Telegrammen, 4rM m öndarwijs. P r-B dilfbeurtoR. Aanhestedbqen We willen oats van eiger; beoordeeling en kritiek onthouden en liever de jdry laten spreken. De leden der commissie, de heeren E. Batten van Vlissingen, C. üe Dreu van Koudekerk© ('t Zand) en J. Kooiman van Goes hadden in dezen zeker een zeer moeilijke taak. Bij het begin der mrddagsamenkomst, die in den tuin werd gehouden, deelde de jury, bij monde van dhr. Batten den uitslag harer bevindingen mede. Spr. gaf te kennen, dat er bij vele koren beslist vooruitgang is te bespeu ren. Er wordt meer gestreefd naar een behoorlijke phraseerihg van de' muziek. Er wordt ook gelét op de betöekenis der woorden, méér dan vroeger zaehU' ge- 'r"kongén. 'tóch Hébben verscheidene 'tegen de péraseering gezondigd door het z.g. „af- snokken". Sommige tenoren gaven vaak te stootend geluid. Ze „liepen op klom pen''. Ook maakt spr. enkele koren at tent op minder juiste uitvoering der fer- maten. Ten slotte deelde spr. van elke ver eeniging mede, het aantal punten, dat werd behaald waarbij in aanmerking werd genomen, dat niet elke vereeniging de zelfde eigenaardige moeilijkheden had met de verplichte nummeTs. Van de 200 punten, behaalden in de lste Afd. Goes 159 en Vlissingen 153 punten, in de 2de Afd. Wissenkerke 131 en Bath 126 punten, in de 3de Afd 's-Gra- svenpolder 155, Borssele 150, Kamperland 141, Oudelande 140, Biezelinge 147, Waar de 141, Rilland 157, 'T hol en 139, Axel Axel 149, Souburg 159, Wemeldinge 129, Kruiningen 162, Driewegen 139 en Krab- bendijke 141 punten. Verschillende vereeniigingen zongen nog vanai de koepelvormige tent en smaakten het genoegen vaak een daverend applaus in te oogsten, hoewel moet geconstateerd dat in den tuin van het gezongene veel schoons verloren ging, wijl „giechelende" jongelui, eenmaal in de vrije najtuur zijn de, zich vaak moeilijk kunnen bedwin gen en dus voor de muzikale liefheb bers hoogst hinderlijk zijn. Na gemeenschappelijk Psalmgezang en dankgebed werd de SchutteTshoftuin al lengs ontruimd. Ongetwijfeld zullen de verschillende vereenigingen winste doen met hetgeen ze hoorden en zagen. Zij het „Excelsior". Apotheken. Zondag is te Goes geopend de apo theek van G. v. d. Hoek, te Middel burg die van J. W. v. d. Garde en te Vlissingen, die van S. J. Engering. Met 17 Mei is de luit. ter zee le kl J A. Jager, thans geplaatst a. b. wachtschip te Vlissingen, gesteld op1 non- activiteit wegens ziekte. De onderdeelen van het 13e en 14e reg. infanterie, die deelgenomen hebben aan de le serie schietoefeningen in de legerplaats bij Harskamp, zijln naar Maas tricht, Venlo, Vlissingen en Middelburg teruggekeerd. Middelburg. In de. jury ter beoordeeling van de ingekomen ontwerpen voor de prijsvraag van V. V. in Walcheren heeft ook zitting de heer A. Plasschaert, kunst criticus te Veere. Goes. Met hartelijken dank ontving de Wijkzuster f 10 en f 1 voor verleende hulp. lerseke. Stct. 92 bevat de statuten van de Woningbouwvereenigimg Yerseke. Vlissingen. De staking in de bouw vakken alhier, welke twaalf weken duurde is heden voor Euet hij 'den patroonskring aangesloten werkgevers opgeheven; bij 'de andere patroons is het werk nog niet hervat. Woensdag werd ter civiele open bare terechtzitting der Arrondisse ment s Rechtbank te Middelburg be- ëedigd als notaris ter standplaats Vlis singen, de heer J. L. van der Harst, benoemd in de plaats van den heer I. Xefhadm- Kruiningen. Vergadering