Uit de Pnwincia. Kerknieuws Onderwijs. Allerlei. Land- an Tumhouw. UastafeS. Hoop Moopiip, ianbesleip, enz. tusschen 'Nederlandsclie en Duiisclie paj'tifeenooten dienst deed. D« Diiiitsche grensbewaking in dat gebied is de laatste dagen zeer ver scherpt, ttiede ia verband met het feit, dat einde April aanzienlijke be dragen in geld daar de grens zijn over gekomen, bestemd' voor Duitsche com munisten. i 1 Van 1 Mei af worden door de Ned. Spoorwegen weer .goedkoop© reisbil jetten afgegeven ten behoeve van kin deren en hun geleiders, die naar of van een onzer koloniehuizen reizen. Haar de „Tel.", in aansluiting op het bericht, dat oud-minister Positliuma binnenkort door de crisis-enquête-com missie, in zake zijn crisis-beleid zou worden gehoord, verneemt, is genoem de commissie voornemens ook minis ter Van IJsselstedn te hooren, teneinde inlichtingen in te winnen omtrent de maatregelen, door hem persoonlijk ge nomen, in afwijking van de adviezen zijner adviseurs. De Reedersveïeeniging te VIaardin gen heeft besloten om slechts met één vijfde der vloot vóór "1 Juli ter ha- ringvisscberiji uit te varen. Er werd' geloot wie wel mlochten uitvaren. Het volle daggeld voor soldaten is met ingang van 1 April 1920 op f 2.10 bepaald. Ingekomen als giften uit dankbaar heid voor het werk der Diacones: Oostkapelle: f25; f 15; f7.50. Serooskerke: fl. Collecte Gerei, kerk 2 Mei f 52.031/2. G r ij p s k e r k ef 10f 2.50. Het Zangkoor onder leiding van dhr. Tamminga hoopt nog op de volgende plaatsen en data uitvoeringen te geven ten bate van Weenen: W, o 1 f a a r t s d ij k 13 Mei. Kieuwdorp 16 Mei. K ape lie 23 Mei (op verzoek voor de 2e maal). Heinkenszand 30 Mei. Wiemeldinge 6 Juni. In al deze plaatsen in de Herv. kerk. Middelburg. Van 512 Mei is verkrijg baar op bon 7 een half pond normaal- margarine a 25 ct. Gisterenavond heeft het nieuwe be stuur van het Middelburgsch Muziekkorps een bezoek gebracht aan de repetitie, teï kennismaking met de leden van het korps, maar tevens in verband met een eigen aardige herdenking. Twee leden van het korps, n.l. de hee- reri W. II. Kastelein eni M. Meulenberg waren 1 Mjei j.l. 40 jaar aan het korps verbonden en, het bestuur wenschte dit feit, waar het verdienstelijke en plichts getrouwe leden betrof, niet onopgemerkt tc laten voorbijgaan. De voorzitter, de heer IC. van Schou wen, herinnerde aan de oorzaak van het optreden van het nieuwe bestuur en sprak er zijn voldoening over uit, dat het ver leunen van hooger subsidie door de ge meente en het dieper in den zak tasten van meerdere stadgenooteni, het voortbe staan van het korps heeft verzekerd. Ver volgens sprak de heer van Schouwen de jubilarissen op hartelijke en waar- deerende wijze toe en hoopte, dat zij nog vele jaren in het muziekkorps werkzaam zullen zijta. Namens het bestuur bood hij ieder hun ner een zeer fraai beeld aan als souve nir aan hun jubileum1. Ook de directeur, de heer Jan Morks, had reeds op den dag van het jubileum zelf door het toezenden van een ge schenk van zijn waardeering blijk gegeven. De jubilarissen brachten dank voor de woorden en het aangeboden geschenk. Na dat nog een nummer ten gehoore was ge bracht, verlieten de bestuursleden het repetitielokaal. Goes. 30 April hield de Bond van Water- bouwk. Ambtenaren in Zeeland har© al- gemeene vergadering alhier. De rekening van het fonds over 1919 vermeldt aan ontvangsten f957.17 en aan uitgaven f928.54. Do rekening