I Kerknieuws. 1 Uit de Provincie. Politie. Gemengd Nieuws. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Zending. Financieels Berichten. digen eerst nog eens te overwegen hoe kan worden voorkomen ,dat weduwen en weezen van vergunninghouders broode loos worden en de heer' Sorel een voor stel om geen nieuwe vergunningen meer te verleenen, introk. Over het voorstel-Hensel staakten de stemmen Voor stemden de beeren Sorel, van Oorschot, Haast, Merckens, van Hal, van de Putte en Hensel; tegen de he eren Laernoes, Tichelman, van Niftrik, Lin- deijer, Staverman, Huson en Hillinga- De heer Vermaas had de vergadering reeds verlaten, terwijl de heer de Meij zich even verwijderd had, naar hij verklaarde met opzet om de stemmen te laten sta ken, daar hij veel voelde voor een op merking van den héér Staverman, dat in deze onvoltallige vergadering een be slissing minder juist was. Vastgesteld werd een staat van onin bare posten H. 0. over 1919 ad f 12070-67 ten een suppletoir kohier schoolgelden L. O. en herhalingsonderwijs, terwijl enkele reclames tegen aanslagen in den H. 0. werden' behandeld. Sc hrifte 1 ijke vragen. De eerste schriftelijke vraag was die van den heer Vermaas, waarom Burg. en Weth. doorgaan met kindervoeding tegen het advies van den armenftad ih, waarbij tevens het ingekomen stuk be treffende deze kwestie behandeld werd. Door den secretaris werd een juist in gekomen rapport van den Armenraad voorgelezen, waaruit blijkt, dat slechts '20 gezinnen beslisthulp in den vorm van kindervoeding noodig hebben. Met dit rapport kon vooral de heer de Meij zich niet veneenigen en hij wilde de zaak nog een maand aanhouden. Na vrij uitvoerige discussie werd besloten de zaak in ©en volgende week daartoe te beleggen vergadering te behandelen, daar nu de Kindervoeding iederen dag f 50 kost aan de gemeente en de heer Tichelman er o. a. op wees, dat gezinnen met in komens van f 44 tot f 115 per week toe, hun kinderen naar de kindervoeding zen den, wat hij schromelijk misbruik noemde. Aan den heer Haast werd geantwoord, dat de kosten van rioolaansluiting geheven woTden volgens een vast tarief; dat de oorzaak dat de steenkolen te Vlissingen duurder zijn dan te Goes is, dat de loo- ïien en transportkosten hooger zijn; dat de minder goede verlichting van de omge ving van het R. K. ziekenhuis veroor zaakt wordt door gebrek aan geld om de straatverlichting uit te breiden. Aan. den heer de Meij werd geantwoord, dat werklieden en ambtenaren, die verlof vragen op één. Mei, dit zullen krijgen als de dienst het toelaat en zij er een verlofdag voor over hebben en dat Burg. fen Weth. bereid zijn op desbetreffende aanvragen Weenscbe kinderen gratis tot de lagere scholen toe te laten. Naar aanleiding van ©en vraag v,an den beer van. Oorschot zegden Burg. en Weth. toe te zullen overwegen of het 'mogelijk is door ontslagen gemeentewerklieden ge storte pensioenbijdragen terug te geven, dat aan de brandweermannen in plaats van 30 cent, 65 cent per uur zal worden uitgekeerd, dat Burg. en Weth. alles zullen doen om stagnatie in de uitkeering der looaien en jaarwedden te zullen voor komen. Door den beer van Niftrik werd op een vraag van den heer Sorel nog gezegd, dat het ontslaan met den zomertijd van meer arbeiders der gasfabriek dan andere jaren veroorzaakt wordt door de betere kolen, die men thans krijgt en het min dere werk aan de straatverlichting. De lei luitenant van de militaire administratie P. C. J. Tiissot van Patot te Vlissingen en de 2e luitenant .van het zelfde dienstvak L. M. Z. de Liefde te [Middelburg zullen op 10 Mea a-s- onder ling van standplaats verwisselen. Ingetrokken is de benoeming tot rijkski. 