van den raad der gemeente Ivruiningen op Woens dag .12 Mei, 5 uur n.m. Afwezig dhr. B. Lisman. Mededeelingen. De voorzitter leest een schrijven voor vdn Mej. Bakker, dat zij 1 Juni a.s. als onderwijzeres in functie zal treden. De circulaire van G. S. betreffende vereeniging van gemeenten wordt besproken. Z. h. s. besloten hierop niet. in te gaan. De gemeente Kruiningen wordt voor ver kiezing van leden v. d. gemeenteraad verdeeld in 3 stemdïstricten, evenals voor de Prov. Staten en de 2e Kamer S. Cf. Het aantal kiezers bedraagt 1940, 991 mannelijke en 949 vrouwelijke. In verband met een circulaire Van den commissaris der Koningin, be treffende de jaarwedde der gemeente veldwachters wordt na langdurige be spreking besloten de minimum jaar wedde te bepalen op1 f 1300. Dhr. Min naar stemde tegen dit voorstel. De begrooting voor 1920 wordt ver hoogd met 3 posten, n.l. van f 10 voor kosteloos bestellen van telegrammen buiten den bestelkrfng, van 500 voor accountants Onderzoek van de admi nistratie der gasfabrieken over de ja ren 1911—1920, en van f700 als sub sidie aan de Afdeeling Kruiningen van het Groene Kruis verleend. Tot leden van de commissie jvoor het nazien ((c. van de gemeenterekening over 1919 en van het levensmiddelen bedrijf over dat. jaar worden na 4 stemmingen be- noemd dhr. B. Elsman en van der Straaten. Machtiging wordt verleend om een ▼erhoogd voorschot te geven aan de woningbouwvereemging Kruiningen van f58560, als de woningen in waal steen worden gebouwd, en van f 54600, als de woningen met Belgische steen wordt gemetseld. Van de rondvraag maakt niemand gebruik. Nieuwdorp. Het Zangkoor, onder leiding van dhr. Tammingai, stelt zich voor op 16 Mei a.s. des avonds 6 uur, ini de Herv. Kerk alhier, een uitvoering ten bate van Weenen te geven. Progr. zijip te bekomen bij Ary Polderdijk, L. Tracts, Jolhs. Me ij aard. Cent Traas eh M. 'de Dreu, allen te Nieuwdorp. Wolfaartsdijk. De zanguitvoering ten bate voor de noodlijdenden in Weenen bracht aan programma's pl.m. f160 op, terwijl de collecte p'l.m: f 125 opbracht. Mooi succes! Kloetinge. Gisteren had 'de dienstbode van den landbouwer K., bezig zijnde (staande op een ladder) meidoorn te trek ken, het ongeluk te vallen De val was zoo hevig, dat zij haar sleutelbeen brak. Heelkundige hulp werd spoedig ingeroe pen en verleend door Dr. Wouda. 'sHeer Arendskerke. Als resultaat der zanguitvoering ten bate van Weenen is nog nagekomen een bedrag van ruim f 14. terwijl de rijtuigen door milde vrienden zullen worden bekostigd. Oostkapelle. De heer M. J. Lieven se, brigadier der rijksveldwacht alhier, is met ingang van 16 dezer bevorderd tot bri gadier-majoor. Grijpskerke. Maandag 17 Mei vm. van 912 uur afhalen broodkaarten. Sas van Gent. Vóór eenige dagen heeft deze grensplaats weer een herhaling be leefd van den activisten-uittocht uit Bel gië, dien wij ini het begin der maand November 1918 hier hebben bijgewoond, alleen m'et dit verschil, dat bun aiantal toenmaals veel kleiner was dan thans en het grootste gedeelte uit professoren van de Duitsche universiteit bestond. De meesten hunner, waaronder ook veel da mes, hebben hier onderkomen gevonden in de hotels, maar er zijn er ook nog ver der getrokken, omdat voor bet onder dak-brengen van grootere gezinnen Sas van Gent op1 lietoogenblik in een cri terium verkeert. De vlucht uit België had 's nachts plaats, nadat hun vonnis aldaar was uit