van den Bond vermeldt aan ontvangsten f 334.04, len aan uitgaven f 234.62. De contributie voor 1920 werd be paald op f 5. Als plaats waar dezen zomer zal vergaderd worden, werd met 19 stem men Middelburg gekozen, terwijl 17 stem men voor Bergen op Zoom werden uit gebracht. Er werd besloten dat de Bond zal aansluiten bij den Bond van Techni sche ambtenaren in rijks- en overheids dienst. Alsnu werd het woord gegeven aan den heer J. van de Velde van Scherpe- nisse, voorzitter van het fonds. Deze had feeds te voren zijn voorstel tot gedeelte lijke opheffing van het fonds aan de 22 deelgerechtigden toegezonden; het was ge baseerd op het feit, dat dooi' het Provin ciaal Blad van 28 Nov. 1919 voortaan in het lot van hunne eventueele weduwen En weezen voor een goed deel is voorzien. Met 16 stemmen werd het voorstel van Van de Velde aangenomen. M. Fei'dinan- dusse werd als fondsbestuurslid herkozen. Men schrijft ons over de vergade ring van de dorps- en Goesche slagers Op 4 April in de Melksalon van den heer van Doeselaar het volgende: De slager H. van 't Veer van 's Heeren- hoek, opende de druk bezochte bijeen komst. Door hem werd medegedeeld, waarom hij per advertentie de slagers bij elkander had laten komen. De vraag of fnen gezind was mede te werken tot op richting eener slagersbeurs werd door al len bevestigend beantwoord. De bedoeling is iedere week op een nader vast te stel len uur des Dinsdags in een voor dit doel geschikt lokaal bij elkander te komen, tot het doen van onderlinge zaken en alles wat tot het slagersvak behoort. Staan de de vergadering gaven zich 35 slagers op. In de commissie, die de verdere voor bereidende werkzaamheden zal doen, zijn benoemd de slagers H. Schout, Baarland, Jan Wabeke, ICapelle, en H. van 't Veer 's Beerenhoek. Tot tijdelijk Éélpsï^r 'aan de open bare bewaarschool is benoemd Mej'. II. Faase. Schore. Door den predikant der Ned. Herv. Kerk alhier waren de manslidmaten tegen 4 Mei opgeroepen, ten einde, hult' stem uit te brengen over de vraag of nifeh- de kerk des Zondags volgens den ouden (zonnetijd) zou doen aan gaan. Aan die roepstem werd door 23 leden gehoor ge geven, waarvan 11 sternen voor den ouden en 12 voor den nieuwen tijd. Besloten werd de kerk volgens den nieuwen, wetti gen tijd te doen aangaan. Nieuworp. Met Stct. 85 is verzonden de acte van de Coöp. Cichoreidrogerij Neder land te Nieuwdorp. 's H. Hendrikskinderen. Dinsdagnamid dag ontstond brand in een bergplaats bij M. V. Daar het gebouwtje grootendeels met riet was opgetrokken, vond het vuur gretig voedsel. Het is dan ook aan de rappe handen der toegeschoten bewoners en buren te danken, dat het aangren zende woonhuis gespaard bleef. Colijnsplaat. Twee, zeer nauw aan elkan der verwante, echtparen alhier, vierden gisteren gelijktijdig hun gouden huwelijks feest, waarbij het aan belangstelling niet ontbrak, aangezien beide families tot de voornaamste ingezetenen dezer gemeente behooren. Sluis. De blinde man E. d'Haenens viel Zaterdag plotseling op straat neer en bleek overleden te zijn. Terneuzen. Niet lanig. geleden werd in de bladen bericht, dat er zich in het land van Axel een comité had gevormd, om een betere aansluiting, te verkrijgen van Sas van Gent over Axel via Wals oorden naar Holland. Een uitnem'end streven. Doch wat gebeui't; nauwelijks is. dezer plagen in de bladen geschreven over een verbeterd spoorwegverkeer in Zeeland, of men gaat dit gebruiken als een