3e kl. dir. bel. enz. van A. G. (Calon, piart. 'klerk te IJzendijke. Kapt der artillerie A. D). Putman ICramler is op zijn aanvrage op nonactivi- iteït gesteld met vergunning zich in het buitenland op te houden). Die) Koningin 'heeft benoemd tot offi cier in da huisorde .van Oranje: den lieer J. W. Wiagthn, rentmeester van het (Kroondomein in het rentambt te Tho- lem; den (heer K- J. A. G. baron Collot jd'Escury, rentmeester van het Kroon domein in het rentambt te Hulst en den heer G. A. M. Groeneveldt, rentmeester van het rentambt te Rozendaal. Middelburg. In de heden (Maandag) al hier gehouden aandeelhoudersvergadering der Zeeuw,sche Hypotheekbank alhier, werden de> balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend be paald op 13 pet. Zondagavond brak een paar maal een onweersbui boven onze stad los, die gepaard ging met hevige regen- ©in hagelbuien. He;t neerstroomende water en het vuil en zand van de straat deden de ïioolen ove-rloop'en, waarbij op- meerdere (plaatsen het water in de huizen liep. Toen werklieden van de1 gemeentewerken de roosters hadden schoongemaakt, liep de tweede maal het water veel beter weg en hadden de omwonenden er veel minder last van. Van 38 Mei is verkrijgbaar otpi bon 31 een half p'ond suiker a 15 ct. De viering van den 1 Mei-dag heeft dit jaar een zeer rustig verloop gehad. j0,p straat bemerkte men er niets van en in het Schuttershof hielden de afdee- ling der S. D. A. P. en de Middelburg- sche Bestuurdersbond een feestavibnd met den heer Overhoff uit Goes als spieker, en in het lokaal der Werkmansvereeniging deed 'het Plaatselijk Arbeiderssecretariaat hetzelfde met den heter Roodveldt uit Amsterdam als feestredenaar. Zaterdag reed de bodewagen van Corbijn, waarvan het pfflwd met het le- rnoen achter zich op den loop was ge gaan en die dus stuurloos was, tegen da veranda van het café Juliana op', waar door een der zijstukken werd ontzet eif de ruit uit dat zijstuk in duizenden stuk jes op den grond viel. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats; het paard werd spoedig tot staan gebracht. Met steun van de Ver. tot instand houding van oude gebouwen en van Ne- halennia, heeft men van een aardig ge veltje!, naar den fraai gebeeldhouwderj steen „de Vrijman'' genaamd, de dikke pleisterlaag verwijderd en door bet aan brengen van de oude kruisramen zooveel doenlijk den ouden toestand hersteld. Het geveltje is bijzonder rijk' van zandsteen vogrzien en dateert, blijkens het op car touches aangebracht jaartal, van 1680. Het is een zgn. halsgevelvorin, dien men overigens alhier niettalrijk aantreft- Men schrijft ons: Nadat wijl militairen Hen geheelen dajg reeds feesit hebben mogen vieren, waarbij verschillende wedstrijden werden gehoudein, weid ons feest des avonds voortgezet 'in 'het Mil. Tehuis (alwaar ieder soldaat steeds welkom is) onder leiding v.i*l Ds. Ruysch van Dugteren. Dit feest ging uit van de afdeeling Pro Regei. Deze heette in het bijzonder eerst welkom' den Bat. Commandant en de overige offi cieren. Ruim1 100 menschen, waren 'in de versierde zaal tegenwoordig. De get- straften hadden dien avond ontheffing van straf gekregen. We openden ons samen zijn met het zingen van Ps. 6810 en gebed waarna de feestleider ons bepaalde) hiji „God, Nederland en Oranje". Hierna werden we vergast op den