Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Zending. r Het Duitsch—Deensche incident. (Van befrouwbaire zijde te Flensburg wordt meegedeeld, dat gisteren de be zetting van. die eerste zone door De nemarken doorgevoerd zou wonden. Bij de bezetting van de regeeringsgo bouwen, die eveneens een aanvang neemt, maar pas langzamerhand wordt doorgevoerd, is tegenover de Duitsche vertegenwoordigers de hoop uitgespro ken dat zij in den geest van weder- zijdsche tegemoetkoming tusschen Duitsohland en Denemarken zal wor den uitgevoerd. Daar de Deensche regeering er xn toegestemd heeft om verder met de Duitsche regeering te onderhandelen over een regeling betreffende het be- amibtenooirps, is den Duitsohen be-> etnursambtenarm opgedragen voorloo- pig pp hun post te blijven totdat zij bijzondere aanwijzingen krijgen van den commissaris,met de afwikkeling biervan belast. Korte berichten. Te Valencia is een 'algemeen© staking uitgebroken. rDe staking van de Iersche boot werkers te Liverpool is geëindigd. ■s Te Berlijn zijn ajleen in de stad 40.000 woningen tekort, in het heele complex Oroot-Berlijn ruim 80.000, Ln Worcestershire hebben 1100 onderwijzers bun ontslag ingediend, omdat de Overheid de voorgestelde salarisschaal niet wilde invoeren. Te Bremen is bij de „Atlas Wer- ke" een hevige brand uitgebroken. Binnen eenige uren wapen de fabrieken een prooi der vlammen. De oorzaak is nog onbekend. Bet s.s. „Calalmaro" van New- York naar Havanna, rapporteert draad loos, dat men kolommen witte rook heeft zien opstijgen op het eiland Old Providence in de Caribische Zee, het geen op een vulkanische uitbarsting wijst. 1 Revolutionnairen uit Sonora zijn Juarez binnengerukt. De Amerikanen uit de omliggende districten zijn in veiligheid gebracht. Mijnondernemin gen zijn niet getroffen. Generaal Gallos beeft 6000 man troepen gemobiliseerd in Sonora, om tnaar Chihuahua op te rukken als eerste plaats op weg naar de hoofdstad. De toestand in de binnenscheep vaart in Duitsohland is verergerd. Op de Elbe ligt bet verkeer geheel stil. De verzorging van Berlijn dreigt in gevaar te zomen. De strijd in het restaurantsbedrijf te Berlijn duurt voort. Er dreigt een sluiting van alle hotels. 1— Denemarken geeft 1 millioen voor den herbouw van de kathedraal te Rheims. Dato heeft een nieuw Spaansch kabinet gevormd. 1Bonar Law verklaarde, dat de Engelsche regeering zich niet met dien Poolschen opmarsch in Rusland zal bemoeien. Hij' zegt, dat de Russische randstaten vrij m'oeten zijn in hun po litiek jegens ide sovjet-republiek. Im tusschen zet nxen te Kopenhagen de onderhandelingen met Krassin voort over hervatting der Russisch-Engel- sche handelsbetrekkingen. De socialist Buck is tot minister president van Saksen benoemd. Blakemore heeft op de jaarlijk- sche conferentie der nationale handels- kamer van Bournemouth (Engeland) gezegd dat de prijzen lager worden,. Zeep, geconserveerde vruchten en ge droogde vruchten zijn reeds goedkoo- per en de prijs vaix boter, speken corned bear zal dalen. Deze daling wordt veroorzaakt doordat het pu bliek niet zooveel gebruikt en door de groote voorraden in, de veemen en pakhuizen aan de .havens te- iEr zijn bij' betoogingen te Bagara Paolo (Italië) verscheidene dooden en fewonden gevallen. In de provincie 'adua heeft de staking van de land arbeiders ernstige onlusten ten ge volge gehad te Piacenza aan de Etsch. Daarbij zijn een doode en verscheidene tewonden gevallen. Te San d'Agosta ebben de socialisten zich meester ge maakt van de kerk. Verscheidene per-, sooxetx zijn hierbij' gewond.