bericht, om .onkundige menschen iu en buiten Zeeland, in den waan te brengen, dat er eenig resultaat werd verkregen. Laten wij eens zien of dat juist is. Bedoeld werd, dat men door deze ver betering des morgens yroeg over Wals oorden kan komen en met. een trein, die 8.14 van Vlake gaat vertrekken, 10.14 in Rotterdam aankomt. Maar .cilieve, die gelegenheid bestond er reeds lang. Immers er was al een vroeghoot te Walsoorden om tijdig in Holland te ko men? En er reed al een tram van Hulst op deze boot, die omstreeks 6 uur van Walsoorden vertrok? Alle menschen hebben er belang bij om vlug te reizen, ook die in het land van Axel wonen, doch in Terneuzen ach ten wij dit het beste en zekerste, als er een goed verkeer komt op Goes. Maar men brenge dé menschen niet in den waan alsof men vanuit Axel Zee land regeert. Zoover is het nog niet. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw Wieerdinge L. Boei' te Ierseke. (Rotterdammer); te Marlingen A. K. Straatsma te Oosterzee; 'te WinsumBaard J. G. Steenbeek te Abbekerk. Colijnsplaat. Door het college van kerk voogden werd in de laatst gehouden vergadering besloten een hoofdelijken om slag te heffen, zooals dat op de meeste plaatsen reeds sedert lang gebruikelijk is. Ds. T. Jonker, gekomen van Over- zand deed, na des morgens bevestigd'te zij'n door ds. J. W|. Blankert, van Kerk- werve, met een predikatie over Jland. 1:8: „Gij zult mijne getuigen zijn", Zon dag zijn intrede bij1 de Ned. Herv. Kerk te Biezelinge, sprekend naar aanleiding van Rom. 116„Het 'Evangelie is een kracht Gods tot zaligheid een iegelijk, die gelooft". Den nieuwen leeraar .werd toegezongen Gezang 91:3, terwijl hij' werd toegesproken door den consulent Dr. J. D. Schmidt, van Kapelle. De kerk was tot in alle hoeken gevuld met een aan dachtig luisterende schare. Van de ring- collcga's was slechts aanwezig ds. J. L. Klomp, van Schore. De anderen waren door verschillende omstandigheden ver hinderd. D®. P. J. Wauters nam Zondag, van wege zijn vertrek naar Kleverskerke, af scheid van de Ned. Herv. Gemeente te Hoofdplaat, sprekend over Deut. 30:19. Velen, ook uit omliggende Gemeenten, waren opgekomen. Na afloop der gods dienstoefening werden den scheidenden leeraar hartelijke woorden toegesproken door den p'raetor van den ring Dis. .J.'1 Hofker, van Waterlandkerkje, en door den consulent ds. P. Krul, van Biervliet. Toe gezongen werd Gez. 96 (gewijzigd). (Rotterdammer.) De bevestiging (door Ms. J. L. Ti chelaar, van Klundert) en intrede van ds. Tj. Tak te Fijnaart is nu bepaald op Zon dag 16 Mei a.s. Gerei Kerken. Tweetal te Groningen D. v. Dijk te Uithuizen en S. Datema te Haarlem. Beroepen te Vreeswijk K. v. d. Veen te Gasselternijeveente Enumatil J. S. Schaafsma te Opeinde. Bedankt voor Puttershoek door G. Wisse te Driebergen. Op de agenda van de vergadering der classis' Zwolle van de Gereformeerde Kerken is door den Kerkeraad van Kam pen een ad'haesie-betuiging gebracht aan het Voorstel-Almelo, dat den studenten van het, laatste studiejaar vrijheid zal worden 'gégevèii "Ónder zekere bepalingen een stichtelijk woord te spkeken. Mocht dit niet worden aangenomen, dan beveelt do Kerkeraad het voorstel aan vau plof. Lindeboomdat aan candidaten vrijheid worde gegeven een stichtelijk ..woord te spreken en Idat geen candidaat worde toegelaten tot het pïaeparatoir examen zonder verklaring, dat hij na afgelegd. examen van stonde aan een eventueel beroep in ernstige overweging zal nemen. De Tweede Kamer heeft alle amen dementen, strekkende om het M. U. L. O. in den bestaanden vorm te behouden, met groote meerderheid verworpen. liet stelsel van den minister is dus len volle aanvaard. Zaterdag slaagden te Breda voor het examen l.o. <?e dames Em. V. Boer- jan en M. C. Ph.