Gemeenteraad van Vlissingen. Uit «Is Provincio. Predlklïhyrfen. Onderwijs. Land- m Tuitouw. ste jaar, en. op de lagere school geen kinderen tóe te laten beneden het achtste jaar, met leerplicht tot het vijftiende; en voorts het schoolonder wijs te onderscheiden in: voorberei dend, gewoon, uitgebreid en buitenge woon lager onderwijs. De heer Snoeck Henkenians, de goed feharnaste, flink gedocumenteerde ampioen voor. het mulo, stelt voor het mulo-onderwijs in zijn huidigen vorm te behouden. Alleen amendement-Otto, dat van alle kanten idoor de onderwijs-speciali- teiten Albarda, v. d. Mol'eh, Groeneweg en den minister, bestreden Werd, werd ingetrokken. Over de andere volgt Dinsdag stemming. De rninister zette zioh 't meest schrap tegen 'f amende ment Snoeck Henkemans, dat hij zelfs aanvankelijk onaannemelijk verklaar de. Het eenige, mooie in deze verve lende discussie is "dat alle sprekers zoo werkelijke als „would-be" spe cialiteiten zonder te- letten op partij: elkander bijvielen of den minister! steunden. Zoo werd deze laatste door Albarda, v.; d. Molen, Gerhard gesteunden met name Snoeck Henkemans Hoor Beu- mer, v. Ravesteyn, Kooien bijgespron gen lw ij! mogen wel vragenis de warm te der verdediging en der bestrijding van het amendement-Snoeck wel aan 'tgewicht fler zaak evenredig? Pet mulo mag in vorm veranderen, in zijn wezen, zegt de minister, zal het er in de toekomst niet op achter uit gaan. De gistermiddag onder voorzitter schap van den burgemeester gehouden! vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen, duurde (vanl 2 jjqt 7 uur, reden waarom wij ons verplicht zien van de gevoerde discussies slechts het voor naamste te vermelden. Aanwezig waren 16 leden', afwezig de heeren Baard, Auer en Manlse, de laatste met kennisgeving! Naar aanleiding van een vroeger ge stelde vraag werd door den voorzitten aan den heer Staverman medegedeeld, dat het verkeer met vrachtauto's bij rijks- voorschriften zal worden geregeld. Aan B. en W. werd machtiging ver leend stappen te doen om de Hoogere Handelsschool door het rijk te doen over nemen. "Medegedeeld werd dat van N. N. f1200 voor te weinig betaalde gemeentebelasting ife ontvangen. Bij het verzoek van de afdeeling van het Centraal Genootschap! voor Kïnder- vacantiet- en herstellingskolonies om f 3000 subsidie over 1920, stelden B. en W. omi financiëele redenen voor hierop afwijzend te beschikken. Do heeren van Oorschot, van Hal, Hensel en Mercfcèns verdedig den het verleenen van steun aan deze nuttige instelling, welke nuttigheid ook de wethouders niet ontkenden. Na dis cussie werd besloten, dat B. en Wi. nog t, eens zullen overwegen wat te doen Zou zijn. De heer Staverman stelde nog voor al vast de f 1200 belasting, bovengenoemd te geven. Ook op het verzoek om adhaesie in zake Plaatselijke Keuze stelden B. en W. voor afwijzend te beschikken. Nadat enkele andere heeren het .woord' hebben gevoerd, wordt een voorstel-Hen- sei om wei adhaesie te betuigen in stem ming gebracht. De stemmen staakten. Voor stemden de heeren Haast, van Hal, van de Putte, Hensel, de Meij, Sorel, Lindeijer en van Oorschot. Tegen de heeren Laernoes, van Niftrik, Tichelman, Hillinga, Staverman, Vermaas, Merckens en Huso®. Naar aanleiding van het bericht van Ged. Staten inzakte de meaning van den minister over den aftrek voor noodzake lijk levensonderhoud bij1 den H. 0. stelde Öe heer Staverman voor nogmaals te be sluiten f700 en f50 voor ieder kind zonder limiet