- iDe Fransche regeering verklaart in haar- ontwerp' [tot hervorming der spoorwegen in Ide richting van nati onalisatie te gaan, doch zal met de stakers niet onderhandelen, voor Let werk is hervat. In de spoorwegwerkplaatsen in Oppeln is de verhouding tusschen DxntscherS en Polen nog steeds zeer gespannen. De Duitschers weigeren met de Polen samen te werken. Vijf en twintig Polen werden met geweld uit de werkplaatsen verwijderd. In verschillende plaatsen hebben conflic ten plaats gehad. Hier en daar kwam het tot formeele gevechten, waarbij ten slotte de Engelsche bezettingstroepen moesten ingrijpen. - - In ide laatste zitting van het landsbestuur en de commissie van de Beiersche volkspartij werd in hoofd zaak gesproken over wederaansluiting aan pe rijkscentrumspartij'. Er wem een voorstel aangenomen, dat hiertoe den weg effent. De Duitsche regeering heeft iin _fi&n motie aan ide commissie van her stel verzocht, haar 350.000 ton scheepsraimte te laten. Gisteren zijn Deensche troepen de eerste zone van Noord-Sleeswijk binnengerukt, i i,Op ide Roemeense he spoorwegen id een staking uitgebrokenhet geheele personeel is gemobiliseerd. 8mn*ntaRri Bondsdag Geref. Jongeling s- ve ree nijgingen. De 32ste jaarvergadering van den Nederl. Bond van Jon geling svereeni gingen op Geref. grondslag zal op Hemelvaartsdag in „Tivoli" te Utrecht worden gehouden. De rede, waarmede oudergewoonte de de Bondsvoorzitter, Ds. J. E. Vonkenberg van Zwijndrecht, den Bondsdag zal ope nen, draagt dit jaar tot titel: „Zwaarden en stokken". Daarna komen de huishoudelijke zaken aan de orde. De agenda van de ochtend vergadering voorspelt, dat ook dezen Bondsdag voor de ontwikkeling van het verenigingsleven der Geref. Jongeling schap van groote beteekenis zal zijn. O.m. stelt het Bondsbestuur voor een Commis sie te benoemen, wier taak zal zijn te onderzoeken in hoeverre en op welke wijze uitbouw van het plaatselijk verenigings leven zal kunnen geschieden,- daarna zal worden vastgesteld op welke wijze de herziening van het Bondsreglement zal plaats hebben en hoe de enquête in ver band met den uitbouw van het Bonds orgaan zal zijn geregeld. In de middagvergadering refereert Ds. van der Kamp van Barendrecht over het onderwerp-, „Ons beginsel in zijn beteeke nis voor den socialen strijd". Daarna zal Prof. Aalders van Amsterdam spreken over „De Profeet aan Babels rivieren." En ein delijk wordt de Bondsdag gesloten door Ds. van Arkel van Soest met een op wekkende rede, getiteld: „Geestdrift en Critiek". De Bond telt thans ruim 700 aangesloten vereenigingen met meer dan 17000 leden. Nu de Bondsdag in het centrum des land» gehouden wordt, zal de toeloop weer enorm zijn. Te meer daar de bekende Uit bouw-actie van dezen Bond zoo schitte rend is geslaagd. De christelijke internationale. Zooals men weet, spreekt „De Tijd" van de oprichting eener katholieke inter nationale. „De Gids", het orgaan van het Chr. Nat. Vakverbond, merkt op, dat, in dien het de bedoeling is op deze interna tionale een katholiek stempel te drukken, men onrecht doet aan de vele Evangeli sche leden der Duitsche vakorganisaties en zoodoende de protestantsch-christelijke