schoonen zang van een zestal dames onider leiding van een amateur dirigent. Vervolgens, werd dei avond doorgebracht met voordrachten en samenspraken;. Versnaperingen werden rondgedeeld. Nadat allen bedankt waren, dei gevers voor de bijdragen en allen vool de belangstelling, en gezongen was Gtez. 1801 werd de gezellige bijleenkomst met dankzegging gesloten. Goes. Het Comité tot huisvesting van Duitschei- en 'Oostenrijkscihe kinderen deelt medei, dat de kindertransporten door den vertraagden treinenloop en vele andere oorzaken geruimen tijd bemoeilijkt zijn geworden, waardoor zij', die zich beleid verklaard hadden een kind op te nemen, tof nu toe teleurgesteld bleven. Aangezien nu binnen korten tijd weer transporten voor 't Goeische Comité, dat tevens voor geheel Noord- en Zuid-Beve* land werkt doorkomen, verzoekt het allen, die zich opgaven: even bijl teen' der onder staande Comitéftdcn mede te willen dee- len .of zij' alsnog, een kind willen ver plegen. Ook tot hen, die zich daartoe niet op gaven en in de gelegenheid zijn, is dit verzoek gericht. De ellende, die de dui zenden doorleven behoeft niet nader be schreven te worden; de bladen hebben er nog steeds inlichtingen genoeg, over. 't Comité verwacht daarom gaarne be vestiging van reeds toegezegde èn vele nieuwe opgaven voor opneming. Toone N.- em Z.-Beveland ook in 1920 toog eens wat Nederlandsche speciaal Zeeuwsche barmhartigheid is. Opgaven worden ingewacht tot uiterlijk 8 Mei e.,k'. bij me). C. van der Reit, Kei- zersdijfc en H. Vissers, Wijngaardstraat te Goes. Hef aardige oude: beursgebouwtje (laatstelijk politiebureau) alhier is ten doo- de opgeschreven. Een poging vanwege de monumenten-commissie gedaan, om de uitvoering van het dreigend vonnis' ta voorkomen, is op de praktische onmo gelijkheid van ihet behoud afgestuit. Thans heeft men met dei afbraak reeds een be gin gemaakt. Aldus een bericht in de N. R. C. Wij wisten 't natuurlijkook wet, doch we zwegen, wijl gebleken is, dat 't monu mentale gebouwtje toch niet meer ta redden is. De gemeenteraad houdt .een spoed- eiS'Cbende vergadering morgen (Dinsdag) middag 4 uur. Benigst te behandelen punt ■een ingekomen aanbieding betreffende de igeldleenmg van f 60000. Blijkens schrijven van de firma van Heel Co. alhier is het haar na veel moeite gelukt, ook de leening ad f 60.000 te plaatsen bij de Maatschappij voor Ge- meentecrediet te Amsterdam en wel a pari tegen een rentevoet van 6V2 pet. per jaar en onder beding van 1 pet. provisie. Deze rentevoet is V2 ,pct. hooger dan bepaald werd hij besluit van 26 Februari 1920 no. 18a doch waar deze aanbieding ondanks de ook door andere bankinstel lingen aangewende pogingen, de eeniga is en gelijk gezegd, na veel moeite werd verkregen, terwijl in deskundige kringen nog een stijging van den rentestandaard wordt verwacht, daar meenen B. en. W^ den Raad niet anders te mogeir adviseeren dan tot aanvaarding der gedane aanbie ding en mitsdien tot wijziging van boven- aangte'haald besluit in dier vcfege, dat de daarin vastgelegde maximum rente voet vau 6 pet. wordt veranderd), in 6V2 pet. Hansweert. Met ingang van 3 Mei is bij de Staatsspoorwegen als machinistleer ling aangesteld, met standplaats Boxtel, dhr. A. Visser alhier. Benoemd tot voorzanger in de Ned. Herv. Kerk te Hansweert dhr. J. Vogelen zang. Rilland-Bath. (Slot raadsvergadering.) Waar liet bij feestelijke gelegenheden dik wijls voorkomt, dat ongevraagd vuurwerk wordt afgestoken en verkocht, is het noo dig, zegt de voorzitter, dat aan het wer pen met voetzoekers en ander vuurwerk paal en perk wordt gesteld, daar menigeen door dat werpen gehavende kleederen of brandwonden opliep. Wel is getracht in gevolge de hinderwet procesverbaal op te maken, doch die verbalen werden piet ontvankelijk verklaard. B. 