Binnenland. Uit de Provincie. waarde schat van. een bankbiljet van 1000 roebels. Te Moskou is de toestand weinig beter. In de bureaux van een groote sovjettistische industrieele onderne- v hung heeft men dezen winter te wer ken gehad bij een temperatuur van 1 a 2 graden boven nul. De proleta riërs, in deze onderneming werkzaam, hebben danig honger geleden. Hun sa laris bedraagt 2500 a 3000 sovjet roebels. Om zich echter wat extra voedsel te verschaffen de sovjet leiders verstrekken slechts hotnger- taaaltijden moeten deze arbeiders 180 a 200 roebels betalen voor een pond brood, 800 roebels voor een penei zout, 55 a 60 roebels voor een pond aardappelen, 900 roebels voor een pond spek of olie, 1800 roebels voor een pond suiker of boter. In de streek van Moskou doen zich de gevolgen van den hongersnood en de kouide op1 het oogenhlik ernstig gevoelen. Griep en vlektyphus maken talrijke slachtoffers. Uit het Duitsche industriegebied. De naar het RijnsCh-Westfaalsclie industriegebied gezonden parlemen taire commissie, die uit vertegenwoor digers van alle meerderheidspartijen is samengesteld, heeft in Duisburg, El- berfeld-Barmen ien Remscheid uitvoe rige besprekingen gehouden. Vastgesteld werd, dat er op zekere plaatsen b.v. in Remscheid met sterke terroristische middelen gewerkt wordt. De arbeiders van alle bedrijven wor den bijvoorbeeld gedwongen, verschil lende somttien in de kassen der uit voerende raden te storten, enz. De bezorgdheid, dat er een nieuw rooldi leger gevormd; zou kunnen worden, is ongemotiveerd. Daarentegen is de afgifte der wapens .volkomen onvol- doemdei Over het geheel genomen luidt liet rapport zeer pessimistisch. De par tijen zijln het er over eens, dat de tegenwoordige toestanden onbevredi gend' zijn en dat er dringend verande ring! .meet komen. Veiligheid is slechts door de spioe- dige instelling van een sterke veilig heidspolitie te bereiken. In Dusseldorf en Reimscheid bevin den de burgerwachten zich nog uitslui tend in handen der onafhankelijken! en communisten. Een bijzonder groot gevaar is ont staan doordat de vluchtelingen uit het Roergebied, die naar huis terugge bracht moesten worden, de transport treinen verlaten hebben en zich. nog in Barmen en Remscheid bevinden. Kort» berichten. In de Borinag© is opnieuw een staking onder de mijnwerkers uitge broken. Zij eischen loonsvephooging. De ex-koning van Beieren is op; het slot Wittelsbach aangekomen, waar hij zich definitief zal vestigen. Te Bielefeld staakt de politie, omdat tot commissaris iemand uit 'Frankfort aid. .Oder werd benoemd, terwijl het personeel van oordeel is, dat onder de ambtenaren der staid Zelve voldoende geschikte krachten te vinden zijn. De organisatie; der Duitsche art sen verlangt een verhooging van ho norarium m©t 500 pet. Het ministerie had 150 pet. voorgesteld. De Belgische regeering heeft voor, de gemeente Eupen het Vlaamsch als officiëele taal vastgesteld. Uit Goemoedzjina wordt gemeld, dat de bisschop van dien naam de 'opgraving bevolen had van alle chris tenen, die er in de laatste jaren op; de Grieksche kerkhoven van de stad begraven waren. Zoodra de Fransche autoriteiten kennis droegen van dit bevel, dat bijkans uitsluitend de Bul garen trof, hebben zij, over zooveel wreedheid verontwaardigd, het door den bisschop; laten herroepen. In den Pruisischen Landdag is het voorstel der socialisten om 1 