vakorganisaties moeilijkheden in den weg worden gelegd. Dee „Tijd" deelt verder nog mede, dat een conferentie van Duitsche, Fransche, Belgische en Nederlandsche vertegenwoor digers der chr. vakbeweging besloten beeft zoo spoedig mogelijk over te gaan tot het herstel van de internationale betrekkingen. De ï'oomsch- en protestantsch-christe lijke bonden hier te lande hebben een comité van voorbereiding tot het inter nationaal congres te Den Haag gesticht. Het congres wordt niet in Mei, doch 9, 10, 11 en eventueel 12 Juni a.s. gehouden. De uitvoering der Iixva- 1 iditeits wet. (Gevolg gevende aan den opdracht door de Algenxeene Vergadering ver strekt, heeft het Centraal Bestuur van den Ned. Tuinbouw-Raad in zijn ver gadering van 26 April besloten een brief aan den Minister van Arbeid aan te bieden en 'een afschrift te zenden aaax de leden der Tweede Kamer der Staten Generaal en aan de pers. Ret Centraal Bestuur vestigt daarin de aandacht op verschillende zaken de uitvoering van de Invaliditeitswet betreffende. Resumeerende dringt het Centraal Bestuur van den Nederlandschen Tuin- bouwraad er met kracht op aan: de. dat premiebetaling voor inwo nende zoons en dochters, vrij wordt gelaten '2e. dat het plakken van zegels worde vervangen door een doelmatiger beta lingssysteem 13e. idat voor losse arbeiders slechts betaald worde voor jden werkelijken, arbeidstijd 4e. Idat onderscheid gemaakt worde tusschen premies voor industrie en tuiixbouw [5e. Idat onderlinge organisaties prac- tisch in de gelegenheid worden ge steld de uitvoering der Invaliditeitswet ter hand te nemen. Een arrestatie. Uit Brussel verluidt: De veiligheidsbri gade van het bezettingsleger van Duitsch- land heeft een zekeren W. aangehouden, op het oogethblik ,dat hij de Hollandsche grens wilde overschrijden. Hij werd ge fouilleerd en in bezit bevonden van een geheim rapport betreffende den Ameri- kaanschen dienst en van andere docu menten, alsmede van een kaart ,door den. keizer in Maart 1920 geschreven, waarin hij wordt bedankt voor de bewezen dien sten. Bij zijn aanhouding gaf de arrestant voor, dat hij een werkman was en van de rechterzijde van den Rijn gevlucht; verder verklaarde hij geen geld bij zich te hebben, maar een groote som geld in Holland te moeten ontvangen. Nader on dervraagd, bekende hij voor en gedurende den oorlog in Londen directeur te zijn geweest van een instituut voor zenuwziek ten en in 1918 naar Duitschland terug gekeerd te zijn. Hij weid ter beschikking gesteld van den auditeur-militair van den krijgsraad van het bezettingsleger. Allerlei. Benoemd tot archivaris te Bergen op Zoom H. Levelt, volontair bij het Rijksarchief te den Haag. [Te Bergen op1 Zoom1 is men ïxudruk bezig met het heien der palen waarop de puludrogerij der Coöp. Beetwortel- suikerfabriek Zeeland zal worden ge bouwd. (Overleden AI. de Ras, lid van de Alg. Rekenkamer. In den polder de Beemjster is men al aan het hooien. Te Groenlo bedroeg het gebruik vaai sterken drank onder een bevolking van nog geen 3800 zielen over 1919 '29.935 L. tegen 21.041 L. in 1918. Het aantal liters gedistilleerd in 1919 te Zutphen vertapt bedroeg 88.732 te gen 77.727 in 1918. Het plan tot aanleg van een 'tweede binnenhaven te Scheveningen is ge reed. Het Hoofdbestuur der Nederland sche vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf dringt nogmaals aan op' afschaffing