- Buysrogge, beiden te Graauw. De heer E. F. Poppe te Graauw is benoemd als onderwijzer aan een R.-K. bijzondere school te Bergen op 'Zoom'. De Rijksnormaalschool te Sneek is den nieuwen cursus begonnen met in totaal 15 leerlingen. Aan deze inrich ting zijn 13 leerkrachten verbonden. De Chr. Normaallessen te Bergum zijrr opgeheven. Acte-examens te Middel burg. Geëx. 8 mannelijke candidaten. Af gewezen 4. Geslaagd de heeren C. J. A. Bukkens, F. van Duin, A. Louwerse en J. J. Siebels, allen te Vlissingen. De Roode vaan van den Dor Mts ch© n dom. Hetheeft niet voel gescheeld, of op den eersten Mei heeft de rood© vaan gewapperd van den eer waarden Dordtschen Grootekerkstoren. Dien middag omstreeks half vijf, tegen het uur, waarop de propaganda-tocht der S. D. A. P. Kunstmin zou verlaten, beeft de echtgenoote van een der vooraanstaan de leden der Dordtsche afdeeling, zelve ijverig propagandiste, den Dordtschen to ren beklommen met het kennelijk doel daar de roode vlag te ontplooien. In een pakje voerde zij althans een groote roode lap met zich, welke zij op den torentrans gekomen uit haai' omhulsel te voorschijn bracht en welke'zij trachtte te bevestigen aan het ijzeren hek, dat den trans om geeft. Of zij zich overwonnen 'heeft gege ven door den krachtigen wind, welke het roode dundoek tegen den toren aansloeg en het aldus belette uit te waaien, of dat zij zich in haar pogingen gedwarsboomd zag door de aanwezigheid van een paar andere op dat uur zeker niet verwachte, bezoeksters, is niet bekend. Zeker is, dat zij hare pogingen opgaf, hare propaganda- vlag weer oprolde en inpakte en den to ren onverrichterzake verliet. Ook beneden had men hoogelijk verbaasd een oogeu- blik daar boven het rood zien uitwaaien en had men de kosteres, die natuurlijk niet kon vermoeden met welk© plannen de haar welbekende bezoekster den toren wenschte te beklimmen, gewaarschuwd, Te Dordrecht is een 60-jange juf frouw dooi' een auto overreden en go- dood. Gistermorgen geraakte op het rangeerterrein van bet Hollandsche spoor station in den Haag, de rangeerder S. bekneld tusscben twee wagons, 's Mans borstkas werd ingedrukt, ten gevolg© waar van de dood onmiddellijk volgde. Te Leiden waren ©ergistermiddag 4 jongens in de Haagscbe Trekvliet aan het roeien. Bij het verwisselen van plaats sloeg d© boot om, waarbij all© vier te water ge raakten, 2 hunner wisten zwemmende den wal te bereiken; de derde wist op de boot te klimmen. De 19-jarige A. E. ech ter verdween in de diepte en is kort daarna levenloos opgehaald. Te Almelo is zekere M. in hechtenis genomen, ver dacht van het uitgeven van valsche zil verbons van een gulden. In verschillende winkels en café's zijn valsche bons in beslag genomen, in het geheel een 30-tal. In de p ennen. Gisteren kwam te Amersfoort langs een der gevaar lijkste punten van den Utrechtschen Weg, bij de villa van den heer Van Esveld, een auto aangereden, waar van de chauffeur daair bet voorge schreven signaal deed hooren. Het voor een kar gespannen paard van den heer Bloemendaal, dat zich even vóór de auto bevond, schrok daardoor zóó hevig, dat het arme beest