gesproken. Kerknieuws, Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Klaaswaal A A. v. Wes tern te Joure; te Ottoland P. A. P>in«- bergen, cand. te Ter Aa. Bedankt voor Oldebroek door J. de Bruin te Zeist en N. v. d. Snoek le Zetten; voor Enter door F. J. ''J. v. d. Plassche te Oude Tonge; voor Mastenbroek door H. Ewoldt te Game ren voor Voorthuizen dooi' A. H. J. G, van Voorthuizen te Doorn. Aan ds. J. ten Oever te Eiysden (van 18941899 predikant te Hoedekenskerke) wordt emeritaat verleend wegens 40-ja- rigen dienst. MIDDELBURG. Direct na het sluiten van de gelegenheid om le stemmen voor 18 leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk had Woensdagavond in de Bogardzaal de opening plaa'ts van de biljetten, waarbij bleek, dat 822 kiezers aan de stembus waren geweest. Er waren 6 blanco biljette^en 7 van onwaarde, zoodat er 809 geldige stemmen waren en de volstrekte meerderheid 405 bedroeg. Direct gekozen werden de 17 heeren, die zoowel door de Confessioneele kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis" als door de Ethische kiesver. „De Naam des Heeren is een sterke Toren" waren candidaat gesteld, namelijk de heeren: F. W. Boes met 472, L. Dekker met 472, N. J. Dormaar 474, W. van Es 471, G. Geertse 471, J, Hackenberg 472, L. A. v. d. Harst 472, C. de Jongh 474, P. Koole 472, C. rC. Mantz Jr. 473, H. F. Mink 471, W. J. Sprenger 471, C. Verhage 472, D. de Vries 472, M. J. v. Wijck 473, J. M. Zietse 473, en W. v. Sluis 471. (Laatstgenoemde aftreding 1922, overige heeren 11924). „De Naam des Heeren is een sterke Toren" had voor de 18de vacature geen candidaat gesteld, terwijl de 18de candidaat van „Schrift eji Belijdenis" de heer J. van Belzen, slechts 274 stemmen behaalde. Op de candidaten der Vrijz. Herv. Kiesver. waren de achter hun namen staande aantallen stommen uitgebracht: de heeren: H. Bliek 330. J'. J. Bosdijk 330. H. de Blouw 328. J. v. Burg 3(51. J. C. Dentz 329. L. H. Dormaar 331. W. A. Dormaar 331. Z. C. Frelier 330. A. Heijboer 330. M. J. Jopk 328. J. F. H. Scheijbeler 330. Herman Snijders 330. A. F. L. Troll 330. L. J. Visser Jr. 329. H. L. Zegers 330, P. J. Ver. venne 329. A. A. Sprink 330. J. A. Tavenier 330. Volgens bet reglement moet herstemming plaats hebben door de 18de plaats tusschen de twee heeren, die de meeste stemmen ver kregen. Nu hadden de heeren J. van Burg, L. H. Dormaar en W. A. Dormaar allen 331 slem- men, en werd bij loting bepaald, dat de heer H. Dormaar zou afvallen en er dus herstem ming zal plaats hebben tusschen de heeren J. van Burg en W. A. Dormaar Hz. De verhouding in het kiescollege blijft door dezen uitslag onveranderd, van de 102 leden blijven er 20 vrijzinnigen. Ter vergelijking laten wij hieronder de uit slagen. van de laatste vier verkiezingen, aan deze voorafgaande, volgen. In 1949 werden 1085 geldige stemmen uit. gebracht en werden de orthodoxe candidaten gekozen met 569—572 stemmen tegen 508—516. op de Vrijzinnigen. In 1918 was het aantal geldige stemmen 1189, toen werden de ortho. doxe candidaten gekozen met 618623 stem men tegen 562—567 op de Vrijzinnigen. In 1917 werden 1134 stemmen uitgebracht. Toen was de overwinning aan de Vrijzinnigen met 585589 s temmen légen 535537 op de Or- thodoxen. In 1Ö16 waren er 901 geldige stem men. Toen hadden de Ethischen gesteld hun mannen, die. pok door de Confessioneelen en ook die door de kiesvereeniging voor even redige vertegenwoordiging .waren gesteld, en zagen dezen gekozen met 496525 stemmen. De candidaten der E. V., behoorende tot de Vrijzinnigen, verkregen392395 en de Confes. sioneelen 357—360 stemmen. ras --- Gerief. KKerken. ie Antbi feMièt^Sï 5J). Chr. Kamen te St.