der wittebroodskaarten. |De minister van Arbeid zal voor- loopig geen wettelijke voorziening tref fen tegen ontduiking van bepalingen op_ den arbeidsduur in collectieve ar beidscontracten. Boor den minister van Arbeid wordt een commissie benoemd ter beraming van maatregelen ter voorziening in een tekort aan vaklieden voor den wo ningbouw. (Het s.s. Noordain van de Holland- Amerikalijn is vertrokken met 49 pas sagiers le, 243 tweede en 673 derde klasse. De Minister van Landbouw heeft besloten met ingang van 10 Mei a.s. tot nadere aankondiging dispensatie te verleenen van het verbod van uitvoet van kopervitriool en koperoxyide, en van het verbod' van uitvoer van zeep en zeepsurrogaten in eiken vorm, met uitzondering van zachte zeepi en zeep poeder. De Minister van Landbouw iheeft bepaald, dat de aanbieding voor uit voer van eendeix-eieren uitsluitend zal kunnen plaats hebben op Maandagen Donderdag van elke week. De Minister van Landbouw maakt bekend, dat ter bevordering van 'de totstandkoming van kleine landbouw bedrijven op woesten grond, van Staatswege credieten kunnen worden verschaft. Voor inlichtingen wende men zich, voor wat Noord-Brabant aangaat, tot J. O. van Beek te Deurne. .Naar wij vernemen, heeft bet be stuur der afdeeling Gelderland van den Nederlandschen Bond van Ge meente-ambtenaren zich tot Gedep. Staten dier provincie gewend teneinde het besluit van den Raad der 'gemeente Groesbeek, waarbij een koster 'tot ge meente-ontvanger werd benoemd, we gens strijd met het algemeen belang vernietigd te krijgen. De Minister van Oorlog heeft be paald, Öat ter bevordering van een! goelde voetenverzorging, per man, bo ven het gewone aantal, 4 handdoeken en 2 paar sokken kunnen worden ver strekt. Dinsdagmiddag hebben te Amster dam een 50-tal bootwerkers, werkzaam bij de maatschappij' „Nederland", plot seling den arbeid neergelegd en de terreinen der maatschappij verlaten'. Enkelen van hen meldden zich giste renmorgen weer aalx, doch werden niet meer te werk gesteld. (Aanleiding-ontslag van 4 bazen. Den lsten Mei 1920 heeft te 's-Gra- venhage de uitwisseling plaats gehad der akten van bekrachtiging van de op 8 Maart tusschen Nederland en België gesloten telegraaf-overeenkottiSt Aan de alg. ledenvergadering van de Ver. tot het houden van Jaarbeur zen zal voorgetseld worden buiten- landsche deelneming toe te laten. Bij den dienst der dir. belastingen zijn verplaatst met 1 Aug. L. Struik, kom mies 2e kl. van Sas van Gent naar Gees teren; met 1 Oct. E. van Liere, kommies le kl. van Maassluis naar Scheveningen; met 1 Juni C. J. van Uden, kommies 3e kl. van Rotterdam naar Aardenburg. Op het eind van het vorig jaar ver ging een scheepje van schipper Van IJssel- dijk, van Sint Maartensdijk, met 2 knechts bemand, op de Ooster-Schelde (tusschen Ierseke en Gorishoek). Het lijk van den eenen knecht werd spoedig gevonden, maar dat van den anderen knecht vond men niet. Thans is in het zand het lijk, ruim 4 maanden later, bijna geheel ongeschon den teruggevonden. De verongelukte was van pl.m. 20-ja.rigen leeftijd. Middelburg. Een deel van onze stad is plotseling in het bezit gekomen van een tram, al is het dan een ouderwetsche paardentram en alleen bestemd voor ver voer van zand en rijden de personen er alleen clandestien mede door de Neder- straat. Maar ieder begrijpt al dat wij slechts bedoelen de kipkarren, waarmede