te stellen. Na eenige discussie werd alzoo beslo ten en B. en W. opgedragen een regeling te treffen hoe voorloopig toch het kohier kan worden opgemaakt. Aan den heer jhr. de Jonge van fhle- meef werd eervol ontslag verleend als directeur van gemeentewerken, waarbij de leden zich aansloten bij de woorden van dank van den voorzitter voor hetgeen de heer van Ellemeet sedert September 1918 voor de gemeente heeft gedaan. Het verzoek van den heer Kole om het huis Hobeinstraat hoek Glacisstraat tot (Slagerswinkel te mogen doen veranderen, lokte vrij veel discussie uit. De heer Lindeijer stelde voor de be slissing over de beschikking uit te stel len over welk voorstel de. stemmen staak ten. Voor waren de heeren Laernoeis, van Niftrik, Tichelman, van Hal, De Meij, Lin deijer, van Oorschot en Hensel. Het voorstel tot het zenden van een adres aan de Tweede Kamer tot verhoo ging der onderwrjzersjaarwedden werd aangenomen z. h. s. Het voorstel om niet over te gaan tot oprichting van scholen of klassen voor bandelooze leerlingen, zooals de Tuchtunie heeft gevraagd, werd aange nomen. Besloten werd f 500.000 bij te aragen in de k'osten van uitbreiding dier haven, mits het rijk een renteloos voorschot ver strekt tot dat bedrag, af te lossen ini 100 jaar. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tolt den bouw van een berdgplaats voor de gereedschappen van het haven bedrijf, met 'smederij: en schaft- en wasch- lokaal, waarvan de kosten ad '116000 uit het reservefonds van dit bedrijf zul len worden betaald. Aan de weduwe van C. de Wijze,, die in gemeentedienst is geweest werd een toelage van f 100 per jaar toegektend. B. en W. stelden voor op de pensioen nen van vier ontslagen werklieden der reiniging toeslagen van f 30, f 68 en f 108 te verleenen, doch op voorstel van den heer van Oorschot werd bepaald 40 pet. toe te kennen, zulks met 9 tegen 5 stemmen, die der heeren Merckens, Ti chelman, van Niftrik, Termaas en Huson. (De heeren Laernoes en Staverman had den zich tijdelijk verwijderd). Besloten werd tot het verhuren van enkele stukken weiland en van eenige gfemeentewoningen. Alsnu kwam ter tafel het voorstel van B. en W. om niet aan te nemen het voorstel van de heeren Hensel, van Oor schot, de Meij en Haast om een tapver- bod in te voeren, welk voorstel in de vergadering van 26 Maart werd aange houden. De voorzitter drong aan op1 het be- knoppen der discussies. De heer yan Oorschot wil niet de kermis „afschaffen, maar den drankver- koop verbieden. Dhr. Hensel zegt, dat de badgasten voor een droge kermis niet zullen wegblijven, in andere plaatsen is het ook met succes toegepast. Spr. houdt een pleidooi voor de geheelonthouding. De heer de Meij is geen geheelonthou der, maar wil gaarne een proef nemen met een droge kermis. De heer Staverman is van meening, dat de voorstellers als zij principiëel wil len zijn ook'op Nieuwjaarsdag en Konin ginnedag de stad moeten droogleggen. Hij zelf is 10 jaar geheelonthouder geweest en daarbij .zeer actief maar hem zijn geeni gevallen van bekeering van dronkaards bekend. Spr. is tegen een tapverbod, de drank bestrijding gaat goed, maar niet door verboden, maar door. verbeterde inzichten en woningverbetering, enz. De heer Hillinga twijfelt of de wet heit tapverbod wed toelaat. In Nijmegen lagen met de droge kermis de menschen met kruikjes in de hand dronken in de goot. Men zal zich nu aan bier en wijn bedrinken. De verlofhouders, die steeds clandestien verkoopen