terecht kwant in het zich daa.r langs den weg bevindende ijzeren hek, voorzien van rechtopstaande scherpe punten, waarin het met de horst ver ward zat. Hevig! bloedende fen" bral lende van pijn is het dier korten tijd daarna aan bloedverlies gestorven. lP erü enhoeve. Een groot grondbezitter van elders heeft te Baï- neveld een boerenhofstede aangekocht, die tot nu toe een naam droeg, ont leend aan dé'vogelwereld. De nieuwe bezitter heeft echter aan de boerderij den naam .gegeven van „Dertienhoe ve", en wel o-fndat le zijn vader op den 13en jarig is; 2e. hij zich op' den 13en heeft verloofd; 3e. hij op denzelfden datum in het huwelijks bootje is gestapt; 4e. zij'n schoonvader eveneens op den I3en jarig is, en 5e. zijn zoontje op een gelijken da tum is geboren. 'Zeer zeker beschouwt deze grond eigenaar het cijfer 13 dus niet als een ongeluksgetal 1Bekneld. Gistermorgen ge- 1 raakte op het station te Zulphen hij 'het tangecren een particulier werk- ïhcih tusschen dei buffers. Hij werd inwendig gekneusd naa,r het zieken huis gebracht. i iEen zeldzame bedriege rij. In een van ide treinen die van Utrecht naar Rotterdam vertrok, nam gisteren een „verpleegster" plaats. Toen zij gezeten was, vonden de an dere reizigers dat die verpleegster er al heel weinig: vrouwelijk uitzag, en vooral haar handen waren van zulk een afmeting, dat het zeer dubieus werd geacht of men wel met een heusche pleegzuster te maken had. Er werd' een politieagent bijgehaald, die twijfelde óók; zat wat met het eval verlegen en 'nam securiteitshalve e juffrouw mee naar het bureau. Daar bleek, dat het een m'n'beer was in verpleegstersGOstuum. Hij was te dezer stede in de kost geweest pij1 een familie', die hij óók in de waan had weten te brengen dat ze mét een jongedame te doen hadden; en aangezien men medelij den had met de jonge vrouw zonder middelen van bestaan, voorzag men haar van onder- en bovenkleeding, kocht, voor haar een spiksplinternieu we uitrusting voor pleegzuster, hoedje met witten rand, langen sluier, zwar ten mantel enz., alles en alles bij elkander voor meer dan honderd gul den. Het „meisje" had verteld dat ze een betrekking zou aanvaarden te Rot terdam en om haar voort te helpen had do familie, bij wie ze in pension was, haar yan al het noodige voor zien: boezelaars, drie nieuwe japon nen, manchetjes, boordjes,,keurig on dergoed, alles eerste kwaliteit. Het politieonderzoek bracht wel groote ontnuchtering: h!et was een man geweest! Het heet in den volksmond: „Het zal je gdbeuren." [Dat zegit óók de familie, wie het overkomen is. Die zit. bovendien met een volledige garderobe van een ver pleegster, alles fonkelnieuw. Men had, omi alles opi tijd gereed te hebben, er nog den .halven Zondag aan zitten! naaièn en stikken, om' het „kind" te kunnen verblijden met alles wat ze mogelijk in haar nieuwe betrekking zou kunnen noodig hebben. („U. D.") L ij k g e v o n d e m. De verpleegde S. W. van Rhijngeest uit Oegstgeest, die se dert Januari werd vermist ,is te Scheve- ningen gevonden met afgesneden hals. Een portemonnaie en horloge werden op het lijk gevonden. Een scheermes lag naast hem. L ij k aangespoeld. Te Vlissingen is bij het Marinehoofd een lijk van een manspersoon aangespoeld. Het is naar de algemeen© begraafplaats overgebracht. ■i •Jv-'Sï» Ned. Herv. Kerk. Door het Prov. Kerkbestuur van Zeeland is heden geëxamineerd en toe gelaten tot den Heiligen Dienst de beer Cornelis Heiko