Mei tot een algemeenen feestdag te ver- klaren, met 168 tegen 136 stemmen verworpen. De mijnwerkers in het Ruhrge- bied overwegen de staking te ptocla- meeren, indien Frankrijk bij' zijneisch blijft, den uitvoer van kolen naar neu trale landen te verbieden, zoolang het Zelf niet de hoeveelheid krijgt, bepaald in het vredesverdrag. Het Fransche garnizoen van Oerfa is in een Turksohe hinderlaag gevallen en leed zeer gevoelige ver liezen. Gisteren is aan de Brusselsohe Ram, in den namiddag het werk weer een half uur gestaakt. Men zal eiken dag met 'deze de monstratie voortgaan, totdat de1 ont slagen jongens weer in dienst zijn gesteld. Het Amerikaansche departement van marine heeft een draadloos tele gram uit Cordova in Alaska ontvan gen, meldende dat Admunsen van plan is om zijn pogingen om de Noordpool te bereiken op te geven. Naar verluidt is op; het eiland jHawai, het grootste der Sandwich eilanden een rueuwe vulkaan ontstaan. Twee vulkanen waren de laatste jaren nog maar in werking, de Mauna Kea en de Mauna L'oa. Nu heeft er zich een derde gevormd, die verscheidene iweken laag gloeiende lava „gespuwd" heeft. Minister Churchill heeft ia ant woord op een vraag in het lagerhuis meegedeeld, dat de sterkte van de Britsche troepen aan den, Rijn onge veer 14.000 man bedraagt, die der Fransche 95.000, Amerikaansche 16 duizend en Belgische 20.000. Te Dresden is de staking der bankbeambten geëindigd. Het verzoek om gratie van den gewezen vaandrig Otto Hirschfeld, die wegens poging tot moord op minister Erzberger tot 1 jaar gevangenisstraf was veroordeeld, is in hoogste in stantie afgewezen. Het levensmiddelenbureau voor groot-Berlijn heeft besloten den prijs van een brood van 1900 gram te b'e- Ealen op; 4.50 Mark. Op het öogen- lik kost een dergelijk brood 2.65 M. Tweehonderd blinden zijn naar Londen komen marcheeren en heb ben- op; Trafalgar Square een betoo ging gehouden, om de aandacht te vestigen op den treurigen toestand van de 35.000 blinde mannen en vrouwen in het Vereenigde Koninkrijk', van wie er maa,r 2000 vast werk hebben. Zij besloten te wachten, tot Lloyd George te Londen terug; was en dan een af vaardiging naar hem toe te sturen. Volgens de N.Y. World zal pre sident Wilson binnenkort het vredes verdrag, vergezeld van eigen reserves, weer bij den Amerikaanschen Senaat indienen. Politiken meldt, dat Christensen in Denemarken een nieuw ministerie heeft gevormd. De Fransche Algemeene Bond van den Arbeid waarschuwt de ar beiders tegen de revolntionnairen, die den len Mei willen benutten om tot onteigening der productiemiddelen te komen. De havenarbeiders te Huil heb ben Maandagochtend plotseling het bijltje er bijl tieergeleglA Dus voeren geen schepen meer uit, werden geen schepten .meer gelost; kortom het werk in de haven lag vol komen stil. In 'het Lagerhuis heeft Sbott, de minister van bmnenlatodsche zaken, verklaard dat in de WormWoodscrubbs gevangenis 'in Londen 179 Ieren zijn opgesloten, van wie 174 weigeren voedsel tot zich te nemen. Een der hongerstakers is- reeds in ernstigen toestand naar een zieken huis gebracht. De gevangenen zijn nog niet verhoord, ofschoon ze reeds maan den preventief zitten en zij 'zijn vast besloten niet te eten alvorens ze in verhoor genomen of losgelaten zijn. In Australië heerscht de werk staking niet minder ernstig dan in Europa en Amerika. Zij verlamt de industrie