zullen dit nu nog meer doen, en ook de aangrenzende ge meenten zullen er wel bij' varen. De beer van Niftrik zegt, dat toen B. en Wi. voorstelden de kermis af te schaf fen, mep dacht, dat er een Zeeuwsche jaarbeurs zou komen. De drankbestrijders bereiken langs de zen weg niets, dit zal wel gebeuren door betere hygiënische toestanden, betere ar beidsvoorwaarden en betere woningtoe standen. De prostitutie is een veel erger kwaad, maar men zal toch daarom niet het loopen van een vrouw en een man samen op straat verbieden. De heer van Hal stelt voor het verbod uit te breiden tot den Nieuwjaarsdag en den Koninginnedag. De heer Hensel ondersteunt dit en zegt dat men alleen sterken drank voorstelde te verbieden, omdat dit meer kans vanl slagen heeft dan alle alcoholhoudende dranken en de meeste menschen dronken worden van jenever. Het gaat niet tegen de dronkaards, maar om matige drinkers te behoeden dronkaards te worden. De prostitutie gaat samen met drankmisbruik. De voorzitter zegt, dat dwangmiaatreger len onnederlandsch zijn en prikkelen tot verzet. Het tapverbod is „een lapmiddel, brengt clandestiene® verkoop, wat het karakter van hef volk bederft. Men moet den drank' bestrijden door ontwikkeling, sport enz. Nadat ook nog de heer van Oorschot gerepliceerd had en de heer Huson zich tegen dwangmaatregelen had verklaard weid het voorstel-van Hal, tapverbod voor kermis, Nieuwjaarsdag en Koninginnedag aangenomen met 9 tegen 7 stemmen, die v.an de heeren van Niftrik', Laernoes, Sta verman, Hillinga, Vermaas, Lindeijer en lluson. (Slot volgt.) i.De minister van arbeid heeft aangewezen voor den verkoop van ren tezegels, als bedoeld in art. 230 der Invaliditeitswet: F. M. Boogaard, te St. 'Annaland; J. C. van Burg, teBors- sele; H. M. Beije, te Brouwershaven; B. J. van Oeveren, te Bruinisse; M. Griep!, te ,Burgh; C. Schrier, te Co- lijnsplaat; P. b. van Donge, te Drei- schor; J. J. Boot, te Duivendijke; P. Hanse, te Eikerzee; C. v4 d. Velde, te EllewoutsdijkA. Geelhoed te 's-Gra- venpolder; W. P. Markusse, te 's-H. Arendskerke; M. C. Deurloo, teNieuw- dorp; L. Lambrechtse. te Heinkens- zanja; J. Verbeem, te Kwadendamme J. J. Hollebrands, te Biezelinge; J„ Prins te Kortgene; H. C. J. Dominicus, te Kruiningen; D. Koopman', te Nieu- werkerk; A. Prin.se, te Noordgouwe; G. Bonder, te Noordwelle; C. J. Zoe ter, te OosIerlandmej. P. Ruyten- burg, te Oud-Vossemeer; J. P. Boot, te öuwerkerk; A. van Loenhoud, te Ovezand; E. Tange, te Rilland-Bath:; W. Sterk, te Schare; P. J. Domini cus, te Wemeldinge; A. T. C. Swen- ne te Wissenkerke; L. K, Kluit, ,to 'Zonnemaire. De heer J. G. Traas te 's-Gravenhage is bij koninklijk besluit voor 't tijdvak 1 Mei30 April 1921 benoemdtot con cierge bij het museum Mesdag te 's-Gra- venhage. Goes. Prinsesjes jaardag is met meer dan gewone belangstelling mede- gevierd. Er is vrij druk gevlagd, het carillon 'deed zich Weer lustig hooren en „Euphonia" bracht tijdens de mu zikale wandeling veel publiek op de been. Alhier is opgericht na een inlei ding van ds. J. P. Cannegieter te Mid delburg en ds. H. de Jonge te Bergen op Zoom, deT'er. van Vrijzinnige Gods- dienstigèn. Een voorloopig bestuur is gevormd, dat een concept-reglement zal samenstellen en met den kerke- raad der doopsgezinde gemeente be sprekingen zal houden, teneinde de beschikking over haar kerkgebouw te verkrijgen. Dhr. H. alhier, die aannemer is va® 't sloopen van het Duitsche interneerings- kamp te Bergen, vermiste