^ Jacófriparpchie. Aangenomen naar Middelburg (vacature J. Di. Wielenga) door J. H. 'Telkamp te Berkel en Rodenrijs. Bedankt vodtVarsseveld door K. Min- nema te Garijp'. Middelburg. Ter opvolging yau dhr. S. den Hartig.h, die ontslag nam, is tot leeraa'r in de Frainlsche taal aan de Cihr. kweeif^niool alhier benoemd, dhr. J. Ver- straate, onderwijzer aan de Chr. M. TJ. L. O.-school in de Singels traat. Kattendijke. Mej. P. "N. Lindenbergh, onderwijzeres aaii de 0. L. school al hier, heeft met ingang van 1 Juli a.s., eervol ontslag gevraagd. Axel. Tot onderwijzer' aan de 'Ohr. school alhier is benoemd dhr. Vermeulen, tijdelijk onderwijzer te Chaam. Zonnemaire. De voordracht voor hoofd der school alhier bestaat uit de heeren 1. "De Kramer "te Goes; 2. Jonker te Wissenkerke3. Fabriek te Bussunr. Benoemd tot onderwijzeres aan de Cihr. school te Nieuwerkerk mej. IP. L. iWaardenburg te Brumisse. De Minister van onderwijs brengt ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar de examens ter verkrijging van akten van bekwaamheid tot het geven van M. O. in de wis- eru natuurkundige we tenschappen (Kq tot en met RVI en tot jiet geven vjm lager onderwijs in de wiskunde, zullen worden gehouden in de maand September en de volgende maanden. Zoo noodig zullen de examens reeds aanvangen in het laatst van Augustus. De aangiften moeten worden gezonden voiosr 1 Juli aan den 'heer J. Schermer Jr., Columbusstraat 248 te 's-Gravenhage. Benoemd tot onderwijzeres aan do Chr. school te Zierikzee mej. Veen, tijde lijk aan die school werkzaam. Te Amsterdam is bevorderd tot arts A. Looyen, geb. te Middelburg. Geslaagd voor eerste stuurman grootc stoomvaart de heeren I. Bakker, Adr. van Dijke en R. de Hart;'tweede stuurman de heeren J. Droste, C. Drij ver en VV. G. de Neef; derde stuurman' de heeren Ch. L. Bïeijs en Kl. Br. Nodelijk, Op Zuid- en Noord-Beve!and. Herv. Kerk Zondag 16 Mei. Baarland,' 9.30 u. ds. Kloek, 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. zendeling Korff, 2 u. ds. Jonker. Borssele, vm. en aim. ds. Etenbaas. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Feijkes. Driewegen, 2.30 u! leeskerk, coll. Chr. school. Ellewoutsdijk, 3 u. ds. v. Leeuwen, bed. H. D. 's-Gravenpolder, 9.30 u. ds. Cferret&en. Hanswaert, 9.3Ö u. ds. Jonker, 2.30 u. geen dienst. Heinkenszand, vm. 9.30 -u. ds. Warners, 2 u. ds. Gerrctsen. 's-Heer Arendskerke, 9.30 en 2 u. ds. de Voogd. 's-Heerenhoek, 2.30 u. ds. Buinink. 's Heer Abtskerke, vm. en nm. ds. v. d. Plassche. 's Heer Hendrikskinderen, vm. ds. Hom burg, nm. ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, vm. en nm. ds. van Essen. lerseke, vm. en nm. ds. Boet. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, 10 en 2.30 u dr. Schmidt. KaJts, 9.30 en 2 u. dis: Mol. Kattendijke, vm. ds. .Steenkamer. Kloetinge, 9.30 u. geen d., 2 u. br. Korff, zendeling onder Israël. ICortgene, vm'. en nm. ds. Lijsen. Krabbendijké, 10 en 3 u. Kruiningen, 9.30 en 2 u. ds. Steenbeek, Nieuwdorp, 10 u. ds. Buinink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 10 u. ds. Meloen, 2.30 u. ds. Kloek. Ovezande, 10 u. ds. v. Leeuwen, coll. Chr. School. Schore ,9.30 e'n 2 u- ds. Klomp. Rilland, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Waarde, 10.30 en 3 u. ds. v. Maamen, vm. bijbellezing. Wemeldinge, 10.30 en 2.