en verkleint de productiiei. j |H e t m:i 11 ioen voor de A. R. part ij'. De Stand, deelt mede, dat een gift van f 10.000 is toegezegd, welke tot 20 mille verhoogd zal worden, zoodra het eerste halve millioen er is. Het Bolsjewisme in het Zuiden. Dat het Bolsjewisme niet slechts; over de grens dreigt, maar reeds bin nenslands werkt, tracht Eindhovens Dagblad met vele bijzonderheden ann te toonen: De Bolsjewistische propaganda in het Zuiden wordt in hoofdzaak ge voerd door den Bond' van Christen- Socialisten en den Bond van Revo lutionair Socialistische Intellectueelen. Een aantal leden jdezer organisatie hebben onder elkaar een socialistische gemeenschap opgericht. Alle verdien sten komen in één pot, waaruit voor allen de kosten, van onderhoud en propaganda worden bestreden. Het hoofdbureau van deze gemeen schap is te Rijswijk (Z.-H.) ten huize van mevrouw Meijboom. In verschil lende plaatsen heeft de gemeenschap eigen bezittingen, o.a. een groote villa in Groesbeek, bestuurd (door zékeren Tazelaar en een goed in Rest (N.-B.) waar de Utreobtsche H. B. S.-leeraar de heer 'tHait o.a. zijn propaganda leidde. Al die afdeelingen staan onder ling met elkaar in verbinding. Te Best heeft de revolutionaire so cialist Carl Hyner, werkzaam op het laboratorium van Philips te Eindho ven, bij 't Wilhelminakanaal onder die gemeente 800 H.A. heide aangekocht, welke nu onder leiding van Tazelaar, die daartoe uit het Groesbeeksche bu reau is aangekomen worden ontgon nen. De stichting in Best neemt min of meer de propaganda voor het commu nisme in Oost Noord-Brabant op zich en niet geheel zonder succes. Ovér heel het land vindt men communisten enkelingen nog verspreid. Uit de bevolking van 'Leende is al een bplsjewieksche koerier gekweekt, zekere heer Vroomans, en in Hel mond hebben .de communisten al een heelen aanhang, die onder leiding van Üs. De Jong staat. Een. meneer Spajnjer voelt zich haeer geroepen om 'de provincie af te reizen ter intrige in de Burger wachten,. Tijdens de laatste mobili- satiedagen hield hij zich meer onledig met een poging om provinciale arsol- raden in het leven te roepen. In Eindhoven wordt de revolution naire socialistische beweging geleid door dominé Van Peursem, die een overtuigd christensocialist is en inder tijd mede het dienstweigteringsmanir fest onderteekeinde. Zoo nu en dan krijgen we in Eind hoven ook nog wel eens zoo'n „geïm porteerde" bolsjewiek, iemand, dien ze ergens anders „loozen" om van den lastigen klant af te komen. Zoo is b.v. den 16en Januari daar uit Arnhem naar het postkantoor over geplaatst de heer Van Bochove, korn- miesrtitulair, die uit Arnhem om zijn ijverige communistische propaganda geweerd werd. De heer v.» Bochove is hier thans in pension gekomen bij dominé Van Peursem. Het blad teekent bij' een en ander aan, dat de genoemde personen nu juist niet direct onder de „arbeiders" behooren gerangschikt te worden. „In de S. D1. A. P. laat men Wijnkoop met zijn arbeddersvolgelingen de revo lutie „maken" menschen als de ge noemden en die met anderen georga niseerd in den Bond van Revolution- nair Socialistische Intellectueelen of een dito organisatie met ge wijzigden naaJm, zij' staan klaar om de revolutie, die door anderen ontketend wordt, verder te leiden-. „Op het Zuiden rekent men, wan neer de revolutie'komt. Is het niet teekenend, dat twee vertegenwoordi gers van