het zand, aangevoerd door visschersvaar tuigen van de Punt langs rails wordt vervoerd naar den Stijfselweg, waar het gebracht wordt op het terrein, waar eer lang een groot aantal arbeiderswoningen zullen verrijzen. Een 8-tal karren wordt boven aan de Nederstraat aaneeagekop- peld en. dan gaat het zonder trekkracht de hoogte af tot brj de Veersche brug, waarbij de rem van den laatsten wagen wordt vastgezet. Nu lijkt het ons zeer gevaarlijk, dat er dan zooveel jongens mederijden en dat niemand waarschuwt op den hoek van den weg naar de Dam poort, dat de karren in aantocht zijn. Het werk zal zeer lang duren en het is ge- wenscht dat er maatregelen genomen wor den, dat de kans op ongelukken zoo ge ring mogelijk is. Om weinig stagnatie bij het werk te hebben zal ook de wissel op den Singel beter moeten worden, want nu vallen de karren meermalen om of houden zich aan het voorbeeld van de electrische tram en derailleeren. Op het terrein worden slooten met het zand ge dempt en verder wordt het opgehoogd en gelijk gemaakt. Het werk geeft natuurlijk heel wat bedrijvigheid in het anders niet drukke stadsdeel. Bij de Noordbrug wordt thans ge werkt aan een noodvoetbrug, waarna de brug voor rij- en voertuigen wordt afge sloten, zooals bekend wordt ter plaatse een brug van beton gebouwd. Vlissingen. De staking in de bouwvak ken alhier, welke reeds 11 weken duurt, staat op het punt opgeheven te worden. De Federatie aanvaardt het aanbod gedram door den Bond van Patroonsvereenigingen in overleg met de Vlissingsche patroons-, om het werk te hervatten op een uurloon van 69 cent voor geschoolde en 64 cent voor ongeschoolde arbeiders, bij een 45- urige werkweek, Wolfertsdijk. Woensdag geraakte een 3- jarig kind van den arbeider A. van Loo in een diepe watergang, de postbode J. Kallemein begaf zich onmiddellijk gekleed te water en had het geluk het kind, hoe wel bewusteloos, op het droge te brein, gen. Dhr. A. Beenhakker, brievengaarder, paste de eerste hulp bij drenkelingen toe, waarop het bewustzijn weldra terugkeerde. Rilland-Bath. Gisterenavond hield de houwvereeniging „Rilland-Bath" alhier een openbare vergadering. Voor 2 vacante plaatsen in het bestuur werden gekozen de beere-n P. A. Schwartz, burgemeester, en R. Rijk, hoofd der R. K. school. De functies werden door het bestuur onder ling verdeeld en werd ide beer Schwartz benoemd tot voorzitter en de heter Rijk tot commissaris. Besloten werd om aan de Regeering aan te vragen om als ver eeniging in bet belang der volkshuisvesting te worden toegelaten. Verder werd beslo ten stappen te doen om zoo spoedig mo gelijk te kunnen beginnen met den bouw van 4 of 6 arbeiderswoningen en een middenstandswoning. Er werden dooi' de aanwezigen 9 aandeel en a f50 genomen voor het grondkapitaal. Zoodat verwacht mag worden, dat de pogingen thans zul len slagen, wat met bet oog op den groo- ten woningnood, welke hier Heerscht, is toe te juichen. Ierseke. Ni-et alleen voor den invoer van oesters, maar ook voor dien van mossels en kreeft is de grens van Frank rijk gesloten. Wat dit beteekent voor Ier seke en zijn vissebersbedrijf is niet gering. Reeds is men aan den arbeid getogen oln tegen het a.s .seizoen deze bepalin gen ingetrokken te krijgen. Colijnsplaat. Onder leiding van den Bur gemeester dezer gemeente, dhr. J. W. A. Stüte had Maandag een bijeenkomst plaats van