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, 10 en 2.30 u- ds. v. d- Linde. a Wiïhelminadorp, Vin. geen d., nm. ds. de Vries. k WolphaartsdSjü, vm. en nm. ds. Mantzs. Op Waloheren. 4memiüden, vm. en nm. dhr. van EJarne- veld yqn Ruizen. - Biggekerke, geen opgave ontv. Domburg, 9(30 u. ds. Koldewijn, 2 u. geen d. Gapinge, vm, ds. Maas. Grijpskerke, 9.30 u. ds.- Vaandrager, 2 u. geen d. K'leversknrke. vm. en nm. ds. Wauters. Koudekerke, 9.3ÜU u. ds, Reus, 2 u. ds. Eostma. Meliskerke, vm. en nm. ds. Spijkerboer- N. en St. Joosland, nm. ds. van 't Hoff. Oostkapelle, vm. ds.-.de Visser, nm. geen dienst. Ritthem. vm. en nm. ds. ten Hove. nm. afscheid. Serooskerke (W.), 9.30 en 2 u. ds. Miiller. nm. afscheid. St. Laurens, vm. ds. van 't Hoff, nm. geen d.. 6 u. ds. Vaandrager, rede voor de Z.H.D.I. O.- en W.-Souburg, vm. ds. Graves van Willenswaard, nm. j Vrouwepolder, nm. ds. Bastiaanse. Veere, 9.30 u. dr. Wetjl'amd. Westkapelle, nm. ds. Reus. Zoutelande. vm. en nm. ds. de Wijk. 't Zand, 10 u. ds. Postma, av. 6 u. ds. Voorhoeve. Gcrof Kart en Baarland, vm. en nm'. ds. Brouwer, bed. H. A. en dankz. Borssele ,9.30 en 2 u. leeskerk. Colijnsplaat, vm. en nm. ds. Staal. Domburg, 9.30 u. 'leeskerk, nm. ds. v. d. Ende. Driewegen, vm. en nm. leeskerk. Gapinge, vm. en mm. ds. A. C. Heij. Geersdijk, vm. en nm. leeskerk. 's-Gravenpolder, 9.30 en 2 u. ds. G. Dal- Dalhuijsen ,em.-pred. te Nieuwerkerk a. d. IJ., bed. H. A. en dankz. Heinkenszand, vm. en nm. ds. van Dijk. lerseke, vm. ds. Meijer, nm. leeskerk. Kapelle, 9.30 en 2 u. ds. Scheele. Kamperland, vm. en nm. ds. Baaij. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds- Nieboer. Kruiningen, vm. en mm. cand. le Cointre van dem Haag. Nieuwdorp, vm. en nm. ds. Doefces. Rilland, 9.30 en 2.30 u. dhr. de Graaff. Schoondijke, 10 en 3 u. ds. J. R. Goris. Wemeldinge, vm. leeskerk, nm. ds. Meijer. Westkapelle, vm. ds. v. d. Ende, nm. leeskerk. Wissenkerke, vm. en run. leeskerk. Wolphaai'tsdijk, vm. en nm. ds. Lanting. Ger. Gemeenten. Middelburg, Segeerstraat, vm., nm. en 's av. leeskerk. Goes, vm:, nm. en av. leeskerk. Chr. Ger. Kerk. Biezelinge, 9.30, 2 le|n 6 u. ds. J. Vrougden- hil van Sliednecht. Vrije Evang. Gemeenten. Wemeldinge, 10.30 en 2.30 u. dhr. L. Duvekot van Goes. - j Ernstig spoorwegon ge- 1 u k voorkomen. Zaterdagavond is de groote mailtrem 'Maastricnt-Rotter- dam door de oplettendheid en den kordaten moed van den dienstdoenden wagenmeesiter M. A. .Lucassen aaneen vreeselijk gevaar ontsnapt. Te 7.05 uur, zoo vertelt de „Tilb. Crt." ...reed trein 186, komende van Maastricht, tellende 15 groote perso nenwagens, stampvol met reizigers be zet, getrokken door twee groote Jumbo machines, het station tè Tilburg bin nen. Rij het vertrek, bemerkte .Lucas sen, dat er iets haperde aan het on derstel van een der middelste wagens de oliepot van een der wielen bewoog zich bedenkelijk op en neer. Het flitste hem .plotseling door den geest, dat hier misschien over enkele minuten een ontzettend ongeluk te gebeuren stond, .maar het treinpersoneel waar schuwen was niet meer mogelijk. De locomotieven trokken in onheilspellend vlugge vaart de logge massa verder. Er was maar een kans op reddingte trachten op den trein te springen en de \Vestinghouse aan te zetten. In ijlende vaart rende Lucassen