de Zuidelijke communisten, Ds. Kruyt en Dsi. de Ligt zelfs tegen woordig zijn geweest op de geheime communistische conferentie te Am sterdam?" - All ©rlei. Het grasgewas van den Haarlemmer- meerpolder Bracht dit jaar bijl publieke verpachting op ruim f 13000, zijnde bijna f3000 minder dan heit vorig© jaar. Met ingang van 4 Mei mag weer mag nesium en met inigang van 3 Mei ook weer glansgoud uitgevoerd worden. Aan Rijksambtenaren', die zulks ver langen, kan, op 1 Mëi verloif worden ver leend, mits de belangen van den dienst zulk!s toelaten en met. dien verstande, dat dit verlof op heit reglementair verlof zal worden gekort. Ofschoon dé staking is opgeheven is heil werk nog niet overal herval. Bij sommige maatschappijen, o a. de Stoomvaartmaatschappij1 Nederland zijn alien weer in dienst genomen, bijl andere gedeeltelijk'. Dit wekte niet weinig ver bittering. Terwijl men te Hulsberg bezig was met liet boren van een put, boorde men op 40 M. (diepte een bruinkool laag van meel' dan 3 M. dikte. Het Tweede Kamerlid van Groenendael heeft gisteren na langdurige afwezigheid de vergadering der Kamer weer hijger woiond. Volgens Stenhuis, voorz. N. V. V., dreigt er een staking in, de metaalnijver heid. Hij kan 'het weten. De 'voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid heeft negen sub-com'missies benoemd, welke tot taak hebben, dien; Raad inzake speciale vraagstukken van! advies te dienen. Ingediend is een wetsontwerp tot rege ling van de jaarwedden van de leden van de militaire rechterlijk© macht. Het havenbedrijf is voor een groot deel weer op gang. De 5e Rood© Kraistrein vertrekt 18 Mei van "Rotterdam' naar Weenen. Militair gezag. De Commandant der stelling van de Monden der Maas en der Schelde (Commando Zeeland) h'eeft bepaald Artikel 1. De staat van beleg voor de gemeenten Vlissingen ©n Kruiningen en alle gemeenten in Ojst- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt bij deze op geheven. j Artikel 2. Dit besluit treedt in werking op den 1 Mei 1920. De.nieuwe dienstregeling „Zeeland". Volgens de nieuwe spoor wegdienstregeling zal de route Holland- Zeeland voortaan eiken dag drie snel- treinverbindingen hebben. Deze sneltreinen loopen, naar de G. C- meldt, als volgt: B. op Zoom 9.52, Vlake 10.23, Goes 10.38, Middelburg 11.02, (niet op Zon en feestdagen). 5.19, 5,49, 6.03, 6.25; (niet op Zon en feestdagen). 10.37, 10 59 Krabbendijke, 10.12, 10.26, 11.49; Middelburg 7.39, Goes 8.01, Vlake 8-16, Bergen op Zoom 8.46 (niet op Zon- en feestdagen). 12.56, 1.20, 1-35, 2.07; 6.16, 6.40, 6.55, 7.27. Naar „De Zeeuwsehe Koerier" meldt, is bij de „Commissie tot bevordering van een betere verbinding met Zeeuwse h- Vlaanderen" bericht ontvangen, dat met 1 Juli a.s. een vroegtrein komt, van Vlake vertrekkend om 8.16 vm. en te Rotter dam aankomend 10.14, en een laattrein uit Rotterdam, enz. te Vlake aankomend 8.43 mm. Voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is deze verbinding van zeer groot belang. Het streven van de geheel© streek (met uit zondering van twee of drie plaatsen) om het verkeer via Walsoorden te leiden, is hierdoor een belangrijken stap nader ge komen. Immers, zoowel vanuit het in dustriecentrum Sas van Gent als uit de landbouwcentra Axel, Hulst, enz., zalmen bij aansluitende tram- en bootdiensten (die goed te verkrijgen zijn) dan gemakkelijk één dag heen en terug vanuit Oost Z.