Raadsleden en eenige ingezetenen op het gemeentehuis, ten einde den hier heer- schenden woningnood te beperken en maatregelen te beramen, daarin te voor zien. Besloten werd tot het stichten van een woningbouwver-eeniging, tot welke ver eeniging aanvankelijk 13 leden toetraden. Tot bestuursleden werden gekozen de hee- ren J. W. A. Stüte, A. J. Ridder, J. F. Dees, D. de Pree en Ph. v. d. Moer. Men zal trachten het aantal leden uit te brei den, terwijl het bestuur zoo spoedig mo gelijk statuten en huishoudelijk reglement zal ontwerpen, o-m deze in een binnen kort te houden ledenvergadering vast te stellen. (G. C.) Ritthem. Woensdagavond hield de afd. Ritthem van de Vereeniging tot Chr. Ver zorging van krankzinnigen in Zeeland haar algemeene jaarvergadering. Na de gebrui kelijke opening door den voorzitter, deelde de secretaris mede ,dat 't aantal leden met 2 vermeerderd is door vestiging van elders. De penningmeester doet rekening en verantwoording. Als bestuursleden wer den herkozen dhr. B. J. de Mteij en gekozen in plaats van dhr. J. Hollebrands en dhr. W. Cevaal Wz., die wegens hun leeftijd hebben bedankt, dhr. H. M. van de Putte en dhr. C. Wisse. Als afgevaardigden naar de a.s. algemeene vergadering werden ge kozen dhr. K. Allaart en dhr. J. Meliefste. Naar aanleiding van een schrijven van 't bestuur der stichting werd besloten meer leden te winnen en zoo mogelijk de contri buties zien verhoogd te krijgen. Den voorzitter, Ds. H. A. ten Hove, die spoedig naar elders vertrekt en het afgetreden bestuurslid J. Hollebrands wordt dank gebracht voor hetgeen zij in 't belang der stichting hebben gedaan. Souburg. Woensdagavond bad in de openbare school een vergadering plaats, waar als sprekers optraden dhrn. Klontje van Middelburg en Laarnoes van Vlissin gen om te komen tot de oprichting van een afdeeling van den vrijwilligen land storm. Waar in bijna alle dorpen van Walcheren een afdeeling is meenden de sprekers, mocht ook Souburg niet ach-? terblijven. Ook de Burgemeester en Wet-' houder Melis waren aanwezig. Een af deeling werd opgericht. Wie zich nog wenscht aan te sluiten kan zulks doen bij een der leden van het comité, dhm. A. Melis, L. Braam, W. P. CaUiber, A. van Veen. Een persoon heeft uit aardigheid een jong konijntje in een nest eener "moe derkat gelegd, met gevolg dat katje en konijntje te samen worden gevoed. (V. C.V Stavenisse. Voor een deel der arbeiders bevolking bier staat het er momenteel niet zoo bijzonder gunstig voor. Het is no« wel niet in het drukste van den veidan beid, maar toch zijn er thans te veel gedwongen werkloozen mannen, om niet met grond te durven voorspellen, dat menigeen „los" werkman zal blijven ge durende den aanstaanden zomer. Reeds moeten zich verschillende werkloozen te gen lager loon hebben beschikbaar ge steld. En sommige arbeidsters hebben leeds tijdelijk gedaan gekregen. Bij de nog steeds schreeuwende diuirte- van de noodzakelijkste levensbehoeften, ziet de naaste toekomst voor sommige arbeiders gezinnen er maai' donker uit. Sas van Gent Stct. 87 bevat de statu ten van de Woningbouwvereeniging „Voor uit" te Sas van Gent. Burghsluis. Eergisterenmiddag gebeurde alhier een ernstig ongeluk. Terwijl de ka pitein der reddingsboot „Prinses Wilhel- mina" M. v. d. Klooster Jz., in de loods bezig was den motor op gang te brenaen, spreng deze door onbekende oorzaak uit