hulst en haar zoon, in botsing gekomen met een niet behoorlijk uitwijkende vracht auto en gekanteld. De inzittenden werden bloedig gewond opgenomen, vooral me vrouw ThuijsbaeTt uit Lokeren was zwaar gewond en men vreest voor haar leven. Zes huizen in de asch ge legd. Te Leeuwen bij Tiel woedde een ernstige brand, die door den hevigen wind aangewakkerd werd. Een 6-tal huizen is reeds een plrooï der vlammen geworden. Ook is eenig vee verbrand. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld, doch is vermoedelijk ontstaan doordat kinderen met lucifers hebben ge speeld. Alle huizen zijn laag verzekerd, de dak- looze gezinnen worden bij kennissen on dergebracht, o.a. in het Patronaatsgebauvv. Er is slechts weinig der inboedels gered. Eergjsternacht zijn te Rotterdam twee mannen de woning binnengedron gen van den 73-jarigen melkslijter G. van G. aan de West Varkenoordscheweg- De bewoner, die Oog op was, werd door een van deze mannen met een mes be dreigd onder toevoeging van: je geld of je leven. -Op het hulpgeroep van de te bed liggende vrouw van den melkslijter namen beide mannen'de vlucht. Er wordt niets vermist. De vliegdemonstraties te Groningen zijn eergisteravond door een ongeluk on derbroken. Toen de Fransche vheger Mil ton een tochtje zou doen met de lOOüe en 2000e bezoeker van dien dag, die een gratis-vlucht mochten meemaken, kreeg de motor een klein defect, waardoor de machine niet omhoog wilde. Milton wist het Sopwitch-toestel, dat in de rich ting van het publiek startte, tijdig te wenden,. Het publiek werd daardoor niet getroffen, maar de machine stortte in een sloot. De schroef en het onderstel werden verbrijzeld. Eien der twee pas sagiers, mej'. L. Nanninga, uit Lopper- sumj, brak haar been; de andere, de heer 'Midler uit Stadskanaal, bleef on gedeerd. Zaterdagavond is te Voorburg de 24-jaiige v. d. D-. door gasverstikking om het levèn gekomen. 'Vermoedelijk had hij van de badkamer de gaskraan niet behoorlijk gesloten. De leerfabriek der Firma Pessers-Ver- bunt te Tilburg is afgebrand. Looierij en werkplaats met den geheelen voior- raad van ongeveer 60.000 huiden en bon-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2