- VI., de middelpunten van handel en ver keer (Rotterdam, Amsterdam, Den Haag, enz.) kunnen bezoeken. Middelburg. Bij KB is aan mr. P. Dieleman eervol ontslag verleend als lid van den Voogdijraad te Middelburg, onder dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. Gisteren werd tijdens de civiele zit ting der Arrondissemcnts-Rechtbank te Middelburg de nieuw benoemde substituut officier van Justitie bij die Rechtbank, Mr. W. F- E. baron van der Feltz, als zoodanig geïnstalleerd- Hedennacht heeft zekere C. S., die dronken was, zich op de politiewacht op de Markt, ernstig tegen een paar agenten verzet en heeft daarbij een dezer politie mannen mishandeld, deswege werd de oude bekend© aangehouden. Gisteren kwam een boom, die men aan het vellen was op den Kinderdijk, te vroeg te vallen en kwam terecht op telefoondraden, die afbraken. Aangehouden is gisteren wegens landlooperij C. -v. d- B., dezelfde man, die Dinsdag wegens diefstal was gear resteerd, doch die door de justitie weder op vrije voeten was gesteld. Bij het voetbalspel op het Molen water is een bal tegen een ruit aange komen in een der woningen, de ruit werd vernield. In de gisterenavond te Middelburg gehouden algemeene vergadering van de Coöperatieve Ijsfabriek Walcheren wer den de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd en het dividend be paald op 4 pet. De beer F. A- Hiller, aan de beurt vain aftreding als lid van den Raad van Toezicht, werd herkozen. In de vacature van bestuurslid, ontstaan door het bedanken van den heer E. van Oss, werd gekozen de heer J. W. de Oude. Goes. Van Maandag af zal de melkprijs hier 16 ct. per L. bedragen- Bij K. B. van 23 April is de Woning- bouwvereeniging „Ons streven' 'alhier, toe getreden als Vér. uitsluitend in het be lang van verbetering van de volkshuis vesting werkzaam. Men deelt ons mede, dat het Muziek gezelschap ,,'Euphonia" morgenavond te 7 uur een muzikale wandeling door de stad zal maken, zulks ter gelegenheid van den jaardag van Prinses Juliana. In de gisteravond gehouden vergade ring van den Goeschen Chr. Besturen bond werd besloten het Bestuur uit te breiden tot 7 leden. De functies zijn nu als volgt verdeeld: J- Dirks, le voorz., J. Plazier, 2e voorz., C- K. Maartense, le seer., J. Buijse Jr., 2e secr., G. Gorsse, 1© penningm., J. v. d. Klooster Gz., 2e' penningm., J. Kuijper, algein- adj. De verkoop1 der Emmabloempjes op 27 en 28 April te dezer stede heeft d© belangrijke som van f216 opgebracht. Trots bet minder gunstige wedelr hebben de.jonge verkoopsters mjat lust en opge wektheid haar moeilijke taak volbracht. Zij verdienen daarvoor den dank van velen. Vlissingen. Gistermorgen is van de g too te kraan aan de werf der Kon, Mij. „de Schelde" een man, die daaraan werk zaamheden verrichtte, daaraf gevallen, waardoor hij1 t© water viel. De man kwam er, niettegenstaande den hoogen val, vrij goed af. Hij! werd overgebracht naar dé ziekenkamer van de maatschappijl, waar hij1 thans wordt verpleegd- De val van den man, M. S. genaamd, wonende te Westk'apelle; werd gebroken doordat een' plank mee; naar beneden viel. Een tweede werkman, eveneens aan de kraan werk zaam; geraakte' bekneld en moest mét vereende krachten verlost worden. (V. C.) Aan 'het jaarverslag van het Bureau voor Rechtskundig Advies aan arbeiders uitgaand© van dein Chriistelijkén Bestuur ders bond alhier, ontleenen