aldaar tusschen 12 en 16 April een bedrag van f 200 f 260. Bij dezen aannemer waren ook enkele Zeeuwen in dienst. In Goes terug gekeerd, viel het den beer H. op, dat zijn vroegere werkman M. v. Z- alhier eenige bizondere inkoopen had gedaan, hetgeen hem vreemd voorkwam, in ver band met het weekgeld dat van Z. ver diende. Dhr. H- stelde de politie van een en ander in kennis; wat leidde itot een onderzoek, waar van Z. bekende. Een bedrag van f 60 werd nog op hem be vonden. Proces verbaal is opremaakt. (G. C.) lerseke. De vereeniging Chr. Wijkverpl- hield Vrijdagavond hare gewone jaarver gadering. Het eerste jaarverslag van den secretaris werd goedgekeurd. De penning meester bracht zijn financieel verslaguit, waaruit bleek,' dat er over 1919 ©en te kort is. In de vacature Bruynzeel werd gekozen A. Jansen. Ds- Kersten en Ds- Boer wenden herkozen. Na enkele vragen te hebben beantwoord, sloot Ds. G- H- Kersten de vergadering met gebed. 's-Heerenhoek. In de vergadering van den Nieuwen West-Kraaijertpolder werd tot ontvanger-griffier gekozen mej. A. Ti- nians te 's-Heerenhoek. Kapelle-Biezelinge- Heden was het voor e Chr. School een aangename dag, daar met de kinderen ©en openbare les werd gehouden. In tegenwoordigheid van het Bestuur en een vrij goed bezoek, mocht niet groote tevredenheid de goede vorde ringen gezien worden door de kinderen gemaakt in het afgeloopen jaar. Dank baar aan den Heere ,die ons in de Chr. school zooveel goeds geeft en straks ruim te zal geven voor duizenden andere kin dereu, die nu verstoken zijn van het onderwijs naar Gods Woord, is de wensch, dat ook voor deze school uit breiding spoedig mogelijk gemaakt wordt. Het personeel der school bewijst in alle opzichten goed berekend te zijn voor het gewichtige werk en mag dan ook gunstige resultaten zien. Het nieuwe leerjaar be gint met 134 leerlingen. De kinderen wer den verblijd met een tractatie. Ds. Scheele sprak een hartelijk woord, gericht aan het personeel bestuur en kinderen, waar na hij met dankgebed eindigde. Wemeldinge. Gistermorgen toen de sleepboot „Nevertougjht" zich met een schip op sleeptouw- op de Oosterschelde bevond, verloor ze plotseling de schroef, en dreef dientengevolge hulpeloos rond. Door de sleepboot „Betha" werden beide1 schepen behouden binnengebracht. De sleepschepen „Je Mamtien drai" en „Garon" beide geladen met zink' en cement en bestemd voor Utrecht, liepten bij het jneeren aan den bimiensteiger alhier op elkaar, waardoor eerstgenoemd schip belangrijk averij bekwam aan het achterschip. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de voltallige Raad. De heer Bruijnzeel vroeg naar aanleiding daarvan wat de bedoeling was van den Voorzitter met de door hem in een vorige vergadering gebezigde uit drukking ,dat in den Raad een sterke conservatieve1 strooming merkbaar was. De Voorzitter, hoewel van meening, dat deze vraag thuis hoorde in de vergadering, waar die kwestie was aangeraakt, zet zijn gevoelen nader uiteen en zegt op het oog gehad te hebben leden, die den polsslag van den tijd niet voelen, zich niet kun nen voegen naar de eischen van den nieuwen tijd en nagenoeg alles trachten af te wimpelen wat vooruitstrevend is en van Burgem. en Weth. komt. Na de ver dere toelichting van den Voorzitter merkt de heer Bruijnzeel op, dat hij de uitdruk king wel wat te scherp vond en minder aangenaam, daar hij meent toch ook het gevoelen van ear deel der bevolking te vertolken. De heer Blok sluit