Miskotte, cand. te Utrecht, Dwarsstraat 20. ZUTPHEN. Een drietal Duitsche bol sjewisten, wier uitlevering door de Duitsche regeering gevraagd was we gens moord, zijn uit het Huis van Bewaring ontsnapt. Militaire wielrij ders zetten ze achterna. WASHINGTON. President Wilson heeft besloten zijn veto uit te spre ken over de resolutie van Knox be treffende den vrede met Duitschland en Oostenrijk. Waarschijnlijk zal hij het verdrag van Versailles naar den Senaat terugzenden met de mededee- ling, dat hij de resolutie afkeurt. AMSTERDAM. Met het oog op de aanhoudende geruchten omtrent de verplaatsing van de etablissementen van do Mij. Zeeland van Vlissingen naar Hoek van Holland hebben 55 troot-industrieelen te den Bosch, Eind- oven e.a. plaatsen den min. van bin- nenl. zaken verzocht te bevorderen, dat de Zeeland te Vlissingen gevestigd blijft. De Kamers van Koophandel in de drie zuidelijke provincies betuigen adhaesie. Zonderl ing adres. Te Middel burg weird eenmaal een brief besteld meit het volgende zonderling adres: Dezen brief te bastelle Tusschen hemel en helle Bij 1 Jomcnie Plevier Midden in 't vageivier. Ter opheldering dien©, dat in vorige! eeuwen de meest bekende huizen een naam droegenzoo was het derde huis in de Noordstraat „De Helle", misschien! zoo genoemd door iemand, die eigenaar was van do hofstede Die Helle in Schou wen, en ;;he t vijfde Ihuis in die straat heette „De Hemel". Het huis daartusschen, dat eigenlijk den naam droeg van „De oude YotK", noemde men spottenderwijze wel eens „Het Vagevuur". Waarschijnlijk woonde in do dagen! dat de brief werd geadresseerd, de bekende ds. Plevier in die woning. (Hbl.) Op de jongste vergadering van den Ned-eri. Chr. Boerenbond is be sloten, 'dat alle katholieke landbouw organisaties het K. N- L. C. zullen verlaten, en dat zij een eigen natio nale organisatie zullen stichten, waar in alle katholieke land- en tuinbouw organisaties zullen worden opgeno men. De Zeeuwsch-Vlaams'che vlassers zullen gezamenlijk exposeeren op de te Rijsel (Fr.) te houden jaarbeurs. I— De Minister van 'Landbouw be paalt d'ait men ingang van 4 Mei het verbód van aflevering, verhandelen, teil geschenke geven of op ©enigerlei wijze vervreemden voor alle kunst meststoffen wordt opgeheven. De Ge es-te lij ke Mens oh, van Cos- terus, den Hoornschen predikant, die zulk een diepen blik had in het vraagstuk der bekeering en vernieuwing des menschen, diep, omdat hij er de werkelijkheid en de practijk van doorleefd had, wordt, gelijk wij reeds vroeger meldden, door Ds. De Jager van Grijpskerke opnieuw uitgegeven bij. J. v. d. Wal te Brui- nisse. De 3e afl. verscheen al; elke drie weken verschijnt een volgende. Wij kennen ons volk genoeg, om te kunnen voorspellen, dat dit mooie boek, een gids op den weg, waar ge nade hen bracht, er in zal gaan. Buiten van de vorige week (Scheltema flolkema) geeft prachtige gezichten uit Cas- tricum, behandelt in woord en beeld eenig© varens-soorten, en geeft mooie kiekjes vani hofjes te Leiden. fn verwoest Noord: Frankrijk door -Dr. Krop (uitg. Bredée, Rotterdam). Dr. Krop gaat onvermoeibaar voort, de aandacht te vestigen op de ellende door den oorlog in het land onzer naburen gebracht. Hij is er zelf heen geweest, en heeft photo's medegebracht, van verwoeste kerken, pastorieën en woningen. Wat kan beter tot het gevoel spreken dan dat? Maar hij verhaalt er ook l>ij. Hij laat o.a. een protestantsche mevrouw verhalen van