over het perron en later door het mulle kiezelzand langs de wagens. Twee maal waagde hij te vergeefs den sprong; door zich vast te klemmen aan de treeplank redde hij zich bet leven. Een derde poging bracht hem op' de treeplank. Nu ijlings naar de rem. En voor nog de overweg bereikt was, daar voelden de honderden rei zigers, die geen flauw begrip hadden van den doodnood waarin ze hadden verkeerd, plotseling een hevigen druk op de wielen en,enkele meters verder stond de trein stil. Een onderzoek bracht aan 't licht dat een der wagenassen ruim 3 c.M. verbogen was, zoodat bij een ietwat snelle vaart elk oogenblik een vree selijk déraillement had kunnen volgen. De wagen werd uit den trein ge schakeld. De wagenmeester Lucassen werd van alle kanten gelukgewenscht. Laaghartige aanslag. De 21-jarige Leo Curvers afkomstig uit Tegel en (L.nabij Venlo, werkzaam als grondwerker te Hoog-Emmerich, gem. Bergheim, is op 26 April aldaar door militairen der Belgische hezettingstroe- Ben op laaghartige wijze vermoord, e jongeman kwam meermalen ineen café aldaar en gekscheerde dan wel eens jnet de 15-jarige dochter. Dat was niet naar deii zm van een pakr Belgische wachtmeesters, die zich dan ook zouden hebben uitgelaten, dat zij wel eens zouden laten zien wat de Belgen waren. Op den 26en April 's avonds om halfnegen, toen C. reeds te bed lag, drongen ze zijn. huis bin nen met hun zessen, waarbij 'de twee wachtmeesters doelloos een paar re volverschoten losten. Met kettingen ge boeid sleepten zij "hem naar een afge legen plaats. Verschillende personen hebben dien avond het slachtoffer er barmelijk hooren huilen en kermen, terwijl overal op den weg bloedsporen werden gevonden. Men heetl het slacht offer erbarmelijk mishandeld en later door .twee revolverschoten in hoofd en hart, doodgeschoten. Hel lijk werd door andere militairen in een café binnengedragen. Thans zijn de twee wachtmeesters gearresteerd en ip de gevangenis te Mörs opgesloten, Het ongeluk op de kermis te Groningen. De deskundigen, belast met het justitieel onderzoek inzake het ongeluk op de kermis te Groningen, zijn tot de conclusie gékómeh, dat de heer Howmersen bij den bouw van, de rodel baan twee palen, genummerd 2 en 8, verwisseld heeft. Een der palen had een breuk, waarom hij den anderen paal ge bezigd heeft op de plaats waar de eerste moest worden gebruikt. Daarbij kwam,dat deze paal een inkerving had en niet was gestut. Toen nu op de plaats, waar geen menschen behoorden te staan (de helling voor het platform), menschen stonden te hossen, is die paal doorgebroken met het bekende gevolg. De zaak wordt nader on derzocht. Verbrand. Te 's-Hertogen- bosch was het 12-jarig meisje J. d. K. van den Vughtèrdijk op het em placement der Staatsspoorwegen aan het sintels zoeken. Doordat vermoe delijk onder de sintels nog vuur smeul de, sloeg er een vlam .uit, die het kind greep. Ze werd zoo deerlijk met brandwonden overdekt dat ze spoe dig overleed. Een ouderwetsche brui loft. Onder Groenlo is bij een land bouwer een bruiloft, gehouden, waarbij ongeveer 800 gasten genoodigd wa ren, en waar voor dezen maaltijd o.a. twee koeien, drie pinken en drié scha pen waren geslacht. Doodgevallen. Een 58-jarig werkman op de scheepswerf te Zalt- bommel is van een ladder in het ruim van een in aanbouw zijnde boot ge vallen en bekwam daarbij zulke inwen dige kneuzingen, dat hij, na in het gasthuis te zijn opgenomen, onder he vige