zich daarbij aan, eraan toevoegende, dat men Burg. en Weth. niet behoeft te volgen, als men van tegenovergestelde meening is en dit verzet geschiedt in het belang der ge meente, daar het anders wel eens den verkeerden weg opgaat. Hierop antwoord de de Voorzitter, dat hij steeds anderer opinie billijkt en aan een ieder gaarne een eigen standpunt laat, doch dat hij deze vrijheid tevens dan ook aan zichzelf voorbehoudt en, waar noodig, daarvan zal doen blijken in woord en daad. In verband met het gesprokene werd door den heer van der Werff opgemerkt, dat de heeren zich dat zoo erg niet moe ten aantrekken ,want dat toch door den Voorzitter geen namen zijn genoemd (alge meen gelach). De Burgemeester bevestigt dit en zegt, dat geen va® de heeren het persoonlijk zich behoeft aan te trekken. Mocht uit wel het geval zijn, dan hoopt hij, dat zij er hun voordeel mede mogen doen. De heer Blok zegt tegen den Secretaris, dat hij nu ook dit gesprokene in de courant moet zetten, waarop deze antwoordt," dat hij geen verslaggever is, doch wel de gegevens aan de correspondent©® ver strekt; wat hij al of niet moet vermelden zal hij best zelf beoordeelen en zeker niet handelen op bevel van dit of dat Raadslid Wat betreft het verlagen van het aan tal vergunningen, deelde de Voorzitter mede, dat hierover een schrijven was ont vangen van Ged. Staten met een afschrift van het schrijven van den Adjunct In specteur en van den Inspecteur van de Drankwet. Uit die drie brieven bleak, dat dit schrijven niet met elkander overeen stemde. Na uitvoerige toelichting van den Voorzitter werd besloten niet in te gaan op een verzoek om het aantal te ver strekken vergunningen terug te brengen op 4, doch te handhaven het voorstel om dit terug te brengen op drie en dan geen voorwaarden aan die terugbrenging te verbinden, wat bij bet vorige verzoek wel was gedaan. In verband met provinciaal blad no- 38 besluit van 19 Maart 1920 no- 159, 3de afdeeling, handelende over bedelen door personen begeleid door kinderen, werd een verordening vastgesteld tot wijziging der algemeen© Politieverordening. (Slot Maandag) Krabbeniiijke De verjaardag van onze Kroonprinses Juliana was voor ons dorp een droeve dag. Gm 10.08 kwam het lijk van Jan Sinke uit Rotterdam hier aan en werd in den namiddag onder zeer groote deelneming ter aarde besteld. Daar de overledene lid der Chr. Zang- vereeniging „Halleluja" was, volgden de mannelijke' leden dier vereeniging als dra ger de lijkkoets. De Scheepvaaitvereeniging had voor een mooie kist gezorgd, waarop een krans van die vereeniging lag. Aan het graf werd eerst het woord gevoerd door den Burgemeester, daarna door één der heeren van de Scheepvaart- vereeniging en vervolgens door ds. Nie- boer, Geref. Predikant. De oudste broeder dankte voor de be toonde deelneming in het bijzonder de leden der Zangvereeniging en de Scheep vaart vereeniging Dhr. Jan Sinke was geboren 13 Dec. 1900, was dus nog' geen 20 jaar oud. De j-aad bracht het salaris van! den gem.-veldwachter op f1400. 's Gravenpolder. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig, een vacature. Overeenkomstig een schrijven van Ged. Staten is de jaarwedde van den ge meente-veldwachter 'gebracht op f 1250 met vrije-woning, geneeskundige be handeling en vrije bovenkleedinjj, in gaande 1 Januari 1920. Met 5 stem men werd besloten geen adhaesie te betuigen aan het verzoek van den Na- tionalen bond voor plaatselijke keuze. De verordening op de heffing van den hoofdelijke® omslag, die van Ged. St. was terug ontvangen, werd herzien en zal ppnieuw aan de noodige goedkeu ring onderworpen worden. Besloten werd aan Ged. Staten mede te deelen dat geen vereeniging met andere ge meenten wordt gewenscht. Aan de N. V. spoorweg Mij. Zuid-Beveland werd de gevraagd© jaarlijksche subsidie van f376.60 gedurende 50 jaren, met al gemeen© stemlmen verleend. De voor zitter deelde mede dat dhr. A. Lo- kerse bericht had ingezonden, dat hij zijn benoeming als raadslid aanneemt en ten gevolge daarvan werden de geloofsbrieven onderzocht en tot toe lating besloten. Medegedeeld werd een provinciaal blad over het bedelen langs de huizen door vrouwen met kinderen en kinderen alleen. In een volgende raadsvergadering zal 'n wijzi ging der politieverordening plaats heb ben. Bij de rondvraag werd de wen- schelijkheid uitgesproken om bij een Boerenleenbank een crediet voor de gemeente te openen, om zoodoend© aan goedkoop kasgeld te komen. Voor- festeld werd dat Burgemeester enwet- ouders in deze een onderzoek zou den instellen en later met een plan tot den Raad zouden komen, met welk voorstel allen zich vereenigden. Poortvliet. Donderdag vergaderde de Raad, voltallig. De voorzitter deelt mede, dat ingeko men zijn dei navolgende stukken-. 1. een proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger-, waaruit blijkt, dat op 31 Maart 1920 in kas was en moest zijn f 2964.35pj. 2. een missive van het Weezen-Arm- bcstuur inhoudende de mededeeling, dat de tuin, igplegen aan den Achterweg, niet aan de gemeente- in erfpacht wordt afge staan voor het daarop aanleggen van een gemeentelijke meistvaalt. Besloten wordt voor dit doel thans uit te zien- naar een stukje grond, gelegen buiten de gemeentekern. 3. een missive- van Ged. Staten dezer Provincie-, d.d. 9 April 1920, waarin door dat College te kennen wordt gegeven, dat zij niet kunnen overnemen het voor stel tot verhooging van de jaarwedde van den burgemeester tot f 1600, wanneer niet tevens wordt voorgesteld een gelijke ver- hooging van den tegenwoordige® secre taris, zoodat deze op- 1 Januari 1920 een jaarwedde van f2000 zal kamen te genieten. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen, zoodat de jaarwedden van genoemidte ambtenaren onveranderd blijven. In verband met de in een circulaire van God. Staten voorgestelde regeling wordt besloten de aanvangsjaarwedde van den veldwachter te bepalen op f 1200 met 3 maal tweejaarlijksche verhoogin gen ad f50, zoodat na 6-jarigen dienst tijd een maximum jaarwedde is jreanikt van f1350, benevens f 100 's jaars voor vergoeding wegens genris van vrije wo ning, f 175 's jaars voor vergoeding van boveakleeding en schoeisel, f25 's jaars voor vergoeding wegens geneeskundige behandeling en f20 's jaars voor' liet gebruik valt een rijwiel. Stavenisse- Benoemd tot waterbouwkun dig opzichter in het Waterschap Schouwen de heer C. J. van Oost, geboortig van hier, thans tijdelijk opzichter bij de ge nie, standplaats Gorincbem. St-Laurens. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. De- heer Boon was wegens ongesteldheid afwezig. Als antwoord op de circulaire inzake «Je nieu we traktemcïffsregeling van den veldwach ter stellen B. en W. voor hierop niet in te gaan, doch eerst het rapport der Staatscommissie over de salarisregeling der gemeenteambtenaren af 'te wachten en bij de begrooting voor het jaar 1921 deze aangelegenheid te behandelen. De Raad vereenigt zich hiermede evenals met het voor-stel vair B. en W(. om inzake de circulaire van Ged. Staten betreffende de vereeniging of grenswijziging van ge meenten als antwoord hierop te berich ten, dat zonder meerder eg-eg-ev-ens hoé deze regeling wordt gedacht, men voorals nog vereeniging of grenswijziging niet ge wenscht acht. Z. h. s. wordt verder het voorstel van B. en W. aangenomen om voortaan geen vergunningen voor den verkoop- van .ster ken drank meer te verleenen. Na onder zoek wordt de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over bet dienstjaar 1919 goedgekeurd. Donderdagavond hield" de Boeren leenbank te St.-Laurens haar 6e jaar vergadering. Uit liet verslag van den; kassier bleek, dat de winst over 1919 f707.17 bedroeg en het aantal le«len was geklommen van 128 tot 149. De rente van spaargelden werd verhoogd van 3.24 pet. tot 3.60 pet. Het salaris van den kassier werd van f400 gebracht op f450. De aftredende lieeren werden allen met groote meerderheid herkozen. De aanwezigen waren zeer voldaan over het goede beheer van deze- nuttige in stelling. K0«"kni#*iiswc«- Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Lunteren B. Batelaan te Amersfoort; te Capelle aan den IJsel A. van Kooten te Zevenbergen. Bedankt voor Garrelsweer door H. W. M. Hupkes te Ivolham. Zondag 2 Mei. Ned. Herv. Kerk. Goes, 9.30 u. ds. Steinz^ 2 u. ds. Homburg, bed, H. D- Cat. Z 29, 6 u. ds. Warners, vm. coll. voor Hansweert. Krabbendijke, 10 u. leeskerk, 3 u. ds- Steenbeek. Kruiningen, vm. ds. Steenbeek, nm- geen dienst. Schone, 9.30 u. ds- Klomp, 2 u. geen d- Bij K. B. is met ingang van 1 Sept. 1920 aan den heer W. Kramer op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraai' aan de R. H. B- S. te Zi-erikzee- Acte-examens 1. o. Middelburg, 30 April. Geëx. 8 vr. camtdidatau. Geslaagd de dames A. J. Blok, Kruinin gen; N. J. F- van der Wart en M. E. van Bruggen, Goes; M. Pantus, Heinkenszand J. J. van Oost, St- Maartensdijk; A. van Ast en J. J. Duijnhouwer, Scherpenisse; L. A. Tjebbes, Middelburg. De Schoolraad heeft ruim f9000 voor de behoeftige gepensioneerde Chr. onderwijzers ontvangen. Tot lid van de commissie van be roep voor de bij den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel aangesloten scholen is herkozen (namens de bestu rend mr. V. H. Rutgers, Den Haag, feit- wijl in de andere vacature (voor hét onderwijzend personeel) herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. van der Molen Tzn,. te Renkum en A. P. Jungcnrt Jr. te Vlissingen. Veilingsver. Zuid-Beveland. (Slot.) Aan de orde is het gisteren vermelde bestuursvoorstel inzake het gebruik van het pakmateriaal. De voorzitter licht dit voorstel toe, er op wijzende, dat veel materiaal gebruikt wordt voor verzending van waschgoed e.d. Dhr. de Dreu verzoekt eenige rekening te houden met de belangen van de koop lieden, die bij deze bepaling al te vaak genoopt zouden zijn de producten over te pakken. Hij verzoekt de vroeger te dezer zake betaalde boeten ad f50 te mogen terugontvangen, als dit voorstel wordt aangenomen. Dhr. Reynhout meent ,dat er wel 4 controleurs noodig 'zouden „zijn om dit artikel behoorlijk uit te voeren. Dhr. Elenbaas juicht het voorstel van harte toe, waar het hier geldt de belan gen van de Ver., dus ook van de leden: Het bestuursvoorstel wordt met 2 stem men tegen goedgekeurd. Dhr. Zegers van Kapelle wil den ter mijn van 10 dagen voor het gebruik der

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2