de oud jes Durand (naam die aangrijpende herinne ringen wekt uit den tijd der vervolgingen in Frankrijk en uit de geschiedenis van Paul Rabaut). Vreeselijk, zegt ge, als 'tboek uit gekeken of uitgelezen is. Maar dat is niet ge noeg. Ge moet een postwissel zenden aan Dr. Krop, Willobrordusplein 19, Rotterdam. Laat het boek circuleeren hij uw vrienden en vraag of zij hun gave er bij doen, dat gaat dan in eenon door. Wilt ge liever het biljet invullen, dat achter in het hoek staat, ook goedmaar iets moet er geschieden. Vooral de mop peraars- onder de Christenen, die aan de groote klok hangen, dat zij hierin moeten verminderen, en dat moeten missen, en er niet meer zoo van kunnen komen als vroeger, ofschoon ze er toch geen boterham minder om eten, moeten die brochure lezen, en dan de hand op den mond, de portemonnaie geopend en den post wissel gestuurd, met de bede in het hart, dat velen dit voorbeeld volgen, 't Kon wel eens zijn, dat God Nederland zoo genadig ver schoond had, teneinde den buitenlander te kunnen helpen. Gereformeerde Preeken, door Dr. I. Hoekstra. Baarn, E. J. Bosch. Prof. Hoekstra schrijft als inleiding op dit boek (hij noemt het bescheiden een brochure): „Nu onze preeken tegenwoordig van onder scheidene zijden, zoowel naar den inhoud als naar den vorm becritiseerd worden, scheen het gewenscht na te gaan, aan welke vereischten gereformeerde prediking moet voldoen. Deze vereischten worden gevonden, wanneer men uitgaat van de lijnen, die onze Gereformeerde vaderen -in hun handboeken voor predikkunde hebben getrokken, ea tegelijk rekening houden met dei ontwikkeling, die het Gereformeerde leven sinds de zeventiende eeuw ten onzent heeft doorgemaakt." Daarna behandelt Z. H. G. het wezon der prediking, de verklaring, do toepassing, de tekstkeuze; de bests preok- methode; taal en voordracht. De studenten zullen met een en ander wel reeds op de hoogte gebracht zijn; wü juichen het toe, dat wij, gewone menschen, 't nu ook lezen kunnen; en dat de schrijver nog een Ge reformeerde Homiletiek wil .doen volgen. In dit boek treft men vele interessante biizondcr. hqden aan. die niet alleen jongere, maar ook oudere predikers en ons anderen wel mogen weteji en overdenken. Bloesem en Vrucht, red. .T. C. Ho- moet en anderen, uitg. D. v. Aken, Terneuzen, no. 7, bevat o.m. het vervolg van C. V. v. Nop pens artikelenreeks over onzen Ten Kate, en van „Strijd" door Andreioos. In „De Dokter in Huis", no. 4 (red. Dr. J. Voorhoeve, uitg. La Rivière Voorhoeve, Zwolle) begint Dr. Hoffman een artikelenreeks over Oud .eji Nieuw in de Geneeskunst; zet Dr. Voorhoeve zijn verhaal over Ziekten en ademhalingsorganen (Croup) voort, en wijdt Dr. v. d. Harst (niet de Goesche arts, maar de homceopaat uit Almen) een woord aan wijlen den aan velen bekenden apotheker Van Dijk uit Zaandam, wiens begrafenis te Doetinchcm hij bijwoonde, waar ook Ds. en Mevrouw Van Dijk (ouders van den apotheker) rusten. Middelburg. Hedenmorgen werd aan het gebouw van het Provinciaal bestuur aan besteed het verwisselen van de ijzeren deuren van de groote schutsluis van het kanaal door Walcheren te Veere met hij- komende werkzaamheden. Raming f 1960Ö. Inschrijvers de heeren: A. A. de Wilde, Middelburg f 20900A. van der Straaten Jr., Hansweert f 18950 en firma Hogen- boezem en van der Tak, Dordrecht f 18835. Een biljet was van onwaarde, dat was voor f 18670.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2