'ejn, W- stellen dus voor ook bij verordening bepalin gen in het leven te roepen waarbij het verkoopen van vuurwerk, bet uitstallen, bet in bewaring qt ten geschenke te geven strafbaar wordt gestald. Verder werd met 5 tegen 2 stemmen besloten, dat voortaan door de gebruikers van de weegbrug te Bath, zoowel als die te Rilland ten be hoeve van de gemeentekas 10 cent voor elke duizend K.G. gewicht zal moeten worden betaald. B. en W- gingen bij hun voorstel hiervan uit van het standpunt, dat de wegen het meest door de land bouwers-belanghebbenden bij de weeg brug worden stuk gereden, zoodat het billijk is dat zij bijdragen. De wegen, die in een zeer slechten toestand ver- keeren en dringend verbetering behoeven, zullen voor het vervolg bijna bet dub bele kosten vanwat vroeger daarvoor werd uitgegeven. Het te ontvangen bedrag werd op f 1000 geraamd. Betalen de land bouwers het niet uit de weegbrug, dan moet het uit den hoofdelijken omslag ge vonden worden, zoodat ook de landbou wers daaraan als de hoogstaangeslagenen het leeuwenaandeel zullen bij moeten brengen. Voor stemden Butijn, Deurloo, Reijnhout, Boot en van der Werff en tegen Blok en Bruijnzeel. Waar uit de ingediende begrooting van den gemeente-architect bleek, dat ook dit jaar weder het onderhoud aan de woning van het hoofd der school te Rilland veel meer bedraagt, dan de te betalen huur, werd met algemeene stemmen op één na (die van Butijn) een voorstel van B. en W. aangenomen om een begrooting van ©en middenstandswoning te doen opmaken, .om dan indien werkelijk mocht blijken, dat de gemeente ei; voordeel mede doet de tegenwoordige woning te verkoopen en een nieuwe te bouwen. 's Heer Abfskerke. In de raadsverga dering ..van Zaterdag waren 6 leden pre sent, afwezig F. de Roo. Het schrijven1 over de vereeniging van gemeenten werd afgewezen daar het verlies der vrijheid niet opweegt tegen mogelijke voordeelan. De regeling van den Commissaris der Koningin! over het veldwachters traktement weid aangenomen!. Er zal worden ge vraagd of het Burgerlijk Armbestuur de financieel© opofferingen in deze mag bij passen. De subsidie voor het Spoor ad f 111 p'er jaar werd toegestaan. Tenslotte werd het kohier van 'den,' H. 0. opgemaakt voor den dienst J.920, ad f 6750. Kloetinge. De wijkzuster' vermeldt met dankbaarheid een gift van f 2 voor de wijkverpleging te hebben ontvangen. Kloetinge. In de vergadering van den Kloetinigpchen Burgerwacht van Zaterdag avond weird: laan den (heer P. de Jong' eer vol ontslag; verleend als secretaris en is de: (heer F, Oei© in diens, plaats benoemd. Tevens werd besloten om op Zaterdag avond 15 Mei 'mei de schietoelenin'gien te beginnen, op de weide van dhr. C. van Iw,aarden. Zondagavond 6 u. ral het zangkoor onder leiding; van dhr. Tarnminga een uitvoering geven in de kerk, ten bate van ide1 Weensch© noodlijdenden. Dte pro gramma's izijn t© bekomen bij de winke liers H. 'Oei©, Allemekinider's en Kramer. Het kinderkoor;, afd, van C. .G. K., hoopt in Ide) piaiuzei enkele nummers Uit te voeren'. Er zullen 'slechts 500 programma's ver kocht worden. '8 Heer Arendskerke. De uitvoering van het izangkoor onder leiding van den heer Tammingia,, ten batei van de Weensc'he ■noodlijdenden, was een waar succes. De kerk was stampvol. Terwijl 'n 50 gulden aan entrees ontvangen werd, bracht de collecte ruim 110 op. Eikerzee. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veld wachter in deze gemeente en Ellemeet M. de Jonge, maréchaussee te 's-Herto- genbosch. Stavenisse. Door Ged. Staten is met ingang van 1 dezer benoemd tot ontvanger der rechten voor het gebruik van den Provincialen Steiger alhier, dhr. M. Boom sluiter aldaar, ter vervanging van den heer W„ P. Kramer, aan wiien mei; dien datum eervoi ontslag is verleend. Oostburg. Aan den heer W|. P. Ver- plankei te Biervliet is met ingang van 1 dezer door Ged. Staten eervol ontslag op' zijn verzoek verleend als lid der Com missie van aanslag voor de Inkomstenbe lasting, standplaats alhier. Zaamslag. In de Dinsdagmiddag ge- houden raadsvergadering werd o.a. be handeld het puntafschaffing der kermis. Na breede discussie werd het voorstel van B. en W, met 5 tegen 4 stemmen aangenomen. Voor stemden: A. de Feijiter, C. Al Wisse, D'. G. Koopman, A. de .Raeijter en P. Faas. TegenJ. dte Visser, M. Kaijlser, C. de Jonge en J. Vink©. Afwezig waren S, van Hoeve en Wl Scheele. Z. V. Ned. Helrv. Reik. Bedankt voor Vlaardingen door H. H. v. Ameide te Ridderkerk; voor Bent huizen door J. J. Timmer te Montfoort- TT- Vrijdag is bij den heer W. van Geve- ren te Wolfaartsdijk voor „Aanpakken" de- som van honderdduizend gui ld e n ingekomen van N. N. te 's Graven- hage. Geref. Kerken. Beroepen te Varsseveld K. Minmema te Garijp. De Algemeene vergadering van de Geref. Zondagsschoolverecniging „Jachin" zal dit jaar te Zwolle worden gehouden, op 28 Juli. Middelburg. Bij de1 Chï. Kweekschool voor ondeirwijlzeirs en onderwijzeressen zijn van de le tot de :2e klasse bevorderd de vrouwelijijfce kwee-kelingen M. Altenteen, Souburg, M. Baaïschels, Vlissingen, A. Cal jouw, A. Happee, G, van Hoek, Vlis singen, J. Mantz, G. v. d. Perel, J. Schut, S. Tazelaar, J. E. dé' W,olf en de man nelijke kivoekelingenM. Fraanj'e, Bars- stele, I. de Lange, M. B- de Meij, Rit- them en M. P. Nij'sse, Driewegten. Niet bevorderd 2 mannelijke, kweeke- lingen. Van de :2e naar de: 3e klasse de vïou- 'welijfc'e kweekelingien W. Eringa, C. Ra- gut, M. C. Thie; en O. van Puffeilen, Vlissingen, en de mannelijke kweekeling J. P. Versluijs, Seroosfcerke- Van de 3e klasse tot de 4ei klasse zijn bevorderd: de vrouwelijke kweeke- lingen J. 1e- Codnitre, J. Dikkenberg, N. v. d. Zwart, en de- mannelijke kweefce- lingen Wi. Bare,ritsen, J. Boogaard, West- kapelle, M. Goot©, Vlissingen, A. Holster, H. Lavooy, J. Schout, Koudekerk©, K. Var el, Vlissingen. 'De opgaven zijn alpihabetischwaar geen woonplaats bij' staat is dei woon plaats Middelburg. Goes. Aan de- Chr. Normaalschool zij'o bevorderd van de le tot d© 2e klasse de leerling E;. Reijhoiudt; van de 2© na,ar da Sc klasse me). P. Staal, J. v. Wijk en mie). A. v. d. Veen; van de 3e naar de 4e- me). C. Verbuig en mej. G. de Koning. De dameis Blok', v. d. Wart', V. Bruggen en Pantos, die Vrijdag ,te Middelburg slaagden voor de act© k 01. zijh oud leert lingen dezer Chr. Normaalschool. Aan de Ambachtsschool te Neuzen zijn nog 'n 2-tal vacatures,een voorschil deren en een voor leeraar bankwerken. Uit de sollicitanten waarvan voiolr dft vacatures een voordracht was opgemaakt, bestaande uit de heereen H. Ej. Gelms te Leeuwarden en J. Eyelrls te- Arnhem, is door het Bestour eerstgenoemde be noemd. T© Middelburg; slaagden Zaterdag voor he:t actei-examön