wij; dat het aantal verstrekte adviezen verleden jaar 365 bedroeg. Van de 546 personen, dl© om advieis kwamen, behoorden er 294 tot leden, van aangesloten vereenigingan en waren er alzoo 252, die niet tot de aangeslotene behoorden. Velerlei kwesties werden langs minnelijken wieg, ten gunste van den werknemer, beëindigd. Dit had tot resultaat, dat aan schuldvorderingen in der minne werd. gjeïnd, f 157.51 en aan arbeidsloon f76.50. Langs gerechtelijken weg: werd aan schuldvorderingen niets geïnd en aam arbeidsloon f6.50. Voor den kantonrechter werd een zaak' met succes behandeld. Verschillende aan slagen aangaande Gemeente- en Rijksbe lastingen werden door bemiddeling van heit bureau door de bevoegde overheid verminderd, terwijl bovendien en buiten dit alles nog ©enige gevallen behandeld werden, zoowel ter verkrijging van mili taire vergoedingen als krachtens de on gevallenwet tot verhooging van rente ©lc., waarvan het meerendeel het get- wenschte resultaat had, benevens nog enkele gevallen voor de Hüurcomimissie met hetzelfde resultaat. Een juist overzicht is niet te geven, omdat er nog altijd personen zijn.^ die oqk al wordt een door hen; door middel van den adviseur ingestelde zaak met succes bekroond, het met dé moeite waard' achten, het dezen mede te doelen. Dat is niet mooi en daarin moet dan ook verandering komen. Of men dit doet, om dan af te zijln van het betalen van de noodige procenten; weet de adviseur niet, maai een feit is het. Jhr. de Jonge van Ellemeet,- direc teur van de gemeentewerken te Vlissin gen, heeft met ingang van 1 Juli a.s. ont slag aangevraagd, wegens zijn benoeming tot ingenieur bij den gemeentelijken wo ningbouw te Rotterdam. - Het Vlissingsch Dameszangkoor geeft Woensdag 5 Mei een uitvoering in „de Oude Vriendschap", waarbij als solisten' hunne medewerking verleenen: mej. Elly Witsels, sopraan, den Haag; mej. S. Rol- danus, alt, Middelburg-; de heer F. A. Hil ler, tenor, Middelburg en de heer A. E. Dudok van Heel, bas, Vlissingen, en aan de piano mevr. NonhebeiFaron uit Mid delburg. 's Heerenhoek. De raad besloot hat ge vraagde subsidie ten behoeve van de Lo kaalspoorwegen toe te staan. Westkapella. Woensdagmiddag vergader de de raad voltallig. Onder de ingekomen stukken was een meeled eeling van den Minister van Financiën, dat het pensioen van den telefonist is f46 per jaar. Ver volgens een verzoek van de Zeeuwsehe Diaconessen-vereeniging om financiëelein steun. De voorzitter was er voor. Een voorstel P. Henidrikse om een subsidie toe te kennen van f80 werd met alge meene stemmen aangenomen. Daarna'werd aangeboden het gemeenteverslag. Inzake het bekende verzoek van Ged. Staten tot vereeniging van kleine gemeenten, was de raad van oordeel, dat elke gemeente zijn eigen belangen heeft ten dat door samenvoeging wel eens moeilijkheden ont staan kunnen, daar voordeel voor de een© nadeel voor een ander heteekent. Vervol gens komt aan de orde herziening der jaarwedde van den veldwachter ingevolgd schrijven van den Commissaris der Ko ningin, gesteund door Ged. Staten. Na breedvoerige bespreking hierover werd eerst in stemming gebracht verhooging of niet. (De jaarwedde is nu minimum f 900 en zou gebracht moeten worden op f 1200). Met 5 tegen en 2 voor (die der heeren Peen© en Louwerse) werd af wijzend beschikt. De lieer Hendrik Cysouw wil als duurtetoeslag toe kennen voor' 1 jaar f 225, de heer Louwerse f 400 en de heer Huibregt Cysouw f i00. Het voor stel Louwerse wordt verworpen met 5 tegen 2 (voor Peene en Louwerse). Het voorstel Hendrik Cysouw wordt verwor pen met 4 tegen 3 .