pijnen is overleden. Staking. De aandraafsters aan de Hengelosche bontweverij staken, ze vragen een verhooging van 9 cent per 100Ó draad, in plaats van de toege kende 4Vz cent. De Zutphensche bolsje- w i k i. Uit Lochem wordt gemeld dat een der uit het Huis van Bewaring te Zutphen gevluchte bolsjewiki, die in het St. Vincentius tiasthüis te Groenlo is bezweken aan zijn schot wonden, aan een naast hem liggende patiëilt heeft bekend, de dader te zijn van den moord onder Barlo bij Win terswijk. Toen de landbouwer hem niet dadelijk goedschiks geld had willen geven, had hij "hem neergeschoten. Ongeluk of misdaad? Aan den weg tusschen Hattem en Zwolle is in een weiland gevonden de heer C. Carmiggelt, chef van het ijkwe- zen te Zwolle., Zijn fiets lag naast hem op den weg. Tijdens zijn vervoer is hij overleden. Gewond 1 ij k gevonden. Uit het water van hét open haven front, hij 'den Westelijken doorgang te Am sterdam, is het lijk opgehaald van een 20-jarig persoon uit. Sliedrecht, dat verschillende wonden vertoonde, zoo dat misdrijf woédt vermoed. Mei. 17 IJzendijke .boerderij, Beuningh. 17 Sluis, hotel y. Mazijk. 18 Oostkapelle, inboedel, Blaupot t. Cate. 18 Grijpskerke, rentemierswoning, inboe del, De Noeling. 19 Borssele, scheepsafbraak, Hollmann. 19 Serooskerke, huizen, De Neeling. 20 Nieuwdorp, dubbel woonhuis, Neervoort. 21 Domburg, huis, meubelen, Blaupot t. Cate. 21 Domburg, huis, twee inboedels, Blaupot ten Cate. 25 Schore, kapitalen boereninspan, Hollmann. 27 Middelburg, huizen, Struve. Goes, bouw- en weiland, v. Dissel en de Maret Tak. Juni. 3 Middelburg, hofstede, Hioolen. 9 Vlissingen, inspan, Paap. Middelburg, hofstede, De Neeling. Juli. 28 Kortgene, inspan, Markusse. Schore, veldvruchten, Hollmann. Mei. 15 N. en St. Joosland, vervangen van walbeschoeikig, Secretarie. 18 Hoofdplaat, herstel enz. Hoofdplaat- en Thomaespolder. AMSTERDAM. Tijdens den Hemel vaartsdag is op' 'het A weer druk ge zeild. Een der zeilbootjes, dat des avonds I i in de omgeving van het Julianadek ma-O noeuvreerde sloeg echter, tengevolge van een hevige windvlaag om: Door pjassee- rende schepen werd onmiddellijk hulp geboden, waardoor het gelukte 5 boden; te redden. Be zesde, een 48-jarige man, verdween in de diepite. De politie doet onderzoek naar het lijk. WEEi te Den tot gez- BENN bliksem bewoon den voe den gro hoofd ei tijd Schi oorzaakt „vuur w de huis vernield umniers getrofff,i PATuj gen is schillen Er zijn constate kig niet Goes. Goes na een com Scheidsr Enkele verbaal ken van gegeven ten tene komen. Heden o in het gastl onze gelief Behuwdzu: SARA in den ou 45 jaar. Na" WED Wemelding Bij ons ver roepen wij all nissen een har 9 Aan de Heere wi J. D. Aan boord Coen", 15 Mei Voor de vele schap bij onz eeniging op 3 tuigen wij onz L. GOE N. GOE Oost-Souburg, Voor de vel neming ontvan van onze gelie en Grootmoed LIS, WED. C. ■wij hierdoor on Uit al l Drii Driewegen, Hiermede kartelijken dar wjjzen van dei bij het overlijd Vader, Behuwc LAMBREC weduwnaar va DE Uit aller Goes, 12 M Voor de vele neming zoo vai vangen bij het geliefden Broei «n| Oom, Dhr weduwnaar betuigen wij lijken dank. Adr. KARELS WED. C. A. MA C. KARELSE W. WISSE en D. KARELSE Kamperland PreiMei VoojpaTTialf 10 Nam. 2 uur Avond 6 uur Het Kantoor J. L. VAN singen, is STRAAT 5. Onder ten de toria van de UTE en J. C. fMaats gehad iagen zpN trpj. mïlf 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2