al de 8 vloiu- weiijkéi candidaten, n.l. de dameis, J. J. Everse, Kloetinge, J. J. van Houte, 's-Heer Arendskerk©, D:. L. Houtzager, Kruinin- gen, M. Huijlsse', Ierseke1, A. -L. Jansen, S. J. Jonk, J. R. van dér Weel en M. Warmenhoven, allen Middelburg. Benoemd' metingang van "hedenl tot onderwij'zeites aan de Heirv. school te Ierseke mterj1. M. P'antas: tei Heïnfcente- zand. Geslaagd aan dei Vrije Universiteit voor het doet. etx. theologie dei heer N. J. v. d. Merwe. De vereenigjng Lukas, waarbijeen zeer groot p'nocent de'r Christelijk© onder wijzers is aangesloten, ooiTsptonkelijk een fonds ter ondersteuning1 van collega's, dia door longlijden, later ook van 'hen, die door zenuwlijden waren aangetast, zal in de toekomst haar zoirgpn eveneens uit strekken tot leden, die dooi' ernstig,® of langdurige ziekte voor buitengewone uit- gavéfe komen, die boven hun financiëelel draagkracht gaan. Het oude ziekenfonds Lukas wordt nu een „Velr'ee'niging ter uitoefening van barmhartigheid aan Chris telijke, onderwijfzers (essen)". Zierikzee. Vrijdagvoormiddag heeft de heer D. Mulder, als hoofd der Christelijke School alhier, afscheid genomen van zijn leerlingen en het aanwezig schoolbestuur, na een arbeid van 52 jaar bij 't onderwijs, waarvan 38 te dezer plaatse. De voorzitter van 't Schoolbestuur heeft hem bij deze gelegenheid hartelijk toege sproken. D'es namiddags wachtte 't Schoolbe stuur, het onderwijzend personeel ten vele belangstellenden 't nieuwe hoofd, den hieer S. de Groot, in het voor deze gelegenheid versierde schoollokaal. Ds. Wielinga opende dez<e bijeenkomst wet 't laten zingen van Ps. 846, waarna de heer De Groot met zijn echtgenoote op het versierde podium plaats namen. Na bet uitspreken van een gebed, heette ds. Wielenga het nieuwe hoofd welkom, aan wie hij in welgekozen woorden de opvoe ding der Chr. jeugd aanbeval. D© heer De Bruijn sprak namens het onderwijzend personeel hun nieuw hoofd toe, waarna de schooljeugd hem een wel komstlied toezong op de wijze van het Zeeuwsche volkslied- De beer De Groot dankte hierna de sprekers en riep den steun in van School bestuur, onderwijzers en ouders voor de hem opgedragen taak die het vorige schoolhoofd op zijn schouders heeft over gedragen- 1 Na het toezingen van Ps. 134:3 werd de plechtigheid met dankzegging geëin digd. Goes. Vrijdagavond gaven „De kleine iVVesilkappelaars" in dö S,oo's de jn 't begim van Maart uitgestelde, uitvoering tem ba'e' van de Afd. „Goes" van het Centr. Ge- nootsch. voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies. 'n Liefdadigheids-concert alzoo. Ds op komst van 't .publiek, hoewel niet ger- heel onbevredigend, had derhalve beiter kunnen zijn; óók echter öm hetgeen dit kinderkoor gaf. 't Is t© hopten, dat de kas der vereeniging, voor weike de klei nen hun best deden, nog een goede batë mag boeken. Om 't eigenaardige van dit concert dient buiten de vermelding van het doel nog een en ander, gereleveerd. De directeur, do heer G. Houtekamer, begon met een kort inleidend woord. Z.Ed. verzocht, met na druk, geen -kunst te verwachten). Dit als basis nemende, kan getuigd warden, dat de kleine zangers onder aanvoering van hun hoogst sympathieken leider, dia als een vader met ze omgaat, méér gegeven hebben dan verwacht, mocht worden. Hun zang was rein, zeer goed geaccen tueerd en genuanceerd en bovenal bui tengewoon in de uitspraak, 't Optreden in Westkapipelsche dracht gaf iets bekoor lijks, 't riep de herinnering aan de Wog- nummers