(Peene, Louwerse en de voorsteller). Het voorstel Huibregt Cy souw wordt met algemeene stemmen aan genomen.. Met algemeen© stemmen wordt besloten aan de Kroon te verzoeken het aantal vergunningen te verminderen met 2 en te brengen op 6. Alsnu werd het kohier Hondenbelasting vastgesteld met 56 honden tot een bedrag van f 140. Bij de rondvraag vraagt de heer Huib. Cysouw, vroonheer, of er geen bezwaar is om een geit ook een gedeelte van den flijk of vroon te laten afgrazen en hoe veel daarvoor mag worden berekend. Be sloten wordt dit vrij te laten en een bedrag vast te stellen van f3 per geit. De heer Louwerse vraagt nogmaals ten behoeve van den veldwachter de vergoe ding voor huishuur te verhoogen ,met het oog op de meerdere huur die hij nu moet betalen. De heer Huibregt Cysouw zegt, dat het zijn bedoeling is dit te doen begrijpen onder het bedrag van zijn voor stel. Hierna vergadering met gesloten deu ren tot herziening schoolgeld. Arnemuiden. Naar wij vernemen be staat het voornemen bij enkele ingeze tenen op de vorminjg van een Commissie van toezicht aan te dringen, om de boe'- ken en bescheiden van de kolencommissie na te zien'. j' -1 1| Souburg. Woensdagavond gaf de Chr. zangvereeniging „Soli Deo Gloria", direc teur dhr. H. van der Graaf van Vlissin gen. haai- eerste uitvoering in Rehoboth. Deze zangvereeniging werd het vorig jaar door Hervormden en Gereformeerden ge zamenlijk opgericht en vergadert elke week in genoemd 'lokaal- Het programma bevatte een 19-tal nummers waaronder zes kwartetten en drie solo's. Ter afwisse ling werden enkele voordrachten gehou den, terwijl tweemaal 15 minuten pauze werd gegeven. In aanmerking nemende den korten tjjd van het bestaan der ver eeniging, mag' gezegd worden, dat de uit voering goed is geslaagd. Vele belang stellenden waren aanwezig. Grijpskerke. Dinsdag vergaderde de Raad. De heer Louwerse was afwezig. Aangaande de in de vorige vergadering aangehouden zaak inzake steunverleening aan de Zeeuwsehe Diaconesseninrichting wordt besloten een jaarlijkscbe subsidie van f50 te verleenen. Ingekomen zijn: o.a. ©en schrijven van A- de Kam, dat hij zijn benoeming tot mach.-boekhouder bij het electr. bedrijf aanneemt. Van het Burgerl. Armbestuur de rekening van in komsten en uitgaven, welke na door de heeren Francke en Vos nagezien te zijn, wordt goedgekeurd met eed batig saldo van f83.35. Het verslag van den toestand der gemeente wordt aangeboden. Naar aanleiding van een circulaire van den Comm. der Koningin, inhoudende verzoek verhooging min. en max. jaarwedde van den gem.-veldwachter, wordt besloten op voorstel van B. en W. geen verhooging toe te kennen. Inzake de circulair© van Ged.. Staten betreffende de vereeniging van gemeenten, wordt na een drukke be spreking, op voorstel van B. en W., be sloten* Ged. Staten te berichten, dat geen vereeniging wordt 'gewenscht. Bij de rond vraag worden enkele inlichtingen gevraagd omtrent de bestrijding van mond- en klauwzeer, den toestand van de wegen en voetpaden in Hoogelande en de ver pachting van gras op de zijkanten van de wegen. Daarna geheime zitting.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1920 | | pagina 2