een. v. d. Klooster werd zoodanig gewond, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Noordgouwe noodzakelijk bleek. Tengevolge der ontploffing en dien daar door ontstanen brand zijn loods en red dingsboot vernield. (Z. N.) Ned. Heirv. Kerk. Beroepen te Nes op Ameland, J. J. H. Bange te Finsterwoldete Eemnes Bui ten I. Kievit te Bensdorp. Aangenomen naar Leidschendam door Th. J. H. Steenbeek te Kage. - Het Provinciaal Kerkbestuur van Zeeland heeft aan dm heer D. Müiler, predikant te Serooskerke (W.), op zijn verzoek eervol ontslag verleend met in gang van 16 dezer en hem de bevoegdheid toegekend, welke art. 20 van het Algemeen Reglement aan emieriti-predikanten ver leent. Gerief. Kerken. Beroepen te Utrecht J. W. Siertaema te Gi'amsbergente Leidschendam M. v. Alphen te Voorst; te Oudega J. Post te Echten; te 'sGravenmoer J. Ronge te Hoog-I31okland. De classis Zwolle heeft heden prae- paratoir geëxamineerd en met algenxeene stemmen bij de Geref. Kerken beroep baar verklaard den heer H. A. Wiersiöga v. Kampen, cand. aan de Theol. School. Wegens voortzetting zijner studiën kan de heer W. nog geen beroep in overwe ging nemen. Geslaagd als stuurman op zeilzetevis- scbersvaartuigen J. J. Kleijn, C. Reus, J. Taal, M. Vrolijk en F. Spaans. Te Middelburg zijn gisteren voor bet acte-examen 5 vrouwelijke candidates! ge ëxamineerd. Geslaagd de dames: H L. Waardenburg, Bruinisse; A. Pamnekoek, Brouwershaven; M. S. Akkerdaas, Drek schor. De jaariijksche Zomerconferenties voor Zendingsstudie, uitgaande van den Zendingsstudie-Raad, zullen D. V. ook dit jaar weer gehouden worden te Lanteren bij Ede, in het daarvoor bestemde Con ferentie-Oord, en wel van 2631 Juli, 27 Aug. en 914 Aug. Deze drie con ferenties zullen elk nagenoeg hetzelfde programma hebben, en elk door ten hoog ste 150 deelnemers bezocht kunnen wor den. De volgende personen zeiden reeds- hunne medewerking toe: Dr. J. R. Gallen- bach (Voorzitter), L. J. van Wijk, Ds. H. C. de Groot, Prof. ,T. de Zwaan, Ds. W. F. van Helsdingen, Ds. J. D. Wielinga. Mej. C. H. Gunning (van Batavia), Dr. A. M. Brouwer, e. a. Ook verwachten wij een aantal buitenlandersreeds kunnen wij noe men: Missions-inspector Martin Schlunk van Hamburg, Dr. Henry Beets van Grand Rapids (Ver. Staten); voorts rekenen zij op een of twee Engelse hen en een Franschman. Bovendien zullen er vele Zendelingen met verlof als gast op de Conferentie aanwezig zijn. Juist dezen zo mer is een groot aantal van hen hier te lande, na de oorlogsjaren. De kosten bedragen fö inleggeld, plus f 12,50 deelnemersgeld, waarvoor men ge durende de vijf conferentie-dagen volledige huisvesting en voeding ontvangt. Afge vaardigden van vereenigingen enz. kunnen reductie krijgen. Nadere bijzonderheden bevat bet prospec tus, dat tegen Juni verschijnt, en op aan vrage gaarne toegezonden wordt, door het bureau van. den Z. S. R., Domplein 25, Utrecht, alwaar ook nadere inlichtingen te bekomen zijn. Het Ermelosch Zemdingsblad, or gaan van de vereeniging De Zendings- gemeente te Ermelo, en Maran-Atna, orgaan van de Nederlandsche Tentzen- ding, Lebben zich tot één blad ver- eenigd „Nieuwe Wegen", waarvan thans het eerste ïxuïfimer verschenen is. De redactie wordt gevormd door A. Petermedjer te Middelburg;, dr. H. Oberman te Heemstede en dg. P. Ste genga te Amsterdam.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2