wakker. Zooals gezegd: kunst moest niet verwacht wordenmaar bij bestendiging van dit koor en voortge zette oefenipg zal de heer. Houtekamer 't ver brengen met z'n jeugdige zangers- 't Groote program (een 20-tal liederen) werd nog 'Afgewisseld door enkele voor drachten, terwijl voor elk lied een der meisjes 't gedichtje voordroeg. Door som migen iverd dit lang niet onverdienstelijk gegeven, 't Zeeuwsche Volkslied werd eerst in 't Nederlandsch, daarna in dialect gezongen: 't gaf een hoogst bekoorlijk effect aan deze compositie; 't „sloeg dan ook in". Zoo was ook 't bekende „Wat was die Piet een jongen'" in dialect ge zongen, een .succes voor de zangers: het moest herhaald worden, 't Bleek, dat ze bij déze liedjes in hun element zich voel den. Voor de pauze kondigde dei directeur nog een vijftal liederen aan (de vijf juist vóór die pauze) waarvan Goes de primeur kreeg: ze waren van den dichter en den componist van 't Zeeuwsche, Volkslied de heeren D. A. Poldermans en Jan Morks, die beiden tegenwoordig waren. Deze lie deren, die waarschijnlijk in druk verschij nen, zullen voor scholen een ware aan winst zijn. De woorden zijn voor kinder zang uitnemend en de complositie excel lent. 'n Paar liederen- zijn meer speci aal voor VValchere-n's kinderen. Na het applaus, dat op deze serie volgde, weiden dichter en componist ook? niog en terecht gehuldigd. Door een der meisjes', juist nog wel een der kleinsten, werden enkele stukken op een orgel (harmonium) heel aardig uitgevoerd; dat dé kleine vingers 't met enkele moeilijke grepten ta kwaad had den, 'zal ieder graag over 't hoofd heb ben gezien, trouwens 't deed aan de rythmiek niets af en de kleine organiste bleef er toch „in". Met vrijmoedigheid durven wie de- ver zekering neerschrijven, dat zoowel de ver eeniging tot wier bate het We'stkappel- se'he kinderkoor optrad, als 't publiek den heer Houtekamer een tot weeüziens toe- roepjen. 'f Zou ons niet verwonderen als dan de zaal van V.. O. V. te klein, zou blijken. De jaarvergadering van het Ned. Zend. Genootschap zal 13 eni 14 Juli te Rotterdam worden gehouden; als spre ker zal optreden prof. dr. J. de Zwaan te Groningen. Van 31 Mei4 Juni wordt te Lun- teren e.en Predikanten Zendingscanfereh- ti© gehouden. -,De Bank voor Zeeland te Goes beircht ons, dat Jn havolging van de Holland-Ameirika-Lijn en de Kon. Ned. Stoombop-t Mi), -ook dei Hollandsche Stoom boot-Maatschappij' te- Amsterdam is over gegaan tot oprichting van een holding- company harel aandeden. Gevonden voorwerpen. In de maand April 1920 zijn aan het bureau van politie te Goes onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven ©n zijn aldaar verdere inlichtingen te be komen betreffende deze voorwerpen: Een kinderschortje, twee- lorgnetten in étui, een bril in étui, een kinderhand- -,schoentje, een heer e.nh andsc h oen©en R.-K, Kerkboekje, een zilveren doekspeld (Zeeuwsche knoop), een boksbeugel, een gedenkpenning, een bruin lederen hand- taschje, twee: partembnnaies, inhoudende eenig geld, een damesparapluie, een moer van een automobiel, twee ceintuurs, een collier en een quitantie dd. 12 September 1919 no. 14244 van de Maatschappij „de Unie"' te 's-Gravenhage. Gods, 1 Mei 1920. De Commissaris van Politie; E. C. WIERTS VAN C0EH0-0RN. Een „moderïi,e" staking. Nauw behloort 1de Transp,ortarbei-ders- staking tot bet verleden, schrijft bet „Utr. Dugbl." of 'die stakingsbacil kiest nieuwe slachtoffers. Vnjdagmi-ddag

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2